Keresés

Részletes keresés

.psp Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54712

Sztem  amig valaki nem tud nyilt irányzékkal jó szórásképet lőni szabadkézből állva, addig a Tcs csak mókus vakitás. Először az elsütésben meg a célratartásban kell vérprofinak lenni  aztán jöhet a távcső.

A Fég még mindig többet tud mint én szabadkezes lövészet esetén.

nem vélatlen hogy a Taut  eladtam mert fölösleges volt a hangya herélő pontosság amig nem tudok  tökéletesen célra tartani. A Tcs  szabadkézi lövészetnél sztem csak azoknak való akiknek már tökéletes a szabadkézi lövész technikája mert ellenkező esetben csak felnagyitja az ember mozgását rezgését. Én igy gondolom, de biztos van aki másképp látja.

Persze ezek max 25 méterig érvényesek, mert utána kell az optika hogy egyátalásn lásd a célt..

Szóval szabadkéz 25 méter sziluett = nyilt irányzék...nekem.

 

Tudom vannak itt aki nagyon jól tudnak lőni nekik vitán felül segitség egy profi Tcs.

Előzmény: robertó69 (54711)
robertó69 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54711

Egyáltalán nem ördögtől való gondolat! ;-) Olvasgass egy kicsit a honi tereplövészet hőskorából,(2005-6-7),éredekes dolgok vannak ottan kérem!Bár azt hozzátenném,bármennyire is szeretem a kihívásokat,azért hosszútávon nem így képzelem el a "pályafutás"-omat :-DDD A jó öreg D75-el azért sokkal nagyobb élmény lőni.....

Előzmény: .psp (54710)
.psp Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54710

Hajrá előre !

Én tatabányán Fég 427 Jsb EE vel nyilt irányzékal lőttem. Csak a kosok fogtak ki rajtam  a sziluetbe, de ez se puska hiba csak nem tudtam hova célozzak a 8. nál rájöttem :-))

Előzmény: robertó69 (54709)
robertó69 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54709

Nem tisztem megvédeni senkit,-úgy látom,az érintett fél van annyire harcias,hogy ne szoruljon erre;-))) - de az én szigetelőszalagjaim is kb 17 mm szélesek, így átfedéssel kb 65 mm széles a csík az én olvasatomban is.Viszont ezen a szép kis szórásképen felbuzdulva úgy döntöttem-bár a saját rendezésű versenyeimen nem sűrűn szoktam indulni-,hogy a 20.-i hft versenyünkön egy nyílt irányzékos LG xx puskával fogok indulni(vk.),amit a verseny előtt fogok találomra kiválasztani,és nem fogok gyakorolni előtte különböző távolságokra.A lövedék természetesen DNG valamelyik occó,laposfejű változata lesz.A dobozból válogatás nélkül túrva.Mit mondjak,magam is kíváncsi leszek a tapasztalatokra:-)))

Egyébként az ajánlatom továbbra is áll mindenkinek: ha elég jelentkező összegyűlik a rútul elnyomott csőletöréses,rúgós,nyílt irányzékos kategóriában,külön éremmel,oklevéllel díjazom az első három helyezettet!(Sajnos, az erre a versenyre készített és felajánlott dísz célokra már nem lehet pótrendelést leadnom, így marad a hagyományos érem,abból van raktárkészletünk...)

Előzmény: sako (54696)
sako Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54708

A témát indító hozzászólásod: Olcsólégfegyver topik: 3713

Aki résztvett a vitában , ha akar emlékszik . Én is. Gamo Delta Fox+ Dinamit Nobel Gecco lövedék 40 méter 6cm szórás , asztalra támasztott könyékkel-széken ülve lövés közben, 10 lövésből.  A 8+ 2 a te későbbi variációd, amit még én is elfogadtam.. A videód meg ott van a gépeden , amivel bizonyítani akartál. Azon nem láttam zárt lőteret.

De ez már tényleg az utolsó hozzászólásom ebben a témában.

 

A szórás : 10 lövés találatait befoglaló kör átmérője mm-ben (ha nagy akkor cm-ben).

Előzmény: exhighand (54704)
schbéla Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54706

Nem is akarok én nagyon vitatkozni veled, a Sako is vitatkozott és most retteghet szegény, hogy mit akarsz vele csinálni mert elentmondott neked.

 

"Muszáj lesz mindent menteni."

 

Nem rosz ötlet, jól jöhet az még valamire.

Előzmény: exhighand (54704)
krisz.b Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54705

 APEH :)

 

Az meg mii??

Hol van ilyen??

Előzmény: Törölt nick (54703)
exhighand Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54704

Erről most már nehéz lesz vitatkozni, mivel az előzmények eltűntek.

 

Nem lehet rekontstruálni, hogy szó sem volt arról, hogy a geco-gamo csakis szabadtérben lenne alkalmatlan, de persze zárt térben az teljesen más. Még a témát indító hozzászólásom is eltünt.

 

És vele együtt eltünt jónéhány vita is, amit itt folytattunk, többek között az is, ami a több lövedékes torkolati energia növelésről szólt.

 

Muszáj lesz mindent menteni.

Előzmény: schbéla (54701)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54703

Ez nem fenyegetőzés. APEH :)

 

Előzmény: parazstaposo (54702)
parazstaposo Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54702

"Hivatalosan foglak ezért megkeresni, amit itt velem szemben tettél."

 

Te mijaf@szt fenyegetőzöl itten? Nyílvános fórum, ahol mindenki elmondhatja a véleményét, te is, más is!!!

Előzmény: exhighand (54699)
schbéla Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54701

Egy jobb puskával és jobb lövedékkel természetesen jobb szórást tudnál lőni. Képen látható szórást a legtöbb légpuskával meg lehet lőni ahogy te csináltad zárt térben.

Előzmény: exhighand (54700)
exhighand Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54700

A kép csak akkor tükrözné a fegyver és a lövedék szórását, ha a lövéseket fegyversatuból adták volna le.

 

De szabadkézből adtam le, és nagyítás nélküli irányzékkal, így az én hibáimat tükrözi, tehát a technika lényegesen jobb ennél.

 

Hacsak nem azt állítják az urak, hogy én egy versenyfegyverrel és versenylövedékkel fele-harmada átmérőjű szórást tudnék produkálni.

 

Hát döntsenek az urak, egyik, vagy másik állítás mellett tetszésük szerint, de a kettő kizárja egymást.

 

Előzmény: schbéla (54698)
exhighand Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54699

Én azt vállaltam, hogy 10-böl 8-szor 6cm-en belül lesz vízszintesen a találat, mert az tükrözi a fegyvert és a lövedéket, két lövőhibát fenntartottam. Mivel azt írtam, nem vagyok garabonciás huncut.

 

A szigetelő szallag nem 2cm széles és átfedéssel ragasztottam, hogy pontosan ugyan olyan széles legyen mint a fél literes Lidl-s üdítősdoboz. 6,47cm széles a csík.

 

De egy ilyen tapasztalt lövőnek, mint te ezt látnia kellene a lukak mérete alapján és nem megint megrágalmazni, arra utalni, hogy a vállalt Lidl-s üdítőspalack vízszintes mérete helyett egy nagyobb 8cm-es csíkot ragasztottam ki, hogy abban a hamis színben tüntessem fel magam, miszerint meg tudtam csinálni amit állítottam, pedig nem is.

 

Az 5x2 lövőhibának fenntartott legrosszabb találat leszámításával pedig, bőven 6cm-en belül vannak a találatok vízszintesen és ha szerinted a szórás a technikát mutatja csupán, nem a lövész hibáit, akkor én vagyok Zajcev, ugye? Ha a látott szórásból akár csak 2-3 cm a technika következménye lenne és nem az én hibám, akkor simán lehetnék világbajnok, bármely légfegyveres számban. Ettől pedig messze állok, a kapott eredményben a hibák nem a technika elégtelenségét tükrözik, hanem az én elégtelenségemet.

 

Most idézgethetném, hogy miket írtál ide, hogy mennyit elkóborol a geco lövedék, de minek.

 

Hivatalosan foglak ezért megkeresni, amit itt velem szemben tettél.

 

 

Előzmény: sako (54696)
schbéla Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54698

"Tehát a kép arra szolgál, hogy bizonyítja ezzel a "szar" puskával és lövedékkel is lehet elfogadható szórást lőni nagyobb távon is."

 

A puska hozta azt a szórást amire képes ezért nem szar, a szórás is jó a gyerekpuska kategóriában. Ha csak a szórást nézzük hát nem egy nagy durranás.

Előzmény: exhighand (54692)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54697

Jó látni ezeket :)

 

Én Slaviaval 10m-en kézből 10 lövésből 4 cm-t szórok.

Golyószóró :)

Dobhatnám marokkal is :)

 

Van hova fejlődnöm :)

 

sako Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54696

Már el is felejtettem...

A kép az én olvasatomban: A szigetelő szalag 2cm széles. X4=8cm. + a szélén lévő találatok 2cm= összesen 10 cm. Ennyi ennek a puskának a szórása Geccoval, zárt térben és nem a szabadban , ahogyan a legelején állítottad.

A bizonyítás ezek szerint az én véleményemet tükrözi!

 

A vita részemről  lezárva.

Előzmény: exhighand (54689)
jopek13 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54695

Üdv, érdeklődnék milyen RED DOT -ot ajánlanátok rúgós puskára? Előre is köszi.

STEVE_5 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 54694

...na, de konkrátan mekkora is ez a szóráskép?

Előzmény: exhighand (54693)
exhighand Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54693

Egyébként meg nem annyira jó ám ez. Ez 10m-en 15mm szórásnak felel meg, amivel még a juniorok között sem lehet 2. osztályú minősítést szerezni.

 

És ehhez vedd, hozzá, hogy ők állva lőnek, nem ülve...

Előzmény: python 357 (54691)
exhighand Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54692

Itt most nem a lőtudásról van szó.

 

Ha visszaolvasol, látni fogod, hogy Sakó leírta azt, hogy ilyen szórást gecó-val lehetetlen lőni, pláne nem a Gamó "gyerekpuskájával". 

 

Tehát a kép arra szolgál, hogy bizonyítja ezzel a "szar" puskával és lövedékkel is lehet elfogadható szórást lőni nagyobb távon is.

 

Az már más kérdés, hogy végül is, ahibák nem a technikára vezetnek vissza, hanem sajnos nagyon is  rám.

 

De esküszöm, ki fogom most már próbálni fegyversatuból is, mert szerinten 2cm-en belül lesz a szórás, ha nincs benne az emberi hiba.

Előzmény: python 357 (54691)
python 357 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54691
Pár lővés ment el,valószínűleg a zavaró tényezők miatt! Nagyon sok egybeszakadt találat van középtájt!Sokan örülnének,ha ezt tudnák szabadkézből!............Köztük én is!:)))))))))
Előzmény: exhighand (54690)
exhighand Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54690

Remélem az MDLSZ-es hivatásos sportbíró eléggé szavahihető lesz a számukra....

Előzmény: exhighand (54689)
exhighand Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54689

Sako-nak és a többieknek. 50 lövés. maga a fegyver és a lövedék messze jobb ennél, ez az én lövőhibáimat mutatja, annál is inkább mert közben a mellettem lévő nyitott ajtajú helységben AK-val lövöldöztek...

 

 

jopek13 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54688

Hali, ez készül Bonyhádon? Ha jól értettem elküldi nektek az illető a puska férészét és Ti lepolírozzátok fémtisztára, leteflonozzátok 6ezer Ft-ért?

Előzmény: gekkoka (54687)
gekkoka Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54687

gekkoka Creative Commons License 2011.11.02 0 0 54686

Üdvözlöm az urakat. Csak kívülről teflonozunk, volt kísérlet rá hogy belülről is lefújjuk a léghenger házat, de nem túl bíztatóak az eredmények. Elég nehéz felhordani a teflont a felületrte.  nem olyan mint egy festék spray. Belül hullámos lett, megfolyt, stb. Ha túl vastagon lesz befúlyva sütéskor felhólyagosodik és baszhatod...

 

Súrlódásnak elég jól ellenál, abban az esetben, ha puha felülettel súrlódik. Viszont a léghengernél a rugó és a dugattyú is eléri, lekoptatja, utána meg tele lesz tőle az egész puska. A csövet gyakorlatilag lehetetlen belülről lefújni, de ha lehetséges is volna, akkor ahogy a kolléga említette feltömítené a huzagolást.

 

A bevonat elég ellenálló, sokkal ellenállóbb mint egy mezei festés vagy lakkozás.  Kb olyan mint a porszórt festék.  De megközelítőleg sem olyan vastag. A betűk, számok és nagyobb karcok is látszani fognak. Nyilván azért le lehet ütni, de attól hogy teszed veszed, nem lesz baja. Ahol fém a fémmel érintkezik, pl a csőfartömbön ott meg fog kopni! De nem jön le teljesen. Itt a barnítás is kopik szóval nincs igazi hátránya.  Korrozió ellen tökéletes, nem szükséges az olajozni mint a barnítást.

 

Felülete érdes, de nagyon csúszós! Ezért sem érdemes olajozgatni :) Matt színű. Helyenként enyhén megcsillan a szikrázó napsütésben. Árnyékban teljesen fekete, napsütésben kicsit szürkés hatást kelt.  Szerintem nagyon szép.

 

 

jopek13 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 54685

Oké , köszönöm.

 

Előzmény: exhighand (54682)
exhighand Creative Commons License 2011.11.01 0 0 54684

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 54683

Ezt a szűkítőt ma hozta az esztergályos, aki a döntött szerelékeket csinálja! Újabb érzéki csalódás ez az ember mindig tökéletest csinál! Kössz Miki!

 


 

exhighand Creative Commons License 2011.11.01 0 0 54682

Réti út 9, emlékeim szerint. lakótelepi ház utcaszintjén.

 

Előzmény: jopek13 (54678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!