Keresés

Részletes keresés

Peter_Cs Creative Commons License 2015.08.31 0 0 22886

Ez nem megoldás, csak a válság költségeinek szétterítése a társadalmon.

Előzmény: cumeszk (22879)
cumeszk Creative Commons License 2015.08.26 0 0 22885

Ezt olvastátok?

 

Az országban 15 helyszínen tartanak a héten ilyen fejtágítókat az igazgatóknak. Az elsőt hétfőn tartották a Lurdy Házban előkelő svédasztallal, színes mappákkal és nagy kivetítőkkel.

http://index.hu/belfold/2015/08/24/czunyine_az_iskola_az_ovodaval_kezdodik/

 

 

Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.26 0 0 22884

Hiányzik egy generáció a szakikból, pont az, amelyik most taníthatná a fiatalokat.

Előzmény: Törölt nick (22873)
amplitudinis2 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 22883

Stancológép olló helyett:-) 

Előzmény: linfury (22881)
cumeszk Creative Commons License 2015.08.25 0 0 22882
linfury Creative Commons License 2015.08.24 0 0 22881

OFF

Minden év elején vízhólyagos lesz a kezem a sok idióta kivágandó tanszertől ... valaki mondja már meg nekem, hogy így a XXI. században a francért nem lehet a betűkirakót, a számkártyákat meg a játékpénzt perforált formátumban, esetleg már eleve körbevágva megvenni? A betűkirakó ráadásul időnként olyan xarul van nyomtatva, hogy a két oldal teljesen el van csúszva :(((((

ON

tombadillo Creative Commons License 2015.08.24 0 0 22880
cumeszk Creative Commons License 2015.08.18 0 0 22879
momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22878

"bocs, de te is kevés vagy, pá"

 

Ez ütős érv volt!

Meggyőztél.

Csendben visszavonulok.

 

Nos, így zajlik egy szakmai vita jelenleg Magyarországon.

 

És az "Úr" győztesen elvonul.

Gondolom a Klubban elmeséli, hogyan alázott le megint egy hülyegyerek pedagógust.

 

Előzmény: Törölt nick (22873)
momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22877

"károgás"  ---Mi? (persze használhatnám a h betűvel kezdődő, általad kedvelt szót is)

 

 "azt mondod, baj van ? "----Nem ezt mondtam. Hanem azt, hogy amit a nyakunkba dobtak, az nem jó!

 

"most képzeld, az energiákat akkor kell mozgósítani, amikor baj van"---Ez nem így van (vulgárisan= marhaság), de hogy nagyokat idézzek: "inkább két vödör verejték a gyakorlótéren, mint egy csepp vér a csatatéren". De jelenlegi területemet nézve! Jó, ha egy cégnél nem tudják ki a rendszergazda, mert akkor működik a rendszer.

 

"és ha van értelme a mozgósításnak , akkor lesz is aki csinálja" --- megint klasszikus a válasz: elvtársak csak akarni kell. De mitől lesz? Megfizetik? Attól megjön a szakértelem? Tény, van az a pénz amiért én perfekt japán vagyok. Csak garantálják, hogy a pénz felvétele után nem vonnak felelősségre. Félek, én lennék az első kis hazánkban.

Előzmény: Törölt nick (22873)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22876

mármint az érvekben nem, csak a jelenlétben.

Előzmény: tombadillo (22875)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22875

hoppá, tévedtem.

Előzmény: tombadillo (22874)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22874

jól kibeszéltétek - egymással. (valószínűleg) béla pedig jó szokása szerint távol maradt az érdemi vitától.

Előzmény: nemertemenezt (22872)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22873

károgás

 

azt mondod, baj van ?

 

most képzeld, az energiákat akkor kell mozgósítani, amikor baj van

 

és ha van értelme a mozgósításnak , akkor lesz is aki csinálja

 

de kevésbé pátoszosabban:

 

nem kell újra feltalálni a melegvizet. a szakképzés jól működött és betöltötte a funkcióját (abban meg semmi rendkívüli nincs, hogy tudatosan szétverték, nagy hasznot húzva belőle)

 

a szakemberek most is megvannak, régiek, újak. akit megszólítanak, felkérnek, bevonnak, neadj'isten meg is fizetik  stb. és értelmét is látja, az beáll és csinálja, letesz valamit a miniszter asztalára.

 

ti meg itt kínlódtok a mókuskerékben

 

bocs, de te is kevés vagy, pá

 

 

Előzmény: momentan (22867)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22872

OK

Értem.

Előzmény: momentan (22870)
amplitudinis2 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22871

Tenzor

momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22870

Feltételezve, hogy a tanulók nagy többsége első időkben a lakhelye környéki munkahelyek egyikén fog elhelyezkedni, ezért arra a területre kell a képzést koncentrálni.

 

Tényleg előfordul, hogy bizonyos területeket nem érint az oktatása az iparosnál, de nem gondolom, hogy ez probléma lenne.

 

Alapképzési dolgokat, szakmai alapfogásokat tanuljon meg.

 

Aztán, "segédként" (ha valaki ismeri még a régi értelmezését) majd ellesheti, kitanulhatja a többit.

 

Ha egy pár éve dolgozó átlagos szakembert áthoznak az ország egyik végéből a másikba, és beteszik egy brigádba, akkor neki is meg kell ismerni, tanulni az ottani dolgokat. Tehát, az elején kicsit esetlenkedik.

 

Tudom, megvan az érv, hogy ugyanazt a bizonyítványt kapják!

 

De a jogosítvány is ugyanaz, mégis viszonylag kevesebben gyakorolnak villamos mellett vezetni. De azért megkapják.

Előzmény: nemertemenezt (22869)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22869

"Bocs, de szerintem itt a gyakorlat, nem az effektív gyakorlati tevékenységre, hanem arra értendő, hogy a tanuló a szakmáját munkahelyen, képzőhelyen, szakember mellett lehetőleg hasznos élőmunkán tanulja meg."

 

Részben igazad van. Egyértelmű, hogy nem vagyok benne a gyakorlati képzésben, csak hallok a kollégáktól ezt-azt.

 

Amit írsz, jogos is lenne, ha a technológiai fejlődés mindenütt megjelenne. Sok vállalkozó, ahol el akarnak helyezni egy-egy tanulót nem tudja azokat a (technikai) feltételeket biztosítani, amit egy nagy cég igen. Mit tanul, tanulhat meg az egyik és mit a másik? Ugyanazt a bizonyítványt kapják, ugyanazt a tudást szerzik?

 

Természtesen ez nem minden területre áll.

Előzmény: momentan (22866)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22868

Érdemes megnézni a

http://www.ofi.hu/tudastar/jelentes-magyar/fuggelek

lapon a 3. táblázatot.

 

Kicsit csalás, mert nem mind ugyanarra a korosztályra vonatkozik, de a lényeges változás látható.

Ha elfogadjuk, hogy aki magasabb szintre jutott, pl. diplomája van, okosabb, képezhetőbb is a többinél... akkor...

 

1990-ben a szakképzés 15,5% és 66,1% közötti emberekkel foglalkozott (a legjobb 15,5% diplomát szerzette, vagy gimnáziumi érettségivel lépett ki az oktatásból)

 

1998-ban (tehát még mindig nem ma, hanem 17 évvel ezelőtt) ez a sáv a 29,8% és 81,9% közöttire változott.

 

Létszámrarányosan a képzettek száma érdemben nem változott, 50,6-ről 52,3-re nem lényeges. Ugyanakkor a diákok értelmi szintjében volt egy kb. 15%-os eltolódás fent és lent is. Ha a világ semmi másban nem változott volna, már ez azt jelentené, hogy változtatni kell.

Előzmény: nemertemenezt (22865)
momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22867

Olvasd el a 22863 alatti cikket

 

idézek belőle

 

 

„Én csak dolgozni akarok, meg élni valamiből, de nem hagyják”

 

Spórol és kizsigerel az új rendszer

 

 az egész rendszer beállt a takarékoskodásra

 

“Nekem és sok társamnak nem éri meg a pedagógus- életpályamodell szerinti tanítás. Két év nyomort nem akar senki bevállalni”

 

 

Így lesz szakember, pedagógus?

 

 

Előzmény: Törölt nick (22856)
momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22866

Bocs, de szerintem itt a gyakorlat, nem az effektív gyakorlati tevékenységre, hanem arra értendő, hogy a tanuló a szakmáját munkahelyen, képzőhelyen, szakember mellett lehetőleg hasznos élőmunkán tanulja meg.

 

Egértelmű, hogy a 70-es évek lakatos gyakorlati tevékenységét pl. síkreszelést nem úgy, és olyan mértékben kell oktatni, hanem a jelenlegi technikák, technológiák szerint.

 

Ez esetleg megköveteli azt, hogy a munkatevékenység eltávolodjon kicsit a tantervi leírásoktól, hiszen az iparos nem a tanuló, hanem a piac igényei alapján válogat a munkákból.  

 

Fontos, hogy a tanuló nagy óraszámban végezze az értelmes korszerű szakmai gyakorlatot. 

 

Előzmény: nemertemenezt (22865)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22865

"Egy jó és életképes gyakorlatot kell visszahozni."

 

Ahogy a céhek kinevelték az utánpótlást az is jó és életképes gyakorlat volt. Azt is vissza lehetne hozni?

 

Ebben a korban 25-30 év is felfoghatatlanul nagy idő. Vissza kell gondolni mondjuk 1985-re! Ha valaki akkor lefekszik aludni és felébred ma, sok szakmába nem lenne könnyű beilleszkednie. Más kívánt akkor az oktatás és mást most. És ez nem azt jelenti, hogy ami akkor működött, az akkor rossz lett volna - bár abban sem vagyok biztos, hogy jó.

Előzmény: Törölt nick (22856)
momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22864

"És ha mások is, a szakma is annak látja, márpedig így van, akkor lesz rá ember is, aki közreműködik benne."

 

Honnan ez a nagy tudás?

Mi van így?

Ki az a szakma?

 

Azok, az iparban soha nem dolgozó megmondóemberek, akik magukat szakmai irányítóknak nevezik?

 

Majd, ha a 30 éve végzett volt tanítványaim, akik kinn munkairányítóként, műhelyfőnökként dolgoznak, és azt mondják, hogy jó, akkor elhiszem.

 

De nem ezt mondják.

 

Lesz rá ember? Honnan? Leakasztjuk a készletből?

 

És mindez most kellene, mert bejön a gyerek az iskolába, és nem mondhatom neki, hogy "majd lesz"?

 

Holnap lesz fácán! Hogy a régi klasszikus filmcímet idézzem.

Előzmény: Törölt nick (22856)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22863
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22862

ahaaa ... ha te mondod.

Előzmény: Pomber Béla (22859)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22861

most tényleg hülyének próbálod magad tettetni. csak nehogy elhiggye valaki.  

egyébként én - veled ellentétben nem sírok vissza mindent ami a szocializmusban volt - balos vagyok, de liberális.

utálom, ha belebeszélnek az életembe, mint kádárék. meg most. te viszont el vagy veszve, úgy tűnik, ha nincs valaki, aki megmondja mit kell gondolni.

Előzmény: Pomber Béla (22860)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22860

nálad nagyobb kádáristát nem ismerek

 

Ha már nyugger lennék havi 150-nel úgy, hogy életemben alig fizettem járulékot, hát bizisten az lennék én is, nem csak te. De hidd el nekem, e tekintetben nem vagyunk egy platformon, én a hozzád hasonló szocikat az ország tönkretevőinek tartam, nem egészen alaptalanul.

Előzmény: tombadillo (22857)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22859

Csak szólok... az a nick nem én vagyok.

Előzmény: tombadillo (22858)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22858

nehogy elfelejts nicket váltani.

Előzmény: Törölt nick (22856)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22857

félreértetted (dehogy értetted félre, csak úgy csinálsz).

 

bogárka. nálad nagyobb kádáristát nem ismerek, beleértve talán még biszku bélát is. csak ezt megspékeled egy antikommunista halandzsával. mint az ideálod, akinek mint utóbb kiderült nem a kádárizmussal volt baja, csak azzal, hogy nem ő kádár.

 

:)

Előzmény: Pomber Béla (22855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!