Keresés

Részletes keresés

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 2 162346

Sohasem volt jó hírneve ...

Előzmény: Csalitszeráf (162345)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.10 -1 1 162345

Normális ember szerintem nem mocskolná be a nevét ilyen névleges politikai posztokkal, én tuti nem vállalnám. Pláne nem, ha önerőből kiküzdött jó hírnevem van. (Nyilván egy Schmidt Máriának tökmindegy.)

Előzmény: pákosztos cica (162342)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 1 162344

Érdemes azon is elgondolkodni,hogy miért vonta kétségbe a magyar bíróság jogerős ítéletét???

 

"Áprilisban abban a hiszemben döntött a kegyelem mellett, hogy az elítélt nem élt vissza a rábízott gyerekek kiszolgáltatottságával."

Előzmény: Hemü (162340)


Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.10 0 1 162343

Biztos vagyok benne, hogy nem gondolták, hogy kiderül. Bár a véletlen nagyon hihetetlenül hangzik, szerintem is az egyik ügyintéző adhatta a tippet, akinek a kezében megfordult a kérvény és felháborította a dolog.

Előzmény: Hemü (162340)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.10 -3 1 162342

Elég drága névleges posztok. 

Előzmény: Csalitszeráf (162339)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.10 -3 1 162341

Vajon ki tudhatta ezt az egészet, hogy kinek adtak kegyelmet? 

Miután kétpólusú világban élünk, vagy az amcsik, vagy putyin jelezte, hogy valami nagyon nem tetszik neki(k).. 

Előzmény: Hemü (162340)
Hemü Creative Commons License 2024.02.10 0 0 162340

Én meg azon, hogy kinek volt akkora szüksége erre az emberre, hogy két ilyen vezért is feláldoztak érte. Lehet, hogy ezt soha nem fogjuk megtudni, addig viszont valami hiányzik a történetből. Így nem tudok mit kezdeni a hírrel.

Előzmény: missSissi (162337)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.10 0 0 162339

Szerintem ezek névleges posztok, évente egyszer meghívja őket egy fogadásra, és akkor jól mutatnak a vendéglistán. :)

Előzmény: missSissi (162337)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 2 162338

Megnéztem én is a listát... Most komolyan ... Érdekelne, hogy mi alapján választották ki ezeket tanácsadóknak?  Egy kis részük jó volt abban, amit csinált, de amúgy egyik sem egy túl éles kés a fiókban ...

 

Azon is elgondolkodtam, hogy Novákkal elvitették a balhét, mert lemondott, de vajh elhiszi bárki is azt, hogy Ő találta ki azok névsorát, akiknek kegyelmet kellett adnia? 
S azon is, hogy a romló tendenciákat látván, vajh ki lesz a következő köztársaság nélküli köztársasági elnök? Győzike? Bayer? Nagy Feró? Borkai? :))

Előzmény: missSissi (162337)
missSissi Creative Commons License 2024.02.10 0 1 162337

Azon,hogy ha valakinek van 16 tanácsadója, mi a fenéről beszélget velük? A sajtos rúd sütési idejéről? Mit vegyen fel a pápa fogadására? Hol érdemes bankszámlát nyitni? Hol olcsóbb az ablaktisztító kendő?

Mert hogy nem azért vannak,hogy népszerűbbé tetesse magát velük, az hétszentség. 

Megnéztem a listát,kik alkotják a csapatot. Szerintem tudtak volna neki tanácsot adni, mit NE írjon alá, ha szeretne a népanyja lenni. 

 

 

tuktikka Creative Commons License 2024.02.09 0 0 162336

Elgondolkodom, hogy kell azt értelmezni, hogy a mai szülők 7 percet beszélgetnek a gyerekkel.

Ebben benne van az utasítgatás, hogy mosd meg a fogad, vidd ki a szemetet, a meseolvasás, vagy az hogy tv nézés közben váltanak pár mondatot, a kötelező kérdés: mi volt az ebéd a suliban? van lecke?

Vagy csak azt értjük beszélgetésen amikor kizárólag őrá figyelünk: mesélj a napodról valamit, vagy kérdés nélkül magától mesél.

suta3 Creative Commons License 2024.02.08 -3 2 162335


Értem a lényeget (bár a fekete humor a nagy kedvenc), és tetszik is. : ) De közben azt gondolom, hogy nem kellene a fogaskerekek között őrlődnöd. Élj vidámabban, kevesebb elvárásnak megfelelve.

Előzmény: pákosztos cica (162334)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.08 -7 4 162334

Ó, de csak azért voltak ilyen gyengék a jelzők, mert nem mertem leírni, hogy egy hülye, agyalágyult fasz vagy. 🤗

Remékem, érted a "humort". 

 

 

"Szép jövő lesz?" 

 

Nem, nyilas barátaidnak semmiképp. Mert mert meghalnak ők is. Mint mindannyian. 

 

Na, a cicának, annyi lett! Viszlát! 

Előzmény: suta3 (162333)
suta3 Creative Commons License 2024.02.08 -3 4 162333


Ahhoz képpest, hogy egy nem létező személy körüli hiedelmeken kezdtem el gondolkozni, és próbáltam megérteni egy egyszerű történet segítségével az emberek gondolkodásmódját, ahhoz képpest sok dolog kiderült rólam: Hiszékeny, bugyuta, álnaiv, ostoba, kamuzó, hazug, rossz szándékú hazudozó, hazugság terjesztő, gonosz, manipulatív, hápogó kacsa, provokátor és troll. Még csak nem is állítottam semmit, mi lett volna, ha még azt is megteszem?  Tanulság: ne gondolkodj, és elfogad a társadalom. Szép jövő lesz.

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.08 -2 3 162332

Lehet, ugyanabban a csoportban vagyunk tagok... :)

Az istenhit érdekes dolog, főleg a kéretlen-önjelölt hittéritőket látva... :))

 

Bár arra igen ritkán érkezik korrekt válasz, hogy az eddig imádott kb 15478 isten közül melyikben is érdemes hinni, sőt, a vakhitet ha félretoljuk, akkor ezek közül melyik az igazi? :)

Mert hát mindenki a saját képzelt barátját tartja igazinak... :)))

Előzmény: pákosztos cica (162325)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.08 -1 1 162331

Egyikre sem. Gondolom, kényelmetlenül érintene téged.

Részemről ennyi. Jár neked az X. 

Előzmény: suta3 (162317)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.08 0 2 162330

De bizony, hogy mekkora. És az emberek össze-vissza küldözgetik cégeknek a DNS-üket. Persze van azért jó folyománya is, ha aztán rendőrök szétnéznek az adatbázisban és az unokatesójukat lesittelik gyilkosságért. :) Mi anno akartunk ilyen teszteket behozni, de nem lehetett, mert az USÁ-ba kellett volna küldeni, és azt nem lehet, az európai polgár dns-ének védelme unijjós érdek. :) Azt viszont a kutya se ellenőrzi, amit magánúton küldenek el, csak legálisan nem lehet forgalmazni. Mi meg legálisan akartuk.

Előzmény: pákosztos cica (162329)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.08 -4 2 162329

Egy pillanatra elképzeltem, hogy minden nemzőkora alatti (korban) embert DNS-vizsgálatnak vetnek alá.. 

Mekkora biznisz!!!! :D :D 

Előzmény: pákosztos cica (162327)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.08 -4 2 162328

Engem is csak a térítőrész zavar..  :D 

De az nagyon. A HUSZ-ban. :D :D 

 

Csinálja a vall-filen! 

Előzmény: Csalitszeráf (162326)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.08 -6 3 162327

Olvasd már vissza, lécci!

Tényleg nem értem. Nem fogod logikával meggyőzni semmiről. 

kb. mint egy kacsa. Hápog, úszik a vízen, de úgy gondoljátok, azért se troll. 

 

Hülyeségekkel, katyvaszokkal PROVOKÁL. Mindig határon, hogy éppen még komolyan is lehessen venni. Az alany-állítmány sem áll meg nála! 

 

:(

Előzmény: Csalitszeráf (162324)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.08 0 3 162326

Amúgy azt is be lehet bizonyítani. Nyilván könnyebb, ha kevés szexpartnere volt ;P

 

Szerintem nem gáz az, ha valaki vallásos. Akinek szüksége van ilyesmire, csinálja. De ne térítsen olyanokat, akik nem fogékonyak a dologra, és ne fölényeskedjen, hogy ő jobban tudja, mert ő se tudja, csak hiszi. Szépen várja ki a halála napját, és odaát kiabáljon le a pokolba, hogy na ugye, hogy nekem volt igazam. ;P

Előzmény: pákosztos cica (162325)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.08 -5 3 162325

Érdekes, hogy a fickót fikciónak olvastam. :D 

 

* valami olyasmi elfogadását, amire nincs bizonyíték

 

Benne vagyok a face-en egy ateista csoportban. Rendre megjelennek erősen hívők, és mikor erre a pontra (bizonyítás) érkezünk, mindig az a végkifejlet, hogy a nemlétet kéne bizonyítani. Kb. Mintha megkérdeznék egy férfitől, hogy van gyereke? Nincs. Bizonyítsa! :D:D 

Előzmény: Csalitszeráf (162323)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.08 -1 0 162324

De akkor úgy lenne jó a példa, ami napi gyakorlat: a befolyásos beteg imádkozott, de azért belement a műtétbe, amiről azt gondolta, úgyse gyógyítja meg. És amikor meggyógyult, azt mondja a sebésznek, hogy az ima gyógyította meg és nem a műtét. :)

Előzmény: Hemü (162320)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.02.08 -1 4 162323

"...egy olyan dologról legyen szó, aminek konkrét bizonyítékokkal nem lehet sem cáfolni, sem alátámasztani a létezését."

 

Pont ez az! Lehet a fickó véleményét cáfolni és alátámasztani is. Az, hogy te kizárod, hogy az elképzelt beteged vagy a sebész kivizsgáltatta-e a "hitet", mert ha nem zárnád ki, értelmetlen lenne a példád, az  nem jelenti azt, hogy nem is lehetne cáfolni vagy alátámasztani.

 

A "nem hiszi, hogy..." kifejezés ez esetben ugyanis nem hitet* jelent, hanem csak egy vélemény, konkrétan egy hibás meggyőződés.

 

---------

* valami olyasmi elfogadását, amire nincs bizonyíték

 

Előzmény: suta3 (162316)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.02.08 -7 4 162322

Na, én elengedtem a suta gumicsontot.

Ügyesen csinálja, meglepően sokan ráharaptunk legalább 1-2 hsz erejéig. :(

 

Inkább ezen a beszélgetésen jár az agyam, bár már egy hónapos, de aktualitásából, tárgyszerűségéből semmit nem vesztett, hozzáértésből meg egy laikus számára is kiderül, hogy bizony jeles. Logikus, könnyen érthető, és sajnos valahol megdöbbentő. 

 

Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta/hallgatta meg. 

Jelzem, nekem igazán a harmadik harmad volt, amiben újat tudott mondani, a korábbiakat már itt-ott azért boncolgatta. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XsSNXKR4FR4

missSissi Creative Commons License 2024.02.08 -1 3 162321

te most komolyan egy kamu,kitalált történetet boncolgatsz? Ha egy filmről, könyvről beszélnénk, ami lehet szintén kitalált, annak lenne értelme, mert általában egy történetet,sorsot ismerünk meg belőle, de ez a te sztorid, na az nem ilyen. Se füle,se farka. 

 

Nos, valóban,ha hinni akarsz abban,hogy vannak ufók,akkor minden villanást annak veszel az égen. Ha hinni akarsz abban, hogy az emberiség rossz, akkor mindenkiben csak a rosszat fogod keresni. 

 

 

Ezt ma találtam, gondoltam megmutatom neked. 

Előzmény: suta3 (162314)
Hemü Creative Commons License 2024.02.08 -1 1 162320

Szerintem én értem. A történet nem Istenről szól, de a csodás gyógyulásokra is rá lehet vetíteni.

Ha valaki a végét érzi, akkor hajlamos lehet Istenhez fohászkodni, ahogy a zuhanó repülőgépen sincsenek ateisták a mondás szerint. A gyógyulás után viszont elmúlhat ez a tudatállapot, visszatérhet a régi egója, és újra megtagadhatja Istent.

Ez egy példamese. Aesopus meséje sem a nyúlról és a teknősről szólt, csak azokat helyettesítette be.

Előzmény: suta3 (162318)
cafedes Creative Commons License 2024.02.08 0 0 162319

a digitális lábnyomon ...

suta3 Creative Commons License 2024.02.08 -2 1 162318


Az említett kitalált történetben senki sem jelentette fel a másikat. : )

A beteg azért egyezett bele a műtétbe, mert akkor még attól tartott, hogy esetleg mégiscsak a sebésznek lehet igaza. De a felépülése után elhitette magával, hogy ő egy olyan ember, aki nem szorul rá mások segítségére, ezért magától hamarabb gyógyult volna.

Előzmény: Csalitszeráf (162315)
suta3 Creative Commons License 2024.02.08 -1 0 162317


Rendben. Melyik kérdésre nem válaszoltam?

Előzmény: Rendszer.hiba (162313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!