Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.07 0 0 508
KBK: Wow, orulunk neki! Remelem nemsokara sok uj hirrel jelentkeznek! :-)
A scant holnap elintezem, elkuldom emilben. (Nem akarom feltenni, szerzoi jogok meg ilyesmik)
Valaki tud nekem segiteni, hogy mukodik a Petofi Csarnokban a bolhapiac? Allitolag ott is vannak modellek. Mikor/hol van, erdemes kimenni?
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 507
Föltámadt a KBK honlapja! Igaz még nem teljesen mert a képek linkjei egy nemlétező FTP könyvtárra mutatnak, de legalább újra lehet olvasni, sok érdekes dolog van ott...
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 506
Én is láttam a képet. Ha jól emlékszem a rajtalévő emberkék igencsak nézegették a Mukit. De hogy miért pont szerkocsi? A probléma csak az, hogy az újság valahogy eltűnt a lakásban.
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 505
A francba! pont ma nem jutott nekem újság...
jóhet a scan, előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.07 0 0 504
A mai Metro ujsagban benne volt a "Metro-vonat". Ott szerkocsikent emlegettek, hogy a Metro ujsag egy eves szulinapjara festettek at es jarja a varost. Ha kell kep, bescannelem.

Paksi muzeum: mint lejjebb irtam, felhivtam es mukodik, nyitva van; az ujsag valami dezinformaciot irt.....

gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 503
Csepelen a papírgyárban volt/van egy kis zöld szertartályos gőzmozdony. A típusáról nem tudok mit mondani, mikor legutóbb láttam még nem voltam szakértő (kb 6-7 éve). A '90-es évek elején elég gyakran jött ki a szabadkikötői vontatóvágányig, de manapság már Bobók járnak be a papírgyárba is. A mozdony talán leginkább a Chinoin Ödönke nevű gőzösére hasonlít. Tud róla valaki valamit?
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 502
Valóban drótkerítés van, az út felé eső járműveket egész jól lehet látni.
Mikor két-három éve voltam ott, azért nem engedtek be mert állítólag a múzeumot akkor újították fel. Úgy látszik ez nem így történt...sajnos.
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 501
Még csak buszból láttam, emlékeim szerint nyitott terület drótkerítéssel, szóval látni valamit...
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.07 0 0 500
Én 15-én fogok arra járni, nem valószínű, hogy megállunk (az utitársak között tudtommal nincs más vasútmániás), de ha menetközben látok valami érdekeset, megírom.
Mikó Creative Commons License 1999.09.07 0 0 499
Visszafelé jöhetünk a 6-oson is, ha a társaság úgy akarja. A bibi csak az, hogy nem érünk oda este 6 óra előtt. Kintről is lehet látni valamit?

division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 498
és akkor az még szürke?
érdekes kör lehetett Angyalföldtől Kelenföldig...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.07 0 0 497
Hmmm, van egy ilyen hely hogy www.paks.hu. Ott van egy telefonszám, amin fel lehet hívni a múzeumot. Ha felhívod, azt mondják hogy nyitva vannak, lehet menni nyugodtan.
1014 Creative Commons License 1999.09.07 0 0 496
LG!

A cikk javával egyetértek, de én tavaly meglátogattam a családommal, nem pedig évekkel ezelőtt! Ld. lentebb.
Aki megy a 6-oson szombaton (vasárnap), ott megy el mellette. Benéz?

Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.07 0 0 495
Azert vannak benne hibak: azota mar kijavitottak, de egyi idoben az szerepelt az adatbazisban, hogy a nyari Fonyod - Kiskunfelegyhaza sebes visszautban csak Kaposvar Kozvagohidtol kozlekedik...
En ugy szoktam csinalni, hogy lekerem az ELVIRA ajalnalait, amit aztan leellenorzok a menetrendben. Persze ez sem tokeletes megoldas, mert kinek van energiaja az osszes potlek es modositas vegigvezetesere.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.07 0 0 494
Olvastam az Elvirás cikket. Furcsa, hogy a szerző pont ezt kifogásolja. Elvira időoptimalizál, ez a "titka" a jelenségnek. Namármost, ha beírja valaki, hogy Keletiből akar menni, akkor oda fogja irányítani.
Sokkal nagyobb gond, hogy az adatbázis sz*r. Pl. Keszthelyre Budapestről rendszeresen átszállásos IC-ket meg gyorsvonatokat ír, holott azok közvetlen kocsikkal mennek. Továbbá vannak fantomvonatok, amik gyakorlatilag nem is léteznek. Pl. név nélküli expresszvonatok Zalaegerszegre, ráadásul Tapolcán keresztül. Egyik-másik vonat adatai ferde betűkkel szerepelnek, de hogy ennek mi a szerepe, azt sehol nem lehet megtudni. A díjszabás pedig nem működik.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.07 0 0 493
Nagyon sajnálom hogy így alakult a múzeum sorsa, de azért lemegyek, hátha van valami látnivaló még.....
lazar Creative Commons License 1999.09.07 0 0 492
Ha mar 7061, akkor az meg megvan, ma reggel lattam a Kosztolanyin Kelenfold fele menni.
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.07 0 0 491
Részlet a MÁV sajtószemléből:
1999.09.03 - Tolnai Népújság
A paksi Vasúti Múzeum
A paksi Vasúti Múzeum szomorú képet mutat. Közép-Európa egyetlen ilyen szabadtéri kiállítása jobb sorsot érdemelne. Az 1985-ben megnyitott múzeum hosszú évek óta nem fogad már vendégeket, a mozdonyok, vagonok, vasúti munkagépek lassan a rozsda martalékává válnak. A tulajdonosoknak - a MÁV- nak és a Közlekedési Múzeumnak - van egyéb gondja is, mint a múzeum fenntartása. Az évek során történtek kísérletek privatizációra bérbeadásra, sikertelenül. Talán mert a múzeumok üzemeltetése nem üzleti vállalkozás, sokkal inkább közfeladat.

Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.07 0 0 490
"Csak" egyszer 27 km!
ZöPö Creative Commons License 1999.09.07 0 0 489
Én már a hajnali kelésbe belehalok, utána 27 km (2x27 km???) gyaloglás? Úúú, bocs, ez nem nekem való... Azért ne írjatok még le, jó?

Kicsit olyan, mint amikor valaki jelentkezik a tengerészetbe és a felvételin megkérdezik, hogy úszni tud-e. "Miért, nem hajóval megyünk?" :-))

division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 488
Rákosrendezőn végeztek a dzsungel irtással, vagy egy tucat vágányt tisztítottak ki...
Érdekes módon a vágányokra vezető váltóknál csk a Nyugati felől írtottak, a másik oldalon maradt a dzsungel, és néhol még a talaj is fedi a vágányokat...

Egyébként most az M40 234 végzi a tolatásokat ott.
M40 206 hova lett? régebben mindig az volt ott...

Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.07 0 0 487
http://www.index.hu/cikk4/elvira/
Ajánlom figyelmetekbe!
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 486
Mikó!
Én beszállnék, ha van még hely...
Angyalföld útbaejthető? részletek mailban mennek...
Mikó Creative Commons License 1999.09.07 0 0 485
Akkor itt is leírom a részleteket (a giganton már olvashattátok).
Káposztásmegyerről indulnék 3/4 5-kor. Útvonal Bp-Szfehérvár-Sárbogárd-Bonyhád-Pécsvárad. Innen a 8.10-es vonatpótlóval Pbozsokra, itt találkozunk 9.05-kor.
Gyaloglás Pécsváradra (27 km).
Vissza a megadott úton.
Kérdések? Ki jönne velem?
Kis kerülő persze lehetséges, ha valaki mondjuk a 6-os út mellett lakik, akár arra is mehetünk, csak szóljon.
Pénz: 5000 lesz a benzin oda-vissza, ezt osztanánk fel.
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.07 0 0 484
O.K., akkor vasarnap, mivel Miko-nak is csak a vasarnap jo (o jon kocsival, mindjart irja a reszleteket).
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 483
akkor egy szavazat a vasárnapra...
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 482
division by zero Creative Commons License 1999.09.07 0 0 481
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.07 0 0 480
Nekem mindketto idopont jo, igy valasszuk azt a napot, amikor tobben jonnenek.

lezoli Creative Commons License 1999.09.07 0 0 479
Sziasztok!

Tudtok valamit az M40-es szam alatt futo mozdonyrol? (gyartmany, parameterek) En par eve a 29-en lattam helyi vonatokat huzott - nekem nagyon teccett. B.fured-Tapolca viszonylatban kozlekedett. Hova lettek ezek? Mostanaban nem latom oket.
Udv.
Lezoli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!