Keresés

Részletes keresés

-stukker- Creative Commons License 2016.05.07 0 0 1853

Gondolom, először le kell verni,aztán homokszórás...(?)

Esetleg gépi megoldás?Marás?

hatékony, esztétikus és a lehetőségek közül összességében leggazdaságosabb megoldás érdekelne.

Alternatívák?

-stukker- Creative Commons License 2016.05.07 0 0 1852

Üdvözlet mindenkinek!

A házunk eredetileg ez a "gépi"téglásnak nevezett,tehát sima felületű,amire nem kell vakolat.(szakszerű elnevezését ezen téglának nem tudom)Legalábbis az utcafronti része bizonyosan ilyenből rakott.

A ház az 1800-as évek végén vagy az 1900-as évek elején épült.

Sajnos valamelyik agyas előttünk lakó befröcskölte,bevakolta.Mi szeretnénk ismét mutatóssá tenni.

 

Mi az az eljárás amivel leszedik a rácsapkodott vakolatot,de nem sérül a tégla?

britcat Creative Commons License 2015.09.04 0 0 1850

Tetőtéri hőszigetelő anyagok! 75nm 10 cm vastagságú Rockwool Deltarock tetőtéri kőzetgyapot hőszigetelő éklemez 1100Ft/nm (gyári ára 1667,-Ft),  és 70 nm 5 cm vastagságú Multirock hő- és hangszigetelő 400,-Ft/nm (gyári ára 653,-Ft) eladó gyári csomagolásban. Mindkettő tetőtéri beépítésből maradt anyag. Szállítás a vásárló feladata Martonvásárról (Bp-től 30 km.).

punto3 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 1849

Sziasztok!

 

Remélem tud valaki segíteni. A Jófogáson hirdette egy szegedi cég ezt a kádat(sajnos nincs honlapjuk)

Nem írtam fel a tel,számukat,csak lementettem a hirdetést a gyorsmenűbe(opera)

közben átalakították a Jófogást és eltünt a hirdetés,

Lassan aktuális lessz a fürdőszoba felújítás és jó volna ilyen kádat találni(ha máshol tud valaki ilyet az is érdekel)

Olivenit_kft Creative Commons License 2015.08.24 0 0 1848

Kedves Mindenki!

 

Elkészült a családi ház felújítás ár és megtérülés kalkulátorom a 2006/TNM, WinWatt és CASAnova szoftverek alapján, most ingyenesen kilehet próbálni a béta verziót:) www.olivenitenergy.hu
Üdv:
Olaszi Bálint
Okl. villamosménrök, Energetikai mérnök

Olivenit_kft Creative Commons License 2015.08.24 0 0 1847

Kedves Mindenki!

Elkészült a családi ház felújítás ár és megtérülés kalkulátorom a 2006/TNM, WinWatt és CASAnova szoftverek alapján, most ingyenesen kilehet próbálni a béta verziót:) www.olivenitnergy.hu
Üdv:
Olaszi Bálint
Okl. villamosménrök, Energetikai mérnök

Olivenit_energy Creative Commons License 2015.07.29 0 0 1844

Kérlek véleményezzétek az TNM rendelet és winwatt program alapján készült ingatlan felújítási ár és megtérülés kalkulátoromat,ami fejlesztés alatt áll.

Köszönöm mindenkinek:)

http://olivenitenergy.hu/

Axióma Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1843

Elobb tudni kene, hogy milyen belso relativ paratartalomnal csapodott ki.

Az ablakcsere utan altalaban a szelloztetes hianyos (addig a nyilaszarok resein magatol volt, kulonoskeppen akkor, ha van nyilt kemeny), es az embernek egeszseges 40-60% relativ(!) paratartalomhoz kepest elmegy 70-80-ra. Ami meg (benti 21 fok, kint minuszok, ablak a hoszigetelesenek megfeleloen belso oldalan emlekeim szerint 17 korul) mar siman kicsapodik (mert az a mennyisegu para 17 fokon mar 100% relativ felett van).

Nagyjabol, de jobban porgos tarstopikokban korrektebb hozzaertoktol olvashatsz reszletesebb leirast. (Penesz a falon, (HO)Szigetelesek).

A lenyeg, hogy korantsem biztos, hogy az ablakkal van a baj, hanem a paratartalommal. Egy merot szerezz be mindenkepp.

Ja es ha nyilt kemenyes gazkeszuleked van, de az ablakcserevel egyutt legbeejtot nem epitettek be, akkor nagyon gyorsan egy CO-riasztot is!

Előzmény: kerdezos (1842)
kerdezos Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1842

Kedves Fórumozók, tanácsra lenne szükségem:

 

Házfelújításra adtuk a fejünket.  B30-as, lassan 40 éves családi házról van szó, a terv az összes ablak, ajtó cseréje és hőszigetelés.

Az első lépés tavaly nyáron a nyílászárók cseréje volt. Az Aranyablak kft től vett és általuk beépített fa nyílászárók, 1,0 ás üvegezéssel és borovi tokszerkezettel.

A "gond" télen mutatkozott meg: az új ablakok is párásodtak. Messze nem annyira mint régen, azokon keményebb fagyokkor az egész felületen jégvirág díszlett. Az újaknak az alsó felén, max 15-20 cm magasságban ült ki reggelente a pára. S jól megfigyelhetőenn -15ben 20 cm -5ben meg csak 8-10 cm magasan.

 

A család egyes tagjai szerint az ablakkal van baj -mert hogy ezt mesélte nekik egy kórházi szobatárs... Gondolom ezt szereti indoknak egy szaki legjobban :)

Amivel pedig magyarázza (művezető volt), hogy nem is az aranyablakkal van baj, hanem az üveget nem ők gyártják, s ahhona veszik, azok csalnak a dologgal. Nem töltik bele a ráírt gázt.

 

Szerintetek:

- hogyan lehet egyáltalán kimutani, hogy nem levegő van benne, hanem gáz?

- mi lene a biztosíték rá, hogy ha kicseréltetem velük az összes  üveget (....nem az én ötletem) akkor nem ugyanilyet, vagy rosszabat kapok?

- egyáltalán ez okazza a gondot? Mert sztem nem. Ha majd idén nyáron beszigetelünk, és a téli fagyokban már nem hűlik le a fal s ezáltal a belső levegő éjszaka, akkor nem tud kicsapodni a pára. + meg kellene tanulni használni is az új ablakot (gyakrabb szellőztetés)

- ha most kicseréltetném az üveget, s a hőszigetelés után is ennyire párás lesz télen az üveg, akkor másodjára is kicserélnék nekem? Én nem hiszem...

 

Előre is köszönöm a válaszokat. "Véres" családi vitáknak vetne véget ... :)

Code0040 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1840

Szép napot mindenkinek!
Tudja valaki hogy mi a teendõ ha kiüt a só a viacoloron?
Elõre is nagyon köszönöm!
Andrea.

csaszara Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1839

Kedves Fórumozók!

 

37,5-es Ytongból épült családi házunk külső vakolása előtt állunk. A falazat egyenes, függőben, síkban van.

 

Idén szeretném még vakoltatni, jövőre pedig majd nemesvakolatot kap a falazat.

 

A kőművesem érdekes ötlettel állt elő:

vékonyvakolatként húzzuk be hőszigetelő ragasztóval (Sakret KSD), behálózva, 3-5 mm vastagságban. jövőre meg majd erre jöhet a nemesvakolat.

 

Ha a sima felület el is érhető ilyen módon, hiszen a falazat egyenletes, de lezárja-e ez a falazatot a külső hatásoktól annyira (hideg, csapóeső), mint egy kültéri vakolat? 

 

A legfőbb félelmem a víz, mert van a házban síkterasz, amely alatt fűtött tér van és az esővíz rendesen veri a sarkokat, éleket, a teraszról pedig a falon folyik le a víz (igaz, azóta már fel van szerelve a vizet megdobó lemezelés a terasz élein).

 

Hallott már valaki ilyen megoldásról, van ilyen tapasztalat?

 

Előre is köszönöm!

ncc1701 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1838
Szerintem ezt a reklámot gyorsan töröltesd.
Előzmény: Törölt nick (1837)
karatelány Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1836
Sziasztok!

Bontott cserépre lenne szükségem karate bemutatóhoz. Mivel nonprofit egyesület vagyunk, ezért fizetni nem tudok érte. Ha csak foglalja a helyet, kérlek írj!

Segítségeteket előre is köszönöm!
balasye Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1835
Asztalos készít álgerendát,vékony fával burkolja, és olyan színre pácolod, ahogy neked tetszik
Előzmény: bastya1 (1834)
bastya1 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1834
Egy vályogházat újjít fel testvérem és belül a plafonon látszanak a geerendák és deszkák, ezeket szeretnénk valyahogy felújítani, kérnék segítséget ?
Vagy szeretnénk úgy megoldani hogy a deszkákat valami könnyű anyaggal borítjuk be, pl hungarocell lappal úgy hogy a gerendákat lecsiszoljuk és lefestjük..
Sanszi74 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1833

Sziasztok!

 

Keresek bontott B30-as vagy ikersejt téglát olcsón. Ha valaki tud ilyet, kérem írjon a primaverilefiori@freemail.hu emailre.

 

Köszönettel:

Sanszi

hannabori Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1832

Most:

/még most sincs készen/

 

hannabori Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1831

Mi 2 éve álltunk neki, sajnos belső képeket nagyon nem csináltam....

a 3 főfal maradt csak meg, tető csere, nyílászáró csere.

Most már nem állnék neki:)

 

kedveske240 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 1830
sziasztok,

Nekem a következő két kérdésem lenne:
1.Sajnos a kerítésépítés után derült ki, hogy a zsaluelemből épített és már bevakolt kerítés jelenleg kb a földdel egy szintben lévő szigetélése (kátránypapír) fölé még kell töltenünk földet kb 10-15 cm magasságban. Erre azt mondta a kerítésépítő, hogy a vakolat le fog peregni, viszont ha terraplasttal vagy valamilyen fóliával takarjuk a kerítést úgy ez elkerülhető nem? A földet így úgy töltenénk hogy a kerítés oldaláról lenne még egy műanyag réteg vagy fólia a vakolt résznél a vízfelszívódás megakadályozásra.
2. A házunk lábazata mellett mi nem akartunk vendégjárdát készítetni, kaviccsal szeretnénk feltölteni a lábazattól oldalról kb 30 cm szélesen, és kb 10-15 cm magasságban mivel ez jobban tetszik nekünk. Az alap kb 20 cm-re túllépi a ház függőleges vonalát így a járdaszegély betonozása miatt föld szinte abszolút nem lenne a 30 cm-es ház melletti sávban, vagy nagyon-nagyon kicsiny sávon. Ide is kell a kavics (folyami) alá valamilyen fólia, vagy úgyszintén terraplast, hogy az alap semmilyen úton módon ne ázzon? Mi arra gondoltunk, hogy U alakban teszünk valami fóliát a kavics alá, amennyit erről ázik majd, annyira a térkő alatt is ázna szerintem... A lábazat olyan 50-60 cm magasan van.
Valami megoldás kell, hogy legyen mindkét kérdésemre, én a tetőteraszoknál keresgéltem, ahol ugye a betonra terítik a földet, a növényeket és a kavicsokat, de nem találtam semmit, hogy milyen fóliát vagy szigetelőanyagot használnak...
Köszi előre is a válaszokat.
kutszikla Creative Commons License 2009.08.25 0 1 1829
Cölöpalap fúrását vállaljuk 100mmtöl-800mmig 18 méter mélységig.
tel:0620/428-0780
szamala Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1828
Albérletbe, nyaralóba, kis kerti házba ajánlom ezeket:
http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=szabomatelajos
coyotte Creative Commons License 2009.08.09 0 0 1827
Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi céget: www.dualglass.hu

Nagyon baráti áron csinálnak keret nélküli zuhanykabint. Nekem bevált! :)

Üdv

Honlapjuk
Bonca16 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 1826
Sziasztok!

 

Az alábbi anyagok bontásból megmaradtak:

 

Öt ponton záródó, hőszigetelt bejárati ajtó felülvilágítóval (cilinderzár nélkül)100x240-100 eFt

Ablakok műa. redőnnyel, szúnyoghálóval: 150x150-3 db-30 eFt/db   90x60 -1 db-5 eFt   

60x60 -1 db- 5 eFt  90x150 ablak+ 90x240 teraszajtó-90 eFt

SOFA belső ajtó 75x 210- 3 db, 90x210- 4 db - 20 eFt/db 

Azonnal elvihető Budaörsről egyben vagy egyenként is.

 

Elérhetőségek: csuli7 kukac t-online pont hu  t.: 06-30-589-7889

palagics Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1824
Üdv mindenkinek.
Ha valkit érdekelne van nekem 1000 méter 2,5mm2-es(40 ft/m) és 1200 méter 1,5mm2-es(25 ft/m) mcu rézvezetékem.Eladnám,de csak egybe.Ár:70.000 ft.Tel:06703893926 .
dioo2005 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1822

Üdvözlöm a kedves fórumozókat! Az Eladó hőszivattyúmat szeretném ajánlani! Ezen a linken megtaláljátok: http://www.vatera.hu/hoszivattyu_es_300literes_puffertartaly_ennyiert_70188243.html

 

Köszönöm. Minden kérdésre a vaterán keresztül válaszolok, mert ott kapok email értesítőt.

binlaci5 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1821

nem értem, hogy mi törhet le? Be lessz ám búrkolva. Akkor is kell az a szélvas?

Előzmény: kentaura (1819)
binlaci5 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 1820

Először is köszönöm a választ.

 

A betontuskók, melyeken az "I" sinek állnak erősítésre szorúlnak, azzal egyetértek és értem is.

Ha leveszen a tartójukról a lépcsőfokokat, akkor meg fog maradni az "I" sinre heggesztett lépcsőfok tartó vas. Ezek jó szolgálnak majd a zsaluzásnál. Nem értem, hogy a vas hálót hogy javasoltad felrakni. Ezek a lépcsőfok tartók nem lesznek útban a vas hálónak? A vasalásról és a zsaluzásról írjál mék légyszives. köszi

Előzmény: kentaura (1819)
kentaura Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1819

Ja igen és a lépcső fal felöli és a külső oldali szélén nem ártana egy peremvasalás, hogy le ne törjön majd az alsó sarok.

____

      ˙l

   _._l  

 

(valami ilyesmi a betonvas vezetése ;-P)

Előzmény: kentaura (1818)
kentaura Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1818
A lépcsőt se befúrni nem kell (statikailag nincs értelme, mert úgy sem tud lebegő lépcsőként működni) se bevésni nem kellene a falba, sőt inkább egy 2 cm-es alacsony vízfelvételű hőszigetelést kellene oda betenni, hogy el legyen választva a két szerkezet. Megáll a lépcső úgy is, hogy ha a felső konzolos betonon és alul az alapnál van megtámasztva. A meglévő I acélok fölé kellene egy 15/15-ös 6-os betonacél hálót feltenni és úgy bebetonozni, hogy alulról is 2 cm takarás legyen az I acélon, meg fölülről is 2 cm takarás legyen a betonacél hálón. Kérdés, hogy az I acélok alatt milyen alapozás van (lehet, hogy nem elég mély, illetve nem elég nagy a mérete és meg kell majd erősítani) Illő lenne legalább minden I acél alatt egy minimum 80 cm, inkább 90 cm mély, 40cmx40cm-es alaptestnek lennie. Ha nincs ekkora, akkor erősíteni kellene.
Előzmény: binlaci5 (1817)
binlaci5 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 1817
Ugyan ezt a két lépcsőszárnyat szeretném betonból. A felső kiállót egy síkban tartani ( a felső lépcsőfokok és a kiálló egy síkban lenne ) és lebúrkolni az egészet, a kiállót a lépcsőket és a lépcsőszárnyak oldalát is. Majd a búrkolás után visszatenni a fehér léceket. A kiálló felett lévő féltetőt támasztó gerendákat, a kiállóra támasztanám és nem a föld szintjén éllna.  A lécsők teljesen a falhoz lennének rögzítve, a lépcső vasalása a falba lenne fúrva.  A kérdés továbbra is az, hogy a betonozással a két lépcsőszárny kap egy nagy súlyt. Ez a nagy súly egymásra fog támaszkodni a kiállón keresztűl. A kálló alá még további 10 cm betonrész kerűl. Megáll-e a szerkezet vagy tegyek a lépcső alá támaszokat. Véssem. e falba a lécsősor helyét, hogy oda is follyon beton vagy elég, ha a vasak benne vannak a falban,
Előzmény: NeomatiK (1816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!