Keresés

Részletes keresés

horex Creative Commons License 2012.01.19 0 0 116176

Tákolt warezzel igazad van,de miért ne segitsunk egy öreg szakad autón ha valahogy lehetne

Ez olyan, mintha a szervizben azt mondanák " vegyél egy uj autót"

És a "használj Linuxot" más esetekben is be szokták dobni

by horex

Előzmény: DMA (116161)
filmcom Creative Commons License 2012.01.19 0 0 116175

Jó napot kívánok.

Lenne egy kérdésem:

 

A gépemen minden működik kivéve a hanggal kapcsolatos dolgok.  Ha eddig jól nyomoztam valami "program ütközés" történhetett.

A gépem bekapcsolás után "felajánl" egy bizonyos letöltést...

Mi a teendő...?

(Talán be kell tennem az xp-t telepítőt, és a gép magától kiválasztja a hibás programot...?)

 

Ha valaki tud kérem segítsen..!

(Előre is kösz.)

Etus Creative Commons License 2012.01.19 0 0 116174

Hiren's BootCD ez volt filc tollal ráírva a lemezre amit betolt a gépbe. Olyan linux-os kinézete volt a proginak  és nem olyan felhasználónak való aki kezdő.  Majdnem 1 órát tesztelte a lemezt de hibát nem mutatott.  

Nekem a HD Sentinel érthetőbb de valamiért ezeken a helyeken nem akarják elfogadni az eredményt. 

 

Szerencsére a lemez a végén kattogni is kezdett, de nem mindig csinálta a kattogást sem.

 

A fontos, hogy jó lett a vége:)  kicserélték. 320 GB lemez amúgy amiről szó van.  Nálunk most semmilyet nem lehet kapni sem külsőt sem belsőt.  Amikor volt akkor is drága volt itt és nem olyan nagyok mint amiket irtok itt a fórumon.

Előzmény: Törölt nick (116171)
Etus Creative Commons License 2012.01.19 0 0 116173

Igen értem én ezt és kell is ilyet csinálni a gari miatt. Nem is nyitottam volna én ki, de azt hittem lejárt már.  Aztán mikor olvastam a papírt  akkor láttam mini beűvel, hogy mennyi is a garancia. Legközelebb óvatosabb leszek.

 

Egyszer még te írtad, sok évvel ezelőtt itt valamelyik fórumon, hogy hajszárítóval ki lehet nyitni ezt a cimkét.

Akkor egy HP új asztali gépem volt és akartam bele több memóriát tenni de kinyitni 1 évig nem lett volna szabad.  Sikerült kinyitni meleg levegővel amit a hajszárító fújt és vissza is tudtam ragasztani amikor beletettem a memóriát.  Az a gép még most is működik, pedig öregecske már.

 

A merevlemez meg bele volt ragasztva a gépbe olyan anyaggal majdnem mint a gyertya biztos valami szilikonos izé.  Onnan azért láthatták, hogy nem lett kivéve az alkatrész.   Most azért majd óvatosabb leszek, ha veszek valamilyen kütyüt a jövőben a garanciával.  Szerintem egy HP márkánál elhajtottak volna, de ezek a venézek sokkal engedékenyebbek azért.

Előzmény: Törölt nick (116171)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 116172

Panaszolsz vagy dicsekszel? :-D

Előzmény: Jahno (116170)
Jahno Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116170

Hjahh, ha csak az a beugrás úgy ment volna. Lett kb. majdnem 2 szabadnapom, éppen meg bírtam nézni a szomszéd látnivalókat. Szerencsére nem volt túl sok. Aztán némi kötött program, oszt haza. Ezért érdemes volt 2 napot repülni, de ilyen az élet :-)

Előzmény: Etus (116168)
Etus Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116169

 

Újraindítottam a gépet és eltünt a felírás, hogy nem eredeti.  Ettől függetlenül kicsit fura volt, hogy előszőr azt írta, hogy nem jó és most eltünt róla ez a "vízjel" vagy hasonló izé.

Megnéztem a HD. Sentinel progival gyorsan a lemezt és minden 100%-kos.  Most öröm van.:)

Előzmény: Etus (116168)
Etus Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116168

Igazán beugorhattál volna hozzám:)  Máskor ha erre jársz akkor találkozhatunk, igaz nem a tengerparon lakom hanem onnan kb. 30 km-re a fővárosban.

 

Érdekes visszatették a gépre a Vista Home basic-ot amivel jött a géep és a Canaima linuxot.

Activáltam a Vistát a matricán lévő kóddal és a jobb sarokban az van, hogy "Windows Vista (TM) Compilación 6001 és az alsó sorban azt írja, hogy nem original (nem eredeti)

Ez fura azért, mert ők tették fel az oprendszert.  Csak kiváncsiságból nézem ezt a Vistát és le is fogom robbantani róla gyorsan.  A Win.7 sokkal jobb és nem ennyire problémás mint a Vista. Már a többi gépeiment win.7 van.

Előzmény: Jahno (116167)
Jahno Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116167

Legalább hallunk felőled. Sentinel meg akkor sem árt, ha nincs baja a gépnek, mert hőmérsékletet is néz, meg mindenféle írási/olvasási paramétereket. No meg 1 hónapja ott voltam nem messze északra, meglestem Venezuela partjait, oszt ugrottam seggest a tengerbe, az jó volt.

Előzmény: Etus (116166)
Etus Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116166

Szisztok!

 

Van egy 15 hónapos gépem, itt gyártották VIT márka (Venezolana de Industria Tecnológica).

Pár hete a gép furcsa dolgokat produkát, sokszor lefagyott.  Sokáig tartott, ha meg akartam nyitni valamit, ha újraindítottam lassan kapcsolt ki és be.  Volt, hogy enyhe kattogás is jött a gépből. 

A gép Vistával és Canaima linux-szal jött, de csak a vistát használtam rajta.

Mivel letelt az év, gondoltam, hogy a vista és canaima helyett, felteszem a Win.7 oprendszert.  Itt a gépekre 1 év a gari általában és a szolgáltatómtól vettem.

Levettem a gép oldalát és persze megszakítottam a lezáró garanciás matricát. Semmi furát nem láttam a poron kívűl és annyit, hogy a merevlemez "bele van gyógyítva" a gépbe.  Egy gyantához hasonló anyaggal van kvázi beleragasztva a kébel, ha az ember kiveszi akkor meglátszik, megszakad a gyanta. 

Nem piszkáltam szerencsére. Feltoltam a win7-et és próbálgattam vele de néha kattogott néha nem.  Feltettem a HD Sentinel progit és majdnem megállt a szívem 66%-kosnak mutatta a lemezt és 36 bad sectort mutatott. El is keseredtem, hogy pont nincs gari mire kipurcan a merevlemezem.  Nálunk nem lehet kapni most a boltban Taiwani katasztrófa miatt.

 

Megnéztem a papírt amivel vettem a gépet és kis betűkkel felfedeztem, hogy a gép még garis 24 hónapból csak 15 telt el, csak a laptopokra 1 év a grari.  Felhívtam telefonon az ügyfélszolgálatot elmondtam, hogy szerintem rossz a merevelmezem, adtak egy reklamálási számot.

Vidékre kellett vinni a géepet olyan 1,5 óra innen a fővárostól ahol lakom. Mondták fél óra alatt kicserélik ha az a baja.

 

Elvittem ma kora reggel. A pasi aki felvette a reklamációt és meglátta a gépet közölte nem garis mert kinyitottam.  Nem udtam volna letagadni sem meg nem si akartam mert mit szépítsem a dolgot, mondtam, hogy igen kinyitottam de nem csináltam semmi rosszat.

Megkérdezte, hogy honnan gondolom, hogy rossz a m.lemez.  A HD Sentinel porig szerint és kattog néha.

 

Azt mondta, hogy szerinte ez a progi nem megbízható, megnézi egy másikkal. fél óra. A fél órából 1 óra lett de nem mutatott semmi "errort".   A pasi jóindulatú volt és mondta, hogy kicseréli nekem a lemezt, és feltolja ráa az eredeti vistát meg canaimát, klónozza.  Mondtam ok.   Egy jó óra múlva megkaptam a gépet, ráragaszott egy másik matricát és 7 hónap garim van így és megígértette, hogy nem nyitogatom többet a gépet amíg a gari tart.

Megisgértem:)

A legjobb az egészben, hogy a réegi lemez el kezdett neki is kattogni és mondta, hogy igazam van, rossz volt a lemez. Az ő progija amit használnak semmi hibát nem jelzett, viszont a HD Sentinel igen, tehát jó a progi:)

Bocs, ha kicsit hosszú voltam:)

 

Előzmény: tütyüke (114432)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116165

Köszönöm.

Előzmény: Jahno (116163)
tütyüke Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116164

Dehogynem.

A Vista driverek is mennek W7 alatt.

Előzmény: ka_TARZI_s (116162)
Jahno Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116163

Menni fog az, csak mikor a leírás született, akkor Win7 még sehol nem volt, utána meg nem írják át, meg tesztelik, meg minek.

Előzmény: ka_TARZI_s (116162)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116162

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha nekem egy ASUS M2N4-SLI alaplaponm van, aminek a gyárui honlapján a támogatott oprendszerek közt nem szerepel a Windows 7, csak a 2003, az XP és a Vista, akkor az azt jelenti, hogy tényleg nem telepíthetem a 7-est?

 

 

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2N4SLI/#specifications

 

DMA Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116161

Ez nem csupán a becsületességről szól. Az összevissza tákolt warez cuccok nem kiszámíthatóak, ki tudja mit hagyott ki lelkes alkotója és mit tett bele amiről elfelejtett tájékoztatni.

Előzmény: horex (116158)
Jahno Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116160

Nem összehasonlítható. Meg különben is ne mutogassunk, hogy mercsak.

Előzmény: horex (116158)
horex Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116159

Miért nem particionálod és formázod már azt a pendrájvot végre?

Ott volt korábban kiirva hogy RAW "fájlrendszer"

Az pedig  elromlott fat vagy ntfs particio

Előzmény: r11iksa (116157)
horex Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116158

Warez win, frissítés nélkül..."

 

Tedd hozzá,hogy szabálytalanul parkolt, túllépte a sebességhatárt, csalt az adóban és a többi jó magyar szokást

Ne legyünk már ennyire becsületesek a szoftverek területén, pláne amikor mindenhonnan csak a lehuzás megy

by horex

Előzmény: Totyasrác (116156)
r11iksa Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116157

Arra jöttem rá, hogy két helyen is megjelenik. Ilyen, amikor csatlakoztatva van a pendrive:

 

http://kepfeltoltes.hu/120118/usb_2gb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ezt látni, amikor kihúzom a pendrájvot. Látni, hogy az "USB-vezérlők" csoportból is eltűnt egy sor.

 

http://kepfeltoltes.hu/120118/usb_2gb_0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A lényeg, hogy az általad keresett alsó/felső szűrők listája mindenhol teljesen üres. Nemcsak a pendrive, hanem a működő hdd esetében is.

Előzmény: didyman (116122)
Totyasrác Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116156

Warez win, frissítés nélkül... Miért nem Linux, ha már ingyen kell?

Ebben igaza van a kartácsnak, lásd még a topicleírást!

Előzmény: horex (116154)
horex Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116155

A WIN része

 

 

Hagyd figyelmen kivul ha lehet a figyelmeztetést, persze fene se tudja fertőzhető-e ez

Ha karanténba teszed, mintha vissza is lehetne onnan venni/nem biztos/

 

Valahol itt irogat róla

Előzmény: gepesz (116148)
horex Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116154

Használj Linuxot."

 

Lám vannak segitőkész kartácsak mindig

Előzmény: giovanni54 (116151)
tütyüke Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116153

Reinstall.

És kérjél meg valakit, lehetőleg egy szakit, hogy állítsa be neked a Windowst és utána te ne nyúljál hozzá...

Előzmény: fonok869 (116150)
giovanni54 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116152

A pc-repair nem a problémák megoldója, hanem a probléma maga.

Előzmény: Törölt nick (116149)
giovanni54 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116151

Használj Linuxot.

 

Akkor az állatorvosi lovaddal nem ide írogatnál.

 

Az a rendszer mostanra menthetetlen.

Előzmény: fonok869 (116150)
fonok869 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116150

Sziasztok!

 

Hasonló problémán van mint az előttem, szóloknak, de amiket javasoltatok azok nem használtak. Próbálom vázolni a konkrét próblémát.

 

Win 7-em van tört verzió fut minden rendesen. Windows update ki van kapcsolva, rendszervisszaállítás mentés ki van kapcsolva. Eset nod 32 fut a gépen valamint a spyware 2012-es verziója is. + Advanced system clear is mostmár ő tegnap 6 GB -ot szabadított fel. De mégis mára már 1GB hely betelt valahogy a C meghajtón. Nem tudom, hogy hogyan.

 

Erős a gyanúm, hogy vmi víruska. Van vmi tippetek mit tegyek?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Feri

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116149

A PC-repair progi talált 250 hibát - annak ellenére hogy előtte már pucoltam Registry-t is..de javítani csak a fizetős változata javít.

 

A progiban becsomagolva van egy X86-os installátor: már próbáltam telepítés előtt azt is futtatni, de úgy sem jó. Vagy így ütközik a két .msi? Lám a láma.. :)

 

Egyébiránt eszembe jutott hogy az installációhoz rendszergazdai jogosultság kell. Nincs is más fiók a rendszeren - ellenben telepítés közben a felhasználói fiók nevéhez teljesen mást ír ki mint ami a r.g.-fiók neve..na azt még át kéne írnom. Vagy számít ez?

 

Már CSAKAZÉRTSEM akarom feladni, de ha ennyire gáz az egész, hagyom a francba.

Előzmény: didyman (116146)
gepesz Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116148


Mindenkinek szép jóreggelt!
Én jól jártam az éjszaka. Gondolom a tegnapi driver kereséssel összeszedtem valami kellemes vírust.
Amikor ráhagytam már a dolgokat, ki akartam kapcsolni a gépet.
97 frissítést
írt ki. Na akkor csináld!
Órák múlva végzett. Újra indítottam, inícializált a fene tudja meddig.
Amikor le akartam állítani, 37 frissítés miatt visítozott, hogy ne húzzam ki, ne kapcsoljam ki.
Hajnalban fértem hozzá, hogy kikapcsoljam a frissítést. (most úgy van)
Az AVG ezt találta. Mit lehet itt kezdeni?

"";"C:WindowsSystem32DriverStoreFileRepositorywvmic.inf_amd64_neutral_b94eb92e8150fa35vmicsvc.exe";"Sérült végrehajtható fájl";"Potenciálisan veszélyes elem."

 

Karanténba tegyem? Kínál javítási lehetőséget, azzal éljek? De milyen adatbázisból javít? Csatlakozik valahová a neten?

Tudom, hogy be kéne kapcsolni a frissítést, de akkor nem férek hozzá a géphez többet. :-)

ENGINEER Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116147

Sziasztok!

 

Problémám akadt a Spyware Terminator 2012 -es változatával. Feltelepítettem a W7 x64 rendszeremre és érdekes dolgot produkál. A rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználónál tökéletesen működik, bár nehezen de sikerült beállítani hogy működjön.

 

Azoknál a fehasználói fiókoknál ami nem rendszergazda, oda jutok vele hogy betölti magát az alapprogramot, majd lelövi mind az ikonját mind a programot "valami", az update ikonja marad csak meg.

 

Mellette van feltelepítve a Eset Smart Security 5 -is, nem vagyok benne miztos hogy ez lövi-e le? Manuális modban próbálta a szabályokat létrehozni akkor sem működött.

 

Eleve kérdéses hogy kell-e a ESS mellé ez a program, illetve valami más? Tudom tökéletes védelem nincs, de jó lenne megtenni mindent úgy hogy azért ne minden erőforrás erre menjen el.

 

Érdekelene a véleményetek...

 

Köszönöm,

 

E.

didyman Creative Commons License 2012.01.18 0 0 116146

A hivatkozott fájlban mi van, napló? x32 nincsen, x86 lesz az :-) .

Előzmény: Törölt nick (116141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!