Keresés

Részletes keresés

universaltool Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1080

Ja, bevallom, nem olvastam el a topicot az elejétől. Nem lehet a gombos őrlángot valami elektronikusr acserélni, ami akkor gyújt be piezoval, amikor kell? Boldoggá tenne..

Előzmény: universaltool (1079)
universaltool Creative Commons License 2016.10.08 0 0 1079

Hali!

 

Mika kazánhoz értő szerelőt keresek. Bp. VIII kerületben. A problémám, hogy fűtési szezonban néha nagy szélben kialszik az őrláng.

Csapvíz Kft. Turcsányi László fent van a gyártó honlapján, na őt senkinek nem ajánlom! Számla nélkül 12eFt volt a tisztítás, és nem jött vissza a beígért munkát elvégezni, úgy, hogy többször is egyeztettünk, hogy jön, és a parapet szettet kicseréli. Bár nem biztos, hogy az a probléma. Ha van valaki, aki tud segíteni, megköszönöm. (A parapet körfolyosóról megközelíthető kényelmesen.)

 

Egyébként a mika nagyon bevált! 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1078

Ha tisztítani akarod,most a Megathermnél nagyon leárazták a tisztító folyadékot(is)!

BWT soluTECH a neve...én még augusztusban 6,6k-ért vettem.

http://www.megatherm.hu/bwt

 

Tisztítás,és átöblítés után mehet bele a "rózsaszín" fagyálló, -11~12 fokosra keverve. Egy átlagos rendszerbe 6~7 l töményre(-72) lesz szükség.

Előzmény: thom76 (1075)
Glesgorv Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1077

végigolvastam, akár hiszed akár nem, de nem is ez a lényeg. kösz, hogy leírtad, ez volt a cél, hogy ne kelljen keresgélni, hogy mi a f@szom lehet a baja. nem sértegetni akartam, de keresgélni se. köszi a segítséget.

Előzmény: Sony Black (1073)
KrisztaG Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1076

Sziasztok!

 

Van itt olyan megbízható, MIKA 6 terén tapasztalt szakember, aki vállalná, hogy átnézi a nálam (Budapest, XXII. kerület) lévő rendszert, mielőtt beizzítanám a fűtést?

Elvileg nincs semmi baja, de nem volt igazán meggyőző a "szakember", aki kiépítette, így őt semmiképp sem szeretném hívni.

 

Részleteket inkább privátban.

Előre is köszönöm!

 

Üdv.

Kriszta

 

 

thom76 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 1075

Sziasztok!

 

A segítségetek szeretném kérni.

Van egy Mika 6e kazánunk és le szeretném cserélni a benne lévő folyadékot.

Sajnos amikor telepítették nem maradt meg bennem,hogy milyen fagyálló v speciális folyadék amit bele tettek.

Vagy esetleg van-e olyan amit készen lehet kapni minden féle remek tisztító adalékkal,mondjuk mint a FERNOX F1.

 

Köszönettel,

 

Tamás

 

Ofenbau Creative Commons License 2016.09.30 0 0 1074

 " , elolvastam mind az 1060 választ. "

 

 

 

 

 és  ....és nem zavarodtál össze ??

Előzmény: Glesgorv (1072)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.30 0 0 1073

Tudod mikor olvastál te el 1060 hozzászólást! :D

De nem is kell ennyit amúgy... A maradék 10% beállítás, esetleg termoelem, hőhatároló, vagy oxiprotector hiba. Ezek új kazán esetén inkább csak 2%-os hibalehetőségek.

Most így jobb? Körbe jártuk?

Előzmény: Glesgorv (1072)
Glesgorv Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1072

egy szóval nem mondtam, hogy szar. azt irtam, hogy járjuk körbe a témát, nem véletlenül irtam parapetet, elolvastam mind az 1060 választ. engem az a 10% érdekelt volna, de el is ment a kedvem tőle, inkább elolvasok újra mindent kétszer a kedvedért, nehogy le kelljen gépelj mondjuk 200 karaktert. kösz a választ!

Előzmény: Sony Black (1071)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1071

Már körbe lett járva ebben a topikban, csak vissza kellene olvasni amit senki nem szeret.

Viszont én sem szeretem havonta leírni mik lehetnek a problémák és mit próbálj csinálni.

Alapvetően az esetek 90%-ban a parapet a ludas. De igazából nem is a parapet tehet róla hanem az aki rárakta.

De egy ilyen problémánál mit kezdünk el szidni? A kazánt!

Tehát rögtön le van bélyegezve hogy ez egy szar. Ugyan ez vonatkozik a hangjára is!

Nem a kazán tehet róla, hogy nem a megfelelő technológiai utasítást követve lett telepítve!

Előzmény: Glesgorv (1069)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1070

Ez nem parapett hiba lesz szerintem mert eddig égett. Mindenképpen hívj egy gázkészülék szerelőt!

Gondolom garanciális. A könyvében megtalálod a szerelők listáját.

Előzmény: szarkalajos (1067)
Glesgorv Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1069

szerintem érdemes volna kicsit körbejárni ezt az "elalszik az őrláng" témát. árukeresőn az összes negativ komment ezt említi, és a zajos működést. miért alszik ki az őrláng egy vadiúj mikában? mitől lehet ez, mik a lehetséges okai? lehet szerelő nélkül akármit kezdeni ezzel? mivan, ha nem parapet probléma?

wikraam Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1068

Sziasztok,

 

Erdeklodni szeretnek, hogy milyen lehetosegeim vannak hazgyari lakasom futesenek korszerusitesere.
A lakasban egy nagyszoba es egy felszoba talalhato, egy-egy parapetes konvektorral. A konyhaban nincs jelenleg futes (es nem is tervezem). A furdoszobaban viszont van egy atfolyos vizmelegito, errol megy a melegviz a furdoszobaba es a konyhaba is. Itt nincs parapet, hanem egy kemenybe csatlakozik be az egestermek.

A szobai konvektorokat mindenkeppen ki szeretnem cserelni, de inkabb a furdoszobaban helyeznem el Mikat, valamint szeretnem egyetlen eszkozzel a melegvizszolgaltatast is megoldani.
Lehetseges ez?

szarkalajos Creative Commons License 2016.09.28 0 0 1067

Sziasztok! 

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a MIKA 6e kazánon nem tudom begyújtani a gyújtólángot.. 

2 hétig gyönyörűen égett a gyújtóláng, hogyha feljebb tekertem a hőfokot akkor szépen be is kapcsolt, viszont ma szerettem volna bekapcsolni és észrevettem, hogy nem ég a láng.. Mindent úgy csináltam ahogy le van írva de nem akar belobbanni.. 

 

Van valami ötletetek a probléma megoldására vagy hívjak esetleg egy szerelőt ?  

Ha szerelőt kéne hívnom akkor tudok ajánlani egy jó szakembert aki olcsón és jól is dolgozik ? 

 

Előre is köszönöm a segítséget !!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1066

Ezt nézegesd még indulásként. Sok fel nem tett kérdésedre kapsz választ és újabb kérdéseid lesznek.

http://technorgaz.hu/

Előzmény: traktoros82 (1062)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.26 0 1 1065

Gyakorlatilag lehet megoldható, de pont az engedélyezés miatt írtam...

Előzmény: Harlenn (1061)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1064

Ezt azért nem hiszem..... :)))

Neked ilyen rendszered van?

Előzmény: Alapi42 (1063)
Alapi42 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1063

 Abszolúte képben vagy !

Előzmény: traktoros82 (1062)
traktoros82 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1062

Üdv mindenkinek!

1másik topicból irányítottak át ide fűtéskorszerűsítés ügyében, mondván nagyon jók ezek a kis kazánok és érdemes lenne rajta elgondolkodnom. 

 

Most kezdtem el olvasni a topicot ezért nézzétek el a hülye kérdéseimet.

Addig jutottam eddig a témában, hogy parapetes konvektor helyére megy fel, külön kéményt nem igényel és radiátoros közp.fűtés alakítható ki vele. A konvektoros rendszerhez képest mennyivel hatékonyabb? Ezt a megtérülés miatt kérdezem......

A kiépített rendszer hogyan néz ki? 1móriczkarajz esetleg valakinél?

Harlenn Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1061

Végül is megoldható, mert félszuterén és nem szuterén. Tehát az ablakok a járda magasságában vannak, ráadásul kertre néző nem is utcafronti. Köszönöm a válaszokat! Kiindulási alapnak jó. Ennek a turbós verziónak utána nézek, mert nem igazán tudom, hogy mi szükséges hozzá (papírok és engedélyek terén).

Előzmény: Sony Black (1059)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1060

400-ból simán kijön egy cserépkályha ha kettő nem is. De ha már itt tartunk jó a kandalló kályha is amit az OBI-ba már kb 100-ért kap, 200-ért már olyan van hogy beszél is :) 

Előzmény: KalásziM (1054)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.26 0 1 1059

Hát ha félszuterin nem nagyon tud oldalfali kivezetést csinálni a szabadba neki... A Mikának csak hátra fele van füstelvezetése...

Előzmény: sasave (1058)
sasave Creative Commons License 2016.09.25 0 1 1058

Ha félszuterén akkor turbós mikát be lehet tenni, nem kell oda parapet.Csak egy csőnek hely ki a  szabdba.

 

Előzmény: Alapi42 (1057)
Alapi42 Creative Commons License 2016.09.25 0 1 1057

 A MIKA csak  parapetként üzemeltethető. Arra fejlesztették ki.

 

 Kéményt manapság már minden  gázkészülékhez béleltetni kell.

 

 Főleg új telepítésnél.

Előzmény: Harlenn (1056)
Harlenn Creative Commons License 2016.09.25 0 0 1056

Sziasztok! Szertném a véleményeteket kérni! A XIV. kerületben lakunk egy régi villából kialakított 9 lakásos társasház alagsorában (félszuterén). 50nm-es a lakás, kb 230cm-es belmagassággal. Másfél szoba, konyha és fürdőszoba. A konyha egy légtér a nagy szobával. Az egész lakásban egy konvektor van a nagy szobában, kéménybe kötve. Érdeklődöm, hogy ide is beszerelhető a Mika vagy csak parapetes konvektor helyére? Ennél is ki kell béleltetni a kéményt? Nagyságrendileg mennyibe kerülne a kiépítése 3 radiátorral? Előre is köszönöm a segítségeket!

dejódió Creative Commons License 2016.09.24 0 0 1055

ASYG12LTCA -10C 4 kw fűtőteljesítmény... Gyakorlatilag annyiért mint a 2,6 Pana Etherea. Keress meg segítünk:)

 

A Panasonic CS-NE9PKE ugyanezen kondíciókkal 2,7 kw-ot fűt....-10C külső hőmérsékletnél.

 

Bocsánat a fél offért és köszönet Digium topioktársnak ő már az Euroventet belinkelte.

 

Én mindkettőt beteszem illetve 3_at mert az ASYG09LTCA is többet tud az felel meg a Panasonic ezen típusáának.

 

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC&select_partic=49&select_marque=PANASONIC&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&select_model=CU-NE9PKE+%2F+CS-NE9PKE&champ_php=champ_12&retourpage=0&quicksearch=ok&filtre_prog=&filtre_marque=

 

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC&select_partic=49&select_marque=PANASONIC&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&select_model=CU-NE12PKE+%2F+CS-NE12PKE&champ_php=champ_12&retourpage=0&quicksearch=ok&filtre_prog=&filtre_marque=

 

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC&select_partic=30&select_marque=FUJITSU&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&select_model=AOYG12LTC+%2F+ASYG12LTC&champ_php=champ_12&retourpage=0&quicksearch=ok&filtre_prog=&filtre_marque=

 

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC&select_partic=30&select_marque=FUJITSU&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&select_model=AOYG09LTC+%2F+ASYG09LTC&champ_php=champ_12&retourpage=0&quicksearch=ok&filtre_prog=&filtre_marque=

Előzmény: szokerobi79 (1044)
KalásziM Creative Commons License 2016.09.24 0 0 1054

 Azért a 350 eft -hoz még kell egy szerelési költség is, ami alsóhangon is 50 eft. 400 ból pedig  2 cs.  kályha nem jön ki.

 

 

 Igaz manapság bontásból majd ingyen lehet szerezni kályha csempét  csakhogy a felrakó mester ritka mint a fehérholló.

 Mert bizony cserépkályha  építéshez érteni kell.

 Viszont azt beszélik  jönnek a mindenhez értő migránsok, azok majd megoldják !

Előzmény: Sony Black (1051)
KalásziM Creative Commons License 2016.09.24 0 0 1053

Azért Uraim ez a szőke robis téma nagyon messze van a realitástól.

 Van egy pirinyó  34 nm -es házacska egy pénztelen fűtéstechnikához semmit nem értő  kérdezővel és sok sok élettől idegen tanáccsal.

 

 

" Sajnos a költségvetésem elég szűkös,"  pb -vel akarna fűteni úgy hogy semmit sem tud róla, azért fél hogy a gatyája is rámenne a fűtésre ezzel  "Nem menne rá a gatyám?"

 

 

 De a legnagyobb tájékozatlanság az hogy egy ház alapterületét majd  100 %-os hibával véli ismerni.

 50 - 60 nm -ről beszél az elején végül kiderül, hogy csak 34 nm, de az is csak hivatalos.

 Szerintem maradjon a kályhás fűtésnél.

Annál olcsóbb nincs ha pénztelen az ember.

lala1961 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 1052

Nulla komforttal !:-(  Viszont míg foglalkozik a tűzrakással legalább addig nem fázik !:DDD

Előzmény: Sony Black (1051)
Sony Black Creative Commons License 2016.09.23 0 0 1051

300-350e ft/db.... 1 árából csináltathat 2db kisebb cserépkályhát :)

Előzmény: digium (1046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!