Keresés

Részletes keresés

tapirka1014 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5840
A állatkísérletek bizonyították, hogy a 4 színnel nyomott tyvek rajtszámok tökéletesen megfelelnek a hagyományos, lyukasztós módszerrel bonyolított tájúszóversenyek versenyzőazonosítására.
Fél óra vízben, átlyuggatva. Az anyag utána még mindig téphetetetlen, a nyomás csak erős dörzsölésre kenődik el, de nem vészesen.
A baj csak az, hogy kis példányszámban nagyon drága...
Előzmény: J a a t (5837)
lükepék Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5839
na?
Előzmény: tapirka1014 (5835)
ChKaresz Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5838
Természetesen A4-es félbehajtva. Betűméret az adatmennyiségtől függ, de simán olvasható marad (szerintem Arial 11 vagy Times New Roman 12 belefér).
Előzmény: J a a t (5825)
J a a t Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5837

 

 

 pompás, de légyszííí előtte szurkáld át gombostűvel....

Előzmény: tapirka1014 (5835)
J a a t Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5836

 

 köszönöm

 

 

Előzmény: tapirka1014 (5833)
tapirka1014 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5835
hova, hova, hát a címemre.... :-)

nicknév kukac frímél pont hu

Tesztelek: beáztattam egy rajtszámot, fél óra múlva megnézem és beszámolok
Előzmény: lükepék (5834)
lükepék Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5834
hé, ez az én ötletem volt. :)

Tapír, hova lehet neked emailt írni?
Előzmény: J a a t (5831)
tapirka1014 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5833
A BSI összes rajtszáma erre készül, nem szokott vele probléma lenni eső, hó esetén sem. Ilyenre készültek a T100 cuccai is, a tájfutó vb rajtszámai és még sorolhatnám.
konkrét 60 km/17 óra/trutymó idő tapasztalatom még nem volt vele :-)
Előzmény: J a a t (5831)
e b o l a Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5832
jövőre mindenképp szeretnék előnevezést ismét és olcsóbban mint a helyszínen

és én is gondoltam erre a dologra
pozitívan állok az ötlethez :) tetszik
Előzmény: olipapa (5815)
J a a t Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5831

 

Köszönöm !

 

 van tapasztalat(od) arról, hogy ez a fólia mennyire bírja a tájfutó szúróbélyegzővel  való fullkontaktot, tökigérő hóban, szitáló havas, jeges esőben úgy 60 kilin/ 17 órán keresztül....? :)

Előzmény: tapirka1014 (5829)
e b o l a Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5830
sajna storno...

elnézést kérek
Előzmény: -Henger- (5818)
tapirka1014 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5829
vízálló rajtszámpapír = tyvek
Előzmény: J a a t (5821)
-athosz- Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5828
No, eccccerrre.

Gyurka, ha belegondolsz a M115-ös, minden pontra kirakott szintmetszetnél nincs jobb, mert az elkövetkező szakaszról minden fontos infó rajta van. Pálya jellege, jelzésváltás, táv, következő pont frissítése. Egy összefoglaló KIS szintmetszet bőven elég.
Előzmény: medvegyu (5826)
-athosz- Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5827
Nekem is ez a megoldás jön be. Előtte lehet nézegetni, nyugodtam végigrágni, aztán szépen otthon hagyni és nyugdíjas korba újra elővenni. Aki meg akarja magával viszi és közben ebből tájékozódik. De 2., 3. , 1x. teljesítéskor nem feltétlenül nyomtatom ki, viszem magammal, mert nem ez a része a maradandó emlék. Számomra. A pecsétes, könnyes, véres, csapzott, foszlós igazoló része az más! De az csak töredéke ezeknek a sokoldalas füzeteknek.
Előzmény: ChKaresz (5824)
medvegyu Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5826
Ha túl nehéz a füzet, vagy bármiért zavar, nem kell magaddal vinned.
Szerintem minden rendező elfogadja, ha végigviszel egy üres - akár vízálló - lapot, amire gyűjtöd a bélyegzőt, vagy leszeded az utolsó lapot, ha egyáltalán van bélyegzés.
De szerintem inkább az a kérdés, hogy mi legyen benne az itinerben és milyen formában.

Egy igényes szintmetszet la. A4, 100 km fölött két oldalas A4. Kell? Szerintem igen.

Egy táblázat jelzésekről, jelzésváltásokról, szintről, távról, ellátásról: nem minden, de egy tömör kivonat ráférhet A5-re.

Pecsételőlap minimum A5 - tudom ennek szükségessége vitatott, de szerintem bizonyos értelemben optimális megoldás, egyszerű, olcsó, emlék, hazaviszed, elrakod, később akármikor előveheted, felírhatsz rá közben részidőket, rajta van megszáradt verejték, az időjárás lenyomata :-).

Térkép kivonat a kijelölt útvonalról? Ha van szöveges itiner, az részben pótolhatja, különben egy hosszabb túrán sok elágazó esetén ez többször A4, ha olvasható méretet szeretnél.

Ahol a kiadott térképek megtévesztésig nem jók, oda mindenképp kell térképkivonat is.

Persze lehet olyan is, hogy végig kijelölöd az útvonalat saját jelzéssel, ami megspórolja a fenti itinert.
Ennek vannak kockázatai, leveszik, átkötik, vagy mégse olyan egyértelmű, mint ahogy elképzelted és akkor mi a támpont, ha nincs itiner?

Itt kicsit elkanyarodnék az itinertől:
A saját jelzések után véletlenül mindig szokott kint maradni, így a Budai-hg., Pilis, tele van ilyenekkel, de még a Mátra is.

Ez nem csak azért baj, mert épp ttúrával, futóversennyel szennyezünk vizuálisan az erdőben, ami önmagában is nagyon nagy öngól, hanem mert óriási támadási felület.

Ezért is pártolom a turista jelzések felújítását, sajnos még abban is keresnek fogást egyesek (pl. magánerdőkben). Az egyéni kint marad jelzésekkel kapcsolatban viszont jogos a kritika, és az évek alatt befektetett munkából (kijelölés, leszedés) a jelzéskarbantartás is bőven kifutná.

Persze a legjobb ha pár ezer ember is van az útvonal mentén, mint az UTMB-n :-), és magashegységban halad az út, ahol kevesebb a nem egyértelmű elágazó, földút.






Előzmény: ChKaresz (5824)
J a a t Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5825

 

 1 db kétoldalas lapra ráfér

 

 -A4-es vagy A3-as...betűméret ?

Előzmény: ChKaresz (5824)
ChKaresz Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5824
Na ez a fajta itiner szerintem előnevezés után, de még a verseny előtt hasznos (külföldön Roadbook), hogy a versenyző memorizálni tudja a pályát, vízvételi lehetőségeket stb. De a versenyre nem alkalmas.

Én pl. úgy készülök egy versenyre, hogy memorizálom az útvonalat, a térképet, a természetes vízvételi helyeket, jelzésváltásokat, EP-k közötti távolságot stb.

Tehát a versenyen csak egy lehetőleg vízálló, EP-ket, jelzéseket, szolgáltatásokat, térképvázlatot (táv és szintadatokkal) és fontos telefonszámokat tartalmazó itinerre van szükségem. Ez 1 db kétoldalas lapra ráfér, és profin használható.
Előzmény: medvegyu (5811)
Rhiannon21 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5823

:)) Levelet is lehet nekünk hagyni, volt már rá példa.

Nem baj, lesz még legközelebb!!!

 

Az Ezüst-hegy, úgy általában a Kevélyek kevésbé ismert, rejtett szépségei... Sok látnivaló van még! Egyébként volt több kunyhó is, csak ez maradt fent. Lent a Szabó József-barlang kőfejtőjében is van még egy boltív. A hétvégén meg szerettem volna mutatni Medvegyuék barátainak, de olyan rejtett, hogy én magam sem találtam meg a lejáratot a kőfejtőbe, végül Renivel és a picilányával abbahagytuk a zsebrambózást a bozótban és visszamentünk a kunyhóhoz... :o)

Előzmény: asciimo (5820)
medvegyu Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5822
Okés!
Előzmény: Ezüsthegyi (5819)
J a a t Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5821

 

 Csanya szenszi...

 

 ha már kérdezed....engem is érdekelne vízállóbb rajtszámpapír A4-es méretben, mind két oldalára nyomtatva cca.200 db :-)) csörögj rám, vagy dobj mélt...

 

előre is köszi...

 

ifjú badavan

 

 

Előzmény: csanya. (5812)
asciimo Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5820
tegnap elmentem sétálni-kocogni. Csillaghegy-Kevély-Csobánka-Pomáz.

Az Ezüst-hegyen megtaláltam a kunyhót!!! Eddig kb. 20-szor mentem el ott, és nem tudtam róla! Utolagos engedelmetekkel fejlámpával bekukkantottam :)

Utána Spero futott el mellettem, halálra rémültem, amikor egyszer csak megjelent mellettem. Kár hogy ma nem érek rá, kimennék én is. Sebaj majd legközelebb!

asciimo
Ezüsthegyi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5819
Ha nem bontják le addig az Árpád-hidat, akkor hatkor fogok leesni a buszról Ólomjenőn. Remélem, az első körrel megváertok. Kriszti addigra már előkészíti a frissítést a kunyhónál. Este találkozunk!!!
-Henger- Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5818

Igen:


Alow
Athosz
B784
Báró Maki
Chkeresz
Dzsikulee
Ebola
Ezüsthegyi Kabóca és Rhiannon21 (utóbbi frissítő ponton)
Fridman
Futóbogár + 1
Future

henger
Józsivonal
Kató Néni 2009
Medvegyu
Millers
Norb29
Olipapa
Pepexy
Procaliber
Rss_75
Sajtember
Saliko
Solkima
Speró73
Tapirka1014

Előzmény: medvegyu (5791)
olipapa Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5817
figyelj, hogy ne legyen merev az anyaga. A legjobb a víz és viszonylag szakításálló papír ilyen célra. Nem vészes összeg, ha jól tudom.
Előzmény: e b o l a (5810)
olipapa Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5816
van ahol a rajtszám hátoldalára nyomják az itinert, pályarajzot. Olyan versenyeken ahol az itinerre alapvetően nincs szükség, mert jó a jelölés, de biztos ami biztos nem árt ha ott van a rajtolóknál (az emördzsönszi telszámmal egyetemben)
Előzmény: csanya. (5814)
olipapa Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5815
A brinyó versenyeken elég elterjedt (és futó maratonokon is), hogy a nagyobb nevek nem számot kapnak, hanem a nevük van a rajtszámon (és szám van hogy nincs is). Szerintem egy kis induló létszámú, előre nevezéssel működő eseményen ahol elektronikus az időmérés, ez egy kellemes gesztus lehet az indulók felé. (tehát a P85 nem ilyen, csak erről jutott eszembe)
Előzmény: e b o l a (5810)
csanya. Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5814
Hát ebben is különbözünk....A LAM itinere egy A4-es félbehajtva. Sokan még azt sem viszik magukkal. Mondjuk csak mióta jó a pályajelölésünk, mert ugye első alkalommal csapnivaló volt.
Előzmény: medvegyu (5811)
csanya. Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5813
Amúgy pofás nagyon!!!!
Előzmény: e b o l a (5810)
csanya. Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5812
Küld el léci a látványtervet mélben és kérek rá árat nem laminált alapra hanem a hagyományos rajtszám papirra.
Előzmény: e b o l a (5810)
medvegyu Creative Commons License 2009.10.06 0 0 5811
SZerintem jó dolog a rajtfüzet és benne a szöveges itiner.

A szöveges itinerben elfér sok egyéb tájékozódáson kívüli hasznos infó és igenis lehet olvasni menet közben, még ha az plusz idő is, megtérülhet, hiszen a ttúrák, terepfutó rendezvények között kevés olyan van, ahol ,,vakon'' végig lehet menni, mint egy utcai futóversenyen.

Az egy izgalmas kérdés, hogy milyen is a jó itiner. Szerintem olyan, ahol tényleg lényeges infók (pl. forrás, bolt, frissítőpont dolgai), könnyen elvéthető elágazások, stb. szerepelnek, e mellett a lehető legtömörebb.

A rajtfüzet és benne az itiner egy értékes emlék. Ha a teljesítésért jár egy kupa, vagy érem (amik jó drágák), az húsz év, vagy nagyobb idő után nem biztos, hogy hatékonyan megőrzi az emlékeket.
Egy sikeres rajtfüzetet elérzékenyülve lapozunk majd fel a hintaszékben, hosszú téli estéken, ha majd megöregszünk :-).
Előzmény: csanya. (5808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!