Keresés

Részletes keresés

sz_attila Creative Commons License 2018.07.23 0 0 20295

A piros levelűek nagy része visszazöldül a napon is, pl. itthon a Trompenburg. Úgy változik a színük, hogy tavasszal bordó, nyáron olajzöld-zöld, ősszel pedig piros.

Előzmény: frey7 (20294)
frey7 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 20294

Ha már japán juhar... Az Enkan típusú juharom félárnyékban van a nyírfa alatt, eléggé visszazöldült.

Lehet hogy ki kéne tennem a napra?

Hortenzia, rodi, azálea, páfrányok vannak még alatta, azok jól érzik magukat. (Illetve ez is, csak nem vörös)

sz_attila Creative Commons License 2018.07.23 0 0 20293

Idehaza nincsen csepegtető, szóval a fotókon nem láthatsz ilyet. Ügyfeleknél szinte mindenhol van. Egyébként nagyon támogatom az ötletet, mert relatíve olcsón nagy területet időráfordítás nélkül lehet locsolni. Az anyanövényes ágyásokba már én is raktam, meg is látszik az eredménye. Az idén még nem volt aszály itt sem, meglátjuk, mi lesz. A fotókon közzétett részeket kizólag a nejem locsolja kézzel, reggelente.

Előzmény: Astilbe (20292)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.23 0 0 20292

Jól látom, hogy csepegtető öntözést használsz? Ezen gondolkozom, bár a jelenlegi nyár még nem volt aszályos, de augusztusra mindig vízhiányossá válik. Ahhoz túl nagy a kert, hogy másfajta öntözőrendszerbe fektessek.

Előzmény: sz_attila (20290)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.23 0 0 20291

Köszönöm szépen.

Az idén felénk elég sok eső volt, a fű azért szép zöld, bár közelről messze sem az a körömollóval ápolt. Sok a lóhere és egyéb gyomnövény, de a férjem gyakran nyírja, ezért tűnik egységesnek.

 

Mindig azt mondom a kedves elismerésekre, hogy én a növényekhez nem igazán értek, az erősségem a látvány. Egyszerű, a környezetet jól elviselő növények tömege. Már régen leszoktam arról, hogy különlegességeket vásároljak, úgyis meghalnak előbb-utóbb. Nagyon szeretem a magától betelepedett kvázi gyomnövényeket (pl.vadmurok), mert csodásan mutatnak a többi között és igénytelenek.

 

És persze a harminc év is számít, amióta ezt a kertet építgetem. Most már leginkább kivágunk, visszanyesünk, mert minden túlnőtt.

Előzmény: lychnis (20288)
sz_attila Creative Commons License 2018.07.22 0 0 20290

A japán juhart nagyker áron veszem, a legutóbbi 2,5 m magas Red Pygmy 170 euróba fájt. Amit akarok, arra nem sajnálom a pénzt. Lehet benne valami, amit mondasz, mert a régebben ültetett macskaherék nem, vagy csak nagyon keveset virágoznak. Itt kapnak elég vizet mondenhol.

Előzmény: lychnis (20289)
lychnis Creative Commons License 2018.07.22 0 0 20289

Tényleg üde minden,nyilván nem annyi esőtök volt,mint felénk...Mert gondolom,nem csak a locsolás teszi. És ingyé' van neked a japán juhar?! Hogy ennyi sokféle van,mindenféle korban és méretben? 

A phlomis idén nálam nem virágzott,lehet az a baja,hogy 5 éve van egy helyen,vagy a vízhiány? 

Előzmény: sz_attila (20286)
lychnis Creative Commons License 2018.07.22 0 0 20288

Milyen szép a füved! Meg azok a kék hortik! Vagyis hát minden szép,a rózsák is,és az összkép,az meg harmonikus is,természetes hatású és olyan decens:-)

Előzmény: Astilbe (20276)
ZsuR Creative Commons License 2018.07.20 0 0 20287

Nagyon szepek a viragjaid!

Előzmény: sz_attila (20286)
sz_attila Creative Commons License 2018.07.20 0 2 20286

Mai fotók. Mintha nem is nyár lenne, csak a virágok hozzák eszünkbe, az üdeség nem annyira.

 

ZsuR Creative Commons License 2018.07.20 0 1 20285

A funyirom mulchol - igy aztan ami a fuvon marad nem sok... no meg nem vagyok kenyes a fure... illetve nem tudok tobb energiat forditani ra.

 

 

Ezt en is kedvelem - de nem igazan akar szaporodni, pecig biztatom.

 

Az Astilbe annal jobban szaporodik... 

Nalam annyira no podagrafű, hogy kenytelen vagyok gyomirtoval kordaban tartani, maskep beteritene mindent... most kezdtem el rendezgetni - meg van ahol kezzel kell kihuzni, mert nagyon belenott masik novenyekbe amit nem akarok kiirtani.

 

 

Kezd viragozni a Limelight!

 

Előzmény: Astilbe (20284)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.20 0 0 20284

Nálam nem vált be, hogy a füvön hagyom a kaszálékot, egyenetlen lett tőle a gyep. Szerencsére a férjem kezeli a komposztot, egyedül én sem bírnék vele. Kicsit tartok attól, hogy később hogyan bírunk majd ezzel a nagy területtel, a sok sövénnyel, bokrokkal.

 

A talajtakarók nagyon hálásak és az igénytelen évelők(Alchemilla mollis, gólyaorrok),jól takarnak és mindig szépek. A podagrafű nálam nem szeret, pedig nagyon tetszik. A kert is öntörvényű (valahol), mert érthetetlen módon kivet magából növényeket, másokat pedig enged túlnőni. Nem hiszem, hogy a talajtól függ, de biztosan van oka. A gyűszűvirág soha nem éli túl, de az asterek mindent elborítanának, ha hagynám. A rózsák is szeretnek itt. 

Előzmény: ZsuR (20283)
ZsuR Creative Commons License 2018.07.20 0 0 20283

Nem gyujtom a lekaszalt fuvet - marad ott ahol van.  Az is tapanyag a funek.

 

Probalom elkerulni a komposztaloban valo kompoztalasst... mar ameddig lehet.

A  kertem lejt(ett) a szomszedok fele - es a telekhatarra huztam a letort faagakat.  Eleg emberes volt egyik-masik.  Aztan szep lassan odahorddtam a zold hulladekot.  Nem all szandekomban elvinni onnan, igy nem apritottam fel.  A telekhataron ket soveny sor van - egy aranyvesszo a szomszed fele - hely a bio keritesnek :)) - es egy tiszafa sor a kertem fele... a ketto koze dobalom az agakat, gomokat... az eredmeny mar latszik, az aranyvesszo alig akart megmaradni, sivar volt a talaj - de mar vagy harom eve megtaltosotak :).

 

Tavaszal volt egy-ketto hatalmas vihar, nagy agakat tort le - na azokat nem tudtam a kertben tartani, mozditani sem tudtam, igy aztan a szomszed ember feldarabolta, elvitte.  Jo lesz ha kiszarad - majd visszajon tuzifa formaban.

 

A talajtakarok vannak most eloterben - terjesztem oket amennyire csak lehet.  Nem akarok gyomolni, nem akarok puszta foldet latni.  Majdnem sikerult :)) mar...

 

Most a AEGOPODIUM P. VARIEGATUM-ra koncentralok, szepen elszaporodott, sot, sok helyen ott is no ahol nem szeretnem...  Nagy foltokban akarom a viragokat, ami szinten majdnem sikerult... de van egy-ket hely a kertben, ahol valami betegseg letaborozott, ott a viragok betegek lesznek.  Pl a gyuszu virag... annyira, hogy ki kellett dobnom onnan oket... fogalmam sincs miert... pedig szeretem nagyon.

 

...nagy szomorusagot okoz a levendula... amit ultettem tavasszal, ugy nez ki elbucsuzik... :((

Előzmény: Astilbe (20282)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.20 0 0 20282

Amennyi levelet rá tudok gereblyézni, vagy fújni, annyi nálam is marad, de rengeteg komposztom képződik, folyamatosan használom is, ilyen esősebb időben nincs veszélye a kiégésnek. Amúgy az összegyűjtött fűkaszálékot is felhasználom az ágyásokban és a málnánál.

Előzmény: ZsuR (20281)
ZsuR Creative Commons License 2018.07.19 0 0 20281

A komposzt es a mulch sokat szamit!  En mostanaban (ket eve?!) az oszi leveleket hagyom az agyasokon... hemzseg a kerti fold a gilisztaktol...

Előzmény: Astilbe (20280)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.19 0 0 20280

Igen, ugyanez a helyzet, már teljesen kifakította a kék és rózsaszínű virágokat a nap.

 

A rózsák viszont tele vannak bimbóval és virággal. Tavasszal elég sok komposztot raktam szét és mulcsoltam is.

Előzmény: ZsuR (20279)
ZsuR Creative Commons License 2018.07.19 0 0 20279

Hasonlo itt is.  Sok eso az jo - de sok tapanyagot kimosott a foldbol... nonek a viragok, bokrok, fak szepen, de a forosag latszik a hortenziakon nagyon.

 

Előzmény: Astilbe (20278)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.19 0 0 20278

Köszönöm, az idei nyár jó a kertnek, nincs hőség és gyakran esik.

Bár pár erős napsütéses óra már megpörkölte az Annabelle-k virágát. Nagyon erős az UV.

Előzmény: ZsuR (20277)
ZsuR Creative Commons License 2018.07.19 0 0 20277

Oh, csodalatos a kerted!!!  Micsoda osszeallitas, micsoda szinek, formak... nagyon tetszik!

Előzmény: Astilbe (20276)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.19 0 2 20276

Hozok képeket, bár a legszebb időszak már elmúlt. De a zöldek az idén igazán gyönyörűek.

 

ZsuR Creative Commons License 2018.07.14 0 0 20275

En mindig mondom, hogy az idojaras ugyanaz - legfeljebb 1-2-3 het elteressel... :)

 

Ami nem egyforma, az enyem leginkabb arnyek kert, sokkal kevesebb a szin.

Előzmény: Astilbe (20274)
Astilbe Creative Commons License 2018.07.14 0 0 20274

Mindkettőtök kertje nagyon szép. És milyen érdekes, hogy ekkora távolságban ugyanazok a növények nyílnak, egy időben.

 

ZsuR Creative Commons License 2018.07.13 0 1 20273

Hozta.... ha nem is sok napos kertem van, most eppen nyilik par virag.

 

lychnis Creative Commons License 2018.07.12 0 2 20272

Hozzatok képeket,ne csak én legyek itt

ZsuR Creative Commons License 2018.07.06 0 0 20271

A segitsegeteket kerem - ismeri valaki, mi ez?  Az azaleam levelein vannak feher foltok, semmi dudor, csak minta kifeheritette volna valami.  Nem latok rajta senkit sem... Ezzel permeteztem - mintha az ujabb leveleken kevesebb lenne a feher folt.  Mintha...

Igy nez ki - es sehol nem lattam hasonlot, valoszinu rosszul keresem...

ZsuR Creative Commons License 2018.07.02 0 0 20270

https://www.beautyofbirds.com/hummingbirdsnewjersey.html

 

Ezek... meg nem tudom,  hogy a zold az a nosteny lenne a  ruby-red throat kolibrinek... ha igen, akkor csak a nstenyeket lattam eddig.

 

 

 

Előzmény: lychnis (20269)
lychnis Creative Commons License 2018.07.02 0 0 20269

Szép ez a zöld-arany szín is. A többi fajta élénkebb színű?

Előzmény: ZsuR (20268)
ZsuR Creative Commons License 2018.07.02 0 0 20268

Nalunk egy kis alig-szinu repked, de a repkedese ... szoval orulok neki mindig mikor latom. :)) Tobb fele van NJ-ben, de en ezt lattam eddig a kertemben.

Előzmény: lychnis (20267)
lychnis Creative Commons License 2018.07.01 0 0 20267

Nagyon szépek lehetnek a kolibrik.Felénk kacsafarkú szender helyettesíti a kolibrit,hasonlít a mozgásuk.:-)

Előzmény: ZsuR (20266)
ZsuR Creative Commons License 2018.06.30 0 0 20266

Jaja... regota csodaloja vagyok a kertednek - a vetemenyest meg egyenesen irigylem, de nagyon...  ami a monardat illeti - nem ismertem fel!  Eppen meg akartam kerdezni, milyen virag.  Szeretem oket... de nem lattam meg ezt a szint. Nekem piros van - szeretik a kolibrik, es iden nagyon szepet nott. Atultettem tavasszal, feltem nem lesz rajta eleg virag, de lett.  Viszont... nagyon magasra nott.  Eddig csak akkor hozta az uj viragot ha a regit levagtam, most meg mar tele a "hona alja" bimboval... 

Előzmény: lychnis (20264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!