Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 7721

Itthonról.

Otthon Invitel, cégnél UPC, és a céges IP az miskolci (bár Pesten vagyunk, de kicsire nem adunk).

Kezdem feladni. :-)

Engem speciel nem zavar mert nem nézem, csak az egyik barátom szivat vele. :-)

Ja, és saját laptopon is kipróbáltam, ott is ugyanez.

Lehet, hogy flash verzió gondja van? Túl új neki?

Indavideo support létezik?

Előzmény: DJG (7717)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 7720

Van egy kis gondom.

Windows 7 Home Premium 32 fut a gépemen. Ma délután csináltam egy system restore-t, aminek eredményeképpen eltűnt minden az asztalról. Visszavontam, de továbbra sincs semmi az asztalon. Később rájöttem, hogy új profilt generált nekem a Windows ugyanarra a felhasználónévre. És úgy néz ki, ezt minden egyes bejelentkezéskor megteszi. A Users mappában megvan a régi profilom, dokumentumok, parancsikonk, meg minden, de amikor bejelentkezek, sosem azt használja, hanem mindig újat. Hogyan tudnám visszacsinálni ezt a dolgot?

vlevi70 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7719

Töltsd le az UBCD-t. Ebben van egy rakás teszt progi is, köztük vagy négyféle memtest.

http://www.ultimatebootcd.com/

Előzmény: a8lang (7715)
3x Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7718

Igen, de akkor kiírja, hogy sorry, de külföldről próbálkozol...

Előzmény: DJG (7717)
DJG Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7717

Mivel az Indavideo egészen közismerten katasztrofális, azért nem annyira meglepő. Egyébként itthonról próbálod? Külföldet tilt. Ha itthon vagy, de valami miatt az IP-d úgy néz ki, mintha nem magyar lenne, az is baj.

Előzmény: Törölt nick (7716)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7716

Nem hiszem.

Net van, minden megy, youtube megy simán.

Mintha a flasz videolejátszó, amit az indavideo használ, nem töltődne be.

Nem az van, hogy megjelenik és nem játsza le, hanem nagy fekete kocka a helyén.

És most próbáltam ki a saját gépemen is (eddig egyik ismerősén volt ez a probléma). Itt is ugyanez a szindróma. Elég érdekes.

Előzmény: 3x (7711)
a8lang Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7715

Igazából már nincs egy jó ideje kék halál pedig megy sokat a gép.

Majd próbálok vadászni egy win-es mem tesztelő progit azzal tesztelem , fel akarom tolni 1600-ra a ramokat most csak 1333-on megy alapból.

Előzmény: Törölt nick (7714)
a8lang Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7713

A memtesztet próbáltam futtatni a telepítőből de kiírta hogy nem működik.

Home premium a win7.

Előzmény: Törölt nick (7708)
a8lang Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7712

Új gép, új eredeti win7 64bit hun sp1.

Már megoldódott felment rá a win7 nagy nehezen.

Elsőnek az volt a gond hogy a biosban ugyan látta az intel ssd-t amire akartam telepíteni a wint de le volt tiltva a sata egységek között, csakhát emiatt kék halál. Érdekes na.

Aztán formáztam elindult a telepítő, egyszercsak megint kék halál kb a felénél.

Ezután a 16gb ram felét kivettem, ment 8gb-al újra az egész felment a rendszer, a végén meg visszarktam a ramot, nincs gond.

Azóta volt pár kék halál amikor a grafikus kártya driverjét próbáltam újabbra cserélni, meg a sok monitort próbáltam aktiválni.

A gép egyébként: Asus P8Z68-V Pro, i7-2600k, 16gb kingston ddr3 1600ram, 120gb 510series intel ssd, wd black caviar 2tb(ez még itt van az asztalon, nem raktam be), Asus HD6950 2gb, cooler master silent pro gold 600w táp, és lesz hozzá összesen 8db 22"-es(most még csak 6db van) monitor amiből 6db -ot az asus vga-val szeretnék meghajtani, a maradék kettőt meg az alaplapi kimenetekről.

Itt el is akadtam egy kicsit, gondoltam hogy csak rádugom a vid karira a monitorokat és menni fog, hát nem.

Most 4 monitor tud egyszerre menni 2 az asus vga-ról 2 az alaplapról.

A gond ott kezdődik hogy displayportok vannak a kártyán 4db meg 2 dvi, vettem dp dvi átalakítót ami nem jó mert nem aktív és ugyanúgy dvi-nek látja és a win7 max kettő dvi-t enged egy kártyáról, létezik 6ezerért aktív sapphire dapter, hétfőn veszek is belőle és kipróbálom, addig meg sem veszem a maradék két monitort amig nem megy biztosan legalább 6db-al.

Azt hittem csak simán rádugom a kijelzőket és látja a win7 őket bekapcsolom és kész, erre meg szivat, feleslegesen vettem 4db gagyi nem aktív adaptert 12k-ért most meg a duplájáért vehetek aktívat, azt reméljük menni fog.

Előzmény: Törölt nick (7708)
3x Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7711

Ez nem inkább netes probléma?

Előzmény: Törölt nick (7709)
smith Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7710

Többször is.

És FF alatt ugyanúgy.

Valószínűbb, hogy az indavideo oldalán van a hiba.

Előzmény: Törölt nick (7709)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7709

Sziasztok,

 

érdekes dologba futottam bele.

Win7, agyig frissítve. IE9.

indavideo, ie9-cel bekapcsolás után egyszer elindul a video lejátszás, többször nem.

Flash Player a legfrissebb, hardveres gyorsítás kikapcsolva.

32 bites rendszer és egy Dell Inspiron N5010-es laptop-ról van szó.

Youtube gond nélkül megy mindig.

Találkozott már valaki ezzel?

 

G.

B Pali Creative Commons License 2011.09.09 0 0 7707

Közben jó lett, a default.bar file nem stimmelt neki. Átmásoltam egy telepített jó példányból (XP-ről) és lőn.

Pedig szabályos telepítés volt.

Előzmény: B Pali (7706)
B Pali Creative Commons License 2011.09.08 0 0 7706

Hát sajnos nem jött be, annyi változott csak, hogy a fájl ablakban duplája lett a sorok távolsága. Ott az ikonok

amúgy ki is vannak kapcsolva.

Nézegettem a .bar kiterjesztésű file az eszköztáré, és a wmicons.dll, de mindegyik eredeti.

Előzmény: B Pali (7705)
B Pali Creative Commons License 2011.09.07 0 0 7705

Köszi holnap kipróbálom

Előzmény: B Pali (7702)
A8lang2 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 7704

Urak kéne egy kis segítség.

Új gépre szeretnék win7-et telepíteni, de miután elindul a telepítő és kiválasztom hogy magyar nyelv meg hasonlók, elkezd tölteni a dvd-ről és kék halál.

Próbáltam a javítást nem tudja megjavítani a hibát azt írja, a gép nem fagy egyébként.

Nem tudom mi lehet a gond, talán az hogy ez ilyen OEM win7 és lehet partíciót keres vagy formázottnak kéne lennie a meghajtónak?

Mivel formázzam, megnézem a biosban lehet-e, Intel 510 series SSD amire szeretném felrakni.

Felismerte autómatán a biosban mindent bootol is a dvd-ről csak éppen a ssd -t nem látom amikor a meghajtókat listázom a win telepítő alatt.

3x Creative Commons License 2011.09.07 0 0 7703

Az ikonok méretét kéne állítani (az ikonsorban jobbklikk - Change)

Előzmény: B Pali (7702)
B Pali Creative Commons License 2011.09.07 0 0 7702

Sziasztok! Felraktam egy Win7-re a Total Commander 7-est. Működik, meg minden, de az eszköztár

ikonjaiból csak 2-3 db látszik, a többi üres.

Mi lehet az oka?

DJG Creative Commons License 2011.09.07 0 0 7701

Majd felnő... :-))

Előzmény: seepheerd (7700)
seepheerd Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7700

Fiam. Valami istentelenül lebutított xp-t használ, pedig erőműve van.  Se vírusirtó se semmi cullang. Csak counterstrike fut rajta. Pár havonta újra telepíti, ha épp úgy gondolja.

Előzmény: DJG (7698)
vlevi70 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 7699

A Vista után mindenki messiásként várta a következő Windos-t, mert azt nagyon elszúrták. Hiába mondogatták, hogy jó az meg milyen új, meg szuper, de végülis nem vált be. A 7-es viszont valami miatt tényleg jó.

Előzmény: DJG (7698)
DJG Creative Commons License 2011.09.05 0 0 7698

Én még nem láttam olyat, aki szerint az XP lenne jobb... :-)

Előzmény: SZEGECS (7697)
SZEGECS Creative Commons License 2011.09.04 0 0 7697

Szerintetek jobb a Win 7 mint az XP

 

Bár már többen leírták, hogy igen, de én is csak megerősíteni tudom ezt az álláspontot.

A megjelenése óta használom a Win7-et, és ha időnként vissza kell ülni XP-hez, már nagyon nyögvenyelősnek érzem.
Próbáld ki, szerintem nem fogod visszasírni az XP-t.

 

Előzmény: Törölt nick (7683)
giovanni54 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 7694

A gyári, minden szeméttel teletömött win van rajta, vagy úgy ahogy kell, vásárlás után telepítettél rá egy rendes windózt?

A dell energiagazdálkodási szarjai pont ilyet tudnak.

Előzmény: dellium (7688)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 7693

Mundjuk én csinálnék egy linux livecd-t, arról indítanám és megnézném, hoghy úgy mit csinál. Ezzel kiderülne, ha win7 energiagazdálkodási gondja van. Utána maximum áttúrnám a bios-t, bár szerintem ott ilyen nincs.

És ez után gari.

Előzmény: dellium (7688)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 7692

Nézd meg ezt. Bár kicsit szakmai, de azért remélem tud információt adni.

Előzmény: Törölt nick (7683)
vlevi70 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 7691

Ha a pendriveot is lekapcsolja az már nagyon erős. Mert egy külső winchester áramfelvétele tényleg határeset, hogy elbírja-e vagy sem, de a pendrive áramfelvétele minimális. Inkább valami energiatakarékos beállításra gyanakodnék.

Előzmény: dellium (7688)
dellium Creative Commons License 2011.09.04 0 0 7688

Sziasztok!

Dell inspironon van win7, és mindíg fel és lekapcsolja a külső meghajtókat (Pendrive, Sd card, külső vinyó) ez mitől lehet? Próbáltam mindegyik usb csatiról ugyanezt csinálja. Nme tudok folyamatosan másolni, se gépre, se pendriveról külső vinyóra stb. Meg filmjátszás közben is ugyanez. pórbáltam 3 külső vinyóval, 2 pendrival és ugyanaz...
Valaki?? 

 

Ehhez most egy ilyen hozzászólást kaptam:

Tényleg csak tipp.. Az USB portok által leadott feszültségre/áramra gyanakodnék elsőnek. Ez viszont alaplap hibát feltételez..

 

ajjaj. azt hogy tudom házilag kideríteni?

vlevi70 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 7687

Nem rossz, de csak azért, hogy XP helyett 7-es legyen a gépen, talán nem érdemes felrakni. Bár ki tudja. Ha viszont új gépet veszel, új rendszerrel akkor már érdemes rá a 7-est rakni. Végülis 2 éve piacon van a Win7, és még sok rosszat nem lehetett róla hallani. Nekem pl. az első béta változat óta az van a gépemen, és nem volt vele gondom. Vannak benne olyan dolgok, amik a céges XP-s gépen hiányolok. Pl. azt, hogy bárhol működik a keresés. Intézőben, start menüben, satöbbi.

Viszont idővel biztosan egyre több olyan dolog lesz, ami XP-n nem fog menni. Ha pl. egy játék csak DX11 módban hajlandó működni, akkor az XP-n esélytelen lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 7686

Hogyne lenne jobb! Újabb, gyorsabb ,jobban támogatott ,,szinte minden ’’ fut rajta .Jobban kiszolgálja a rendszert.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!