Keresés

Részletes keresés

Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.24 -1 4 158140

Orbán egy manipulatív, velejéig romlott,becstelen, gonosz, rosszindulatú lény. Az elvakult-elbutított szektásított híveinek tök mindegy, hogy mit és hogyan mond, azok isszák szavait, mert imádják a sületlenségeit, hazugságait.

Előzmény: szellemijáték (158138)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.24 0 0 158139

"( hh többször Skócia??? )"

 

Rokonaink laknak Skóciában. Évente párszor ide-oda utazgatva látogatjuk egymást. S akkor kirándulgatunk is... :) Bár ők már kimondva csak miattunk jönnek Magyarországra.

Elgondolkodtunk, hogy akár az is lehetne majd célpont, ha nekiindulunk, csodaszép tájak, fantasztikus óceánpartok, s nem drágábbak a házak, mint itt, viszont a hülye időjárásuk nagyon nem a kedvencem... :)

 

 

"épp gondoltam ez a póló aztán semmi különös"

 

Az igazán jó holmik nem hivalkodóak, mint ahogyan akik hordják ezeket, azok sem giga-márkajelzésekkel igyekeznek reprezentálni.

Előzmény: Törölt nick (158137)
szellemijáték Creative Commons License 2022.07.24 -1 1 158138

»Mi nem vagyunk kevert fajúak« ezt csak egy náci fióka mondhatja ki 2022-ben, ebben Gurcsánynak igaza van ... úgy gondolom. 



Törölt nick Creative Commons License 2022.07.24 -1 1 158137

Londonban jártam így, ejj mondom a lányomnak de jó kis butik-erre ő- hát ez egy  second hand anyaaaaa .. no mondom annál jobb :D 

 

( hh többször Skócia??? )

Előzmény: Rendszer.hiba (158134)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.24 0 0 158136

hát erre csak azt tudom mondani, hogy a hétvégén találkoztunk egy "nekem új " baráti párral, akik a párom társasága. vitorláznak és minden úri dolgot művelnek...ott ültünk a  fagyizóban, épp gondoltam ez a póló aztán semmi különös a pasim- jó, tehát valamit éreztem, hogy gondolnom kell róla, de komolyan semmi egyéb .. aztán mikor mentünk hazafelé, mondja a párom, hogy no aztán az xy is egyből megmutatta ki is, ebben a pólóban -és mondja, h ennek darabja kb százezer feletti bőven... én semmit nem láttam ebből, csak egy kedves, balatoni nyárhoz öltözött mosolygós 50-es pasit :) felőlem aztán lehet bmilyen. legyen a ruha a viselője személyiségével kompatibilis, h honnan való szvsz tök mindegy.  

Előzmény: szuri kata (158124)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.24 0 0 158135

Az átlátszó üvegpohár nekem jobban bevált. És egy műanyag alátét. A pohár csak is rovarfogásra van rebndszeresitve. Aztán 3 másodperc mikrohullámu ,és a döglöt legyet dobom ki az ablakon. Törölközővel sokszor szétkentem a falon.😃😃

Előzmény: szuri kata (158109)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.24 0 0 158134

Elhiszem. Ilyenekben kishazánkban még nem jártam. Skóciában viszont megérte a kabát miatt... Bár asszonykámék annyi jó cuccot vettek, hogy alig fért be minden hazafelé. :)

 

Jellemzően nem egy-két dolog vásárlásával szoktam szórakozni...Ha úgy érzem, fogyóban van valami, akkor általában normális minőségben pl 5 farmert, 10-20 fekete galléros pólót, 2 bakancsot, 5 pulóvert vásárolok egyszerre... s így tovább mindennel, így hosszabb időre letudom a ruha vásárlásokat. Szerintem pl 1-2 pólóért nincs értelme ruhaboltba menni...

 

Elgondolkodtató... barátokkal-ismerősökkel többször is beszélgettünk arról, hogy ez jellemzően férfiszokás, többen is így vásárolnak... 

Előzmény: Törölt nick (158133)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.23 0 0 158133

A magyar second hand boltok kìnàlata elég szegènyes

Előzmény: Rendszer.hiba (158128)
szuri kata Creative Commons License 2022.07.23 -3 0 158132

a segélyen élő meg nagyon jól tette , hogy összespórolta rá és nájki cipővel nyomult.

meg akarta magát kímélni attól a borzalomtól, amit egy occó  csájníz fos hordása okoz.

 

Előzmény: Rendszer.hiba (158127)
szuri kata Creative Commons License 2022.07.23 -5 0 158131

na ez meg a másik, kariti!

ruhából, öltözékből mindig új holmikat vásárolok.

kö'll a fenének másnak a levetett franc rongya!

Előzmény: Rendszer.hiba (158128)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.23 0 1 158130

Bravó, megértetted a lényeget.... Jah, mégsem. :) Úgy vélem, ennyit a további párbeszédről...

Előzmény: szuri kata (158129)
szuri kata Creative Commons License 2022.07.23 -5 0 158129

ja, a zsidó cukerhegyi  besavanyodott pofával.

kő gazdag lett, mert függővé ,lóvá tette a sok facebuk huszárt.

bár sokat netezek, ennek a sóletzabálónak a kreálmánya sosem érdekelt.

Előzmény: Rendszer.hiba (158127)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.23 -1 1 158128

Egyetértünk. Nagyon jó dolgokra lehet ráakadni....

 

Másfél hete jöttünk haza Skóciáóból. Tele van jótékonysági szervezetek által üzemeltetett Charity boltokkal (mint ahogyan Írország és Britannia többi része is), amiben a szegénytől a tehetősebbekig mindenki megfordul, vásárol. Ott hagyománya van annak, hogy az emberek a megunt de jó cuccaikat ingyen leadják, és annak is, ha valami megtetszik, megveszik, kvázi fillérekért az új árához képest. Erről szólnak a Charity boltok.

Viszonylag hideg és esős időszak volt, kabáttal nem készültem, ezért ha már asszonykámék beugrottak legalább tucatnyi ilyen boltba Glasgowtól Edinburghig, meg a csuda tudja merrefelé, még Írországban Dublinban is ... :)  , én is körülnéztem... a franc sem akart fázni-elázni, vettem egy újszerű kabátot. Otthon derült ki, hogy az új ára annak a hajós kabátnak 120 font. Én 10 -ért vettem.

Amúgy ott is hagytam Skóciában, csuda se cipeli haza, megyünk majd még idén, legalább nem kell cipelni...

 

Sportáruházakba érdemes benézni. Nagyon jó dolgaik vannak. Én sem vagyok fiatal, bár öreg sem, de pl kajakozáshoz, túrázáshoz érdemes ezekhez kitalált öltözéket használni. S szerencsére sok olyan van, amiken nincsen hivalkodó márkajelzés....

Előzmény: Boszorka (158126)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.23 -1 1 158127

Ezt a szöveget mond el nyugodtan pl  Zuckerbergnek... s még sok százezernyi olyan kőgazdagnak, akiken márkajelzéses cuccokat nem sokat fogsz látni... :)

 

Megfigyeltem, hogy azok akarnak kitűnni a tömegből, mint pl a cigó a kétujjnyi aranylánccal, a tehetségtelen seggnyaló a sokmilliós karórájával, vagy a segélyen élő a Nike cipőjével, akik bizonytalanok magukban, tehetségükben, társadalmi státuszukban.

Azok vásároltak hitelre új vagy használt, egy-két kategóriával nagyobb autót (s buktak is bele), akik a kisebbrendűségi érzéstől vezérelten nagyobbat akartak villantani, mint amit a fizetésük lehetővé tett volna....

Előzmény: szuri kata (158125)
Boszorka Creative Commons License 2022.07.23 -1 2 158126

Volt egy barátnőm, sajnos már nem él. Volt pénze, de ő imádott turkálókba járni. A legolcsóbb kacatok is remekül álltak rajta. Senki nem hitte volna el, hogy hol szedi össze a dolgait. Mindig irigyeltem, mert nekem ehhez se szemem se önbizalmam nincs. Ő bement egy turkálóba messziről kiszúrta, hogy mi lesz jó neki, sőt a napokban volt a kezemben egy darab, amit nekem talált valahol. Időtlen darab, second hand boltban találta, valahol a Margit körúton, és még mindig jól hordható.

 

Jómagam soha nem járok sport boltba, már rég kinőttem a sport cuccokból.:-(  Korban értem, nem termetre.

Előzmény: szuri kata (158124)
szuri kata Creative Commons License 2022.07.23 -4 0 158125

tipikus kispolgári hozzáállás!

nincs pénz lóvéra, aztán marad az irigykedő pillantás arra akinek az Isten felvitte a dolgát.

magyar honban különösen nagy hagyománya van az ilyen rossz beidegződésű "népszokásnak".

én a magam részéről ,magasról lexarom a pofájukat!

Előzmény: Rendszer.hiba (158123)
szuri kata Creative Commons License 2022.07.23 -4 0 158124

bla bla bla

úgy kezelem a posztodat, hogy ez is csak egyfajta vélemény, ami több dologban sántít.

ha betévedsz egy sportboltba ott az összes termék valamilyen szinten ízléses, más kérdés , hogy nem minden fazon tetszhet.

egy korosabb illető is megtalálhatja, és magára öltheti a neki szimpatikus darabokat, jól fog állni neki.

az ár igenis nagyon sokat számít, a drágább öltözékek jobban néznek ki, kényelmesebbek, tartósabbak,

mint a piacos, csájníz boltos occó göncök.

ha márkás, drága , tiszta cuccost hordasz mindenképp feltűnő leszel benne, bár ez attól is függ, milyen közegben jelensz meg benne.

de nincs is ezzel semmi baj, egy a lényeg, jól és kényelmesen érezzem magam benne.

Előzmény: Boszorka (158122)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.07.23 -1 1 158123

Aki ezek alapján ítéli meg a másikat, az a felszínessége miatt igen sokszor fog téves következtetéseket hozni más emberekről. 

Másrészről az, aki a külcsínjének "divatos" kiegészítőkkel való felturbózásával véli megtalálni a kulcsot önnön maga felértekeléséhez a társadalmi hierarchiában, az csak a magához hasonlókat fogja tudni "elkápráztatni"... 

Előzmény: szuri kata (158121)
Boszorka Creative Commons License 2022.07.23 0 2 158122

Nem értek veled egyet. A ruha legyen izléses és a korodhoz illő. Az ára nem számít. Főleg nem legyen feltünő, szerintem.

Persze lehet, hogy a fentieknek köszönhetem, hogy soha nem tapasztalok kellemetlen viselkedést velem szemben.

Előzmény: szuri kata (158121)
szuri kata Creative Commons License 2022.07.23 -3 1 158121

nem a ruha teszi embert? 

dehogynem!

öltözz fel márkás, divatos cuccokból, vegyél magadra látványos okos kiegészítőket, óra, karkötő, blutusz fülhallgató, stb.

máris te leszel a figyelem középpontjában, boltokban, udvariasak, előzékenyek veled, olyan is köszön akinek inkább behúznál egyet..

Amy Lee Creative Commons License 2022.07.21 0 1 158120

Nem jóslatot kértem a főnöktől, hanem utasítást a megoldásra. Amúgy nem vitatom, hogy igazad van...

Előzmény: Boszorka (158119)
Boszorka Creative Commons License 2022.07.21 -1 0 158119

Ehhez nem kell jóstehetség. El fognak mindenki árasztani a problémák, amire nem lesz egyszerű megoldást találni. Na persze a mindenki alól lesznek kivételek, akiknek részben köszönhetjük majd a problémáinkat.:-(

Előzmény: Amy Lee (158118)
Amy Lee Creative Commons License 2022.07.21 0 0 158118

Elmondtam egy problémát a főnökömnek, aki azt felelte, hogy hamarosan sokkal nagyobb problémái lesznek mindenkinek...

szuri kata Creative Commons License 2022.07.21 -2 0 158117

bazmeg, a k anyjukat , ezek sose fogynak el , most is itt röpköd körülöttem pár darab.

élesítem a törölközőt.

Törölt nick Creative Commons License 2022.07.21 0 0 158116

mert itt nem lehet bízni semmiben, ki tudja, hogy a 90 az másnak is kilencven-e :D  szóval biztos, ami tuti ;)

Előzmény: szellemijáték (158115)
szellemijáték Creative Commons License 2022.07.21 0 0 158115

Ugye vannak azok a szaros kapuk az utakon, ahol mérik mennyivel mennek az autók. Mostmár x-edjére is megtörtént, hogy egy főúton, ahol 90-et lehet menni, az előttem lévők 60-70 közé lelassítanak. Miért az isten szerelmére? 

Shangri-La Creative Commons License 2022.07.20 0 0 158114

légycsapó, igen, vele az a gond , hogy mivel kemény anyagú , a bogártetemet otthagyja, felkeni a falra, bárhova , undorító.

 

Há' mer' nemjó a légycsapód. :D Az enyém is műanyag, "rácsos", de vannak kis kiálló bütykök, saccra 1 mm, emiatt nem kenődik szét a falon.

 

Előzmény: szuri kata (158111)
eperlekvár Creative Commons License 2022.07.20 -2 1 158113

Már 12 éve.. 

Előzmény: szellemijáték (158112)
szellemijáték Creative Commons License 2022.07.20 0 0 158112

Azon, hogy mennyire nem aktuális az aug. 20.-i tüzijáték, de mennyire jellemző a kormány valóságidegen gondolkozásmódjához. Konzekvensnek konzekvensek, mindent rántanak magukkal a mélybe. Miért kell az országnak minden korban a múltban élnie?

szuri kata Creative Commons License 2022.07.20 0 0 158111

a szúnyogháló nem megoldható, mert az ablak nyithatósága szempontjából csak kívülről lenne felhelyezhető, de mivel nem földszinti

nem kivitelezhető.

ráadásul sötétít is+ gátolja a levegőáramlást.

légycsapó, igen, vele az a gond , hogy mivel kemény anyagú , a bogártetemet otthagyja, felkeni a falra, bárhova , undorító.

a törölköző, vagy rongy puha anyag, nem keni szét, hanem egészben a padlóra esik.

másrészről az is munkás, csapkolódni kell vele.

Előzmény: Boszorka (158110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!