Keresés

Részletes keresés

Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 119
"

Te ezt írtad:"Akkor a külső érzékelő hamarabb lekapcsolja a kazánt, mint ha a benti"

Dínó ezt írta:Mit nem mondasz... Szerintem meg az előremenő víz hőmérsékletét szabályozzuk a külső hőmérséklet vezérléssel

Hol látsz te itt, más szavakkal és elmélettel  való ismétlést? Egyszerűen kijavította a téves információt a "nép" érdekében! -:))"

 

 

Legyünk igazságosak: szélsőséges esetben igaza lehet. Ha a fűtési kört nem a kazán szivattyúja hajtja (pld a kazán le van választva egy puffertartállyal a rendszerről), akkor a szobatermosztáttal vezérelt kör fűtési modulja független is lehet tőle. Pld ha a pufferben levő víz (amelyből a fűtési modul táplálkozik) magasabb hőmérsékletű, mint az időközben a külső hőmérsékletérzékelővel leszabályozott kazán előremenője, akkor tényleg hamarabb lekapcsolhat a kazán, és tényleg a külső érzékelő miatt :)

 

Előzmény: Jancsii (117)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.17 0 0 118
Természetesen továbbra sem minősítelek! Nekem fontos a helyesírás, és valószínűleg másoknak is, és természetesen érdemben válaszoltam ezen megjegyzésen felül. Az ilyen parttalan vitának meg nem látom értelmét, nem ismétlem magam. Részemről lezárva. :-)
Előzmény: Jancsii (117)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.17 0 0 117

"(112) Tkp. ismételsz engem - más szavakkal és "elmélettel"."

 

Te ezt írtad:"Akkor a külső érzékelő hamarabb lekapcsolja a kazánt, mint ha a benti"

Dínó ezt írta:Mit nem mondasz... Szerintem meg az előremenő víz hőmérsékletét szabályozzuk a külső hőmérséklet vezérléssel

Hol látsz te itt, más szavakkal és elmélettel  való ismétlést? Egyszerűen kijavította a téves információt a "nép" érdekében! -:))

 

114) Tényleg nagyon fontos, hogy jó dolgokat írjunk le, mert a nép nem véletlenül olvassa. Gondolok itt arra, hogy feleslegesen az "igazát" ne szajkózza itt senki,

 

Tényleg fontos, hogy jó dolgokat írjunk itt le! Ezért. ha kijavítanak téged, nem kell rögtön neki ugranod a másiknak és a saját "igazadat" szajkózni. Van még neked is mit tanulni ebben a témában.  Fogadd el, ha egy olyan ember mondja, aki jobban ismeri ezt a rendszert. Itt most nem magamra, vagy Dínóra gondoltam, csak úgy általában.-:)))

Az meg nagyon szánalmas, ha érdemben nem tudsz válaszolni és a helyesírásomat elemzed!

 

Előzmény: katonalajos (116)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.17 0 0 116
(111) Nem vagyok elhivatott, a minősítés meg maradjon meg neked - én nem élek vele. :-)

(112) Tkp. ismételsz engem - más szavakkal és "elmélettel".

(113) (91) és (92).

(114) Tényleg nagyon fontos, hogy jó dolgokat írjunk le, mert a nép nem véletlenül olvassa. Gondolok itt arra, hogy feleslegesen az "igazát" ne szajkózza itt senki, mert annak aztán semmi értelme.
Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 115
Ha van külső hőmérséklet érzékelője a kazánodnak, akkor szerintem olvasd a gépkönyvet, hogy milyen módon kell beállítani. Általában ilyenkor a fűtővíz hőmérséklet tekerője másra való, mint amire az ember gondol, pld: ezzel lehet kiválasztani a szabályzási görbét, vagy megváltoztatni a talppontját esetleg a maximumát. Lehet, hogy a Te kazánodnál nem így van, de érdemes ránézni, mielőtt elállítod és nem érted miért fáztok :)
Előzmény: freyya (107)
Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 114
Most látom, hogy nagyjából ugyanazokat írjuk.... akkor végigolvasom, és csak azokra reagálok amit Te nem javítottál ki :)
Előzmény: Jancsii (90)
Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 113
Tényleg nem kötekedni akarok, de a kondenzációs kazánnak nem az a lényege, hogy állandóan menjen, hanem a viszonylag magas hatásfok ha a visszatérő víz hőmérséklete 50 fok alatt van, mivel ekkor tud kondenzálni, így extra hőt kitermelni)
Előzmény: katonalajos (87)
Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 112
Mit nem mondasz... Szerintem meg az előremenő víz hőmérsékletét szabályozzuk a külső hőmérséklet vezérléssel.
A szobatermosztáttal meg azt, hogy ezzel a vízzel kell-e most fűteni, vagy nem (kazán és szivattyú bekapcs)
Előzmény: katonalajos (75)
Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 111
Nem jól érted. Én csak arra akartam utalni, hogy nem minden esetben a kondenzációs kazán a megoldás. Viszont Te nagyon elhivatott lettél, úgy látom. Netán egy kis kognitív disszonancia is bejátszik? ;)

Egyébként nekem is kondenzációs van....
Előzmény: katonalajos (74)
freyya Creative Commons License 2008.09.16 0 0 110
Majd ha már felfűtötte a lakást, felőlem mehet alacsonyabb hőmérsékleten is, de két napja nem volt fűtés, át vagyunk fagyva, gyorsan szeretnénk meleget a házban.
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 109
Elküldve!
Előzmény: katonalajos (105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 108
Nálam full padlófűtés van, a legmelegebb víz 41fokos fűtésnél.
freyya Creative Commons License 2008.09.16 0 0 107
Illetve bocsánat, 44-re van beállítva, de valami automata miatt most épp 50 fokon megy. A külső hőmérséklethez igazodik.
Előzmény: freyya (106)
freyya Creative Commons License 2008.09.16 0 0 106
Köszi szépen! :)
50 fokra van beállítva.
Előzmény: katonalajos (104)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 105
Ha a nevemre kattintasz, akkor ott van az e-mail címem. Én is néztem közben ilyen berendezéseket, de én 200ezer felett láttam csak. :(
Előzmény: Törölt nick (103)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 104
Örülünk mi is! :-)
Neked most hány fokra van állítva az előremenő vized?
Előzmény: freyya (102)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 103

Olyan 130eFT-tól+ 50eFt telepítés.

A terület nagyságától függ, hogy mekkora teljesítményű, és árú klíma kell.

 

Ennél többet nem írhatok, mert reklám lenne.

Dobsz egy mailt, és adok linkeket, az ilyen klíma működéséről, árairól.

Előzmény: katonalajos (101)
freyya Creative Commons License 2008.09.16 0 0 102
Na megoldódott végre, olyankor jött a szerelő, amikor folyt a víz, kiderült, hogy a lefolyócsőben, amibe a kondenzvíz el van vezetve, bennemaradt valami vacak, és eldugította, azért gyűlt a kazánban a víz. Most már minden tökéletes és meleg van!!!
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 -1 0 101
"Mennyibe fáj ez?"=Mennyibe kerül egy ilyen berendezés?
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 100

Ez meleg levegőt fúj be a helységbe. :)

Fent van a falon, és a beszívott levegőt felfűtve, megszűrve kifújja.

Csak ilyenkor az inverteres klíma gazdaságosabb mint a kazánnal fűtés.

 

Csak nekem még nincs rá pénzem.

Előzmény: katonalajos (99)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 99
1. Mennyibe fáj az?
2. Nekem csak radiátoraim vannak (regulus). Ezeket is képes megfelelő módon üzemeltetni?
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 98
Dobass be egy jó inverteres klímát, és ilyen időben 1 kW felvett energiából kb 3-at ad le fűtésnél. (hőszivattyú)
Előzmény: katonalajos (97)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 97
Nekünk is van gyere (4 hónapos; 2 és fél éves), de én még próbálom sugározni beléjük a meleget, hiszen nincs kész a fűtés. :-)
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 96

Sajnos a gyerek miatt nem várhattam a fűtéssel.

Ez a folyamat hűvös, meg eső lehűtötte a házat. Nem volt napsütés, így nem is melegített be.

Előzmény: katonalajos (94)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 95

Nem emlékszem gépkönyvre.

:(

 

Nem vagyok otthon, nem tudom. Majd holnap beírom.

Előzmény: katonalajos (94)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 94
Nem. De még az sem lett volna olyan nagy baj, ha vársz egy kicsit a fűtéssel - na de ez csak vicc volt. :-)
Biztosan van gépkönyved, ami egy grafikon segítségével bemutatja, hogy különböző előremenők mellett milyen a hatásfok. Most mekkorára van állítva?
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 93

Köszi!

 

Ilyen enyhe időben nem gond ha lejjebb vettem a kazán előremenő vízhőjét?

Előzmény: katonalajos (89)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 0 92
És az meg már teljesen természetes, hogy a legjobban akkor fog sikerülni a legjobban kamatoztatni a füstgázból való hóvisszanyerést, ha alacsony hőfokon folyamatosan megy a rendszer! :)
Előzmény: katonalajos (91)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.16 0 1 91
E kettő együtt a lényege, de a kedves hozzászóló arra volt kíváncsi amit összefoglaltam neki.
(Különben meg a "mindig" szóban mindkét "i" betű rövid!)
Előzmény: Jancsii (90)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.16 0 0 90

A kondenzációs kazánnak nem a lángmoduláció a lényege, inkább az. hogy a füstgáz rejtett hőjéből energiát nyer vissza. Vannak lángmodulációs kazánok amelyek nem kondenzációsak.

Maga a vezérlés az elég bonyolult,  tényleg szakembert és szakértelmet igényel.

A szoba termosztát típusától (analóg, digitális,) függ, hogy szabályoz, vagy csak ki-be kapcsolgatja a kazánt. A külső hőmérséklet érzékelő mindíg szabályoz.

 

 

Előzmény: katonalajos (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!