Keresés

Részletes keresés

Zivos Creative Commons License 2003.06.01 0 0 583
Ezt nem lattuk, mert mi meg a focipalyan parkoltunk. Amennyit kitalaltam a dumabol -szlovak 2 jegkorong :-)- repulni akartak, csak valami problema volt. Viszont - szerintem - ha a gep nem stimmelt egy masikkal egy athuzas, esetleg lightosabb program belefert volna.
Előzmény: Hülyesamu (582)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.06.01 0 0 582
Mi egy fehér Skoda Fabiával voltunk, és a bázison, belűl parkoltunk. Egyébként mi láttuk, hogy 29-est húznak-vonnak, sza akarhattak vele valamit. Lehet, hogy műrepülési tilalom volt rajta stb... Van ott elég gép, lehetett volna tartalékot találni.
Előzmény: Zivos (581)
Zivos Creative Commons License 2003.06.01 0 0 581
A Mig 29 szerintunk is kicsit ego volt. Hogy a helyiek ne tudjanak repulni ... Valami olyasmit hallottam a nezoktol, hogy muszaki hiba miatt elobb helyet cserelt a F16 -al, aztan jott helyette a Mirage. Ezt gondolom a hangos bemondobol halhattak. Viszont 200 forintert mit akarunk?
Az odautrol: kar volt ijesztgetnetek. 1 ora 50 alatt mar le is parkoltunk :-). Az elso sor vegen parkoltunk, es osszesen 4 magyar kocsit lattunk, ebbol kettot egymas mellett. Ezzel voltatok Ti? A kifuto legvegen voltak magyarok fenykepezni. Viszont a koritesrol is eshetne nehany szo. Az egesz NEM a penzrol szolt! Ezert (is) szeretek Szlovakiaba jarni. Ingyen parkolas a bazison, kaja fillerek, sor meg annyi se: korso 120-180Ft! Polok, jelvenyek, ajandek targyak: 60-2.000Ft. A benzinnel egyutt olcsobban kijottunk, mint egy Budaorsi repulonap, pedig 300Km a kulonbseg. A programrol mar ne is beszeljunk.
Azert a Mig 29 nagyon hianyzott, foleg a tavalyi harci szimulacio utan.
Előzmény: Hülyesamu (579)
h500 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 580
UDV
Mikor lesz a Budaörsi repnap nem tudja valaki?
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.31 0 0 579
Nna, mindenekelőtt klikk ide.

Kicsit szét volt a program húzva, mivel egy-egy gép repülése között usque fél órácska tellt el, majd egyszer csak délután kettőkor kiürült a reptér, innen arra következtettem, hogy vége a repnapnak, amikor elmettünk hazafelé, akkor már nem láttunk semmit, sza valszeg tényleg vége volt a dinamikus programnak.

Szumma:

Előszőr láttunk három Albatroszt a Biele Albatrosyból, ők röpdöstek a reptér fölött, majd egy L-410-ből ugráltak ejtőernyősök, aztán az Ocovski Bacovia repültt egy csodálatos displayt (4Zlin és 4 vitorlázó). Kis szünet után a Harrier repült egy biztonsági programot, szerintem egy kicsit lustán, de utoljára 2000-ben láttam Harriert.

Eztán jött egy Mirage-2000, ami mégegyszer repült a nap folyamán, ami kb a megszokott programját repülte, de én most egyetlen életveszélyes helyzetet sem láttam tőle, pedig ez nem ritkaság. Ja, egyszer, a nagy állászögű áthúzás előtt a közönség felé repült, elég lassan...

Eztán jött egy holland iskolagép, tán Pilatus, megy egy Albatros, majd a szlovák Mi-24, ami nagyon bölcsen infracsapdákat is szórt, amit aztán szépen le lehetett fotózni :-)






Utána a holland F-16 a szokott kitűnő proggit repült, aztán jött a Mirage második repülése, ami alatt a látogatók hipp-hopp eltűntek, s ezzel gyakorlatilag vége is lett a repnapnak. Rejtélyes módon a helyi erők MiG-29-esei nem repültek, vagyis tán lemaradtam róluk. :-(

Elsőre kb. ennyi.

Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.28 0 0 578
Hja, ne feledjétek, szombet reggel lesz egy részleges napfogyatkozás, de azért ne vakuljatok meg Szliács előtt, sza akinek van védőszemüvege, az kapja elő :-) Maximum Budapesten hajnali 5:18-kor. Koránkelés rulez.
Előzmény: Zivos (575)
nA Creative Commons License 2003.05.28 0 0 577
Cserszegtomaj Replőtér 2003. június 7-8-9.
Jótékonysági rendezvénysorozat a halmozottan sérült gyermekek
támogatására létrehozott
"Lúcia a Sérültekért" Alapítvány javára

(a program röviden a Lúcia Alapítvány és a Rendezőség tájékoztatása alapján)
Ismerkedés a rendezvényen megjelent repülpőgépekkel
BESSENYEI PÉTER TÖBBSZÖRÖS MŰREPÜLŐ VILÁGBAJNOK BEMUTATÓ PROGRAMJA
Bemutató repülések különböző repülőgép típusokkal
Motoros siklóernyő légibemutató
Ejtőernyős légibemutató, tandemugrás lehetősége a bátor résztvevőknek
Sétarepülés az igény szerint kiválasztott repülőgépeken
Függeszkedés hőlégballonnal
Hőlégballon túrák

Helszín: Cserszegtomaj Repülőtér, Cserszegtomaj, Sümegi u. 20.
Programok időpontja: 10 órától
Belépődíj: Egyéni: 500 Ft/nap, Családi: (2 felnőtt + gyerekek): 800 Ft/nap

nA

Zivos Creative Commons License 2003.05.28 0 0 576
Mar erdemes megnezni az Air Power 03 honlapjat: . Mar fenn vannak, hogy mik repulnek, mik lesznek a statikus soron. A teljesseg igenye nelkul: 5 csapat, Patroiulle de France, Suisse, Agila, Frecce Tricolori, es (csak) penteken Red Arrows. Repulnek meg: Eurofighter, Airbus 300-600, Boeing 747-400. Legi utantoltes, Bessenyei, stb ... Ja Draken Team Austria is repul, igy mar 6 csapat. Engem mint latszik foleg a repulos csapatok erdekelnek :-). Meg persze a szokasosak, es ez meg bovulni fog.
Zivos Creative Commons License 2003.05.28 0 0 575
Csak nem rosszul szamoltam valamit? 160 kilometert nehogy ne tegyek meg 2 ora alatt. Atlag sebessegem 100 folott szokott lenni :-). Parassapusztaig 3/4 ora, hatar atkelessel 1 ora. Onnet meg 80 km. Arra valoban nem ismerem az utat, de ennyire rossz lenne? Minden esetre korabban nem tudunk indulni, mert ekkor jon be a busz Kecskemetrol. Esetleg elneztem valamit? Zvolen utan van Sliac, a ViaMichelin szerint 2h 15 min, azt meg mindig tul teljesitem. Egyebkent mar nem aktualis a hely, mert akadt egy ismeros.
Előzmény: tfrici (569)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.27 0 0 574
Ja, és én még azzal sem vagyok teljesen tisztában, mikorra érdemes odaérnem. Pl. ha csak a katonai programot szeretném látni, asszem időrend még nem volt.
Előzmény: tfrici (572)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.27 0 0 573
Bocs, nekem a Tátra, az a Magas. Az úticél a Csorba-tó volt. Egyébként ott nagy dugóra számítsak? Mennyien lesznek?
Előzmény: tfrici (572)
tfrici Creative Commons License 2003.05.27 0 0 572
Egyről beszélünk Hülyesamu.

Kérdés csak az, hogy Te mit értesz „Tátra” alatt. A Tátra megnevezés elég nagy területet takar. Azt nem járod be 2 óra alatt. Szliács is majdnem a Tátrában van! Szliácsról Donovaly csak 30-40 perc autóval!

üdv.
tfrici

Előzmény: Hülyesamu (570)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.27 0 0 571
Mi oldalunkon a 2-es út nagyon kiépült, Szlovákiában meg asszem, 60-70 km Zólyom, onnan meg egy 5 km-es kocsisor, ha annyian mennek, mint idehaza...
Előzmény: Hülyesamu (570)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.27 0 0 570
Szerintem a két óra kicsit optimista, de 2,5-3 alatt azért meg lehet csinálni, min május elsején vagy mikor voltunk Tátrában, 4-4,5 óra volt...
Előzmény: tfrici (569)
tfrici Creative Commons License 2003.05.27 0 0 569
Szevasz Zivos!

„…..Nepligettol, maximum 2 ora alatt kinn vagyunk.”

Budapest - határátkelő –Szliács maximum 2 óra alatt??? Te, vagy túlzott optimista vagy, vagy pedig varázsló. :o))))
Zivos, kocsival 2 óra alatt képtelenség megtenni ezt az utat. Nekem Pozsonyból repülővel 1 óra.
Ha meg is próbálod, azért vigyázzatok! A Garam-völgyében a kacskaringós utakon nehogy Ti szálljatok el !!!

Kellemes repülőnapot!

üdv.
tfrici

Előzmény: Zivos (568)
Zivos Creative Commons License 2003.05.27 0 0 568
Valaki lemondta a szombati Sliacot, igy lett egy helyem a kocsiban. 6.30 korul indulnank a Nepligettol, maximum 2 ora alatt kinn vagyunk. Valakit nem erdekel?
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.26 0 0 567
2000-ben állítólag ezért nem jöttek...
Előzmény: HEnci (566)
HEnci Creative Commons License 2003.05.26 0 0 566
És az sok a HM-nek?
Előzmény: Hülyesamu (561)
curombi Creative Commons License 2003.05.26 0 0 565
Sziasztok!

Az MRSZ honlapon Budaörs 07.06.
Cserszegtomaji Pünkösdi Repülőnap - tud erről valaki valamit?
És az előző hozzászólót is kérdezném a börgöndi repnapról.

Köszi

riel Creative Commons License 2003.05.26 0 0 564
Börgöndi repülőnap 2003.06.15.
riel Creative Commons License 2003.05.26 0 0 563
Nem 07.06. ?
Előzmény: Zo1i (536)
brembo Creative Commons License 2003.05.26 0 0 562
Sziasztok!
Ötletet kérnék.
Hol lehetne egy II. Világháborús repülőgéppel repülni? Kivitelezhető javaslatokra lenne szükségem. Amerika, stb. kizárva.
Üdv. b
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.26 0 0 561
Biztos megint húszezer zöldhasút kértek egy Szuhoj-programért...
Előzmény: Moralles Obranna (560)
Moralles Obranna Creative Commons License 2003.05.25 0 0 560
és az oroszok már megint nem...
Captain Thomas Creative Commons License 2003.05.25 0 0 559
F-14, EA-6: Remélem ezek tényleg eljönnek, nem sokszor szerepeltek még nálunk. Érdekes, a USAF nem küld F-15-öst? Vagy nagyon le vannak kötve Keleten? :))
Előzmény: sdragon (558)
sdragon Creative Commons License 2003.05.25 0 0 558
Egy-két infot már olvashattok a www.repulonap.hu-n a kecskeméti repülőnapról.
Zivos Creative Commons License 2003.05.23 0 0 557
Ezt sem En talaltam, hanem a Forszazs listara tette fel valaki a linket. En csak bemasoltam. Ma 20.30 -kor a TV5 -on az 50 eves Patrouille de Francerol, es a hetvegi Salon de Provancerol lesz egy masfel oras musor.
Előzmény: Jikov (551)
Hülyesamu Creative Commons License 2003.05.21 0 0 556
Magyarul történelmi személyiség.
Mert én is erre eméxem, csak azt már kicsit furcsának gondoltam, hogy egy akkora országban, mint Szlovákia, két ugyanolyan nevű reptér legyen, mert mondjuk az USA persze, az tök más, aztán gondlotam, ha már "mindenütt ott van", akkor valami élő személy. Mert a reptér Pozsonyban az volt Trnávka meg Ivánka is, helységnév alapján, mint itt Ferihegy.
Előzmény: tfrici (554)
Csaba5 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 555
Milan Ratislav Stefanik (1880-1919) ifjúsága négy évét Szarvason töltötte, ahol emlékét bronzszobor őrzi (a pozsonyi szobor kicsinyített mása -pilótaruhában ábrázolja).
Előzmény: Hülyesamu (552)
tfrici Creative Commons License 2003.05.21 0 0 554
Szevasz Hülyesamu!

„…… s megint itt ez a gen. Stefánik string. Ez kicsoda?”

Teljes nevén GENERÁL Dr. MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK. Eredeti hivatása csillagász. A Francia hadsereg tábornoka, egy felvilágosult, közismerten kemény és tehetséges katona. A Ti JÁNYI Gusztávotok szlovák megfelelője, kicsit korábbi kiadásban. Csak a Szlovákok nem szégyellik személyét, hanem büszkék rá, és főleg nem végezték ki. :o(((( Megvárták türelemmel, míg valamelyik szenvedélye lesz a végzete. Habzsolta az életet, és megszállott repülős volt! Amit a nők és a sok féltékeny férj nem teljesített, azt egy alacsonyan elkapott „dugóhúzó”, közel a mostani pozsonyi repülőtér bejáratához megtette. Gépét földhöz csapta és Štefánik belehalt. Személyéből, nevéből teljes joggal és okkal, egy nemzeti mítosz lett. Ami Szlovákiában a repüléssel kapcsolatos, az mind szoros összefonódásban van a Štefánik névvel. Lásd a pozsonyi Štefánik repteret, vagy a gen. Dr. M. R. Štefánika Szlovák repülő szövetséget stb-stb. A legnagyobb bankónkat az öt ezer koronásunkat is, az Ő képmása díszíti.

Hááát lehet egy ilyen embert nem ismerni?

üdv.
Tfrici

Előzmény: Jikov (551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!