Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2393

hátha mégis... :)

de ez főleg a csajoknak lenne jó, mármint ha ott lennék velük.. bár nem szivesen törném össze senki szivét egy vizitornán, ebben igazatok lehet.. 

L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2392

Álmodik a nyomor :)

Avagy nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

Előzmény: _chillout_ (2391)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2391

Reumatológiára jellemzően fiatal csajok járnak ;-)

Előzmény: Arzeen03 (2390)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2390

köszönöm a hozzászólásokat! 

 

akkor kb igy képzelem:

 

- Jó napot kivánok doktor úr, köszönöm, hogy megment! - igy én...

- Üdvözlöm, na de kicsoda maga? - igy TA, informálódni próbálva

- Arzeen vagyok! Önt ajánlották, Ön a megmentőm, amit köszönök!

- Igen, de ki..? - kérdezi érdeklődően TA..

- Többek között egy Pompom nevű sánta férfi... De hagyjuk ezt doktor, lásson hozzá!

 

/ezt követően TA azonnal hozzálát a megmentésemhez.. /

 

 

reggel megyek izotópra

továbbá háziorvosomtól kértem röngtgenre beutalót

jövő héten megyek reumatológushoz, aki vizitornát fog felirni nekem remélhetőleg, ahol csak fiatal csajok lesznek

 

 

egyébként tényleg köszi mindent, átgondolom, mit mondok majd TA-nak, jó amit irtatok.

Loriánát zsinórba műtögetik, engem meg nem mernek megműteni.. Csak megismerjük itt egymást végül a fórumon kivül előbb utóbb személyesen is valahogy, ha máshol nem, akkor egy orvosi rendelő várójában. :)

 

 

 

L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2389

Én konkrétan egy másik orvostól mentem át hozzá, aki előtte HATSZOR műtött. Azt mondtam neki, hogy habár már 2x volt szalagpótlásom, az utolsó után 3x meniscusszakadásom, úgy gondolom, és ÉRZEM, hogy továbbra is instabil a térdem. Nevet persze nem említettem, de a leleteket megnézte, úgyhogy rá is került az anamézisben az övére (mármint nem a derékszíjára, hehe :D), hogy hol műtöttek - az orvos neve nem!

Szóval nyugi, nem te vagy az első - és nem is az utolsó. Egyáltalán sosem tett semmilyen rossz megjegyzést erre, sőt! (Van egy folytatás is, ha kell, e-mailben leírom, csak írd meg, hova, vagy valahol chaten megbeszélhetjük, mert az már nem publikus!)

Előzmény: Arzeen03 (2385)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2388

Amit leírtál az teljesen korrekt. Én is ezt mondanám:) Ez minden orvosnál teljesen jól működne beleértve az említett Urat is:))

Előzmény: gurabli (2386)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2387

Guri kesobb valaszolok

 

BEKUKA!

 

Beszeltem telon gyogytornaszommal elobb. Gyogytornaszok belso forumara ki lett teve, ki tud olyan dologgal foglalkozni, ami a kisfiadat erinti.

Amint lesz erdemi info, jelzem majd.

gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2386

Jó kérdés. Másik orvos nevét nem említeném, minek. Ha kérdezi, megmondod. Ha mondod, akkor vagy csak azért is ellentmond, vagy nem akar ellentmondani, mert kolléga. Pl. visszamész a mostani orvosodhoz, és arra hivatkozol, hogy nekem pedig XY ezt mondta. Amin persze a mostani orvosod is kiakad. De az előző orvosodról ne mondj rosszat. Az, hogy nála vagy és segítségét kéred, egyértelművé teszi a helyzetet számára.

 

Szerintem őszintén mondd el, hogy nem választottál orvost, de az eddigi kezelés nem hozott semmilyen eredményt, sőt, ha jól emlékszem, az orvosod azt mondta, hogy ilyet még nem látott és nem tudja mi lehet, (ez ugye nálad volt, a hegesedés)? Pedig te egy jó ideje kitartottál, de semmi javulás nincs. Ez fontos, hogy ne azt gondolja, hogy nem azt hallottad, amit szerettél volna és már váltottál is. Nagyon bízol doktor úr szakértelmében, és abban, hogy sikeresen tudja kezelni a jelenlegi tűrhetetlen állapotot, vagyis: mentsen meg!

 

Előzmény: Arzeen03 (2385)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2385

Szerintetek ha megyek TA-hoz, mit mondjak neki, hogy a velemenyezeset kerném?

A tobbi orvosrol mit emlitsek neki? Vagy a mostani orvosomrol, aki elvileg kezel? Tenyleg erdekel a velemenyetek, mert kicsit tanacstalan vagyok, mit mondjak neki, vagy csak annyit, hogy mentsen meg?

:-) 

 

 

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2384

12 -kör (4800 méter)nálam 22:30 körül lehet mert a csúcsom  5 kilométer 23:23.Most vasárnap Fut a Csepel 3300 méteren indulok.Referálok nektek.Ne aggódjatok képvisellek benneteket is .Futok helyettetek is,mert Ti már öreg emberek vagytok.

Előzmény: gurabli (2380)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2383

Csak ennyi?

Előzmény: _chillout_ (2371)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2382

Csak ennyi??

Előzmény: _chillout_ (2371)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2381

Ja csak azért kérdeztem,hogy mikor mehetek a dokihoz a jutalékért:)

Előzmény: Arzeen03 (2372)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2380

Az igazán jó eredmény, nem csoda, hogy első lettét:) Jó, persze ez sok mindentől függ.

 

Emígy én nem is igazán tudom, hogy milyen távot mennyi idő alatt tudok most lefutni. Kizárólag az időtartamra vagy a körök számára koncentrálok, pl. fél óra intenzívebb futás, vagy 12 kör, vagy 30 perc futás, stb. Lassan kezdem majd újra, de most biztos gyalázat lesz minden eredményem. Majd lemérem, hogy a térdemnek kényelmes tempóban milyen időket érek el.

 

Kéne szereznem egy jó lépésszámlálót, ami valóban működi is:)

Előzmény: Arzeen03 (2365)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2379

Hát, nem semmi mennyi mindenen vagy már túl. A térdtükrözés azért nem olyan semmiség, de nem is olyan komoly dolog:) Jó kezekben, ha minden rendben van, akkor minimális kockázattal jár. Persze ott az altatás, érzéstelenítés, ami szintén rizikó, ha minimális is. De ezekkel nem szabad törődni, azért van az alapos műtét előtti kivizsgálás, hogy minél jobban kizárjanak mindent, a többi meg úgyis úgy lesz, ahogy lennie kell...

Meglátod hogy alakul, de a legtöbb esetben sajnos semmilyen konzervatív kezelés nem segít (jobb esetben nem ront). Ha fáj és továbbra is zavar, korlátoz, akkor jobb minél előbb túl lenni a műtéten.

Előzmény: _chillout_ (2368)
gurabli Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2378

Ez normális, torna után általában jobban megy minden egy ideig, bemelegszik, bejáródik a térd. Sokáig nekem is így volt. Most is jobb természetesen bemelegítés után, de mát nem olyan nagy a különbség.

 

Előzmény: Gabeszgrx (2373)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2377

Nyami

Előzmény: L0riana (2376)
L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2376

Nekem "csak" érzéstelenítés nélkül elektrokauterezték kb. 1 órán át. (Azaz egy forrasztócsipesszel, aminek a másik vége a 220-ban volt, próbálták összecsípni a vérző részeket. Ha valakin nyomtak már el cigit, tudja, milyen érzés, ahhoz mérhető, csak sokkal rosszabb.)

Előzmény: _chillout_ (2375)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2375

A mandulám nekem is bevérzett, jaj de rossz volt, másodszorra nem altattak el és 4 órát dolgozott rajtam egy kezdő orvos, mire éjfélkor végre behívták a főorvost. Sajnos ilyen bevérzős vagyok, máskor is volt ilyen, aminek egy újabb műtétet és két zacsi vérplazmát köszönhetek. Az én szemműtétem más jellegű volt, a látásom tökéletes ;-))

Ez a "beakadgat a lábam" nem hangzik jól, nem fáj olyankor?

Előzmény: L0riana (2374)
L0riana Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2374

Jelen.

Uhhuristen, nem vagy semmi, lassan kész patchwork.

Itt 9 db térdműtét, egy lézeres szem (ez a nem műtét kategória, ugye), és egy mandula. Utóbbival jártam a legrosszabbul: bevérzett, így 12 napot voltam kénytelen a kórház vendégszeretetét élvezni, két részletben.

A térdem viszont javult most, a múltkori után elmentem focizni, immár rögzítőben (ajjaj, most lebuktam, előtte nem vittem el, mert MINDIG ledörzsöli a térdhajlatomról a bőrt), és így egész jól bírta. Azért egy picit bedagadt. Meg azóta is akadgat, de talán csak a kopás miatt, emiatt egy injekcióra számítok majd TA-tól két hét múlva.

Addig még elmegyek futni talán egynél többször... eddig úgy ment, hogy a foci plusz egy futás 2 hétre taccsra vágott, aztán előlről kezdődött megint.

 

Előzmény: Arzeen03 (2372)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2373

Ha jól látom,magadat kihagytad a felsorolásból!  Ne tessék lazsálni! ;-)

Tegnap este a sok torna után már legalább 10 percig tudtam rendesen sétálni,utána pedig megint már csak sántitással ment. Nem baj,szépen lassan alakulok!  

Előzmény: Arzeen03 (2372)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2372

sziasztok, jó reggelt

 

TA-hoz október 07.-én megyek 12.00 órára

gondolom ez burkolt időpont adás, hogy vigyek neki ebédet is

 

úristen, mennyi műtét.. nekem nem volt sok, általában sérüléseket követően

 

egyszer kézen lőttem magam légpisztollyal és bentmaradt a golyó a tenyeremben

végül a balesetin kötöttem ki, ahol rögtön megműtöttek, na azóta kérek én mindig altatást, mert majdnem szívrohamot kaptam ahogy végigfeküdtem a műtétet, annyira féltem

vállban elszoritották a kezem, ami lila lett, utána kibontották a tenyerem, kb egy órás műtét volt 

 

6 éves voltam, mikor vakbéllel megműtöttek, viszont ott meg nem tudtak felébreszteni az altatásból csak jóval később, emiatt utána még egy csomó kivizsgálásra kellett menni pestre, ahol emlékszem korongokat ragasztottak a fejemre, meg ilyenek :)

 

többi nem érdekes..

 

akkor a heti főbb feladataink:

 

pompom tovább javit futóeredményein és többször benéz ide a fórumba

chillout a fizikoterápián maximumot teljesit és ámulatba ejti az ápolóit

gabesz pezsgőt kortyolgatva teljes erővel gyógyul és tornázik

 

ezen kivül: 

 

ibus bejelentkezik, mi van vele

Loriana jelt ad magáról

 

na hello! :)

Előzmény: _chillout_ (2371)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2371

2 mandula, 3 szem, 7 hasi, 1 fül, 1 orrsöveny, 1 egyeb nagyobb, 4 egyeb közepes es kb 6 anyajegy (ezeket nem szamolom mutetnek). Ha kihagytam valamit nem irom meg utolag :-D

Előzmény: pom-pom57 (2370)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2370

Hány műtéted volt? Nekem 5 lábműtét.

Előzmény: _chillout_ (2368)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2369

Az kurv@ jó eredmény!! Mikor mész T.A.-hoz?

Előzmény: Arzeen03 (2365)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2368

Zkovi, Gurabli, igazatok van. De mindenekelőtt szeretnék túllenni a 6 hét fizikon, közben pedig jól körbejárom, olvasgatok a témában.

Tudom, hogy az arthroszkópia egy viccesen kicsi műtét, meniszkusz-műtétet is néztem mostanában egész sokat. A kulcsszó pont az, amit ti is leírtatok: a térd a legkisebb bajra is érzékenyen reagál, így nyilván a műtétre is. Nekem sajnos már megszámlálhatatlanul sok műtétem volt, így érthető lehet, ha kicsit tartok a szikétől ésbkétszer us meggondolom, mielőtt aláfekszem.

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2367

A cooper-teszt az egyik legszivatósabb dolog a sportban. Amikor anno 3000-et kellett - nagyon ritkán - futni, megvolt 12 alatt. Cooper-teszten sosem volt meg a 3000. Ez pszichológia sajnos.

Előzmény: pom-pom57 (2363)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2366

Arzén, 22 éve én is pont ilyen időt futottam a 2000-en :-)

Előzmény: Arzeen03 (2365)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2365

na ez most tényleg nem vicc.. mikor jelenlegi melóhelyemre jelentkeztem /22 éve :) /, akkor a felmérőn a 2000 métert 7,35 alatt futottam le és első lettem

az jó eredmény pompi? mert tényleg nem tudom

 

 

Előzmény: pom-pom57 (2363)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2364

eksősorban megemlietném, hogy nappal, mesterséges fényviszonyok között /neonfény/ a bejárati ajtómtól az 7 méterre lévő liftet 5,2 mp alatt értem el. fájós lábbal, ropogós térddel, járóbottal! és semmi varázslat, meg mágia..

és porcerősitőt sem szedek. / nem megsértődni :))

 

egy kis ingyen reklám HT-nek:

 

ismerősöm ma irta, hogy munkatársa tavaly balesetben sérült, térde annyi, szalagok leszakadtak...stb

műtét, ember nem jött rendbe, sántitott, fájdalom, ilyenek

sportkorházba jelentkezett most nyáron HT-nél, aki megműtötte és ember jön megy, suhan, mint a nyíl és jó a lába!

na mindegy, TA-hoz már be vagyok jelentkezve. 

ha ezek nem raknak rendbe engem itt ennyi beharangozás után, akkor itt nagyon nagy baj lesz! 

 

és ha rendbejövök, pom pomot kihivom, na nem ám jeges vödör viz a nyakba, hanem forró víz! na ez a nem semmi.. jeges viz az egy dolog, na de forró... az az igazán kemény férfiak kihivása.

 

 

 

 

Előzmény: Gabeszgrx (2348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!