Keresés

Részletes keresés

zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 180

Ez nálam nem hit kérdése, inkább tudományos. Természetesen nem így terveztem és nem is akarom így hagyni ezért is kérdeztem, de mint írtam sietni kellett és ezért maradt ki a szabályzó egység, amit be szeretnék építeni és 3-5 nk° közé beállítani.

Előzmény: bipet (176)
gabo011 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 179
Azért azt nem hiszem, hogy egy mosó vagy mosogatógépnek rosszat tenne a 0-ás víz!
Előzmény: bipet (176)
-csövi- Creative Commons License 2019.04.25 0 0 178

Melyik gyártónak?

Előzmény: bipet (176)
bipet Creative Commons License 2019.04.25 0 0 177
Ez végre korrekt hozzászólás!
Előzmény: -Memme- (168)
bipet Creative Commons License 2019.04.25 0 0 176
O ás vízre semminek nincs szüksége ha nem hisztek nekem írjatok
a gyártónak mailt és kérdezétek meg.
Ez a vízkezelés egy szakma de ehhez is ért mindenki :))))
Előzmény: zsigusz83 (175)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 175

Én Concept-et vettem 300l-es, mert kollektorral szeretném majd fűteni. Ez zománcozott belsőjű. Lehet belenyúltam, mert egy ilyen már kilyukadt az egyik havernak :(

Előzmény: gabo011 (174)
gabo011 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 174

A régi Ferroli 120l-es volt az új egy ACV tároló! 

Előzmény: zsigusz83 (173)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 173

Megkérdezhetem melyik márka vagy típus volt a HMV tartály?

Előzmény: gabo011 (172)
gabo011 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 172

A hmv tartály csőkígyója nem bírta! Utána vettem saválló belsejűt azzal nincs gond! :-)

Szerintem a bolti ioncserélt víz is 0-ás! 

Előzmény: zsigusz83 (171)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 171

Én direkt ezért is vettem vízlágyítót, hogy a rendszert ezzel töltsem fel. Akkor most a lágy víz mégsem jó az alkatrészeknek? Nekünk is van indirekt tároló meg puffer is (csőkígyós mind a kettő) és vegyes kazán padló + mennyezet fűtés/hűtéssel. Direkt 0-ás vízzel töltöttem fel a rendszert, hogy óvjam. A boltban kapható ion cserélt víz az hány nk° lehet?

Előzmény: gabo011 (169)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 170

Köszi a választ! Sejtettem :( akkor előre kell hoznom ezt a projektet...

Előzmény: bipet (167)
gabo011 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 169

Én kb. 13 évig használtam 0-ás vizet a házamban a konyhai hideg vizes csap kivételével és nem okozott gondot. Csak az indirekt tároló csőkígyója lyukadt ki mert nem bírta! :-) 

Előzmény: bipet (167)
-Memme- Creative Commons License 2019.04.24 0 0 168

Azért látszik a vízcseppek körvonala mert az elpárolgás után a Na ott marad. A nátrium nem olyan mint a vízkő, könnyen letörölhető, vízben pedig oldódik. ivóvíznek alkalmatlan így. Minimum az 5 nK az ivóvíz határérték.

Előzmény: zsigusz83 (166)
bipet Creative Commons License 2019.04.24 0 0 167
Szia
ne használj nullás vizet semmiféleképpen mert ebben minden egyes gyártó egyetért, hogy a nullás vízre nincs szüksége a házadnak. (Miele bosch, Vaillant stb)
Előzmény: zsigusz83 (164)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 166

Érdekes, mert a krómos felületeken látszik a vízcseppek körvonala, a csempén (fa hatású, barna csempe van) nem nagyon, de az ujjaddal simán letörlöd, nem kell hozzá semmi. A tusfürdő/szappan is nagyon más, olyan mintha lemosás után is szappanos, olajos lenne a bőröd tőle. Inkább pozitív mint zavaró.

Előzmény: -csövi- (165)
-csövi- Creative Commons License 2019.04.23 0 0 165

Teljesen megszünt a vízkő vagy van azért valami minimális?

Előzmény: zsigusz83 (164)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.04.23 0 0 164

Szia!

 

Lassan 4 hónapja használjuk az EcoWater eVolution 300 gépünket, a gép előtt van egy 50 mikronos szűrő. A beüzemelés eléggé sürgősre sikerült és nem szereltük be a gyári "vízkeménység állító csavart" így azóta "0-ás" vizet csinálunk, van egy csap amit kikerül a rendszer és abból iszunk és főzünk. Ez mennyire gáz a rendszer szempontjából? A csapok, gépekre gondolok, ill a lágyítóra is.

Előzmény: bipet (154)
bipet Creative Commons License 2019.04.17 0 0 163

Funkcióra igen minőségben nem.

Előzmény: -csövi- (162)
-csövi- Creative Commons License 2019.04.16 0 0 162

Köszönöm az infót. Mindegyik vízlágyító készülékben ugyan az a gyanta van vagy gyártókként különböző? 

Előzmény: bipet (161)
bipet Creative Commons License 2019.04.16 0 0 161

A lágyított víz nem egyenlő az  eső vízzel a megnövekedett nátrium tartalom miatt.

ha jól van beállítva a lágyító akkor egyébként nincs nullásra állítva a víz keménysége így a virágokat is nyugodtan locsolhatod vele.

a cseppmentes világot nem tudja elhozni a vízlágyító beszerelése .e a technológia működése miatt, ioncsere azt eredményezi ,hogy a víz nátriumtartalma megnő így a üvegfelületeken ahol a víz meg tud száradni fehér foltot hagy maga után csak ez sokkal könnyebb tisztítani nivel a sót oldja a víz

a vízlágyító arra kell, hogy a házunkban levő gépeknek optimális keménységű vizet tudjon szolgáltatni. Ide tartoznak még a kemikáliák is akár mosószer ,szappan ,tusfürdő ,sampon bármi ilyesmi .Azoknak is van egy optimális működési tartománya ami nagyjából négy hét német keménységi fok között van.

összefoglalva a vízlágyító ahhoz kell hogy a méregdrága gépeink optimálisan működjenek a csőhálózatunban ne rakódjon le a vízkő.

Az már csak hab a tortán hogy a lány vízzel jobban tudunk mosni jobban működnek az öblítő szerek így puhábbak lesznek a ruhák. Érzékenyebb 

bőrűeknek a fürdés is nagyobb élmény lesz megszűnik a bőrviszketés bőrszáradás érzése

Előzmény: -csövi- (160)
-csövi- Creative Commons License 2019.04.15 0 0 160

Szia! A lágyított vízzel szabad szoba növényeket locsolni? 

A teljesen kilágyított víz nem hagy semmi nyomot vízcsapokon csempén üvegen?

Előzmény: bipet (159)
bipet Creative Commons License 2019.04.15 0 0 159

Nem mert a technológiából adódóan megnő a víz nátrium tartalma , ezért nem keverendő a lágyított víz a desztillált vízzel

 

Előzmény: -csövi- (65)
bipet Creative Commons License 2019.04.15 0 0 158

a különbségek mindig akkor jön neki amikor a készülék meghibásodik ,akár garanciális időszakon belül. Melyik cég, hogy áll helyt az eladott ezközökért.

Vagy ha van egy tulajdonosi kérdés akkor arra milyen aparát van hogy a

válasz korrekt legyen (biológus,mérnök ,szervíz vezető) mert ezek önmagukban külön szakmák és szakterületek

 

Előzmény: tothszilard (106)
bipet Creative Commons License 2019.04.15 0 0 157

A víz tisztítása és vízlágyítás nem összeférő fogalmak. Az egyik esetben gépeknek csinálunk vizet a másik esetben az embernek.

az ember számára egy klórmentes nagytisztaságú de jó ásványianyag tartalmú vízre van szükség. ( legolcsóbban egy ultraszűrés technológiával oldható meg például víztisztító kancsó vagy akár konyha pult alá szerelhető ultraszűrő)

a gépek számára mint ahogy már írtam egy csökkentett ásványianyag tartalmú víz az optimális 4-6 német keménységű

Előzmény: -csövi- (116)
bipet Creative Commons License 2019.04.15 0 0 156

Ez egy kínai fejjel szerelt vízlágyító. 

Forrásontos lenne azt tudni hogy pontosan milyen vízre van szükség elég a sima lágy víz vagy  sómentes lágy víz kell.

Előzmény: Balzer700 (126)
bipet Creative Commons License 2019.04.15 0 0 155

Szia 

Sok probléma lehet először is a feladata az lenne hogy lokalizáljuk a vízfolyás helyét. Ha az megvan próbáld keresni a gyártó szervizét ,ha van neki , mert ők valószinüleg szakszerűen javítják és még sok éven ét szolgál. A gyanta attól is függ hol lakik és mennyi a napi vízfogyasztás.

Előzmény: Traco (141)
bipet Creative Commons License 2019.04.15 0 0 154

Sziasztok

Sokat olvasgattam  mik ők van szó itt a fórumon és mivel elég sok pontatlan dolog került leírásra.

-a gyanta élettarama nem  örök sőt minél több fém van a vízben annál rövidebb

-kútvíz lágyítása nagyon költséges dolog pont ugyan ebből az okból kifolyólag

-a vízlágyítók karbantartása fontos mert a hálózati vízben klór van a vízlágyítók fejében pedig egytől egyig gumi és műanyag alkatrészek végzik a munkát. a klór taknyos filmréteget hoz létre a gumi felületén ami egyrészt marja a gumit másrészt az apró mechanikai szennyeződések bele tapadnak.

-német vagy kínai gyártó a jobb választás árban egyértelmű a kínai az árelőny , viszont viszont ha a minőséget az országos szervízhálozatot

nézem akkor már nem biztos.

egy gyártási hibás gépnél ha elárasztja az új vízlágyító a házunkat kit könnyebb perelni egy kínai gyártót vagy akár egy német gyártót.....?

-a vízkezelés és a vízlágyítás az két teljesen különálló fogalom ivóvízhez minél magasabb kalcium magnézium tartalom a jó a gépeink számára pedig a csökkentett kalcium magnézium tartalom az optimális 4-6 NK

Ezért jó ha egy házban különválik az ivóvíz gerinc illetve a gépeink meg szánt víze.

 

Ha valakinek van kérdése nyugodtan írjon

Pityinger1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 153

Szerintem nyugodtan jöhet felhasználási, illetve üzemeltetési tapasztalat. Aki itt bóklászik az a téma iránt érdeklődik. :)

-Memme- Creative Commons License 2019.04.09 0 0 152

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Átolvastam az előző bejegyzéseket és láttam hogy sokan érdeklődnek az Ecowater berendezések iránt.

Ha valakinek van kérdése ezekkel a berendezésekkel kapcsolatban úgy szívesen válaszolok!

Dustdevil Creative Commons License 2019.04.06 0 0 151

Ha a bejövő vízzel csak annyi gondod van, hogy kemény, akkor a mosogatócsapon kívül érdemes mindent vízlágyítóra, kötni. A vízlágyító előtt mechanikai szűrést alkalmazni. A mosogatócsapot meg lehet ivóvíznek használni. Ha felmerül, hogy a bejövő vized bacis vagy büdös, esetleg ihatatlanul rossz az íze, akkor lehet más megoldásokon gondolkozni, de ha nem akkor felesleges. Az aktív szén szűrő segíthet ha büdös a víz. Ha teljes vízszűrést akarsz, akkor RO szűrő kell, de az kiszed minden ásványi anyagot is a vízből, így az az utáni víz ivóvíznek nem javasolt, hiszen nem pótlod a szervezet ásványi anyagát. Vannak erre is megoldások, amivel visszadúsítják a vizet ásványi anyaggal, de ez kicsit olyan Legényanyás megoldás, hogy ássunk egy gödröt ennek a földkupacnak :-). Szóval én RO-t csakis akkor raknék, ha baci vagy pl. arzén miatt ihatatlan, mérgező a bejövő víz.

Előzmény: JSmith85 (123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!