Keresés

Részletes keresés

<(*!*)> Creative Commons License 2022.04.25 0 0 157958

Egy igazi látó ....

Előzmény: genyanya (157957)
genyanya Creative Commons License 2022.04.24 0 0 157957

Ja, közben láttam. Mármint azt, hogy hová írkálsz, nem a kedvenceidet.  :)

 

Odaát a lány offjában épp azelőtt említettelek, hogy itt megláttalak volna.

Előzmény: jedi1 (157956)
jedi1 Creative Commons License 2022.04.24 0 0 157956

Igazából már csak egy helyen vagyok rendszeresen, de ezt sem dobtam ki a kedvencekből.

Előzmény: genyanya (157953)


genyanya Creative Commons License 2022.04.24 0 0 157955

A szaglásról mit gondolsz?

Előzmény: szuri kata (157952)
missSissi Creative Commons License 2022.04.24 0 2 157954

Mindenkiben megvan az életösztön, és ha olyan helyzetbe kerül, idővel ugyan, de felülkerekedik az "én nem bírnék így élni" érzés és megmutatja,hogy lehet. Az viszont tény, sok sérült embert látva,hallva, hogy aki már sérülten születik, annak az a természetes, azzal nő fel, már eleve megtanulja kezelni - aki viszont menet közben veszíti el valamijét, érzékét vagy testrészét, neki sokkal nehezebb feldolgozni azt, hiszen tudja, hogy mit veszített. 

Kellő optimizmussal és egy támogató,szerető családdal semmi sem elképzelhetetlen. Még olimpiát is lehet nyerni ;)

Előzmény: szuri kata (157952)
genyanya Creative Commons License 2022.04.24 0 0 157953

Aztaaaa! 

Te azóta is itt vagy, vagy pont "egyszerre" néztünk be ide?

Előzmény: jedi1 (157951)
szuri kata Creative Commons License 2022.04.07 -1 0 157952

látássérült illetővel beszélgettek az egy műsorban.

elmondása szerint korábban foltokat még látott most már azt sem.

ennek ellenére pozitívan viszonyul a problémájához, dolgozik, telefonhívásokat kezel, tandemezik stb.

jó , az ő helyzete más mert kezdettől fogva nem látott

én el nem tudnám képzelni így az életemet

naponta olyan óriási vizuális élmény ömlik rám, formák ,színek, hogy enélkül káo

de ugyanez vonatkozik a hallásra is.

jedi1 Creative Commons License 2022.04.05 0 1 157951

A '48-as szabadságharc elején még volt győztes csata. A két világháború történéseiből sajnos én sem vagyok jó. De valahogy mostanában tényleg mindig a rossz oldalon állunk. Valószínűleg az a baj hogy mindig állni akarunk valahová, és függeni akarunk valakitől. Pedig az nekünk nem jó. Eddig sem volt az, ezután sem lesz.

Előzmény: missSissi (157949)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.04 0 0 157950

ez egy ilyen örökölt sors.

(mondjuk az utolsó mondatod tekintetében az a véleményem, h nem általában van rossz vége, hanem valakié egyik oldalon sem jó :D :D )

Előzmény: missSissi (157949)
missSissi Creative Commons License 2022.04.04 0 1 157949

Tökéletesen egyetértek veled. Bár megjegyzem, mindegyik kapitány-jelölt pont annyira volt alkalmatlan, mint ő, de lehet, ez csak az én személyes véleményem. Voldemort ellen sem lett volna esélye Ron Weasley-nek, ahhoz Harry Potter kellett ;) 

 

Nem vagyok nagy ász a történelemben, de ha jól visszagondolok a töri tananyagra és az utolsó 200 évre, nem találok olyan lázadást,csatát, háborút, amiből nyertesen jöttünk volna ki. Nekünk külön érzékünk van ahhoz, hogy - most vulgáris leszek, csak hogy mindenki megértse ;) - mindig a f@sz rossz végén álljunk.

Előzmény: Törölt nick (157948)
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.04 0 0 157948

azon, hogy amikor a legénység - amiben egy halom avanzsált kapitány jelölt volt - pont annyira szurkol a kapitánya bukásának, mint az ellenfélének, akkor sok jó nem sülhet ki. mondjuk az is kiderül, hogy kapitánynak lenni is egy szakma. és aztán azon is, hogy a nézők pedig sokan szolgalelkűek- nincs ám új a nap alatt, ezt tanítjuk a gyerekeinknek is, hogy a másik csalása csalás, a tiéd az ügyeskedés, aztán meg hogy ha neked dobnak 5 forintot mit érdekel hogy a másik 100-at toligál haza... tisztelet a kivételnek... kevesen vagyunk, akik akár a 0-ról is kezdenénk. lehet külön országot kéne csinálni ...

 

aztán amikor idejutottam emlékeztem Gyűrűfűre, ahol a legnagyobb demokratikus elvek mellett is a bíróságon kötöttek ki és szinte egy család sem bírta ki válás nélkül...ezt miért is hozom most ide? mert az idealista dolog sem működik. 

 

tul képp a parizer ma is ugyanolyan ízű. majd lesz valami.     

<(*!*)> Creative Commons License 2022.04.01 0 1 157947

" A Föld intelligenciája állandó!! "  :-))))

 

Mi vagyunk többen!! .... többfele osztódik! ....

 

:-))))

Előzmény: missSissi (157942)
Shangri-La Creative Commons License 2022.03.29 0 0 157946

Neduddgi. :D (Faty valami hason ló.)

Előzmény: missSissi (157945)
missSissi Creative Commons License 2022.03.29 0 0 157945

Ha már nem írnak helyesen, legalább csinálnák olyan jól,mint a Török Szultán :DD

Előzmény: Shangri-La (157944)
Shangri-La Creative Commons License 2022.03.29 0 0 157944

Bárcsak a hejje sírás tanulmányozására is lenne több idelyük. :P

Előzmény: missSissi (157942)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.29 0 0 157943

:DDD

Előzmény: missSissi (157942)
missSissi Creative Commons License 2022.03.29 0 1 157942

Nézem az új topikot, már a címét olvasva is azt gondolom, ettől a rohanó fejlődéstől és az ebből fakadó kényelemtől milyen selejtes emberek születtek, nevelődtek. Nincsenek lekötve, lefárasztva, több idejük marad arra, amitől - valljuk be - a világ semennyit sem megy előre, viszont a lelkül, személyiségük teljesen eldeformálódik.

 

És a népesség növekedésével egyre több ferde hajlamú ember születik :(

Törölt nick Creative Commons License 2022.03.28 0 0 157941

ma azon gondolkodtam, hogy mennyire maga képére akar formálni mindenki mindenkit. önkritikusan mondom.. akkor jöttem rá, amikor ma egy nő jött az irodába és elkezdte mondani, hogy ő inkább lesz egyedül, mint a párjával .. és nem hagytam időt. elkezdtem mondani, h jaaa ... biztos mi a gondja stb....és akkor azt mondja, h nem! nem ezért... és köszönöm neki, végre valaki nem áll be a sorba, nem én gondolom ki, h mit is gondolhat -mert ő egész mást érez és gondol, hiszen ő nem én vagyok.  helyrebillentett, h jobban kell figyelni, hogy sokkal árnyaltabb a világ, mint ahogy én gondolom és abszolút nem az a fontos mindenkinek, ami nekem ( pedig mennyire az a normális, amit én gondolok :D :D -viccelek ) 

dirtydoggy Creative Commons License 2022.03.26 0 0 157940

Hát ez jó kérdés. Nekem is átfutott az agyamon, amikor megláttam a dugnivaló cipők topik címet. Persze mindenkinek lehet kattanása vagy fétise. De már nem szólok meg senkit. Amíg mást zavar vele. Ami az egyiknek furcsa, az a másiknak izgalom és fordítva. Nem vagyunk egyformák. Szerencsére. 

Előzmény: Tündérlola (155275)
Törölt nick Creative Commons License 2022.03.23 0 2 157939

ezen: 

 

"Senki sem különálló sziget; minden ember a kontinens egy része, a szárazföld egy darabja; ha egy göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát, vagy a te birtokod; minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel; ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól" John Donne

szuri kata Creative Commons License 2022.03.16 -2 0 157938

biztos!

hiszen gondoskodtak róla, hogy ne unatkozzanak.

Előzmény: eperlekvár (157937)
eperlekvár Creative Commons License 2022.03.16 -3 0 157937

Vajon Kijevben is ilyen gyorsan elsuhant? ... 

Előzmény: szuri kata (157936)
szuri kata Creative Commons License 2022.03.16 -2 0 157936

iszonyú, borzasztó módon jár az idő!

itt volt egy hosszú hétvége és hipp-hopp elsuhant.

ma már szerda nyakunkon a köv. hétvége , ami már rövid lesz, úgy hogy qrva gyorsan elfog menni.

Desire2 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 157935

Mit kell nekik megmondani? Gondolod, ennyire hülyék, hogy a szájukba kell rágni a dolgokat? Vagy azt kell nekik megmondani, hogy igenis oltassák be magukat? Úgy csinálsz, mintha mindenkinek politikai oka lenne nem beoltatni magát. Én vállalom, hogy eddig rájuk szavaztam, de ezzel a csak ezért is be kell magatokat oltatni, bibibi hozzáállással nálam kiverték a biztosítékot. 

Előzmény: jedi1 (157933)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.18 0 1 157934

azon, hogy mennyi minden változott meg az utóbbi években rohamosan, és számomra teljesen ambivalensen, már mint mennyire van ilyen és olyan példa ...

 

most eltekintenék a ma reggeli kávém melletti metaversum felvázolásáról szóló cikktől, hogy ebbe a Szilicium _ völgyben  tízmilliárdokat ölnek...mert ez már mindent meghalad, amit képzel az ember  

 

amikor az unokámnak ugyanazokat a gyerek dalokat/verseket  énekelem és olvasom, mint a saját gyerekeimnek 30 éve, ugyanakkor a telefonomat, ha meglátja a még nem két éves, azonnal " lapozza" a neki nem tetsző képet.... 

 

és minap írta valaki azt, hogy mennyi gyerek születik és hogy minden lakást / házat eladnak ...hogy Somogyban is utakat építenek ...talán a 67-es elkerülőjére gondolt, ami nekem személy szerint kiváló, épp fél órával rövidítette le a hazautamat apámhoz, azonban kiirtottak sok hektár  erdőt, nem megyünk át egy halom falun, ahol eztán valóban már csak  a madár fog járni, tudja -e majd valaki mi az a Vadépuszta, vagy Somogyaszaló... és most csak mondtam két példát, szerintem pont elég lett volna azt az utat megjavítani, nyilván kevesebbe került volna, ennek minden egyéb következményével....

 

közben itt vidéken, falun, egy halom fiatal veszi meg Gizi néni és Mari néni házát a 60 éves örökösöktől... arra a házra kérnek hitelt ( magyarul nincs egy fitying se ) babavárót, születik a sok gyerek- és nevelni akarják abba a házba, ahol Mari néni a nyári konyhában főzött...és a 60 éves gyerekei bizony nem fejlesztették a villanyt se meg a tetőt se meg a semmit se, hiszen anyánknak így jó, és ők épp 60 -70 éve éltek ebben- sokszor még a 60 éves nagyszülője is... -most akkor ezek a mai tulajdonos gyerekei hová is születnek a metaversum árnyékában?  abba a 80-90 éves néninek megfelelő házba? hol van még az elképzelt konyha nappali, ahol anyu főz, gyerekek játszanak, apa meg mindenkire nagy elégedettséggel tekint .... ( vagy felőlem, bki lehet bmelyik szereplő )

 

közben válóperekben, napi szinten hozzák a 146 E Ft -ra bejelentett jövedelmeket,  sofőrök, amikor tele van minden azzal, hogy 500-800 E Ft alatt nem lehet találni kamionra, buszra sofőrt...

 

aztán gondolok azokra, akik pedig az új " lakóparkokba" veszik fel a 60-70 milliós hiteleket ....mert ma jól keresnek. ma, amikor két évre előre nem láttuk, miként fordul az életünk? 

 

és akkor olvasom a téli olimpiának a híreit...na ebbe már nem is megyek bele. 

 

nem is érdemes elgondolkodni.

 

summa summárum én  nem azt látom, hogy jó hírek vannak ( pedig a személyes életemben az egyik legjobb időszakom van ) 

 

az is örömében ugrott fejest a vízbe, aki aztán az 50 centis vízben kitörte a nyakát. pedig tökre úgy tűnt, mintha mély lenne a víz... 

jedi1 Creative Commons License 2022.02.15 -1 4 157933

"Sajnos van ott néhány millió, akik politikai  okból oltás ellenesek."

 

Amúgy tök értelmes oltás ellenes emberekkel beszélgettem. Általában az egyik fő "érv" náluk, hogy nekik senki ne mondja meg. (Hát de láthatóan meg kell hogy mondják, ha magadtól nem jutsz el odáig bakker!) Én meg azt gondolom ezekről, hogy csak szimplán hőbörgők. Most az oltás ellen, de ha nem lenne akkor meg az lenne a baj és akkor meg azon menne a hiszti ha megint állna a gazdaság, meg kijárási tilalom, meg tököm tudja. Valószínűleg hogy pont ugyan ezek az emberek  hisztiznének hogy miért nincs még vakcina. Most van, de most meg nem kell. Pfff...

Őszintén szólva én meg pont az ilyeneket nem bírom, akiknek soha semmi se jó. Tök mindegy hogy mit csinálsz velük, mert csak az a fő hogy hőzönghessenek.

Előzmény: Boszorka (157930)
szellemijáték Creative Commons License 2022.01.14 -3 2 157932

Azon, hogy az élelmiszerárstoppot melyik épeszű választó tudja komolyan venni? Vagy eleve a hülye többséggel számolnak, akik egy kg kenyérért eladják az anyjukat is ...

szellemijáték Creative Commons License 2022.01.10 -1 0 157931

Lauterbach valóban egy vészmadár, de mióta miniszter lett valamivel mérsékeltebb és csak remélhető, hogy hallgat majd a szakértökre. Az inzidenz már rég nem mérvadó ill. egyedüli indikátor a válság kezelésében, hisz az omikron bár az olvasottak alapján jóval fertőzőbb, viszont ritkábban vezet súlyos megbetegedésekhez és ha optimisták vagyunk talán a vírus egy náthává gyengüléséhez vezet majd. Németországban már egy ideje a "Hospitalisierung", tehát hány ember kerül kórházba lényegesen befolyásolja az intézkedéseket és ez legalább pozitív. Én nem vagyok orvos vagy szakértö, de véleményem szerintem elmulasztották a veszélyeztetett réteg védelmét, az idős otthonokban pl. 

Előzmény: Boszorka (157930)
Boszorka Creative Commons License 2022.01.10 0 1 157930

Szerencsére most a németek már alakítottak egy ügyesebb tanácsadó testületet mint a régi volt. Logisztikában biztos nagy segítség lesz majd a generális. H. Streek is benne van, akit eddig a hivatalosságok inkább mellőztek. Sajnos a vészmadár Lauterbach feltehetően erősen hátráltatja a normálisabb hozzá állást.

Tegnap a dánoknál már 2000 felett volt az incidenz, de nem csinálnak semmit. Ott persze már a gyerekek nagy része is be van oltva.

Akire lehet hatni ész érvekkel, az beoltatja magát. Sajnos van ott néhány millió, akik politikai  okból oltás ellenesek.

Ugyanez van Amerikában. A Trump és GOP hívőket senki nem fogja már meggyőzni.:-(

 

Nagyon nagy kár ha vannak olyanok, már pedig vannak, akik az egészségügyet nem tudják elkülöníteni a napi politikától. Mert mindegy, hogy mit mondanak  apolitikusok, a saját és a közegészségügy elemi érdeke, hogy mindenki be legyen oltva. A megszorítások ellen pedig lehet tiltakozni akkor, majd ha mindenki be lesz oltva háromszor. A gyerekek is! Egyszer.

Előzmény: szellemijáték (157929)
szellemijáték Creative Commons License 2022.01.10 -1 1 157929

Nem kaptad el a lényeget, de az is lehet én nem fogalmaztam jól. Én személyesen nem vagyok oltásellenes, de megértem azokat az embereket, akik fenntartással kezelik a politika (nem kizárólag a magyarországit értem) néha ámokfutásnak tűnő válság kezelő magatartását. Ha valaki, legyen az akár orvos, virológus kritikusan felszólal a témában, mondjuk ha a gyerekek oltásáról van szó, rögtön le van tudva mint összeesküvés elmélet gyártó. 

Németországban a berlini Charité vezető virológusa, Christian Dorsten adja meg a hangot, de gyakran hallani eléggé ellentétes véleményt Klaus Stöhr-töl, aki 1991 és 2006 között a WHO-nál vezető pozícióban volt és többek közt az influenzát felügyelö programot vezette. Ezen kívül Hendrick Streek ugyancsak a berlini Charité virológusa is gyakran a mainstream-töl ellentétes véleményen van és kritikusan nyilatkozik a politikusok válság kezelő akcionizmusáról.

Előzmény: Boszorka (157928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!