Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2002.11.27 0 0 443
SEMSZ:már nem tartasz dísztyúkot?
Hová lettek az Araucanák?
Egyébként a farkatlanság és a zöld tojás mellett a harmadik fontos jegy a pofatollpamacs.
Vannak változatok amelyeknek van farkuk, de a pofapamacs és a zöld tojgli a legfontosabb.
A törpéket Ameraucana-nak hívják, ezeknek mindig van faroktolluk. Az USA-ban elterjedtek.
Nevezik még a fajtát Easter egger-nek is. De szintén a tengeren túlon.

Fekete tojásról a tyúkfajban nem tudok. A nandu, emu,kazuár ezek ugyebár nem tyúkok, a tojásuk szinét nem ismerem.
Fekete pigmentűek a selymek és az Ayam Cemani, de ez utóbbinak is sötétszürke a tojása. A házityúkok között a legsötétebb tojást egy Holland fajta a Marans csinálja. Ez sötét csokoládé szinű.


Előzmény: SEMSZ (435)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 442
Köszönöm.
Képet már láttam róla, csak kiváncsi voltam, a tojása szine is fekete-e!
Előzmény: sparrowhawk (441)
sparrowhawk Creative Commons License 2002.11.26 0 0 441
igen, de nandu-tyúknak híjják:)
Előzmény: kismacskáim (440)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 440
De még mindig nem tudom, hogy a feketehusú csirkék fekete tojást tojnak-e?
Előzmény: ohiki (428)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 439
Már voltam tyukász ügyben ott is {{{{psssssszt}
Csak tájékozódom errefelé is!
Előzmény: ohiki (433)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 438
Úgy tapasztaltam, hogy a vekker nem segit a tojásköltögetésben!
A huszonegy nap inkább.
Előzmény: sparrowhawk (434)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.26 0 0 437
Zöld tojás,narancsvörös sárgájával, VALAMI!
nem semmi...
És amit nem keltetsz ki, megeszitek?
Előzmény: SEMSZ (435)
sparrowhawk Creative Commons License 2002.11.26 0 0 436
és már nem akarsz csirkéket? az én lábtollas germánjaim és wayand (asszem ) eladó, de a akármi is jó bartelben. pölö könyv:))))))
Előzmény: SEMSZ (435)
SEMSZ Creative Commons License 2002.11.25 0 0 435
Szia Ohiki!
Araucana-t keltettem és tartottam párat, tényleg zöld a tojatja és koleszterinben nagyon szegény! A sárgája narancsvörös. A legjellemzőbb azonban mégis erre a típusra, hogy nincsen "püspökfalatja". Ezáltal farka sem nagyon van, innen azonnal megismered. A kakasa meg nagytestű, rühedt agresszív jószág, de legalább gyönyörű, hatalmas sarkantyúval. No, nem akartam belepofázni, csak úgy kijött belőlem.
Csá
sparrowhawk Creative Commons License 2002.11.25 0 0 434
Fácánokat csak tanállatnak tartom, nem szaporítási céllal, a fglyok meg csak hobbyból, mert szeretem. A német lábtollas csirkéktől kapott 30 tojglit keltettem és persze géppel, kotlós híján. Bár ez a faj kiváló kotló:)
Nem érdemes készíteni gépet, mert igaz kicsit többe kerül, de minden igényt kielégítő és fajtájú keltető gépet lehet venni Vértesszöllőn.
Különben kölcsön kaptam a gépet, ez egy automataforgatós masina, sok dolgom nem volt vele, csak a vízutánpotlás és napi szellőztetés és hömérséklet ellenőrzés.
Mijjjjért? Mit akarol költögetni?
Van, hogy egy vekker is bejátszhat, eredményességében:-)
Előzmény: kismacskáim (431)
ohiki Creative Commons License 2002.11.25 0 0 433
Van távcsömem is, de nincs mindig nálam. Amikor az udvaron vagyok meg egyáltalán nincs nálam.
tyúkász ügyben gyere a dísztyúkos topicba, ott van már egy pár dolog, pl a feketehúsúakról is.
Előzmény: kismacskáim (432)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.24 0 0 432
Távcsöved még nincs?
Előzmény: ohiki (421)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.24 0 0 431
Mivel fácánjaid is vannak, meg a sok tojás { 30 db }
, igaz { off} nem olvastam végig, -
de természetes uton kelteted őket , vagy készitettél, netán vettél keltetőgépet?
Előzmény: sparrowhawk (425)
kismacskáim Creative Commons License 2002.11.24 0 0 430
A feketehusú csirkék meg fekete tojást tojnak?
Előzmény: ohiki (428)
sparrowhawk Creative Commons License 2002.10.11 0 0 429
Nem megkérdeztem, tényleg majacsirke, és fehér a tojglija, bár lehet, hogy a jércéjének fehér, és később, ha betyúkosodik, ződöl:)
Porcelánban csak kakasok keltek, nemtom miért? A tyukok mind barna tonúsúak, vagy inkább vörösnek mondják, a kakasa meg dettó, mint a Bhrémai muzsikusok kiskakasa:)

Mivel benne vagyok minden őrült állatos gruppan, így én is ismerek kanárisokat doszt.
Rolleresek, kimondottan rollerest, csak olyat ismerek, aki gloszterezik.
Többsége színkanárit, vagy formát (norvich, trombitás, york, stb.) tenyészt és a hang az másodlagos.
Nálam fordított a helyzet, ezért csak bronzokat tartok és persze csappereket, vad, hangos torkúakat. A "panelkanárinak" csúfolt rollereket meghagyom olyanoknak, akik rá vannak kényszerítve a szomszédaik lévén, hogy ilyeneket tenyésszenek.
12 olyan hímem van, amit három utcával arréb is meghallok:) és persze magnóról a fülemülét tanítottam nekik. Néhány hímem több mint fél percet is képes így csattogni, több soros énekük közben.
:)

Előzmény: ohiki (428)
ohiki Creative Commons License 2002.10.11 0 0 428
Sparrowhawk: Szia, Maja csirkéről még nem hallottam, de délamerikai az Araucana és az Ameraucana. Zöld szinű tojást tojnak.
A németlábtollasok milyen szinűek? nekem is vannak porcelánban.
Ismerek egy öreg urat aki Gyöngyösön kanárikat tenyészt, több mint rengeteg van neki. Sárgák és zöldek. Rollernek mondta őket, szerinte nagyon ritkák. Én nem értek hozzá, csak lestem mint a vett malac, én Chabo csirkék miatt menten oda.
sparrowhawk Creative Commons License 2002.10.11 0 0 427
Igen hálistennek egyre több a ragadozó madár. Számomra mindig is örvendetes ez. Igaz, hogy én naponta látom a sajátjaimat, de a természetben is mindig csodálattal töltenek el. Hmmm, nem is tudom hirtelen, ven e olyan nap, hogy vad ragadozó madarat nem látnék? Talán szerencsés helyzetben vagyok, meg lakom, de ölyveket, vércséket, kerecseneket, karvalyokat és héjákat napi gyakorisággal látok jövet menet a munkából és persze minden napos röpítéseim során. Hab a tortán, ha valami ritkább fajt látok, pl. vad vándor, parlagit, vagy barna kányát.
Sajna kis kedvenceimből még nem sikerült látnom most egyet sem, pedig már itt vannak:)
Igen a törpe, vagy kis sólymok...
imádom ezeket a kis röpcsiket. Picik, hatalmas bátorsággal, zsákmányolni akarással, hihetetlen repülési tudással és valami elbűvölő bájjal:)
Előzmény: Dulifuli (426)
Dulifuli Creative Commons License 2002.10.10 0 0 426
Én meg a múltkor Rajkára mentem, és útközben, főleg Rajkátől Győrig, annyi sólyomfélét láttam, hogy ennyit még életemben összesen sem. Nem tudom, mitől van olyan sok arra, de legalább 5-6 volt, amit láttam hazafelé. Azt sajnos nem tudom, hogy pontosan milyenek voltak, lehet, hogy főleg vércsék.
Ölyveket pedig a 61-esen szoktam látni, Nagykónyi és Dombóvár között, szintén nagyon sokat. De persze vannak másfelé is. Egyszer legalább egy tucatot számoltam meg egyetlen úton, igaz, hogy télen, amikor már kopaszok voltak a fák.
Előzmény: sparrowhawk (420)
sparrowhawk Creative Commons License 2002.10.10 0 0 425
eszembe jutott majacsirke vagy mi. Van ilyen? A kakas nem idei az tuti, mert van vagy 3cm sarkanytúja, és nagyon szép színes. A tyúk az másik színt képviseli, ő totál kendermagos, és kb. egy hónapja kezdett tojni.
Vannak német gatyás törpe csirkéim, még én keltettem őket, egy német barátomtól kaptam 30 tojglit. 24 egészséges csibe lett, a többi defektes volt és talán egy fulladt be.
Persze a nagyrészét elpasszoltam már és csak egy kakast és 8 tyúkot hagytam, had' legyen neki jó:)
Igaz a kutyáim leszelektálták 5 tyúkra, hiába úgy repülnek mint a fácánok, azért csak el el kaptak egyet. Most már bezártam őket a fácánokhoz.
Előzmény: sparrowhawk (424)
sparrowhawk Creative Commons License 2002.10.10 0 0 424
szia,
én néhány költő nimfát és befütyűltetett bronz kanári hímeket viszek ki, ja és van egy pár valami délamerikai nevű diszbarimfim, amit múltkor cseréltem, gyémánt gerlékért, de nekem nem kell. Egy fogoly kakast akarok viszont minden képpen, mert az elpusztult szegény.
Előzmény: ohiki (421)
Ammandina Creative Commons License 2002.10.10 0 0 423
ASziasztok madarászok! Szeptemberben kiköltöztünk Budapest szélére, és most ősszel gyönyörű ragadozó madarakat lehet látni néha za égen. Egészen fantasztikus, korábban ilyet nem láttam az ablakunkból;o)
Előzmény: sparrowhawk (420)
Tibbe Creative Commons License 2002.10.09 0 0 422
Nem tartok tőle, hogy befullad a topic, jövő héten nagy élménybeszámolót tartotok a monori kiállitásról, és képeket is tegyetek fel majd ide........
Előzmény: canary1 (418)
ohiki Creative Commons License 2002.10.09 0 0 421
Üdv mindenkinek!

Egerfarmoson lakom, vasárnap a libáim egész délelőtt kitekert nyakkal lesték az eget. Nagy nehezen vettem észre a 6 kis pontot. Ölyvek lehettek? Ilyen sokan? kissé görbe volt a szárnyuk.

Ti is jöttök Monorra? Meg szabad kérdezni hogy mit hoztok? Én dísztyúkokat viszek. Remélem sokan lesznek és sokminden lesz!!!!

sparrowhawk Creative Commons License 2002.10.09 0 0 420
szijja füttyös:)
vasárnap találkozunk a monori börzén? Jöttök megint?

Vonulás. Péntektől vasárnapig a mátra alján solymásztunk. Szép idő, viharos szél olykor és iszonyatos mennyiségű ragadozó madár az égen. mint a boszporuszon lettünk volna. Héjám állandóan felfelé kukált, mutatva hová kell lesni. És igen, nem csak hogy hideg lett, itt vannak a szép fehér gatyás ölyvek is. Ami emlékezetes volt. Szöllő domb, milliónyi seregély. És a felhőbe rendeződött madárcsapatt szétspriccel és próbálta a csapat összhangját megtartnai. na mi volt a rijogatás tárgya, amitől úgy beparáztak?
Hmm igen egy öreg tollruhás hím vándor sólyom. Nem volt semmi látvány sorozatos támadásai, légi manőverei...
üdv
spar

Előzmény: canary1 (419)
canary1 Creative Commons License 2002.10.07 0 0 419
Helló madarászok!

Javában tart az őszi madárvonulás. Gondolom, hogy szinte mindenki a terepen végzi az öncélú vagy éppen tudományos megfigyeléseit, azért laposodott el egy kissé a topic...

canary1

canary1 Creative Commons License 2002.09.10 0 0 418
Sziasztok!

Vettem egy kurva jó madárhatározókönyvet, állítólag egész Európa és kis hazánk legátfogóbb terepi határozója. Persze húzós ára volt, de lényeg ez...?
Majd még jelentkezem, nem szeretném, ha befulladna a topic. Pedig nagyon úgy fest...

Üdvözlettel:
canary1

sparrowhawk Creative Commons License 2002.08.27 0 0 417
hello tzimbora. Képzeld a kanáridat beengettem a röpdében és a földön ült vagy három napig. Első nap azt hittem, hogy sokáig volt a dobozban étlen-szomjan, de hogy a harmadik nap is csak ott szökdelt, már az a gyanúm volt, hogy pici helyen volt anno és nem igen tud repülni. Egy hét múlva rendeződött a sora, most már úgy viselkedik, mint a többi madaram, a szabatéri röpdémben.
Ha tudok, mint mondtam megyek, bár tudod elkezdődött a röpítés, és nekem egy napot sem szabad most kihagynom héjám tréningezésében. ha minden jól megy szeptemberre kivedli a sólymom is és akkor már két madarat kell röpítenem. Persze ez a "kell" kellemes kell az életemben:)
szí spar
Előzmény: canary1 (416)
canary1 Creative Commons License 2002.08.27 0 0 416
Üdv mindenkinek!

Székesfehérvár - 2002. szeptember 7-8. DÍSZMADÁRKIÁLLÍTÁS, mely egyben egzóta ORSZÁGOS BAJNOKSÁG!
Helyszín: Németh László általános iskola tornaterme.
Bővebb infó: 06-20/ 316-4246-os mobilszámon

Halihó:

canary1

canary1 Creative Commons License 2002.08.15 0 0 415
Hellóka!

Pedig itt van az állatok fórumon, a topic címe: Papagájok - minden mennyiségben.
De ajánlhatom szíves figyelmedbe a www.diszmadarmagazin.hu weboldalat is, mely a Díszmadármagazin elektronikus változata. Sőt, ha a 06-20/ 9763-117-es mobilszámot felhívod, Osztotics Tamás fogja felvenni, aki egyébként papagájtenyésztő, nos ő lehet, hogy tud majd vevőt keríteni madaraidra.
Remélem, tudtam segíteni.

Madárbaráti üdvözlettel:
canary1

Papphajni Creative Commons License 2002.08.14 0 0 414
És az hol található ?
(mert itt az állatok között nem láttam) Van egyébként egy mosómedvénk is. Ugyancsak gazdát keres.

Hajni

Előzmény: canary1 (413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!