Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 203
zsir

:DDD

Higgyél epilepsziásnak, ha neked isgy könnyebb.
Ez észérv volt? Sok idő volt megszülni:DDD

Az hogy "vak vagy" egy állitás, nem pedig érv.
Még nem kezdtem el érvelni.

Visszautalnék. Hogyan bizonyitanád a vaknak a szineket? Milyen bizonyéitékot fogadnál el?
Tapasztalat és megélés. Ezek a bizonyitékok.

Nem hiszed el? Miért gondolod hogy érdekel?
A vélemények abszolút nem befolyásolják a dolgokat, a maguk valóságában.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (199)
strigo Creative Commons License 2001.11.03 0 0 202
Nem lehet, hogy az emberi test és az élő lélek egy és ugyanaz?
Van egy keresztkérdésem: Van-e a léleknek vére?
Még egy kérdés a lelket meg lehet-e ölni?
Előzmény: birs (186)
karmapa Creative Commons License 2001.11.03 0 0 201
Tulajdonképpen az az állapot amiben Te vagy,bizonyos fokú fogyatékosság,csak nem éri el a klinikai szintet.Kizárod magad egy érzékelési körből,s ezáltal a tapasztalatoktól határolod el magad.Nem hallottál véletlenül a telepátiáról?
Mi a véleményed róla?Vagy ezt is kétségbe vonod?
Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (197)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 200
Zsir

TE hogy neveznéd azt ha valaki nem lát?

Én nem határoztam meg hogy mindenki lássa azt amit én. Igy nem is várok semmit és nem is állitok semmit.

Mintha megsértődtél volna...

Ez már csak kötözködés.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (197)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 198
Zsir

Ezen a szinten akarsz vitázni?
Szerintem ne csinálj magadból nyilvánosan bohocot..

Még imndig az észérveket várom.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (194)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 195
Kedves ZSir.

Azzal hogy azt állitom hogy vak, azzal az t állitom hogy vak vagy. Semmit mást!!!

Hogyan következik a te vakságodból az én (te általad kitalált) tévedhetetlenségem?

Ha te vak vagy, hogyan észlelheted az én tévedéseimet?

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (191)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 193
Kedves Zsir

Miért használsz többes számot? CSak veled beszélek. Nincsen "minket".

Nem mondtam hogy följebb vagyok mint te. De ha igen kérlek kopizd be.

NEm mondtam hogy tévedhetetlen vagyok.De ha igen kérlek kopizd be.

A többi a elméd képzelődése rólam.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (188)
karmapa Creative Commons License 2001.11.03 0 0 192
Csak a tapasztalatod nincs meg,ami már oly sokaknak!Nem vonom kétségbe az egyébként bizonyára gazdag belső világod!
Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (190)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 189
Ott tévedsz hogy ez nem az én valóságom.
Ilyen egyszerű.

Miért fáj neked ez a vakság? Miért zavar ez enyire? Hiszen te nem is hiszel ilyen dolgokban... Vagyis nem is tudhatsz róluk semmit.
Hogyan akarsz igy vitatkozni?
Egyszerű önvizsgálat. Észlesz bármilyen szellemvilág meglétére utaló jelet? Nem? Akkor nem látsz. De ez nem azt jelenti, hogy más sem láthatja, ugye? Vagy hogy nem létezik, ugye?
Viszont ha ugyanazt érzed, mint sokan körülötted, és ez megegyezik a spirituális tanitásokkal, akkor mit gondolnál? És ezt hogyan magyaráznád el egy olyannak aki nem lát? Hogyan magyarázod el a vaknak a kék szint, vagy a süketnek Mozartot?
Ez nem föléhelyezés kérdése. Ne szégyeldd magad emiatt és ne támadj másokat emiatt.
Ilyen egyszerű.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (184)
karmapa Creative Commons License 2001.11.03 0 0 187
Ha valaki azt mondja,hogy magasabbrendű,vagy magasabb szinten áll mint Te;az tényleg ego.Szerintem mindenki egyforma,csak Te megfosztod magad olyan tapasztalatoktól,ami másnak segitségére van.Tehát Te nem alacsonyabb szintű vagy,csak szegényebb.Tudom,hogy Te ezt nem bánod,mert nagyon jól elvagy a szépen kiépített világodban,csak olyanokról mondasz véleményt,amiről halvány sejtelmed sincs.Ha lenne tapasztalatod szerintem megváltozna a véleményed!
Üdv.
Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (184)
birs Creative Commons License 2001.11.03 0 0 186
tényleg, mi a különbség a lélek és az egó közt?
semmi.

Ez eddig igaz!

EGO = LÉLEK = SZELLEM

Ez már NEM IGAZ!

Az ember ugyanis 3 részből áll, és NEM kettőből!
Mert Isten az embert saját képére és hasonlatosságára teremtette, férfivá és nővé. A föld porából formálta testét, és szellemet (héberül: ruach, görögül: pheuma) lehelt belé. Így lett az ember élő lélekké (héberül: nefes, görögül: pszihé) - akinek teste, lelke és szelleme is van.

Istennel CSAK a szellemével képes az ember kommunikálni, mivel Isten is Szellem - NEM pedig lélek!

A lélek = érzelem, értelem, akarat.
A szellem pedig az embernak az a része, amellyel képes Isten valóságát érzékelni.

Az állatok pl. más felépítésűek, mint az emberek. Mert nekik csak lelkük, és testük van - szellemük NINCS!

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (177)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 185
Kedves ZSir.

A megfigyelések azt bizonyitják, hogy a kisegó és a nagyegó két különböző dolog.
Teljesen mindegy hogy mit gondolsz rólam, mit irsz rólam. Ez nem érinti az igazságot. Ha ezzel nyugtatod meg a saját kis lelkedet akkor rajta, de mit teszel hozzá ezzel a témához? Mi az a plusz amit Te nyujtasz?

Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy te vak vagy. Bizonyitsd be az ellenkezőjét!!! Győzzél meg!!! Mondtam, vitázzunk! De ne vádaskodj!
Te irtad, hogy nem látsz bizonyos dolgokat. Ez vakság. Mi ebben a probléma? Miért szégyelled ezt?
Irsz magadról valamit, én levonom a konzekvenciát.
Ennyi.

Kedves zsir!
Mégegyszer. Itt nem rólam van szó. Hanem vélt vagy valós szellemi törvényekről. Ezekhez irj tényeket.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (183)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 182
Igen. válaszoltam is rá.

"ÉN különb vagyok nálad." :-)"
Igen , ez az egoizmus. Miért kevered össze az egót és az egóizmust?

Miért nyilatkozol rólam ugy mintha ismernél? Honnan tudod mit hitet el velem az ÉN egóm? Megint elköveted azt a hibát, hogy állitasz valamit rólam, ugyhogy nem tudsz rólam semmit.

Gondolod, hogy szükség van arra hogy bármiben is föléd helyezzem magam?

Furcsa hogy miket képzelsz rólam...

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (179)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 181
Kedves Zsir és mindneki

MEg kell különböztetni az egót (kisegó) és az Egót( nagy egó, Self). A kisegó adja az ember egyéniségét. Ettől különbözik mindneki a másiktól. A nagyegó az a részünk ami belőlünk az isteni. Ez adja az egyetemlegességünket. Az egóizmus a kisegó "betegsége". A kisegó a lélek (asztrátest) része. A vallások nagy része ennek a lélekrésznek a megtisztitását tűzik ki célul maguk elé. NEm illik összekeverni a kettőt. A kisegó adja az egóizmust, féltékenységet, önzést, minden zavaró érzelmet.

A Lélek az asztráltest egy része, de vehetjük szinonim fogalmaknak. A szellem pedig a jelenlegi ember legmagasabb lénytagja.
Fizikai test- éteri test- asztrál test- Szellem.
Az elnevezések változhatnak, de a lényeg marad. A szellem és a lélek két jól elkülönithető része az embernek. Az összemosást köszönjük meg a róm.kat.egyház niceai zsinatának. Ott csináltak a Hármasságból, kétséget... Gondolták egyszerűbb igy a hiveknek...

"De az igazság az, hogy ezt is csak az egójuk hiteti el velük... :-) "
Ez az érvelés nagyon tetszik. MIndenre rá lehet húzni. Nem akarsz a tényekre szoritkozni?

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (177)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 178
Kedves ZSir

Ha te lökött vagy az a te dolgod. De ettől a világ nem az.

"de ideje lenne eloszlatni pár tévedést:
Azért, mert valaki nem hisz a szellemekben, angyalkákban, reinkarnációban, istenben, nem lát a jövőbe, nem látja az aurát, az még NEM jelenti azt, hogy "vak". Ezt érdemes lenne megjegyeznetek."

De pont ezt jelenti. Hiszen nem látod, nem érzékeled, nem tapasztalod a finomabb valóságokat. Csak a fizikait látod, mást nem. Ezért nem is hiszel benne. Ez persze nem baj, csak az hogy azt hiszed, hogy mert te nem látod, más sem láthatja. Ezért nem jön be a gunyoros stilusod. Ne magadból indulj ki.

Várom tőled a cáfolatokat, vitát, bármit. Az elhangzott "vádakat" azt hiszem illő lenne kellőképpen alátámasztanod...

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (167)
birs Creative Commons License 2001.11.03 0 0 176
Szerintem Musaic "egó" alatt a lelket érti. A szellemel nem tud mit kezdeni, ezért tagadja.

Háát van az emberben szellem, lélek, egó valaki szerint még démon is... egy kicsit soknak tünik egy testnek.

Az a "valaki" aki szerint démon is lehet egy emberben - Jézus Krisztus. :O) Ezért űzte örökké a démonokat.

Előzmény: strigo (172)
birs Creative Commons License 2001.11.03 0 0 175
Kedves Biga!

Én sem kötekedésképpen, csak apró megjegyzés :)

Jer 44,8: "Ingerelvén engem a ti kezeitek alkotásaival, áldozván az idegen isteneknek Égyiptom földén, a melyre ti tartózkodni jöttetek be, hogy veszedelmet szerezzetek megatoknak, és hogy átokban és gyalázatban legyetek e földnek minden nemzeténél?"

Zsolt 81,10: "Ne legyen te nálad idegen isten, és az idegen isten előtt meg ne hajolj!"

2Krón 34,25: "Mivel elhagytak engem, és idegen isteneknek tömjéneztek, hogy engem haragra gerjeszszenek az ő kezeiknek minden cselekedetei által. Felgerjedt az én haragom e hely ellen, és el sem oltatik."

Tehát nemcsak szerintem - hanem a Biblia szerint IS vannak idegen istenek. :O)

Tudnál példát mondani, ahol teljesen más van, mint a Károli fordításban - a Szent Szellem/Szent Lélek kifejezésen kívül?

Örülök, hogy egyetértesz azzal, hogy „a hívők NEMCSAK az írott Ígére támaszkodnak. Egy hívő éppen attól hívő, hogy Személyes Kapcsolata IS Van Istennel. Szellemi kapcsolat nélkül ugyanis képtelenség hinni!".

Üdv,
Ildi

Előzmény: Biga Cubensis (163)
birs Creative Commons License 2001.11.03 0 0 174
Ne haragudj kedves Birs, de mintha az előbbi hozzászólásodban arra utaltál volna, hogy nem csak egy isten van, sőt a sátán is isten. Ezen megütköztem. Ha valami, hát ez feketén-fehéren benne van a Bibliában, hogy csak EGY Isten van. Másképp igen bajban lennénk...

Dehogy haragszom! Inkább örülök kedves Colombre, hogy írtál. :)

Valóban csak Egy IGAZ Isten van a Biblia szerint, de Rajta kívül vannak „idegen” istenek is! 76 ilyen Ígét is találsz.

Pl. „És ne járjatok idegen istenek után, hogy szolgáljatok nékik és imádjátok őket, és ne ingereljetek fel engem a ti kezeitek munkájával, hogy veszedelmet ne hozzak rátok.” (Jeremiás 25,6)„
"Ne járjatok idegen istenek után, azoknak a népeknek istenei közül, a kik körültetek vannak” (5Móz 6,14)

"Idegen istenségek hirdetőjének látszik. Mivelhogy a Jézust és a feltámadást hirdeti vala nékik.” (Apcsel 17,18)

Sőt az is benne van a Bibliában, hogy sátán - e világ istene. Íme:

"Ha mégis leplezett a mi evangyéliomunk, azoknak leplezett, a kik elvesznek:
A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe" (2.Kor.4,3-4)

Vagyis azok nem értik meg Jézus Örömhírét, akinek „e világ istene”, azaz sátán – homályt bocsátott az elméjükre. Ezért nem világos előttük Krisztus Evangéliuma. Az ilyenek elkárhozzanak, mivel NEM hisznek Isten Egyszülött Fiának, aki Isten képmása!

Úgyhogy nyugodj meg, bár vannak más istenek is, meg sátán is isten, mégsem vagyunk bajban, hiszen ÉL a mi Megváltónk, aki már rég legyőzte őket!

Előzmény: colombre (162)
strigo Creative Commons License 2001.11.03 0 0 172
Hello

Azt szeretném tudni pontosan, hogy mi az az egó amiről irsz. Az irásod alapján úgy értem, hogy egy különálló valami, ami az emberben van. Háát van az emberben szellem, lélek, egó valaki szerint még démon is... egy kicsit soknak tünik egy testnek.

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 171
Kedves Birs!

"Mivel keresztény vagyok, ezért az én hitem alapja a Biblia"

Megértelek. Az enyémé isten, és a benső tapasztalatok.

"De ettől a Biblia még IGAZ marad"

Egyetértek. Az értelmezésében látok különbséget kettőnk véleménye között.

"a Biblia Istene bizony személy. Isten maga mondta, hogy a saját képére, és hasonlatosságára formált az embert"

És akkor MI a nap, a fű, virág, fa ?? Szerinted mit képvisel az összes életforma, és bármi, amivel találkozol?

"Sőt sátán is személy. Jézusnak pl. ezt mondta: "Ha Isten Fia vagy, mondd e kőnek, hogy változzék kenyérré."
Tehát sátán is tud beszélni, ezért ő is személy!"

Aha, akkor ezek szerint a te egód még soha nem mondott semmit "neked" ugye? Miért kell másokra fogni a "saját" egónk tetteit, és az arra ráhangolodó lélek felelősségét??

"De ő megdorgálván, nem engedé őket szólani, mivelhogy tudták, hogy ő a Krisztus"

Ha valaki még nem járt még az Élő Mester közelében, akkor fogalma sincs mit jelent ez a mondat. Én tudom.

"Királyi széke is csak személynek lehet!"

Lehet. De ne felejts el, hogy mindenki szimbólumokban beszél. Ha azt mondom virág, akkor nyilván nem a hold túlsó oldala a téma nem? Ebben az értelemben a "szék" szimbolikusan a bálványimádást fejezi ki. Nem azt amire te gondoltál.

"Mert a hívők sem testi emberek, „hanem szellemben” járnak."

Aki szellemben jár, az EGY istennel. Nem találtam egy embert sem Mesteren kívül, aki éjjel-nappal Egy lenne Ővele. De még olyat sem, aki rajta kívül csak pár órára Egy lenen Vele.

"Az Élő Mester, Maga Jézus Krisztus, NEM pedig emberek!"

Ezt mondták a Zsidók is, és látjuk mi az eredménye. Több ezer évig várták a megváltót, és amikor megérkezett végre, istenkáromlónak kiáltották ki. Szerinted Jézus nem testben szólt hozzánk? Miért nem ismerjük fel isten valódi szándékát, és vagyunk olyan alázatosak, hogy kérdezősködés-bizonyítgatás helyett, ŐRÁ hallgatunk? Ha itt megjelenne BÁRKI aki azt mondaná: Sziasztok, Jézus vagyok, visszajöttem, ki hinne neki? TE? Mik lennének azok a kritériumok, ami alapján elfogadnád, hogy valóban Ő az? Ezt már kérdeztem máskor is, de nam válaszoltál még rá.

"Ti pedig ne hivassátok magatokat Mesternek, mert egy a ti Mesteretek, a Krisztus"

Ezt majd isten eldönti, nem egy könyv írói.

"Ezért NEM igaz az, amit állítasz, hogy: "Jézus idejében Jézus, Buddha idejében Buddha, Krisna idejében Krisna, ma Rajinder. Csak meg kell találni az adott korban munkálkodó ERŐT, és azt, aki közvetíti."

Emiatt a hozzáállás miatt hiányzik belőlünk az alázat. Majd ha ODAMÉSZ, és TALÁLKOZOL a Mesterrel, AKKOR NYILATKOZZ. Addig tedd hozzá: "szerintem" Szomorú, hogy egy keresztény még ennyi esélyt sem ad...magának.

"Az angyalok igenis magasabb rendűek az embereknél!Ha az angyalok nem lennének magasabb rendűek az embereknél, akkor Jézus sem mondta volna azt, hogy:” Valaki vallást tesz én rólam az emberek előtt, az embernek Fia is vallást tesz arról az Isten angyalai előtt"

Aha, a bírónak is be kell számolni mindenről egy tárgyaláson, ugye? Miért lenne magasabb szinten egy bíró, csak azért mert egy hivatalt tölt be? Bizonyos feladata van, azt kell ellátnia. Ennyi. De nem áll az emberek felett. Ahogyan az angyalok sem.

"Az viszont igaz, hogy az "embernél sok alacsonyabb rendű lény él”. Mert pl. az állatok is alacsonyabb rendűek az embernél, mivel nekik csak testük, és lelkük van - szellemük pedig nincs!"

Nem tudom ki tanítja ezt, amit én ismerek az az, hogy az állatoknak van tudata, emélkezete, szabad akarata. Egy dolgot nem tudnak: kiszabadulni az élet és halál körforgásából, és a bensőbe fordulva felismerni istent.
Ha ez nálad alacsonyabbrendűséget feltételez, a te gondod.
Vannak tudati szinten "alacsonyabb" szintű szakaszban járók, nem is egy. Az ember van a csúcson, felette csak isten áll. Ne a helyet nézd, hanem a tudati szintet, és lehetőségeket. Attól hogy valaki/valami finomanyagi szinten él, még nem biztos hogy magasabb szinten áll azok felett, akik durvább síkon "mozognak".

"Az is igaz, hogy az "ember a teremtés koronája". De az már NEM igaz, hogy az ember "születések és halálok" körforgásában él! Mert Isten Ígéje ennek épp az ellenkezőjét mondja: "elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet”."

Kedves Birs! Ez nem bizonyítja az ellenkezőjét. AZT MONDJA, hogy most, jelenlegi formánkban egyszer lehet meghalni úgy, hogy többé nem térhetünk vissza a testünkbe. Akkor jön az ítélet, és a vágyainkkal megteremett kötődések, karmát le kell dolgoznunk. Ezután jön az újabb kör, ahol szintén csak egyszer lehet úgy meghalni, hogy a test felbomlik, és mi megyünk... Szó sincs arról hogy nincs körforgás.
A LÉNYEG ebben a FELSZÓLÍTÁS, hogy fogjunk fozzá minél gyorsabban eljutni istenhez, mert ha egyszer meghalunk, ki tudja mikor kapunk újabb lehetőséget emberként?
Ezért mondtam neked, hogy minden egyházban SZÜKSÉGES benső tapasztalatokkal rendelkező spirituálisan kvalifikált személy, aki az írásokat ÉRTELMEZI is tudja, mert BENSŐ tapasztalat nélkül nem lehet az adott kor emberének megfelelő módon átadni a biblia vagy más szentírás mögötti VALÓDI tartalmat. Ha olyan magyarázza őket, akinek NINCS tapasztalata, sőt, még ismerete sem a dolgokról, oda vezet, ahol most tartunk.

"Olyan sincs a Bibliában, hogy az „angyaloknak is meg kell születniük emberként”. Mert az angyalok bármikor képesek a mi emberi testünkhöz hasonló testben is megjelenni."

Én még egy ilyen angyalt sem láttam. Te igen? mi alapján állapítottad meg, hogy AZ volt?

"Pl: „hátratekintvén, látta az angyalt, ő és az ő négy fia, a kik vele valának”."

Ezek BENSŐ tapasztalatok leírásai. Ne keverjük.

"Arra sincs szükségük az angyaloknak, hogy külön utazásokat „vállaljanak”, hiszen éppen az a dolguk, hogy Istennek, és embereknek is szolgáljanak."

Az angyalok nem tudom hogy kinek szolgálnak, de remélem CSAK ISTENNEK.

"Isten terve a bűnbeesés következményeinek végleges eltörölése. Tehát az eredeti - teremtéskori - állapot visszaállítása!"

Szerintem meg az, hogy minden lélek (NEM EGÓK!) váljon boldoggá, és jusson vissza Őhozzá.

"Mert azzal, hogy Ádám és Éva elhitte sátán hazugságait, azonosult a gonosz céljaival. Ezzel Isten haragját vonták magukra."

Még soha nem láttam istent haragosnak. Te igen? A megtestesült SZERETET hogyan lehet haragos? Hogyan lehet egyáltalán MÁS tulajdonsága a SZERETETNÉL?

"Azóta az ember Istentől kapott hatalmát - sátán szerezte meg, és ő bitorolja. Az emberiség ki lett szolgáltatva a démonok, ill. a gonosz angyalok zaklatásának és uralmának - ezért az életünk részévé vált a betegség, a szenvedés, a fájdalom és a nélkülözés. Az életterünk alá lett vetve a hiábavalóságnak és kárhozatnak."

Ezt NEM a sátánnak, hanem SAJÁT magunk tetteinek köszönhetjük. SENKI MÁSNAK!

"Ennek a szövetségnek Jézus Krisztus vére az alapja, ami tökéletes és megismételhetetlen áldozat volt a bűnökért, és betöltötte Isten célját."

Atyaég. Szerinted MI folyik Jézus "ereiben"?? VÉR??? ISTEN FOLYIK RAJTA keresztül MINDENHOL!! Az örök IGAZSÁG maga az isteni CÉL! NE a szemeddel láss! Vér az csak vér. Akkor is folyhat vér erekben, ha valaki még csak nem is istenhívő. Jézus LÉNYE, isten SZERETETE a "vér".

Jézus tudta, miért rendezi meg az "úrvacsorát". Nehogy má' én ítéljem meg isten tetteit.. Más se tegye..

"Jézus Krisztus legfontosabb üzenete Isten országa (a mennyek országa) eljövetelének bejelentése."

Ezt én is ki tudom jelenteni. Attól még nem vagyok Jézus. Jézus LÉNYE az üzenet, nem a szövege. A(z isten)felismerés lehetősége és esetleges ténye.

"Isten országa nem e világból való, nem anyagi, hanem szellemi természetű - erő, igazság, békesség, és öröm. Olyan ország, amelyben Isten uralma tökéletesen, az élet minden területén megvalósul."

..Mint AHOGYAN ITT IS.

"Isten országának eljöttét csodák és jelek bizonyították és bizonyítják ma is."

Ez még nem "isten országa", csak halvány visszatükröződése.

"Ennek az országnak az alkotmányát és alaptörvényeit Jézus elsősorban az un. "hegyi beszéd"-ben foglalta össze."

Nem tudom annyira mint kellene, felsorolnád?

"Jézus cselekedetei, ezen belül is csodái - betegek gyógyítása, halottak feltámasztása, leprások megtisztítása, démonok kiűzése - Isten országának felsőbbrendűségét és diadalmát bizonyították, sátán királysága fölött, és azt, hogy terjedésének és növekedésének semmi sem tud gátat vetni."

Először is nem Jézus, hanem isten "gyógyított". Ha ismeri valaki a karma működését, és fajtáit, akkor megérti a "gyógyulásokat". Aki mondjuk nyomorékon születik, annak karmikus oka van. Valamilyen "bűnt" követett el vannak idején. Ha valaki "megbánta" bűneit, tehát őszintén Jézus (szimbolikus) lábához helyezte azokat, az isten előtt elfogadta saját magát, és isten levette a terhet az ő válláról, Jézuséra téve azt. Jézus pedig elszenvedte az adott bűn súlyát. Ebben a pillanatban a BETEGSÉG OKA szűnik meg, és azonnali "gyógyulás" következik be. Ez az egyik magyarázata a gyógyulásoknak.

"Szerinted gonosz szellemek nem lehetnek az emberekben. Ennek ellenére Jézus állandóan démonokat űzött ki az emberekből."

A kedélyelme (ego) azt tehet az emberrel, amit akar. Ez tény. Nincs kontrollunk felett abból az irányból kiindulva, ahonnan általában szoktunk. Mivel mindent egóval csinálunk (még az imát is), leszámítva a HALLGATÁST (meditációt), "hagyományos" módszerrel nem is tudunk belőle kitörni. Jézus az lelket és az ELMÉT nyugtatta meg. Ha valaki kilép a testéből és csak egy pillanatra megismeri a FÉNYt és HANGot, örökre megnyugszik a lelke és az egója is. Onnantól kezdve az egó is ilyen élmények után kezd kajtatni, és segíti a lelket az útján. DE ADDIG BÁRMI MEGTÖRTÉNHET.

"Aztán meg : ”Beméne pedig a Sátán Júdásba”"

A sátán nem személy, hanem HOZZÁÁLLÁS.

"Ne keverd az emberi lelket, a gonosz lelkekkel."

:)))) NINCS GONOSZ LÉLEK. :))) Csak ragaszkodó, vágyakkal teli ego lehet "gonosz". A lélek LÉNYEGE, természete a SZERETET. Isten része. Hogyan lehetne gonosz??? Ezt ki tanította nektek?

"Attól, hogy egy ember démonok hatására követ el bűnöket, még börtönbe kerül. Sőt ha nem bánja meg Isten előtt a bűneit, végül még el is kárhozik."

Igen, börtönbe lehet kerülni. Mert az emberek csak a külső gyógyulásban hisznek, a benső gyógyításban nem (nem a lélek beteg, csak még nem talált önmagára). Azt sem tudják MI az.

"Ha Istennek nem lenne ellensége, akkor nekünk se lenne!"

KI AZ ELLENSÉGED? MIÉRT? KITŐL-MITŐL FÉLSZ? A félelem, a rettegés az ellenséged, nem más. Főleg nem egy "személy". Ez a tévhite azért alakul ki az embereknek, mert nem ásnak le magukba (az ego nem szokta engedni hogy megismerjék), és nem kutatják fel az okokat. Az ego halálának félelme a ellenséged. Nem más. Az ego LÉTE hogy foglalkoztat téged. Bármivel. Ha nem ez történik, megszűnik, meghal. Ettől Ő FÉL. A lélek Bátor, és Tiszta. A lényege a SZERETET, nem a félelem.
Fogj egy papírt, és írd le konkrét félelmeidet. Ne azt írd hogy a "sátán", hanem konkrét dolgokat. Majd utána gondold mégig azok alapjait. Amíg ezt nem teszed, az lesz a véleményed, amit fent mondtál. És nem lesz előrelépés.

"Az sem igaz, hogy Istent senki nem veszi ellenségnek: ”nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz."

Ebben az értelemben világos az üzenet: Aki e világhoz kötődik, nem éri el a megvilágosodást, isten felismerését. Azok a szavak hogy "ellenség" a mondat értelmének nyomatékosítását szolgálják. Ez a mai (ős) szóhasználat "értelme" az akkori szokásnak megfelelő szóhasználat össze-vissza negyvenhétszer fordított eredménye.

"Ha Isten nem lehet gyűlölni, akkor pl. Dávid miért kérdezte ezt? ”Ne gyűlöljem-é, Uram, a téged gyűlölőket? Az ellened lázadókat ne útáljam-é?”"

Azért mert valaki EZT kérdezte, attól miért a kérdésed? Amiről én gagyogtam az az, hogy AKI ISMERI ISTEN TERMÉSZETÉT, RENDELKEZIK BENSŐ TAPASZTALATTAL ŐRÓLA, AZ TUDJA MIÉRT NEM LEHET ISTENT GYŰLÖLNI. Aki akarja, megteheti, gyűlölheti. De csak olyat gyűlölhetünk, amit nem ismerünk. Amint megismerünk valamit, és tisztába kerülönk annak isteni, spirituális céljával, megértjük miért van és miért úgy, akkor hogyan gyűlölhetnénk?

"Vagy miért szerepel a bűnök között az Isten gyűlölete, ha nem létezik? Pl: „istengyűlölők, dölyfösek, kevélyek”"

Azért, mert azt jelenti: Foglyai a fizikai világnak, az öt érzéknek, csalásnak, képmutatásnak, erőszaknak, és mindennek, ami istentől távol tart. EZT jelenti az a szókép, hogy "isten gyűlölete". Ez egy FOGALOM, nem pedig tett.

"Lucifer lázadását sem mi „kentük rá”, mivel ő volt az a ”fényes csillag”, aki annyira felfuvalkodott, hogy azt mondta; „hasonló leszek a Magasságoshoz.”"

Ilyen hatalmas az ego ereje. Mégis töredék istenhez képest. :)

"Ha nem lennének gonosz szellem, akkor nem hoztak volna Jézushoz „sok ördöngőst” én Ő nem űzte volna ki „egy szóval” a „tisztátalan lelkeket”."

Mint mondtam, a "gonosz szellem" az ego tettei. Amint megnyugszik az ego és a lélek, minden gond, elválasztódás oka megszűnik.

"Ráadásul Jézus azt is kijelentette, hogy: ”Azok pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak”."

Jézus világosan kifelyezte: MOST, ITT Ő közvetíti az isteni erőt, világosságot, igazságot, NEM MÁS. Nincs ebben semmi különös.

"Tehát éppen az a „blabla”, hogy a sátán elleni harcnak akkor lesz vége, ha „az emberek felismerik”, hogy „LELKEK vagyunk”. Mert nemcsak lelkek vagyunk, hanem szellemek is!"

Attól tartok, ez csak terminológiai probléma. Te mit tartasz szellemnek/léleknek?

"Egyedül a testünk halandó!"

Minden halandó, amiben egy csepp anyag van, és minden más is, ami nem EGY istennel. Nem csak a test, hanem az ego, és finomanyagi dolgok is.

"Isten éppen azért fogja sátánt, és bandáját megbüntetni, mert Isten SZERETET!"

:)))))))))))))) Aha. Szóval szerinted A Szeretet BÜNTET. Nem is hallottam még ilyet! MEG KELLENE érteni, hogy a büntetés MAGA a tetteik EREDMÉNYE. Az hogy azt le kell dolgozniuk. Hogyan bünetethetne isten bármiért?? Nem Ő büntet, hanem a törvények ereje. Azok alól nincs kibújás. A SZERETET hozta őket, de ettől még nem ő büntet.

"Pontosan azért, mert Ő JÓ Isten - nem hagyhatja büntetlenül azt, aki „emberölő volt kezdettől fogva”. Igenis bosszút áll azon, aki „hazugságot szól”, és aki a „hazugság atyja” - mert nem engedi, hogy az ő gyermekeit gyötörjék. Hiszen „Buzgón szerető és bosszúálló Isten az Úr, bosszúálló az Úr, és telve haraggal; bosszút áll az Úr az ő ellenségein, és haragot tartó az ő gyűlölői ellen.”"

Idekopiztam teljességében amit írtál. Ha ez van a bibliában és ezt Jézus mondta, akkor arra komoly oka volt. DE MINDEN MESTER azokohoz szól, akikhez szól, és úgy, ahogy. Amit nekem mond, azt neked nem biztos hogy mondja. Mindig az adott lélek "fejlettségi" szakaszának megfelelően beszél. Ilyen alázatos. Ha valaki erre alkalmas, hogy ilyen szavakat kapjon, annak oka van. Minden válasz egyéni, még ha egyezhet máséval is. De ettől ha valamit Mester nekem mond, azt nekem mondja, és úgy.

"Ezért sátán, aki elhitette az emberekkel azt, hogy sem ő, sem Isten nem is létezik „vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké”."

Vagyis az ego elhiteti az emberekkel, hogy nincs isten, és ne keressék. MINDENKINEK A SAJÁT EGÓJA. aki megtapasztalta istent, az nem kap soha ilyen "üzenetet".

"Mindenki megmarad. Hiszen mindenki és minden EGY.
Nem éppen! Mert a Biblia szerint „megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.”"

Pontosan. Ki mint vet, úgy arat. Megítéltetnek. Ledolgozzák karmájukat. Ki a pokolban, ki kellemes helyen. Ki mit érdemel. Ettől a lélek még lélek marad. A Lényege mit sem változik. Aki pedig "be van írva az életnek könyvébe", az a benső síkokon halad tovább, tisztább lélekkel. Aki nem ismerte fel magát, lelkét, az újraszületik valamilyen formában, valahová, és a kötődése megmarad előző életeinek karmájának függvényében.

"Nem haragszom én se Rád, se másra. Csak leírom azt, amit BÁRKI elolvashat a Bibliában. Amiket leírtam, azok NEM „dogmák”, hanem szóról-szóra Isten Ígéi!"

Miért azok? Ki Állítja mindezt? Isten Igéje saját maga. MINEK hozzá biblia? Nap mint nap élhetem. Nem kell hozzá sem könyv, sem mise. Ezek nem haszontalanok, de korlátaik vannak, és nem feltétlen szükségesek.

"Én is tisztelem a célodat, de attól még nem lesz igazad, hogy a Biblia Istenét tagadod. Már megbocsáss."

Nincs miért. A bibliának nincs istene. Isten van, és kész. HOL NINCS ISTEN? EGY ISTEN VAN, ami azonos a különböző néven nevezettel. Van ahol isten, van ahol Buddha, van ahol Mohamed, van ahol Krisna, stb. A LÉNYEG a fontos, nem a külső formák. Azokat csak mi találjuk ki, ragasztjuk rá valakire, akikre amúgy sem illenek. A vallás csak eszköz. Nem cél. A biblia üzenete (NEM A KÖNYV MAGA!) is csak eszköz. A CÉL a fontos.

"Az „eszközeim” kizárólag Isten Beszéde, nem egy egyház/gyülekezet tanításai. Hiába nem vagy „kibékülve” velük, amiket leírtam - mind-mind megtalálhatóak Isten Igéjében!"

Engem az zavar, hogy mindenre idézeted van, nem saját gondolatod. Holott az igazság BENNED van, a lélek AZ. Miért félsz kibontakoztatni? Miért veted el "más" Mesterek véleményét? Miért nem vizsgálod meg őket, miről szólnak? Mert ragaszkodsz valamihez, amiről azt hiszed: TE VAGY. De a biblia csak egy könyv. Az Írások csak írások. A lényegük a fontos, Azt kell megtalálnod.
Ismételgetni robot is tud. Én elolvasom Jézus mondatait is, és merem állítani, hogy értem őket. Értem "más" Mesterek írásainak értelmét is, legalábbis úgy érzem.

Az én eszközeim a Mesterek írásainak lényege (Jézus-Mohamed-Krisna-Buddha-Nanak-Rajinder-stb), spirituális ismereteken alapuló logika, a benső tapasztalatok, meditáció, személyes találkozó Mesterrel, és az alapelvek ismerete/élése. Ehhez nincs szükségem a bibliára. Nem érzem, hogy kellene.

"A hitnek pedig valóban semmi köze az „érzelmi” oldalhoz. Mert a hit biztos tudás arról, hogy amit Isten Igéje mond - az mindig, minden körülmények között igaz, és megvalósul."

Nálam a biztos tudás TAPASZTALATOKON KELL hogy nyugodjon, nem elgondoláson, olvasgatáson. Nincs jobb mint a személyes tapasztalat. De ehhez nyitottság kell, nem ragaszkodás valami anyagi dolgohoz...

"A hit fejezi ki a belső magatartásunkat Isten felé."

Egyetértek.

"A bibliai hit valójában Isten ajándéka, ami által Isten igazságának részesévé válunk."

Isten ajándéka az AZ, amit azon keresztül kapsz. NEM maga a biblia.

"A hit Istennek a Szent Szellem kenetével prédikált Igéje hallásából származik."

Nálam BENSŐ tapasztalaton kell hogy nyugodjon. Hallgatni akármit lehet. Szövegelni akármit lehet. De a benső tudást nem pótolja SEMMI.

"Ilyenkor a szívünkbe kerül a hit szelleme, amely képessé tesz arra, hogy higgyünk Isten kinyilatkoztatott igazságaiban. A hit jutalma az üdvözülés."

Nem hinni kell bennük, hanem ÉLNI azokat. Például a "NE ÖLJ!"-t. Mégis alig van vegetáriánus a közöségekben...

"A hitet lehet növelni is, Isten Igéjének hallása, megvallása, könyörgés, böjt és Szent Szellemmel való ima által."

Nálam isten igéjének hallgatása a Meditáció. OTT hallgatunk.

"Kedves Musaic! Nem az a probléma, hogy ellentmondasz nekem, hanem az a FURCSA, hogy egyetlen topikban sen írtad még le, MIRE alapozod a nézeteidet! Illene már végre valamilyen forrásmunkát megjelölnöd."

Neked MELYIK FORRÁSMUNKA számítana a biblián kívül? Egyébként már a biblia legtöbb szavát és mondatát is másképpen értelmezzük (neked nem furcsa hogy Jézus szavaival egyetértek de veled nem?). Én az ALAPELVEKre alapozom amit mondok. A tízparancsolatra, isten lényegének fizikai értelmében (a benső tapasztalatokra is), spirituális ismeretek intellektuális logikájára.
Várom az általad kiválsztott evangélimot, amire egyfajta értelmezést vársz tőlem.

Idézhetnék neked, onnan ahonnan éz szerzem az intellektuális ismereteket, a kérdés az, hogy mi alapján mondasz ítéletet róluk: "Ezeket BÁRKI mondhatja, nem isten szól rajtuk keresztül!"
Pedig isten éppen olyan alázatos, hogy úgy beszél hozzánk, ahogyan nekünk szükséges. Csak mi vagyunk olyan durvák és erőszakosak, hogy értékeljük ahelyett, hogy a szavak értelmének elemzése helyett, a mögöttük lévő ERŐbe merülnénk.
Ez a helyzet.

Előzmény: birs (142)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 169
Ahogyan a Mesterek mondják: "a Látás Mindenekfölött!!"
:)

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (167)
karmapa Creative Commons License 2001.11.03 0 0 168
Kedvenc mottóm: az a bolond,aki a mai világban normális!:)
Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (167)
karmapa Creative Commons License 2001.11.03 0 0 166
Részemről semmi baj nincs.
Ami nekem nem tetszik,abból kimaradok:).
Csak azt látom meddő vitatkozás folyik,de nekem tetszik,különben nem olvasnám:)
Előzmény: Biga Cubensis (165)
Biga Cubensis Creative Commons License 2001.11.03 0 0 165
Miért, mi a baj?
Mindig van, aki tanul a másiktól.
Te is a magad igazát írtad ide - hogy ki jár jól. :)
Előzmény: karmapa (164)
karmapa Creative Commons License 2001.11.03 0 0 164
Sziasztok!
Nagyon tetszik ez a topic!:)
Mindenki mondja a maga igazát,próbáljátok meggyőzni egymást( vajmi kevés sikerrel).Nem baj,ebből csak az ilyen kívülállók járnak jól,mint pl. én is.
Csak így tovább!:)
Bocs a közbeszólásért,folytassátok!
Előzmény: Biga Cubensis (163)
Biga Cubensis Creative Commons License 2001.11.02 0 0 163
Kedves Birs,

nem kötekedés, csak apró megjegyzés :)

Ézs. 54.5
Mert aki alkotott, az a férjed, akinek Seregek URa a neve, és aki megváltott, az Izráel Szentje, akit az egész föld Istenének hívnak.

1Kor. 8.4
Ami tehát a bálványáldozati hús evését illeti, tudjuk, hogy nincs bálvány a világon, és hogy Isten sincs más, csak egy.

Ézs. 45.5
Én vagyok az ÚR, nincs más, nincs isten rajtam kívül! Én öveztelek föl, noha nem ismertél.

"Esetleg nézz már bele egy német, vagy angol nyelvű fordításba is. Ott is garantáltan ugyanazt találod, mint a magyarban. :O) "

Sajnos nem mindig, de sokszor Károli kerül ki győztesen!

"Elárulom Neked azt is, hogy a hívők NEMCSAK az írott Ígére támaszkodnak. Egy hívő éppen attól hívő, hogy Személyes Kapcsolata IS Van Istennel. Szellemi kapcsolat nélkül ugyanis képtelenség hinni! "

Ez így igaz :-)

Akhi Birs, S'hlama W'Burkate! :)

Előzmény: birs (154)
colombre Creative Commons License 2001.11.02 0 0 162
Ne haragudj kedves Birs, de mintha az előbbi hozzászólásodban arra utaltál volna, hogy nem csak egy isten van, sőt a sátán is isten. Ezen megütköztem. Ha valami, hát ez feketén-fehéren benne van a Bibliában, hogy csak EGY Isten van. Másképp igen bajban lennénk...
Előzmény: birs (161)
birs Creative Commons License 2001.11.02 0 0 161
Kedves Oncogito!

Most néztem át a régebbi hozzászólásokat, és észrevettem, hogy Neked véletlenül nem válaszoltam. Kérlek, bocsáss meg.

Örülök, hogy "sokban igazat is" adsz nekem.

Azonban, hogy milyen ima kedves Istennek, azt azért talán mégsem tudhatjuk.

Márpedig meg van írva, hogy "az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak könyörgésein; az Úr orczája pedig a gonoszt cselekvőkön."

Ugyanis az én mércém szerint az elsődleges dolog az ősznteség. Tehát ha valaki őszintén akar bárkit, bármilyen dolgot manipulálni, akár negativ értelemben is, szerintem még mindig pozitívabb ha azt fogalmazza meg, amit csakugyan érez. Legfeljebb a hatás nem a várt lesz, illetve hamarabb feltámadhat a lelkiismeret.

Az igaz, hogy a legfontosabb Isten előtt is az őszinteség. Csakhogy Isten nem emberi mércével méri az őszinteséget. Ő elnézi ugyan a tudatlanságot - vagyis azt, ha valaki NEM ismeri az Ő akaratát. De ez NEM menti meg a rossz motívumból imádkozót, sátán bosszújától! Mert a gonosz éppen azt lesi, hogy ki nincs tisztában az imádkozás szabályaival, hogy betarthasson - mind az imádkozónak, mind annak akiért imádkoznak.

Ezért történik meg sokszor, hogy valaki teljesen őszintén kér valami "jót" Istentől, ennek ellenére valami rossz dolog történik vele - vagy azzal akiért imádkozott. Ilyenkor szokták azt hinni egyesek, hogy Isten nem is létezik - vagy azt, hogy Isten nem JÓ Isten, hanem gonosz, mert nem teljesítette a kérést.

Viszont ha azt méricskéljük, hogy mi a helyes, (ne felejtsük el, imáról van szó és nem cselekedetről!) - az ember vágyai sokszor eltérnek ettől és mást "közölni" Vele, vagy éppen "elhallgani" szerintem rosszabb.

Szerintem felesleges méricskélni, mi a helyes, és mi nem. Elhallgatni valamit még rosszabb, hiszen Isten úgyis a szívünkbe lát!
Ha nem ismerjük konkrétan egy adott dologban Isten akaratát, akkor először is bölcsességet kell kérnünk Istentől, hogy megtudjuk mi is az Ő akarata. Az Íge szerint a Szent Szellem vezetésével kell mindig imádkoznunk.

Közben pedig altatjuk a lelkiismeretet, hogy "helyesen" imádkozunk.
Szerinted nem volt még ilyesmi? Velem legalábbis előfordult, és mindig igyekeztem szembenézni vele, még akkor is, ha nem sikerült mindig leküzdeni. Minden rossz érzést megér az, hogy lehetek Valakivel őszinte, ha már tökéletes nem lehetek. :-)

A lelkiismeretünk elaltatása nagyon veszélyes dolog! Ha valami rossz érzésünk van, helyesebb imában lerendezni a dolgokat. Úgy kell kinyitni Isten előtt a szívünket, mint amikor egy pohár vizet kiöntünk. Akkor nem érhet csalódás. Mindig abból kell kiindulni, hogy Isten megbocsátó, és hűséges az övéihez. Ő mindig válaszol az őszinte imákra. Isten sohase késik el. Legfeljebb időnként hosszabb időbe telik, míg megkapjuk a válaszát.

Üdv,
Ildi

Előzmény: oncogito (109)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.02 0 0 160
Ha olvastad akkor jó. A töredékét sem irtam le annak ami alapján itélkezni tudnál rólam vagy a gondolkodásomról.

Kértelek, hogy cáfolj meg! Tedd ezt, de ne jelents ki ilyen dolgokat bizonyiték nélkül...
Sokszor leirtam, hogy nem számit ki mit gondol rólam (főleg bizonyiték nlékül vagdalkózva). Elmondom amit elmondhatok. Ha ez valakinek nem tetszik, törjön a lekvárosból..

Tehát: BEszélgessük, vitatkozzunk, vagy ne. Döntsd el, de kérlek ne itélkezz! HA annyira nagyon spirituális vagy akkor tisztában kell lenned a kritika káros hatásával a tudati lélekre.

Adept

Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (156)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.02 0 0 159
Kedves Birs

A jövöben igyekszem majd átugrani..
Csak egy-két hozzászólás, amit nem birok megállni."

"Aztán meg NEMCSAK Gondolom, hanem TUDOM is, hogy "odafönt" minden változatlan, mivel Istenhez szerencsére a változásnak még árnyéka sem férhet!"
Isten télleg változatlan. Azonban én nem róla beszélek.
Az ember és isten között azért van még egy-két szint. Ezek változnak. Ajánlom figylemedbe a keresztény angelológiát(Szent ferenc és Dyonusos Aeropagita). Erdemes először ezekre figyelni.

Hiba lenne azt hinned hogy magával Istennel állsz kapcsolatban... Sokan követték el azt a hibát a történelemben, hogy Istennek hitték a saját védőangyalukat. Persze nem tudhatom, hogy ki kivel áll kapcsolatban, de valószinűsége elég csekély... Ha igy lenne, akkor te lennél az első magyar megvilágosodott mester. Ha van kapcsolatod a fentiekkel miért nem kérdezel tőlük? Miért van szükéség a bibliából idézgetni, ha van ÉLŐ forrásod?

Kérlek idézd be azt a szellemtudományi forrást vagy a megfigyelő nevét, amelyik a Sátánt Istennek irja le!!

Adept

Előzmény: birs (154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!