Tehát annak nincs realitása, hogy a lemezalap hőhídja (tehát a hideg) zavartalanul kölcsönhatásba lép a levegővel(a zsalukőben) és lehűti, akár légmozgást is előidézve a szerkezetben? Én ezt látom problémának, a külső szigetelés az egyértelmű.
- felmérési tervek+tervezett állapot olyan 80e körül épitész oldalról, statikust változó, hogy kérnek-e (30e)
- ha kell tervtanács és/vagy településképi véleményezés, akkor az kerülettől függően 20-50e (azért kerülettől függ, mert van ahol nem szaroznak ilyesmivel és szinte ránézés nélkül átmegy, van ahol képesek heteken keresztül baszakodni vele, többször is berángatva az épitészt)
- illetékbélyeg 25e, térképmásolat 2400
Kivitelezés:
1. A zsindely miatt elég érdekes lesz, mivel meglehetősen szar dolog zsindelyt úgy megbontani, hogy bádogozást tegyél alá (falszegély a kutyaólnál), illetve a többi helyen meg pótold/megtold.
2.
- Bontásra számolj olyan 3000 Ft/m2-t
- tető épitése anyagostól kb 10-12e ft/m2, ha megoldható cseréppel vagy zsindellyel. Ha annyira lapos lesz a hajlásszög, hogy csak korcolt lemezfedés mehet rá, akkor az 15e ft/m2 kb
- a kutyaól falaira a munkadij 6500-8000 Ft/m2+dryvitolás.
(A rétegrend (bentről kifelé):
- gipszkarton/lambéria
- lécváz
- párazáró fólia
- 15x15-ös tartószerkezet, közte gypot
- OSB vagy betonyp lap
- 8-10 cm dryvit, jellemzően XPS-ből végig)
- belső gipszkartonozás ára, és nyilászáró beépités
Egy szuterénben lakunk, ami 30-as zsalukőből készült. A probléma az, hogy hiányos a benne lévő beton, pontosabban talán nincs is benne (nem mi építettük). Hőszigetelés szempontjából (és nem statikailag) ez most előny vagy nem? Kívúl szigetelve lenne, sőt még a sávalap külső része is, de félek, hogy kevesebbet ér így, mintha tömör beton lenne a mag. A tető rajta vasbeton.
A gerendák fölé is kerül 15 cm 0,39-es paplan, élére állított pallók közé. A gerendák között is 0,39-es lesz, így sem elég a 2x15 cm? A fólia a gerendák alatt lesz, a gipszkarton párnafa fogja a gerendákra rögzíteni, csak gondoltam kell az illesztésekre az a szalag.
Fafödém födémgerendái közé üveggyapot paplan kerül, ez alá hőtükrös párazáró fóliát tervezünk, valami ilyesmit. Úgy látom, ehhez ilyen ragasztószalagot kell használni. Ez a szalag a fólia illesztéseihez kell, vagy a fólia széleit is ezzel kell rögzíteni oldalt a falhoz vakolás előtt?
De igen, kis mértékben itt is fellép a dob effektus (kisebb mértékben mint egy álmennyezetnél, ugyanis sokat elnyel a szálas hőszigetelő anyag).
A tető gerincével párhuzamos falat ajánlott elsőnek megépíteni (ha van), ezzel tudod csökkenteni az áthallást (hisz ezt a fogópárhoz kötöd).
Utána a legtöbb esetben az ajánlott leírás alapján készítik mert úgy a legegyszerűbb. Sajnos az általad vázolt megoldás nem fogja csökkenteni a zajokat.