Keresés

Részletes keresés

jedi1 Creative Commons License 2021.12.17 0 3 157922

Esetleg van arról  statisztika, hogy az orvosok hány százaléka van az oltás ellen? A fele? A többség? Vagy pár magányos harcos?

Arról van adat hogy hányan halnak meg a vakcinától? És hányan a vírustól? Mert felteszem, az utóbbitól sokkal többen.

Arról van adat hány oltott halt meg azóta a vírustól és hány oltatlan?

Én gyanítom hogy a számok erősen egy oldalra húznak.

Meg azt is gondolom, hinni abban lehet vagy nem lehet, hogy Jézus járt-e a vízen. Egy világjárvány meg a kezelése viszont nem az a kategória, hogy ki miben hisz.

 

De én senkit sem akarok meggyőzni. Meghalt egy kollégánk, se nem volt öreg, se nem volt beteg, kb két hét alatt elvitte a covid. (Akkor még nem volt vakcina). Van egy kis kolléganő, az hetekig zokogott utána, úgy járt-kelt mint a holdkóros, mert nagyon szerette az illetőt. (Mellesleg mindenki szerette, olyan ember volt). Ennek ellenére az a nő oltás ellenes, és azt mondja, ha el kell emiatt menni a munkahelyéről. akkor sem oltatja magát. Innentől én felteszem a kezem.

De még annyi példát saját ismeretségi körből, van aki oltottan is pozitív lett, de különösebb hatás nélkül átvészelte. Van oltatlan ismerősöm, akinek nagy pofája volt, elkapta a vírust,  bő egy hétig döglődött otthon. Már jobban van, de elmondhatom, hogy sokkal szerényebben nyilatkozik a témában.

Előzmény: szellemijáték (157919)
Kuruc777 Creative Commons License 2021.12.17 -1 0 157921

...amikor én gyermek voltam 1drb.vakcin elégséges volt,hogy megvédjen egy életre,nem kellett emlékeztető

1,2,3...xz,és még valami Európa nagy városaiban nem tüntetek ellene,és még valami nem a kormányok

döntötek arról,hogy kötelező oltani pedig kemény kommunista vezetés volt,titokban kellett olvasni Illyés Gyula,

Egy mondat a zsarnokságról c.versét...-

Előzmény: jedi1 (157913)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.12.17 0 1 157920

Az oltásellenes "elismert orvosok és tudósok" ugyanakkora eséllyel belehalnak a covidba, mint a képzetlen laposföldhívő oltástagadók. Ha nincs szerencséje az oltatlannak, meghal, tök mindegy, hogy éles kés volt-e a fiókban, vagy csak egy tompa...

Előzmény: szellemijáték (157919)


szellemijáték Creative Commons License 2021.12.17 -3 2 157919

Azért ennyire nem lehet leegyszerűsíteni a jelenlegi rendkívüli helyzetet, mert pl. a politikusok ostobák és pont úgy kezelik ezt a helyzetet mint minden más helyzetet a saját előnyükre. Az algopirint talán évtizedekig fejlesztették, mint sok más oltást is és ezzel nem azt akarom mondani, hogy a sok összeesküvés elmélet gyártónak van igaza, de ismerek nagyon sok nagyon értelmes embert, aki azért nem oltatja be magát, mert pont nagyon részletesen utána olvasott a dolgoknak. Ezeket az embereket nem lehet egyszerűen úgy kezelni, megjegyzem elismert orvosok és tudósok vannak közöttük világszerte, mintha hülyék lennének ... 

Tehát ha te hiszel a kutatóknak akkor azt is tedd hozzá azoknak a kutatóknak hiszel akik javasolják az oltást. Szerintem ezt itt nagyon leegyszerűsítetted ..

Előzmény: Törölt nick (157917)
waxgirl Creative Commons License 2021.12.17 0 1 157918

Nagyon jól összefoglaltad, a szívemből szóltál.

Előzmény: Törölt nick (157917)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.16 -1 5 157917

annyi mindent elmondtak már erről és nem is tudom, hogy erről érdemes -e még egy szót is ejteni, úgyis már mindenki azon az oldalon áll, ahol.  azonban egy járvány az  közügy, akárki akármit mond. nem nekem van valami betegségem, amit eldöntök, h így vagy úgy kezeltetek vagy sem, hanem mindenkire kiterjed és össznépi bajunk van.  van  egy közmegállapodás, h nyitunk szakiskolákat, egyetemeket, ahol ilyen /olyan emberfőket tanítunk azért, hogy a köz érdekében majd a tudásukat használjuk.  semmi köze egyéni megítéléseknek egy ilyen ügyben, mint ahogy műtét közben sem szólok, hogy ha lehet ne így varrják a sebem, hanem úgy, vagy más példával a gyógyszertárban hányszor hallom, hogy adjon erre és arra valamit... megkérdezi ott bki, hogy ezt a valamit, amit az a  gyógyszerész ajánl, miért ajánlja? mi a hatóanyag, mikortól folytattak vele kísérleteket? dehogy kérdi...nem gondolja senki, hogy attól is baja lett ? az algopyrin mellékhatásait sem olvasom el, hanem bekapom, ha a fáj a fejem...és elhiszem az autószerelőnek is, hogy tudja hogy miért szedi szét a kuplungot, ha szerinte ott a baj, és hiszek péknek, hogy úgy sütötte meg a kenyeret, hogy kihagyta belőle a ciánt. szóval én hiszek a kutatóknak. ezért tanultak. biztos van veszteség, vannak egyéni érzékenységek és ez borzasztó, az ilyen időszakot hívják vérzivataros időknek. 

 

Előzmény: dirtydoggy (157915)
dirtydoggy Creative Commons License 2021.12.16 0 3 157916

Adomány cipősdobozokat készítettem, egy tucatot, immár második alkalommal. Közben nosztalgiáztam. A lányom gyerekkori játékait tettem a dobozokba. Biztos vagyok benne, nagyon jókat fognak játszani vele azok a gyerekek, akik meg fogják kapni őket. Ahogy az enyém is játszott velük, egészen pontosan játszottunk velük, hiszen rengeteg együtt töltött időt idéztek, idéznek meg ezek a játékszerek. Talán az életem legvidámabb időszaka volt. Tényleg nagyon jó érzés adni, talán jobb is, mint kapni. 🙂

dirtydoggy Creative Commons License 2021.12.16 0 4 157915

Ha már itt szóba került a covid, én is ezen a témán elmélkedem ma este. Ma reggel meghalt egy rokonom az említett kórban. Nem volt annyira közeli rokon, de a lányával nagyon jó viszonyban vagyunk, ezért is érint jobban. Az említett hölgy oltás ellenes volt, hallani sem akart a vakcináról. Azon gondolkozom, ha beadatta volna, lehet hogy most is élne. Persze semmi sem biztos, de lehet hogy igen. Nyílván mindenkinek szíve-joga, hogy azt és úgy tegyen, úgy élje az életét, ahogy neki tetszik. Én azt gondolom, ha csak egy pici esély is van a túlélésre az oltással, akkor meg kell adni a sorsnak ezt a sanszot. Lehet, hogy Kóbor János is élhetne még? Ezt már sosem tudjuk meg. Se vitázni, se meggyőzni nem akarok, mindenki döntsön a saját belátása szerint. Egy dolgot ne felejtsünk el, a döntésünknek nemcsak a saját, de közvetlen családunk életére is hatással van. 

szellemijáték Creative Commons License 2021.12.16 -1 0 157914

ez pont 4 nick :D

Előzmény: jedi1 (157913)
jedi1 Creative Commons License 2021.12.16 0 5 157913

Azon gondolkozom, hogy amikor még én gyerek voltam, akkor a vakcina szó még nem volt szitok.

De persze nem is volt net, ahol az önjelölt szakértők okosították ki egymást.

Előzmény: szellemijáték (157912)
szellemijáték Creative Commons License 2021.12.16 -4 1 157912

Azon, hogy két évvel ezelőttig, a Covid megjelenéséig akkor oltottak be valakit valami ellen, ha az veszélyeztette az ember egészségét. Ma a politika és a tüntető tanárok követelik a gyerekek beoltását Covid ellen, mikor egyértelműen kimutatott tény, hogy egy amúgy egészséges gyereknek nagyobb az esélye lezuhanni egy repülőgéppel, mint Covid fertőzéssel kórházba kerülni ill. maradandó károkat szenvedni.

Ha valaki tud németül csak ajánlani tudom ezt a reklámfilmet:

https://index.hu/kultur/2021/12/16/reklam-film-karacsony-penny-kritika/

dirtydoggy Creative Commons License 2021.11.20 0 0 157911

Látni láttam, csak nem tudtam, hogy arra reagáltál. Így már értem. :) 

Előzmény: Törölt nick (157910)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.20 0 0 157910

akkor te nem láttad az előttem való hozzászólást? legalább azóta megint megindult a topik :)

Előzmény: dirtydoggy (157905)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.11.20 0 0 157909

Így van. Szerencsére reggel beindult, így szánok időt a mostaniak alaposabb megnézésére. Jó lenne, ha következő is kibírna 10 évet.

Előzmény: Törölt nick (157908)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.20 0 0 157908

amennyire láttam, tényleg kamu

 

a feltolt árat akciózták le neked :DD

Előzmény: Rendszer.hiba (157907)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.11.20 0 0 157907

Azon, hogy mekkora nagy kamunak érzem-tartom a Blackfridayt.

Csütörtökön este kifeküdt a mosogatógépünk, így még aznap este nekiláttam keresgélni, hogy másnap már a régi helyett-helyén dolgozzon az új gép. Ekkor találkoztam szembe azzal, hogy a másnapi blackfriday miatt egy csomó műszaki cuccokkal foglalkozó multi oldala használhatatlan... S bár találtam itt-ott árat, de jó, kivártam a másnap reggelt, hogy akkor legalább nagyobb merítésből válogathassak, s talán kedvezőbb áron... 

Volt, aki a régi, "akciós" áraira húzta rá a blackfriday matricát, volt, aki a 250-300 ezeről engedett kb 10 ezret...  

reality2021 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 157906

Mivel a Facebook hitelesítés nem megy, kénytelen voltam új nicket készíteni. Szóval az a legjobb, ha az ember minimalizálja a kommunikációt. Ez nem azt jelenti, hogy nem veszek észre dolgokat, de amin nem tud változtatni, azt el kell engedni. Nem fogok minősítgetni, sem megerősítést várni, mivel a stílus maga az ember. 

dirtydoggy Creative Commons License 2021.11.19 0 0 157905

Biztosan az én készülékemben van a hiba, de nem tudlak követni, illetve nem értem, mit akartál mondani. 🤔

Előzmény: Törölt nick (157904)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.19 -1 0 157904

azon, hogy mindenki úgy le lett teremtve, hogy azóta semmin nem gondolkodik el senki semmin :D  

Passatorius Creative Commons License 2021.11.06 0 1 157903

On: több mondatban kifejtett, tényleges elgondolkodás, akár egymásra reagálva, megvitatva.

Off: egysoros felvetések (nem csak állítjuk, be is bizonyítjuk, hogy elgondolkodtunk), köszönések, csevegések, pletykák, más topikok kitárgyalása, üzengetések, élménybeszámolók, melyet nem követ elgondolkodás.

hotblood Creative Commons License 2021.11.06 -1 1 157902

Hogy éppen ideje volt újra imregnálni  a vitorlas cuccaimat 🙃

Törölt nick Creative Commons License 2021.11.06 -1 0 157901

Mit lehet kezdeni a folyamatos provokációval ?

dear-bear Creative Commons License 2021.11.04 0 1 157900

Ezt pedig neked kell megoldanod.

/A net tele van ilyen problémák orvoslásával, én most csak kiváncsiságból beirtam a G-ba és kidobott egy csomot/

Előzmény: Törölt nick (157899)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.04 0 0 157899

Nem tudom a válaszokat, pedig engem is zavar, hogyha itthon vannak, akkor a munkavégzésem ellehetetlenül. 

Előzmény: dear-bear (157898)
dear-bear Creative Commons License 2021.11.04 0 0 157898

Nem feltétlen

 

Nem lehet általánositani

Előzmény: Törölt nick (157897)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.04 0 0 157897

Rivalizálás, féltékenység. Ilyen az emberi természet.

Előzmény: dear-bear (157896)
dear-bear Creative Commons License 2021.11.04 0 0 157896

Nem akarok okoskodni, de azt nem lehet kideriteni, hogy mi okozza a gyerekek közti feszültséget, ami az összeverekedésben nyilvánul meg?

Előzmény: Törölt nick (157894)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.03 0 0 157895

Talán nem helytálló a megfogalmazás, a pontos megfogalmazás, hogy mennyi értéktelen tartalommal "égetem" az időt, ezt az időt értelmesebben is tölthetném, tartalmasabb beszélgetésekkel. 

Előzmény: dirtydoggy (157892)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.03 0 0 157894

A helyzet az, hogy nincs akire bízni tudnánk, illetve van egy bébiszitter, de néha beteg ő is. Mivel bármelyik percben hajlamosak hülyeséget csinálni, állandó szemkontakt. Elég sűrűn összeverekednek, ilyenkor lehet őket szétszedni. 

Előzmény: dirtydoggy (157892)
hotblood Creative Commons License 2021.11.03 0 1 157893

Azon, hogy igen, elmegyek. Mert később megbànom, ha kihagytam volna

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!