… Aki a kb. nyolcmillió szavazásra jogosultból (bármilyen ok miatt) nem rájuk voksolt, az nem a támogatójuk. Ez ilyen egyszerű …
A logikád alapján minden választáson, ahol a választásra jogosultak abszolút többségét egyetlen politikai erő sem éri el, a választáson legtöbb szavazatot elnyert politikai erő szükségszerűen vesztes, mert a rajta kívüli versenytársak együtt több szavazatot szereztek, ergo mindig a szavazatok metszetében gyengébben szereplő pártok összességének kellene kormányoznia, karöltve azokkal, akik nem szavaztak semmire.
Ezen gyakorlat szerint a jelenlegi kormány összetétele balliberális-szélsőjobboldali kellene legyen.
Ez jó lenne, nem?
A cigánygyűlölő, Holocaust relativizáló párttal kormányzati szinten napi gyakorlat alapján együttműködni, szélsőjobboldali szempontból közelítve olyan emberek baráti társaságát kellene tartaniuk, akik egyébként echte nácinak nevezik őket, politikai gyakorlatuk miatt. Biztos nem verné ki a biztosítékot a nyugati marxisták soraiban, olyan természetesnek vennék, mint magyar választók, hogy az általuk egyenként elutasított pártok gyakorolják a kormányozó hatalmat, a demokratikus többség elve alapján.
Miért is? Hiszen cseppet se lenne problémás az ország kormányzása, az oktatás, a gazdaság és pénzügypolitika, a fejlesztések összehangolása, minden menne, mint a karikacsapás, gond nélkül.
Vagy mégsem?
Lehet, hogy ez a megoldás még saját logikád közelítésében is diszkrepáns módon illeszkedik demokratikus gondolatvilágodba? Persze van mód a diszkrepancia eltüntetésére, ha a JOBBIK-ot nem létezőnek tekinted, amennyiben ugyanis a JOBBIK nem létezik, mint politikai aktor, nincs diszkrepancia sem, amiből értelemszerűen következik, hogy logikád egyedül és kizárólag a baloldali-liberális politikai konglomerátumra igaz, összegezve azon politikai csoportosulások tagjaira, akik politikáját támogatod.
De ehhez viszont már nincs szükség a többség-kisebbség általad vázolt demokratikus elvére, mert úgy alkalmazod, mint a gumilabdát, ha azok győznek, akik politikájával egyetértesz, a többség az többség, ha pedig a nem, akkor a vesztesek többsége elvén kell kormányt alakítani – kivéve azokat, akik politikája nem illeszkedik a demokratikus, értsd baloldali-liberális összképbe.
Ami az általad emlegetett egyszerűséget illeti, a javaslatom az, nem kell hazudozni és alakoskodni, hanem az igazat kell írni, amit gondolsz.
Esetedben az igazság az, hogy rohadt Fidesz, ha győztek, akkor se illeti meg őket a kormányzás joga, amivel szemben a balliberálisok, ha vesztettek is, akkor is őket illeti az ország vezetése, mert ez a demokratikus.
Ennyi.
Azzal pedig már felesleges foglalkoznod, hogy ellenfeleid hülyének néznek, mert az mindenképpen bekövetkezik, ugyanakkor, ha azt az érvelés gyakorlatot követed, amit mutatsz, azzal kontraproduktív hatást érsz el, mivel amellett, hogy hülyének néznek, még ellenfeleid saját igazukba vetett hiterejét is növeled.
Ez ilyen egyszerű.