Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18854

Ez valóban rossz hír. A varrat nem nyerő. Nekem még két zokniban is voltak problémáim ilyen  esetben. Egy megoldás lenne esetleg, ha nem húzod szorosra a fűzőt. De akkor meg minek a magasszárú cipő. Erre tudtommal nincs garancia. Valóban érdemes eladásra felkínálni.

Előzmény: Ormió (18852)
FaZo 76 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18853

Add fel adok-veszek oldalra.

Sztem elviszik, nincs leharcolva, és elég keresett méretben van

Előzmény: Ormió (18852)
Ormió Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18852

Rossz hírem van, azt hiszem. Itthon próbálgatva (vizes zoknikban), rájöttem, ott töri fel a bokáimat, ahol kívül a fotón látható varratok összefutnak. Belülről taipzva valóban érezhető, hogy van ott egy keményebb redő. Szerintem ezt nem tudom "elmulasztani". Mit gondoltok, ezen az alapon a bolt visszaveszi? Sajnos látható, hogy a cipőt már hordtam, de természetesen újszerű.

Előzmény: Ermak (18851)
Ermak Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18851

Én úgy hallottam, hogy a surranó lábra igazítása a következőképpen történt:

Surci vízzel teletölt, darabig bennehagy, aztán belebújni és indulás.

Mondjuk egy Meindlnél először szelídebb módszerekkel próbálkoznék, pl. vizes zoknival.

De létezik cipőtágító spray is.

Illetve a Meindl elég komoly cég ahhoz, hogy meg lehessen őket keresni, mit javasolnak.

Előzmény: FaZo 76 (18850)
FaZo 76 Creative Commons License 2020.10.21 0 0 18850

Próbálgathatod úgy is, hogy csak otthoni használatra, ha nyom, tör leveszed, lecseréled.

Hallottam már sporttárstól, vizes zoknival bújt bele, ez meggyorsította a lábraigazodást.

 

Előzmény: Ormió (18845)
Ormió Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18849

Köszönöm szépen a tippeket és a bíztatást! A papírral kitömés -erről még nem is hallottam! Van remény, tehát, csak annyira megerősített a bakancs, annyira keménynek tűnik ott lent bokánál, hogy szkeptikus lettem.

Előzmény: garass (18848)
garass Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18848

A feltörés okát érdemes megszüntetni. A csúszkálás ellen a hagyományos papírtömés az orrába. A sarkoknál megfelelő sarokemelővel lehet próbálkozni. A feltörés ellen az előre ragasztás és a rendszeres vízhólyagkezelés segíthet. Ne add fel, menni kell benne rendszeresen, amíg összeérnek a dolgok.

Előzmény: Ormió (18845)
bouquetk Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18847

Ahogy írták, előtte leragasztani a kényes helyeket. Nekem a sima Leukoplaszt vált be, minden nélkül rá a bőrre. Nem jön le, akár több napig is jó.

Előzmény: Ormió (18845)
Pepin Creative Commons License 2020.10.20 0 0 18846

Volt ilyen bakancsom. Nálam az volt a megoldás, hogy még felvétel előtt leragasztottam sebtapasszal ott, ahol törni szokta.

Előzmény: Ormió (18845)
Ormió Creative Commons License 2020.10.18 0 0 18845

Kedves Sporttársak, segítséget kérek, mit tegyek?

Életem első igazán komoly bakancsával meggyűlt a bajom. Egy Meindl Kansas GTX-et vettem, hosszas próbálgatás után fél számmal nagyobbat, mint a korábbi bakancsaim (44,5). Elég ortopéd lábam van (lúdtalp, bütyök), emiatt lúdtalp betétet kell hordjak. A sarkokkal (főleg jobb láb) gyűlt meg a bajom: felfelé menetben borzalmasan feltörte főleg a jobb sarokcsontom belső oldalát és hátul a sarkaimat (főleg a jobb). Egyszerre érzem, hogy kicsit csúszkál a lábam, ugyanakkor mintha satuba lenne befogva a sarokcsontom alsó része. Talán túl magas az eredeti taplpbetét és lúdtalp kombó, ezért kiemeli a sarkam? Vízsszintes és lejtmenetben egészen jó. Vastag Zajo zoknit, hansaplastot vettem fel. Próbáltam, hogy kivettem az eredeti talpbetétet, akkor talán jobb, de érezhetően keményebb, rázósabb a lépés, a lúdtalp betét nélkül megfájdul a térdem...

Több szakaszban kb 60 km-t mentem eddig, de ma kb 10 km-nél már hólyagosak lettek a lábaim.  El vagyok kenődve: meddig tart még a betörés, egyáltalán a leírtak alapján összeillünk vajon én és a Kansas, csak türelem? Mit tehetnék, vagy adjam el?

Minden választ előre is köszönök!

1Bence Creative Commons License 2020.10.13 0 0 18844

Hű, ha jól látom elég régi a kérdésed, végül melyiket vetted meg? Mik a tapasztalatok? (Én is ilyen dilemma előtt állok és nagyjából ugyanezeket nézegettem.)

Előzmény: emgergo (18843)
emgergo Creative Commons License 2020.06.29 0 0 18843

Sziasztok!

Kedvenc Tatonka Airy 25 túrahátizsákom utódját keresem, mert volt már velem mindenhol Azerbajdzsántól Brazíliáig, de látványosan kezd elhasználódni (többször javíttattam is már). Megszolgálta többszörösen a "szép öregkort" és a nyugdíjazást.

Sajna a Tatonka már nem gyártja az Airy sorozatot, ami pedig minden feltételnek eleget tett: belefért a laptop (tudtam terepre vinni munka közben), a "tornazsákszerű" kialakítás rendkívül jól pakolható, 55x22.5x14 cm-es méreteivel keskeny és soha nem akadt fent fapados légitársaságnál.

Hasonlót szeretnék venni: Max. 55-57 magas, keskeny, 20-25 l közötti hátizsák, lehetőleg a derékheveder legyen kiszedhető, mint az Airynél. Persze pontosan ilyet nem találtam.

Amikkel szemezek:
- Ferrino Agile 25 (túl magasnak tűnik, de vajon a 60 cm megpakolt állapotban lenne 60?)

- Deuter SpeedLite 24 (ennek kivehető vajon a derékhevedere, ha nem kell éppen?)

- Tatonka Storm 25 Recco

- Lowe Alpine Aeon 27 (L)

Van-e esetleg tapasztalatotok bármelyikkel, vagy tudtok-e ajánlani hasonló kategóriájút?

Köszi szépen! :)

CsakTúrázok Creative Commons License 2020.06.16 0 0 18842

Végül rendeltem egy Gabel Mont Blanc botot. Arra amire nekem kell szerintem bőven elég lesz elsőre.

CsakTúrázok Creative Commons License 2020.06.15 0 0 18841

túrákra.

 

Köszönöm a segítséget. (a vége lemaradt:))

Előzmény: CsakTúrázok (18840)
CsakTúrázok Creative Commons License 2020.06.15 0 0 18840

Sziasztok!

 

Általában magyarországi helyszíneken szoktam kirándulni. Eddig a legnehezebb ahol voltam a Vadálló kövek voltak szóval nem extra túrákról van szó. Viszont 15-20 néha több km túra összejön a hegyekben. Szeretnék venni túrabotot amúgy is sok embernél látni és szerintem hasznát venném mert már a fent említett útvonal is kicsit megfárasztott a végére. Kis eltévedés egy fakivágós területre jó kis emelkedővel. Majd vissza jött egy Rám-szakadék túra és onnan a Vadálló kövek és a lazább útvonalon vissza Dömösre mindezt esőben. Kb. 30 km volt a runtastic szerint.

 

Szóval ki milyen botot ajánlana? Sokat nem szeretnék költeni rá max 15 ezerből jó lenne kihozni. Ilyesmi árban láttam a Decathlonos modelleket valamit ezek a Zajo márkájú botok sem tűnnek drágának. Utóbbiak kinézetre is elég jól mutatnak.

Ki milyen botot választana a helyemben ilyen kevésbé megterhelő

VodkaTam Creative Commons License 2020.04.11 0 0 18839

Igen, sokáig én is ezzel áltattam magam, főleg, hogy kivéve megnyomkodva nem érzem, hogy folyatna, de egyrészt a kifolyt mennyiség szerintem túl sok, másrészt páralecsapódás a mezei 2 literes üdítős flakonnál is lenne, ott meg semmi ilyent nem tapasztalok. Beletöltött mennyiségre sincs olyan nagy különbség, ezeket a 10 literes kannákat se nagyon töltöm felénél jobban tele, volt, hogy talán csak 2-3 liter volt benne, mégis eláztatott mindent. Legutóbb (igaz akkor eléggé tele volt) még egy reklámszatyorba is beleraktam, és úgy raktam a táskába. Előtte a víz egész éjjel a házban volt, reggel raktam bele a szatyorba, majd a táskába. Kint lehetett olyan 10-12 fok, persze a test hőmérsékletem több, aztán útközben mégis a térdemen éreztem a lecsurgó vizet. Van hasonló anyagú kínai 3 literes háti italtartóm, ott fullra töltve sincs vizesedés, pedig ugyanúgy táskában van. Ezek a nagyok meg jellemzően nem is hátitáskába kerülnek, hanem bringás csomagtartó táskába. Szóval tényleg nem értem.

Előzmény: pozo (18838)
pozo Creative Commons License 2020.04.11 0 0 18838

Szia,

Nem ereszt a víztartályod. Valószínűleg az lehet, hogy a hideg vízzel töltött tartályod külső falán a nagy hőmérséklet különbség miatt lecsapódik a pára...

Előzmény: VodkaTam (18835)
VodkaTam Creative Commons License 2020.04.11 0 0 18837
Mindig csappal felfelé szállítom, a levegőt mondjuk ki szoktam nyomni, azt majd kipróbálom, hogy hagyok benne valamennyit.
Előzmény: FaZo 76 (18836)
FaZo 76 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 18836

Próbáld meg csappal felfelé szállítani, és legyen levegő a tetején, ha szelelni akar előbb azt nyomja ki! 

Előzmény: VodkaTam (18835)
VodkaTam Creative Commons License 2020.04.10 0 0 18835

Sziasztok!

 

Bár nincs itt nagy élet mostanság, azért kérdezek, hátha felébrednek az alvó nomádok :)

 

 

A képeken látható víztartályból volt/van már kismillió fajta, Tesco/Auchan gazdaságostól kezdve a kínain át a túraboltban kapható márkásig mindenféle, de mindegyik ereszt valahol. Kézzel megnyomkodva nem igazán észlelni, a csapjánál se venni észre, hogy vizesedne, táskába rakva viszont olyan szinten eláztat mindent, hogy kívül csurog le a víz. Egyszerűen nem értem hol eresztenek már újkoruktól kezdve. Érdekelne, hogy nektek mik a tapasztalataitok, van-e esetleg valami bevált típus?

VodkaTam Creative Commons License 2019.11.26 0 1 18829

Szia!

 

Az általad linkeltek közül nálam egyedül a Decathlonos jöhetne szóba, mivel a másik kettő nem önhordó, így se puha, se túl kemény, sziklás talajon nem használható. Amit a súlyán nyersz, azt el is veszted, ha kalapácsot is cipelsz mellé, így én mindenképp önhordót vennék. Emellett sokan óva intenek az egyszemélyes sátraktól, mondván a csomagoknak is kell hely, azt szokták javasolni, hogy arra is érdemes rászámolni +1 férőhelyet. Én évekig sátoroztam egy Karrimor X Lite X1 egyszemélyes sátorral, illetve a mai napig használom kisebb túrákon. Nagy szélben a keskeny kivitel miatt nem olyan stabil, de egyébként nagyon szeretem, kényelmesen elférek benne csomagostól, de ezt már rég nem kapni. Az tény, hogy ezekből kisebb a választék, mint mondjuk a kétszemélyes társaiból. Évszaktól, illetve a túra hosszától is függ, de nálam fontos szempont, hogy a belső rész ne csak szúnyoghálós legyen, hidegebb, huzatosabb időben elég sokat tud rontani a hőérzeten. Sajnos ez tovább szűkíti a választékot, a gyártók előszeretettel spórolnak minden grammal. Nézd meg milyen magas vagy a földön ülve, lehetőleg a sátor belső magassága is legyen minimum annyi, hogy fel tudj ülni a sátorban. Huzamosabb sátorban tartózkodásnál jól jön mondjuk egy evésnél, vagy öltözködésnél is.

Előzmény: petergabor (18828)
petergabor Creative Commons License 2019.11.26 0 0 18828

Sziasztok!

 

 

egyszemélyes sátrat keresek elsősorban vízi túrázáshoz. De gyalog- illetve kerékpártúra is szóba jöhet.

 

 

Mik a tapasztalatotok kedvező ár/érték arányú sátrak tekintetében? Miket ajánlanátok?

 

Visszaolvastam a fórum korábbi hozzászólásait is ebben a témában, de sajnos a hivatkozások többsége már nem él :(

 

A neten ezeket találtam:

 

https://www.mountex.hu/termek/10174769/vango_blade_pro_100_turasator/co%3APamir+Green%7Csi%3Aegy+m%C3%A9ret

https://www.decathlon.hu/sator-trek-900-id_8492462.html

https://www.nomadsport.eu/termek-107877/rockland-soloist-turasator/

 

 

Köszönöm.

 

 

Péter

 

 

sarajhwh Creative Commons License 2019.11.19 0 0 18827

Az elején egy kicsit önző módon belevágtam a közepébe,  ahelyett hogy kicsit beszéltem volna az elképzelésemről.

 

A feleségemmel, és három éves kislányunkkal  nagyon szeretjük az outdoor  tevékenységeket,  köztük a túrát.   A kislányunk  születése óta nem tudunk hosszabb túrákat szervezni,  de azért  rövidebb kiruccanásokat  megoldunk a kislányunk bevonásával,  mindannyiunk  örömére.

 

Nekem kiváltképp ez a hobbim,  és az eszközök beszerzésén nem igazán szeretek  spórolni,

ennek okán keresgetem lélekszakadva az egyik legfontosabb tárgyi eszközt a  bakancsot.

Jó pár éve a ház körüli  munkák során,  vagy legyen szó  egy  bevásárlásról,  kórházi látogatásról,   szóval mindig  túrabakancsot  használok.

Egy bakancs tudom hogy nem jó mindenre, mindenhová, ezért kell  több,  de még így is alkalomadtán kompromisszumot kell kötni.

Bízok benne,  hogy a többi mellett a  Meindl Jersey Pro.  is olyan jó kis használható  mindenes lesz.

 

Kellemes,  tartalmas,  egészségmegőrző  túrákat kívánok  mindenkinek!

 

 

 

sarajhwh Creative Commons License 2019.11.19 0 0 18826

Ismerem őket  nagyon rendesek,  a nyáron rendeltem tőlük egy cipőt,  "Meindl vegas"  nagyon kényelmes, jó cucc.

Most látatlanba valószínű  berendelem tőlük a Jersey pro-t,  későbbiekben majd meglátjuk.

 

Köszönöm a tanácsaidat !

Előzmény: FaZo 76 (18825)
FaZo 76 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 18825

Bakancs ügyileg egyszer érdemes elzarándokolni Kámba, ha egyszer arra van az embernek dolga(dunántúl M1).

Magyarországon itt raknak össze Meindl bakancsokat, van boltjuk, ahol elég jó áron lehet kapni szépséghibás bakikat, ami nem kerül kereskedelmi forgalomba 

Előzmény: sarajhwh (18824)
sarajhwh Creative Commons License 2019.11.19 0 0 18824

Értem, és köszönöm a válaszod!

  Érdekes dolog ez, mert a Badile,  és a Borneo is " B " -s besorolású,  ennek ellenére a borneo mégis flexibilisebb,  érzetre könnyebb  járású.

 Én személy szerint szeretem a merevebb talpat,   ház körüli munkáknál jól elvagyok a Hanwag Bergler  bakancsban ami  szintén  "B "-s  besorolású,  de érzetre inkább  "c ".

 

Hát nem tudom.    Nagyon  tetszik a Meindl Badile,  és a  Zamberlan Latemar,  hosszú életű  igazi modern klasszikusok.

Lehet,  hogy a nagy fellángolást  elhűtöm  magamba,  és lesz  belőle  egy  bőrbelsős  Meindl  Jersey  Pro,  ami szintén  " B "-s  besorolású,  de  mivel  más a talp összetétele,  és ragasztott,    így  lágyabb  járást  biztosít.

Nehéz a választás.

Előzmény: FaZo 76 (18823)
FaZo 76 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 18823

Megvenném, bár én nem használom utcára, sztem túl massziv, hosszútávon nehéz benne járni, sőt vezetni sem lehet benne.

Van egy másik meindl bakancsom, Borneo. Az inkább való téli városi használatra, bár nubuk a feje, de egy wax-szal simán vízhatlanná lehet tenni.

Előzmény: sarajhwh (18822)
sarajhwh Creative Commons License 2019.11.18 0 0 18822

Annyit szeretnék még kérdezni "az előzőekhez hozzászúrva"  hogy megvennéd e újra a Meindl Badilét?

Előzmény: FaZo 76 (18816)
sarajhwh Creative Commons License 2019.11.18 0 0 18821

Ez járható út lenne, de a méretemben  47  (uk-12)  nem nagyon tartanak raktáron.

Előzmény: Ermak (18820)
Ermak Creative Commons License 2019.11.18 0 0 18820

Kellemetlen...

Tekintettel a "beruházás" összegére, nem éri meg a következő fővárosi programba egy túraboltot is beiktatni? 

Előzmény: sarajhwh (18819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!