Keresés

Részletes keresés

motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 339
Hm, túlságosan precíz vagy, mégsem neked való ez a játék :)
De jogos a reklamáció. Itt láthatóan az alkotók nem egyeztettek egymással.
Nos, anélkül, hogy elárulnám a helyes választ, javaslom, hogy a "szembeötlőbb" megoldást válaszd a kettő közül :)
Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.05 0 0 338
A heti kérdésre mi lehet a helyes válasz? Az látható az elszakadáskor, hogy az űrállomás felrobban, viszont mikor a TV adást nézik, ott a bemondó az mondja, hogy az űrállomás is letért a pályájáról. (?)
Superb_ Creative Commons License 2005.07.05 0 0 337

Nekem tetszik Helena doktornő, bár igaz, elég hideg szépség...

közt-es állapot Creative Commons License 2005.07.05 0 0 336
igazából poénra úgy konkrétan nem emlékszem, (majd az ismétléseket megnézzük), de a fanyar humor nekünk is bejött, pláne ami indirekt:

-mindig elmondják 1másnak, h "szóljon ha vmi rendkívülit lát", amire persze az illető sosem szól semmit, bármi szörny kerül elé...

-meg a "mennyi időnk van?"-variációkon dobtuk el az agyunkat.

máris hiányzik a sorozat. 1 nagy fájdalmam van: igazán jópasi nincs benne. most ez persze felélénkítheti a topikot, h ki kit tart jópasinak...ill nőcinek...

Előzmény: Superb_ (335)
Superb_ Creative Commons License 2005.07.05 0 0 335

Nektek mi volt a legviccesebb jelenet az Alfában? (Figyelembe véve, hogy azért ez nem egy humoros sorozat)

Nekem általában, amikor Kőnig egy-egy támadást követően, amikor a plafon is beszakad, felsegíti Helenát és megkérdezi, jól van-e. Ő erre általában azzal válaszol, hogy igen, de a kórház-részlegnek több energiára van szüksége...

 

Vagy ez csak egy részben volt és csak nekem maradt meg ennyire?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.02 0 0 334
Érdekes

Space: 1999
Egy kép az Alfából...










...és egy a Star Trek: TOS-ból
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 333
közt-es:
Nekem is megvan még az Orion-zsákom, meg a Filmmúzeum-golyóstollam :) Meglehet, hogy találkoztunk is ottan.....

Pibi:
Ez nyilvánvalóan életkor függvénye. Az első 6 rész idején én is rendesen összesz*rtam magam, a második mérsékelt, de még nagyon izgalmas volt, a harmadiknál (köztük a sárkányossal) már kissé csalódott voltam, mert jobbra emlékeztem :) (Meg aztán már meg is edződtem kissé olyanokon, mint az Alien) Namost aki a Sárkány idején volt pl. 8-10 éves, az simán összecsinálhatta magát rajta (és láthatólag így is történt).

Superb:
A Televíziós meséket némileg vegyes fogadtatásban részesítettem. Egyrészt ugye már akkor is nyilvánvalóak voltak a megvalósítás bizonyos idétlenségei, másrészt mégis megragadta az ember fantáziáját ez a teljesen valószerűtlen blue-box világ (és persze maguk a feldolgozott történetek is). Ma már persze más szemmel nézem, többet veszek észre, és a nosztalgia is rengeteget hozzáad, úgyhogy nyugodtan állíthatom, hogy Rajnai-fan lettem.
Nagyon fájó hiányom, hogy a mindössze egyetlen egyszer vetített "A halhatatlanság halála" feldolgozást kihagytam. A könyv számomra Asimov csúcsregénye, és azóta sem hallottam más filmfeldolgozásáról. (Harlan technikus szerepében természetesen Juhász Jácint! :) )
Előzmény: közt-es állapot (331)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 332
Milyen érdekes, hogy sokan nagyon ijesztőnek találták azt a részt. Én akkor sem találtam annak. Lehet, hogy jobban lenyűgözött a technika meg az egész látvány, így a félelem másodlagos volt?
közt-es állapot Creative Commons License 2005.06.30 0 0 331
na, grat a cucchoz!

mi Orionos Motorolás tárgyakat nyertünk anno a MOMban az Orion-napon, nekem bejönnek :-)

az uccsó részben (tetszhalott szanszkrit ősbolygó) elhangzott a nickem!

hiányozni fog a sorozat, ráéreztem az ízére! Koenigék is majnem összeborultak már!
Előzmény: Törölt nick (322)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 330
Sziasztok!

Ez az egyetlen rész, amiben a mindenkit elevenen elégető űrpók szerepel? Én egyáltalán nem ilyen történetre emlékszem gyermekkoromból, hanem valami olyanra, hogy az első áldozat egy csávó akit még úgy nyel el a szörny, hogy senki nem tudja hova tünt. A fazon elött megjelenik az a furcsa pörgő izé (a szörny nincs sehol, tök békés minden), és ő szépen elsétál a szörny szájához. Vagy csak nagyon megfakultak az emlékek? :-) Mindenesetre a gyermekkori parám nekem is előjött, a pók most is félelmetesnek tünt. :-) Érdekes, gyerekként a kinézete és a brutális emberégetés volt félelmetkeltő, most inkább a többé-kevésbé viharra emlékeztető hangja volt ijesztő.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 329
Oké, köszi!
Előzmény: motyo1999 (328)
motyo1999 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 328
A nyolcadik hétnél tart. A honlapon egyébként nyomon tudod követni, ott van az összes eddigi kérdés, és legkésőbb hétvégén mindig felteszem az legújabbat.
Persze ez most így nehezebb lesz, hogy már nincs mihez kapcsolni.... Igyekszem nem megfeledkezni róla.
Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.29 0 0 327
Tényleg hanyadik hete megy? Én úgy emlékszem, nem az elejétől kezdték.
Előzmény: motyo1999 (325)
Superb_ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 326

Én bevallom, kibírom azt a másfél-két évet, amíg az új sorozat jön - de csak abban az esetben ha addig a régit ismétlik. Simán megnézem mindegyiket újra és újra...

 

Kicsit off téma:

 

Ami a régi mtv-s filmeket illeti én nagyon szerettem a Televíziós mesék felnőtteknek című sorozatot. Egyrészt mert nem voltam felnőtt és izgalmas volt nézni, másrészt szeretem a történelmet és mindig történelmi témákat, eposzokat, legendákat dolgoztak fel, szerintem nagyon igényesen. Másrészt  szép nőket mutattak kevés ruhában - ma már hihetetlen, hogy ez akkor erotikusnak számított. Ha a kliséket, trükköket és környezetet nézzük, biztos loptak egy-két ötletet az Alfa képi világából...

motyo1999 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 325
Gratulálok a nyereményekhez!
Egyébként nem sikerült kiderítenem, hogy végülis mennyien szánták magukat a játékra. Meglehet, te vagy az egyetlen :) És mivel te nyilvánvalóan jól válaszolsz mindenre, biztos befutó vagy a csinos telefonra! :)
Előzmény: Törölt nick (322)
motyo1999 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 324
Na jah, akkor kicsit később vetítik. Lehet, hogy én emlékeztem rosszul, ez esetben elnézést kérek.
Az MTV-s jogi problémakör pedig már régóta közismert (legalábbis azoknak, akik a Filmmúzeumos fórumokat/híreket is szokták olvasni). Ez persze nem kissebbíti a dolog szomorú voltát.
Előzmény: pasa_ (323)
pasa_ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 323
idezek egy levelet:

- ---
Hali!
Irtam egy levelet a Filmmuzeumnak. Ime a level es a valasz.
No comment... :(
Udv:
Roka

----------------------------------------------------------------------------
--------
Tisztelt Csikász Lajos!

Köszönjük levelét.
Az Alfa holdbázis következo" 24 részét körülbelül másfél-két év múlva
fogjuk vetíteni. Addig is ismételjük az elso" 24-et.
A régi magyar produkciók sugárzási jogát sajnos nem tudjuk megvásárolni
az MTV-to"l, különféle jogi akadályok miatt.

Üdvözlettel
Kertész Márta
mu"vészeti tanácsadó

>Tisztelt Hölgyem/Uram!
>Érdeklõdni szeretnék, hogy mikor tûzik mûsorukra az Alfa holdbázis 2. évadát?
>És tervezik-e a 70-es évek nagy sikerû magyar sci-fijeinek (Pirx pilóta
>kalandjai, A feladat stb.) vetítését?
>Tisztelettel:
>Csikász Lajos

Előzmény: motyo1999 (321)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.29 0 0 322
Megérkezett a nyereményem. Motorola cuccok, kis hátizsák, csuklópánt, golyóstoll, nyakpánt telefonhoz, kis szityer-szatyor-vászontatyócska. :)
motyo1999 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 321
Hát itt a vége. Megvolt az ismétlés ismétlése is. Túl vagyunk a jobbik felén. Őszintén remélem, hogy az újranézés senkinek nem okozott csalódást, és ha vesztettek is a fényükből a fiatalkori emlékek, helyettük új, felnőtt szemeket megkívánó erényeit fedeztétek fel a sorozatnak.

Mégegyszer köszönet a Filmmúzeumnak és a Laborfilm szinkronstúdiónak, hogy a magyar szemek és fülek számára ismét hozzáférhetővé tették e műremeket.

Akkor hát remélhetőleg jövőre látjuk a második szériát, ehhez némi invitáció a sztárfajtársaktól itt:
http://web.axelero.hu/arrakis/space1999/videok.htm#S2TRAILER

JozsBiker Creative Commons License 2005.06.26 0 0 320

Errefelé ( Eger ) még utána is volt néhány fekete rész :-(

Lehet, hogy a Marslakók cenzúráztak ... lehet hogy már a spájzban vannak ? :-)

 

Jozs

 

Előzmény: Törölt nick (318)
Fülöp János Creative Commons License 2005.06.26 0 0 319
Volt, ma (vasárnap) megnézem, jó lesz-e?
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 318
Nemtom nálatok hogy volt, de nálunk az ucssó rész eleje egy nagy feketeség volt, pénteken. :(
Superb_ Creative Commons License 2005.06.24 0 0 317

Amikor ebben a részben először a hivatalnokot néztem, azt hittem Woody Allen a guest star... :))))) Az a szemüveg hihetetlen !

Érdekes, hogy a pókot gyakorlatilag csak kézifegyverekkel lehetett megölni, a lézer nem nagyon hatott rá. Ez nekem tetszett - oda kellett menni a szörnyeteghez és leszámolni vele! De a szörnyeteg kivitelezése kevésbé volt jó, nekem túl színházinak tűnt. Persze ez egy kult sorozat, így nincs helye érdemi kritikának, rajongani kell és kész!!!!!

motyo1999 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 316
Ha már szidtam kicsit a fordítást. Nagyon sajnálom, hogy Tony Cellini magyar hangja gyakorlatilag semmit nem adott vissza az eredeti rendkívül erőteljes, mély hangfekvésű , olaszos akcentusú beszédből. Ez sokat elvett a karakterből, és némileg a történet hatásosságából is.
Viszont a szemüveges hivatalnok foghegyről odavetett, lekezelő stílusa elég jól átjött, bár az eredeti fazon itt is utánozhatatlan :)

motyo1999 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 315
Na, az eggyel fiatalabb korosztály is megkapta az őskultepizódját :) Egyébként valóban kitűnő rész, én is nagyon szeretem.

Pókok: miért, pl. az "Ütközésre ítélve"-ben Arra hajójának többmillió éves korát mi sem reprezentálta jobban, mint egy halom jó nagy pókháló. Különösen a sarkokban persze.

Na meg König muskátlijába jól besegítettek a "fiúk a víztisztítóból" :D. Már látom is magam előtt, ahogy a külsőre kissé koszos, de lelkükben kicsiny rőzsedalokat dédelgető csatornamunkások nevelgetik a színes virágocskákat.
Természetesen a hydroponic unitról (vagyis a növénytermesztő részlegről) van szó eredetileg.
Előzmény: közt-es állapot (313)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 314
Igen, és mivel fénycsóva volt, az írást nem látta...
Előzmény: JozsBiker (312)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.06.23 0 0 313
hűűűű, ez a mai rész volt A NAGY BÜNTETÉS! Férjem kiskori bevésődött ultrabrutál parája most is előjött! Akkor ez nagyon üthetett! (Most a Gyűrűk Ura 3-ban a Banyapók volt hasonlóan durvás)

azon már fenn sem akadok, hogy "véletlen" pont ide keveredtek, meg hogy az 5 éves hullákat az "űrpókok" hálója beszőtte. remélem annyi eszük volt Kőnigéknek, hogy pár hajót átparkoltattak a Holdra tanulmányozni/buherálni..

ja, és a Sas1 most szétválasztódott...

(off, de tegnap láttuk a Galaxis útikalauzt moziban, és pár asszociációt keltett:
-Coletti vagy ki is pizsamában indult neki a világűrnek
-a szemüveges hivatalnok tiszta vogon volt)
JozsBiker Creative Commons License 2005.06.22 0 0 312

Én úgy értelmeztem, hogy a fénycsóva volt a "szeme". Tehát az űrhajón belül csak azt látta, ahova a fénycsóva vetült. Pl. mikor először bementek, azzal "vizsgálta" meg őket.

 

Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 311
2D-ben nem, csak 3D-ben.
Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 310
Talán úgy értendő, hogy vak, hogy alakot, formát, stb. felismer, csak klasszikus értelemben nem lát. Nem látja mi van a képen, csak azt hogy az valami sík felület. (?)
Előzmény: Superb_ (308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!