Keresés

Részletes keresés

Carpy Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1418
A Pannon Volan Rt. avloban eleg szerencsetlen helyzetben van abbol a szempontbol, hogy Baranya megye aprofalvas jellegu, es igy a helykozi kozlekedes nehezen szervezheto meg gazdasagosan. Pecsett az onkormanyzati tulajdonu Pecsi Tomegkozlekedesi Rt. latja el a kozossegi kozlekedest, a Pannon Volanhoz mar nincs sok koze.
A tavolsagi autobuszkozlekedes akkor nyereseges, ha a megfelelo fekvesben kozlekednek a jaratok. A Pannon Volan Rt. bizonyos szempontokbol hatrannyal indult es ez nehezen hozhato be, de azert orszagos viszonylatban kozepesnek mondhato a reszesedesa a tavolsagi forgalombol. 3, azaz 3 db jartot kozlekedtet Szegedre, bar a hetvegek valoban erosek, a jaratok zsufoltak. A menetido legfeljebb 4 ora 25 perc.
Vonattal a Szeged-Pecs viszonylat enyhen szolva korulmenyes. Nem is csak a 64-es mezo allapota az oka ennek, hanem elsosorban Trianon, amikor is elvagtak a Baja-Szabadka-Szeged osszekotetest. Tehat 2 kritikus pont is van, az egyiket megoldva meg nem varhato az utasforgalom vasutra terelodese. Hosszabb tavon is a busz a nyero a Szeged-Baja-Pecs utvonalon.
Előzmény: Lehoczki Gabor (1381)
Járaszája Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1417
Igazad van, en olvastam felre, egy masik villamosrol irtak hogy sotetkek, lattam azt is, egy sotetkek bengali, tejet reklamoz. A 200-as szep sarga, nekem csak az nem tetszik, hogy az ablakmezo is ugyanolyan szinu, mert szerintem az ugy szep, ha egybeolvad az uveggel, tehat feher, vagy esetleg fekete. De vegre onallo labra allt az MVK, es nem a csehszlovak egyenfestest folytatja.
Előzmény: Törölt nick (1393)
division by zero Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1416
mi tudtok a vasút vonalak eladásáról? ma emlegették a híradóban, hogy 2001-től lehetnek magánvasútak...

Megvehetjűk a 64-est majd?

division by zero Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1415
na igen, de két vágány van egymás mellett, és 2*200 mm az már 40 cm...
azonkivűl a legkissebb járható ívsugár is nagyobb a Tatra-nál, ha jól tudom

egyébként ha valakit érdekelnek a régebbi és újabb Tatra villamosok, itt egy Tatra-s oldal

Előzmény: SzigDani (1414)
SzigDani Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1414
Miért, mekkora volt akkoriban a szerkesztesi szelveny? A Tatra ugyanis mindossze 200mm-el szelesebb az UV-nal.
Előzmény: NZA (1380)
gyurmosz Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1413
De mind megúszta, sőt... Ebben a dologban még nem követett el hibát a MÁV, gondolom azt azért ők is tudják, hogy a Csörgő egy remek mozdony, csak hát érzékeny a "lelke", vigyázni kell rá. Én ezért reménykedek, hisz a 2168-as is jár már, aztán a 2121 már vagy 2 éve ott ál, mégsincs rajta az szörnyű, minden vasútbarát által gyűlölt S betű! És gondolj bele, ha a MÁV most elkezdeni irtani a Csörgőket, az milyen következményekkel járna, mi húzná akkor a vonatokat, mert a többi fővonali diesel sorsa megpecsételődött (jó Szergej azért marad, de kevés és teherre)! A Daciák még ha megbízhatóak lennének, akkor is csak max. 2 kocsit tudnának húzni...hetvennel. Bz: azt azért a MÁV sem gondolja a fővonalakon. És ami nagyon fontos: A CSÖRGŐKHÖZ MINDIG LEHET ALKATRÉSZT VENNI!!! Gyanítom, hogy a MÁV ezekért kedveli Őket.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Csörgők miatt más mozdonyt végezzenek ki, nekem minden mozdony halála fájdalmas, de ha van egy majdnem hiánytalan, megbízható sorozat, alkatrészekkel, már ne haragudjatok, de azt azért mégse!
Előzmény: werner (1410)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1412
Az elobb rosszul irtam, nem Szlovenia, hanem Horvatorszagban keszult a kep - termeszetesen. A bukosisak meg a motor a motoros turak alapveto kelleke :-) A batyam es a haverok lementek motorokkal a Szloven tengerpartra, onnan van. Az egyik ismerosom kint van Georgiaban, teljesen veletlenul van egy digitalis gepe is...igerte, amint lesz ideje, kuld egy rakat kepet kulonfele helyi vonatokrol!
Előzmény: werner (1410)
disp_ Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1411
Juci : a büdös nem a vaspor hanem a benne nagymennyiségben mgtalálható kén elégése miatt (ezzek könnyitik az anyagot).bár szerintem a műanyag fekbetét a gyorsvonati kocsikon sokkal büdösebb.
werner Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1410
Juci: Az finom vaspor. Vigyázz vele, mert egy nagyobb darabot nekem a szemész vett ki a szemem közepibül. Hiába, no vasutbolond, ablakban lógtam.

Benyó: "Egyszer azt írtad, hogy Fehérvárnak nem kell a 2101"

Ezt mondták. És még jópár ilyen Csörgőt össze lehetne kaparni. És még többet kaparhattál volna össze 1996 novemberben (2105, 2114, 2119, 2160, 2187, 2199...).
Ha olyan nagyon szüksége lenne a MÁVnak a 2101re meg a 2121re akkor már RÉGEN megcsinálták volna őket. Kellene 1-2 motor, hidraulika meg egyéb főalkatrész, de menne.

Zöpö: "Én gázolajszagot szoktam érezni...mondjuk a Nyugatiban vagyok,"
Sajnos, azt ott aligha...

Matiz:"motoron ulve, bukosisakkal a kezben :-)"
Mit keresett az ott?

Előzmény: gyurmosz (1406)
Benyó Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1409
"Én is az esztergomi vonatokra gondoltam a Csörgőt, a betétvonatokra jó a Bz a 2-esen, persze csak ha működik."
No, akkor helyben vagyunk, ugyanazt gondoljuk. Csak újítsák végre föl a vonalat!
Wernernek:
Igaz, hogy a 210 kW ilyen terepen, mint a 2-es, nem egy nagy eresztés, de gondolj bele, hogy kettő motorkocsi szokott lenni egy szerelvényen kettő mellékkel (Bzmot+Bzx+Bzx+Bzmot), ami nagyjából olyan, mintha egy 420 kW-os mozdony húzna egy db. Bhv-t. Azért így nézve már nem is olyan irreális az a 70 km/h még a vörösvári emelkedőn sem, szerintem. Laposon meg minden gond nélkül kijön a 80, még több is jönne, ha nem lenne vonatbefolyásoló.
Bár lennének olyan sínek arrafelé, hogy egyszer kipróbálhatnánk.
Bence
Előzmény: gyurmosz (1406)
plebejus Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1408
off

Programozasban stb jaratosabb barataim, tudja-e valaki hogy a Pallasom 16 db *.nfo kiterjesztesu filejait (1file=1kotet), hogy lehetne ugy osszeragasztani, hogy a beepitett kereso funkcio ne csak 1-1 koteten belul mukodjon?
(dos, vagy W3.1 ala keszult, hosszu filenevet utalja)
Koszi, P.

on

plebejus Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1407
division by zero,
terkep ment, pls. check mail.

Talaltam egy elektronikus Pallast Lexikont(1893-1895), sok erdekes regi vasuti dolog van am benne.

Udv, P.

Előzmény: division by zero (1346)
gyurmosz Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1406
Werner!
Egyszer azt írtad, hogy Fehérvárnak nem kell a 2101, szerintem egy felújítás után megkaphatná Kecskemét, aztán ott a 2121, lehetne bele venni alkatrészeket. Így kijönne a két szükséges M41.
Az általad említett Csörgőkről mit tudsz, miért állnak, mikor fognak újra menni?
Benyó!
Én is az esztergomi vonatokra gondoltam a Csörgőt, a betétvonatokra jó a Bz a 2-esen, persze csak ha működik. A pályáról meg annyit, hogy akkor is karban kell tartani, ha Csöresz jár rajta, akkor is, ha Bz.
Előzmény: werner (1384)
lazar Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1405
Sziasztok!
Gabor!
Lemasoltam a menetrendeket, amit igertem, holnap postara adom. Bocs a csuszasert, rohadt sok dolgom volt mostanaban, az Indexre is ezert nem irogattam eddig.

Armand

Előzmény: Lehoczki Gabor (1376)
ZöPö Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1404
plebejus képeivel kapcsolatban:

division by zero győzködött emilben, hogy igenis próbáljak meg nagyobb képeket produkálni. Az egészet nem szkennelném újra, de mondjuk minden típusból a legjobb (legtöbb részletet mutató) képet beszkennelem 200% vagy 300%-osra. Így már OK?

ZöPö Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1403
Én gázolajszagot szoktam érezni, az az érdekessége, hogy országonként más és más. Ha bekötnék a szemem, akkor is meg tudnám mondani, hogy mondjuk a Nyugatiban vagyok, a Bahnhof Friedrichstraßén vagy Praha Holesovicen.

Van viszont a MÁV-nak valami förtelmes egyenszappana, de az szerencsére csak a mosdók környékén érezhető.

Előzmény: juci (1398)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1402
Ja, azt elfelejtettem, hogy tegnap volt ismet a vasuti variaciok, de sajnos lemaradtam rola :-(( A heten meg lesz egy ha minden igaz, a befejezo resz.
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1401
Werner: a Kennedy egy motoros tura alkalmaval lett lefenykepezve Szloveniaban, eleg tavolrol, motoron ulve, bukosisakkal a kezben :-) szoval kulon erdem, hogy sikerult :-)

Valaki tud segiteni, hogy melyik kis gozosnek mi a tipusa? A nagycenki muzeumos kepekrol nincs semmim...( ezekrol )

Előzmény: werner (1389)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1400
Gondolom acélpor, na meg ami kosz rárakódott, az ott kissé elég. De nem tudom pontosan.
Előzmény: juci (1398)
Benyó Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1399
" Piliscsaba - Dorog 16 (?) km-t 20 perc alatt teszi meg az IP megállás nélkül. Milyen erre a pálya nem 60-as vagy 80-as?"
40-es, ahogyan Werner írja, de a Bz kocsik 50-nel mehetnek, ill. tervbe van véve esetleg a 60. Leányvár és Egom között 70 (esetleg majd 80). Régebben (talán húsz éve?) a Csörgők is 60-nal illetve 80-nal közlekedhettek.
Egyébként a menetrend undorítóan laza, ahogyan az egyik mozdonyvezető mondta. Az IP menetrendet 30-cal is lehet tartani. Minden állomásra 3-4 perccel előbb ér be az IP.

"Jelenleg Esztergomból kb. 1/2 órával gyorsabb a Volánbusz, mint a vonat, 50 km-es távon. "
"Szerencsére nem mindig van ez így, gondoljunk egy péntek vagy vasárnap estére ill. az idén februárra."
Ez tény. Ilyenkor a busz akár 2 órát is csoszoghat.

Ami pedig az utaslétszámot illeti, Piliscsabáig tényleg sokan utaznak vonattal. Főleg az egyetem dobja meg a vonalat: a Nyugatiból 7.35-kor induló vonaton sokszor csak állóhely van, pedig legtöbbször 5 Bz kocsival jár (a szokásos négy Bz után kötnek egy BDzx-et is, lévén poggyászos vonat).
Az IP is gyakran jár dupla kocsival, hétvégén mindig kettővel jár (tehát 72 hely).

"Én megértem, hogy törekedni kell a gazdaságosságra, de ne vesszen el a réven ami meglett a
vámon. Vagyis inkább 100 kW-tal több, minthogy állandóan szervíz. "
Én sem idealizálom a Bz-t! De a MÁV gördülőállományát figyelembe véve jelenleg nincs jobb megoldás a 2-es vonalra, sajnos...

Bence

Előzmény: werner (1384)
juci Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1398

Idejöttem, hátha itten a nagy szakértők közül valaki tuggya a választ:

az a büdös, fémes szag, ami beleül az ember orrába a vasút közelében történő tartózkodáskor, az ugye a fékből gyün? És ha igen, akkor milyen anyagok szabadulnak fel ijenkor?

Fontos lenne tudni.

Benyó Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1397
Tényleg az volna az ideális, de szerintem az a kocsi egy első és mádodosztályú kocsi volt. A zalaegerszegi részen közlekedik. Tudom, hogy nemdohányzóra lehet gondolni, mert nincs a szám alatt piktogramm, de a kocsiban egyaránt vannak dohányzó és nemdohányzó fülkék.
B.
Előzmény: szkeres (1392)
NZA Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1396
Harom napja volt erdeklodes az MTB es az IK 60T trolik mai allapotarol. Nos egy-ket kepet a mai roncsokrol es egy MTB-s kepet a Kalman Imre utcabol feltettem kb. 1 hetre a
http://galahad.elte.hu/~nza/troli
cimre. Erdemes megfigyelni az eredeti MTB-n a viszonylatjelzest meg a villamosokhoz hasonlo kulso tablaval oldottak meg.
Előzmény: Bölény (1295)
division by zero Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1395
köszi! utána nézek...
Előzmény: Mikó (1386)
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1394
Ahol a baleset történt, ott a közelben sincs vágánykapcsolat. Az 1-es vonalon mindössze egy ilyen van, a Széchenyi téri váltó.
Előzmény: Törölt nick (1393)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1393
Sosem volt kék a 200-as. Vannak FVV-k, amiket mindenféle reklám kapcsán teljesen befestenek mindenféle színűre, az lehetett kék (asszem, volt is olyan).
Nem tudom, mi a baj azzal a sárgával, nekem nagyon tetszik :)

Az egyirányú villamosokkal kapcsolatban maximálisan egyetértek, hozzátéve, hogy azért néhány vágánykapcsolat sem árt, különben hiába a két irány.

Előzmény: Járaszája (1391)
szkeres Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1392
Valaki korábban írt a dohányzó nem dohányzó kocsikról. Pénteken a 20-on közlekedő 17.55-ön olyan kocsit láttam, ami csak dohányzó részből állt, egy első és egy másodosztályból. Szerintem ez az ideális megoldás, legyen egy teljesen külön kocsi a füstölőknek.
Járaszája Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1391
Na, a baleset miatt feltorlodott szegedi Tatrak fenykepe nagyon jol bizonyitja, milyen okos dontes volt egyiranyu villamosokat venni, csak mert egy kicsivel olcsobbak voltak. Debrecenben, Miskolcon is ketiranyuak az uj villamosok, csak a szegediek sporoltak... Apropo, Miskolc: itt is irta regebben valaki, hogy a 200-as villamost KEK-re festettek. Viszont ahogy Miko is irta, es en tegnap lattam is, a 200-as villamos SARGA. Ennyi penzuk van, hogy evente ketszer is atfestik a villamosokat, vagy annyira ronda volt a kek Tatra? Egyebkent bagojj-nak sokmindenben igaza van, de abban a leginkabb hogy 'A villamos színe sárga!'. Sajnos ez az uj sarga Miskolcon nem az a kellemes hagyomanyos napsarga, de legalabb sarga.
A szegedi feher-sarga-piros-kek-szurke viszont ronda.
Előzmény: Lehoczki Gabor (1352)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1390
A villamos színe sárga! Nekem a krém-piros járgányokat volt nehéz megszokni. Nagyon helyes, hogy elkezdték rendes színűre festeni őket. Egyébként az első "újsárgát" le is fényképeztem, gyönyörű napos időben a Tiszainál. Még nem tudom milyen lett a kép, mert nem tudtam még előhívatni.
Előzmény: Mikó (1387)
werner Creative Commons License 1999.10.06 0 0 1389
Mikó:
"Szolnoki 2345 állt ott pepec állapotban"
Végre, szegény szenvedő 1345-öst is talpraállították! Jó egy évvel ezelőtt nem voltak benne a villamos főalkatrészek!

Matiz:
Jók a képeid! A Kennedyt hol csípted meg?

divby0:
Korrigáltam, de asszem az új képeknél nem javít a szerver, csak a képek végleges helyén. A hídmérlegesek az egyéb/munkagépek rovatban vannak.

Werner

Előzmény: Mikó (1386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!