Keresés

Részletes keresés

saválló Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114531

Nem tévedtem megnéztem,  tavaly a 14 napért a Grand Makadiba csaknem 600 ezer volt 2 főre, most szinte fillérekért van a 14 nap, 428 ezer Ft/2 fő.

 

Én ha most foglalnék biztosan ezt választanám.

 

Tavaly ugyanez horror áron volt ezért mentünk a szintén "5*-os " (röhögnöm kell..) Al Nabila Grand Makadiba.....440 ezerért 12 napra.

 

Nem tudom miért, de a Fort Arabesque 4*-al sokkal drágább...

Előzmény: Törölt nick (114529)
saválló Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114530

Na valami jó is, nem akadékoskodtak!:)

 

Jó keresgélést.

 

Amúgy pl. a Grand Makadi a tavalyi horror árához képest most nagyon "olcsó".

 

 

Előzmény: Törölt nick (114529)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114529

Lehet majd most körbenézek. Korrekt volt az utazási iroda már a számlámon a befizetett összeg a költség levonásával.

Előzmény: saválló (114526)
saválló Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114528

Szia!

 

Tudom, hogy az utazási szerződésnek van olyan szövegrésze ahol le van írva pontosan a lemondással kapcsolatos információ mind időre, és anyagi vonatkozásában is.

 

Aki korán foglal annak o.k. megteheti, de én általában az utazás előtt szoktam 1-2-3 héttel foglalni ami azt jelenti, hogy a részvételi jegyet az utazás előtt néhány nappal kapom meg.

 

Továbbá utazás előtt 30 napon belüli lemondásnál már talán le sem lehet mondani vagy már sok lenne a veszteség számomra.

 

Engem mondjuk ilyesmi még sosem érintett, korán sosem foglalok így lemondani sem lehet néhány nappal az indulás előtt, és még sosem volt úgy, hogy sehogy. :)

Előzmény: westfall (114519)
GYURMÓKA Creative Commons License 2015.07.29 0 1 114527

"hát nem bírtam megállni, miután a ma reggeli és a délutáni Tényekben még mindig ez az egyik "hír", felhívtam a Tv2-t, de ott csak egy e-mail címet adtak, ahova elküldtem az alábbi észrevételemet: (szeretném hinni, hogy evvel legalább tettem valamit azokért az emberekért, akik felejthetetlenné tették számunkra ezt a 2 hetet ) Tisztelt Szerkesztőség!A tegnap esti - vasárnap - Tények műsorában láttam meg a Hurghada-i szállodáról készített riportjukat, azután ma reggel és még most délután is a szuper Tv2-n. Kérdésem a következő: hogyan, milyen alaposan járnak utána bárminek, amit a nyilvánossággal kész tényként közölnek, csak azért, mert egy utazó, aki nyilván kártérítés reményében felháborító valótlanságot állít egy hotelről, lebecsülve, semmibe véve az ott dolgozók 0-24-ig tartó munkáját a sokszor 40-45 fokban, Ramadán idején mindezt napkeltétől, napnyugtáig ráadásul élelem és ivóvíz nélkül?! 2 hetet töltöttem ebben a szállodában - aminek ugyan nevét nem említették, de aki volt, megismeri - és állítom, hogy mindaz ami a riportban elhangzott és látható volt közel sem fedi a valóságot. A turistáknak semmi keresnivalója az építési területen, ami egyébként sem zajjal, sem porral ......nem jár, nem zavaró, hiszen pillanatnyilag, nem folynak munkálatok ! A vendégek nem ott vannak elszállásolva!!! A tisztaság,a takarítás a szobákban, a kertben, a medencék körül, a pázsitpuhaságú fűben - ahol ürülék és hányadék van!!!!!!!! megáll az ész - , a kiszolgálás, a kedvesség, segítőkészség, az ételek választéka kifogástalan! Bár igaz, hogy mindez még fokozható egy-egy mosollyal, a kérem és köszönöm varázsszó használatával. Az ásványvíz alapfelszereltségként jár minden szobához a hűtőszekrényben, naponta. Sorolhatnám és cáfolhatnám az összes képet, szintén képekkel bizonyítva, de azt gondolom, mindennek a riport megjelenése előtt kellett volna megtörténnie. Tudom, hogy a vendégekért ott dolgozók ezt nem látták , de engem és jó pár társamat elszomorít, hogy munkájuk és erőfeszítésük ellenére ilyen riportokat láthatnak a turisták.Ajánlom figyelmükbe az alábbi csoportot, ha egyiptomi szállodákról, utazásról, irodákról szeretnének tájékozódni..."

 

 

A fentiekkel maximálisan egyetértek !!!

 

 

 

üdv

Gy

 

 

saválló Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114526

"Igazság szerint az idén nagyon felkúsztak az árak, de hát minek nem?"

 

Tulajdonképpen igen, de nem minden szállodánál, sőt van ahová a tavalyi árnál is olcsóbb az idei.

Előzmény: Törölt nick (114516)
Motky Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114525

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Bár a késői indulás elég idegesítő, de visszafele legalább lesz egy egész napunk :).

Ildi007 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114524

Szia westfall! Mindenképpen írni fogok. Az indulás is elég gáz 19,45 de a hajnali 5-kor induló járat még rosszabb mármint visszafelé. Ezért vagyok kiakadva. Ráadásul már nem is frissítették a menetrendet(nem találom a Taurusost) telefonon tudtam meg. Ez van. 9 egész napunk lesz. Üdv! Ildi

camel1237 Creative Commons License 2015.07.29 -1 2 114523

Kedves Brigi. Azt hiszem, hogy személyesen nem ismerjük még egymást, ha mégis, bocsi. Soha nem támadtalak, sőt örültem a jelenlétednek itt a fórumon, mert úgy tűnik tényleg legális a tevékenységed, és nagyon is segítőkész vagy. Az meg engem már nem érdekel, ha üzleti hasznod is származik ebből. Sőt, ha úgy hozná a jó sorsom, fordulnék hozzád is szívesen. DE!  Rengeteget bántottam én már Zsuzso100-at, addig amíg nem értettem, hogy mi miért van, vagy lehet, hogy most sem tudom, de ez nem fontos. Ő most bevállalt valami bátrat,most nem kellene bántani, én drukkolok neki, hogy sikerüljön. Ennél bővebben nem tudom magyarázni, de ha ennyit kell civakodni, és úgy látszik mintha a puszta megélhetésért küzdenétek, akkor mi értelme van? Ne is haragudjatok, de én már elég tapasztalt vagyok (korom miatt is) ha összefognátok inkább, többre jutnátok. Hiszem, hogy nekünk magyaroknak ez a széthúzás az átkunk. Ha én most úgy döntenék, hogy Hurghadán indítanék egy vállalkozást, hát csak veletek együtt tenném. Gondolkodjatok el ezen.

Előzmény: Liliom.Hrg (114520)
westfall Creative Commons License 2015.07.29 0 1 114522

Kedves Brigitta !

 

Gondolom , Ti csak a szálloda foglalást intézitek , a rep.jegyet és a transzfert mindenki maga intézi ?

 

ügv : W

Előzmény: Liliom.Hrg (114521)
Liliom.Hrg (X) 2015.07.29 0 0 114521

Sziasztok

 

 

gyorsan végig szaladtam a hsz-ken... párat kiragadva:

 

Jasmin  Palace : valóban soha nem volt 5* talán 4 * -nak megfelel, de az áraik is tükrözik, nem azonos a Sunrise Royal Makadival, de egy Sentidoval, sem, a Tropitel vagy egyéb hoteleket ne is említsük.

A hotel valóban nem új, a forradalom évei alatt megállt az építkezés, pénzhiányában, ahogy más hotelek sem ez sem lett befejezve, újítva, a megnyitása 2014-ben történt, de az épületek már jó pár éve állnak.

 

Ettől függetlenül, rengeteg pozitív visszajelzés és remek nyaralásról számoltak be nálunk is az Egyiptom magyar szemmel csoportban.

 

Egyik vendégünk az Egyiptom magyar szemmel csoportunkba tette közzé ezt az írást:

 

"hát nem bírtam megállni, miután a ma reggeli és a délutáni Tényekben még mindig ez az egyik "hír", felhívtam a Tv2-t, de ott csak egy e-mail címet adtak, ahova elküldtem az alábbi észrevételemet: (szeretném hinni, hogy evvel legalább tettem valamit azokért az emberekért, akik felejthetetlenné tették számunkra ezt a 2 hetet ) Tisztelt Szerkesztőség!A tegnap esti - vasárnap - Tények műsorában láttam meg a Hurghada-i szállodáról készített riportjukat, azután ma reggel és még most délután is a szuper Tv2-n. Kérdésem a következő: hogyan, milyen alaposan járnak utána bárminek, amit a nyilvánossággal kész tényként közölnek, csak azért, mert egy utazó, aki nyilván kártérítés reményében felháborító valótlanságot állít egy hotelről, lebecsülve, semmibe véve az ott dolgozók 0-24-ig tartó munkáját a sokszor 40-45 fokban, Ramadán idején mindezt napkeltétől, napnyugtáig ráadásul élelem és ivóvíz nélkül?! 2 hetet töltöttem ebben a szállodában - aminek ugyan nevét nem említették, de aki volt, megismeri - és állítom, hogy mindaz ami a riportban elhangzott és látható volt közel sem fedi a valóságot. A turistáknak semmi keresnivalója az építési területen, ami egyébként sem zajjal, sem porral ......nem jár, nem zavaró, hiszen pillanatnyilag, nem folynak munkálatok ! A vendégek nem ott vannak elszállásolva!!! A tisztaság,a takarítás a szobákban, a kertben, a medencék körül, a pázsitpuhaságú fűben - ahol ürülék és hányadék van!!!!!!!! megáll az ész - , a kiszolgálás, a kedvesség, segítőkészség, az ételek választéka kifogástalan! Bár igaz, hogy mindez még fokozható egy-egy mosollyal, a kérem és köszönöm varázsszó használatával. Az ásványvíz alapfelszereltségként jár minden szobához a hűtőszekrényben, naponta. Sorolhatnám és cáfolhatnám az összes képet, szintén képekkel bizonyítva, de azt gondolom, mindennek a riport megjelenése előtt kellett volna megtörténnie. Tudom, hogy a vendégekért ott dolgozók ezt nem látták , de engem és jó pár társamat elszomorít, hogy munkájuk és erőfeszítésük ellenére ilyen riportokat láthatnak a turisták.Ajánlom figyelmükbe az alábbi csoportot, ha egyiptomi szállodákról, utazásról, irodákról szeretnének tájékozódni..."

 

 

Fort Arabesque:

Remek hotel, szintén sok pozitív beszámoló, nagyon  kedves személyzet, finom ételek, dobozos innivalók, beachen igénybe vehető extra szolgáltatás x euróért egész héten a napágyak garantált foglalása.

A standard szobák kissé kopottak, de mi a superior sea view értékesítjük, így azokkal semmi gond, korábbi beszámoló, ha még fent van, szintén leírja.

 

 

Az emberek egyszerűsége nem feltétlen elmaradottságból fakad!!! :((

 

Palackos víz, még véletlen sem fertőző!!!

Mi a csap vízzel mossuk a fogunkat, gyümölcsöt, stb...

 

 

Andi.x,    El palacio : teljesen igazad van, jó kis korallok oldalt, elhelyezkedésileg nem rossz, 3* nem több, sok vagy csak orosz, kajáért már 14 éve is sorba kellett állni a vacsihoz....

 

A másikban is igazad van, fórumilag, remélem a többiek is értik végre!!

 

 

Most hirtelen ennyi, aki érdeklődne, itt talál meg bennünket:

 

http://liliomsafari.com/index.php

 

Üdvözlettel Brigitta

Liliom.Hrg (X) 2015.07.29 -4 0 114520

Igen álszent megjegyzés ez attól aki az egyiptomi barátja bizniszét tolja jó ideje, mintha kívülálló volna :)

 

Persze így nem érhetnek támadások! igaz??

 

Jöhet a kivégző hadtest :))) már megszoktam, na lányok????

 

 

Akiknek továbbra is szüksége van tanácsra egyiptomi utazásukhoz, 10 éve kint élő és ebben dolgozó embertől, az megtalál engem az adatlapomon lévő email címen.

Valamint az  Egyiptom magyar szemmel, fészbuk csoportjában.

 

üdv Brigi

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zsuzso100 (114463)
westfall Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114519

Üdv SAVÁLLO !

 

1/  Lemondhatod az utat és attól függöen hány nappal az indulás előtt teszed , vonnak le a befizetett összegből.

2/  Átfoglalsz (az iroda kinálatából) más szállodába , időpontra ..stb.

     Ilyenkor a különbözetek kell ráfizetned.

 

Mi ez utóbbit választottuk.

Tegnap délelőtt irtam email, délutánra meg is jött a válasz, kiszámolva az új árakat

igaz megjegyzésként ----" visszaigazolásra vár " .

Gondolom a szállodával , vagy a kinti partnerével kell egyeztetnie.

 

W

Előzmény: saválló (114513)
westfall Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114518

Üdv ILDI !

 

09.20-tól , 2 hét.

A 17.45-ös indulást tolták 19.45-re , bár már azt is elég későinek tartottam.

A "gáz" az utolsó nappal van, amikor is ellátás még jár, de a szobát 12-kor el kell hagyni.

Sajnos a charter már csak ilyen.

Össze-vissza tologatják. Még az is lehet, hogy szeptemberre teljesen más lesz a menetrend.

Ha megjöttök mindenképp irj a tapasztalataidról !!!

 

W

Előzmény: Ildi007 (114511)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114517

Ez így igaz mi mindig palackos vizet iszunk és emiatt még nem volt soha gondunk és a fogmosás is abból történik.

Előzmény: saválló (114514)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114516

Megnéztem az utazási szerződésemet. Amennyiben a mai naptól számolunk 61 nap van az utazásig (szept. 27.). akkor 8-8 ezer Ft 2 főnek, amit kezelési címen levonnak. 60-45 nap közötti lemondás esetén pedig a részvételi díj  10-10 % a levonás. Most kérdés hogy melyiket nézik. Gyorsan hajnalban írtam egy lemondót és még a délelőtt folyamán bemegyek az irodába. Megnézem a lehetőségeket. Gondoltam arra is,  hogy majd fogok nézni egy lastminut utat, hogy ezen az áron belül maradjak. Nézegettem az Insight tourst, aminek kedvezőek az árai. Arra is gondoltam, hogy gyűjtögetek még és talán tavasszal. Meglátjuk.  Egyenlőre fáj is a szívem meg örülök is hogy nem megyek/megyünk oda bosszankodni pár százezerért. Igazság szerint az idén nagyon felkúsztak az árak, de hát minek nem?

Előzmény: saválló (114513)
Kemcsi76 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114515

Sziasztok !

 

Második alkalommal mennénk Hurghadára (Makadi öböl), viszont most magán szervezésben.

Mivel nincs sok rutinom ti mit javasoltok transzfere a repülőtérről ott keressünk taxit vagy próbáljak előre foglalni (https://www.travelrepublic.co.uk/) ?

Ha mi keresünk taxit a helysszínen mi a reális ár (USD) a Makadi öbölig ?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv

 

Kemcsi 

saválló Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114514

"Azt azért mellékesen megkérdezném tőled, hogy az origina palackos víz miért gondolod, hogy hasmenést okoz? A vizeket itthon sem tartják hűtőben az üzletekben."

 

Mondjuk erre sokan kíváncsiak lennének mert feltételezem néhányan már ittunk a szállodákban "millio" palack ásványvizet, és semmi bajunk nem lett tőle.

Előzmény: Törölt nick (114512)
saválló Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114513

"Egyébként olyan rossz érzésem lett lett a TV riport és az azt követő negatív véleményekből, hogy ma emailban le is mondtam ezt az utat."

 

Átfoglalsz másik hotelba vagy hogyan tervezed ezt az egészet, csak érdeklődöm, hogy milyen lehetőségek vannak ilyen esetben?

Előzmény: Törölt nick (114512)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 114512

Én foglaltam sajnos még februárban ebbe a hotelbe. Akkor csak jó véleményeket olvastam a Holidayon, de azóta megváltozott a helyzet. Saválló és zsuzso 100 fórumtársak engem próbáltak vigasztalni, amit még egyszer nagyon köszönök nekik. Egyébként olyan rossz érzésem lett lett a TV riport és az azt követő negatív véleményekből, hogy ma emailban le is mondtam ezt az utat.  Nem szabad már eleve rossz szájízzel elmenni valahova. Egyébként is a Royal Makadi után ezt a hotel a másik véglet lett volna. Ezt 5*-nak, újnak mondták, bevezető  áron történő értékesítésről szólt még tavaly is. A tenger miatt megyek és vágyok vissza minden évben itt még azt sem élvezhetem. Akkor meg minek?   Azt azért mellékesen megkérdezném tőled, hogy az origina palackos víz miért gondolod, hogy hasmenést okoz? A vizeket itthon sem tartják hűtőben az üzletekben. Szerintem valami más játszott ott közre. 

Előzmény: moer (114508)
Ildi007 Creative Commons License 2015.07.28 0 1 114511

Szia Westfall! Mikor mentek a Fort Arabesqueba? Mi 4 felnőtt 08.09-én 11napra. A pocsék  járattal. (ha nem változik) Este indulás és hajnali visszajövetel . Személyenként kimarad 1 vacsora, 1 reggeli 1 ebéd. És nem a kaja miatt háborgok!!! A késői érkezés és az éjjel 1-kor kelés. Üdv! Ildi

andi.x Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114510

Kata!

 

Inkább nézz körül, nem biztos, hogy elsőre az El Palacio a legjobb választás.

 

Pozitívum:

Közel van a városhoz

Nagyon hosszú és nem zsúfolt part

Remek kis öböl

Nagyon szépe az élővilág a víz alatt a partjánál

 

Negatívum:

Borzasztó ellátás

Egy darab étterem, millió emberre, mindenért közel harcot kell vívni (evőeszköz, tányér)

Nagyon sok orosz ( és nem a kulturáltabb fajta)

Nagyon sok arab 

Kicsi, zsúfolt medence

 

 

Szerintem ár-érték arányban van sokkal jobb is.

 

A.

 

Előzmény: dfku (114505)
saválló Creative Commons License 2015.07.28 -1 0 114509

"Sajnálom, nem akarlak elkeseríteni,.."

 

Furcsa, és főleg nagyon körülményes lenne ugyanis valamit nagyon félreolvashattál mert nem én vagyok az aki a Jazmin Palace-ba megy nyaralni!

 

Atucika az aki oda foglalt, és megijedt a TV-ben látott riporttól, erre írtuk többen is, hogy nem eszik olyan forrón a kását mert már többször előfordult, hogy egyugyanazon szállodáról homlokegyenest eltérő vélemények születtek.

 

Tehát nem én foglaltam oda, így keseregni sincs okom.:-))

Előzmény: moer (114508)
moer Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114508

Sajnálom, nem akarlak elkeseríteni, 3 hete jöttünk haza és reméltem, hogy lesz egy bátor ember aki meri vállalni a látottakat. Igen mindenkinek más az igénye, de ha jó sokáig erre spórolsz akkor igen is elvárható, hogy a pénzedért megkapd az 5*-ot. Nekem szenvedés volt azok után, hogy már jártam Hurghadán, más hotelekben 4*-ban, és ott színvonalasabb volt minden. Ha van lehetőséged cseréltess még időben. Ha gondold küldök át képeket mert mi most reklamálunk az utazási irodánál. Ha nincs lehetőség akkor jó tanács: földszinti szobát ne akarj (feljött a szennyvíz) simán reklamálj a recepción, ne légy szégyenlős, adnak másik szobát. Mi 4-ből választhattunk. Az étkezéstől ne várj sokat. A szobai hűtőben elhelyezett víztől kaphatsz hasmenést, mert nem jól tárolják a göngyöleget. Öntsd ki és mindég megtöltheted az automatákból. Készíts magadhoz szalvétákat, hogy az étteremben megtudj törölni mindent, nekünk kellett. A tenger délután 3-4 órára érkezik meg addig ne keresd, a medencék jók és tiszták. Jó ha tudsz oroszul. Az ágyneműk tiszták ezért nem kell aggódnod. 0,5-1 eu-ért (1héten 2x) a takarító mindég ad, naponta, neked kicsi törölközőt azt leterítheted a fürdőben és a tusolóban. Szeretik a szuvenírt: csokoládét,cukorkát, tisztálkodó szereket (tusfürdő, dezodor,krém) Ami megmaradt azt is odaadtam a fiatal segéd fiúnak. Kedvesek és elmaradottak, de ne nézd le őket, mert nem buták, elfogadják ha valamire megtanítod őket és segítenek ha bármire szükséged van.

Ez más kultúra és nekünk kell alkalmazkodni. a hotel előtt nincs infrastruktúra. Ne menj ki márkás napszemüvegben, sapkában, táskával, nekem a kis táskámra tettek ajánlatot, a páromról levették a napszemüveget, megígértük, hogy hazautazás előtt visszavisszük nekik, na persze hogy nem tettük, de legalább békén hagytak. Mi már voltunk a másik oldalán Hurghadának, az egész más, városiasabb, fejlettebb, (Shedwan Golden Hotel) Ebből egyszer és ennyi elég volt. Az nem mindegy hogy mennyit fizetsz és mit kapsz érte.

Előzmény: saválló (114482)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114507

Elég egyszerű szálloda, korallos part, közel a város, de az utóbbi időben sok a panasz, főleg a kajára, oroszokra...

Ha van kedved csatlakozz Facebook csoportunkhoz, 114480 hsz. :-) 

Előzmény: dfku (114505)
anita1014 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114506

Úgy láttam, ezt nagyon dicsérik, gondolom nem alaptalanul. :)

Előzmény: westfall (114501)
dfku Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114505

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni, vagyis inkább információt, véleményt a SUNNY DAY EL PALACIO-ról.

 

Sosem voltam Egyiptomban, sőt még hoteles nyaraláson sem. Eddig csak Görögországban és Spanyolországban jártam,de azok mind apartmanos megoldások voltak.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Kata

moer Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114504

Még javaslat ami tutira jó: a shedwan golden beach resort, all incl.. innen csak videónk van, de két hotel a S. Garden félpanziós viszont a két partot lehet használni és a gardennek van csúzda parkja gyerekeknek.

Előzmény: westfall (114501)
moer Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114503

Azt jól tetted hogy átfoglaltál, mi 3 hete jöttünk haza a Jasminból. Be rántottak minket is az 5*, egy éve épült. A fele sem igaz. Senkinek sem ajánlom aki már volt 5* all inclusive és elvárásai vannak. Ja és mi kifogtuk mert  még a tenger víz is csak délután érkezett meg, így a parttól a stég végéig bokáig érő vízbe lehetett gyalogolni (400m kb.)

Előzmény: westfall (114501)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 114502

Fort Arabesque szerintem nagyon jó választás! Nagyon szuper a partja - a többit csak hallomásból ismerem, de dicsérik! :)

Előzmény: westfall (114501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!