Keresés

Részletes keresés

Reboni Creative Commons License 2008.09.09 0 0 50
Én tudok pontos adatokat ha nem untatlak, hiszen már a harmadik házamban lakom amit építettünk.
És az igaz, hogy a harmadik ház amit az ember épít az már közelít ahhoz amit igazán elképzelt.
Én az első házamnál úgy 20 éve nem igazán figyeltem a szigetelésre és egyebekre erről nem is ejtenék szót. A második házunk egy kis faluban épült 7 éve elég jól szigetelve 38NF 5cm austr.szig. ablkakok 1.1K, fűtés csak radiátorokkal Saunier Duval turbós kazánnal szobatermosztát (18 , 22 C. fok)vezérléssel.- 105 négyzetméter nettó. Itt az éves gázfogyasztásom volt általában: 1450m3 tehát az 5,02m3/lakásköbméter
A harmadik házunkat 2 éve építettük egy régi városi telkünkön és itt már figyeltem a következőkre is: Épület tájolása (nagyon fontos), árnyékolástechnika,
a szerkezet u.a. 103m2 négyzetméter nettó
Fűtés amin még változtattunk: Baxi kondenzációs kazán padló és radiátoros fűtéssel kombinálva ( radiátorok csak a szobákban és fürdő ahol + padlófűtés)
vezérlés: szobatermosztát (21C. fok állandó) , külső hőmérséklet érzékelő.
Itt az éves gázfogyasztás: 910m3 tehát az 3,21m3/lakásköbméter
Ez számomra is meglepő volt!
Előzmény: Törölt nick (48)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.09 0 0 49
Én a radiátorok méretezésénél a hőszükségletet minden helyiségben 50W/m3 alapján határoztam meg skalárnak, ez alól egyedül a fürdőszoba kivétel, ahol 60W/m3 értéket alkalmaztam.
KL
Előzmény: Törölt nick (48)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.09 0 0 46
Ez teljesen így van. Igazából jó cuccokra nem sajnálom a pénzt. Nagyobb radiátorokat raktam fel, de azért annyira nem nagyokat, hogy a januári nagy télben is 50 fokos előremenővel kifűtse a lakást. Nekem már az is nagy öröm lesz, ha tél elején és végén takarékos üzem mellett melegnek tudhatom a lakást, ami nem kicsi, hiszen 95nm.
Előzmény: Jancsii (45)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.08 0 0 45
Jól választottál. Állítólag nagyon jók. Azért gondold át a dolgot a kondenzációs kazánnal kapcsolatban. Radiátoros fűtésnél tényleg hosszabb a megtérülési ideje. Főleg, ha jól kiakarod használni a kondenzációs kazán előnyét, akkor túlméretezett radiátorokat kell vásárolni, ami szintén növeli a  kölrtségeket.
Előzmény: katonalajos (44)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.08 0 0 44
Én nagyon bátor vagyok, regulus radiátorokat szereltem fel a lakásba. Meg kell találnom a legjobb előremenő hőmérsékletet majd ha bejön a hideg idő. :)
De a nagy "gáz" az, hogy még mindig nincs kéményesem!!!
Előzmény: Jancsii (34)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 43

"Én csak annyit szeretnék kérni, hogy maradjuk a témánál, és segítsük a népet minél több infóhoz juttatni a kondis kazánokkal kapcsolatban."

 

Addíg amíg úgy működik, hogy valaki beír valamit a kondis kazánokról, majd valaki nekirohan és egy ugyan olyan tartalmú cikket beidéz cáfolat képpen, csak hogy kötözködjön, de azt se tudja, hogy mit linkelt, majd jön egy másik aki felszólitja a közönséget, hogy ne foglalkozzon az elsővel és ne is olvassák, addig nem fog haladni a téma szerintem.

Nem úgy kell hozzá állni a témához, hogy mert Xszázezerért vettem kondi kazánt azt csak jó és minimum 200% hatásfokú lehet, mert azt olvastam a gyártó oldalán.

Nem rám kell haragudni, mert a gyártók adatlapjai hazudnak, Jancsii által linkelt cikk is azt írja amit én, csak nem olyan nyersen.  :D

Amúgy én tényleg csak segíteni próbáltam, de nekem 8.

Felőlem költsetek minnél több pénzt kondikazánokra!

Előzmény: katonalajos (35)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 42

Akkor külön neked:

 

"Termomax INKA 24/35K típusú"

 

Eddig olvastam (csak tovább futott a szemem)!!!

Innetől kezdve számomra nem pártatlan a cikk. 

Előzmény: Jancsii (38)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 41

Nekem aztán 8.

Azt próbáltam leírni, hogy addig olvastam amíg egy konkrét márka/tipus dicsőitéséig értem.

Ez nem egy pártatlan leírás szerintem.

Sajnos jellemző, hogy még egy azonos gyártó is köpködi a saját nem kondenzációs készülékét, amikor kondenzációs készüléket akar eladni, vagyis nem a sajátját, hanem úgy általában a nem kondenzációs készülékeket, csak közben elfelejti, hogy ő is gyárt kondenzáció nélküli készülléket is. :D

Előzmény: katonalajos (39)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 40
Azt irja, hogy az INKA csak fűtésre használ 140nm-re 138 000 Ft/év-ot 11500Ft/hó
HMV előállítás költsége 1 év alatt + 23 500 Ft

Oldal feltöltve:
2006.05.10. !!!!!!


Én meg hagyományos készülék + átfolyós vízmelegitő + főzés használok100nm-re havi 8711Ft-ot.
Most szeptembertől emelték 10048Ft-ra!

Inka 100nm-re számolva: 9613Ft/hó 2006.05.10. !!!!!!
Nálam meg 8711Ft/hó volt eddíg +főzéssel! :D 10048Ft/hó 2008.09.07
Előzmény: Törölt nick (36)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 39
Akkor kérek mindenkit, hogy hagyjuk figyelmen kívül Druzsbi hozzászólásait!
Bocsánat mindenkitől.
Előzmény: Jancsii (38)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.07 0 0 38

Idevezet, ha egy mondatból kiragadunk egy részletet. Egészen más értelmet kap a mondanivaló.  Igy nehéz neki értelmezni a dolgokat. Ezért nem ért sok mindent.

A mondat második része:

"10 éves élettartamra vonatkozó összes költségét."

Ha tovább olvasott volna, akkor kiderülne, hogy 10 év alatt 453 000 Ft a megtakarítás. Persze a 2006-os árakon számolva. A jövő évi áron, akár ennek a duplája is lehet a megtakarítás.

 

 

Előzmény: katonalajos (37)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 37
Ha jól érzem ez a hozzászólásod sem sikerült valami nagyon pozitívra. Nem fogják értékelni az olvasók. Ahelyett, hogy többletinformációhoz jutnának, valami más topikba illőkről írsz. Ez így nem korrekt.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 36

Idáig olvastam:

"a legújabb fejlesztésű Termomax INKA 24/35K típusú kombi kondenzációs kazán 10 éves...."

Előzmény: katonalajos (35)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 35
Semmi baj. Tudom, hogy a fórumokon (akarva-akaratlanul) sok a félreérés.
Én csak annyit szeretnék kérni, hogy maradjuk a témánál, és segítsük a népet minél több infóhoz juttatni a kondis kazánokkal kapcsolatban. Vegyük úgy, hogy mindenkinek van/lesz ilyen rendszerű készüléke. De természetesen továbbra is érdekel az a 3-4 szám, ami szerinted nagy valószínűséggel lefedi a különböző rendszerű kazánokat hatásfok szempontjából.
Én itt találtam pár adatok, amit természetesen nyugodtan kritizálhatsz.
KL
Előzmény: Törölt nick (26)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.07 0 0 34

Nem vagyok szakértő, mint egyesek. (vagy annak képzelik magukat).

A lényeg, hogy minél alacsonyabb hőmérsékleten üzemeltesd.

Én padló és falfűtéshez szeretném használni, hőcserélő nélkül.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 32

Most hova ne rohanjak? :)

 

 

Előzmény: Jancsii (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 31

Elolvastad a cikket, akkor rájössz, hogy nincs 104%-os hatásfok! :D

Próbáld meg értelmezni is, hogy mi van ott leírva!

Maximálisan lehet 14%, de az nem állandóan annyi!

Szezont a fazonnal.

 

Előzmény: Jancsii (29)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.07 0 0 30
Még nem , de majd az leszek.:)))
Előzmény: Törölt nick (28)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.07 0 0 29

Tudod, egy hagyományos kazánnál senki nem csodálkozott a 90%-os hatásfokon  a fűtőértékhez viszonyítva. Ha a réginél 14%-al jobb hatásfukú készüléket gyártanak, akkor annak mennyi a hatásfoka?. Ha elolvasod a cikket akkor rájössz, hogy miért van 104%-os hatásfok.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 28
Csak nem egy büszke kondikazántulajdonos teccik lenni? :-)
Előzmény: Jancsii (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 27

El is olvastad amit linkeltél?

 

"Az első, ami a szemünkbe ötlik egy kondenzációs kazán prospektusát forgatva, az a gyártók által büszkén hirdetett 104-108%-os hatásfok."

 

"így lehetséges a 100%-nál magasabb hatásfok - hangsúlyozottan a fűtőértékhez viszonyítva. Ez a számítási mód talán kissé félrevezető, használata mégis általános, mivel így könnyen összehasonlíthatóvá válnak a kondenzációs és a hagyományos kazánok adatai. "

 

Mást írtam eddíg, vagy most miért is linkelted ezt nekem???

Kinek kell világosodnia???

 

 

Előzmény: Jancsii (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 26

Én kérek elnézést!

 

Előzmény: katonalajos (25)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 25
Figyi, te el vagy tévedve, de persze ez nem baj. :)
Előzmény: Törölt nick (23)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.07 0 0 24

Ezt olvasd el és akkor sok minden fog világosodni előtted:

http://www.vgf.hu/ftech.php?action=viewfull&ID=412

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 23

Magas?

 

Kérdezz konkrétan, hogy mit nem értessz!

Előzmény: katonalajos (22)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 22
írd tovább a történetet...
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 21

"vélelmezett hatásfok hogyan alakul turbós, illetve atmoszferikus kazánoknál! :)"

 

Kezdjük ott, hogy 2 féle turbós készülék van!

1. állandó fordulatszámú ventillátoros

2. változó fordulatszámú ventillátoros

Atmoszferikus készüléknél minnél alacsonayabb a láng erőssege, annál kevesebb a hőveszteség. (kevesebb hő = kevesebb huzat, kéményveszteség.)

 

Házifeladat:

Melyik kazánnál távozik több hő (feleslegesen) a kéményen keresztül.

 

1. Modulációs atmoszférikus kazán?

2. Állandó fordulatszámú ventillátoros, modulációs "turbó" kazán, aminek a ventillátor teljesitménye a maximális hőterhelésre van méretezve?  

 


 

Előzmény: katonalajos (20)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.07 0 0 20
Nekem nem kombi a kondis kazánom (Baxi Prime HT 1.240), így a HMV készítés vesztesége kiesik. (Van egy 200 literes vezérelt árammal üzemeltetett bojlerem.)
Jó, mehetünk lejjebb a hatásfokkal, de akkor azt is illene írnod, hogy ez az általad vélelmezett hatásfok hogyan alakul turbós, illetve atmoszferikus kazánoknál! :)
KL
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 18

"Én azt mondom, hogy együtt, ha kijön a 100%, akkor tegyük össze a két kezünket."

 

100%???

Ne vicceljél már!

 

A legjobb kondi kazán is olyan távol van a 100%-tól, mint makó jeruzsálemtől.

 

100% az lenne, ha készülékbe beérkező levegő hőmérséklete megegyezne a távozó füstgáz hőmérsekletével.

-5C-os külső hőmérsékletnél -5C-os füstgáz, sem 100%-os mert közben elektromos áramot is fogyaszt, szóval a fűtésre befektett energiának még ígysem 100%-a hasznosul.

Ilyen kazán még megközelitőleg sem létezik! :(

Rakd nyugodtan oda a kis kezedet a kondi kazán füstcsövéhez -10C-ben és érezheted, hogy nem ritkán 50-100C-os füstgáz távozik a készülékből!

100% mi? :D

Prospektusokban esetleg!

 

Kondenzációrol, mint csodáról:

 

Azt írják a reklámok, hogy akár 20% megtakaritást is okozhat a kondenzációs kazán a hagyományoshoz képest.

Megint viszonyitanak és nem a kondenzáció tényleges értékét mondják!

Maga a kondenzáció 8-13% közötti megtakaritás jelenthetne, de csak pillanatnyi maximális értékeken, nem az egész évben.

Pl. HMV készitésénél, vagy a rendszer felfűtése alatt 0% kondenzációval üzemel a készülék. Ilyenkor is van kondenzáció csak éppen a kéményben jön létre és nagyon nem hasznosul, mint fűtési tényező.

A tulaj csak azt látja, hogy hú de kondenzál a készüléke, mert csöpög a készülékből a "szódavíz", de ennek a kondenzátumnak semmi minusz hatása sincs a gázszámlára. :D

 

Sokan azt képzelik, hogy egy kondenzációs kazán csodákra képes, pedig a kazán csak egy apró részlete a fűtési rendszernek.

 

1példa:

Túrbós füstcső hossza/anyaga.

Ha a túrbós füstcső belső csőve jó hőátadás képességű (pl. aluminium) és minél hosszabb annál nagyobb az esélye, hogy a távozó meleg füstgáz előmelegiti a beszívott hideglevegőt és forditva (beszívott hideg levegő hűti a füstgázt).

PPS cső rontja a rendszer (nem a kazán!) hatásfokát, mivel nem olyan jó hővezető, mint az alu. :D

 

 

Előzmény: katonalajos (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 16
"Én csak azt nem értem, hogy miért nem csak PPs/PPs csöveket szerelnek fel hiszen szerintem olcsóbb is lenne."

Még mindíg nem merném kijelenteni, hogy sokkal olcsóbb a PPS, de 1-2 éve a szinesfémek drasztikus áremelkedése elött, meg főleg nem volt az!

Alu/Alu cső 60/100, hossz 500mm 6060 Ft
PPs/Alu cső 60/100mm, hossz 500mm 5900 Ft

Alu/Alu cső 60/100, hossz 1000mm 7510 Ft
PPs/Alu cső 60/100mm, hossz 1000mm 8660 Ft

Alu cső 60mm, hossz 1000mm 2890 Ft
PPs cső 60mm, hossz 1000mm 2580 Ft
Előzmény: Reboni (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!