Keresés

Részletes keresés

division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1163
arra én is beneveznék ha lehet, vagy legalább egy "mozi délutánra"...
Előzmény: nohab (1162)
nohab Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1162
Nem, egy cimborámnál láttam, elég szar minőség, de meg tudja szerezni jobban. Megvárom.

üdv.Ákos

Előzmény: division by zero (1152)
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1161
lazar!
lentebb írtam:
64-esből én is kérnék...
Kaposvár-Szigetvár (54-es ?) tudnál nekem másolni?
Még nagybörzsönyi menetrendek is érdekelnének...

Tudsz ilyeneket nekem másolni?

lazar Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1160
Csatlakozom az elottem szolohoz. (NOHAB alapitvany)

Armand

Előzmény: Lehoczki Gabor (1107)
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1159
Első körben arra gondoltunk, hogy ott akarják valahol kiállítani, de akkor meg miért tünt el?
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1158
Azóta 2x is ott voltam, de nem volt ott :(

Király lenne ha működne...
Hát még ha a 002 maradt volna meg, az 160-as volt...

Előzmény: gyurmosz (1157)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1157
A Déli felújításakor ott az M63-as???
Ezek szerint most még figyelmesebben kell járnunk a várost. Lehet, hogy üzemképes (Gyurmosz -avagy az optimizmus:-))? A többi M63-ast mikor vágták szét?
Előzmény: division by zero (1137)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1156
Ma megjelent az új Vasútbarát Magazin, melyben az alábbi dolgokról lehet olvasni:
-miskolci járműjavító
-az MPV mozdonyai
-közl. múz. 1:5-ös modellgyűjteménye
-MÁV
-INCENTRO Bp-n
-CSÖRGŐFRIZÍROZÁS!!!
-fogas
-LÁÉV
-Fleischmann
-Liliput BR42
-Faller Goethe Strasse
-könyvek
Érdemes megvenni!
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1155
A tárhelyproblémát talán megoldhatja a http://w3.swi.hu , mely azt mondja, hogy korlátlan tárhelyet biztosít.
Az M63-as hangja mennyire volt "csörgőszerű"?
Előzmény: nohab (1151)
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1154
Nem ismerem az "illetékest", te nem tudsz utána kérdezni?
Előzmény: nohab (1143)
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1153
Ott állt az egyik Leós vágányon egyedül, várt egy darabig de nem került elő vasútas akitől kérdezősködhetett volna...
Előzmény: peterr (1142)
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1152
Ezek szerint megírta Laci a levelet...

Az az M63 film izgin hangzik, neked van meg?

Előzmény: nohab (1143)
nohab Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1151
LG,

igen, már jó rég megkaptam, köszi. Előbb-utóbb fent lesz, csak iszonyatos tárhelygondjaim vannak, és a 001-ről viszonylag sok kép van fent, a következő nagyobb update a 020 lehet, mert róla csak szégyenletesen kevés kép van fent.

Más, adószempontból mi a különbség kiemelten közhasznú és közhasznú között, ill. melyik kaphat és háyn év után 1%-ot (ez jöjjön inkább magánba a többiek miatt).

Valaki írt tárhelydologról, de így nagy hirtelen nem találtam. Nekem nagyon kellene, de nem kevés. Esetleg beszállok vassal (HDD).

üdv
Ákos

Előzmény: Lehoczki Gabor (1145)
nohab Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1150
Inkább az utóbbi, de a jövő héten azért megpróbálom megcsinálni...

üdv.Ákos

Előzmény: Arthur Dent (1144)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1149
Most már nekem is. Tud valaki bővebben írni a halvasutakról?
Előzmény: division by zero (1089)
werner Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1148
"A metrora felretett penz (a 30 milliard) az olyan bevetelekbol jott ossze, ami
_egyszeri_ bevetel"
"...a kormany ... arra akarja rabirni a fovarost, hogy nyuljon hozza ehhez az osszeghez, es ebbol finanszirozza a BKV-t..."

Lehet, hogy így van, de ez még nem azt jelenti, hogy bármire költhető. Az önkormányzat nem kisgyerek, aki ha kap pénzt pl. a születésnapjára vagy eladja a bélyeggyűjteményét annyi csokit vagy szg. játékot vesz amennyit akar, hanem FELELŐS szervezet, és a város lakóinak felel és kötelessége életkörülményeiket javítani. Ha valahonnan pénzhez jut ossza be úgy hogy minél több városlakó jól járjon. Ez a FELADATA.

"ha 2000-ben elkoltik a metropenzt, 2001-ben ott fog allni a BKV ugyanzzal a penzigennyel"

Már miért állna ott? Szerintem igencsak felül kell vizsgálni a BKV pénzforgalmát is.

"Nyilvanvalo, hogy ezt a 30 milliardot _nem_ napi finanszirozasra, hanem egyszeri beruhazasokra erdemes elkolteni."

De ha napi finanaszírozásra jobban szükség van, akkor arra kell költeni. Beruházásra legfeljebb olyanra, ami a meglévő BKV korszerűsítését szolgálná.

Teljes mértékben azt az álláspontot képviselem, hogy valamikor meg kell építeni egy metróvonalat a Dél-Budai térség felé. De ennek sajnos nem most van itt az ideje. Szegény ez az ország és a budapesti tömegközlekedésnek nem egy szeletét kellene méregdrágán jóval az átlag fölé fejleszteni, hanem az egészet a tűrhetőnél kicsit jobb színvonalra (pl.járatsűrítés). A dél-budai metró feladatát pedig részben át utdná venni a meghosszabbított 1-es villamos, amely D-Buda és D-Pest között is jobb összeköttetést teremtene.
Elég felhábortó hogy a fenti térségeket egy nyamvadt 103-as busz kivételével SEMMI sem köti össze! Mi a francért bumlizzon az ember (metróval is!) a legbelső belvárosba, két külváros között?

Sajnos, e kérdésekkel kevés illetékes foglalkozik.

Bocs for evribádi az offtopicért.

Előzmény: NZA (1135)
gyurmosz Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1147
Úgy tudom, hogy a 004-es két orrát mindenképpen megtartják. Az egyiket ki lehetne tenni Tapolcán, hogy hirdesse e gyönyörű sorozat emlékét a későbbi generációk számára.
Előzmény: nohab (1104)
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1146
Kellemes hétvégét mindenkinek, hétfőn este 7-kor Nyugati 12-es vágány bakjánál találkozunk!
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1145
Ehhez én is csatlakozom. A pályaszám nélküli 001 képet ugye elküldtem neked?
Előzmény: Arthur Dent (1144)
Arthur Dent Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1144
Ákos!
Mi a helyzet a képeimmel?
Túl vagy már rajtuk, vagy örülsz, hogy élsz?
Nagyon várom már a megújított honlapodat!
Üdv, Dent (SzL)
Előzmény: nohab (1143)
nohab Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1143
Először is bocsi mindenkitől a duplázásért.

Scsabi, LG!

Megpróbálok ott lenni hétfőn, minden bizonnyal sikerül, de 100%-ot nem tudok ígérni, csak annyit, hogy rajtam nem múlik majd!

63003-mal kapcsolatban meg lehet kérdezni Sebestyén Ferit, ő biztosan tudja, hová vitték a gépet - ha nincs vagy nem volt ott, akkor Laci aligha tévedett. Nemrég
láttam néhány videót a 63-asokról, tényleg brutál, bár a hangjuk nem nagyon tetszik, alapvetően nem szeretem a "gyomorkorgós" Pielstick-hangot, bár fordulaton
már sokkal okébb.

üdv.Ákos

peterr Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1142
mozgott-e, egyedul volt-e, vagy
huztak-vontak?

Van rola egy kb 1 honapos szombathelyi
kepem..., de ott meg huztak-vontak.

Előzmény: division by zero (1137)
Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1141
Ákos!
Az ötlet nagyon jó, csak így tovább! Te hétfőn el tudsz ugrani a Nyugatihoz?
Előzmény: nohab (1140)
nohab Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1140
Előre is nagyon köszönöm a felajánlott anyagi/tárgyi segítségeket! Az egyik legfontosabb dolog az alapítvány megalakulása után az ismertté tétel lesz, a legfontosabb az,
hogy minél szélesebb körben megismerjenek bennünket. De a Kis Gömböc megmentésével sajnos nem lehet várni, mert a szétvágása csak idő kérdése.

A honlapommal kapcsolatban sokan (na jó, ez túl nagyképű: többen) kérdeztétek, miért nincs a 006 mellett semmi infó. Olyan híreket kaptam Tapolcáról
(természetesen nem szemtől szembe, csak sokadik áttételen keresztül, neveket nem említenék), miszerint valakinek nem tetszettek az ott leírt dolgok. A gépről új infó nincs, csak a legutolsó frissítéskor feltettek. Egyébként a
honlapom teljes megújítását tervezem, és akkor végre elhelyezek egy "members only" oldalt, jelszóval védve, vagy olyan helyre, ahová nem mutat link, és ott
szerepelni fognak ehhez hasonló hírek, továbbá olyan képek, amiknek a copyrightját nem bitorlom, de nincs szívem nem közszemlére bocsátani. A jelszót persze
mindenki megkapná e-mailben, aki kérné, de akkor pontosan tudnám, hogy ki férhet hozzá az oldalamhoz és nem kéne főnie a fejemnek miatta.

üdv.Ákos

nohab Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1139
Előre is nagyon köszönöm a felajánlott anyagi/tárgyi segítségeket! Az egyik legfontosabb dolog az alapítvány megalakulása után az ismertté tétel lesz, a legfontosabb az,
hogy minél szélesebb körben megismerjenek bennünket. De a Kis Gömböc megmentésével sajnos nem lehet várni, mert a szétvágása csak idő kérdése.

A honlapommal kapcsolatban sokan (na jó, ez túl nagyképű: többen) kérdeztétek, miért nincs a 006 mellett semmi infó. Olyan híreket kaptam Tapolcáról
(természetesen nem szemtől szembe, csak sokadik áttételen keresztül, neveket nem említenék), miszerint valakinek nem tetszettek az ott leírt dolgok. A gépről új infó nincs, csak a legutolsó frissítéskor feltettek. Egyébként a
honlapom teljes megújítását tervezem, és akkor végre elhelyezek egy "members only" oldalt, jelszóval védve, vagy olyan helyre, ahová nem mutat link, és ott
szerepelni fognak ehhez hasonló hírek, továbbá olyan képek, amiknek a copyrightját nem bitorlom, de nincs szívem nem közszemlére bocsátani. A jelszót persze
mindenki megkapná e-mailben, aki kérné, de akkor pontosan tudnám, hogy ki férhet hozzá az oldalamhoz és nem kéne főnie a fejemnek miatta.

üdv.Ákos

Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1138
Ennél már csak az lett volna hihetetlenebb, ha azt kérdezed, mit keresett ott pl. M63 005...

Szenzációs gépek voltak. Ha ma is mennének, elgondolkoznék bizony, hogy szabad nyári szombatjaimon a 29-re vagy a 20-ra menjek... Utáltam Szombathelyet, alig vártam, hogy vége legyen az az egy év a Hotel von Garasin-ban (laktanya), de azért megvolt a maga pozitivuma. Ahogy döngettek felfele Szentgálnak...

Előzmény: division by zero (1137)
division by zero Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1137
Hihetetlen dolgot kérdezek:
Mit kereset a Déliben szerdán az M63 003?????????????

Nekem is hihetetlennek tünik, de egy jó barátom látta, aki nem szokott hazudni, és még meg is esküdött rá, hogy ott volt!!! Veri is a fejét a falba, hogy nem vitt fényképezőgépet magával...

Szóval hallucinációja volt, vagy pedig ... ???

Lehoczki Gabor Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1136
Kb. egy hónappal ezelőttig így nézett ki a fűtőházi "kerítés":
M31 2033, 2015, 2038, M62 062, 424-01, V42 515(?). Azóta mind eltűntek, kivéve M62 062, ami benn áll a fordítókorongnál. (Múlt szombati helyzet ez.)

Más: a tegnapi Népszabiban van egy cikk az Algyőn rekedt örményekről, a cikk mellett van egy fotó is, amelynek jobb szélén részben láható, amint M62 096 tehervonattal megy fel a hídra.

Előzmény: peterr (1134)
NZA Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1135
Erre a kovetkezot lehet mondani. A metrora felretett penz (a 30 milliard) az olyan bevetelekbol jott ossze, ami _egyszeri_ bevetel (privatizacio, belteruleti foldek utani penz stb.). Szerintem a kormany azzal, hogy nem ad penzt a BKV-nak, arra akarja rabirni a fovarost, hogy nyuljon hozza ehhez az osszeghez, es ebbol finanszirozza a BKV-t. Ezzel a fovaros sem fog tudni metrot epiteni. Igy hiaba nyer metropert, ha o sem tudja elkezdeni finanszirozni az epitkezest, akkor o is szerzodest szegett metrougyben(!) - azaz akar onmagat is beperelhetne.

Csakhogy - velemenyem szerint ez igen szuklatokoru gondolkodas, ha 2000-ben elkoltik a metropenzt, 2001-ben ott fog allni a BKV ugyanzzal a penzigennyel, csakhogy mar nem lesz metroalap, nem lesz mibol megsegiteni a BKV-t, es ha akkor sem ad semennyit a penzugyminiszterium, akkor vagy jon 2001-ben a 40%-os jaratcsokkenes, vagy akkor inflaciot joval meghalado modon kell jegyarat emelni (amihez megint a penzugyminiszterium jovahagyasa szukseges).

Nyilvanvalo, hogy ezt a 30 milliardot _nem_ napi finanszirozasra, hanem egyszeri beruhazasokra erdemes elkolteni.

Előzmény: werner (1130)
peterr Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1134
Off topic
Sajnos ujra a regi nota.
Amiota az eszem tudom, a kozlekedes
mindig szenved a politikatol. (lasd
1968-as koncepcio)
Meg kene mar vegre tanitani a
politikusokkal, hogy amihez alaposabb
szakmai tudas kell, abba ne szoljanak
bele (vagy ne oly durvan, ahogy
szoktak). Szakmai alapon is kene mar
neha donteni, nemcsak fiskalis es
politikai szemszogbol, talan meg
olcsobb is lenne.
Endoff

LG-nek:
A 2033-as Zetor sajnos mar nincs. de a
2015, es 2038 leallitva bar, de megvan.

Előzmény: division by zero (1127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!