Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10625
Mert nedves. És a nedves helyeken tenyésznek a bacik, gombák...
A kiszáradt Qtyasz@r sem önmagában veszélyes, hanem a benne betokozódott bacik miatt, amik a nedvesség hatására elkezdenek aktívkodni.
Előzmény: macimoci (10624)
macimoci Creative Commons License 2007.07.18 0 0 10624
Csak úgy eszembe jutott, mikor a megszáradt kutyaszar málló porait hordja a szél, az nem kerűlhet a szemebe? Miért van nagyobb fertőzésveszély pont a strandon?
Előzmény: SZem (10621)
gszarkatat Creative Commons License 2007.07.17 0 0 10623
Sziasztok,
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Jelenleg -1-es szemüvegem van, viszont fényképezéshez igen kényelmetlen, mivel nem látom vele - de nélküle sem - tökéletesen az optikai keresőt. A gép dioptriakorrekciója elméletileg épp a -1-es határon van, azonban úgy érzem nem éles a kép, és ráadásul ha nem a keresőbe nézek, elég "elmosódott" a környezetem.

A kérdés arra vonatkozna, hogy milyen kontaktlencsével tudnám a problémát orvosolni? Ideiglenes használatra kellene tehát , napi pár óra, nem kívánok sokat költeni rá, sokáig jó kellene legyen - mármint bontatlanul - (ha jól tudom, van valami szavatossági idő, de nem tudom hogy a lencsére is vagy csak a folyadékra).

Augusztus elején mennék nyaralni, addig kéne valami jótanács...
McLaca Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10622

Szorítsd össze. :) Bár nekem a "szabadesésben" nem történt ilyen. :)

 

Üdv!

Előzmény: SZem (10621)
SZem Creative Commons License 2007.07.16 0 0 10621
GDávid: 2 hét. Nem három, nem négy. Kettő.

brummadra: szivárvány- vagy szaru- hártya nem mindegy. A szivárványhártyagyulladás általában endokrin eredetű, akár allergiás. Nem sok köze van a kontaktlencseviseléshez, bár persze a szem elülső szegmensének bármilyen gyulladása esetén a kontaktlencseviselés abszolut kontraindikált.
A szaruhártyagyulladás meg néhány kivételes vírusos vagy gombás esettől eltekintve ha megszűnik, és nem maradnak hegek vagy beereződés, nem zárja ki a lencseviselést.
Szóval mi is a baja?

Bazsi89_: mars a kontaktológusodhoz!!! Azonnal!!!

federic86: úszószemüveglencse. Ha nagyon muszáj, egynapos lencse. A debreceni szemklinikán a kontaktológusok viszont azt mondják, még nézni sem szabad a strandot kontaktlencsével. Na ja, ők belefutottak néhány acanthamoebás fertőzésbe, amit alig bírtak kikezelni és nem is mindegyik maradt heg nélkül.
Na ki akar még strandvízben hülyéskedni a kontaktlencséjével? ;)

McLaca: az úszószemüveg jó ötlet, már én is gondolkoztam rajta. De mi van azzal, hogy a seggemen befolyik a víz egy gyorsabb pályán?
McLaca Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10620

Alternatív megoldásként még eszembe jutott (ezt valószínűleg legközelebb alkalmazom is) a búvárszemüveg, mert a csúszdában pl. csapkod a víz ide-oda, tehát szinte végig csukva kell lennie a szemnek, csukott szemmel viszont nincs élménye a dolognak. :)

Csúszás előtt szemüveg fel, utána meg le. :)

 

Üdv!

GDávid Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10619

szép is lenne, ha strandon nem látna az ember semmit:-)

 

én az utóbbi években jó sokszor voltam vízben vele, a lényeg, hogy időben csukd be a szemed. ha ez megvan, szerintem gond nem lehet.

Előzmény: McLaca (10617)
GDávid Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10618
ha jól emlékszem, nekem is pont erre a lencsére mondták, hogy havi.
Előzmény: Deep Down (10613)
McLaca Creative Commons License 2007.07.15 0 0 10617

Az általános nézet az, hogy a fertőzésveszély miatt semmilyen. Mások szerint amiatt nem tanácsos, mert a víz kimossa (ez valós veszély).

Bár ha megnézzük, hogy a mai, vízforgatós strandokon olyan klóros a víz, hogy szinte sterli leszek, ha kijövök belőle (ez a szagán is érződik)...

Hogy szabad-e, nem tudom, de a múltkor a céges bulin én is kockáztattam, és a mogyoródi aquarénában lencsében csúszdáztam... Persze tudni kellett időben becsukni a szemem. :)

 

Üdv!

federic86 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 10616
az lenne a kérdésem hogy strandoláshoz mien lencse javasolt?
Missteria Creative Commons License 2007.07.13 0 0 10615
szerintem jobban jársz ha szemorvoshoz mész!a szemeddel nem szabad jáccani!nekem hasonló tüneteim voltak kivéve a lerakódást a lencsén!és kötőhártyagyulladásom volt!2 hétig no lencse!ennyit kilehet birni!és ami fontos ienkor h semmien lencsét nem szabad hordani!sem napit se semmient!a szemész ad olyan szemcseppet amitől meggyógyul és amit csak orvos irhat fel!és olyankor egyáltalán nem szabad lencsét hordani!szerintme ne kisérletezz vény nélküli cseppekkel mert lehet enyhülnek a tünetek de a végén nagyon rá fogsz fázni!
Előzmény: Bazsi89_ (10614)
Bazsi89_ Creative Commons License 2007.07.12 0 0 10614

Sziasztok!

 

Kb. 1 hónapja a kontaktlencseviselés kb 8-10. órájában elkezd homályosodni a látásom majd minden "maszatos lesz" a látómezőmben. Kiveszem a kontaktlencsét és látom hogy rárakódott valamilyen átlátszó (nyúlós?) váladék amit az ápolószerrel könnyen eltávolíthatok de másnap kezdődnek újra a problémák.. Reggelente csipás szemem,mostanában már munka közben is termelődik aszemem sarkában. Pár napja be is pirosodott a szemem néhány ér mentén , először egy borjúvér oldatot tartalmazó szemcseppet használtam de rájöttem hogy az csak hámképző, a patikában kaptam rá Septosyl-t. 3-4 nap után elmúlt a pirosság viszont a lerakódás a kontaktlencsén nem szűnt meg. Ha nicns lehetőségem kivenni a lencsét akkor szúró nyilaló érzés jelentkezik,gondolom nem ereszti át az oxigént a lencse a lerakódás miatt és iylenkor irritáló érzés van aszememben. Kötő vagy szaruhártyagyulladásra gondolok az információk után amit a neten olvastam! Van rá megoldás hogy ne kelljen a kontaktlencsét  tiltani?Napi lencséwel valamilyen antibiotikumos szemgél lehetséges?

Várom válaszotokat!

Köszi:Balázs

Deep Down Creative Commons License 2007.07.12 0 0 10613
Az első optikámat emiatt hagytam ott. Azt mondták váltsak Acuvue-ra Surevue-ról, az is havi. Csak sajna utánanéztem a neten.
Előzmény: GDávid (10612)
GDávid Creative Commons License 2007.07.12 0 0 10612

na ja, de valahol haviként árulják..

nekem 2 évig adtak el havinak egy olyan lencsét, amiről kiderült, hogy elvileg csak 2 hetes.

Előzmény: Missteria (10610)
brummadra Creative Commons License 2007.07.11 0 0 10611
Sziasztok! Egy ismerősöm évekig tartó lencsehordás után váratlanul letiltatták a lencsevselésről, ha nem akar megvakulni. Valami a szivárvány v. szaruhártyájával van. Ilyen történhet? Észreveszi az ember vagy csak orvos látja?
Missteria Creative Commons License 2007.07.10 0 0 10610
csak két hétig szabad használni!azért 2 hetes lencse
Előzmény: GDávid (10609)
GDávid Creative Commons License 2007.07.09 0 0 10609

sziasztok!

 

van aki Acuvue Oasyst használ? nekem bevált nagyon, de elvileg 2 hetes lencse. bajom nem lesz ugye, hogy ha 3 hétig használom? mert az optikusom azt mondta, hogy 2 hét után megváltozik az anyaga, egy másik helyen meg azt mondták, hogy használhatom akár 1 hónapig is.

SZem Creative Commons License 2007.07.06 0 0 10608
Nem dehogy! Én is úgy értettem ;)
Előzmény: _MrB_ (10607)
_MrB_ Creative Commons License 2007.07.06 0 0 10607
Szerintem SZem is, csak SZemtelenkedik kicsit ~ ;)
Előzmény: Mrs.B. (10606)
Mrs.B. Creative Commons License 2007.07.06 0 0 10606
A pucolást úgy értem, hogy mikor a lencsémet pucolom!
SZem Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10605
Aha... Gondolom akkor az esti pucolást sem úgy érted :DDD
Előzmény: _MrB_ (10603)
_MrB_ Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10604
Az előző hozzászólás asszonykám volt.
_MrB_ Creative Commons License 2007.07.05 0 0 10603
Nos kiszáradás, nem olyan értelemben fenyeget. ;-)

De tény nehezebb pucolni, iszonyat hogy mennyire mászkál a folyadékban, viszont tényleg olyan mikor felrakom mintha nem is lenne. Bár estére egy kissé elfárad, de érzésre még mindig meg van hogy nagyon de nagyon kényelmes. Aztán lehet hogy a kora előrehaladtával nem lesz ilyen. De majd meglátjuk. Mindenesetre tetszik, csak mondom a pucolás esténként na az ami nem jó.
SZem Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10602
_MrB_: az Aquify egy nem-newtoni folyadék. A többi meg igen.
Oszt tényleg jófejek, meg eléggé tradícionális csapat, merthogy ősrégi családi vállalkozás. És lehet velük inni is :) A nagyobbiknak is a Cabernet Sauvignon az egyik kedvence és asszem a Szexárd is stimmel. Én pl az ottani bikavért sokkal jobban kedvelem, mint az egrit. Elnézést az egriektől:)

SiH48 = Biofinity Kicsit drágább, mint a FND. De jónak tűnik. Meglepően magas az oxigénáteresztése - legalábbis a magas víztartalomhoz képest.

Mrs.B.: kiszáradásra remek tippem van. De ezt most e fórum keretein belül nem szívesen hoznám nyilvánosságra. Főleg, hogy a férjed is itt van :DDDD

_MrB_ Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10601
Cooper Vision tesztlencse. Ennyi van rajta, meg hogy tilos mindent csinálni vele. Reiderék tudják vagy sejtik mi lesz a neve, bár lehet ők is csak a SIH 48at? Amit kiokoskodtam, hogy Szilikonhidrogél 48% vízzel. ~ :D
Előzmény: McLaca (10600)
McLaca Creative Commons License 2007.07.04 0 0 10600

Ez a SIH 48 ez mi is pontosan? :)

 

Üdv!

Mrs.B. Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10599
Nem is voltam visszafogott, max csak azért mivel ezren voltak és nem hagytak minket dumálni.
Egyébként meg első napja van a SIH 48 lencsének a szememen. Véleményem szerint kényelmesebb, még az OX-nél is. Reggel fogtam beraktam és azóta olyan mintha a szememen sem lenne, kivéve, ha kiszáradok, de az a többivel sem jó, viszont sokkal gyorsabban reagál a pislogásra, azaz nem mozdul semerre. Szóval első napi tgapasztalatra, bazi jó kis lencsének tűnik, aztán a szememen meg majd kiderül mennyire is marad ez így. Illetőleg meg majd valamikor le is robogok, hogy megnézzétek, hogy milyen.

Szóval azért beszélgettünk is a Fecével és mutatott képeket is. Ja meg azért is nem raboltam annyit, mivel magamnak nem nagyon vettem lévén van még és ha járok/járunk le rendesen arra felé, akkor akármikor beugorhatok. Remélvén, hogy mindig szívesen látnak! ;-))))
_MrB_ Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10598
Hmm... Sexárdon akad jófajta Cabernet Savignon... csak nem Mléxem már, melyik pincészeté volt... de sokat ittunk belőle a Fadd-i D&K Center Panzióban ~ :) Viszont ha megosztod egy mailben a merre van ott borászatod, és milyen boraid vannak, arra jártamban lehet megnéznék 1-2 üveggel..
Előzmény: macimoci (10597)
macimoci Creative Commons License 2007.07.03 0 0 10597
Szexárd
Előzmény: SZem (10594)
_MrB_ Creative Commons License 2007.07.02 0 0 10596
hja, asszonykám nemtudom milyen volt... lehet mert nem voltam ott, de lehet mert helyettem édesanyja volt ott... Tény, habitust tekintve Fecének Fece, Laca lányának Laca... De attól mind2ő nagyon nagyon... nagyon nem Swift, de marhajófejek, oszt még értenek is ahhoz, amit csinálnak.
Előzmény: _MrB_ (10595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!