Keresés

Részletes keresés

Jancsii Creative Commons License 2008.09.20 0 0 251
Akkor teljesen felesleges az índirekt tároló. Inkább egy tárolós kombikazán amiben benne van egy 60l-es tároló.  Sosem fogy ki belőle a meleg víz.
Előzmény: katonalajos (250)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 250
Igen, ha van napkollektor, akkor OK. De szerintem néki nem lesz, úgyhogy max. 200 liter.
Előzmény: Jancsii (249)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.20 0 0 249
Azért kell 300l, mert ha süt a nap az felmelegíti és akkor, kétnapig is ingyen  lessz melegvíz. Nem biztos, hogy minden nap van napsütés.
Előzmény: katonalajos (247)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.20 0 0 248

Ebben az esetben igazad van. De önmagában mi értelme van az alacsony hőmérsékletű fűtésnek, ezzel még nem spóroltál semmit, mert a kondenzvízből nem tudtad kivonni a hőt, ami a kondenzációs kazán lényege.

Előzmény: KalásziM (241)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 247
300 liter egy kicsit soknak tűnik -- hacsak nem élnek legalább nyolcan a háztartásban.
Előzmény: Jancsii (246)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.20 0 0 246

Jól írtad a típusát. Valóban az Immergas Victrix 24KW az 219.000 Ft.

Az Immergas Victrix 24KW X  az 280.000 Ft. A két kazán között az a különbség, hogy az X típusban benne van egy váltó szelep és így, amikor az índirekt tárolót kell melegíteni,  átvált a fűtésröl HMV készítésre.

Az R típus csak fűtésre van. Persze ehhez is lehet váltószelepet külön venni és alá, mellé, szerelni, de nincs sok értelme, mert 50 000 Ft és akkor ugyan ott vagy mint, ha rögtön X típust vennél. Ráadásul több helyet foglal el, mert a kazánon kívül lessz a váltószelep. Índirekt tárolós HMV készítést, csak akkor ajánlanám, ha hapkollektoros vagy vezérelt áramos rásegítést is szeretnél. Ebben az esetben kéthőcserélős és elektromos fűtőszálas tartályt érdemes venni. Ebből a 300l-es kb.

200-220 000 Ft.

Előzmény: enrico111 (230)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 245
Köszi az értékes hozzászólást!!! :)
Előzmény: Dínó (227)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 244
Már döntöttél: nem. Innentől OFF. :-)
Természetesen, ha neked etikus, hogy itt folytatod egyéb irányú érdeklődésed kielégítését, akkor nyugodtan, de általában vannak erre jobb topikok is.
Előzmény: KalásziM (243)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.20 0 0 243

  Már hogy lenne az  - egy kondenzációs kazán beépítese  -nem beépítése a téma !

 

 

 KM.

Előzmény: katonalajos (240)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 242
Hozzászólásod OFF!
Előzmény: KalásziM (241)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.20 0 0 241

  Üdv.

 Itt olvastam nálad most véletelenül :

 

 "Ha alacsony hőmérsékletre állítod, akkor mindenképpen létre jön a kondenzáció, ami káros a nem kondenzációs kazánoknál."

 

 Na de melyik részére ? Az én szvsz  - csak a hőcserélőre, azt meg nálam 25 eft  -ból megoldom. A jelenlegi 14 évig birta, egy ilyen 'gyilkos' üzemmódba legyen csak a harmada - 14 évente ugyis cserélni kell akkor 2x  + csere az csak egy 50 -es.

 

 

 KM.

Előzmény: Jancsii (228)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 240
Hozzászólásod OFF!
Előzmény: KalásziM (238)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.20 0 0 239
(123)-as hozzászólásom. Azzal megspékelve, hogy amennyiben nem kívánsz elektromos fűtőpatront használni, akkor is. :-)
Előzmény: enrico111 (236)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.20 0 0 238

  Köszönöm, ezt olvastam  :

 

 Kondenzációs kazánok II.

Kondenzációs kazánok II.

 

 VGF -ből nyilván egy régi szám. Melyiben van az első rész ?

 Addig is : először kicseréltetem a jelenlegi kazánt egy ugyan ilyenre, majd leveszem a kazánteljesítményét - ekkor nyilván alacsonyabb hőfkon üzemel, de ezt időbeli működéssel ellensúlyozni lehet. Majd növelem a radiátorok számát - tovább csökken a  - mostmár a visszatérő hőmérséklet. Itt meddig mehetek el ?

 Azaz egy hagyományos kazánnál mi  az a visszatérő hőmérséklet ami még nem káros ?

 Üdv.

 KM.

Dínó Creative Commons License 2008.09.20 0 0 237
Hát, ezt neked kell eldöntened :)

Befolyásoló tényezők:
- ki mit szeret, vagy hisz el... szép az átfolyósoknál az állítólag stabil HMV teljesítmény, de bizalmatlan vagyok... de az is igaz, hogy biztosan drágább 130-200-250 liter vizet melegen tartani, mint 40-et (vagy semennyit, egy hagyományos átfolyós esetében).

- később lesz pld napkollektor? Mert akkor indirekt tároló, abból is nagyobbacska és két csőkígyós.

- mit mennyiért kapsz meg. Hiába takarékosabb mndjuk az átfolyós, ha 150e-el
drágább. Mire megtérülne már háromszor lecserélted... Ja, az összehasonlításnál a komplett rendszereket nézd, ezernyi kütyü kellhet még egy indirektes rendszer összeépítéséhez (motoros váltószelep, összekötő szett NTC-vel,...stb)
Előzmény: enrico111 (236)
enrico111 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 236

Most akkor hogy legyen :

- egy tárolós kon.kazán

 vagy

- egy fűtő + egy HMV tároló

 

 

Előzmény: Dínó (235)
Dínó Creative Commons License 2008.09.20 0 0 235
Ez a 24R valami új kazán, tavaly még nem volt (ők is azt írják, hogy nincs még készleten). Mindenesetre baromi olcsó ez a cég, mármár gyanúsan (pld a 24kvx a listaár feléért van náluk...). Kérdezz rá, mielőtt beleéled magad.

Az Isotwin Condens más tészta, abban egy beépített 40 literes mini réteges tároló van. Alaphelyzetben átfolyós vízmelegítést csinál, ezt bezúdítja a tartály tetejébe és a másik oldalon lecsapolja HMV-ként. A trükk: ha a hőcserélő által biztosítottnál (8lperc) több HMV kell, akkor a tároló aljába elkezd hideg vizet engedni (4l/perc), így a tetejéből ennyivel több melegvizet tud szolgáltatni, hiszen ez a betáplált mennyiseg hozzáadódik a hőcserélőből kijövőhöz (össz. 12l/perc).... Persze ezt a "turbózást" csak a 40 literes tartály kiürüléséig tudja, ami kb.10 perc.

Elvileg ezzel a módszerrel eléri egy 130 literes indirekt tároló teljesítményét.
Előzmény: enrico111 (232)
enrico111 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 234

 

  a 420.00 ft os kazán nem immergas hanem Saunier duval isotwin ...

Előzmény: enrico111 (232)
Axióma Creative Commons License 2008.09.19 0 0 233
Nem a csokigyos nem jo, hanem az EGY csokigyos. Napkollektorhoz dupla meretu (literben) ket csokigyos hmv tartalyt erdemes venni, a felso felet melegen tartja a kazan, alulrol meg a napkollektor futi, amikor tud. Mondjuk dragabb... (epp ma neztem mas miatt, Drazice 148e azt hiszem a 245 literes).
Előzmény: enrico111 (232)
enrico111 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 232

  igen br a gázcenter .hu láttam

  a csőkigyós miért nem jó , sima villanyos ez?

  immergas isotwin Condens F 30 E  vel 420.000 Ft

Előzmény: Dínó (231)
Dínó Creative Commons License 2008.09.19 0 0 231
Ezek bruttó árak? Mert akkor nem semmit estek az árak egy év alatt....
A kazán gondolom Victrix 24KWX helyesen.

Az UBS125 szerinem csak egy csőkígyós, ha kollektort akarsz, akkor ne ezt vedd.

Melyik 420e forintos kazánnal kell összehasonlítani?
Előzmény: enrico111 (230)
enrico111 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 230

hello

 új változat:

 mi a véleményetek?

 -egy kondenzációs kazán csak fűtésre ( immergas victrix 24 R ) 219.000 Ft

 - és egy indirekt HMV tároló  ( immergas UBS 125 ) 81.990 Ft

   ezt rá tudnám kesőbb kötni napkollektorra is

 

  Ez így ugyanazt tudja  mint  egy 420.000 FTos tárolós kond.kazánt?

  Ha igen nem mindegy az a 120 db ezres.

 

  Vagy vegyek egy sima vill.bojlert a kazán mellé?

 

  Köszi előre is a válaszokat!

   

 

 

 

 

 

Dínó Creative Commons License 2008.09.19 0 0 229
Válaszoltam is Neked a másik topikban :)

Hogyan tudok védekezni: a fene tudja, legyen ez a szakik gondja. Gondolom a kémény helyes kialakítása (kondenzszifon) az alap.
Előzmény: Jancsii (228)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.19 0 0 228

 "a megnövelt hőleadó felület miatti alacsonyabb előremenővel (tehát energiatakarékosan) történő üzemelést el lehet játszani "normál" modulációs turbós kazánnal is, természetesen ügyelve a kondenzáció esetleges káros hatásainak kivédésére."

Hogyan tudsz ügyelni a káros hatások kivédésére? Ha alacsony hőmérsékletre állítod, akkor mindenképpen létre jön a kondenzáció, ami káros a nem kondenzációs kazánoknál.

Örülök, hogy jó véleményed van az Immergáz kondis kazánokról. Én is azt vásároltam, de még nincs beüzemelve.

Dínó Creative Commons License 2008.09.19 0 0 227
Látom beindult a topik, záporoznak a hasznos infók.
De most olyat játszok, ami miatt ki fogsz majd innen utálni.... :)

Szóval:
- a megnövelt hőleadó felület miatti alacsonyabb előremenővel (tehát energiatakarékosan) történő üzemelést el lehet játszani "normál" modulációs turbós kazánnal is, természetesen ügyelve a kondenzáció esetleges káros hatásainak kivédésére. Ez a megoldás olcsóbb kazánt(-100e) és kicsivel olcsóbb kéményt, de valamivel magasabb fogyasztást jelent. Le kell ülni és kiszámolni a megtérülést (nem elfelejtve a következő évek várható gázáremeléseit is)

- Te is említetted korábban, hogy mennyire fontos a kazánok minimális hőteljesítménye. A legtöbb kondenzációs kazán 24kW-os, és olyan 7-8kW-tól indul. Ez alól eddig én három kivételt láttam: a Junkers 16kW-os kazánjai, ezek 4kW-ról indunak, az Immergas ami 4,7-ről és az Ariston, ami 5 körül. Kis hőigényű háznál ez fontos szempont.

- kazáncseréhez hivatalosan nyilván kell gázterv, de ez egy meglevő épület, érvényes használatbavételivel....hmmm.... szóval gondolom kitaláljátok mire gondolok.

- Ha a kondenzációs mellett dönt valaki, akkor javaslom, hogy ne sajnáljon pár ezrest a külső hőmérséklet érzékelőre (a legtöbb kazán a többit tartalmazza). Egyszer jól beállítod a karakterisztikát, aztán nem kell a kazánod előremenőjét tekergetni.


Egyébként a szerelők se ördögtől való szerzetek. Nálam épp most volt egy, az Immergas kazánom végleges beüzemelése miatt. Csak azért is leírom, hogy ritka korrekt csapat, csak ajánlani tudom őket. Persze nem itt :), mert a topikgazda kérésére mellőzzük a reklámot, de ha valakit érdekel, akkor mailben megadom az adatokat (Lajos: NEM én vagyok a gázszerelő, sőt még a rokonaim se azok....)
Előzmény: katonalajos (225)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.19 0 0 226
Hasznos lenne, ha ezt elolvasnád.
Előzmény: KalásziM (224)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.19 0 0 225
Ez természetes.

1. Ne vegyük az extrém nagy hideget alapnak. Akkor majd felcsavarod az előremenőt, és nem fogsz nagy megtakarításokat elérni. Ez az időszak szumma 3-4 hét Magyarországon.
2. Nem kell 2x annyi radiátor, mint amennyi most van! Ezt rosszul értetted. (Ha mondjuk, most egy 600x1200-as van a szobában, akkor egy 600x1800 lenne ideális.)
3. Én hozzávetőleges gondolatom a költségekről (nem vagyok fűtésszerelő, sem kereskedő, ergo semmi érdek nem vezérel):
Kondenzációs kazán: 250ezer;
Plusz radiátorok: 75ezer;
Gázterv: 30ezer;
Bekötés: 30ezer;
Kémény: 100 és 300ezer között (ez nagyon függ a hossztól: családi ház vs. 6 emeletes klasszikus belvárosi lakás 1. emelete).

Látod, van min gondolkozni. Igazából "csak" ezért nyitottam ezt a topikot.
Előzmény: KalásziM (223)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.19 0 0 224

  Köszönöm neked is  !

 csak fűtésre kell a kazán. Kitűnő villanybojlerjeim vannak, vezérelt árammal. magam szerelem fel  - 15 évig tart- közben egyszer tisztítatom - most tisztítottak  2 db-t  - aktiv anód cserével  5 eft volt. És egy bojler csak  50 eft  - a 120 literes.

 Igaz valamivel drágább a melegvíz   így  - de nem jelentősen !

Előzmény: Jancsii (220)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.19 0 0 223

  Kösz a választ.

 

Hát annyit  "amennyiben max. 55 Co-os vízzel szeretnéd üzemeltetni a rendszert,"

 

 ennyivel nem fűti ki a lakást  - extrém nagy hidegnél  - minusz 10 15 alatt  érződött, hogy kevés  a kazán teljesítmény  - nem lehetett az adott radiátoroknál 75 fok felé menni. A jenleginél  - kazán -radiátor  úgy 65 foknál beáll az egyensúly - végül  én az idővel szabályozok.

 Tehát megduplázva a radiátor felületet - elvileg az 55 foknál kisebb hőfok is elég lenne.

 Tehát  kell :  egy kazán (200 eft), adott számú plusz radiátor ( 100 eft), gázbekötés tervvel  (100 eft) és a fűstgáz elvezetést hogy lehetne  és mennyi ??

 Azért egy kéményre nem költök újabb 300 ezret - jelenleg egy bélelt kéményem van . Jó 15 évig biztos tart.

Előzmény: katonalajos (222)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.19 0 0 222
Jelen rendszered 10KW-os kazánnal üzemel, ami azt jelenti, hogy egy 6-24KW-os kondis kazán teljes egészében kihajtja otthonodat. A jelenleg meglévő radiátorok tekintetében 217-es hozzászólásomra tudok hivatkozni. Te esetedben azzal egészítem ki, hogy amennyiben max. 55 Co-os vízzel szeretnéd üzemeltetni a rendszert, könnyen lehet, hogy egy-két helyiségben ki kell egészítened meglévő radiátoraidat, vagy esetleg lecserélni.
De ökölszabályként elmondható, hogy amennyiben egy lakás hőigénye 10KW, akkor a radiátorok mérete hozzávetőleg 1.5-szöröse annak, mint amit atmoszférikus vagy turbós kazánnál kell alkalmazni. De természetesen el kell mondani, hogy minden radiátor esetében meg van adva egy táblázatban, hogy adott vízhőfok mellett hány KW-ot képes leadni.
Előzmény: KalásziM (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!