Keresés

Részletes keresés

BOLOND Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9771

Banyaszbeka,

Engem nagyon erdekelne az a forras ahol a Telepes utcarol olvastal.  El tudnad kuldeni a cimet? Az adataimnal az e-mail-em mukodik.  Nagyon megkoszonnem:)

 

Dengelegi,

Akarmilyen kep vagy leiras erdekelne a Telepesrol, a 44-es villamos vegallomasarol vagy a kornyekrol ha van! 

 

Cserebe talan tudok en is valamit kuldeni.  Koszi! 

 

BOLOND

Előzmény: banyaszbeka (9768)
dengelegi Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9770
Üdv mindenkinek, először szólalok itt meg.
Bányászbéka, azt írod, érdekes leírást olvastál a 70-es évekbeli Telepes utcáról. 1953-tól (vagy 54-től) 1966-ig laktam a Telepes utca 1/a-ban. Érdekel esetleg az utcáról néhány emlékforgács, vagy félreértettelek?
dengelegi
Előzmény: banyaszbeka (9768)
banyaszbeka Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9769
Ja, három tucat képeslap reprintben kapható. A magam részéről képeslapot küldeni viszont imádok, pedig az is rémesen elavult, úgyhogy talán mégis útba ejtem a kiállítást.
Előzmény: banyaszbeka (9767)
banyaszbeka Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9768
Építő kritikának szánom, személyesen is mondom nekik néha, ha összefutunk: fényképkiállításnak tipikusan interneten a helye, a képeslapokénak és a Szabó Bendegúz-hagyatéknak is. Kiállításra menni időt rabló, munkaidőben ráadásul keveseknek lehet, a kiállításnak nincs olyan plusz szerepe, ami más rendezvényeket éltet, hogy hasonló érdeklődésű embereket fizikai közelségbe hoz, több fontos képgyűjtemény már eleve interneten van, mint a Bp.-képarchívum vagy a Hamster feldolgozása. Jól kitalált kiállításokra ettől még szükség van, a fényképeknek viszont olyan weboldal ideális, ahol a saját anyag albumokban bemutatható, az idegen fényképek linkelhetők, az anyagot nagyívű vagy az egyes képekhez kapcsolódó szövegek kísérhetik kapacitástól függően, a fotókat a látogatók fórumszerűen kommentálhatják akár kontinensnyi távolságból (így olvastam pár hónapja például egy nekem nagyon érdekes leírást a hetvenes évekbeli Telepes utcáról), ezzel máshogy elérhetetlen információmorzsák gyűjthetők. Ez esetleg kedvet csinál másoknak is, hogy pár perc munkával közzétegyék a saját vagy a környezetük emlékeit, információit, illetve kikérdezzék az ismerős házban az ismerős embereket, ráérősen, gyűjtési kampányoktól függetlenül, megsokszorozva a formális egyesületi szerveződések hatókörét. Lehet számítani az iskolásokra, de nem úgy, hogy majd őket beterelik egy lehetetlen időben nyitva tartó, önmagában elég unalmas kiállításra, és nem is csak rájuk, hanem a gyökereket, maguknak múltat, kötődési lehetőségeket kereső emberekre. Érdemes viszont keresni az erre aktuálisan alkalmas formákat.
Előzmény: banyaszbeka (9767)
banyaszbeka Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9767
Zugló hétköznapi helyei (lakóépületek, vendéglátóhelyek, iskolák, kórházak, sportpályák) témájú történelmi képes levelezőlapok kiállítása a Kassák Klubban (Uzsoki u. 57., tel.: 251-1910). Nyitva május 29-ig hétfőn és szerdán 10 és 19, csütörtökön és pénteken 10 és 18 óra közt. A kb. kétszáz levelezőlap a rendező Zuglói Helytörténeti Műhely, a FSZEK és magángyűjtők tulajdona. A Műhely helytörténeti múzeum létrehozását tervezi, és már nem először kéri tárgyak, dokumentumok, fényképek átengedését.
courage the dog Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9766
tokeletesen egyetertek. (hu de ritka ilyen a zindexen:) )
Előzmény: Csokis (9763)
courage the dog Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9765
Egy pillanat. En sosem allitottam azt, hogy a XXI.sz.-ban okvetlenul meg minusz 20-ban is egy udvari slozin kell az embernek biologiai szuksegleteit teljesitenie. De a bontas es az atalakitas az ket dolog. Megtilatanam pl. a homlokzatok lebontasat es a-jo, lehet, hogy nincs tul sok belole, de az ertekesebb reszeket is, (pl. a lepcsohazak neha egeszen fantasztikusak, nem csak az eklektikus epuletekben, de a szecikben is), fuggetlenul attol, hogy vedett epulet-e vagy sem. Hogy spekulacios celra epultek? Na bumm. Sajnalom, hogy nekem kell elmondanom, de az epuletek pont arra jok, hogy spekulacios celokat szolgaljanak. Szoval az uniform-nos mara mar nem annyira- varoskep szerintem megorizendo. Belul modernizaljanak csak.
Amugy manapsag direkt olyan hazakat epitenek, amelyekben semmi ertek nincs. Szerintem ez nem veletlen. Meg akarjak elozni a jovobeli a zsidonegyedehez es a Corvin-Szigonyhoz hasonlo nagy botranyokat. Nem tudom, hogy helyes ez, vagy nem.
Előzmény: Boszorka (9762)
mamicska Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9764
elmondani könnyű,megépíteni pedig nagyon drága.Sokkal drágább,mint az új.
Előzmény: Csokis (9763)
Csokis Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9763
Azért lehetne azokból nagyon jót csinálni. Maga a szerkezet általában nem rossz. (Ami eddig nem dőlt össze, az már állva is marad. :-) ) Kell rá kiegészítő hőszigetelés, természetesen új vízszigetelés, új vezetékek. Persze házközponti fűtés, központi melegvízzel, egyénileg mérve. Tetőszerkezet és tetőfödém le (az fából van, megette már a fene), új tetőszerkezet egy nyitható, átlátszó udvar lefedéssel fel, a földszint és az első emelet közé egy új, egész udvart lefedő vasbeton födém (így a pince + földszint = garázs, üzlet, kiszolgáló helyiség, kazánház, stb.), az új, első emeleti udvaron közösségi tér. Nem rossz az, hidd el, és még hangulata is van.
Előzmény: Boszorka (9762)
Boszorka Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9762
Nos az említett területen nem igen vannak jó házak. A legtöbb amolyan körfolyósó WC kint szobakonyhás lakás. Nem hiszem, hogy te olyanban szeretnél lakni. Felújítani egy ilyet, meg többe kerül mint egy teljesen új lakóparkot építeni. Nem minden szép csak azért mert kb 100 éve +/- 12-20 év megépítették, rendszerint spekulációs célokra azon a környéken meg különösen olcsó rosszminőségű lakásokat.
Előzmény: courage the dog (9761)
courage the dog Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9761
hat ez nagyon szomoru:(
Szornyu nezni, ahogy bontjak le a sok regi hazat. Nagyon remelem, hogy egy konzervativ varosvezetessel jovotol kezdve megall ez a tendencia.
Es ha mar megis asnak, akkor a regeszeknek marpedig ott kene lennie-ezt kotelezove kene tenni, megha jo draga mulatsag is lenne..
Előzmény: mángorló (9746)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9760
Van ami nincs fenn a neten. Megkellene kérdezni valakit a fővárosnál, hídfenntartóknál.
Talán http://www.dunahidbp.hu/ tud segíteni, bár már nem dolgozik ott.
Előzmény: mamicska (9756)
lafal Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9759
A hangnak mindegy, hogy merre terjed, függőlegesen, vagy vízszintesen. Az viszont nem, hogy hol a hangforrás és hol hallgatjuk azt. Az utcazajt a járművek okozzák és azok zaja a házfalak között felfelé terjed, a tornaterem zaja pedig kiáradva az ablakokon a szemben lévő ház felé a legerősebb hatású úgy, mint az ott égő lámpák fénye.
Előzmény: kíváncsi64 (9758)
kíváncsi64 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9758
Nem voltam egyértelmű: a tornaterem a Körút másik oldalán van, szintén az első emeleten: tehát vízszintesen terjed a hang/zaj jobban, mint függőlegesen - vagy mi a szösz... Ja, ez nem a tudományos topik? Bocccs.. :-)))
Előzmény: mamicska (9757)
mamicska Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9757
na az az a zene,ami mindennél idegesítőbb!!
Hónapokig hallgattam a szomszédomét,de szerencsére elköltözött:-))
Előzmény: kíváncsi64 (9755)
mamicska Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9756
összegugliztam már mindent:-((

talán a felújítást végzó cégnél(ha még létezik)vannak adatok

a legjáratosabbak a tűzoltók,akik számtalanszor voltak fent egy mániás hídmászó miatt,hátha náluk is van egy tervrajz...elég bizarr dolog lenne.:-)
Előzmény: mestska (9749)
kíváncsi64 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 9755
Igen, ez így van: a hang valahogy felfelé nem terjed úgy. Barátnőmnek a Körútra nyílik az ablaka, az első(!) emeleten, és sokkal kevésbé az utca zaját hallani, mint a szemközti tornateremből kiszűrődő pattogó gépzenét ;-)
Boszorka Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9754
Elhiszem, de azért nyáron csak jó néha kinyitni az ablakokat. Akkor viszont garantált a zaj.:-(
Előzmény: mestska (9753)
mestska Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9753

Ismerem az épületet meg az egész teret. Sajnálatos, hogy a forgalom miatt ma már nem hiszem, hogy öröm lehet bennük élni.:-(((

 

Meglepő módon (még hangot is adtam a csodálkozásomnak!) a második emeleten szinte semmit nem lehetett hallani a forgalomból, úgy, hogy semmilyen plusz hangszigetelés vagy hasonló nem volt.

Előzmény: Boszorka (9751)
Csokis Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9752
A hetedik emelet már lehet, hogy elviselhető. :-)
Előzmény: Boszorka (9751)
Boszorka Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9751

Ismerem az épületet meg az egész teret. Sajnálatos, hogy a forgalom miatt ma már nem hiszem, hogy öröm lehet bennük élni.:-(((

 

Van a Kluny Domonkos utcában egy egyébként nem túl látványos ház, de az előcsarnokban van egy hatalmas átmérőjű oszlop, Kovács Margit kerámiával burkolva. Legalább is volt vagy 10 éve, mikor lakást néztem a házban.

Előzmény: mestska (9750)
mestska Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9750

elküldeném egy kis tanulmányútra vagy legalább is körsétára, hogy hogyan is néznek ki a valódi Bauhaus házak

 

Szerencsém volt valamelyik nap a Magyar Jakobinusok tér 4/b egyik emeleti lakásában, és lépcsőházában járni. Nagyszerű élmény volt, ajánlva mindenkinek. (ép.1935, tervezte Fenyves István és Fried Miksa) 

Előzmény: Boszorka (9734)
mestska Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9749
Rendelkezik valaki a Szabadság-hídi turulmadár méretarányos (esetleg méretezett) rajzával?

 

Tök furcsa, mert pont a kérdésed napján kérdeztem meg én is IRL, hogy mekkora is az a madár. Persze nem kaptam rá választ, így ha esetleg szerzel adatot, gondolj a nagyközönségre is :)

Előzmény: scsabi (9740)
mestska Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9748

Valaki fényképezi a Nagykörúton az ablaktalanított telefonfülkéket?

 

Igen, a Nagykörúton "ablaktalanítva" lettek, minek következtében tegnap az egyik villamosmegállóban várakozásom alatt halgathattam: "csak hallgass végig, [******]

 

Mintha már láttam volna lila telefonkagylókat is, a Bartókon pedig már a felirat is megváltozott az új névre, de nem lett lila a telefonfülke.

Előzmény: Hamster (9738)
mestska Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9747

A felirata az kb ez: 10 sz. 1894, A Duna 0. pontja felett, Budapest Székesfőváros Lejtmérése. Valaki értelmezni tudja mi ez?

 

Vélhetőleg egy geodéziai magassági alappont. Hasonlókkal találkozhatsz szerte a városban és országban, ha szemfüles vagy. 1894-ben vélhetőleg volt egy városi vagy országos felmérés, minek következtében az alapponthálózatotot sűrítették, esetleg a korábban meglevő pontokat egységesítették.

 

Már hiányzik róla a tényleges magassági érték.

Előzmény: mángorló (9746)
mángorló Creative Commons License 2005.05.14 0 0 9746
Annak akit érdekel, a Szegedi út-Kisgömb utca-Hajdú utca által határolt hármszöget rövidesen ledózerolják és többlakásos társasházat építenek rá. Áll ott egy régi-régi ház, ami most épp a "lakatlan és hordják szét" állapotban van, ugyan le volt zárva, de a jónép már feltörte. Jómagam is bemásztam a pincén keresztül és végigjártam amit lehetett. De a legérdekesebb nem is ott volt, hanem a ház oldalában. Egészen meglepő ez nekem, ugyanis 25 éve arra járok nap mint nap, és most tűnt csak föl.

A felirata az kb ez: 10 sz. 1894, A Duna 0. pontja felett, Budapest Székesfőváros Lejtmérése. Valaki értelmezni tudja mi ez?

(ha elkezdik bontani az épületet akkor ezt el is viszem magammal, kizárt dolognak tartom, hogy a helytörténei gyűjtemény odadugná az orrát. nem is értem hogy egy ilyen ház esetében miért nem mennek ki. másik dolog, hogy azt se tartom valószínűnek, hogy amikor az alapot ássák majd az épületnek - a mélygarázs kötelező - kimennének a régészek. ugye a ház igen öreg és bármi lehet alatta)




mamicska Creative Commons License 2005.05.13 0 0 9745
várom,a címem él!:-)
Előzmény: Boszorka (9741)
kambekk Creative Commons License 2005.05.12 0 0 9744

Állítólag Magyar Rádió élére azért keresnek ily lázasan új elnököt, hogy eladhassák végre az épületét! Voltak akik -épp e nyomás miatt- nem vállaták a posztot.

 

Lehet, hogy lesz egy Rádió Anno ?

 

 

Boszorka Creative Commons License 2005.05.12 0 0 9743
Ha nem rugtok ki innen ide is betehetem. Talán 3 kép van. Mindjárt megnézem, lekicsinyítem stb.
Előzmény: kíváncsi64 (9742)
kíváncsi64 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 9742
Engem is érdekelne az a ház... Megkaphatom a felvételek egyik-másikát?
Előzmény: Boszorka (9741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!