Keresés

Részletes keresés

oleandro Creative Commons License 2012.12.02 0 0 4779

 Mé', szicília az melyik kontinens szerinted? :)

 

Előzmény: taormina001 (4778)
taormina001 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 4778

Meg tudnátok mondani, hogy Europából hogy lehet a legolcsóbban eljutni Sziciliába? Kényelem nekem nem szempont.

il titolo Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4777

...Ryanair-rel Máltára,onnan hajó?

Előzmény: Mészáros Katinka (4775)
blaze73 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4776

Jó képek, Szicíliába könnyen bele lehet szeretni :)

Welcome to the club :)  

Előzmény: Tincia (4772)
Mészáros Katinka Creative Commons License 2012.10.08 0 0 4775

Mindenképpen megnézzük Nápolyt , bár a sok variálással elbaltáztam ezt az utat , a repülőjegy problémám továbbra is fenáll :-(

Nekünk végül is mindegy , hogy Nápoly környéke vagy Szicília ,mindkettő gyönyörű ,  és rengeteg a látnivaló ,ahová kapok normális áron jegyet az őszi szünetben .

Nagyon kedvcsinálóak itt a leírások , mi az autóbérlést szoktuk előnyben részesíteni .

Valakinek utolsó ipllantban repjegy vagy valami szervezett út ( nem buszos ) ötlete ..... ?

Előzmény: tucsok13 (4767)
Tincia Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4774

Csak remélem, hogy nem :))))

Előzmény: Cilikécske (4773)
Cilikécske Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4773

Tincia! Öröm volt olvasni, meghoztad a kedvem , talán majd jövőre.... Biztos hogy nem szappant ettél?:)

Előzmény: Tincia (4769)
Tincia Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4772

Ha esetleg tudnék valakinek segíteni, csak írjon!

Tincia Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4771

Tincia Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4770

Tincia Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4769

folytatás....

 

Mi a 7 nap alatt Cataniában, Taorminában, Siracusában, Palermóban és az Etnán jártunk, de másik nagyon nagy élmény volt fürdeni ilyen gyönyörű környezetben.

Pontosan nem tudom hogy mi is az a Paia , lehet hogy külön strand, de ahol mi fürödtünk, az szabadstrand volt. Vasárnap reggel indult a gép, de mi még szombat este is a tengerben lubickoltunk :)))) Kár, hogy elmúlt ez a hét.

 

Ami negatív Sziciliában az tényleg a tömegközlekedés, de amúgy nem bántuk meg, hogy azt választottuk. Elég ritkán járnak a vonatok és a buszok, de a hét közepére már eléggé kiismertük magunkat Cataniában (jobb később mint soha :)

Barnán, visszavágyva és sok ajándékkal jöttünk haza :)

(egy dolgot még elmesélek :): kolléganőimnek és Anyukámnak az Etna túra alkalmával egy souvenirboltban vettem szappant. Mármint én azt hittem, hogy az. Volt pisztáciás és mandulás, rá volt írva hogy tipikus Szciliai ajándék. Gondoltam a kolleginák biztos örülni fognak. Vasárnap este már Budapesten el kezdtem nézegetni a "szappant".Nézem az összetevőket: zucchero, pistaci.....kicsit gyanús lett :) Lényeg, hogy kiderült, hogy valami pisztáciás paszta. Megkóstoltam, hát nekem annyira nem jött be, de volt olyan kolléganő, akinek ízlett. )

 

Összegezve: csodálatos egy hét volt. Jövőre ha úgy alakul, nagyon szeretnék visszamenni. Szívesen megnézném Cefalut, Messinát, Corleonét és elmennénk a Lipari szigetekre....Majd meglátjuk......

Tincia Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4768

Sziasztok!

 

Múlthét vasárnap hazaérkeztünk Sziciliából. Azóta vissza szeretnénk menni...:-) (Eddig nagy Nápoly rajongó voltam, most már Szicilia is csatlakozott hozzá. Amúgy szerintem mind a két helyet látni kell, fantasztikus)

Néhány szó az élményekről:

Cataniában volt a szállás, Hotel Domusban. A fő utcán, a Via Etneán van a szálloda. Egy belső udvarból kell lifttel elmenni. Tiszta tágas szoba, nagyon finom reggeli. Minden reggel meleg péksütit is hozott a tulaj. Ha újból mennék ebbe a városba, szerintem újból ezt választanám. A látnivalók közel vannak, az erkély ablakából lehetett látni az Etna tetejét. Minden reggel kimentem az erkélyre és az Etnát láttam...hát, nem volt rossz :) Az út túloldalán van a Bellini Park. Ez is nagyon szép volt. Supermarket kb. 10 perc sétára.

Tömegközlekedéssel közlekedtünk. Arról majd később.

 

Aki Cataniában jár, ki ne hagyja a Piai-t (nem biztos, hogy jól írom). 457-es busszal mentünk (reptéri busz), a körforgalomnál kell leszállni, majdnem a reptérnél.

Homokos a part és tiszta a víz...szemét sajnos van a parton, de a látvánnyal én nem tudtam betelni. Sétálunk a homokos parton, hátunk mögött az Etna, velünk szemben a tenger. Oldalt meg a reptér, ahonnan tök közel szálltak fel a repülők. Klassz volt!!!! Csodálatos volt onnan az Etna.

 

Amiket láttunk: Taormina. Gyönyörű. Ide vonattal mentünk. Leszálltunk Taorminában, onnan el kezdtünk gyalogolni....volt nálunk egy térkép és ez jelezte, hogy van egy lépcső ami fel visz a centrumba. Hát mi kb. fél órán keresgéltük, mire megtaláltuk volna, jöttek le a turisták és mondták, nehogy felmenjünk, mert nagyon meredek. Irány a busz. 7 euró volt hármunknak a jegy fel a centrumba. Itt sétálgattunk, fotóztuk a gyönyörű tájat, utána lesétáltunk az Isola Bellához. Nem tudom hány km-t mentünk le a szerpentinen, de mivel a buszállomáson azt mondták, hogy 2 óra múlva megy arra fele busz, gyalogoltunk. (amúgy ide libegő is levisz).

Az Isola Bella nagyon szép. Át lehet sétálni a kis szigetre. Sok helyen nagy kavicsok vannak a vízben, de az útnál amin át lehet sétálni, ott majdnem homokos és nagyon tiszta a víz. Itt fürödtem.

Az Isola Belláról vissza kellett gyalogolnunk a vasútállomásra, mivel hiába vártuk a buszt, nem jött. Miközben sétáltunk, akkor se ment el mellettünk busz.....ezen Sziciliában nem kell csodálkozni :)

(amúgy én élveztem a sétát. Ilyen szép helyen nincs minden nap az ember)

 

 

Siracusa: szép város, itt kb. 2 órát töltöttünk.

A legnagyobb élményem az Etna volt: 2000m-ig mentünk fel. Cataniából 6 euró volt a jegy oda-vissza fejenként. Reggel kb. 10-re értünk oda és fél 5-kor volt a találkozó. A busz Nicolosiban is megállt egy 20 percre. A vasútállomás környékén van egy bár (az Ali baba étterem mellett majdnem), itt lehetett jegyet venni!!!! Mire mi ezt kinyomoztuk, nem volt kevés idő :)

 

 

Palermo: busszal mentünk. 15 euró volt a jegy csak oda. Sajnos nem tudtuk az egész várost bejárni, mert nagyon meleg volt, de megnéztünk több templomot + a Katedrálist!!!! Csodálatosan szép!!!Kihagyhatatlan.

Folyt köv...

 

 

tucsok13 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4767

Mészáros Katinka - bár látom már eldöntöttétek, legközelebb azért Nápolyt is nézzétek meg! Bőven van mi nézni ott is..Nápoly 1 v 2 nap nap (ajánlott a hop on busz nagyon!), Vezúv-Pompei 1 nap, Capri sziget 1 nap,  Amalfi partvidék - Sorrento-Positano bármennyi ami még van :)

 

Egészen más a két hely, szerintem a pizza Nápolyban finomabb (és olcsóbb!), és bevallom nekem nagyobb élmény volt, talán mert ott voltunk először. A nagyon nagy különbség hogy Szicíliában az autó muszáj ha látni akarsz valamit, a tömegközlekedés felejtős, viszont Nápolyban kiváló, mi Nápolyban hop-on jegyet vettünk 2 napra (mivel elvitt a városon kivül olyan helyekre is ahova nem jutsz el - Posilippo pl) és mindenhova vonattal mentünk, kiváló a közlekedésük.

Nápolyban él kinn egy magyar idegenvezető, Valkai Erzsi (aki sportban járatos, "mellesleg" vízilabdázik) nekünk ő rengeteget segített a programszervezésben, mi 5 fantasztikus napot töltöttünk Nápolyban.

 

De Szicília sem rossz, viszont autó nélkül nem érdemes belevágni, mármint helyben bérelt autó nélkül. Autóval lemenni már csak azért sem szeretnék mert Dél-Olaszországban ahogyan vezetnek annak nem tenném ki az autómat - egy kis rányitás, kocc, rátolás ott annyira mindennapos hogy észre sem veszik. Márpedig engem a guta ütne meg ott helyben.

Előzmény: Mészáros Katinka (4755)
tucsok13 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 4766

Örülök hogy bejött a Stromboli túra...tényleg szerencsések voltatok, mi sem láttunk 12 kitörést egy óra alatt! :)

Előzmény: esyti5 (4754)
carradore Creative Commons License 2012.10.03 0 0 4765

Sziasztok! Tetszik, hogy ez a fórum nem "hal" meg/ki. Minden érdeklődő ismerősömet ideküldöm. Na, meg Szicíliára. Pár napja jöttem haza Salináról és szeretném megosztani veletek ezt a fantasztikus élményt. Aki még nem járt ott azért, aki meg már járt ott, hagy nosztalgiázzon. A Lipari-szigetekről fellelhető legérdekesebb videókat is összeszedtem itt:

http://olaszfordito.wordpress.com/blog/

Jó utat!

 

blaze73 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 4764

Kár volt. :)  tudom így utólag... na mindegy.  Jövőre nézve továbbra is Europcar és Hertz párost ajánlom.  Árban is jók.

 

Giardini Naxos-ban mi 2x voltunk, strandolni meg kaja, fagyi utána...  korrekt volt és júniusban nem volt szemetes, de parkolni akkor is nehéz volt a strandos részen.  

jó sok olcsó kajálda volt a parton, minden minőségben.  

 

persze, az ilyen nyaralós részek sokkal drágábbak, ez logikus.  Riposto-ban van hal és normál piac, mi ott vettünk gyümölcsöt, zöldséget.    halat meg a helyi árustól aki a faluban megjelent 1-2 naponta kis kocsival és jégbe hűtött tengeri cuccokkal házalt :)


Nekünk a szállásunk Stazzo-ban volt. 

 

https://maps.google.hu/maps?q=stazzo+sicily&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x1313f86d62e22841:0x74115c296ca72173,Stazzo+Province+of+Catania,+Italy&gl=hu&ei=eO9rUNL1IITctAaTgoG4DQ&ved=0CC0Q8gEwAA

 

Előzmény: esyti5 (4760)
Flower2000 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 4763

Köszi.

Előzmény: blaze73 (4762)
blaze73 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 4762

más a dél-olasz (Szicília) kávé és más a nápolyi kv.  kinek mi ízlik :)

 

jó kávét azért itthon is lehet venni, nézz rá a www.kavekorzo.hu oldalra, ott van kávé kereső + van a shop.kavekorzo.hu is, onnan lehet rendelni is.     ha a szicíliai style bejön a Veronesi "CIOK Cream" ajánlott. 

Előzmény: Flower2000 (4761)
Flower2000 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4761

Hagy kérdezzem már meg, hogy Nápolyban már nincs olyan jó kávé a boltokban mint Szicíliában? Mert elfogyott az onnan hozott és tényleg jó volt.

Előzmény: blaze73 (4756)
esyti5 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4760

Igen, először a Europecart és a Hertz-et néztük, aztán valami miatt mégis mellettük döntöttünk. Számítottunk magas depozitra, de ennyire azért nem.
A szállásunk Giardini Naxosban volt, a strandtól kb 10 perc sétára. Szeretünk sétálni, úgyhogy ez nem jelentett gondot. Cserébe viszont álomszép kis panzióban laktunk, hangulatvilágításos dupla fürdőszobával. A szomszédban helyi népek, igazi szicíliai élet volt. A strandon nagyon jó kis éttermek vannak. Mi kétszer is ettünk a La Velában, isteni pizza volt 7-8 € körül. Egyszer ettünk egy olcsóbb pizzériában is, de az a nyomába sem ért. A gyümölcsök viszont Cataniával utólag összehasonlítva drágábbak voltak. A szőlőt 2-2,5 €-ért vettük, ugyanez a cataniai piacon 1 €.

Palermoban nem voltunk, többen is írtátok, hogy nagyon szemetes, így azt nem is terveztük. 

 

Előzmény: blaze73 (4756)
rebkaa Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4759

Autóval Sziciliába? Én az biztos, hogy soha. Amíg nem voltak fapados járatok évekig mentünk 2, majd 4 gyerekkel, köztük 2-3 évesek is) 2-3-5000km-t(pl. Szardinia körút őszi szünetben 2008-ban). Az utóbbi időre 17 éves lett a kisbuszunk is, meg mi is fáradunk. Szóval nincs kedvem már ennyit kocsiban üllni.

Catania szerintem hazafelé nem fog menni, Palermó-t és Trapani-t kell megnézni Pozsonyi, Bécsi érkezéssel. Nem tudom, hogy van-e most csak úgy a hasamra ütöttem.

 

Előzmény: Mészáros Katinka (4758)
Mészáros Katinka Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4758

Igen , én is megtaláltam ez a járatot ,de vissza még semmit :-)

Az a baj ha autóval megyünk ,  nem elég a 8 nap , bár útközben sok mindent meg lehet nézni , de Sziciliára semmi idő nem maradna ,csak  futás lenne az egész . Későn kapcsoltunk repjegy ügyben .

Próbálunk még keresgélni , az autóbárlést számolgatom éppen .

Előzmény: rebkaa (4757)
rebkaa Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4757

Sajnos, látom, hogy október 23-án megy utoljára a Wizz-nek oda járata. Az 9999ft-ért nagyon jó is lenne, csak ki kell találnotok, hogy visszafelé merre jöttök.

Az őszi szünet hivatalosan ugyan 27-től van, de hátha meg tudjátok oldani.

Sziciliában szerintem elsősorban az igazi hamisíthatatlan déli városkák a szépek. Mi nagy természet barátok és szurdokmániásak vagyunk, de ott annyira nem ez volt a jellemző. Bár mindjárt ott van Castelmola, ahova ha gyalog mentünk volna fel, máris meg lett volna aznapra a túra.

Szép volt az Alkantara szurdok is, de jobban örültem volna, ha nem lohol a nyakunkban egy parkőr(már nagyon be akarta zárni a bejáratot)

Mi sajnos csak 5 napig voltunk és főleg vulkánokon, így az igazi Sziciliát nem is láttam. Már tervbe van véve az út a gyerekekkel is, majdnem az lett. 1 hónapja foglaltam Nápolyt és akkor 16.000-ért is volt jegy Catania-ba is, de mivel mi tavaly voltunk, várunk még egy kicsit.

Előzmény: Mészáros Katinka (4755)
blaze73 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4756

kár, hogy nem fogadtad meg, nem figyeltél : kimondottam többször írtam, hogy lehetőleg az Europcar vagy Hertz legyen, esetleg Avis


A Thrifty nem annyira korrekt cég.  1700 EUR deposit az HORROR.    én tavaly 250 v 300, idén 200 EUR depositot fizettem 11 napos bérlésnél fiat autóra.  (tavaly fiat 500 idén fiat panda)

 

mi mindig júniusban megyünk - akkor azért még nem szemetes.  főleg Giardini Naxos nem volt az akkor.  


Palermo kivétel, az nagyon büdös és szemetes volt már júniusban is.

 

szállásotok merre volt ?   Wizz-zel mentetek ? 

Előzmény: esyti5 (4754)
Mészáros Katinka Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4755

Köszönöm ! Szicilia lesz , el van döntve , az oda utazás módját latolgatjuk !

Természetese nézelődni ,kirándulni ,tűrázni megyünk , a fürdés csak egy kis opció :-)

Kb 8 napunk van erre . Praktikus dolgok érdekelnek inkább ,a többi benne az útikönyvben .

Máshová készültünk előszőr ,de sehová nincsen ebben az időszakban repjegy , sajna

 

Előzmény: Catella (4752)
esyti5 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4754

Sziasztok! Múlt vasárnap érkeztünk haza Szicíliából és mivel annyi segítséget olvastam a fórumon, egy keveset én is szeretnénk visszaadni a tapasztalatokból. 
Ahogy előre sejtettem az autókölcsönzéssel volt a legnagyobb problémánk. Az autoeurope-on keresztül foglaltunk. Az autó a Thriftyhez tartozott. Foglalás előtt persze érdeklődtem, és megbízhatónak mondták. Készültünk rá, hogy magas lesz a depozit, ezért még itthon feljebb állíttattuk a vásárlási limitet. Ott aztán kikerekedett a szemünk, amikor közölték, hogy ha nem kérünk full biztosítást, akkor 1700 € a depozit. Ha kértünk volna (80€), akkor "csak" 400 € a depozit. Szerencsére volt nálunk még egy tartalék kártya, így meg tudtuk oldani, de nagyon nem örültünk neki, mert ez korábban sehol nem volt feltüntetve. Minden átolvastunk.

Az autó egyébként teljesen rendben volt. Mielőtt visszavittünk adódott még egy kisebb kellemetlenség. Úgy számoltuk, hogy 8€-ért kell bele tankolni, hogy ugyanúgy adjuk vissza, ahogy elhoztuk. Ezért beálltunk egy ESSO kútra. A párom angolul mondta a csajnak (!!!), hogy 8 €-ért kérünk üzemanyagot, aki lelkesen bólogatott, majd a dupláját tankolta bele, de már akkor is rá kellett szólni, hogy álljon le. Kisebb vita következett, de persze tenni nem tudtak semmit, nagyon sajnálták... hát mi is.

 

Kicsit számítottam rá, hogy szemetes lesz Catania, mert többen is írtátok a fórumon, de Giardini Naxos strandja, az egész üdülőváros, és szinte minden szemetes volt, amerre csak mentünk. Ez alól egyedül a turisták által látogatott neveztességek környéke volt kivétel. Azok szép tiszták és lélegzetelállítóan gyönyörűek voltak. Ezt a néhány apróságot leszámítva Szicília káprázatos, ide valóban kevés az 1 hét. 
Mi is részt vettünk a korábban ajánlott Panarea-Stromboli hajótúrán. Ezt volt az egyik legjobb élményünk. A hajó tényleg modern és tiszta volt. Az idegenvezetők angolul, németül, olaszul, franciául és oroszul mondták az információkat végig az út során. Nekünk Panarea nagyon tetszett, gyönyörű képeket készítettünk és a strandja a kávészínű homokkal is elképesztően szép.
Innen indultunk Strombolira. Nekünk Panarea után a sziget annyira nem tetszett, annál inkább az éjszakai sötétben kitörő vulkán látványa. Állítólag nagy szerencsénk volt, mert 1 óra alatt 12 kitörést is láttunk. Az egyik utastársunk már volt néhány éve, akkor csak 2-3-at látott.
Persze az Etnát sem hagytuk ki a sorból, utolsó nap pedig Cataniában aludtunk. A szállásunk nagyon jó helyen volt, a buszpályaudvar mellett, közel a dómhoz és a halpiachoz is. Ha valakit érdekel szívesen linkelem.

Összességében nagyon jól éreztük magunkat, ez köszönhető volt a sok hasznos infónak is, amit a fórumon olvastam, így nem ért minket nagyon meglepetés. Ha esetleg van kérdés, szívesen válaszolok. 

manchi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4753

Fehér felfestés - bárki bármikor ingyenesen parkolhat

Kék felfestés - fizetős

Sárga felfestés - rokkant

Nekünk ezt az infót adták a helyiek az idén :)

Előzmény: rebkaa (4745)
Catella Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4752

És a szállás keresést hagyd a végére, először döntsd el, hová-mivel. Mert azért mégiscsak a látnivaló a fontosabb, gondolom. Hiába ajánlunk valahol egy jó szállást, ha azon a környéken semmire sem vagy kiváncsi:)

Előzmény: Catella (4751)
Catella Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4751

Ne vedd kioktatásnak Oleandro hsz-ét, de túlzottan általánosan kérdeztél. Annyira mást igényel Nápoly Szicíliához képest, hogy nem is lehet okosan válaszolni.

Nem tudom, milyen hosszú az őszi szünet, és pár héttel előre se jó szállást, se olcsó repjegyet nem könnyű találni.

Természetesen csak Nápoly is megér egy utat, különleges a város, és ott van a közelben Pompei, a Vesuv is. Erre akár 3 nap is elég.

De Sziciliába 1 hétnél kevesebb időre menni pénzkidobás, annyi a látnivaló. Egy válaszhoz azt sem ártana tudni, mi a preferenciátok (csobbanás, láblógatás, túrázás, városnézés, romok,....)

Október végén már hűvös a víz, hacsak nem vagytok északi típusú emberek:)

Előzmény: Mészáros Katinka (4748)
Mészáros Katinka Creative Commons License 2012.10.02 0 0 4750

Nyilván vissza olvastam , ez alap , de ha nem tudsz, vagy nem érsz ré nekem ebben segíteni , tanácsot adni , akkor azzal se fáradj ,hogy kioktass .

Szerintem ez a fórum erre való ,a tapasztalat cserére és segítség kérésre -adásra .

Lehet neked marhaság amit kérdezek ,nekem életszerű és fontos .

Szerintem ez a fórum a jókedvű tapasztalat cserére szolgál ,nem az ilyen pikirt és rosszindulatú eszmecserére .

Előzmény: oleandro (4749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!