Keresés

Részletes keresés

sergiototta Creative Commons License 2022.11.21 -1 2 39128

Az látszik, hogy az oroszok gyengék, legalábbis sokkal gyengébbek, mint amit én gondoltam róluk, és nagyon durván építik le magukat. Ugyanakkor kérdés, hogy Amerikának meddig éri még meg Ukrajna támogatása. Mert lehet, hogy kis %-t viszi el a hadi költségvetésnek, de ugyanakkor ez a pénz ott is kellhet másra(Kína). Persze az oroszok helyrerakása az a kínaiak felé is lehet egy komoly bemutató, hogy milyen is az amerikai hadierő még úgyis, ha nem direktben amerikai kezekben vannak azok a fegyverek. Persze a kínai haderő azért egy nagy kérdőjel. Sokan vannak, modern technika is van, viszont nincs terepi gyakorlatuk. Talán kalózokat kergetnek Afrika partjainál, de az nem komoly gyakorlat. Az oroszoknak is gond, hogy a legjobb/leggyakorlotabb embereikből rengeteget elvesztettek.

 

Amúgy szerintem Kína élvezi leginkább ezt a helyzetet, ők tuti tolják a ruszkiknak, hogy csak így tovább. Egyrészt a ruszkik "leszedálása" Nekik is jó, az energia árakkal meg szívnak az európai országok, ami szintén fasza Nekik.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39127)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.11.21 0 2 39127

Na de miért mondaná ezt nekik az USA? Azt nem értik az orosz trollok, hogy jelenleg az USA a világ legjobb üzletét csinálja, bolondok lennének abbahagyni.

1) A hadi költségvetésük kis részét fizetik ki direktben az ukránoknak (5 max 10%-ot), cserébe ők leszedálják a ruszkikat évtizedekre.

2) 0 amerikai katonát veszítenek, az oroszok meg 10 ezreket havonta.

3) Soha egyetlen ország nem fog ezek után orosz haditechnikát venni, ha lesz rá amerikai opciója.

4) Ukrajna újjáépítése óriási üzlet lesz, és azt nem az orosz cégek fogják megkapni.

5) A magas energiaárak kicsinálják az európai ipart, további piacokat nyitva ezzel az amerikaiaknak.

Előzmény: sergiototta (39125)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.21 0 0 39126

Én már mondtam ilyen jellegű ismerősnek, hogy, akkor vessük azt fel, hogy az Ő települését adjuk oda a ruszkiknak, cserébe meg egy ukrán település maradhatna az ukránoknál. Az oroszok még lehet örülnének is egy Kalinyingrád szerű enklávénak valahol a Dunántúlon, szóval lehet nem is 1-1 be kellene "cserélni".

Előzmény: Tesla.voltam (39123)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.21 0 0 39125

Az ukránok kényszerpályán vannak. Ha azt mondja nekik az usa, hogy akkor ezt most aláírjátok, vagy holnaptól nincs támogatás, akkor kénytelenek lesznek aláírni. Tudják, hogy nyugati támogatás nélkül esélytelenek, és, ha az usa kiszáll, akkor a többiek is kiszállnak, vagy csak egyszerűen önmagukban kevesek.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39122)
HomokZsák Creative Commons License 2022.11.18 0 0 39124

Tájékozódj, tanulj es utána oszd az észt. 

 

Kisegítelek.

 

Orosz /szovjet gyártmányú rakéta csapódott be Lengyelországban, az ukrán hatar közelében.

 

Az ukrán légvédelmi rakéta célt tévesztett. 

 

Szivesen.

Előzmény: van_Persil (39119)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.18 -2 2 39123

Igazad van, most azt várják tőlük, hogy bólintsanak rá újabb területek elvesztésére. Itthon a mélymagyarok vajon mit szólnának hozzá, ha az aktuális kormány megtenné ezt? Persze tudom, ha a csúti dagadt tenné, jól van az, ha a hibbant adna fel akar 1 cm2-t, a négyfelé tépés is kevés lenne.

 

Viszont az offenzíva már nem nagyon áll, most a dagonyázás következik, ami az éppen magukat beásó (védekező) hős nácitlanítóknak kedvez.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39122)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.11.18 0 0 39122

Az ukránokat nehezebb lesz egy ilyen gyors békéről meggyőzni, mint az oroszokat 2 okból is. Egyrészt az oroszok korábban már többször nemzetközi szerződésekben elismerték az ukrán határokat, mi lenne a garancia arra, hogy az új határokat elismernék "véglegesnek"? Másrészt ők most offenzívában vannak, nehéz lenne eladni a közvéleménynek, hogy az oroszok megtarthatják a most ellenőrzésük alatt álló területeket.

Előzmény: sergiototta (39121)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.18 0 0 39121

Szerintem ez egy olyan sztori, ami 100%-ig nem igazán fog kiderülni.

Senki nem akarja a háború további eszkalálodását, a NATO nem akar nyilt háborút az oroszokkal, az oroszoknak egyelőre az ukránok is megoldhatatlan feladat. Még, ha eltévedt orosz rakéta lenne is, akkor is azt mondanák hivatalosan, hogy nem az volt, hogy ne növeljék a feszkót. A szándékos orosz támadás nyilván kizárható, ha a ruszkik újabb fronton támadnának, akkor azt nem egy rakétával tennék meg egy farm ellen.

 

Szerintem valamiféle hiba(technikai vagy emberi) okozta az egészet.

 

Azt gondolom, hogy már az oroszoknak is elege van a háboruból, csak már nehezen tudnak kilépni a sztoriból.  Érdekes lehet, hogy mikről szólhatnak a tárgyalások/egyeztetések, mert abban biztos vagyok, hogy vannak ilyen tárgyalások. Ki milyen kompromiszumra hajlandó, ki mit ajánl, kit miről próbálnak meggyőzni. Pl elfogadnának az ukránok/oroszok egy olyan alkut, hogy az oroszok által megszállt részek oroszországhoz kerülnek, de cserébe Ukrajna teljesen szabad és független lesz és, ha akar lehet EU/NATO tag is.

Előzmény: Tesla.voltam (39120)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.16 -1 0 39120

Az is lehet, hogy ukránok, csak eltévedt. (hogy a legvadabb elméletet, direkt ukrán provokációt ne is említsük)

 

Biden biztosan a Nato repülő (vagy egyéb) adatai alapján mondta, hogy valószínűleg nem Oroszországból ment. Lehet elcsatolt terület (mint a maláj gép esete), lehet ukrán baleset, és lehet ukrán provokáció. Ha nem oroszok indították, akkor lesz itthon tobzódás, a putyinista hazaffyak a balesetet nyilván nem fogadnák el, provokációként kezelnék.

 

Meglássuk.

Előzmény: van_Persil (39119)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.16 -18 0 39119

Orosz rakéta volt, csak azt nem tudni, honnét lőtték ki és kik.

Előzmény: Tesla.voltam (39118)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 39118

Egyébként rémlik valami, hogy a silók tudnak robbanni maguktól, de nem esküszök meg rá, és most lusta vagyok keresni.

Előzmény: Tesla.voltam (39117)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 39117

Ez ugye baleset volt, szóval szerencsére nem kell válaszolni rá.

Feltéve, hogy rakéta, hogy orosz, és pláne, hogy elismerik. Nem szokásuk a legegyértelműbb eseteket sem elismerni.

Előzmény: van_Persil (39116)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.15 -17 0 39116

Természetesen nem mondták be a migráncshíradóban, hogy küszöbön a háború a ruszkik és a NATO között, mire föl bedőlt a forint....

solozo Creative Commons License 2022.11.12 -11 0 39115

Dehogy szarták le, fotel, írod már megint a hülyeséget.

Fociban van egy olimpiai aranyuk, a Magdeburg nyert KEK-et, a Lok Leipzig UEFA-kupa-döntős volt, a Dynamo Berlin KEK-döntős.

Kézilabdában a nők 3x világbajnokok, olimpiai 2. és 3. helyezettek. 3x volt BEK-győztes NDK-csapat,

férfiaknál 4x BEK-győztes NDK-csapat.

Röplabda: férfiak és nők olimpiai 2., férfiak egy vb-arany, nők 2x vb-4. Férfiaknál és nőknél is volt BEK-győztes.

Kosárlabda: nők vb-4.

 

 

Előzmény: van_Persil (39112)
Pac Creative Commons License 2022.11.11 0 2 39114

No meg egy röplabdásnak, kosarasnak, focistának hiába adsz kokszot, ügyes nem lesz tőle.

:-)

Előzmény: Tesla.voltam (39113)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.11 0 1 39113

Szerintem meg a koksz miatt, könnyebb volt a nőkből férfit csinálni.

Előzmény: van_Persil (39112)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.11 -16 1 39112

Az NDK-sok meg pont fordítva gondolkodtak: lesz.rták a csapatsportokat és csak az egyéni számokra koncentráltak: atlétika, úszás, kerékpározás, etc., mert egy embert kivinni az olimpiára olcsóbb, mint egy egész csapatot és ugyanúgy csak egy érmet nyerhetnek.

Előzmény: sergiototta (39107)
csumby Creative Commons License 2022.11.11 0 1 39111

Előzmény: Dobcsány. (39109)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39110

Mivel a magyar olimpiai aranyra felkészülés árát akarjuk kifizetterni Kínával, gondolom, az aranyat szerzők országát is módosíttatjuk utólag. Ugye?

Dobcsány. Creative Commons License 2022.11.11 -1 0 39109

tönkrebasztak ezek mindent 12 év alatt 

Előzmény: van_Persil (39103)
Dobcsány. Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39108

A termelő szépen felszámolja a tojótyúk állományát, aztán már ez sem lesz. 

 

12 év semmittevése után legfeljebb majd alakul egy újabb operatív törzs a kormányon belül

Előzmény: van_Persil (39100)
sergiototta Creative Commons License 2022.11.11 0 1 39107

Szerintem nincs itt semmi extra. Az edzőjüknek Kína az otthon, anyagilag is kapott egy jobb ajánlatot a tesók meg mentek utána. Nyilván Ők se kapnak ott kevesebbet, bár szerintem ugyanannyi pénzért is mentek volna az edző után.

Az, hogy mennyi közpénzt ér meg egy sportsiker az meg mindenkinél más és persze relatív. A fradisták döntő többsége örül az állampárti csapat szerepnek, hisz jönnek az eredmények, az összes többi szurkoló meg nem, de ott is a legtöbb egyszerűen csak irigy, hogy nem az Ő csapatuk lett a kiemelt. Zúgott anno a Fradi táborból is a "Vidista sz*pd le az Orbánt" Fehérváron, aztán igazából kiderült, hogy csak irigység volt ez a főnök szerszámára.

Az olimpiai arany másabb, ott ilyen jellegű megosztottság nincs, de pl olyan véleménnyel már nem egyszer találkoztam, hogy a "jugó modellt" kellene követni, ami lesz*rta az egyéni sportágakat, a kevés embert érdeklő sportágakat és ráment a csapatsportokra, mert mondjuk egy kosárlabda vb negyedik hely többet ér 5 kajak-kenu/birkózás/vívás/stb olimpiai aranynál. És ebben is van logika, ez jól látszódott a foci eb szereplésnél is. És persze még itt is kérdéses, hogy mennyire fontos megfizetni közpénzből egy sportolót. Összevetve mondjuk egy tanárral/ápolóval/orvossal/mávossal/bkvsal/művésszel/stb.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39106)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39106

Érdekes kérdés, kíváncsi lennék a valódi háttérsztorira.

Az biztos, hogy nélkülük (és a kínai edzőjük nélkül) a büdös életbe nem lett volna téli olimpiai aranyérmünk. Hogy ez mennyi adófizetői pénzbe került eddig (és mennyi pénzen vesztek össze most) az nyilván sose fog kiderülni.

Előzmény: Fatboy Slim (39105)
Fatboy Slim Creative Commons License 2022.11.11 0 0 39105

Liu testverek? jol jartunk?

hiaba, kevert fajuak ok is. semmi keresnivalojuk itthon.

van_Persil Creative Commons License 2022.11.09 -16 0 39104

na, a kistermelöipiaci árat kivették alóla.

Előzmény: van_Persil (39103)
van_Persil Creative Commons License 2022.11.09 -16 0 39103

Tojásnál? A piacon árusító termelöknél? Dehogynem.

A krumplinál -mivel decemberre elfogynak a Magyarországon termett készletek- valóban a kereskedökével, feltéve, hogy hajlandó lesz bárki is behozni úgy krumplit, hogy bukik rajta.

Előzmény: Tesla.voltam (39102)
Tesla.voltam Creative Commons License 2022.11.09 0 0 39102

Szerintem nem a termelő faszával verik a csalánt, hanem a kereskedőkével.

Előzmény: van_Persil (39100)
solozo Creative Commons License 2022.11.09 -11 0 39101

78 éve ölték meg "hitvány zsoldosok" Abda mellett Radnóti Miklós magyar költőt.

 

"Különben magyar költő vagyok, s nem érdekel, hogy mi a véleménye erről a mindenkori miniszterelnöknek, Maróthy-Meizlernek, Féjának vagy Sós Endrének. Ezek kitagadhatnak, befogadhatnak, az én ,,nemzetem" nem kiabál le a könyvespolcról, hogy mars, büdös zsidó, hazám tájai kinyílnak előttem, a bokor nem tép rajtam külön nagyobbat, mint máson, a fa nem ágaskodik lábujjhegyre, hogy ne érjem el gyümölcsét. Ha ilyesmit tapasztalnék — megölném magam, mert másként, mint élek, nem tudok, s mást hinni és másképp gondolkodni sem. Így érzem ezt ma is, 1942-ben is, három hónapi munkaszolgálat és tizennégy napi büntetőtábor után is, kiszorítva az irodalomból, ahol sarkamig nem érő költőcskék futkosnak, használhatatlan és használatlan tanári oklevéllel a zsebemben, az elkövetkező napok, hónapok, évek tudatában is. S ha megölnek? Ezen ez sem változtat..."(Radnóti Miklós levele Komlós Aladárnak - részlet, 1942. május)

van_Persil Creative Commons License 2022.11.09 -16 2 39100

Ezeknek teljesen elment a józan eszük. Tojásból és krumpliból is importra szroulunk, ki a bds franc fog behozni tojást/krumplit azért, hogy szeptemberi áron adja el, 27%-kal megspékelve? Szerencsétlen termelö, akitöl venni szoktam a tojást, teljesen tönkremegy. 30 forinttal kell olcsóbban adja a tojást, amin már így sincs haszna. Csak azt érik el ezzel a böszme árstoppal, hogy nem lesz se tojás, se krumpli. Mint a kommunisták alatt, olcsó volt a banán, csak nem lehetett kapni.

solozo Creative Commons License 2022.11.08 -11 2 39099

Ki nem szarja ezt a faszom rétegsportágat, meg a kínaiakat.

Burjánnak volt igaza:

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!