Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

krob11 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 135

Sziasztok!

-

Kérdés: adott egy Z16XE motor (Opel Meriva 2004. év végi gyártmány, 2005 modellév, a motorvezérlő Delco Multec HFSI-2.5).
 Ki vállalná/ki tud korrekten downgrade-lni E4-ről E2 verzióra katalizátor, második Lambda és EGR deaktiválással (szoftver/kalibrációs táblázatok cseréje)?
 Ha valakit érdekel, akkor az ECU flash-be töltendő E2-re módosított vezérlő programot be tudom szerezni (csere-bere alapon: adom a programot cserébe azt feltöltik az ECU-ba).

gangstarr1969 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 134

Márkaszervízekben NINCS chiptuning, ez egy nagy átb...

Ha márkaszervízben csinálnak (bármelyikben) chiptuningot neked, akkor biztos lehetsz benne, hogy valamelyik "profi" szerelő fog neked egy tuning boxot beépíteni "jobb" esetben.A rosszabb esetben megpróbálják átírni a szoftvert valamilyen crackelt kínai tuning kütyüvel.(Ezután általában jöhet  a motorvezérlő csere). :-) Gyárban tuti, hogy ezt nem engedik a márkaszervízeknek!

Előzmény: Vivaro1 (131)
anodpotlo Creative Commons License 2011.09.27 0 0 133

Nekem van egy Q.

Sok pízé a tiéd lehet.

Én a kezdeti fellelkesülés után mindig tuningtalanítom a gépem, jobb a békesség alapon.

 

Soha nem nyúlatnék bele a motorvezérlőmbe, ezért csak dobozokkal kísérleteztem. Mind vacak volt, ez volt köztük az egyetlen értékelhető, de ez se tud mindent, amit egy csippelés.

Előzmény: zozzancs1 (132)
zozzancs1 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 132

Hello!

 

Unichip-pel próbálkozott már valaki?

http://www.unichip.us/products/24-Unichip-Q

Vivaro1 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 131

Srácok! Márkaszervíz is csinál csipeszelést? Buszoknál igen azt tudom... nekem egy Peugeot 5008

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.11 0 0 130

Sziasztok!

Chiptuninghoz,ECO-tuninghoz van többféle UV-Eprom 2732,2764,27128,27C256,27C512,27C010A ha kell, a kívánt megadott memória tartalmat is beletudom égetni,elküldött file-ból,kiolvasást is..: www.cbradios.5mp.eu =>Elektronikai vegyes alkatrészek cím alatt.

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.16 0 0 127
Üdv! Bács-Kiskun megyében tudnátok ajánlani egy Chiptuninghoz ténylegesen értő, nem kontár emberkét? Igazából nem tuning géne, hanem az előző tulaj által tuning célzattal szétbarmolt vezérlő elektronikát helyrerázni.
Ford Transitról van szó egyébként 2007-es évj.
s8quattro Creative Commons License 2010.10.10 0 0 126
s8quattro@citromail.hu a cimem.Nem túl sokszor nézem meg,de azért olvasom.:)
Előzmény: stevie76 (124)
A5 S5 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 125
Kedves vagy köszönöm szépen,de már sikerült megoldanom. Kösz mégegyszer!
Előzmény: s8quattro (122)
stevie76 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 124
Akkor keresnélek majd ha aktuális lesz a dolog, írsz elérhetőséget?

pufituning@freemail.hu
Előzmény: s8quattro (122)
csiszerlaci Creative Commons License 2010.09.27 0 0 123
Sziasztok,

szeretném '97-es, 1.8TD-s mondeomat chiptuningoltatni, azonban eddig akit kérdeztem, azt a választ adta, hogy nincs megfelelő szoftvere hozzá (Szeged). Tudnátok segíteni?

Köszönöm.
s8quattro Creative Commons License 2010.09.22 0 0 122
Kell még az ominózus fájl?
Előzmény: A5 S5 (119)
s8quattro Creative Commons License 2010.09.22 0 0 121
Az egy elég "akaratos" vezérlő egység,de padon csináltam már párat. Jelentösen átalakitottakat is...
Előzmény: stevie76 (120)
stevie76 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 120
Üdv!

Egy 1993-as Opel Gsi 16v -vel rendelkezem.
(c20xe, motronic 2.5)


Az alábbiakat szeretném művelni vele:
- motorfúrás
- főtengely köszörülés
- kovácsolt dugók 10.5 vagy 12.5 kompresszióval
- kovácsolt hajtókarok vagy a régi hajtókarok kis mértékű könnyítése, polírozása, súlyozása
- lendkerék kis mértékű könnyítése
- ARP csavarok a hajtókarhoz, fötengelyhez, hengerfejhez?
- főtengely, lendkerék, kuplungszerkezet kiegyensúlyozása
- olajszivattyú csere (állítólag a Z20let olajszivattyúját is fel lehet rá szerelni, 30%-al nagyobb a szállított mennyisége)
- dugattyú hűtő olajfúvókák beépítése a főtengely nyugvócsapágyfészkekbe
- hengerfej rendberakása (beömlők, kiömlők bővítése, polírozása, ha szükséges akkor szelepek, szelepvezetők, hidrotőkék cseréje)
- a vezérműtengely maradna a gyári
- szívócsövek illesztése a beömlőhöz, polírozása
- powercap
- állítható benzinnyomás szabályzó, esetleg nagyobb szállítási teljesítményű injektorfejek beépítése ha szükséges
- MSD gyújtáserősítő, trafó, kábel (Magnecor, Crane, Nology?)
- 2 csöves 60-as kipufogórendszer
- és a végén mindezeket összelőni egy profi chiptuningal!

Mivel magam is autószerelő (igaz hogy nem gyakorlom a szakmám) vagyok, értek egy kicsit a témához, a tuning is régen érdekel, sok mindent olvastam már róla, az elmélettel tisztában vagyok, de azoktól várnék segítséget akik átestek már ilyen felújításon, vagy van tapasztalatuk ilyen tárgykörben. a kérdéseim a következők lennének:


- tud-e valaki olyan chiptuningos céget akik tényleg bele tudnak nyúlni a különböző jellegmezők (gyújtás, befecskendezés) rejtelmeibe, és többszöri teljesítménymérő próbálgatás után tényleg az autóhoz tudják illeszteni a vezérlő epromtartalmát, és nem csak egy adott cég fix programját írják be a vezérlőbe?
A chiptuningal én gondban vagyok annyi mindent olvastam már róla, itt a fórumon is vitatkoztak eleget, de hogy a jellegmezők értékeit állította hozzáértően valaki, konkrétan még nem hallottam senkitől. Csak spéci motorvezérlőegységeknél láttam ilyesmit. Végül is a lényeg az lenne hogy a magasabb fordulat és a polírozás következtében beáramló többletlevegő mennyiség ne szegényítse el a keveréket, ne okozzon túlhevülést az égéstér körüli alkatrészekben.
A gyári légtömegmérő tudja érzékelni ezt a többlet levegőmennyiséget, bele fér az érzékelési tartományába?
Vagy elég ha csak nagyobb üzemanyagnyomást állítunk be?
stb stb
Ez a vezérlőegység/befecskendezés téma egy kicsit ködös még nekem...
Valaki beavathatna ezekbe a részletekbe....
A5 S5 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 119
Sziasztok Urak!

Nagy szükségem lenne egy ORI tartalomra,hátha esetleg ez megvan valakinek...
Bosch
Diesel
0281010880
1037364125

Ez egy Peugeot 607, 2.2HDI- EDC15 (133Le)

Ha megvan és elküldené valaki nagyon nagyon megköszönöm!

maryska1@citromail.hu
lazokz Creative Commons License 2010.08.26 0 0 118

 

Arra lennék kíváncsi, hogy egy dízel autó chippelés után fog-e kojtolni ?

Vagy ebből a szempontból (kojtolás) milyen hatással van egy dízel üzemű autóra a chippelés?

 

Köszi a válaszokat!

 

autochip Creative Commons License 2010.07.21 0 0 117
88hsz. olvasom a neten...
99hsz. pesti csürhe...

Kedves Törölt nick!
Kizárólag azért írok, mert az elmúlt hónapok során több ügyfelünkben felmerült, hogy valamilyen közünk lehet S8quattro és a közted zajlott párbeszédhez.

A további félreértések elkerülése végett itt leszögezném, hogy az MMC Autochip hozzászólásai az index fórumon kizárólag "autochip" felhasználónévvel olvashatók.

Sem most, sem a jövőben nem kívánunk azonosulni az általad képviselt alpári hangvétellel. Név nélküli hozzászólásaidból csak annyi derült ki, hogy utálod a pestieket, de úgy gondolom hogy ez a te magánügyed és nem erre a fórumra tartozik. Amúgy az hogy valaki normális vagy nem, véleményem szerint nem lakóhelyfüggő.

Idézet a 88-as sz. hozzászólásodból: "Olvasom a neten, hogy aszongya:.." A fentiekből az következik hogy tudsz írni olvasni, bár felmerültek kétségek miután a weboldalunkról szó szerint másoltál ki mondatokat. http://autochip.hu/jogi-kozlemeny

Azzal hogy névtelenül hőzöngesz a fórumon, senkinek semmilyen formában nem nyújtasz segítséget, és nem tartom valószínűnek hogy erre bárki kíváncsi lenne. Ennek a fórumnak nem ez a célja. S8quattro (akit nem ismerek és semmilyen kapcsolatban nem állok vele) szerintem túl sok energiát áldozott rád, azt hiszem már ő is úgy gondolja hogy fölöslegesen. Van akin lehet segíteni, van akin nem.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 116
arra van ember aki tudja majd hogy kell beszerelni és be is programozza
Előzmény: BarG (115)
BarG Creative Commons License 2010.05.16 0 0 115

 

 Esetleg valami érvhalmaz?

Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 114
Milyen autóba kéne ?
Én inkább a Greddy Ultimatet javasolnám.
Előzmény: BarG (113)
BarG Creative Commons License 2010.05.16 0 0 113

 

 Van valakinek véleménye/tapasztalata UNICHIP-pel?

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 112
például ???????
Előzmény: davee (111)
davee Creative Commons License 2010.03.23 0 0 111
Azért az igazsághoz hozzá tartozik,hogy nagyon sok japán autó (ECU) már írható...régóta.. :-)
Előzmény: Törölt nick (108)
s8quattro Creative Commons License 2010.03.18 0 0 110
Erre meg csak annyit,te bunkó őstermelő seggfej vagy.Traktorokat szerelj,azokon van adagoló.És mostmár keress tényleg másik topikot.Kopj le,tűnj el,vagy ahogy fel tudja fogni az a mákszem a fejedben.Oldd meg,aludd ki magad,verd ki,keress egy tehenet,kecskét,vagy ami benéz hozzád reggel az ablakon,és dugd meg,stb...
Előzmény: Törölt nick (105)
s8quattro Creative Commons License 2010.03.18 0 0 109
Okostóbiás,csak hogy tudd.A keskeny sávú szonda működési tartománya simán bele esik egy benzines motor normál működési tartományába,azaz 0.8-1.1 között.Ha te ezen kivül programozol szivókat,amit felsoroltál,akkor az a te bajod.Amiket te csinálsz,azok bontó szökevények.Nem kimondott tuning alapok.Mindet meghagyom neked.Mind szivó kacat,örülni kéne,hogy még megy.Pont olyan,mint egy öregasszonyt gázálarcban hátizsákkal hegyre felfelé futtatni.Egészségedre.De senki nem kiváncsi eztán sem rád.
És ha adagolós a nicked,akkor változtasd meg szélessávú szondásra.Vagy egt-re...
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 108
A Toyotákban pl. Avensis, Corolla, Celica, a gyári szonda keskenysávú és az ECU nem módosítható.

Külön vezérlés kell mellé : Greddy, Unichip stb.
Előzmény: mocgav25 (107)
mocgav25 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 107
OBDII-n te nem látsz keskeny szondát....meg minek is? Mind szélessávú.
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 106
Nézd vissza a 82-es hsz-t: ott kezdte el velem a mocskolódást és a személyeskedést ez az auditált bunkó.
És csodálkozik, hogy mi a reakció.
Előzmény: Varshi (102)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.17 0 0 105
A paraszt te vagy itt a stílusoddal. Amúgy nem attól valaki egy ember , hogy pesti. Elmehetsz bárhová a 10 éves tudásoddal de a konkrét kérdésekre a mai napig nem adtál választ, helyette személyeskedsz. Ehhez értetek meg az átveréshez.


Még mindig keskenysávú gyári szondát nézel OBDII-n, ami nem jó semmire legalábbis pont tuningra nem.
Márpedig a ügyfelek tuningot akarnak, nem zöldkártyát.

Tehát mivel mérsz valós gyújtást ?
Mivel mérsz valódi keveréket ?
Mivel mérsz kipufogógáz hőmérsékletet ?

Mert ha semmivel csak ámítasz, igazi tuningot nem csinálsz sőőőt adott esetben még rontasz is a teljesítményen.

Előzmény: s8quattro (104)
s8quattro Creative Commons License 2010.03.17 0 0 104
Nem szoktam leállni ilyenekkel foglalkozni,aki idejön,beköp egy fikázós hsz-t,de ami sok,az sok.Hiába irok bármit.Én részemről régen befejeztem volna ezt a "csevegést",de egyszerűen hihetetlen számomra,hogy 10 éve foglalkozok ilyen dolgokkal,minél többet tudok az ecukról,annál több lehetőségem nyilik módositások terén,erre egy olyan,aki még azt sem tudja megkérdezni,amit tudni akar,mert göze nincs arról amiről beszél,az befikáz minden embert,aki ezzel foglalkozik,és még csodálkozik,hogy nem segitséget kap,hanem elküldöm,ahová való...Aztán tetézve,egy másik topicban meg csicska módon próbál olyan infókat szerezni,amit már rajta kivül az egész világ lerágotk...
Ez kb olyan hozzáálás volt,mintha bemenne egy kocsmába,és elkezdene kiabálni,hogy a k...anyátokat köcsögök....És még a pestiek a bunkók.Annyit tudok erre mondani,nem attól paraszt valaki,hogy vidéki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!