Keresés

Részletes keresés

sutre Creative Commons License 2003.10.20 0 0 369
Teveh!
Még nem szóltak, hogy költözhetsz?
És milyen az ingázás? Vagy elmentél betegszabira?
kirumiru Creative Commons License 2003.10.18 0 0 368
cognorob:
A bitokbaadas mar csak "fomrai" dolog. En ugy emlekszem, hogy az atvetelt a muszaki atadasra ertik, tehat at kell vennem muszakilag a lakast akkor ha kis repedes van a falon, de nem kell atvennem, mondjuk ha hianyzik a bejarati ajto, mert az eleg erosen befolyasolna a lakhatosagot.

En is remelem hogy az OTP gyors lesz! Kar hogy nem dolgozik valaki kozulunk a IV. ker hitelosztalyon. :-(

Előzmény: cognorob (366)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.18 0 0 367
Easty:
Ne aggodj! Azt mondtak hog kotober vegeig minden lakast atadnak es a hasznalatbaveteli engedely is akkorra lesz meg. Tehat az OTP ugy sem tudja utalni az utolso vetelarreszt amig nincs meg. Tehat mindegy hogy valaki az elejen vette at valaki meg a vegen. Szintenkent adjak at. Mikor az OTP utalja a lovet akkor onnantol szamitva 2 heten belul.
En inkabb az OTP miatt aggodnek.
Előzmény: Easty (365)
cognorob Creative Commons License 2003.10.17 0 0 366
Hali,

engem tegnap hivtak muszakira. Okt. 27ben egyeztunk meg. En leszek az utloso???

Es szerintem a birtokbaadas nem fugg a muszaki atvetelkor eszlelt hibaktol mert (szerzodes 4.5)kotelesek vagyunk atvenni a lakast kisebb hibak meglete eseten is. Csak akkor tagadhatjuk meg ha 30 napon belul nem lehet kijavitani a azt.

Szoval az ugymenet
haszn. engedely meglete -> OTP es/vagy mi fizetunk -> 14 napon belul birtokbaadas (szerzodes 4.6)

Engedelyt nov elejere igertek...

Ha az OTP korrekt Nov 3. hetere becsulom a bekoltozest.

Előzmény: Easty (365)
Easty Creative Commons License 2003.10.17 0 0 365
Sziasztok,

levelet mi is kaptunk, pedig még műszaki átadáson sem voltunk, sőt, még időpontot sem kaptunk. Úgyhogy, érezzétek egy kicsit át a mi helyzetünket, és akkor mindjárt nem lesztek olyan türelmetlenek a saját költözésetek időpontja miatt.

sutre Creative Commons License 2003.10.17 0 0 364
Levél az jött!
De mi nem a levélre vártunk, hanem ,hogy felhív az ügyintéz?nk, hogy ekkor-és ekkor lehet költözni!
Azért szépen lassan telik az id?. Már három hét telt el a m?szaki átadástól..
Azóta minden létez? lakberendezési áruházat körbejártunk, a többséget már kétszer is, és már hegyekben áll a cucc, ami csak a bútorszállítókra vár...
Előzmény: kirumiru (363)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.16 0 0 363
kroll:
Nekem is jott ilyen levelem. Mar be is fizettem a modositasi dijat. Viszont nem azt irtak, hogy kijavitottak a hibat, hanem, hogy a muszaki modositast befejeztek. Ugyanis a level egyenlevel es azok is megkapjak akik meg nem voltak muszaki modositason. Eloszor en is a hibajavitasra gondoltam, de aztan rajottem, hogy ez nem azt jelenti.

En is megkerdeztem a hasznalatbaveteli engedelyt es nekem is hasonlokat mondtak.Oktober vegere varjak a hasznalatbaveteli engedelyt es november kozepere az atadasokat. (remelem az OTP nem vacakol olyan sokat...)

Viszont aki hitelt vett fel akkor kis info:
Az OTP az AFA visszateritest csak a hasznalatbaveteli engdely utan fizeti ki, tehat az utolso 5%-kal egyutt. Szoval ne ilyedjen meg senki a nagy osszegtol, abbol 400000Ft-t le kell vonni.

Viszont kroll, gyanitom hogy nem Te leszel az elso, mert hitelt vettel fel (en is :) es varni kell az OTP-re, mig aki nem vett (van a forumosok kozt olyan) az valszin hamarabb fogja atvenni. Azert mindenben nem lehetsz az elso. :-))) Masnak is hagyni kell valamit...
De kivanom hogy mindenkinek minel hamarabb adjak at!

Előzmény: kroll (361)
kroll Creative Commons License 2003.10.16 0 0 362
Sute:
Kirumiru:

Az utosó járat problémáink hamarosan meg fognak oldódni, mivel a Teve-ház az éjszakai járatok tekintetében is igen jó helyen van. Az 50 É járat átszeli a fél belvárost és az Árpád hídnál is megáll Egyébként ez az egyik legsűrűbb éjszakai járat kb negyedóránként jár.

Előzmény: kirumiru (359)
kroll Creative Commons License 2003.10.16 0 0 361
Hali mindenkinek.

Tegnap levelet hozott a postás bácsi az Angyalfölditől. A levélben arról tájékoztatnak, hogy hibákat kijavították, a birtokbaadási időpont egyeztetése céljából hamarosan telefonálni fognak. Amennyiben még nem rendeztem a műszaki módosítás költségeit legyek oly szíves kifizetni.

Ezek után mint az őrült rohantam a telefonhoz.

Az illetékes értékesitő elmondta, hogy a használatbavételi engedélyt beszerzése folyamatban van csak meg kell várni, amíg jogerőre emelkedik. A jogerős használatbavételi engedélyt az Angyalföldi fogja benyújtani az OTP-nek, aki ez alapján fizeti ki az utolsó vételárrészletet. Ezt követően kerülhet sor a birtokbaadásra.

Lehet, hogy a birtokbaadás tekintetében is én leszek az első??

cognorob Creative Commons License 2003.10.15 0 0 360
Hali

Tegnap voltam Teve-ben. Muszaki atadast igertek N.VIII. emeletre a jovo hetre!!!

Es kiprobaltam oromomben a Pilsner Kocsmankat! Egy pohar sor munkaidoben del korul...
Remek hangulat. Dumaltam a "csaposnevel". Azt mondta hogy az olcsobb kategoria a celjuk, ahova az emberek visszajarnak. Nemsokara lesz menu steak meg egyebek. Meg TV.
Nyitvatartas majd igenytol fuggoen.
Ha szombat reggelizni akarunk ott akkor csak szoljunk!
Nyaron kinn lesznek szekek ugy ahogy kell...

Ciao,
Ro

Előzmény: kirumiru (359)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.14 0 0 359
sutre:
ezek az utolso jaratok ismerosek... :-) Nekem 22:40-kor megy a buszom haza Leanyfalura es utana nicns tobb. Meg soha nem volt annyi penz nalam hogy hazataxizzam. :-))
En is szivesen maradtam volna, hisz a tarsasag nagyon jo volt...
NA majd ha mar bent lakunk! Akkor aztan a sorozo hamarabb fog bezarni mint mi felmennenk. :-))
Előzmény: sutre (357)
hype78 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 358
Itt található egy cikk a matáv adsl fejlesztéséről optikai hálózaton:

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=23201

Csak gratulálni tudok a piackutatóknak, miszerint a várható angyalföldi és óbudai adsl sűrűség kisebb a vártnál, ezért a xiv. és viii. kerületben fejlesztenek inkább. Talán upgradelni kellene az adsl térképüket és jelezni, hogy ha van igény, akkor ott is elérhető a szolgáltatás.

A dolgok jelenlegi állása szerint én előfizetek egy év chello ra, aztán majd látjuk mi lesz.

sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 357
A suturének, meg a sutrénak sincs semmi értelme, de indkább maradjunk a sutrénél.
Mi az összejövetelről azért léceltünk le oly hamar, mert mire elvánszorgunk a HÉVig, plusz, még mire leérünk Harasztira..
Amúgy csütörtökön lekéstünk a 22:10 -es HÉVet, az utolsó az 23:10 kor ment, de hát ki vár egy órát, így maradt a taxi...;-(
Bezzeg ha a Népfürdő utcai lakásunkat nem mondták volna fel, akkor tuti, hogy mi megyünk el utoljára!
Előzmény: hype78 (356)
hype78 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 356
sutre: következetesen rosszul írtam eddig a nevedet, bocs :)
Előzmény: hype78 (355)
hype78 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 355
suture: ilyen kavarodásban várható volt, hogy nem fog stimmelni a számla. Nincs mese, végig kell maradni :)

Kösz a hűtő infót, mind a két márkáról jókat hallottam eddig.

Előzmény: sutre (354)
sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 354
Nem hiszem, hogy azt számlázta volna kétszer (meg nem is volt két rongy) meg ki is húzta a cetliről.
Szerintem ez már nem fog kiderülni, hogy valaki valamit nem fizetett, vagy a pincérek számolták el "véletlenül" magukat.
Előzmény: kirumiru (353)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.14 0 0 353
"(apropó mi múltkor mind a négy iceteánkat kifizettük a betépett csaposnál)"

lehet hogy pont itt volt a problema... :-) Ketszer szamlazta volna ki? Nos, ezert adtam alovet Teveh-nak kozvetlenul...

Ha mindenki fzet Tevehnak egy sort akkor aszem nehezen fog hazamenni... :-))
na mikorra szervezzuk a kovetkezo sorozest?

Előzmény: sutre (352)
sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 352
Majd elfelejtettem!
A Teve-házban kinyitott a krimó!
A bejáratnál van egy szép hosszú pad, ott elférnénk mindannyian, és még hallanánk is egymás szavát.
Mikor mi arra jártunk egy darab emberke ült a pultnál szép csendesen sörözgetett, úgyhogy lehet, hogy asztalt sem kellene foglalni.
Tevéhnek meg fizetnénk minimum egy sört, ha már a múltkor rávertek 2.000 Ft-ot
(apropó mi múltkor mind a négy iceteánkat kifizettük a betépett csaposnál)
sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 351
A Liebher 60 széles a Média Markt-ban 159.000
A Fagort azt nem ismerem, sőt még nem is láttam Fagor inox hűtűt.
A Fagornak van egy szabadalma, hogy feltalálta a "nem marad ott az ujjnyomom" inox felülületet.
A www.fagor.hu-ról szedtem le:
FAGOR hűtőszekrény kínálat:
Színes hűtőszekrények

Termék adatlapja
2 ajtós
74/244 l
Trópusi
Inox ajtó
"A" energiaosztály
Típus: Fogy.ár:
1FFD-27 AX 149.900 Ft-

FAGOR hűtőszekrény kínálat:
Színes hűtőszekrények
Termék adatlapja
2 ajtós
74/244 l
Trópusi
Inox
"A" energiaosztály
Típus: Fogy.ár:
1FFD-27 AIN 134.900 Ft-

A 2 ajtós az egymás fölött, és nem egymás mellett értendő. Természetesen
Az inoxon kívül van még zöld, sárga, és kék színű hűtőjük is.
A sárga nagyon helyes. Lehet, hogy indkább olyat kellett volna vennünk! :-))

Előzmény: hype78 (347)
sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 350
t3
Csináltam neked egy topicot!
akvarell-ház a címe!
Minden jót az új lakáshoz
Előzmény: t3 (348)
sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 349
Nekünk 60-as van. A 70-es Liebher 270.000 forint, ha jól emlékszem rá.

Előzmény: hype78 (347)
t3 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 348
Sziasztok tevesek !

most talaltam ratok, vegigolvastam mert az akvarellben vettem lakast,de nem tudok uj topikot letrehozni mert uj vagyok.

Lecci vmelyik "oreg" forumos csinaljon egy akvarell forumot, hogy ne itt zavarjalak titeket.

Lattam mar korabban ket akvarelles is irt ide (lacpajti ill. a tvnetes) lecci majd ti is jelentkezzetek !!!

üdv.

hype78 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 347
suture: igazad volt a hűtővel kapcsolatban, tényleg 60 széles, én a mélységével kevertem az 63,1. Van a Liebherrnek szélesebb is (70 körüli) de gondolom nektek nem olyan van. Most ezt a két márkát nézegetem (Liebherr, Fagor) de szerintem olyan 200 körül lehetnek az inox ok.
kirumiru Creative Commons License 2003.10.10 0 0 346
hype78:
Koztunk azt hiszem nem is talalnal olyat aki szerint nem jo. Egyebkent en meg nem talalkoztam olyannal (najo eggyel, de az csak Obudan venne a Romainal nem panel lakast) aki szerint ne lenne jo a kornyek.
Előzmény: hype78 (345)
hype78 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 345
teveh: jaja, érdekes volt egy kicsit a dolgok mögé látni. Mindenesetre jó volt egy csomó olyan emberrel beszélni, aki szerint a környék és a teveház tök jó :)
Előzmény: teveh (342)
Andras17 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 344
Tényleg jó volt, sztm kellene beköltözés környékén egy újabb összeröffenés. Mi Easty-vel betoltunk 1300-at annyi tuti elég kellet legyen (2 sör 1 palacsinta).
kirumiru Creative Commons License 2003.10.10 0 0 343
Milyen info kerult elo az angyalfoldirol???

Az a 2000Ft az fejenkent ertendo vagy osszesen? :-O
Pont annyit hagytam ott neked amikor eljottem. :-)

Majd kompenzaljuk. :-))

Előzmény: teveh (342)
teveh Creative Commons License 2003.10.10 0 0 342
Hi!

Tényleg jó volt a találka. Tök jó hogy a nickekkhez már arcokat is tudok társítani.
fél 12-kor végeztünk.
Ja, a köv. sörözéskor lógtok TASz-nak és nekem 2000 pénzel, mivel ennyivel kellett kipótolnunk a számlát.

"Semmi különös téma nem volt, nem maradtál le semmiről :)"

Hype: azért szerintem jó infókat kaptunk, tegnap az angyalföldiről, nem?!

t

hype78 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 341
Sziasztok,

Szerintem is jó volt, négyen maradtunk a végén, olyan 11 után jöhettünk el. Semmi különös téma nem volt, nem maradtál le semmiről :) Következő sörözés szerintem lehet a beköltözés után, immár a házban lévő helyen.

Viktor

Előzmény: kirumiru (340)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.10 0 0 340
Sziasztok!

Tok jo volt szerintem a tegnapi osszeroffenes. Meddig maradtatok?

Bocs, hogy ilyen koran le kellett lepnunk...
Remelem tetszett a hely. :-))

Mirol dumaltatok miutan eljottem? Valami dontes szuletett? (pl. net, kovetkezo sorozes datuma :)

Jo volt megismerni benneteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!