Keresés

Részletes keresés

Darkwalker Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48260

Tiszteletem!

Ha nem probléma beírom ide mik történtek az LG14-el.

Hátha másnak is segít az iromány...

Tehát, megelégelve a sok pontatlan nyűgös lövést, fogtam magam és visszatettem azt a nagy hosszú rugót amit kivettem, persze a kis gyorsítórugónak nevezett förmedvényt nem raktam bele, gondolván minek csak recseg ropog...

Amit akkor tapasztaltam elég érdekes volt, sajnos még mindíg kifúj a töltőkapunál ráadásul a tetejénél szökik a levegő a csőfartól, ezzel nem tudok mit kezdeni :(

Ezzel a rugóval viszont van annyi ereje, ha nem is tartja a levegőt, annyit bőven ki bír fújni a csőbe ammennyi ahhoz kell hogy normálisan eljusson a lövedék a célba.Mivel csak úgy próbából raktam bele nem tettem rugóvezetőt, és csodálkoztam hogy csak egy kicsit rezonál mikor már felütközött a dugattyú és nem recseg ropog.

Mivel mára már szert tettem az ápoló "készletre" mint a villám zsíroztam olajoztam...

Eredmény:Még kevesebb levegőt ereszt a töltőkapunál, a rugóban továbbra sincs rugóvezető de átzsíroztam és olyan jól működik hogy csak még, egyáltalán nem rezonál, csak egy kiszámítható határozott visszarúgása van, mikor felhúzom nem recseg ropog olyan szépen jár ahogy azt eltervezték.

A fegyver csövét ragasztgattam de nem nagy sikerrel, mindenesetre miután a töltőkaput visszartaktam, szerncsére már nem mozog!

Alsókar:na ez okozta a legnagyobb fejtörést!Hiába csináltam bár mit a golyó nem jött ki ragasztottam a csövön elhelyezett tartóba + felületeket, de onnan is sajnos néha lecsúszott.Már már kezdtem feladni, elfogadni.Aztán mikor bőszül állítgattama sütést szerintem véletlenül túl érzékeny lett.Felhúztam a puskát, mikor kattant elengettem az alsókart hogy majd visszacsukom, puff elsült, nekib*szta a csőnek úgy az alsókart hogy a golyó már teljesen beesett és egyáltalán nem tartotta meg az alsókart.

Ekkor már az ideg és az elkeseredés eggyüttesen ostromolt, már azon gondolkoztam majd teszek a csőre egy mágnest majd az tartja.Gyorsan kiszereltem az alsókart, megnézegettem, és láttam hogy ahol felütközött a csőre ott meghorpadt a golyót körülvevő acél  és eimatt nem bír kijönni a golyó.Fogtam egy nagy kalapácsot meg egy elég kicsit ráraktam a nagyra az alsókar végét és elkeztem ütögetni, közben néztem hogy alakul a golyót körülvevő acél formája!Addig ütögettem mígnem a golyó kipattanta annyira amennyire kell, tahát most normálisan kint van, nagyon megörültem hogy végre normálisan rögzíthessem!

Tehát!: akinek az alsókarban lévő golyó beszorult, az nézze meg nincs-e eldeformálódva a rúd azon része ahol a golyó bentvan, ha igen akkor ügyesen szépen kalapálja addig amíg nem lesz egyenletes és ki nem ugrik mefelelően a golyó!

Sajnos nincs túl jó idő, nem nagyon lődöztem, úgy nagyjából belőttem 18-19m-re a nyílt irányzékot(nem lőlapon csak úgy látásból állítgattam és jó lett) és egy 5-6 cm átmérőjű tárgyra céloztam.Eléggé el vagyok szokva a visszarúgásos légpuskáktól, úgyhogy gyakran mellé kelett célozni mert egyszerűen szoktlan. az eredmény: bár még gyakorolnom kell de, álló helyzetből kitámasztás nélkül ha 20 lövést nézünk  kb 15 ször eltalálom, és ami megglepett a lövedékek nagyrésze alig egy PET palack kupak nagyságú körbe csapódtak be(persze próbáltam ugyan oda célozni mindig, ez lehet rá a magyarázat) ráadásul nem márkás lövedék hanem egy egyszerű Norica Match-ről van szó.Engem a lőlapra pötyögtetés annyira nem izgat, és úgy néz ki az említett lövedék bevállt a puskának, szóval minek vegyek 1500-3000 Ft-ért 500Darabot mikor 3900Ft-ért kapok 2500Darabot ami kiválóan megfelel plinkelni a számomra...

Ez egy nagyon jó puska, kiválló minőségű, számomra pont jó a súlya is mert alig mozog a kezemben célzáskor!

Most már tényleg tudom én is hogy ez a puska elpusztíthatatlan!

Elnézést kérek a sok írásért de nem tudtam tömörebbre fogni, és hátha segít valakinek néhány gondolat belőle!

Nagyon köszönöm a segítséget azoknak akik elláttak tanáccsal, végre kiválóan működik a puska!

És még szeretném megkérdezni hogy valaki meg tudná-e mondani a sorozatzsámából hogy kb hány éves lehet?

Skate00 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48259

Hello

Eladó egy FÉG LG14 (már nem gyártják)

• Gyártó ország: Magyar, FÉG
  • Fegyver jellege: rugós, alsókaros
  • Teljesítménye: 7,5 J, 170 m/s
  • Súlya: 3 kg
  • Teljes hossza: 1085 mm
  • Csőhossz: 485 mm
  • Fegyvercső: Merevcsövű 4,5 mm-es, huzagolt acél cső
  • Lövet: Egylövetű, diaboló lövedékkel
  • Sütése: Állítható, egyzónás, nem előhúzásos
  • Biztosítása: Nincs
  • Irányzék: Állítható nyílt acél irányzék, 11 mm-es szabványos távcsősínje van
  • Tusa: Bükkfa

Állapota mondhatni új , szerintem nem sok lövést adhattak le vele eddig. Néhány helyen nagyon kicsi felületi rozsda található, és egy ápolás ráférne, de ettől függetlenül elég szép állapotban van a korához képest. (a tusa pácolásán is látszik)

----------------------

FIX Ár: 20 000Ft (ennél lentebb nem engedem) (csere nem érdekel) 

---------------------

Érdeklődni: skate00@freemail.hu

http://imagerz.com/QEISUUtvAwMEUw4eRwVR

http://imagerz.com/QEISUUtvAwMEUw4ZEQVR

http://imagerz.com/QEISUUtvAwMEUw4ZEAVR

http://imagerz.com/QEISUUtvAwMEUw4ZEwVR

http://imagerz.com/QEISUUtvAwMEUw4ZEgVR

pertue Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48257

Kőbányai bazár-1500.

Előzmény: Bazsa69 (48253)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48256

Változik a világ, nem minden gagyi ami kínai. A TV-ben láttam nem olyan régen, hogy a kínai copyk nagyon jó, az eredetivel megegyező, vagy akár jobb minőségűek, viszont a copyk copyja az már necces. Náluk eleve így különböztetik meg a másolatokat, a műsorban azt mutatták, hogy egy eredetivel megegyező rolex másolat pont ugyanolyan minőségű mint az eredeti. Ennek a másolatnak a kisipari másolata viszont már csak gagyi. Hát valahogy így lehet ez a távcsövek és légfegyverek esetén is. Kína végérvényesen újraírja a termék, minőség, ár értékarányát, ezzel a nagy márkákat lesöpörve a polcokról. Ezért senki nem lehet biztos abban, hogy boltban vásárolt márkás fegyvere nem kínában gyártódott e bérmunkában.

Előzmény: STEVE_5 (48255)
STEVE_5 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48255

"...a céltávcsövek legalább 70%-a kínában gyártódik..."

Inkább 90% :-)

Előzmény: Törölt nick (48249)
nedolaci Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48254

Ha már a mondásoknál tartunk!!!(nagyon idevág)Minden hamisítvány,ami nem kínai!!!!! :-D

Előzmény: Törölt nick (48249)
Bazsa69 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 48253

Szép darab!

Hol lehet ilyet ennyiért megcsípni?

Előzmény: Taurin-prita (48245)
roland7 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48252

Szia! Megvan még? Mennyi lenne az ára?

Előzmény: chato0078 (47947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48250

Ez a távcső alakítás nélkül tökéletesen illeszkedik és el nem mozdul sehova a Slavian. Nyílvánvalóan nem egy kokomlistás termék a cseh remek, de rá lehet tenni azt a távcsövet aminek normális felfogatása van. Igen azért a két bemarás lehetne mélyebb, szerintem hosszabb is, de azzal főzünk ami van alapon nézzük a világot. Sok embernek okoz örömet a Slavia évtizedek óta, ez vitathatatlan. Márpedig mint tudjuk a puding próbája az evés, ebből a puskából meg rengeteg van hazánkban.

Előzmény: Taurin-prita (48241)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48249

Nekem van egy mondásom, hogy fegyvert fegyverboltból, vagy nagyon megbízható embertől használtan. A távcsővel más a tapasztalatom. Az a távcső amiért bármelyik boltban elkérnek 3500-4000 forintot, az a piacokon 1500 forint. Az én egyik puskámon van egy távcső amit 7500 forintért vettem, a boltban ugyanezért 25-30 ezret kérnek el. Érthetetlen számomra, hogy mitől van ekkora árkülönbözet, hiszen ugyanolyan kínai távcsövekről beszélünk, csak a nevek, cégjelzések váltakoznak. Örül az emberke, hogy nézd micsoda amerikai Tasco távcsövet vettem 30-ért, aztán lóg az orra amikor más néven de ugyanazt látja 7500-ért. Kollégám a 7500-as távcsövét felszerelte próbaként a golyós vadászfegyverére és tökéletes, nem esett szét, jól működik komoly fegyveren is. Szerintem ebben az országban, de talán az EU-ban mindenhol, a céltávcsövek legalább 70%-a kínában gyártódik, még a neves, márkás termékek is. Szerintem nem érdemes ennyivel többért fegyverboltban vásárolni, ha negyed áron is kapható ugyanaz.

Előzmény: d-i-n-o (48244)
gaga57 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48248

Amilyen "paramétereket, te magad meghatároztál, azzal fogd kézen magad és menj ki a piacra, vegyél egy Bushnell-t, és megszűnik a gondod !

Előzmény: Törölt nick (48221)
gaga57 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48247

10 méterre, felejtsd el a távcsövet ! 10 méterre, vagy nyílt irányzékot, vagy Dioptert

használj. szvsz.

Előzmény: Törölt nick (48232)
mastersergeant Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48246

Nem spiáter az! Alamónium. :-)

Előzmény: Taurin-prita (48245)
d-i-n-o Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48244

Mondjuk ez a bazáros szerelék is hamar le fog jönni (3. kép) :-)))

Az a baj, hogy ha valaki vesz 15-25k-ért egy Slaviat, akkor nehezen veszi be a gyomra, hogy
egy rendes szerelék is kb. ennyibe kerül...  Egy új, egyrészes Sportmatch kb. 20eFt. És ez még
nem a top, csak egy jó szerelék...

Azért kétrészesből is van, amit nem egy-egy csavar tart és relatíve masszívak, de azok sem 1-2
ezer Ft-ba kerülnek. Amiket meg néhány távcsőhöz adnak, az ipari szemét. Ez van.

Érdemes inkább használtan valami normálisabbat keresni. 

Előzmény: Taurin-prita (48241)
tüskés70-3 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48243

Hüüüüllllyyeeee!!!!! :-))))))))))))

Előzmény: bosijani (48218)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48242

Sziasztok, MEC Contact III válltámaszt keresek

sipkap

HW35 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48240

Azért a következő távcsövednél lehet hogy használhatod a leirtakat.  (Egyébként a céltávcsőben is irtam neked.)

Előzmény: Törölt nick (48238)
kristona Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48239

Légpuskások!

Rendszeres FT/HFT gyakorlási lehetőség + háziversenyek Budakeszin.

Info: //tereplovesz.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48238

Egyértelműen a távcső volt a rossz. Szerencsére :)

Előzmény: HW35 (48237)
HW35 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48237

Ha jól értem Slavia puskán használod a távcsövet. A saját tapasztalatomat irnám le. 

Először is nézd meg a távcsősint a puskádon, sajnos a léghenger  anyagvastagsága miatt igen hitvány sint martak bele. Olyannyira ,hogy a szerelék rögzitő karma nem képes a vájatba fogni. Ezért minden lövés után csuszik mozdul valamerre, főleg hátrafelé. Akár száz lövés sem kell hozzá hogy hátul le essen a távcsőved, ha nem igazgatod állandóan. Ha megnézed a szereléked karmait lehet látni rajta hogy nem fér be a helyére. A puskán lévő él szinte ketté nyitja vágja  a szerelék élét.  (Én legalábbis ezt tapasztaltam.) Ezek után köszörűvel és tűreszelővel levékonyitottam a szerelék élét hogy beférjen a soványka  vájatba, lényegesen jobb lett a helyzet.  (Sajnos az alu szereléket nem huzhatod tul szorosra mert csak kitágul)Ezenkivül komolyabb puskákon van még a léghenger tetején külön furat is amiben egy függőleges hernyócsavarral biztositod a szereléket a hátra csuszás ellen. Szerintem addig ne vegyél uj távcsövet mig ki nem deritetted a hiba okát mert valszeg ugyan ugy pontatlan lessz. Itt-ott lehet kapni távcső szerelék ütköztetőket esetleg segithet, vagy más módon kell fixálni a szereléket.  Én nem kisérleteztem tovább elajándékoztam slavkát. ( Persze ettől még lehet a távcsöved is hibás, ki kellene egy komolyabb távcsősinnel rendelkező puskán is próbálni és összevetni a tapasztalatokat, illetve a lövedékek igen érdekes szórásképet tudnak produkálni,ugyhogy azt is ki kellene választani hogy távcső nélkül mely lövedékkel lő aránylag egy helyre. Na jó fejtörést egyenlőre ennyi. 

Előzmény: Törölt nick (48225)
jopek13 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48236

Nemtudtam hogy érdekel, pedig itt hírdettem. :-(

Előzmény: chato0078 (48235)
chato0078 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48235

Rosszul tetted,hogy eladtad azt a távcsövet.

Ha tudom,hogy árulod,visszavettem volna.

Előzmény: jopek13 (48224)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48234

Köszönöm. A szemem már nem a régi, ezért kényszerültem erre, sajnos...

Előzmény: .Guriga. (48233)
.Guriga. Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48233

Sok-sok távcső nem jó semmire, csak a bagzó macskák dobálására...

A legtöbb viszont nagyon jól funkcionál, még nagy kaliberü fegyvereken is és nem drágák..

Ha többet szeretnél tudni erről, keresd fel a Céltávcső topicot, http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9196760 ahol hozzáértő személyek (pl. TAL) tudnak segíteni.

Egyébiránt viszont (csak) 10 méterre meg minek is távcső?? Nyilt irányzékkal, vagy Diopterrel 5 milliméteres szórásképet lehet produkálni.

Erre nyugodtan a Légfegyveres OFfolóban http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9204044 is tudsz válaszolni, ne itt szennyezzünk. :))

Előzmény: Törölt nick (48232)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48232

Milyen tipus van, ami GARANTÁLTAN jó 10m-re?

És : ezek szerint senki nem tesztelte :)

Előzmény: mastersergeant (48231)
mastersergeant Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48231

A szórása csak a fegyvernek és a lövedéknek és a lövésznek van! :-) Egy jól beállított és felszerelt távcső nem állítódhat és nem mocoroghat el! Ellenkező esetben nincs értelme a dolognak! Persze ehhez kell egy viszonylag elfogadható minőségű távcső és szerelék.

Előzmény: Törölt nick (48225)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48230

Tud valaki távcsőtesztről? Jól felerősített távcsöveket összehasonlított már valaki, szórásképileg?

Vagy el van hallgatólagosan fogadva, hogyha nem mozog el centiket, akkor a kisebb hiba csak a fegyvercső/lövész/lőszer hibája lehet?

mastersergeant Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48229

Köszönöm a kiegészítést.

Előzmény: parazstaposo (48227)
jopek13 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48228

Ahol most vagyunk . :-))

Előzmény: Törölt nick (48226)
parazstaposo Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48227

Régebbi gyártású HW-k között is van 13-as szereléksínes.

Előzmény: mastersergeant (48223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!