Keresés

Részletes keresés

zele_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1284
TZS!

Az a probléma, hogy a színes scanner nálunk sem működik csak a fekete-fehér. Ádi?

Üdv.: Zele

Előzmény: TZS (1283)
TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1283
Zele!

Rossz hírem van, nem jó a lapolvasónk. Illetve a titkárság új gépet kapott, és még nem telepítették. Nekem meg sem időm, sem energiám nincs rá. Nem beszélve arról, hogy csak öt után lehetne elkezdeni, amikor már elment mindenki.
Nálatok van?

Ádi!

Tudunk valamit arról, hogy mégis miért a Tóth Norbi kezdett?

Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1282
Ahogy elnezem Viola elolepett pecsi huligannak... ;-))))))))
Kivancsi vagyok hogy vajon a II-est, a 16-ost vagy a Kaost is fogjak-e keresni a Fradival vagy Ujpesttel jatszott meccsek utan... Vagy inkabb forditva...
Bar ha ervenyesul a papirforma akkor mi nem fogunk a Peccsel jatszani.
ádi Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1281
Viola!
Komolyan gondolod, hogy meg kellett volna ütköznünk a meccs után?
Ilyen szar helyzetben vagytok, hogy már csak a pályán kívüli csatáktól reméltek NB1es gyozelmet?

Zele!
Patakveer testvérünk jól értékelte a játékot, csak annyit lehetne hozzátenni, hogy Simek Peti játszott végre - és megmutatta, hogyan kellett volna már eddig is bejátszani a jobbszélt. Nagyon ügyes volt Polonkai Atti is, megforgatta a pécsieket rendesen, amíg úgy oda nem rúgtak, hogy le kellett cserélni - ez az igazi elismerés, csak egy kicsit fájdalmas.
Végre már gólokat is lottünk. Tóth Norbi nagyon indiszponált volt (a 11es elotti pazar indítását kivéve), többször a kapussal egy az egyben tehetetlen volt. Pedig Matuska nem az NB1 legjobb kapusa.

Gyerünk, gyerünk Angyalföld!

Előzmény: VIOLA_ (1260)
TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1280
Azért az sem volt semmi, ahogy teljes menetfelszerelésben, zászlókkal - mint május 1-én a Putyilov gyár dolgozói - végigvonultunk síppal, dobbal, nádihegedűvel és énekszóval a szállodától a stadionig.

Próbálnánk meg ezt idehaza.

Az utcán szorgoskodó kertészek integettek, az autók ránkdudáltak.

Bár úgy tűnik, Debrecen békejobbot nyújtott. Ennek nagyon örülök, hiszen az idén is szívesen lemennék.

Előzmény: BéKa_d (1276)
Belepofázok én is Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1279
Üdv kollegák !

Gratula az első gyözelemhez ! Remélem a 8. fordulóig hasonlóan szerepeltek de a 8. -ban nem ártana a kezdeti forma :)))))))

ciao

zele_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1278
Ádi!

És mi volt Pécsen?

Üdv.: Zele

Előzmény: ádi (1277)
ádi Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1277
LaciFerr!
Köszi az ötletet, kint mi nem találkoztunk ezzel az érdekes itallal, bár jól ment beléjük az ajándék-Unicum. Minket csak vodkával kínáltak (mivel többnyire orosz származásúak voltak a vendéglátóink), de az is komoly nyomot hagyott a szánkon, idétlen vigyor formájában. :)
Egyébként hozzászólásaidat sosem vettük "belekotyogásnak".

Azért nem mindennapi dolog egy ilyen túra. Már csak a 2szer 1600 km (28 óra) út túlélése sem akármilyen, hát még a soforöknek, akik a nem túl pihenteto ülve alvással voltak kénytelenek regenerálódni két szakasz között. Egészen különleges élmény volt ez az öt nap a világvégén, barátok között.
Csak a csapat nem nyert...

Kellett ez a pécsi gyozelem.

Előzmény: LaciFerr (1272)
BéKa_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1276
Zele kérésére külön a szurkolásunkról is néhány szót.

Zászlókkal és drapikkal megrakottan látogattuk meg a ventspilsi pályát, amelyek között ott díszelgett a VDK-BK (szopa-tours) gyönyörűséges drapija is.

Szerintem a meccs előtt és az első gólig igen jól szurkoltunk, az első gól egy kicsit megfogott minket is, innentől kezdve csak fellángolásaink voltak, majd a második gól és a telő-múló idő egyre inkább leültetett minket, de persze ez nem azt jelenti, hogy végig csöndben ültünk, csak azt, hogy folyamatosan bosszankodva elég nehéz szurkolni.
Mindenesetre legalább a dob és a duda jól szólt...

A második gólt természetesen megünnepeltük, de ez csak enyhítette fájdalmainkat... a meccs végén természetesen kijöttek hozzánk megköszönni a bíztatást, amely szerintem jobb volt, mint az ő produkciójuk...

A meccsen egyébként szerintem olyan 3000-en lehettek, akik közül olyan 2-300-an szurkoltak, de mivel a másik végében voltak, nem nagyon hallottuk őket.

Hát ennyi, bővebben majd személyesen.

TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1275
Zele viszont közelebb van a tűzhöz:-))) Akár 10 percen belül itt lehet.

Zele!
A VDK-BK lesz a holnapi szines mellékletben.

Előzmény: Lorinc_d (1274)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1274
TZS

Hat a 6-bol 2 mar az enyem mert Angie felajanlotta nekem a sajatjat ;-)))))))))

Előzmény: TZS (1271)
zele_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1273
TZS!

Persze, amikor tudod küldd át, gyorsan elhelyezem a lapon. Némó azt az infót adta, hogy a holnapi sportban bemutatják a Vasas-topicot fényképekkel illusztrálva. Remélem jól emlékszem az időpontra.

Egy Riga 800-ra feltétlenül igényt tartanék! Ezért ne hagyd magad!

Üdv.: Zele

Előzmény: TZS (1271)
LaciFerr Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1272
Szevasztok!

Kóstoltátok-e Ventspilsben a "Rízsszkij Balzsam"-ot? Rigában biztosan van (nevéből adódóan), kíváncsi lennék, létezik-e még, és kapható-e máshol is. Jellegét tekintve olyan, mint nálunk az Unicum, de kicsit krémes, sárgás színű (nyomot is hagy az ember száján), elég érdekes ízű. Érdekesség még, hogy a palack, amiben kapható, cserépből készül. Szerintem ajándéknak sem utolsó. Még van időtök üzenni a lett szurkolóknak, hogy esetleg ajándékba, vagy mint cserealap...
Persze, csak ha érdekel Benneteket a dolog. Bocs, hogy belekotyogtam.

Üdv: LaciFerr

TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1271
Zele!

Riga 800-ast, jéghideg, piszokjó. Most akarja a Lőrinc lenyúlni mind a 6 üveggel. Nem hagyom.

Előzmény: zele_d (1269)
TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1270
Zele!

Estefelé jó lesz?

Conti!

Nekem is van elméletem, ha én utazom, mindig kikapunk. (Kiv. Siófok)
Akkor most ne utazzak?

Dan!
Jó, hogy benéztél a másik asztalhoz is. MTK-n találkozunk?

Á-dám hol vagy? Nincs hír rólatok, mióta kijöttetek a pécsi arénából.

Hajrá Vasas!

Előzmény: zele_d (1268)
zele_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1269
TZS!

Tényleg, nem hoztatok valami jóféle lett sört magatokkal? Ha már nem tudtam ott lenni, legalább itt megízlelném a lett fílinget!

Üdv.: Zele

Előzmény: TZS (1267)
zele_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1268
Hello!

Na én is megérkeztem vidékről, mától gépközelben vagyok, így reagálok majd néhány dologra.

Egyelőre röviden csak annyit, hogy eddig a vesztes meccseken mi voltunk az esélyesek, majd kikaptunk. A hétvégén az MTK a favorit, már ha értitek...

TZS!

Küldd el a képeket, és felrakom a Netre!

Üdv.: Zele
Hajrá Vasas!

Előzmény: TZS (1267)
TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1267
Nekem már kész vannak a fényképeim, bár valszeg egy kicsit cenzúrázni kell.
Nekem legjobban a Mr. Balti-tenger teccik:-)))

Annak, aki nem volt ott leírom:

Béka egy szál Vasas-sálban.

Mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy hova teszi az ominózus "ruhadarabot"

Persze a kockahas verseny sem rossz:-)))))

Hajrá Vasas!

Előzmény: Jackd (1266)
Jackd Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1266
Szevasztok!

Örülhetünk az első győzelemnek, de kb annyi jelentősége van, mint az ezt megelőző 3 fordulónak. Remélem a görcs már oldódik a játékosokban, és Dr M Gy nem adja fel azeddig elvégzett munkát. Nnnna most, illetve ma én sem tudnám összeállítani a szombati kezdőcsapatot.

Conti!

Szombatra, az MTK elleni meccsre lesz új mezünk?

BéKa! Köszi a tájékoztatót! Ugye majd megnézhetjük a fényképeket?
Számomra már az utolsó 3 BVSC meccs után nyilvánvaló volt és azt hiszem írtam is, hogy Polonkai csaknem annyira elegáns cselekre képes és kb ugyanannyira technikás, mint Gala. Viszont a futóteljesítménye Simek Petiéhez hasonló!

Gyerünk, Gyerünk ANGYALFÖLD!

TZS Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1265
Sziasztok.

Én is itt vagyok, de most sem olvasni, sem írni nincs időm.
Délután jelentkezem.

Hajrá Vasas!

Előzmény: BéKa_d (1263)
BéKa_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1264
A második, góljuk előtt a lett középpályás jobb összekötőből csavarta a labdát a hosszúra (a mi bal oldalunkról).

Sajnálom, hogy nem t'ttunk Pécsre menni.

BéKa_d Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1263
Üdv!!!

Nos, úgy látom, én vagyok az első a "ventspilsiek" közül, aki bejelentkezik, ezér' lehet, hogy kicsit hosszabb leszek, mint kellene.

Tul.képp minden tökéletes, sőt jobb volt az utunkkal kapcsolatosan, mint azt én vártam, "csak" amiért mentünk, az nem sikerült úgy, ahogy kellett volna.

A meccset a két csapat úgy kezdte, mintha nem lenne szabad védekezni, nekünk volt kb. 3-4 helyzetünk, ebből egy Kabát egy az egyben a kapussal, a többi ilyen utolsó passz nem sikerül, a védőt nem sikerül egy az egyben átjátszani, meg ilyesmi, a lettek főleg beívelgetésekből veszélyeztettek Totyának elég nehéz dolga volt a majd 2m magas lett középcsatárral, aki ellen ráadásul a bíró szinte egy támadó faultot nem fújt (na jó egy fejes gólját támaszkodás miatt -jogosan- érvénytelenítette). Aztán a lett vezető gól után még erősebben támadtunk, újabb ziccerek következtek Kabát Petitől (kipattanó labdát nem egyből lőtte, hanem maga alá gyűrte, kapus Tóth Norbiról lecsorgó felszabadító rugása hozzá került, de a kapus még rá tudott vetődni a labdára és lábára, nekünk is volt egy meg nem adott gólunk -bal oldali beívelés során Thomas középen szabálytalankodott(?) ezért a hosszún érkező Kabát/Polonkai hiába lőtt a hálóba), aztán volt Polonkainak is egy szép helyzete kb. az ötös sarkáról volt egy az egyben a kapussal, miután egy lövőcsellel elküldte a becsúszó védőt zuhanyozni, de a kapus védett (egyébként nagyon bátran és jól játszott, egészen olyan cseleket csinált, mint Gala), aztán a félidő végén egy védelmünkről lecsúszó labdát a lett középpályás 20 m-en egy lövőcsellel átvett, majd 4! védőnk között megcsinált még két cselt, 14 m-ről bal összekötőből lőtt jobb külsővel, Kavics szerintem fogni akarta a közepesen erős csavarodó lövést, amely azonban kicsorgott a kezéből, éppen a védőink mögött (lesen?) tartózkodó Jeva elé, aki előtt csak az üres kapu volt.

Szünetben nyugodtan mászkáltunk Tódival a hazaiak között, megkínáltak minket rumos kólával és gin toniccal, és érdekes módon a sálakat inkább cserélni akartak, mint elvenni - ezek a bunkó keletiek nem tudják, mi az az igazi szurkolói magatartás...

Mindenesetre a második félidőben a lettek 10 emberrel védekeztek, nekünk meg nem jött be semmi, illetve a bíró újabb 2 esetben nem a javunkra döntött 11-es gyanús szituációban (Kabát Petit jó ütemben szöktették, a kapus gyengén mozdult ki, Peti eltolta mellette, a kapus pedig a lábára vetődött, de a bíró szögletet ítélt...), aztán volt Petinek egy az ötösön történő lefordulása, de még tisztább lövőhelyzetet akart, így odalett a lehetőség, majd jött ugyebár a kapufás fejese, egy két szabadrúgás, és végül a Szili gól.

Meccs után a sálakat már cserélni sem kellett én pl. csak úgy kaptam egy Ventspils 2.generációs sálat. Dumáltunk, fényképeztük magunkat a helyiekkel és ők is velünk, Pető Tomival a helyi lányok fotóztatták magukat (jól játszott, de szerintem egy kicsit túl sokat akart szervezni), nyilatkoztam vmi helyi tévének...:-), aztán apránként elszabadultunk.
Mert azért akárhogy, akármi, nem voltunk olyan vidámak, hogy nagy bulit csapjunk. A csapat szállására utaztunk, ahol legalább nyugodtan elbeszélgettünk a fiúkkal és Gyuri bácsival. Szimpatikus volt, hogy nem akartak szabadulni tőlünk, hogy őszintének tűntek, és látszott rajtuk, hogy tényleg bántja őket a kudarc. Mezey elmondta, hogy a Pécs meccset vízválasztónak tartja, de szerintem arra gondolt, hogy elhajt mindenkit, ha nem nyerünk és nem arra, hogy ő maga állna fel, egyébként igazán szimpatikus volt, és szerintem a bírálói is átértékelnék jellemét, ha találkoztak volna vele személyesen is. Mindenesetre legalább egy-másfél órát ott voltunk velük, aztán mentünk.
Ádival végigittunk egy sörös hűtőt, közben alig győztük elhárítani a lettek érdeklődését (talán még házassági ajánlatot is kaptunk...:-)), mindenesetre 4 óra körül nyugovóra tértünk.

Kár, hogy kikaptunk, de nem bánom, hogy elmentünk és ma is így döntenék (arról nem is beszélve, hogy szerintem még 1x nem fogunk ilyen gyenge helyzetkihasználással játszani és 10-ből szerintem ez az egy vereségünk lenne még idegenben is).

Amitől tartani lehet, hogy ha az első 5 ziccerünk kimarad, görcsösen fogunk játszani, a lettek pedig fejbe rúgják valamelyik "kosarasukat" (volt még egy másik 2m-es is, aki a végére állt be), és akkor tényleg szoros lehet.

Én ezzel együtt a visszavágóra 5-1-et tippelek, úgy, hogy a lett gól, már érdektelen állásnál esik.

Hát ennyi.

És a pécsi győzelemmel talán végre tényleg megindulunk felfelé.

HAJRÁ VASAS!

VIOLA_ Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1262
Hmm... Értékelném, ha ezt a nap további folyamán még kifejtenéd...

Most már tényleg jóccakát!

Előzmény: patakveer 2 (1261)
patakveer 2 Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1261
Hát ez aranyos volt!

A Pál utcai fiúkban érzem magam!

Na,kikapcs!

Előzmény: VIOLA_ (1260)
VIOLA_ Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1260
Ébren vagyok, közvetlen meccsek előtt és után nehezen jön szememre az álom.

Nézd, én megmondom neked: az a száraz helyzet, hogy titeket és zászlóitokat kerestünk lefújás után, ugyanis tetszik vagy sem, bevett szokás lett nálunk a meccseket követően a vendégszurkolókat b@szogatni, kikezdeni azokkal. Eltekintve - sajnos igen kevés - kivételtől. /Dehát ez tul.képp már egy mao-i stadionban sem meglepő, pusztán a csoport követi a ma honos "divatot"./ Azon, hogy 0-3-nál szólalt meg a senkizés, csak ti lepődhettetek meg, ugyanis a mieink akkor kezdenek el "arccal a vendégtábor felé" fordulni, mikor már veszve a meccs. Különösebb előzményre kár is gondolni, másnap ezek a fiúk már el is felejtik, épp kikbe kötöttek bele.

P.s.: azért szívesen összefutottunk volna veletek! :-))

Jó éjt.

Előzmény: patakveer 2 (1259)
patakveer 2 Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1259
Viola!

Esküszöm, nagyon érdekelne, hogy kiket kerestetek a meccs után és miért?
Én egyébként, a félpályánál ültem harmadmagammal, és annak ellenére, hogy többször kiabáltam "Hajrá Vasas"-t, senki még csak megjegyzést sem tett, pedig ott szinte csak Pécsiek ültek.

Szóval, az egész meccs olyan családias jellegü, békés, alacsony szinvonalú játszadozásnak tunt, éppen ezért borzasztó megmosolyogtató volt, mikor
3-0-nál felhangzott toletek a " Senkik vagytok, senkik vagytok, hej,hej..." rigmus, szinte üdítoleg hatott abban a nagy melegben.
Vagy esetleg, volt valami elozménye, amirol lemaradtam?

Várom válaszodat! (ha még ébren vagy)

patakveer

Előzmény: VIOLA_ (1257)
Beck Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1258
RE ALL!

Bocsi, hogy 1 kicsit erősre sikeredett a szöveg, de nagyon nem teccett, hogy
az ns és egyéb "értékes" újságok után ti is másodosztályúnak neveztétek a csapatot.
Ez a bevásárolt duma meg kezd nagyon uncsi lenni, ezt ma már csak a Knézy
használja...
Tény, hogy nem vagyunk a legerősebbek, de tavasszal is megutattuk, hogy képesek
vagyunk nyerni. Asszem nekünk is 1 hasonló gyözelem kell (mint nektek ellenünk) és
attól beindulhat a pontszerzés az életben maradáshoz.

Mégeccer nincs veletek semmi bajom, sőt a kulturált szurkolásotok teccet is,
de a mai azaz tegnapi meccs után nem hiányzott ez a lekezelő írás.

Üdv.

Beck

VIOLA_ Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1257
Nem igazán értem sértodöttségedet

Én pedig kijelentésedet. Rosszul kezdődik, én nem sértődtem meg semmire és senkire. Egyszerűen kérdőre vontam a gyenge másodosztályú minősítést.

azt hiszem, Te sem gondolod komolyan, hogy csapatotoknak komoly esélyei lennének a bent maradásra.

Necces lesz, ez már bajnokság előtt látszott. Ugyanakkor a tavasz, és ezen belül az idény második felében nyújtott eredményes játékunk csak okot adhat a további bizakodásra. Azt nem szabad elfelejteni, hogy meghatározó játékosok távoztak, és nem megfelelő helyettesítésük a helyükre szerződtetettek alkalmatlanságának, ill. be nem illeszkedésének "köszönhető".

A pécsi gól valóban nagyon szép volt, de ennek semmi köze a csapat teljesítményéhez.

Valóban nem sok, viszont te fentebb leminősítetted gyenge csapatnak a mieinket, és ezek után már csak a tieid mutatott formáját emlegetted /ami elviekben természetes, dehát nem feltétlen ad, adhat hiteles képet a többek számára nem látott ellenről/.

A meccs után, néhány pécsi ismerosömmel találkoztunk, majd Budapestre utaztunk. Miért érdekel?

Elsősorban nem Rád, magára a táborotokra vonatkozott kérdésem - mivelhogy a lefújást követően csoportunkkal tartottunk egy vizitet, ám ekkor ti már javában olajra léptetek...

Minden jót

Hasonlókat!

Előzmény: patakveer 2 (1253)
Bálna Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1256
Kedves Beck, még annyit az előző hozzászólásomhoz (és a Tiedhez is), hogy ha tavaly, a körülmények szerencsés alakulásának köszönhetően nem adódik számotokra lehetőség arra, hogy NEM FELJUTÓ HELYRŐL bevásároljátok a csapatotokat a legfelsőbb osztályba, a mai napig másodosztályúak lennétek. No comment: "NEM VAGYUNK
másodosztályúak, és nem is leszünk."

Elnézést, ha megbántottalak volna. Nem állt szándékomban, de ami tény, az tény.

Bálna Creative Commons License 2000.08.14 0 0 1255
Kedves Beck!

A "nagypofájú pesti bunkó" megjegyzésedet nem kívánom minősíteni, egyrészt nem vagyok patakveer2 védőügyvédje, másrészt minősítetted vele saját magad. Nem kívánom, hogy csapatod kiessen a legfelső osztályból, de abban azért egyetérthetünk, hogy a Pécstől nagy bravúr lenne, ha tavasszal a Top12 tagjaként vívhatná a meccseit. Egy rosszul játszó, rossz formában levő, mentálisan enyhén szólva "nem igazi" Vasas sima győzelmet aratott ellenetek. Mit vársz az UTE, az MTK, a Vidi, a Zete ellen? Szurkolni lehet, de vannak emberek, akik nem piros-kék (esetleg piros-fekete) szemüvegen keresztül nézik csapatuk meccseit, az ő kritikáikat minden esetben érdemes figyelembe venni, több igazság van bennük, mint abban, amikor a Fradi B-közép lest üvölt (ami a kapu mögül ugyebár kiválóan megítélhető). Senki nem mondta azt, hogy "szarrá vertük azt a szar Pécset". Inkább azt olvashattadd lentebb, hogy egy igen gyenge csapat ellen sem tudtunk jól játszani - ez pedig sokkal súlyosabb kritika a Vasasra, mint a Pécsre nézve. Ennyit erről.

Egyébként nagyon örülök az első győzelmünknek, ideje volt! Az MTK meccstől félek, bár a játékosállományunk még talán erősebb is, mint nekik, de a pillanatnyi forma alapján egyértelműen nekik áll a meccs. Nem baj, a Vidi és Zete elleni meg nekünk állt... :)

HAJRÁ VASAS!

Előzmény: Beck (1252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!