Keresés

Részletes keresés

Cesenatico Creative Commons License 2013.05.30 0 0 574

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy Sony KDL-40W4730 Full HD LCD TV-t. A kábelTV szolgáltatónknál digitális családi csomagot fizetünk és biztosítottak részünkre Set top box-ot. A Digitális átállás keretén belül néhány hét múlva a szolgáltatónktól bérelt kártya segítségével Set top box készülék használata nélkül nézhetőek lesznek a Sony Bravia-n a digitális adások (mivel a szóbanforgó TV-be van beépített (DVB-C MPEG4 tuner) Tudna valaki valami információt adni róla hogy a TV távirányítóján van-e olyan gomb amivel lehetőség van az aktuális műsor megállítására, visszatekerésére?

 

Elnézést a tudatlanságomért, de mint említettem mostanában vettem a TV-t.

 

A távirányítón BRAVIA Sync gombokat lehet erre a célra használni?

 

Pendrive-ról való zenelejátszás közben a SYNC MENÜ mellett lévő Stop gombot megnyomva megállítható a zenelejátszás.

 

Ha a Sony Bravia-m távirányítóján nincs lehetőség digitális adások megállítására, visszatekerésére, esetleg van erre más lehetőség? (Set top box használata nélkül.)

 

Köszönettel:

 

Cesenatico

 

Diótörő Creative Commons License 2013.05.30 0 0 573

Ja és még valami. MOst csak Scart csatlakozó van, ha ezt cserélem HDMI-re, javulni fog a helyzet?Mármint a minőséget értve.

Előzmény: Diótörő (571)
Diótörő Creative Commons License 2013.05.30 0 0 572

helyesen:Jön meg a hang, mi lehet ennek az oka?

Előzmény: Diótörő (571)
Diótörő Creative Commons License 2013.05.30 0 0 571

Sziasztok!

Bocs ha a kérdésem nevetséges, de mint nyugdíjas, én nem ebbe a világba születtem bele :-((

IPTV kábelem van ( T-Home ) és tegnap vettem egy Sony Braviat a MediaMarktban. Érdekes, mert adtak mellé egy levásárolható kártyát a vásárlási érték 10 %-áért, de nem ez a lényeg.

Magán a tv-n nem tudom váltani a csatornákat, csak a digi beltéri egységén.Akkor meg minek van a tv-n az a sok csatorna ?Ha meg átállnak digitálisra, akkor elég lenne egy nagy monitor szóval normális, ha nem tudok váltani a tv-n? Ugyanott a txt-et sem tudom megnézni.

Ha bekapcsolom, akkor sokszor néma a tv.Mind a két egységen előre tolom a kakaót hangerő ügyben, de csak többszöri ki-be kapcsolgatás után jön meg a lehet ennek az oka?

A minőség sem az igazi, pedig a felbontást 1080i-re változtattam.Maga a tv HD, akkor mi a gond?100 hz-es és a foci közben sem elég jó a kép.

Ha nem jönnek a kábelen az adások Hd minőségben, akkor minek vettem Hd tv-t? Mert hülye voltam?

OWO Creative Commons License 2013.05.29 0 0 570

Sziasztok!

 

Először is megadnám nektek azt a hivatkozást, ahonnan sokat foglalkozik ez a topic a mostanában írt problémátokkal:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=210&na_step=30&t=9198641&na_order=

 

Ebben a topicban, ha visszafeléolvassátok, nagyon sok kérdéseitekre, tippre, okosságra választ kaptok.

 

"OWO által említett serviio-t kell a számítógépre telepíteni, és onnan DLNA-n keresztül, hálózati kapcsolaton keresztül a TV "lejátsza" az mkv-t."

 

Sőt, ha igaz, ha van a számítógépen és a TV-n HDMI csatlakozás, akkor a számítógép által lejátszott kép fog megjelenni a TV-n. Ilyenkor a TV mintegy második monitorja lesz a számítógépnek.

A HDMI lehetőségekben még nagyon sokat nem tudok, úgy hogy nekem is vannak és lesznek kérdéseim.

 

A serviio-n kívül a "pms-setup-windows-1.54.0" nagyon jó megoldás. Nekem mindkettő fent van a gépemen. Beállításukról a fent jelzett linktől olvashatsz, csak lapozgassál türelmesen visszafelé.

 

Üdv: OWO

Előzmény: merQree (569)
merQree Creative Commons License 2013.05.28 0 0 569

OWO által említett serviio-t kell a számítógépre telepíteni, és onnan DLNA-n keresztül, hálózati kapcsolaton keresztül a TV "lejátsza" az mkv-t.

Előzmény: stridom (568)
stridom Creative Commons License 2013.05.28 0 0 568

Helló. Látom tettél fel kérdést a pendrie-ról lejátszható formátumokról. Sikerült valamit kiderítened? Én mkv-t szeretnék de nem ismeri fel a tv.

Előzmény: Jeffreybboy (553)
stridom Creative Commons License 2013.05.28 0 0 567

Helló. Segítséget,ötletet kérnék. Sony Bravia KDL-40EX720 nem ismeri fel pendrive-n az mkv fájlt. Van e megoldás? Lehet e esetleg képessé tenni a tv-t hogy felismerje. Előre is köszönöm.

OWO Creative Commons License 2013.05.26 0 0 566

Szia!

 

"vezeték nélkül csatlakoztathatom-e wi-fi-s (T-Home-s) routerhez?"

 

Úgy tudom, hogy csak úgy simán nem meg a routerhez való kapcsolódás vezeték nélkül. Valami Sony kütyü kell a TV elé. Én nem ezt használom.

 

"routerhez vezetékkel kapcsolt PC merevlemezének tartalma lejátszható-e a tv-n (hogyan)"

 

Nem igazán értem a mondatodat de, ha úgy érted, hogy UTP kábellel a TV-t ugyan úgy csatlakoztatod a Routerhez, mint ahogy a PC-ket, hakkor igen, szinte minden lehátszható a TV-n (film, zene, fotó). Persze erre fel kell okosítani a PC-t, vagyis kelkk 1 ilyen vagy olyan program.

 

Erről sokat írtak, írtam itt a topicban. Vagy keress vissza vagy visszakeresek én, de nem most (nincs több időm)

 

A két program: serviio-1.0.1-win-setup

                       pms-setup-windows-1.54.0

 

Majd még jövök, ha addig meg nem oldod.

 

Üdv: OWO

Előzmény: K.K. (565)
K.K. Creative Commons License 2013.05.26 0 0 565

sziasztok

40hx800-as tv-m van egy ideje, most jutottam el oda hogy internetes részét is szeretném kipróbálni

Kérdéseim:

-vezeték nélkül csatlakoztathatom-e wi-fi-s (T-Home-s) routerhez?

(vagy mindenképpen kell hozzá UWA-BR 100 stick?)

-routerhez vezetékkel kapcsolt PC merevlemezének tartalma lejátszható-e a tv-n (hogyan)

 

(ha szükséges, hol kapható még az említett wi-fi stick? neten már nem találok egy boltot sem.)

BRO8 Creative Commons License 2013.05.23 0 0 564

Eladó 4 db teljesen új SONY 3D-szemüveg TDG-BR250/B felnőtt méret 6000 Ft/db áron.

Érdeklődni lehet a 70-238-3330 telefonszámon.

bpeti72 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 563

Nem nyujt az semmit, csak olcsóbb.

Előzmény: ICSG (561)
Laja73 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 562

Frissítették a YouTube appot, eléggé beta de működik végre a felirat.

ICSG Creative Commons License 2013.05.10 0 0 561

KDL 40 V3000

Nem élt öt évet.

 

Annyiért kellett volna displayt cserélni benne, amibe egy ugyanakkora új smart Samsung kerül.

Hát nem. Inkább a Samsung. Randábbak a színei, de sokkal többet nyújt.

 

Nagyot csalódtam a Sonyban :(

 

cloud.strife Creative Commons License 2013.04.26 0 0 560

Szia!

 

Nekem nem akarja elfogadni a tarnzakciót valamiért..... :(

 

A 0.1 dollárt le tudta szedni próbaképp, szóval a kártya jó lehet.

Előzmény: opalee (554)
OWO Creative Commons License 2013.04.04 0 0 559

Szia! Úgy emlékszem, hogy a PS3 Media Servernek szüksége van java futtató környezetre. Például letöltheted innen: http://szoftverhotel.hu/java

 

A PS3 média servert be is kell állítani. Ezt már mások meg is tették és a lényeget elhejezték itt a topicban:

 

Írod, hogy a youtube-t máshogyan éred el, mint én. Leírnád bővebben? Nekem Sony Bravia KDL-32EX720 TV-m van, neked meg más, lehet, hogy többekközött ebben is különböznek, de azért ki lehet találni ;-)

Előzmény: Bojtor Tibor (555)
Laja73 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 558

Na ez legalább megoldódott, ki kellett tötölni némi szutykot a szövegből.

Előzmény: Laja73 (557)
Laja73 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 557

Megőrülök, megőrülök. Az egyik .srt-t lejátssza, a másikat nem :O

Laja73 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 556

Nem tudom, mennyire típusfüggő, nálam úgy van, hogy távirányítón HOME gomb, a menüben Internet Content, és ott a YouTube app.

Előzmény: Bojtor Tibor (555)
Bojtor Tibor Creative Commons License 2013.04.02 0 0 555

Hello OWO! köszönöm a segitségedet bár  a youtube bejelentkezés nem sikerült de legallább teljes képernyőn élvezem a filmeket.Azt irtad hogy A bravia menü alatt lépjek be a youtobe-ba én ilyet nem találtam.Visszatérve a ps3servere segitség kellene használatához nekem az 1.4 verzió van fent a legfrrissebb nem akart elindulni a gépen. Segitséged elöre is köszönöm !

Előzmény: OWO (548)
opalee Creative Commons License 2013.04.01 -1 0 554

Szia!

 

Az aktiváló kód a TV menüjének "BRAVIA" internetközpontnál kereshető meg! A hálózati beállításoknál (a legutolsó ikon lapozni kell lefele addig ameddig engedi)l, ott úgy kell eljárni ahogy azt a képernyőn olvasni fogod majd!  A Sony hálózaton be kell regisztrálni egy bankkártyát is ekkor itt megkeresve a Filmbox szolgáltatást már engedélyezni fogja a belépést a TV készülék a Filmbox-ba. Itt még nincs vége mert amikor belépsz a FilmBoxba akkor azt írja majd ki, hogy nem vagy előfizetve a szolgáltatásra. 990 Ft-ért én a FilmBoxr 1 csatornára befizettem és láss csodát minden működik szuperül!! Egyet azért nem értek a Sony mintha azt mondaná, hogy ezt a szolgáltatást ingyen adnák akkor hogy van most ez?

Előzmény: taxxilaci (550)
Jeffreybboy Creative Commons License 2013.03.31 0 0 553

Sziasztok Sony KDl EX szériás tv milyen formátumokat enged pendrive-ról lejátszani ????

PotsDam Creative Commons License 2013.03.29 0 0 552

Sziasztok!

 

1. Sony kdl32ex655 készüléknél az időzített felvételnél elvégzem a beállítáokat, de mikor elindulna a felvétel átprogramozza magát a következő műsorra.

 

2. Ha direktben indítom el a felvételt, akkor kiírja hogy kevés a hely és a felvétel lehet, hogy megszakad. Van mikor ilyenkor a tv kikapcsol és újra be.

 

A rögzítés 32 GB méretű pendrive-ra történne. Pár hónapja nem volt semmi probléma. Tud valaki javasolni valamit?

Köszönöm!

zoli0804 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 551

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni? Az a problémám, hogy most, hogy bekerült a filmbox live, szerettem volna belépni az internet.sony.tv oldalra, de elfelejtettem a belépési adataimat, amivel régebben regisztráltam, és aktíváltam a tv-m. A jelszóemlékeztetőt se tudom használni, mivel nem a valós születési adatomat adtam meg!

Hogy tudnám újra regisztrálni a tv-t egy új account segítségével?

taxxilaci Creative Commons License 2013.03.27 0 0 550

Szevasztok!

 

A készülék KDL 40CX520

 

A most megjelent filmboxban irják, hogy regisztráljak a

"http://internet.sony.tv" oldalon, ..eddig megy is a dolog, de ott egy

"aktiváló kódot" kérnek (5 karakter) azt mondja, hogy a tv menüjében van :-( de hol?????

tudna valaki segiteni?

Előre is megköszönöm!

Illetve, ha valaki már regisztrált, akkor szájbarágósan légyszi irja le :-)

tibi1983 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 549

Üdv.Nekem az a problémám hogy Divx regisztrációt szeretném elvégezni de nem engedi.Megvan az ellenörző kód,de amikor rá megyek az instalra az irja ki "NEM JELENITHETŐ MEG".Hogyha valaki tud segitnei irjon.

OWO Creative Commons License 2013.03.27 0 0 548

Szia!

 

A PS3 server legyen egy másik probléma. Ez server akkor szükséges, ha a TV-el el akarod érni a számítógépedet és onnak akarsz valamilyen médiát lejátszani (video, kép, hang).

 

A youtube-ot a TV-vel éred el, ha a TV-d kezeli a hálózatot vezeték nélkül vagy upt kábellel. A menüben megkeresed Bravia menüpontot és ott a Youtube-ot. Ha megtaláltad, akkor itt kéne bejelentkezned. Pontosan azt kell beírnod, amit a számítógépeden írsz be, ha be akarsz jelentkezni a Youtube-ra. Figyelj nagyon oda a kis-nagybetükre (főleg a jelszónál) és a különleges karakterekre. Jó időt elszórakoztam én is vele, mire elfogadta.Nem emlékszem már rá, hogy hogyan maradt "örökre" bent a bejelentkezési adatom, de hónapok óta nem kell újra bejelentkeznem, mindig beléptet. Az első beléptetésnél talán van valahol egy "Ne felejtse el" vagy valami ilyesmi lehetőség, na ezt válaszd ki.

 

Ha bejutottál, máris használhatod a Youtube--ot. Például a keresőbe írd be "teljes film". Nagy téglalapokba kiírja a talált filmeket néha néhány hasznos információval, például, hogy milyen hosszú a film.  Ha erre rányomsz 2X, akkor a jobb oldali ablakban valóban kis méretben fogod látni a filme de, ha mégegyszer duplán rákattogsz, akkor eltűnik minden és már csak a film lesz látható a teljes TV képernyőjén.

 

Egyenlőre ennyi. Valahogy úgy érzem, hogy van, lesz még kérdésed. Ahogy tudok válaszolok.

 

Üdv: OWO

Előzmény: Bojtor Tibor (547)
Bojtor Tibor Creative Commons License 2013.03.25 0 0 547

Sziasztok! Boldog Sony EX650 -es tévé tulajdonos vagyok 3 hete.  Segítségeteket  kérném a következőkben; a yotube videókat csak kis méretben játsza le és bejelentkezni sem tudok az oldalra (a gmail -es jelszóval).  A ps3 media servert feltelepitettem, de nem indul el.

sufniskoda Creative Commons License 2013.03.19 0 0 546

28 az új ára :D

Előzmény: Votom (545)
Votom Creative Commons License 2013.03.18 0 0 545

Sziasztok!

 

Sony Tv-hez valakinek egy zsírúj Sony BDP-S490B 3D Blu-Ray Smart lejátszó?

 

Boltban 38 ezer, én odaadom 28 ezerért!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!