Keresés

Részletes keresés

Uriella Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4370

1a, 2, 4. Meg 6a.

 

Jó reggelt.

:)

Előzmény: Törölt nick (4323)
panabubus Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4369
Hm... :-D

(#4359.....:D:D)


Na, mind1. Néha itt megengedtétek, h. belekotyogjak, köszi. Illik elköszönnöm (babona, nem valami rosszízű önreklám) . Üdv mindenkinek. Ha nem írnék többet, akkor beleestem abba az állítólagps 15%-ba. :-) Úgyhogy most elhúzok coronarographia-ra, vagy mi a francea.
Előzmény: Törölt nick (4368)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4368

Szívesen...:

azon a topikon majd  mindenki RTF-t végzett szakember..:)

Előzmény: panabubus (4366)
panabubus Creative Commons License 2007.05.07 0 0 4367
Azért érdekes tapasztalatok is akadnak az OTP-sben... Ide beidéztem az egyik hsz.-t, ami tömören, velősen leírta a lényeget: "...egy fegyveres bűnöző...", stb.
Aztán lejebb olvasom ugyanott a #728-ban ugyanabból a "forrásból" a "gergényiádát".

Hm. A jelző kicsit sarkított az említett urat illetően, de nekem valahogy megint a szoknya-hossz sztori meg ilyenek ugranak be.. :-) Meg ha jól tudom, Kecskeméten is volt anno valamiféle intézményesített pezsgőbontás.. :D Már amikor elment.

Nem is a kemény kézzel van nekem bajom, ha már GP-ről van szó. hanem mondjuk ez is egy érdekes adalék egy vezetőről kialakult képhez.

Ha van vér a farkában, azért "vinnie kéne a balhét," ha már van...
Nem vok vér-kommunista, nem is voltam, de pl. dr. Horváth István óta én még nem találkoztam olyan rendőri vezetővel (az akkori BM. is az volt ugyebár), aki amikor kiborult a bili, nyilvánosan, korrekt módon média, stb. előtt felállt a székéből...

Nem tűzijáték-egymásra-kenegetősdi, nem tv-palotás bizonyítvány-magyarázás, stb.
Lehet, h. rosszul jön le nekem, de valami miatt a FELELŐSSÉG-tudat, -vállalás ugrik be.

Persze eltértem jól az eredeti témától. Mert amiről ott (meg részben itt is) szó van, ott nincs, nem is lehetne mese:

Valakiről, aki eleve azzal a szándékkal megy be egy pénzintézetbe,fegyverrel, hogy azt akár használni is fogja;( és akár teljesen vétlen és ártatlan polgárokat, lányokat, asszonyokat veszélyeztessen... ) ha aztán ezért bekap egy-két skulót, valahogy mégse gusztusos dolog "részvét-tüntetéseket" rendezni. Már ahogy a másikban olvasható itt-ott.
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4366
Kösz. Hasznos link. Már kezdtem épp depresszióba esni. Most már sikerült röhögnöm egy sort. Itt aztán meg is jelent OTP kapcsán már "Hunnia" országa is... Zsír... :-))))
Előzmény: Törölt nick (4364)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4365

"rosszakat elkell ítélni,akik bűnösök szenvedjenek".

"mindenki egyért, egy mindenkiért"

:)

Előzmény: feketemadár (4361)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4364

Róla beszélek...:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162567&la=67016127

 

amiről meg írsz,azt mindjárt megnézem...

Előzmény: panabubus (4362)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4363
Ez tetszik, még ha politikus mindta is:

"Sarkozy Royalnak is üzent: "Tisztelem őt a gondolatai miatt, amelyekben megannyi francia magára ismert. Tisztelni madame Royalt annyi, mint tisztelni több millió franciát, akik rá szavaztak. A politikai küzdelem, a véleménykülönbségek ellenére számomra csak egy Franciország létezik". "Egy győzelem van, és ez a demokráciáé" - zárta mondandóját.

ui: lehet, hogy egyszer megéljük mi is ???
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4362
Hát, ha az "ujabb kitüntetést a kommandósoknak..." c.-vel azonos, akkor valamit mondasz.
Abban a topikban egyetlen értelmes hsz.-t sikerült felfedeznem, bizonyos "guberáló"-tól:

"Egy ember meghalt,



Egy fegyveres bűnöző."

Ennyi. Hogy ezen is mit kezdenek ideologizálgatni, stb. Tényleg súlyos arc némelyik
Előzmény: Törölt nick (4359)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4361
:))) Dzsinóék megmondták már: sok itt a köcsög :))))
http://www.videobomb.hu/video/Gino_majalis_3
Előzmény: Törölt nick (4359)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4360
Tanulságos, godnold át:

Lehet hogy nem vagy gyáva és
A végén Te maradsz állva
De mire jó úgy ez az élet
Hogyha futnod kell, amíg éled
És hiába vagy bátor
Mint egy római gladiátor
Aki keményebb mint a szikla
Mégis lehet hogy elég egy szikra
A gyújtózsinór végén és
A túlvilági TV-n majd

Rólad szólnak a hírek
Veled van tele a sajtó
Aki a pokolra kíván jutni annak
Balra a második ajtó


ui: bocs, csak most mindenről dalszövegek jutnak eszembe :)))
Előzmény: panabubus (4355)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4359
Az előbb elkezdtem átnézni a "Lőnek az OTP-nél"-t ....,ennyi agymosott marha nem lehet...
Előzmény: feketemadár (4357)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4358
Mégis küzdenünk kell, mert itt van a hazánk !

"Hol szőke sellő, lenge szellő játszik a Tiszán,
Ott él egy nép, legendák népe, ott az én hazám.
Az ősi Kárpát őrzi álmát, hű Csaba vezér,
Ki csillagoknak égi útján vissza-visszatér.

Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország,
Gyönyörűbb, mint a nagyvilág.
Ha zeng a zeneszó, látom ragyogó, szép orcád.
Táltos paripánkon odaszállunk
Hazahív fű, fa, lomb, s virág.
Úgy sír a hegedű, vár egy gyönyörű szép ország.

Ott dalos ajkú mind a lány, mert dal terem a fán
És délibábos tündérkastély leng a vén Tiszán.
A Rónaságon, hét határon száll, repül a szél,
Huszárok kedve éri csak be, hogyha szárnyra kél.

Előzmény: Törölt nick (4356)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4357
:)))) Tesókám, látod még nem is vagy zsaru és már idegileg zokni vagy :))))
Gondold el, nálam mi a helyzet :)))
Egyébként nem megoldás a javaslatod, mert ha meg nem csinálnánk semmit, akkor azért. Tudod, a van rajta sapka...
Látod én is hogy szoktam ezt megoldani, jól leanyázok egy-két embert, aki tök idiótán és agresszívan áll hozzám és a szakmámhoz...aztán jót röhögök. A szelep erre való.
Mostmár érted valemelyest azt a "hörrenésemet" amikor rádripakodtam ? Szerintem érted. Szóval sok mindent nem lehet és nem is kell elmagyarázni a civileknek, de az égbekiáltó butaságokra meg talán reagálni sem érdemes, főleg ha provokáció. Ezért szoktam javasolni mindenkinek, hogy a kérdéseit és az esetleg ebbe burkoltan elrejtett véleményét úgy, olyan formában adja elő, hogy az még érdemes legyen a válaszra. TISZTELET. És ezt meg lehet tenni még teljes ellenszenv esetén is. Kell egy kis belátás, józan ész, bizonyos mértékű intelligencia, hogy legyen értelme a kommunikációnak.
Előzmény: Törölt nick (4356)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4356
A hülyeség kiverte már nálam a biztosítékot...
Te BB, ha legközelebb valaki bankot rabol, hagyjátok a picsába, dögöljön meg mindenki, aztán legalább a rendőrséget kihagyják az örökös politikai csatározásból.
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4355
"A feltételeid (hogy mikor lennél szívesen rendőr) egy része olyan, ha az megvalósulna tényleg jó lenne rendőrneklenni, mert nem is nagyon lenne bűnözés :)))"

Egy kezdeti, mondjuk pár hónapos "bevezető időszak" után lenne is esély rá.

De: (hangsúlyozom, ez még nem határozott politikai állásfoglalás, mert ugye...) sz'al
akkor azt úgy kéne, mint a reklámban anno: "minden szinten..." :-D



Ja, és a "kedvencem" is elmaradhatna éppen.

Amikor az ÜTI: "...még valami? Uram, foglalni tetszik a vonalat...."
(Az illető telefonáló csak ahhoz kérte volna a SEGÍTSÉGET, hogy az éppen elcsavargott gyereke feltalálása érdeképen hátha egy-két frekventált hely címét megkaphatná.. :-( )




Magam részéről, és nem is politikai indíttatásból, egyre szimpatikusabb az a pár részből álló Bronson-film. Rendőrre ő sem lőtt.
Előzmény: feketemadár (4351)
panabubus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4354
H.B. úrral-val kapcsolatban nevezetesen arra gondoltam, hogy a "fénykorban", nem is a rádióamatőrbörzéken (mert az még hagyján), hanem a Pe-Csa-ban meg lehetett találni egy urat, aki naprakészen árult Motorolákat, Yaesu FT-ket, kívánságra a kért frekire programozva is... :-( Aztán nem volt elég, hogy BÁRKINEK, aki fizetett érte, hogy hallgatózhasson, de nemegyxszer volt, hogy pl. a PM ÜTI-t az őrületbe kergették az 5-ösön különböző barmok a beböfögéssel, vagy egyes esetekben a kamu forgalmazásokkal.

Sz'al igazad van, ezért is rohad.... Meg azért is, hogy nemegyszer a kerületi járőrök vagy a "civilek" lazán elsattyogtak a standja mellett az említett úrnak. Tovább megyek: a Mosonyiba is elkerült anno a sztori, és az ürgének mégsem lett egy hajszála sem megcibálva..:-(((

Én régebben a pénzkidobálás miatt morgolódtam az EDR miatt, de úgy néz ki, hogy épp az ilyen godnok is indokolták, hogy létrehozzák.
Előzmény: BigBacon (4341)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4353
Igazából ez a 4331-re ment :))
Előzmény: feketemadár (4352)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4352
Kis ízelítő a lányokból és az igazságosság alapján a fiúkból is :)))
Előzmény: BigBacon (4341)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4351
Pontosan, ahogy írod. Én rendőr vagyok. Jobboldali érzületű. A kettőnek semmi köze egymáshoz (vagy mégis?). Szolgálatban a jobboldaliságomnak esetleg az általam ehhez a fogalmi rendszerhez társított pozitív értékrend miatt lehet köze, pártszimpátiának semmiképpen sem. Ezt egyébként többször si bizonyítottam, lásd ott vagyok ahol tömegoszlatás van és lásd ott az értékrendem alapján dolgozom. Nem mentem el beegszabadásgra, hogy kibújjak a feladat alól, megoldottam úgy, ahogy azt kell, törvényesen. De ezen kívül, ezt megelőzően számtalan esetben volt, hogy a felfokozott kampányidőszakban pro és kontra kellett fellépni az "oldali" erőkkel szemben. (plakátszaggatás, civakodás...). És nem volt semmiféle probléma ezzel. A lényeg -és ez a civil életben is fontos lenne- hogy a sorban a politikai szimpátia ne legyen az első háromban. Nálam nincs.

A feltételeid (hogy mikor lennél szívesen rendőr) egy része olyan, ha az megvalósulna tényleg jó lenne rendőrneklenni, mert nem is nagyon lenne bűnözés :)))
Előzmény: panabubus (4333)
BigBacon Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4350

Amit az is bizonyít, hogy állítólag maga a rabló is biztonsági őr volt valahol.

 

Egyetlen kezemen meg tudom számolni azokat a fegyveres rablásokat, amelyek közvetve vegy közvetlenül nem kapcsolódtak (ex)rendőr, (ex) biztonsági őr, (ex)katona elkövetőhöz vagy tettestárshoz.

Előzmény: Törölt nick (4340)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4349
Na igen, a "hülye civilek" :))))
Előzmény: Törölt nick (4339)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4348
Jók a következtetések, a valós helyzettel szinkronban vannak. Annyit tennék még hozzá, hogy valójában egy ilyen esemény egy dinamikusan változó, nem a matematikai egyenletek egzaktságával megoldható valami, sajnos. Itt időről időre változnak bizonyos körülmények, melyek befolyásolják a végeredményt. Ebben az egyik legváltozóbb tényező maga az ember. Egyébként azt is érdemes belekalkulálni, hogy elképzelhető, hogy a cselekmény közben már tudták ki az elkövető. Ha pedig így van akkor le is nyomozták. Ha viszont lenyomozták, akkor tudták, hogy van katonai múltja és talán már ölt is embert (mint ahogy azt bulvár szinten feszegetik). Ez pedig nagyon nagy mértékben befolyásolja a feladat megoldását.
Egyébként viszonylag tényleg kis hibaszázalékkal dolgoztak a fiúk. Sokkal nagyobb országok, sokkal nagyobb hagyományokkal, rutinnal, kiképzettséggel, felszereltséggel....rendelkező rendőrségei sem biztos, hogy jobban megoldották volna a helyzetet.
A "kis hibák" viszont mindig igazolják, hogy mennyire nehéz egy dinamikusan változó eseménysornál hibátlan megoldást találni és azt kivitelezni. Szerintem egyébként lehetetlen. Tehát az akció sikerét a hibaszázalék alacsony szintje alapján ítélhetjük meg. Ez pedig itt kicsi volt.
Előzmény: Törölt nick (4340)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4347
Kiadták, csak a széf időkorlátos, vagy hogy híjják (most nem jut eszembe) és próbálták vele megértetni, hogy az nem fog egyik percről a másikra kinyílni.
Előzmény: BigBacon (4342)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4346
Még egy érv... ;-)
Előzmény: feketemadár (4344)
BigBacon Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4345
A bankrablók számára biztosítani kell a megmenekülési esély illuzióját. Jogállamban, persze. A szlávoknál elvárás, hogy a rendőrség irtson ki mindenkit a környéken, csak a túszejtő lehetőleg köztük legyen.
Előzmény: Törölt nick (4340)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4344
Bezony szolgálnak ilyenek is :))
Előzmény: Törölt nick (4331)
BigBacon Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4343

"Dönthet úgy, hogy magával visz egy túszt, akit élő pajzsnak használ"

 

 

Egy túsz a nyílt téren sokkal jobb esélyt biztosít a leszerelésre, mint n+1 túsz a zárt térben.

Előzmény: Törölt nick (4340)
BigBacon Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4342

Az otp-nél mind a biztonsági őr, mind az alkalmazottak egymás életét veszélyeztették. Az előbbi azért, mert okoskodott, az utóbbiak pedig azért, mert nem adták ki a lóvét. Testületileg elmehetnek megkoszorúzni a bankrabló sírját, hogy nem vitt magával néhány túszt a másvilágra.

 

Természetesen a bankok is felelősek, mert ugyan kőröztetnek feltétel nélküli pénzkiadásra vonatkozó belső "utasításokat", ezzel párhuzamosan - aljas módon- ellenállást várnak el az alkalmazottaktól és a biztonsági őröktől.

 

Az elmúlt időszakra jellemző hőstetteknek az lesz az eredménye, hogy a bankrablásban gondolkodók másképpen fogják koreografálni a támadást: indításként le fognak lőni néhány embert a mielőbbi pénzhez jutás reményében.

Előzmény: Törölt nick (4340)
BigBacon Creative Commons License 2007.05.06 0 0 4341

"Pici közöm valahol van a testülethez"

 

Nem mondod?

 

"Horváth Balázs naccságos miniszter úr rendeletére nyilttá kellett válniuk a forgalmazásoknak"

 

Na ja, miatta rohad Magyarország. Meg a koronaúsztatás miatt.

Előzmény: panabubus (4333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!