Keresés

Részletes keresés

furikati Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10685
Most olvasom egy osztrák oldalon, hogy megjelent a J&J Acuvue 1 napos TÓRIKUS lencséje. Kíváncsi vagyok mikor jut el kis országunkba és mennyiért kaphatjuk meg!!
jeniffer. Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10684

A nevét nem tudom, megvan az a fólia, ami a lencsetartó műanyagon volt (mikor megkapod a lencsét ugye műanyag kis "tasakban" van, azt fedi egy vékonyka fólia, azon vannak infók, de a lencse nevét nem látaom rajta).

 

De akkor lehet, hogy nem is én vagyok a béna, hanem hogy a lencse nem "jó"? Mert a régivel tényleg semmi god nem volt kivételnél, ezért sem értettem a dolgot:S

Előzmény: Mandala4 (10683)
Mandala4 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10683
Milyen fajta lencsét használsz most? Én a Proclear nevű lencsével jártam hasonlóan, mint Te.
Előzmény: jeniffer. (10679)
Mandala4 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10682
Nekem a J and J Surevue lencse nagyon bejött, már évek óta azt használom. NEmrég kipróbáltam a Proclear-t is, de azt nagyon nehezen lehetett kivenni, és pár nap alatt elszakadz, szóval azt nem javaslom.
Előzmény: Törölt nick (10681)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10681
sziasztok!
ma látogatom meg a westend optiris optikáját egy vizsgálat, majd kontaktlencse vásárlás erejéig.

3-4 éve sauflon lencséket használtam ami akkoriban kezdett bejönni a piacra és nagyon meg voltam vele elégedve (előtte b&l night and day, ami irritált és drága is volt).

mostanában mit ajánlanátok havi lencsének? sok jót hallottam a j&j surevue-ről, illetve ha még mindig jónak tartják, belevágnék újra a sauflon-ba. napi 10 óra IT meló monitor előtt, illetve a szombat éjszakák ;)

üdv és köszi!
nmn
Bubududu Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10680
Sziasztok!
Tegnap voltam a szemesznel mert 2 honapja iritalja valami a szemem. Erre kiderult hogy a bal szememre kell egy +2.0 Axº meg 180º :( Tehat egy eros tengelyferdules. Erre is lehet lencset kapni? Vagy csak ha közel vagy tavollat az ember? (lehet hogy hulye a kerdes de soha nem volt se szemuvegem se lencsem)
Es ez a dolog csak a bal szememen van. A masik az 0 minden. Arra nem kellene lencse. Lehet csak az egyik szemre venni? Vagy parosaval kell nekem is venni?
Hu ennyi most egyenlore eleg..
Köszi a valaszokat
jeniffer. Creative Commons License 2007.07.31 0 0 10679

Azt szeretném megtudni Tőletek, hogy hivatalosan hogyan kell kivenni a lencsét a szemből, és hogy ti hogyan teszitek ezt?

 

Mert 1 éve, mikor volt lencsém simán ki tudtam venni, semmi problémám nem volt vele. Most pedig szenvedek, annyira tapad a szememhez a lencse (az is lehet hogy műkönny kéne, nem tudom). Most egy ideje nem használom, nem akarok "kárt" tenni a szememben. De az nagyon érdekelne, hogy ti hogyan oldjátok meg ezt a problémát.

 

Előre is köszi!

Missteria Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10678
én valami hasonlót használtam de azt Visindicnek v minek hivták!Vlami ilyesminek de majd megnézem!Én szemszárazságra kaptam meg azért mert sokat kell monitor elött ülnöm!És 2 hét alatt elmult a szemszárazság összes tünete!Azóta csak nagy ritkán használom!Én ajánlom mert nagyon jó!Már ha egyről beszélünk:)
Előzmény: Bazsi89_ (10670)
Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10677

Szia, az én nevemmel az a baj, hogy a "Myra" már foglalt volt, s így kénytelen voltam duplán beírni s úgy regisztrálni :-)

 

A SofLens 66 nem tudom miért szűnik meg, de talán azért, mert szinte ugyanolyan, mint az 59, de a 66-ra többen mondták, hogy nehezebb kivenni - betenni, könnyebben szakad. De ez nem az én tapasztalatom, nekem mindig 59 volt.

Nem igaz, hogy csak a gyártó folyadékát szabad használni! Nekem a legjobban a Solo Care Aqua vált be, s nem utolsósorban ehhez adnak ajándék kontaktlencse tartót, fehér-kék színben. A folyadék kb 3 hónapig tart ki ( 360 ml ), s soha nem kell tartót vennem, mert adnak hozzá.

Egyszer próbáltam a ReNu folyadékot, de az nem vált be, csípte a szemem s vagy hülyeség vagy nem, de én éreztem rajta valami alkohol-féle szagot... valamelyik összetevője lehetett.

Az az igazság, hogy a napi lencsék drágára jönnek ki, ha egy hónapra számítom. Ez a SofLens 59 szerintem remek minőség, jó áron.

Esetleg vegyél 1 párat, ne rögtön 1 dobozzal, az árban sem drága s meglátod, beválik-e.

Előzmény: Mandala4 (10676)
Mandala4 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10676

Köszi. :-))

A tied sem rossz. :-))

 

Jól tudom, hogy a Bausch and Lomb lencsékhez csak ennek a gyártónak az ápoló folyadékát szabad használni?

 

Nekem a ProClear lencse nem jött be, nem javaslom senkinek, és nem hiszem, hogy én lennék a béna, hogy mindig elszakad, mivel már több, mint 10 éve használok lencséket.

 

Lehet, hogy kipróbálom az általad használt lencsét, mert nem is drága, és tetszik benne, hogy világoskék, mert nekem alapból kékes a szemem, ls kiváncsi lennék, hogy milyenre változtatná a színét. :-))

Vajon a 66-os miért szűnik meg?

Előzmény: Myra_Myra (10674)
Morcsi Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10675
Én használtam, reggel és este szoktam picit nyomni és segített a szememen. Egy a baj vele, hogy nem kifejezetten lencsekonform...
Előzmény: Bazsi89_ (10670)
Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10674

Bazsi, sajnos ebben nem tudok segíteni, de vannak olyan fórumok, ahol szakképzett orvosok adnak információt neten keresztül.

 

Mandala, a neved nagyon jó választás :-)

Én Bausch&Lomb SofLens 59-et rendeltem a lencsebolt.hu oldalról, azért ezt, mert hatodik éve használom. Csak eddig egy üzeltláncnál vettem meg, a féléves adag 7.000 Ft-tal jön ki olcsóbbra ha a netről rendelem. De nem rendeltem csak 3 havi adagot, mert az üzletlánc ingyenesen biztosít félévente 1 szemvizsgálatot s nem kell órákat várni, mint a szemészeten. Ha letelik a 3 hónap, megyek vizsgálatra az üzletlánchoz s ott rendelem a következő 3 havi adagot. Utána jöhet a féléves adag a netről. Így tervezem.

 

A ProClear lencsét nem ismerem sajnos. Nem mindenkinek jó ugyanaz a lencse, ezért érdemes nagyobb üzletláncnál érdeklődni, mert ők van amikor ingyenes próbalencsét biztosítanak.

 

Tudom, hogy a neten (még) szerepel a SofLens 59 és a 66 is. Tény, a 66-nak nagyobb a víztartalma, de nekem pont megfelelő az 59. Ezt direkt érzékeny s száraz szemre adták nekem anno. A SofLens 66-ot idén év végéig gyártják csak, úgy tudom, utána megszűnik, bár a boltokban még lesz, a készlet erejéig. Nekem tökéletes a SofLens 59.

A tapasztalatok tökéletesek. Én hétköznap hordom, kb napi 12 órát, van, amikor 16-ot is. Hétvégén csak ritkán. Soha nem volt vele bajom, nem esett ki, nem mozdult el. A színe világoskék. Az én szemem gesztenyebarna, egy picit "módosul" a színe, mikor bent van a lencse, de nem lesz tőle teljesen kék :-) Talán szebb, élénkebb, fényesebb, ha lehet ilyet szemre mondani. Tehát egy picit világosabb is lett a gesztenyebarna szín.

Előzmény: Mandala4 (10671)
Mandala4 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10673
Régóta ezt a fajta lencsét használod? Milyenek a tapasztalataid? Valóban világoskék a lencse és szinezi is a szemed?
Előzmény: Myra_Myra (10668)
Mandala4 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10672
Megnéztem a lencsebolt.hu honlapját, és a katalógusukban mind a Softlens66, mind a Softlens59 szerepel, és nem írták, hogy az előbbit kivonnák a forgalomból. Viszont annyit meg tudtam az adatokból állapítani, hogy a 66-nak nagyobb a víztartalma és az oxigén-áteresztő képessége, mint az 59-nek. Nézd meg te is a honlapot.
Előzmény: Myra_Myra (10668)
Mandala4 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 10671

Sziasztok!

 

Myra Myra

Te milyen lencsét rendeltél a lencsebolt.hu-ról?

Én is rendeltem tőlük, és a szállításról nekem is jó tapasztalataim vannak, pár napon belül kihozták, és tényleg annyi a postaköltség, amennyit írtál.

Én 2-féle lencsét rendeltem, egy doboz olyat, amit eddig is használtam (Johnson and Johnsons-t), és egy számomra újfajtát, amit az optikusom ajánlott (ProClear). Ez utóbbi van kapcsolatban rossz tapasztalatom van, ugyanis nagyon rátapad a szemere, és alig lehet este levenni, valamint nagyon könnyen elszakad, kb. hetente 1, így összességénben nem éri meg.

 

Valaki ismeri ezt a ProClear lencsét? Más is járt így vele, vagy csak én???? 

Előzmény: Myra_Myra (10666)
Bazsi89_ Creative Commons License 2007.07.26 0 0 10670

Sziasztok!

Na 10 napja voltam a dokinál azt ,mondta h nem szaru nem kötőhártyagyulladás:-O, hanem a szaruhártyámot látni h elég strapált és egy porszemtől is ilyen reakcioi vannak!hmm..

Kaptam Floxal cseppet a csipádzásra(gennyesedés)? napi 4 csepp 10xer de semmi változás..ma érdekes módon nem volt smemi bajom 12 napja nem volt benn a lencse..

Lehet h nem antibioitkum kell hanem virusos fertőzés ellen vmi?

Üdv:Bazsi

 

u.i:hazsnál vki Vidisicet munkahelyi klima miatti pirosodás stb ellen?Dokinéni ajánlotta

_MrB_ Creative Commons License 2007.07.26 0 0 10669
Azért van a lencsézésnek is előnye:
"...és aki csak annak köszönheti, hogy szeme világa megmenekült, hogy kontaktlencsét viselt, így az éles üvegcsonk a szemét már nem tudta megsérteni."

Idézve: innét
Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.25 0 0 10668

SofLens 59-ből létezik kétféle csomagolás? Tudtok erről valamit?

Eddig ilyen volt: http://www.fotexnet.hu/sid000142/page/item/166627/soflens_59

Most ilyen: http://bolthely.hu/lencseshop/id/00025

 

Amit most küldött a lencsebolt.hu, az a második kép. Gondolom megújult a csomagolás, talán pont azért, mert megszűnik a SofLens 66.

 

Néztem sok honlapot, hazánkban főleg az első kép a gyakori, de a külföldi oldalakon inkább a második.

De nyugtassatok meg, hogy az összetétele nem változhat, ugye? Tehát ha "régi" volt, de most újat kaptam, azért az még ugyanaz...igaz?

Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.25 0 0 10667
Bocs, elírtam, tehát a 3 havi adag volt olcsóbb 3500 Ft-tal.
Előzmény: Myra_Myra (10666)
Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.25 0 0 10666

Sziasztok, a lencsebolt.hu webshop-ot mindenkinek ajánlom, hétfőn rendeltem meg a kontaktlencsémet s már hozták is, 1 órája vettem át a futártól. A postaköltség csak 400 Ft, maga a lencse ( féléves adag ) 3500 Ft-tal volt olcsóbb, mint ha az Ofotért-nél vettem volna.

 

Tórikus lencse árakat nem tudok.

 

furikati Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10665

Valaki arról írjon nekem, hogy mi van akkor, ha a tengelyferdeségem 75

fokos, de a lencsék meg 10-esével vannak számozva. 60-70-80 stb. Akkor ezek szerint nem lesz tökéletes a lencsém soha? A szemüveget jobban be lehet lőni, mint a lencsét?

furikati Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10664
Jóval drágább, mint a sima. Szor 2-3.
Előzmény: ganzler (10663)
ganzler Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10663
Torikus lencse mennyire draga?
Előzmény: furikati (10658)
furikati Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10662
Előzmény: Myra_Myra (10660)
furikati Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10661
Igen külföld. Még nem rendeltem külföldről soha semmit, de meg fogom próbálni, mert ha bejön, rengeteget spórolhatok. Az ottani fórumon, nagyon dícsérik azt a webshop-ot.
Előzmény: Myra_Myra (10660)
Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10660

Én is szoktam netről rendelni ezt-azt, csak eddig kontaktlencsét nem mertem... a görbület miatt, de ez a kérdés itt tisztázódott. A lencsémet tegnap rendeltem meg, ma már kaptam értesítőt hogy átadták a futárnak s holnapra itt lesz. Összesen 6.890 Ft, ami nagyon jó ár!

Amit Te írsz, az amúgy milyen oldal? Külföld? A magas postaköltség miatt gondolom. Én most csak 3 havi adagot rendeltem, mert utána szeretnék orvosi vizsgálatra menni.

 

Van valaki, aki szemtornát végez s hatásosnak gondolja? Nekem javasolták, de nem végzem rendszeresen. Van akinek javult a látása tőle esetleg?

 

S arról van információtok, hogy a Solo Care Aqua folyadékot miért akarták betiltani? Én azt használtam s használom a mai napig, kényelmes, semmi gond vele, de egy kicsit megingott a bizalmam a betiltás miatt. ( Ez a betiltás kb 1,5 - 2 éve volt, s 2-3 hétig tartott. )

Előzmény: furikati (10659)
furikati Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10659

Szia!

 

Én bátran rendelnék a netről, és fogok is. De  van egy jó oldal, ahol a lencsédet megnéztem, és 2700Ft-ba kerül egy dodozzal. Softlens59. Csak egy hónap mire megkapod, és ha egyszerre megrendeled a féléves adagod, akkor nég olcsóbb.

A postaköltség 3800FT, de még így is röhejes az ár. Amilyen lencsét én szeretnék, az az ofotértnél 19980Ft, itt meg 8000Ft/doboz.

Előzmény: Myra_Myra (10652)
furikati Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10658

Sziasztok!

Én is lencsét szeretnék használni, de mivel aránylag lusta vagyok, így a heti, vagy havi lencsén gondolkodom, ami éjjel is fenn lehet. Mit ajánlotok?

Mivel tórikus lencsét kell hordanom, így vagy a PureVision, vagy az Acuvue Toric jöhet szóba. Sajnos napi lencsében tudomásom szerint nincs az én tengelyemnek megfelelő. Régebben lencsés voltam, de annak már 6-8 éve, anno nem volt semmi problémám vele, csak a tisztántartás, meg elaludtam benne sokszor. Még szemüvegben is képes vagyok sokszor!!

Csütörtökön megyek vizsgálatra, majd kiderül, hogy a szülés rontott-e a szememen.

Köszi a segítséget!

Mrs.B. Creative Commons License 2007.07.23 0 0 10657

Nos képzeld, tudom mikor van Fece mikor nincs mivel elárulta. Továbbá a zene előtt kérdeztem, azaz a fellépés előtt x órával.

Előzmény: SZem (10645)
Myra_Myra Creative Commons License 2007.07.23 0 0 10656

Macok, már meg is rendeltem a lencsét.

 

Angolul beszélek ( na nem perfekt ), köszi a linket, otthon megnézem majd, innen a munkahelyről inkább nem... :-)

Előzmény: Macok (10653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!