Elég értelmetlen okoskodásnak tűnik ez szerintem. A "semminél bármi jobb..." értelmetlen, amíg nem tudjuk, hogy mennyibe kerül. Ma a legolcsóbb klíma megoldás is közel százezer forintba kerül. Nos, én nem vagyok annyira gazdag, hogy egy "bármi"-ért kiadjak százezer forintot. A tökéletes megoldásra sokszor nincs anyagi keret, de a szakembereknek törekedni kell arra, hogy az adott keretből a legjobb megoldást kínálják. Valamint tudni kell nemet is mondani, ha az adott keretből nem lehet kielégítő eredményt elérni. Nem kókányolni kell, meg elhitetni a hozzánemértővel, hogy a " semminél bármi jobb.." csak, hogy azt a kis lóvét kihúzzuk belőle.
Ezúton szeretném megköszönni a "piros ruhás" fiúk aprólékos munkáját mert gyönyörűen telepítették a mai nap folyamán a Fujitsu ASYG12LMCA berendezésünket! A munkájukban még a legkukacosabb ügyfél sem hiszem, hogy hibát találna! Tényleg nagyon profik és mindenre odafigyelnek! Mindenkinek nyugodt szívvel merem ajánlani a Frigo Trade-et!
Én nem félek a Samsungtól. Pedig Én elég negatív emberke vagyok. A többire sajnos nem tudok reagálni, hacsak nem Szeged környéki vagy. (Mostmár jöhet a környéki is!)
Egy hete sikeresen telepítésre került a Samsung klímám. Van-e értelme tesztként használni amikor bent 23 fok van. Csak mert nem szeretném ha majd 40 fokban jönne elõ akár szerelési akár gyártói hiba. Másik kérdésem hogy érdemes-e foglalkozni egy raktárbontásból származó Panasonic kültéri egységgel? A beltérit valakik elbontották, elvitték. Lehet kb tiz éves is nem tudni. Javaslatok?
A klímások mindíg a tökéletességre törexenek több okból is. Ezzel egyetéret és ezen lépjünk is túl.
A hidegebb levegő be fog menni mindenhová. Függ a hűtött és a hűtendő szobák hőmérséklet különbségtől, az áteresztő nyílás méretétől (magasság-szélesség). A hűtött helyiségben lesz légmozgás(függ pl. a beltéri ventilátor sebességétől, a hűtött levegő hőmérsékletétől) ami elősegíti a hidegebb levegő bejutását a hűtendő szobákba. Van egy mondásod: a semminél bármi jobb! Ahhoz, hogy tökéletes a hűtés/fűtés, legyen minden szobába beltérit (mono/multi kültéri) vagy légcsatornás rendszer. Pénz és elhatározás kérdése milyen módszer lesz alkalmazva ...
A fűtés már nyavajásabb az ajtófélfák miatt, de az sem lehetetlen ...
Most viszolygunk minden olyantól ami nem tökéletes, de ha vissza gondolunk arra, hogy a múlban éltek előttünk is emberek (pár 10 ezerévet), háborúztak is ilyen olyan körülmények között( ll. W.W. pl. Stalingrad), akkor a nem tökéletes is enyhülést hoz, hiszen a semminél bármi jobb ... :)
Még hűtés esetén is necces a dolog fűtésnél még neccesebb ennyire osztott helyiségek esetén.
A lista nagyon jó, de a japán gépek ára alig több a kiválasztott koreainál. Ott már billeg a mérleg az üzembiztosság miatt, ha azt tartod a fontosabbnak és nem a többféle szolgáltatást.
A Pana RE12QKE vagy a Fujitsu nem írt de létező ASYG12LMCA is jó választás lenne. A légszállítást is nézd kicsi és közepes fordulaton meg a hangot is.
Sőt a tervezett elhelyezésnél a légszállítás elsődleges lehet.
A fogyasztási adatok azért fenntartással kezelendők és esetedben nem tudni ez lesz-e az elhelyezés miatt.
Klímavásárláson gondolkodom és ebben kérem a segítségeteket.
A csatolt alaprajzon a pirossal bekeretezett szobákat akarom hűteni, lehetőség szerint egy klímával hűteni. A ház amúgy kiváló szigetelésű (A kategóriás).
Az alaprajz:
A "B" helyre tervezném a belső, míg a "K" helyre a külső egységet. Gondolkodtam azon, hogy pont a másik oldalra kellene tennem, azonban az a kertre néz, esztétikailag jobb a bal oldalon a külső egység, valamint talán így a szobába is több hideg levegő kerül. Mi a véleményetek erről. A kábelezés tekintetében is jobbnak tűnik a bal oldalon, hiszen így mind az elektromos vezetékeket, mind a csövezést a gardróbon keresztül lehetne elvezetni, ahol senki sem zavar.
Klíma terén egy 3,5 kW-os készülékben gondolkodom.
Készítettem egy összehasonlító táblázatot abban a kategóriában ami nagyjából szóba jöhet:
Ezek alapján a Samsung AR7000 jött ki a legjobbra, de a Samsungról nem hallottam jókat, viszont az adatok meggyőzők. Mi a véleményetek, Ti mely készüléket ajánljátok ebben a kategóriában?
A valóságban szebb. Nem japán de egész jó ahhoz képest és 22db(A) silentben. Sajnos mint mindegyik kínainak szinte a nagyon halk üzemmódhoz csekély légszállítás társul-.
De ha már design gép a régi útált Ozone is sok helyen megy a mai napig hiba nélkül a 2. szériás vezérlől elektronikákkal.
Nekem Ő segített a legtöbben az itt jelenlévők közül. Nem jött időben a csomagja néha. Na és nem jött, volt fontosabb dolga.
Ami itt folyik ügyfélkezelés címen az csak álom. Én is igyekszem pontos tiszta és jópofa lenni mindig, van amikor sikerül van amikor nem. És ez így van akkor is ha Én veszek igénybe szolgáltatást. Az autóm volt hogy egy hétig mindennap volt a szerelőnél és nem lett jobb, aztán ajánlott maga helyett mást és hopsz 2 perc alatt meglett a hiba és 3.500-ért másnap megjavult. Ez ilyen játék akinek nem tetszik hív mást. Vagy kiírja az internetre ...
Nem gondolom, mivel már volt rájuk itt, ezen a fórumon, meg nem ezen is több negatív visszajelzés. Még egyszer hangsúlyozom, egy céget szememben nem az minősít, ha egy szerelője eltol valamit, hanem az ügy kezelése. Ha egy fórumos ügyfélt - akiről feltételezhető, hogy esetleg véleményt formál a nagy nyilvánosság előtt - így szivat, akkor vajon hogy bánik azokkal, akiknél még az a veszély sem áll fenn, hogy lejárassák. Az pedig, hogy Te, meg még rajtad kívül néhányan elégedettek vele, az kb. olyan mint a Samsung klíma, hogy viszonylag sokan használják hiba nélkül, de elég nagy százalékban vannak, akik már jól megbánták, hogy Samut vettek. És őket nem igazán vigasztalja, hogy másnál működik a dolog.
Nem tartod elképzelhetőnek, hogy általános hozzáállás helyett egyedi esetről van szó?
A fórumot olvasók korrekt tájékoztatása miatt leírom:
Részemről, az említett cég munkájával, árképzésével és ügyfélkezelésével is teljesen elégedett vagyok.
Természetesen ez gyorsan megváltozhat bármelyik céggel kapcsolatban, pl. egy vitatott garanciális javítás, vagy nem megfelelő alkatrész-utánpótlás, elhúzódó szerviz és egyebek kapcsán.
Azt gondolom, hogy egy szerelőnek is lehet rossz napja, és követhet el hibákat. Ez mindenkivel előfordulhat, még azzal is aki a klímák doktorának nevezteti magát. A későbbi ügykezelés itt a fontos momentum. Egy cég vezetője nem engedheti meg magának, hogy így járjon el, ahogy a te esetedben ez a Cold-Control eljárt. Ez felháborító és vérlázító. A minimum lenne, hogy nyilvánosan is elnézést kérjen a történtekért. Sajnálatos, hogy még mindig felszínen tud maradni egy szolgáltató ezzel a hozzáállással.
Az Lg és a a márkát marketingelők mindig hangoztatták, hogy ebben, meg abban az évben az LG adta el a legtöbb klímaberendezést. Persze ez már akkor sem volt igaz. A minőség pedig sosem volt tisztességes, soha nem tudtak egy normálisan működő inverteres multi gépet csinálni (ahogy a Samsung sem). A nagy LG ArtCool innovációról meg csak annyit, hogy 10-ből kilenc szerelő köpködi, és nem ok nélkül, mert az ArtCool beltérit normálisan felakasztani a falra, az maga volt a kínlódás. Soha más gépnek nem volt ilyen képtelen megoldása a rögzítésnek.
Itt nem esik. Ne is essen. Holnap se. 2 gyerekre bébiszittelek, és a bezártság az elég kemény velük.
Amúgy az LG Art Cool Gallery lekutyulását nagy hibának tartom.
De itt látszik, a gyártók simán szembemennek az esetleges igényekkel. Ha nem akarsz megfőni, veszed ami van. Azt hiszem az LG másik hülye húzása a plazma szűrő megszüntetése volt egyes új modelleknél.
Egyet előre, kettőt vissza. Töretlen a fejlődés. De a többi gyártónál is vannak ilyen hátralépések. Nehogy véletlen túl előre szaladjanak, mert akkor 10 év múlva mi lesz az újdonság.
Igen, az LG Art Cool 2 sorozat nagyon jó kis gép volt 2007-2009 között....azután jött a gagyi gyártás....csökkentett anyagminőség, érezhetően zajosabb gépek, stb.
Sajnálom, hogy ezeket a gépeket ki kellett venni az ajánlatokból, de aki egyszer megégeti magát, annak mondhat bárki bármit.
Több ismerősömnek is telepítettünk, ahol a tuti halk készülékként lett beígérve (mint volt is az előző hónapokban) ...azután jött a nyár (2009) és jöttek a zörgős bejelentések....nekem meg nem annyira volt bula 24-48 órán belől kimenni egy kicsit igazítani a kültéri belső csövezésében...már-már extra zajelnyelőket is építettünk be a kompresszor mellé...ekkor halkabb volt mint egy Daikin...de azt a plusz munkát senki nem fizette meg, mint amivel az járt
doki
...ja, hogy reklámozzak is.... Vegyetek Tőlem rizstej gépet....tuti jó, és sok-sok célra használható
Mostanában "hobbi"-ból 1-2 "atyagatya" -ahogy zeki mondta- klímaszerelést hozunk rendbe. Néha én is elcsodálkozom azon amit látok és amit mondanak.
Nem egyedi eset....valamiért engem sokan megtalálnak azzal a kéréssel, hogy xy cég/személy után hozzuk már rendbe a dolgot, mert nagyon nem olyan amilyennek elképzelte anno a gazda.
Dr. Klíma (és társai) telepítései nem (annyira) drágák, de hogy "piszok jó", az tuti. Tudom, hogy büdös az öndícséret, de még én is elérzékenyülök néha, mikor meglátom, hogy milyen tuti megoldást visz végbe cégünk/dolgozóink.
Már csak 1 csinos leányzó hiányzik a csapatból, aki kimegy aláírogatni a megrendelőket, beszedi az előlegeket :) ...esetleg van jelentkező? :)
Szia, hát legyen, hogy ne a levegőben lógjon az egész.
A beépítés minőségét nem tudom véleményezni, mivel nem vagyok szakmabeli, DE:
a szerelők úgy jöttek ki, hogy nem hoztak magukkal szigetelőszalagot, takarófóliát, kábelcsatornát, mérőszalagot, porszívót, betonvashoz vésőt (30 cm betonfal volt).
A fúró koszos kábelével két falat teljesen összemocskoltak.
És a hercehurca ez után jött.
A garanciajegyet azt ígérték, hogy postán kiküldik, ez 2 hónapig nem sikerült
Ez idő alatt a távirányító kijelzője szegmenshibás lett. Innentől hetente 1-2 telefon, amikor is mindig ígéretet kaptam rá, hogy a héten kijönnek, hozzák a garanciajegyet, és az új távirányítót.
na erre is még kb 2 hónapot ( 4 hónapnál járunk) kellett várni.
Ekkor a szintén megbeszélt időpontra újfent nem jöttek, viszont másnap amikor kimentem a nyitott lépcsőházba, az előtér közepén de volt dobva a földre egy papír rajta a nevem és a telefonszámom, hozzácelluxozva a garanciajeggyel, és egy másik HASZNÁLT távirányítóval...
ezek után úgy döntöttem, hogy már épp eleget idegesített ahhoz, hogy többet ne keressem.
A történet úgy kerek, ha konkrétumokról beszélünk (képekkel, élménybeszámolóval) ...és a neveket nem kell mondani, csak a történetet....mert sokaknak tanulság lehet, hisz biztos nem egyedi eset
...bár én a másik oldalt is szívesen meghallgatnám, hisz "nincsenek véletlenek"
Első, második...sokadik ránézésre nekem is ronda volt....és akkor még finom voltam.
De...
de 1-2 lakásban kimondottan jól mutat. Amúgy a fénykép nagyon csalóka, élőben nem ennyire kontrasztos.
Majd lesz olyan szerelésem is, melynél több fényképet készíthetek....ugyanis akiknek ilyen gép kerül a lakásukba, ott nem mindenhol fényképezhetünk, mert köt a "titoktartási" megállapodás....és nem véletlen hogy a Frigo Trade Team Klíma Kft egy diszkrét cég exklúzív ügyfeleknek (is)
.klímás. fején találta a szöget, de mivel úgy látom itt a nick nevek jönnek-mennek, ezért inkább a cég nevét mondom, az hátha ritkábban változik: Cold-Control Kft.
Ezzel nem akarok senkinek a lelkébe/üzletébe belegázolni, de a fórum arra való, hogy egy szolgáltatásról elmondjuk a véleményünket.. akkor is ha az negatív.
Most mondjam azt hogy a 3 Samsung közül az egyik kifejezetten tetszik ... igaz nekem a H Opel Astra Caravan is tetszik. A "J" Sport Tourer meg nem, így nincs is (még) a háznál. :-)
Meg ha ma akarna valaki benzines autót áttolni a hatóságokon tuti elbukna ... ezt olvastam valahol. Minden szabállyal ellenkezik és még sincs velük sok gond, legalábbis nem robbannak fel.
De akkor sem az van a reklámokban hogy légzsákok nyílnak és csumára összetör autókból szálnak ki emberek elcsapzottan de élve.
Inkább hogy milyen szép LED lámpájuk van és milyen szép beépített GPS-k van .... ami sose frissül és nem is tudom felvenni a következő napi etapom bárhonnan. I Love Android and Google.
Talán abba az irányba kellene menni hogy milyen szép meg milyen jól irányítható Wi-Fi kapcsolaton keresztül ...
Mondom azért mert ugye Én nem voltam ezen a Daikin tanfolyamon se. :-) Marad a Toshiba és MTA/Emmeti meg egy kis LG. :-)
Gondolom most nincs meleged. Fűts vele egy kicsit, és ha nem áll ki hibára akkor jó. Ha eddig nem volt gond hogy szökik a gáz a akkor szerelési hiba nincs. Ha most kipróbálod akkor biztos lehetsz benne hogy nyáron is menni fog. Nálam is megy mert jó hűvös volt mire hazaértek és el is áztam mint a ... ma.
Öt éves a Samsung inverteres klímánk, eddig minden évben becsületesen tisztíttattuk csak tavaly hagytuk ki, de a gázt soha nem ellenőrízték benne. Nyaranta pár, hétig, naponta pár órát megy, fűtésre nem használjuk. Szerintetek kell-e ellenőríztetni a gázt benne?
A berendezés rendkívül bonyolult felépítésű, így mindenképp profi daikin szerviz jogosultsággal rendelkező szerelővel érdemes szereltetni... Nem hozzáértő pillanatok alatt tönkre tudja tenni a készüléket, még akkor is, ha csak egy picike pöcköt tör ke valahol...
Figyelem... Az R32 es hűtőközeg gyúlékony, így csakis vizsgázott szerelőt szabad a közelébe engedni...
Aki megbízható szerelőt szeretne, az hívja a pillangós piros ruhásokat
Igen, ez a márka legolcsóbb modellje, de minőségben természetesen nincs miért rosszabb legyen. Az alkatrész-utánpótlás minden japán márkánál felmerülhet (kivéve a Daikint, annak van gyári képviselete Mo-on), de egyrésztelenyésző a meghibásodási arány, másrészt meg úgy tudom, hogy a Gree importőre is hozza be a Mitsu-t, ők pedig igen korrektek. A lényeg, hogy ne webáruházban vásárold meg a gépet, hanem normális cégtől, akinek utána tudsz nézni.
Köszönöm a választ! Örülök, hogy jó minőségűnek számít és valószínűleg ezért is drágább kategória. Én inkább azért vacillálok, hogy egy esetleges meghibásodás esetén az alkatrészutánpótlás megoldott-e? Az alapgép az a márka legolcsóbb termékét jelöli? Gondolom, ettől a minősége nem rosszabb?
A Mitsubishik nagyon jó minőségű gépek, az általad beírt tipus, alapgép, de maximálisan megbízható, komoly minőség. Viszont én úgy tudom, elég drágák a Mitsuk, azért is nem terjedtek el annyira, kb. mint a Toshibák.
Az ára miatt ezt a klímát, gondolom csak annak éri meg venni, aki nagyon sokat (hűtésre, fűtésre) használja.
Mert aki nyáron max 2-3 hetet üzemelteti, azt is nagyrészt esténként mikor a munkából hazaér, annak nem érni meg egy ilyen drága klímát venni mert az 500.000ft különbséget (egy olcsó inverteres klímához viszonyítva) soha nem fogja áramból elhasználni.
Szakemberek és hozzáértők segítségét szeretném kérni. A Mitsubishi MSZHJ35VA a készülékek között az ajánlott kategóriába tartozik? Elég kevés dolgot lehet róla találni, ezért vagyok tanácstalan.
250-mm-es az átmérő. Az, meg, hogy milyen formájó anemosztátot választ Tisztelt Megrendelő az elé tett katalógusból, ez nem tudom sem méltatni, sem elítélni, hiszen ez teljesen szubjektív dolog. Isten látja, de én azt sem értem meg, aki ezeket a z új Samsung beltériket megengedi a lakásába felszerelni, meg valamikor a Fujitsu Nocriákat megengedte, mert az én falamra egész biztosan nem kerülne egyik sem. Viszont elfogadom a választásukat. Itt is az volt a helyzet, hogy mutogattunk nekik vagy húsz harminc félét, aztán ez lett kiválasztva. Ja, és nem ők az elsők, akik a köralakúra voksolnak.
Érdeklődnék, hogy 1éves Midea légkondim garanciálás karbantártását csak a telepítő céggel végeztethetem el, vagy van más lehetőség is?
A klímát egy itt a fórumon "praktizáló" cégtöl vettem, ők is szerelték be, de a felkészültségükkel, a hozzáállásukkal, és a munkavégzésükkel hihetetlen módon elégedetlen vagyok, nem szívesen végeztetnék velük a jövőben semmilyen munkát, ha lehet inkább kerülöm őket.
Én is szívesebben vettem volna márkásabbat de majd a következö jobb lesz.
Arra a néhány hétre ez is jó lesz most.
Következőre olyat veszek amivel gazdaságosan fűteni is lehet majd.
Sikerűlt olcsón vennem egy új Whirlpool inverteres klímát, a klímaszerelővel már le is beszéltem, a jövő héten jön is beszerelni.
Nem akartam ennyit költeni de inkább kiadok egy kicsit többet egy új inverteresre mint egy használtra vagy valami noname on-off -ra.
125.000-ből megúszom szereléssel,anyaggal,mindennel együtt.
Próbálkoztam már vizes klímával(a kútból búvárszivattyúval) de nem volt jó.
Végre nyáron nem a 30 fokos szobában kell majd szenvednem.
Nincs gondom az LTCA zajával, talán Te ill. mégvalaki hozza fel időről időre, nem én aki használom ;)
Azért nem légcsatornás, mert gyakorlatilag felesleges nállam, illetve nagyon meggondolom, hogy a remek belakott házba milyen méretű munkát végeztetek utólag. Valamint, nem járható a tetőm, oda rajtam kívül senki nem léphet. Klímát szerelni meg nem tudok...
Ha jól tudom neked is van gondod az LTCA zajával, miért nem a légcsatornázható mellett döntöttél, pláne, hogy ismerted és jó tapasztalatod is volt vele.
Igen, olyan kicsinek tűnt, de ha kétszázas akkor nem lehet gond ;) Nomeg, nekem ez az anemosztát max egy kommunális illemhelyen elfogadható, nem magánlakásban.
Nállam ilyenek voltak (kinézetre), de sok fajta van függesztett mennyezetre. Inkább ipari, küzületi cuccok, de azért inkább mint a "klotyó karika" minden szobába ;)
Azt tapasztalatból mondom, hogy a légcsatornázott klíma gyakorlatilag zajtalan, legyen az nappal vagy éjszaka. Pedig nállam csak egy Kalvert volt annó, nem is inverteres. Probléma is csak abból adódott, hogy a kültéri meglehetősen zajos volt a tetőn, remegett.
Kicsit írhatnátok ezekről a légcsatornázható klímákról.
Legalábbis arról, hogy mi ez a nagy megosztottság körülötte.
Kellően nagy és hangszigetelt csőátmérőkkel szerelve megoldhatná a klímás fűtés egyik nagy rákfenéjét: a zajt.
Ezekkel a csövekkel a szomszéd topicban 65dB-es ventilátorokat némítanak el, a légcsatornázható klímáknál szereplő <40dB gyerekjátéknak tűnik.
Ami bennem felmerült problémaként. Korábban is keresgéltem anemosztátokat, vagy az ilyen barkácsáruházas 500-1000 forintos kategória van vagy a 25000 forintnál kezdődő ipari kivitel. Hol lehet megtalálni a középuta? Windy, ti milyennel dolgoztatok? 250mm-es méret korrektnek tűnik, M3Hellrot is gondolom az ellen emelte fel a hangját, hogy a képen max 120mm-esnek tűnik, Abból meg kell vagy 10db, hogy 4-500 m3 kis veszteséggel menjen át.
Örülök neki. Mivel nem műemlék és társai, így nem lehet gond.
Falon kívül, csatornában vezetve kb. mennyibe kerül pluszban métere a kivitelezésnek a sima telepítési díjon felül? Illetve mekkora csatornában fér el a két cső? Olyan 5 méterről lenne szó.
Még filózunk, hogy hogy smint. :D
Roszz volt a válasz. Én úgy értettem, hogy a beltéri tetejének kb. 3 cm-re kell lennie a stukkó aljától. Mivel előcsövezéskor nem lehet még mindig tudni, hogy milyen készülék kerül fel, így komoly ráhagyással kell dolgozni, hiszen egy beltéri egység magassága lehet közel 40 cm is. Így a helyes válaszom a kérdésedre : kb. 40 cm.
Mondjuk úgy hogy nem Én fogom itt megválaszolni hogy miért. A fényképem a témában nem akar előkerülni. Valószínű az iPhone-n nem mentette és így nincs meg az utódján. :-(
Konvektoros témával kapcsolatban osztom meg a saját tapasztalatomat .
A konvektor ki és be kapcsolásakor nagy zajt kelt amit nem tudtam megszokni.
A klima egyáltalán nem zavar, sőt fürdés után jólesik aláállni
Én egy 70-es években épült tipikus kockaházban élek idestova 10 éve. 110nm kívül 3cm nikecell műanyag hőszigetelt nyílászárók, gipszkarton álmennyezet belmagasság 2,5m a belsőterek egybenyitva kivéve a két hálószobát. A padlás 15cm üveggyapottal letakarva A fűtés gázkonvektorokkal történt ami évek előre haladtával egyre magasabb gázszámlával járt..
Éves szinten 200eft-250eft ig Majd 2013 áprilisában telepítettem két klímát egy az egyik hálóba másik a nappaliba. Az áramszolgáltatómnál (Démász) igényeltem H-tarifás mérőt, amit fel is szereltek. Majd vártam a fűtésszezont
És most jöhetnek a számok: Korábban 1500m3-1800m3 gázt pocsékoltam el kb 75% hatásfokú konvektorokkal Ebből adódik hogy 10800kwh - 12960kwh éves hőigény. Amit jóval olcsóbban szerettem volna előállítani, így jött számításba a klímás fűtés. H-tarifás mérő 20eft Samsung Jungfrau K Inverter fűtés:3,2kw SCOP: 5,2 szerelve: 270eft . Nord sahara DS+ Fűtes:3.2kw SCOP 3,8 szerelve 160eft Össz: 450eft okt 15-től mind két klíma folyamatosan 23-fokon üzemeltek egészen április 15-ig
A 2013-2014 fűtési szezonban 2659kwh villamos energiát használtam fel fűtésre. Mely költsége 24,52ft x 2659kwh=65199ft Nyílván az enyhe tél és a rezsicsökkentés is közrejátszott hogy csak ennyit kellet fizetnem. Ezért 598m3 gázt kaptam volna ami az egyharmada az eddigi legkevesebb fogyasztásnak. És nem is említettem a gáz 12eft éves alapdíját. A számok magukért beszélnek.
Továbbra sem engedélyköteles a klímaberendezések kültéri egységének épület homlokzatán történő elhelyezése. Vannak bizonyos feltételek, de az alap felállás ez. Az interneten fellelhető erre vonatkozó írások jelentős része már idejétmúlt, ezért félrevezető.
Megnyugtatlak, ezek jól megtervezett, méretezett anemosztátok, és legnagyobb ventifokozatnál sem fütyül rajtuk a szél. Lehet, hogy nem jön le a képekről, de ezek igen kicsi szobák, 8; 9; 11 nm-esek, ráadásul 245 cm a belmagasság (többek között ezért is nem került fel oldalfali beltéri egyég. Kicsi, 1 - 1,2 kW-nyi a helyiségek hűtési igénye, ez a 250 mm-es befúvó anemosztátokon nevetve befér, alacsony ventifokozaton is. Az anemosztátok nyílása bizonyos határok között állítható (a határpontokat mi fixáltuk). A 250 mm-es Isodec csövek tökéletesen nyelik a hangot, ami a Daikin beltériknél egyébként is a lehető legminimálisabb.
*A beszerelési ajánlat a Whirlpool Márkaszerviznél vehető igénybe, amennyiben az installáció 3 méter távolságon belül (a kültéri és a beltéri egység között a falon mérve) egy fal áttörésével, normál falszerkezet és átlagos körülmények között végezhető. A beszerelés tartalmazza a kültéri konzolt, a vízelvezető csatornát, a hűtéstechnikai szigetelt réz csöveket, a falon kívüli kábelcsatornát, a szükséges elektromos szerelési anyagokat az egységek között illetve az áramellátási pontig másfél méteren belül, az egyszeri kiszállást és a munkadíjat. A beszerelési határidő a bejelentés rögzítését követő napon indul és a szerviz által jelzett kiszállási időpontig tart. Nem számít határidő-túllépésnek, amennyiben az ügyfél értesítése meghiúsul, az időpont-egyeztetés a szerviz érdekkörén kívüli okból sikertelen, illetve vis maior helyzet esetén. A fenti okokon kívüli, a szerviz érdekkörére visszavezethető esetleges határidő-túllépés esetén, a vásárló a szerelési díjra vetített jegybanki alapkamat kétszeresére, mint teljes körű kártérítésre jogosult.
A Márkaszerviz által installált készülékre 3 év (36 hónap) teljes körű jótállást biztosítunk, amelynek elengedhetetlen és elválaszthatatlan feltétele a regisztráció illetve az évenkénti karbantartás. A karbantartás éves költsége: 7990.- Forint (bruttó) kiszállással, segédanyaggal Amennyiben az évenkénti karbantartást a Vásárló nem végezteti el, úgy kizárólag a törvény által előírt 1 év (12 hónap) jótállásra jogosult.
Normál falszerkezetek: gázbeton-, öntött beton-, vasbeton-, tégla-, rönk vagy gerenda-, szilikát-, könnyű falszerkezet Normál körülmények: Beltéren legfeljebb 3 méter magasságig, kültéren 5 méter magasságig (létráról végezhető installáció).
Légcsatornázható van akinek jó van akinek nem. Szerintem egyik gép sem mehet fűtetlen padlásra csak beltérbe állmennyezet fölé. Az a hővisszanyerős szellőztetőre is igaz. _szerintem_
Találtam egy pár cikket arról, hogy a klímaszerelés építési engedély köteles. Ez mennyire igaz? Nekünk egy utcafrontos családiházunk van. Hová rakathatom szabályosan a kültérit? Ez igazából azért érdekes a számunkra, mert hamarosan bővítjük a házat és valószínüsíthető a hatóság megjelenése is egy párszor.
Köszi.
Nem világos ezeknek a légcsatornázható klímáknak a koncepciója. Nem úgy lenne értelme, hogy pörögjön ezerrel, nyomva a nagy légáramot, ami a jó hatásfokhoz kell, a hangcsillapító majd megoldja a zajt? Ehhez képest a gyári anyagon a gipszkarton mögé szerelve ajánlgatják.
Windy, egy beltérihez hány ilyen befújási pont tartozik? Ezek az anemosztátok iszonyú sokat fognak a teljesítményen. Vagy megoldja erőből a beltéri, elvégre úgyse hallatszik?
Sokan lebeszélik az ügyfeleiket a légcsatornás rendszerekről. Valószínű, hogy a hozzá nem értés, a lustaság, stb. ennek az oka, pedig a légcsatornás rendszerekkel lényegesen komfortosabb klimatizálás valósítható meg, mint az oldalfali készülékekkel. Természetesen ennek ára is van, ezek a rendszerek általában magasabb árúak. Amit a magasabb árért kapunk, az a gyakorlatilag nulla zajszint (Leslie!!), a minimális légáram, a kész, lakott lakásban a könnyebb, vésés, csatornázásmentes telepítés, esztétikusabb megoldás, frisslevegő lehetőség, komolyabb légszűrés.
Egy kis képsorozat okulásul, hogy miért ne telepíttessünk klímát kóklerekkel, egynyári "mesterekkel", gyorstalpalón végzett szerelős zugcégekkel.
Egy lakásban elkövetett klímaelőkészítés képei :
Erre varrjál gombot! Csak mert beltéri egységet elég nehéz installálni erre a jobbos csövezésre.
Minden jó :), csak a magasság egy kicsit kovászos :
Itt sem lesz egyszerű a stukkó alá elhelyezni a készüléket....
Apró figyelmesség a "mestertől": az elektromos dugalj finom érzékkel történő integrálása a stukkóba :
A telepítéshez gyakorlatilag szét kell vésni a falat, hogy a csöveket olyan helyzetbe hozzuk, hogy arra klíma beltéri egység feltelepíthető legyen.
Amennyiben szakszerű klímatelepítést szeretnél, minőségi, hosszú élettartamú készülékekkel, tisztességes áron, akkor inkább keress minket: KATTINTS ==> Pannonklima
Igazad lehet, de az átlag nem ez. Én még nem tartózkodtam olyan konvektoros fűtésű házban, ahol valóban jók, vagy jól beállított konvektorok lettek volna. Ezért sem tudom elképzelni.
De elhiszem, hogy lehet fasza a konvektor!
(Rengeteg olyan hely van, ahol összevissza ki-be kapcsolgatva fűt a konvektor az őrláng és a tőgáz közt.)
Amúgy valóban. Én régebben radiátorral "tüzeltem". Kezdetben kombi, turbós gázkazánnal, aztán meg víz-víz hőszipkával. Az 50°-os fűtővíz miatt az sem adott kielégítő komfortot a padlóközeli hőegyenetlenség miatt.
Lehet, hogy CSAK beállítás kérdése, de én ahol eddig megfordultam, sehol nem találkoztam jól beállított konvektrorral, komfortos hőérzettel és elviselhető gázszámlával.
Nézd, én konvektorral fűtök, és azt kell mondjam jobb komforttal rendelkezik, mint egy radiátoros rendszer egy sima turbós kazánnal, mivel sokkal jobban modulál annál, vagyis megvalósítható, hogy állandóan üzemeljen, és kellemes meleg (nem forró) felületet ad (hozzá lehet érni kézzel a lemezhez is). A sima (nem kondis) kazánok többsége nem képes megfelelően alacsony teljesítménnyel működni, így ki/be kapcsolgat, míg a konvektor pont a hőveszteséggel megegyező teljesítményt ad le.
Fogyasztását illetően én a közepesen szigetelt házamban a mostani idényt 760m3-rrel abszolváltam állandó alap 60m3/h gépi szellőztetés mellett.
Minél magasabb hőmérsékletű meleg levegőt produkál 1 adott fűtőeszköz, annál jobban a plafonra telepszik fel annak a hője. Ezért hideg marad a padló, miáltal valamelyest túl kell fűtenünk a lakást a kellemes hőérzethez, a padlóközeli komforthoz.
Máris oda a "cudarjónak" mondott hatásfok a szükséges túlfűtés miatt.
A legkomfortosabb az alacsony hőmérsékletű fűtés, de ehhez nagy felületre van szükség.
Ebből a szempontból a panellakás a "mérvadó", mert minden fal 24°-osan fűtött a szomszédok által. Nincs is szükség és igény a panellakásban arra, hogy legyen 1 forró sugárforrás, amihez néha odakucorodhatunk feltöltődni 1 kis meleggel. (Mindenütt komfortosan jó a hőérzet.) Ugye ezért nyerő a padlófűtés is a falfűtéssel karöltve.
A klíma is alacsony hőmérséklettel fűt, de nála a nagy felületet a nagy légfuvallat képzi.
A gazdaságosságával -természetesen- maximálisan egyetértek.
Felhoznák még 1 OFF jellegű példát a nagy hőfokú és "pontszerű" fűtés előnytelenségét bizonygatván az alacsony hőfokú, de nagy felületű fűtéssel szemben.
Mondjuk 25°-on kellemesen érezzük magunkat.
A példa:
Ősz, esti kertiparti, nyársalás, a levegő csak 10°, tehát vacogós. Ülünk a tűz körül, amiért a testünk eleje 40°-ra melegszik a sugárzó fűtés miatt. Közben a hátunk meg igencsak fázik. Pedig a kettő átlaga pont 25° lenne. (40°+10°)/2=25°.
Vagyis átlagban bár 25-ben vagyunk egész testtel, mégsem kellemes annyira, mintha tavasszal lennénk a 25°-os homogén környezeti levegőben.
Én így érzem ezt a klímafűtéses dolgot.
A klíma "zaja":
Engem tökre nem zavar. Még a hálószobában sem (bár ott csak hűtök nyáron).
Indoklásként az én esetemben:
Csendben képtelen vagyok elaludni. Ha csend van, akkor jár valami baromságon az agyam és ez ébren tart, nem hagy elaludni. Ezért mindig be kell kapcsolnom 30perc sleep-re a TV-t, hogy nyöszörögjön valami baromságot, ami kikapcsolja az agyam és el tudok aludni.
Sajnos van, hogy a várva várt Forma-1 futam alatt is elszunyókálok a TV-n. :-(
Ezért, ha akarnák sem tudnák tudomást venni a klíma igen halk sustorgásáról.
Nem tudom mennyire hitvány a hatásfoka a konvektoroknak, de a gyártó szerint annyi mint egy normál gázkazánnak. Ha az apósomék fás/központifűtéséből indulok ki akkor náluk is előfordul a 70-80 fokos víz. A radiátorok nagy felülete miatt, azok is felküldik a nagymennyiségű meleglevegőt. A konvektorok, ha működnek akkor rendkívül jó érzés amikor "megcsap" a jóóóó meleg, csak úgy mint a vaskályháknál ... Biztosan érezted már.!? :) A vaskályha is hitvány ebből a szempontból mert volt amikor szénnel tüzeltünk és IZZOTT a vas(7-800 fok?), de volt is kellemes hőérzet!!! :-) Fűtésidény végére ki is dohattam a kályhát ...
A klíma (hogy őszinte legyek) nem ennyire komfortos. A zaj odaver a konvektornak, vizes radiátornak, vegyestüzelésű kályhának. Nem nappal tűnik fel, hanem éjszaka amikor a környezeti zajok gyakorltilag megszűnnek. A konvektor ellen szól az átmeneti időszak amikor nappal nem kellene, de mégis FŰT az őrláng (nem is keveset, ami persze télen kimondottan jól jön). A gáz/konvektor ellen az szólhat, hogy más gázt égetünk el mint amit a csekken fizetünk ... :( Viszont csak gáz kell hozzá! áram szünet idején is megy! 200 méterre lakiktőlem egy ismerősöm, akinek a vegyestüzelésű kazánja robbant fel áramszünet miatt ... Egy kollégámnál járva oda tettem a kezem egy turbós falikazán "kipufogójához" a kezem és akkora hőmennyiséget tolt ki magából a cucc, hogy azzal is felfűthette volna a házát ... Szóval a normál gázkazánok is eléggé hitványak ...
A klíma annyival JOBB, hogy lehet velük nyáron hűteni is! Régen nem gondoltam volna, hogy a hűtést teszem másodlagossá amikor a klíma tulajdonságairól beszélek! :)
Egyébként bármelyik ármtarifánál is olcsóbban fűtenek(fűtésidényt figyelembe véve) mint a normál gázos fűtőeszközök, amikkel viszont nyáron nem lehet hűteni ...
Fürdőszobában, fürdésközben/után, nem igazán jó a klímás fűtés ... :)
Minden szakmaban megvan a maga "hosszusag mertekegysege"
utepitoknel meter, komuvesnel decimeter(helyett 10cm mert a deci csak liter lehet), asztalosnal cm, lakatosnal mm, esztergalyosnal (ugyesebbnel) mikrometer, ez van :)
'KedvesFerenc' szerintem nagyon is tudja, hogy mi történik körülötte és nagyon is tudja, hogy mit csinál ( ezt már többször levágtam az írásaiból ). Így kell csinálni, ha előbbre akar jutni vagy csak fenn akar maradni a zember! Néha még magában/-val is beszélget, dehát ki nem szokott? :-)
Munkahelyemen és a szomszédban is konvektoros fűtés van, mindkettő hitvány. (ez 8db konv.) Másutt is ugyanezeket tapasztaltam, amiket írtam. Lehet, hogy CSAK beállítás kérdése, de én ahol eddig megfordultam, sehol nem találkoztam jól beállított konvektrorral, komfortos hőérzettel és elviselhető gázszámlával.
(Amellett nem hátrány manapság, ha inkább leválik a gázszolgáltatóról az ember.)
De pl. 1 fürdőszobában szinte általánosan használt elektromos hősugárzót is sokszorosan lepipálja komfortilag a klíma. Pont az említett alacsonyabb hőmérséklet miatt. (Persze nyilván a fürdőben nemigazán szokott klíma lenni.)
Kérlek ne érts félre, nem árulok klímát és nem is telepítek. Vagyis semmi érdekem nem fűződik hozzá, hogy akár 1 cseppet is propagáljam. Csak tapasztalat beszél belőlem.
Értem mit mondasz....nagyon is értem.... és épp ez ellen kellene tenni valamit, de sajnos nem én leszek a megoldás a problémára, de tudod, sok lúd.......
ha majd nem lehet a kenyér mellett egy olyan veszélyes dolgot árulni, ami tönkreteszi a Föld légkörét, akkor majd elhiszem azt amiről ez a nagy hókuszpökusz szól. Addig amig minden tanfolyam azzal kezdődik, hogy a hosszúség mértékegysége a méter, addig ez csak egy adó, azoknak a zsebébe akik tulajdonolják azokat a cégeket akik ebben részt vesznek, magánemberek államilag előírt eltartása, nagyon jól, sőt k.. jól.
Sajnálom, hogy így alakulsz, nem bántásból, nem irigységből, de remélem egyszer Te is átlátod miről szól ez.
Sajnos vagy szerencsére nincs igazad. A konvektoros fűtés jobb hőérzetet ad, mint a fali klíma. A 80-100 fokos levegőt nem tudom honnan veszed, nincs így, valamint konvektor esetén kevésbé rétegződik a levegő, tehát alul melegebb van mint a fali klíma esetében.
Ha még találsz valahol külső egységes mobilklímát, akkor annak mindegy milyen, vedd meg. Én régóta nem láttam ilyet sehol. Amúgy a duplacsöves mobilklímát szokták itt ajánlani, de az sem található minden bokorban. Az egy csöves jobban. De az nem ajánlott. Ennyi.
Próbáltam visszaolvasni, keresni mobil klímával kapcsolatban, de elvesztem a sok információ közt.
Nos, egy tetőtéri lakásban lakunk jelenleg ( elvileg még egy évig). Júliusra babát várunk és részben miatta is jó lenne egy kis hűvös a nyáron. Nyaranta 31 fok körül van a lakásba ( mikor bevadul a meleg).
Mivel elvileg egy év múlva elköltözünk innen, valami mobil klíma megoldáson gondolkozok. Azt már kibogarásztam, hogy külső egységes mobilklíma a hatékonyabb.
De melyiket? mit kell nézni, mire kell ügyelni a vásárlásnál? És persze alacsony költségvetésű a projekt...
Én az idei telet színtisztán 1 szem klímával fűtöttem és nem fáztam. Sőt! Aki betoppant hozzám, mind "kurvaanyázott", mert csurog a veríték a homlokán. (Persze elmenni a melegből 1 sem akart.)
Nálam a tények:
-kellemes meleg a padló (bármi mással fűtöttem előtte, hideg volt)
-igen komfortos
-nem erősségem a takarítás, mégsem lebeg a por
-sustorgás alig van (úgyis mindig nyöszörög TV, vagy rádió)
-gazdaságos (nálam ingyen a napelem miatt)
Az én házam "gombócforma", nem pedig "csillag" alakú. Adott belmérethez a legkisebb határoló külső falméret tartozik. Ezért elég csak lent fűteni 1 helyen és mindenütt meleg van (a fönti tetőtéri szobákban is).
Példának szembe állítanám a klímát a faláttöréses gázparapettel:
A gázparapet:
A legundorítóbb jószág, amivel fűthetünk. Még ha el is hisszük a hatásfokát és vakon bízunk a téli gáz fűtőértékében is, akkor is féreg.
Féreg mert!:
A gázparapet nemigazán ad 80°-nál alacsonyabb hőmérsékletet. Van még az 100 fölött is! Ezért ez az igen forró levegő azon nyomban föltelepszik a mennyezetre. (köcsög fizika)
Vagyis ha felzavarjuk az asszonyt függönyt cserélni, az elájul a létra csúcsán a hőgutától. Ám közben meg az életterünk magasságában, de főleg a padló szintjén igen hideg van és ezért fázunk. Mert ugye a lábunk fázik.
Vagyis túl kell vele fűtenünk a lakást, hogy komfortosnak érezzük a padló szintjén.
A klíma:
Ő 35° körüli langyos fuvallatot lehel, ami nem akar a plafonon szétterülni, hanem simán langyosítja a padlót is. Vagyis nem kell vele túlfűtenünk, hogy komfortos legyen az életterünk.
bocs, ha már írtam, meg fogjam be a pofám, stb... :-)
Ezt most moderáltam, ellenőrizni nem tudom a valóság tartalmát ... de elgondolkodtat. Én is egy 110nm-es Kádárkockában lakom hasonló(magasabb) gázszámlával.
Törvények szabályok annyit érnek amennyit betartatnak belőle. Kis hazánkban gyártják a szabályokat nagy üzemben csak nem tartatja be senki.
Én szívem szerint semmilyen szövetségnek kamarának nem lennék tagja de ugye muszáj és így más az íze a dolognak.
Számomra még csak most derül ki hogy az országba bejön egy 3kg töltetű valami az egyből nem regisztrálódik sehol. Majd ha valaki megveszi és lesz kedve beregisztrálni akkor bekerül a látómezőbe ha nem akkor nem. Eleve úgy van kitalálva hogy semmiértelme ... egyből a határon be a rendszerbe azt a környezetvédelmi minisztérium kövesse hol van és ellenőrizze. De hát ők ilyenekre nem érnek rá majd hűtős szövetség megoldja ... ja aminek a hűtőgépszerelő nem tagja és nem leszek soha. :-)
Na még egy azt elhúzók. Manapság jön gyári folyadékhűtő gumi tömítéses 1/4-es mérőcsonkkal nyomóoldalon. Nem is marad hűtőközeg benne 1 szezon után egy csepp se. 14kg a töltete de mivel 2 körös és XXI században a klímák kódokkal kommunikálnak - mikor 20USD egy működő mobil telefon színes LCD kijelzővel - az ügyfelek meg megszokták hogy amíg villog ott valami nem kell aggódni mert úgy is villog mindig valami amit nem értenek se angolul se magyarul. Hiába szólt a gép hogy kiálltam alacsony nyomás hibával 7 hónappal ezelőtt a másik kör úgy ahogy elgyőzte hadd szökjön el az utolsó cseppig. Akkor hogy derült ki hogy rossz a gép? Fogalmam nincs (kedvem ki keresni hogy kell) hogyan lehet megadni hogy ebben a kacatban nem víz hanem fagyálló van -20 C-ig jó. Így egy téli hétvégi leálláskor a klíma kiállt fagyveszély hibára és 1 hónapja nem tudták elindítani mert ez jelszavas nyugtázású.
Szóval ne jó ez így se úgy se sehogy se. És ki is nőttem abból hogy változtassak rajt. Kéne egy jó munkahely ahol csak dolgozni kellene nem kellene egy kicsit se főnőkösködni. Ki mész kisfiam nem tárgyalsz senkivel csak megcsinálod amit most mondtam. Ha gond van add a kezébe a telefont majd Én lerendezem. Ha valaki tud ilyen Szegeden az szóljon 2014.06.20 után.
Érdeklődnék hogy klímát szeretnék felszereltetni, a szobába úgy hogy a kültéri és a beltéri a fal két oldalán helyezkedne el.
Van-e valami megkötés hogy a réz csöveknek minimálisan milyen hosszúnak kell lenniük, mert nálam akkor csak az a 60-70 cm lenne ami a fal vastagsága miatt szűkséges.
A választ előre is köszönöm.
Nem tudom mennyit spórolhattam volna, de leírom hogy választottam.
Szinte végig olvastam a fórumot ez alapján csak japán itt leszűkült 4-5 márkára.
Megfelelő szerviz háttér: 2 márka, mit forgalmaznak a környezetemben lakó megbízható klímások, amit meg is tudok fizetni maradt a panasonic. Abból meg az ide típus Panasonic CS/CU-UE12QKE -hát így.
Jelentős a változás az idei alapmodell a tavalyi emelt modellhez hasonlít a legjobban.
A tavalyi modell AC kültéri venti motor és kapillárcső adagolású volt az idei QKE modell all dc inverteres elektronikus adagolós, jelentőse3n nőtt a készülék kültéri egységének a tömege is.
Nem politikus vagyok, hogy olyat ígérjek ami "csak" szűk körnek jó. Épp az a lényeg, hogy csak az nyúlhasson a klímarendszerhez, aki ért is hozzá és szakmában dolgozik.
Elegem van abból, hogy aki télen fűtést szerelt, az most bármennyiért vállalja a split klímaszerelést, mert van fúrógép és 1-2 apróság a tulajdonában...Sokaknak még vákumszivattyúja sincs (nemhogy kétlépcsős) és napi szinten okádják ki maguk után a szarabbnál szarabb szereléseket.
Te is nagyon jól tudod, hogy a webáruházakban eladott (elsózott) klímaberendezések jelentős részét alkalmi, koca klímás telepíti....de az sem ritkaság, hogy olyan akinek halvány fogalma sincs egy hűtőkörről....
Jelenleg a különböző képesítéseknél valóban elszomorító a horror áruk. Rengeteg és sokcélú támogatásra volna lehetőség....nem kevés pénz folyik be a hűtőköri regisztrációból, melyet oktatásra is lehetne használni....igen lehetne, ha a pénz nem folyna el különböző csatornákon....Na erre kellene egy olyan szemlélet, szervezet mely nem az egyéni kapzsiság mozgatórugója lenne...szerintem
Az szép lenne. Még több egynyári kókler a pályán. Nem gyanús, hogy minden szakmában vannak továbbképzések (kötelező-nem kötelező) Egy autóvezető-oktatónak minden évben vizsgázni kell, és pénzbe kerül nekik. Komolyan azt gondolod, hogy ötévente felújítani az ismereteidet, és az új dolgokat elsajátítani, az károdra válik, haszontalan? Inkább az oktatás és a vizsgáztatás színvonalát, komolyságát kellene rendbe tenni, valamint a híres Samsungos szerelői kártyát csak olyannak kiadni, akinek megvannak a szükséges alap képesítései. Ugyanis az elég álszent dolog, hogy mindenki, aki a félnapos marketing-előadásra beül, az már regisztrált Samsungos szerelő lesz, tekintet nélkül arra, hogy van-e bármi köze a hűtős-klímás szakmához.
Sziasztok! Szakmabéliek és egyéb tájékozott emberek tudják, hogy a HKVSZ idén május 22-én tartja meg tisztújító közgyűlését. Az a megtiszteltetés ért, hogy a felügyelő bizottság tagsági / elnöki pozíciójára jelölve / jelölteve lettem. Aki régóta ismer, azok tudja, hogy mindig is küzdöttem a szakmát megszégyenítő “álszakik” ellen.Trehány, kókány, csaló, ügyfelet átverő embereknek nincs helye közöttünk. Úgy gondolom, hogy teret kell biztosítani azon szakembereknek akik a munkájukat tisztességesen és becsülettel végzik. Lehetőséget kell adni azon cégeknek akik nem a fekete gazdaságot erősítik, hanem tisztességesen helytállnak egy szakmailag elismert szakember csoport létrehozásában.Céljaim, tevékenységeim nem titkosak. Aki érdekel az a megfelelő helyen megtalálja. Kérek minden szakmabelit, hogy amennyiben egyetért azzal az ideológiával aminek göröngyös útjait egyengetem, az szavazzon rám a közgyűlési választáson. ...hisz tenni csak úgy tudok "értetek", ha a megfelelő eszközök a kezemben vannak...tenni akarok és tenni fogok...
Ne feledjétek, hogy: “Az árral csak a döglött halak úsznak!”
Ehhez a (légcsatornázott) megoldáshoz minimális csövezés kell, cserében a gépészeti helyiségben is szabadon helyezheted el a gépet a falon. Ez azért fontos, mert szerintem "akarod" majd magad tisztítani az ott lévő szűrőket ;) ... akkor meg jó ha minnél jobban megközelíthető.
Egyébként pedig igen, több ház tapasztalatából, simán lehet csinálni 2 -4 fokos különbségeket is akár PH-ban is, ha nagyon egyenlőtlen a hőbevitel. Nem feltétlenül rétegződésben, viszont helyiségek között mindenképpen. Tehát, törekedni kell a minnél jobb és komfortosabb megoldásra.
Egyébként, nekem is felkerül ősszel mégegy új LTCA, de már a padlószint fölé csak negyven centivel, fejjel lefelé. Amolyan igazán konvektorosan bekötve ...
Szerinem 1-es opció neked nem jó, nagyon tagolt a beltér. Csak a magasban forgatná a levegőt a beltéri. Két oldalra nem igazából menne el meleg áramlat, hamar lekapcsolna.
A második opció, annyi légcsövezéssel, hogy a folyosóról szivja és oda is fújja ki a levegőt szerintem működni fog. Külön tetszik, hogy nem parapetes, ami helyet foglalna a folyosón, hanem mega a "beltéri" így a gépészeti helyiségbe lesz. Hang szempontjából sem mindegy.
Téli fűtés üzemmódban nem az számít, hogy hova fújod a meleget, hanem az hogy honnan szívod el a hűvös levegőt. Ha nyitva tartod az ajtókat akkor működni fog. Persze mindez csak PH szintű hőigény esetére igaz.
"Van 3 gyerek, akiknek mindig menni kell a tv-nek, vagy dvd mesének."
Nagyon negatív :( ezt mint majdnem-szakmabéli (feleségem fejlesztő pedagógus) mondom, milyen hatással van az auditív emlékezet és az idegrendszer leépülésére a túlzott vizuális inger, mert sajnos erősebb ez az inger.
Próbáld ki a hangoskönyvet mp3-ról, CD-ről, ami közben játszhatnak, és utána kérdezd meg, mi maradt meg a meséből, és mi a hangoskönyvből, meglepődsz
Egyenlőre 1 klímát tervezek fő fűtésnek passzívházamba a jelzett helyre. Két verzió van:
1, Egy Fujitsu LTCA 12 rendes magasságban, ajtó felett, pirossal. Előnye: -20-ig fűt, Jó COP, H tarifa, fűtésre tervezték. És talán lefelé fújva a meleget jobban szétterjed a folyosón is, így nem csak a nappaliba jut belőle. A szellőztető rendszer pedig szintén oszlathat belőle a házban. A szobákban ha kell, kiegészítő villanyfűtés megoldja a többit (pl ne 18 hanem 21 fok legyen).
2, Légcsövezhető gép a sárga helyen a gépészeti helységben. Alulról szívna el és felül fújna be (légcsövezés nélkül), így a plafon alatt szépen bemenne a levegő a nappaliba. A nappaliba kell a fűtésmennyiség min. fele. Előny: nincs nagy légmozgás, hátrány: -15 a határ, H tarifa kétséges.
Esetleg ennél a verziónál légcsövezni úgy, hogy a folyosó távolabbi részére fújjon be. De ekkor már van légmozgás, ajtót nem illdomos becsukni, költségesebb, stb.
Ha kvázi független a hőtermelés hatásfoka a kinti hőmérséklettől és a leadott teljesítménytől, ami kb igaz a gázkazánokra, akkor a következőképpen néz ki a megtakarítás. Felrajzolod az idő függvényében a benti hőmérséklet alakulását, akkor amikor szakaszolsz (mert dolgozol) és akkor amikor állandó a T. A két görbe alatti terület különbsége a megtakarítás. (a két görbe alja a kinti T, mivel akkor 0 a fűtésigény) Tehát, ha van egy nagyon szar hőszigetelésű házad amivel kinti -20 esetén szakaszolással mire hazaérsz már csak 10 fok van, akkor ott sokat lehet spórolni, de AE házban már sokkal kevesebbet, mivel alig csökken a T, ha kikapcsolod a fűtést.
De! Mivel a fent említett két feltétel közül egyik se érvényes a klímával való fűtésre, ezért ott nem éri meg lekapcsolgatni a fűtést
"Télen meg itthon a család, mert csak én dolgoztam, így nyilván egész nap fűtés."
Biztosan van olyan időintervallum egy családiháznál, ahol a szakaszos nem fűtés pénzmegtakarításhoz vezet, de én úgy gondolom(bizonyítani nem tudom mert sosem próbáltuk/mértük), hogy a folyamatos hőntartás kevesebb energiát igényel mint a szakaszosság. A komfortról, klímával való fűtés esetében az újrafelfűtés nagyobb igénybevételről már nem is beszélve ...
nekem 10e a villany, a 40nm-en is ennyi volt, most 60-on is, akkor???
Vevő persze: úristen, ennyi, neki most 3.000?
ÉÉÉÉÉSSSSS????? bammeg, nekem itt a router, nyomtató, 1 asztali gép, 2 laptop, 3 mobiltöltő és egy tablet töltő, 2 hűtő, 1 NAS, 2 TV, DVD recorder, erősítő, kábeltuner, szünetmentes, második backup, mindennap főzünk a villanytűzhelyen, kenyeret sütünk, ja, és egy terrárium nyáron megeszi azt a villanyt, amit megspórolunk a kevesebb világítással mert megy a fűtés és a világítás
Az én leendő bérlőim néha megkérdezik hogy mennyi a rezsi ? Mit lehet erre mondani ? Főleg olyannak akinek fogalma sem volt arról mennyi egy m3 gáz ára : a kérdezés pillanatában.
Igen, közel vagyunk, továbbra is az Üllői úton található a bemutatótermünk, ahol 16-17 klímát lehet megtekinteni élőben is, és szívesen adunk tanácsot, segítünk a választásban. Helyszíni felmérésre én megyek ki személyesen, közvetlen elérhetőségem 06-70-360-3840. Ezt a telefont az esetek nagy részében én veszem fel, ha esetleg beszélek, akkor átirányítódik másik kollégámra.
Jelenleg akciós áron kínáljuk három japán gyártó berendezéseit is, érdemes most érdeklődni.
Csak azért kérdeztem, mert szerintem onnan voltak nálunk legutoljára klímát telepíteni. Az mondjuk jó 5 éve volt.
Most a XIX-ben lakunk, így nincsenek nagyon messze.
Felmérés mindenféle képpen szükséges, mert lehet, hogy az egyik kültéri kívülre, a tetőre kerülne.
A felsorolt típusok esetén van olyan ahol több százezer Ft-tal olcsóbban meg lehet oldani ugyanazzal a géppel a dolgot és van egyéb nagyon japán márka amivel ugyancsak hasonlóan sokkal jobb árfekvésben is van megoldás. Nincs megoldás viszont arra, hogy ezt nem lehet neked elküldeni mert a címed nem él.
Windy12 képviseli itt a cégüket. Egy személyes felmérés, és ajánlat adás lehet az első lépés.
Nyugodtan hívhatsz ki más céget is, mintegy tendereztetve őket. :)
Ki mit és mennyiért ajánl. A személyes felmérés egy fontos dolog, akkor derülhet ki, hogy milyen klíma, meg hova.
Én őket tudom ajánlani, nekem 2x szereltek, a szomszédomnál meg 1x. Nálam az első szerelésük már vagy 9 éve volt, és azért ők, mert már akkor dicsérve voltak itt.
Konvektor a gázosokkal érdemes egy menetet megejteni, mert igen nagy meglepetés érhet.
klíma, olyat kell venni és telepíttetni ami teljesíti a H-tarifa műszaki előírásait és akkor kedvezőbb tarifával lehet télen fűteni, hűteni normál tarifával lehet e konstrukcióban, plusz órahely kell hozzá.
Társasház. Nem árt ha van írásban határozat arról szerelhető közös területre (minden az ami nem a lakáson belül van), plusz nem árt megnézni az ingatlan milyen besorolású védett, műemlékjellegű vagy műemlék. És vannak építési előírások egy a törvény és a helyi ami szabályozza hova lehet és milyen módon rakni.
..."több órája olvasom a hozzászólásokat, persze nem vagyok előbbre..."
Megnyugtatom, hogy én meg több éve írogatok ide, s mindig akad újabb és újabb felvetés...és olykor nem is egyértelmű a válasz. Sem telefonon, sem mailban nem lehet minden igényt kielégítő, korrekt választ adni. Ennek legfőbb oka, hogy nem mindig egyértelmű a kapott információ.
A hölgyek mindig megdobogtatják a szívünket, így nagyon nehéz nemet mondanunk. Többnyire az áralkunál mondunk csak "nem" -et, hisz az üzletben nincs barátság. Kőkemény elvárások és teljesítések vannak.
Szimpatikus az a tény, hogy "szőkére festett" hölgy igyekszik számára jó megoldást találni.
Ha meghív egy kávéra (sok tej, 3 cukor, kis hab) akkor kimegyünk a helyszínre, átbeszéljük a lehetőségeket, s adunk ott egy olyan árat, mely nem az olcsóságot támasztja alá, de szakmailag, minőségileg biztosan prémium osztályú lesz.
Köszönöm megelőlegezett bizalmát....így, egy fárasztó hét után jólesik egy mosolygós hozzászólásra reagálni.
További egyeztetést az adatlapomon látható mail címre várok
Vannak költségei és buktatói is a dolognak. Konvektor esetén van olyan megoldás ami annak helyére tehető mini kazán és nem kell kémény ,ami a használati melegvizes opciót is tudja és rendes radiátoros fűtést lehet kiépíteni. Mika kazán a neve.
A klímás fűtésnél )hőszivattyú levegő hőforrással a kültérben) társasházi körülmények közt vannak azért buktatók. Kültéri csapadék elvezetés példul és annak fagymentesítése.
Minden esetben buktató maga a beltéri egység, parapet vagy oldalfaloi dilemma például.
Nézz utána alaposan nem mindegy a bekerülés megtérülés.
Hűtés esetén más a helyzet, ha jó géped van opció a fűtés , de nem biztos, hogy 100 %-ban kiváltható egy ilyen helyen a gáz.
több órája olvasom a hozzászólásokat, persze nem vagyok előbbre.
Felújítandó lakást vennék. Jelenleg minden szobában konvektor van (cserére szorulnak nagy valószínűséggel)
Van egy 7,5nm jelenleg konyha- ebből lenne hálószoba; egy 4,6nm fürdő, és egy 19-20nm-es nappali (majd amerikai konyhás lesz) Belmagasság 2,6.
Mivel III/3 emeleti, 1960-as években épült téglaépületben van, alulról és 3 oldalról "fűtve" arra gondoltam, hogy klímával oldanám meg a fűtést is. Meg persze kell a hűtés is...
Áááá, nagyon nehéz...
Dr Klíma,
mit ajánlanál?
(Szőkére festett hajú hölgy várja a válaszokat) :)
Én a Samsung klímákat nem szeretem, így nem is ajánlom. Eladni minden eladó, de azt vallom, hogy inkább annál vedd aki meg majd szereli is.
Ha Samsung klíma mellett döntesz, akkor klimakiralyhoz ragaszkodj. Ha más gép is szóba jöhet (pl daikin, fujitsu), akkor megéri engem is meghívni egy kávéra....
Sírok, mert sajna nem. (pedig fincsi kupac lett volna)
Beton födém. Max a radiátorok helyére lehetne bevésni a falba (és akkor még valahogy ki is nézne és funkcionálna fűteni), de ekkora pusztításra nem fogják rászánni magukat.
Azért köszi. Persze emlékezetemben fogom tartani ezt a kazettás leosztást, mert úgy gondolom, hogy előbb-utóbb lesz rá kuncsaft.
OFF
(Vajon most el bírom küldeni a hsz.-t? Index, te csodás!)
Az alapján találtam. :) Nem lenne gond egy összegben sem, csak így kényelmesebb. Nem ragaszkodok hozzá, csupán érdeklődöm. Rá kell szánnom egy kis időt a számunkra megfelelő felkutatására. Három éve lakunk családi házban, eddig saccra összeadva olyan 1.5-2 hónap aktív használatra lett volna szükségünk ez idő alatt.
Nincs-e valakinek "kidobandó" klímabeltérije, használt bontott, vagy akár új (pl. panelhibás), több darab? Pontosan 8-ra lenne szükség. Ha esetleg parapetes is volna a kupacban, az mégjobb.
Valójában fan-coil lenne a cél.
Természetesen nem ingyen!
Amihez kéne:
Napelemes házikó fűtésére. 1 meglévő radiátoros házikó, levegő-víz hőszipka szolgáltatta melegvizes rendszerre, radiátorok teljeskörű kiváltására. (Hűtésre itt nincs szükség.)
Ha valakinek van és csak csetlik-botlik bennük, most pénzzé teheti. :-)
Jobb lenne mindegyiket külön és főleg olyan géppel ami nagyon visszaszabályoz és nagyon csendes a 7 nm-en pl Fujitsu ASYG07LMCA. Illetve szinte csak ez ami ilyet tud.
A többi esetén is van ötlet.
Persze akkor, ha meg lehet oldani a kültéri egységek elhelyezését.
Ajánlatokat kérnék: 3 szobát akarok hűteni (fűteni nem), 7 nm, 15 nm, 25 nm, 3,5 m belmagasság. a 7 nm-t csak éjjel (háló, alacsony zaj fontos) a többit nappal (zaj nem annyira fontos), rendszertelenül, de naponta 6-8 órát is akár. Egy külső egység a jó, vagy mindegyikhez külön?
Nem akarok gagyit, de luxust sem, legyen alkatrész és működjön.
Sem LG, sem Toshiba rajongó nem vagyok (mert így hozta a sors). Az árak korrektségére nem tudok mit mondani... De....ha.... mailban felveszed velem a kapcsolatot, akkor más berendezésekkel, más szemszögből is megközelíthetjük az igényeid...és talán még elfogadható lesz számodra.... a többi rajtad múlik
Tudod azt soha nem értettem, hogy a lakásban mindenre érzékeny az ember, aztán kint az utcán viharos-poros szélben, szakadó esőben, metrómegállóban ahol van huzat és por rendesen, motoron ahol megint csak óriási szél-por tapasztalható vagy esetleg ejtőernyőzés közben ahol aztán megint csak rettenet nagy szél van, ott már nem annyira érzékeny az EMBER ...
Mobil klímából csak két csöves az ajánlott, a komfort miatt pedig csak az inverteres klíma! :)
Klíma vásárlás előtt állok, két készülékre kaptam árajánlatot különböző helyekről szinte azonos áron (230.000ft készülék+telepítés) Mind a kettő panasonic az egyik egy idei alap modell:CS/CU-UE12QKE a másik eggyel magasabb szintű tavalyi modell:CS/CU-RE12PKE. Igazán nagy különbség talán csak a kültéri egységben lehet, az új 7kg-mal nehezebb. Nem tudom melyik lenne a jobb választás?
Sziasztok! Szerintetek a két klíma közül melyik lenne a jobb választás? Nem igazán látok különbséget a specifikációkban, akkor miért kerül ca 30.000 Ft-tal többe? Fujitsu ASYG 9 LMCA / AOYG 9 LMCA
Szeretnék megkérdezni témában jártas embereket, hogy mi a véleményük a nyári kánikulában esetlegesen milyen hűtést lehet választani? Nem tudom eldönteni, hogy milyen klímát érdemes venni.
Legszívesebben vennék egy mobil klímát és oda helyezném, ahol elviselhető lenne (zaj, meg a légáromlat miatt), mert két szobás lakásban sem a gyerek, sem az asszony nem bírja még a ventilátort sem. Tehát talán a konyhába egy mobilt?
Sajnos tanácstalan vagyok e témában. Vagy ez nagy butaság volna?
Ilyenkor már könnyű okosnak lenni. De nekem szinte ezért nincs matrica az autón. Mert ugye a klímás az egy gazdag burzsuj biztos teli van értékkel. Ha tudnák hogy manapság aki egy ekkora kocsival megy mondjuk teli eperrel a nagybanira pestre, az én egész éves hasznomat hozza haza egy nap szép fehér matrica nélküli autóval. Nem is mernek megállni pihenni az autópálya pihenőben ... ami elvileg azért lenne nem azért hogy egyesek ott éljenek napi rutinban és zavarják az emberek nyugalmát. De ez hungary ez ilyen.
No szép napot! Nektek meg sokkal sokkal szebbet Frigósok!
...Sikerült kicsit elcseszni a kedvem/kedvünk a mai napon...
Üzenem annak a "jóembernek" (embereknek), hogy akit a felvételek alapján (!!!) majd el fognak kapni, az jobb ha mielőbb megírja a végrendeletét, hisz ha "összefut" a károsultakkal, akkor azt követően írni már nem fog tudni, de lehet hogy még diktálni sem :(
1 óra szerintem a legjobb idő a próbaüzemmel együtt:)
Főleg ha a mókuskerék hernyócsavarja berohad akkor motorral együtt jün ki és megy vissza, az tréfásabb dolog.
Vízborotva helyett jobbnak tartom a vegyszer+ slag/zuhany megoldást , kültérinél óvatosan mehet a vízborotva de lamella futó irányba. Kivéve Galanz régi modell ahol az alu lamella porlad.
Én csak egy felhasználó vagyok, de a 9-ik emeleten lakom ugyanilyen elosztással. A javaslatom, hogy a közlekedőbe semmiképpen se. Én oda tetettem az első klímám /2.5kw/ és amíg ezek a mostani kánikulák be nem jöttek, addig elég jól ellátta a feladatát úgy, hogy a fürdőt és a konyhát kizártam csak a közlekedőbe és a szobákba ment a hűvös. 2 éve gondoltam úgy, hogy sajnos ez már nem elég, mert egyre durvább lett az időjárás. /vagy én öregebb/
Most múlt évben berakattam egy 3.5-es klímát a nagyszobába. A közlekedőbe lévőt meg lehet átrakatom a kisszobába, mert ott több értelme lenne így. Ez persze csak az én saját tapasztalatom. Annyit még, hogy 11 órától napnyugtáig odasüt a nap.
32 ből 26 ot ha kint 35 van az már szép feladat. Megteszi a Midea is csak ugye annyira hitvány szerelni hogy el nem tudom mondani szavakkal. De téged mint végfelhasználót ez nem kell hogy érdekeljen. :-)
Ha tehetem én is nagy nyomásúval mosom. Persze nem obis lidis kacattal hanem minösigi állítható szórófejessel.
LG samsung simán megy 30 perc ketten. Midea galanz toshiba már nem igen. MSH midea 20 csavarig idegesit utána már lesz.rom. az lg 6-7 csavar és ettől nem rosszabb gép mint a 30 csavaros idegolo kacat. :-)
Persze aki alkudik annak ultra szavó attól is eltűnik a penész a szemem elöl de jobb szeretem ha nagy sebességű viz elviszi a pics.ba.
A lenti alaprajzú, 48 nm-es kilencedik emeleti panellakásba szeretnénk klímát felszereltetni, az lenne a kérdésem, hogy hol lenne a beltéri a legjobb helyen? A kisebbik szobában alszik a gyerek (10 hónapos), rá nem szeretnénk közvetlenül ráfújni a hideget.
A másik kérdés, hogy egy Midea MS9AU-09HRDN1 például megfelelő lenne a célra? Leginkább a kánikulai nyári 1-2 hónapban szeretnénk a 32 fok helyett mondjuk 26-28-at.
Fél óra alatt nem lehet szétszedni és összerakni a gépet olyan szinten, hogy az elpárologtató alól kibányásszák a mókuskereket levegyék letisztítsák és visszaépítsék, ehhez eléggé szét kell bontani a gépet.
és még meg kell tisztítani a kültérit is.
A másik amit látok, hogy nagynyomású mosóval ilyesmit nem nagyon szabad tisztítani, mert alkatrész rendelés a vége:) 80-150 baros mosónál a műanyag lapát nem hinném , hogy a helyén maradna. Arról nem beszélve a berakódott koszt ami nehezen jön ki egy kis vegyszeres áztatással fell kell lazítani és sima zuhany vagy slag bő vízzel a legalkalmasabb a lemosásra.
a 10000 FT teljesen rendben van ha ilyen a karbantartás, csak az biztos, hogy nem fél óra hanem kb 1.5 óra egy ilyen akció minimum.
"és neki van az egyetlen olyan, online, felhasználó által is használható crm rendszere, ahol az összes szerelést visszakeresheted a klímádra, nézegetheted a mérések adatait, és akár online hibát jelenthetsz be, stb"
Na, ez a lényeg. Végre nemcsak olyanok vannak, akik leírják, hogy "karbantartás elvégezve" és aztán mossák kezeiket és adják az alkatrész cserére a borsos árat.
Nyilván egy lakossági felhasználónak a papírkitöltő és az on-line visszakereshető rendszert alkalmazó között érdemes keresnie.
"tényleg rád bízom, te döntesz, de alapbol kidobni a min/max ajánlatot teljesen szakmaiatlan, max egy pusztán anyagi döntéshozó gondolatmenete"
de ezen már rég túllendültünk, ill. úgy látszik nem értetted meg a felvetésem alapját: ajánlat adásnál az almát az almával hasonlítom. Amikor milliárdos gépészeti rendszerek üzemeltetésére pályáztattam alap volt, hogy mindenki ugyanarra adjon árat. Értéktől független ennek alapja egy cseklista. Ha erre a listára és egyéb paraméterre mindenki ad árat, akkor gyanús ha 8 pályázóból hatan 20%-on belül vannak, egy vki fele árat ad, vki meg 40%-kal többet. Ha nem ír semmit, miben több és jobb, akkor hátránnyal indul, mint a legolcsóbbat.
Általánosságban: Az meg azért jellemző, hogy vki (itt jelen esetben én) picit megpiszkálja, hogy a karbantartás címszóval írja le mit csinál, akkor egyből támadnak. Igen, mert elvben engem nehezebb átkúrni. Sajnos 10 éves üzemeltetői tapasztalatom van és sajna épületgépész is vagyok. De persze, át lehet engem is cseszni, mert nem klímaszerelő vagyok, csak a sajnos én értem, ami a munkalapon, mint mérési eredmény megjelenik.
Itt most nem a kinek nagyobb a fütyije játék a lényeg, hanem az, hogy ment a lekicsinylő válasz, miközben erős árnyékra vetődés volt.
Panelba keresek klímát 1 szoba hűtésére 25m2.erkély van.Nem jégkockát szeretnénk csak 1-2 fokkal kevesebbet a kinti melegnél nyáron.Az sem baj ha tud fűteni,de abból sem kell nagy teljesítmény.Természetesen megbízható olcsó kellene és a karbantartásra sem szeretnénk a gatyánkat költeni.Mit ajánlotok? Esetleg Bp 3.ker-ben korrekt szerelőt.
tudnátok segíteni, hogy mivel lenne érdemes a beltéri split klímát tisztítani? Kérlek ne azt mondjátok, hogy szakemberrel, mert most voltak itt és 10 000 Forintért tisztították ki kb. fél óra alatt -számla nélkül. Amit ők csináltak azt ennyiért én is meg tudom csinálni (műanyag burkolat le és tisztítása, szűrők mosása, forgólapát tisztítása, lamellák tisztítása) csak nem tudom milyen anyaggal lenne érdemes tisztítani a lamellákat.
Az alap Panasonic inverteres gép előnyére változott a kültéri egység is már all dc inverteres és a beltéri is és a tavalyi modellel ellentétben elektronikus adagolós.
2,6 kw 3,5 kw és 5 kw teljesítményű érhető el belőle.
Ára a mostani drágulások ellenére barátinak mondható és ez ugyanúgy japán mint a Fujitsu pl.
Ó, elhiszem, hiszen alap, hogy p.csöm is kisebb, és apukám is gyengébb
bár jelzem, az árversenyben ha a legdrágábbat kidobod, aki 98% Feri lenne, akkor pont ezt a céget dobnád ki, akit leírtál: banknál, egészségügyben, iparban helytáll, olyan cégeknél, ahol a belépés előtt fontosabb a titoktartási szerződés aláírása, és neki van az egyetlen olyan, online, felhasználó által is használható crm rendszere, ahol az összes szerelést visszakeresheted a klímádra, nézegetheted a mérések adatait, és akár online hibát jelenthetsz be, stb
és ugye van, aki azért utálja őket, mer irigy a nem két forintba kerülő egyen munkaruhára, a gazdagon felszerelt és felmatricázott autóra, és erre a rendszerre, amiből indirekt módon nulla ft haszna van, mert vevőt nem hoz, csak megtart
ugye a legtöbb cégnél nem ez számít, hanem a vevő megszerzése, utána lehet leszarmi a fejét, igaz?
tényleg rád bízom, te döntesz, de alapbol kidobni a min/max ajánlatot teljesen szakmaiatlan, max egy pusztán anyagi döntéshozó gondolatmenete
Hát bocs, én nem az aranyoldalakból választok szerelőt. Hidd el, elég sok komoly klímás és egyéb épületgépész céggel volt dolgom, kapcsolatom. Némelyikhez képest az itt reklámozott cégek is kombi zsigás sufni cégek. Mást ne mondjak sokkal komolyabb az a cég, amely iparban, egészségügyben, laboroknál, bankszektorban helytáll (ahol kicsit magasabbak a követelmények), mint akinek csak lakossági tapasztalata van. De ez csak ökölszabály, mert kivételek (szerencsére) vannak.
Az nagyon jó ár nyugodj meg, nekem kellene ideges lenni mert nekem többért jön.
Amit láttam ezekből a gépekből. Ugyan az a technika csak másképpen van összerakva. Hőcserélőt mindig is tudott gyártani a Samsung, legalábbis nekem nem volt lyukas egy se. A vezérlő panel meg szerintem ugyanaz, távirányító is. Gondolom tudja ugyan azt mint eddig. Jó tudom volt egy széria amit újra kellett programolni vagy paneleket cserélni de az már nagyon régen volt.
Új típus nem lehet tudni. De koreai alap... még jó is lehet talán, volt rá példa. Mivel nem lehet tudni milyen körülmények közt mekkora helyiséget hűt és nem lehet tudni milyen elvárások vannak vele szemben, azt sem lehet tudni mik az igényeid.
Felhasználás jellege: Nappali, háló, egyéb stb stb. Menniyre kell szabályoznia gfeltétel-e a folyamatos özem vagy jó a szakaszos is.
Ár-érték arányban ezért nem lehet megmondani van-e jobb.
Ez nagyon alap ár és hűteni fogy. Talán hiba sem lesz.
Köszi akkor marad a hegesztés. Nekem nem gond mert vassal dolgozunk (kapukat gyártunk), és rengeteg az 1m-nél kisebb hulladék. Amugy fedett helyen lesz a kûltéri, esõ nem fogja érni, szoval marad a szokásos alapozás, festés. Amugy alap samsung, 2.5kw, A+, A+, 60m3-es faházba lesz hûteni, fûteni. Klimaszerelõ gyerekkori barát fogja felszerelni. Még a garit is lebélyegzi. :)
Csak a klíma van a dobozban meg hozzá egy távirányító ahhoz meg 2db elem azt kalap.
A klímák 99,99%-ban így van a az 00,01% meg még nem találkoztam. :-)
Némelyikhez adnak egy kevés kábelt de azt is minek? Vagy rövid akkor azért kuka vagy hosszú akkor meg környezet szennyezés. Én megveszem a 100métert azt abból dobok ki majd egy keveset. Mert van már annyi 3méter alatti a kocsiban hogy azért fogyaszt sokat ... na ez is szennyezés, de hátha innen kezdve majd pont az kell. :-)
Hello szakik, gyors kérdés: vettem egy inverteres samsung klimat. Van-e fali konzol a dobozban a kültérihez? Mert ha nincs gyrsan hegesztenem kell egyet.
Ha azok A energiásak, akkor én lenni nágyon gázdág áráb olájsejk, és lenni, nágy háremem, sok szép fiátál lány benne!
De mivel nem vagyok, így azok sem A energiásak. A papír minden hazugságot elbír, úgysem tudják ellenőrizni.
Az ilyen egycsöves mobilklímák működése:
az egy csövet kidugod az ablakon (kifúrod a falat), ő meg a benti levegő egy részét lehűti és befújja vissza, a másik részével a beépített hőcserélőjében keletkezett meleget fújja ki a csövön.
Egyrészt nagyon zajos, másrészt mivel vákuum nem lehet a lakásban, így a kinti meleg fog beszívódni vissza a szobába.
Két csöves mobilkílma esetében ez egyik csövön beszívja a kinti levegőt, rá a hőcserélőre, és a másik csövön meg nyomja ki a meleget, ami lejött a hőcserélőről. Így nem lesz vákuum a lakásban. Csak 2 nagy lyukat kell fúrni a falba.
Ha bizonylatolni tudos akkor igen, de átalakított szerkezetnél ez nem kivitelezhető. Főleg a H tarifa lehetséges. De ehhez valamilyen mért minősített adat kell pl Eurovent.
Lehetséges az átalakítás is hiszen egy majdnem kész hőszivattyú a vizes oldalt kivéve egy klíma, de azért az a kis kiegészítés is pénzbe kerül.
Ne kövezzetek meg rögtön, mobil klímáról érdeklődnék.
Panellakás, földszint, nem opció a split klíma.
Tehát, adva van a Bauhaus mostani katalógusában egy mobilklíma, valami MPN3-O7CRN1. Márkája nincs, 2 kW, 3 fokozat, A energiaosztály. Úgy látom, ez csak hűt.
Illetve, a BauMax katalógusban van két hűtő/fűtő Vortex, az egyik 2.8/2.2, a másik 3.4/2.8 kW. Ezek is A energiaosztályúak.
Mivel a tapasztalatom 0 a klímákról, ezért kérdezem, melyiket érdemes venni.
Mennyi a felvett teljesítményük ezeknek? Egy 2 kW-os kis fűtőkészülék kicsapta a biztosítékot...
Ráadásul, erről az MPN3-ról egyáltalán semmit nem találtam a neten, pedig gugli a barátom.
Én csak figyelek. Nem adok írásos ajánlatot, ha weblap nem tekinthető annak. Oda leírtam mi az amit elvégzek, és ismeretlen gépnél szigorúan órabér. Van ahol 10-20 perceket állunk hol ez miatt hol az miatt.
Illetve a szavam többet ér mint a logós papír.
(Portás mondta nem rég mikor elcsúsztunk időben és az irodások már elmentek. Mondtam most nem fontos bélyegző a munkalapra csak írja már alá. Erre ő: Az ő aláírása bélyegző nélkül többet ér mint egyeseké bélyegzővel. :-) )
Nyilván van benne egy költői túlzás. Ha most csak az ajánlatkérést nézzük (elvonatkoztatva a klímáktól) azért fura lenne 6-8 ajánlatból csak 1 reális árú, a többi 5-7 meg kókler és csal. Amúgy erre kell tudni, hogy igazából ki mire ad árat? Beleérti azt, amit én belegondolok?
"
A válasz minősége a kérdés minőségével arányos.
ha kérsz 10 ajánlatot, amiből hülyén választva mondjuk kilenc kombiladás tisztítósprays mesterember van és mellé 1db Windy12 vagy Dr.Klima, akkor igen, kidobod az egyetlen ertelmeset, és választasz 9 kókler közül, és qrva menőnek érzed magad, mert nem tudtak átverni irreálisan drága árral
"Szerintem átesel a ló túloldalára. Még jó hogy a szivárgásvizsgálati jegyzőkönyvet nem kéred csatolni. Ha nincs hiba, nincs észrevétel, akkor teljesen megfelelő egy átlagos munkalap. Bár mi elég sok adatot rögzítünk, de ezek inkább részünkre, szervizeseknek fontos... Egy átlag felhasználó nem tudom hogy mit kezdene vele.
A lényeg az, hogy a karbantartás tisztességesen legyen elvégezve és ha problémád van, akkor arra mihamarabb adjanak megoldást."
Pedig nem akarok átesni a lótúloldalára. Mivel nem vagyok klímaszerelő, alap, hogy a klímás jobban tudja nálam. De nem is akarok úgy járni, mint egy plázában a "szegény" műszakis, aki minden évben aláírta, hogy az aut. ajtókat karbantartotta a cég. Aztán csak papíron a szerkentyűk fele ki volt cserélve és az sem tűnt fel neki, hogy 10 ajtót 3 óra alatt átnéznek :)
Sok műszaki hasonlatot lehet hozni. Az autó kötelező szervízén, eladáskori állapotfelmérésén, vagy vizsgáján sem szedik szét a motort. Hanem mérnek a teljesítmény leadást, kipufugó gzt, kompressziót, stb. Festéknél megnézik rétegvastagság mérővel és arról sok dolog kiderül.
Azt jól mondod bizalom kell, emberi ismeret, tapasztalat. Csak engem érdekel a műszaki cucc belseje is :)
Összegezve én nem 10 évre vettem a klímát, hanem inkább 20.
Inkább a valósan végzett munka, adott szolgáltatás értékét kell nézni. Mert mi van akkor ha csak a "legdrágább" ajánlat a reálértékű, az összes többi meg csak maszlag...."
Nyilván van benne egy költői túlzás. Ha most csak az ajánlatkérést nézzük (elvonatkoztatva a klímáktól) azért fura lenne 6-8 ajánlatból csak 1 reális árú, a többi 5-7 meg kókler és csal. Amúgy erre kell tudni, hogy igazából ki mire ad árat? Beleérti azt, amit én belegondolok?
"Milyen gépet vettél amihez 2 évig adott a karbantartás, átvizsgálás?"
Itt mi a gond? 4 körös Daikin multi (4MXS68F + 3x CTXS15K + 1x CTXS35K). De mi a rpobléma? Garanciát vállal a kivitelező. Ez szerintem tök normális. Autónál is van gari. Igaz, autknál nagyon nyomják: garitól független bármely akkreditált helyen szervizeltetheted. Nem mentem után klímánál menne-e ez, de vsz több vitát megelőz, ha a telepítő karbantart gari idő alatt. Mondjuk lehet ez a vita elméleti...
"Hidd el nekem, te nem fogod tudni reálisan megkülönböztetni az elvégzett munka reális értékét....."
Hidd el, de... tojást sem tudok tojni, de megmondom melyik a záptojás.
Pont az ilyen maszatolást akarom elkerülni. Hiszen a kókler karbantartó megírja a papírt, max. kitisztítja a szűrőt és kezdőd hibánál sem szól, hiszen a javítással alkatrész cserénél/rendkívüli javításnál neki nagyobb a bevétele. De ha sok paraméter megvan, akkor bizony elő lehet venni. Ez tapasztalat, elég sok hasonló karbantartási szerződést nyomtam le munkám során s sok helyen nem szerették a pályázó cégek, mert ugye egy jó üzleti lehetőségtől estek el.
"...Ha én ráteszem a laptopom a gépedre és adagoló szelep állást nézek menet közben, akkor én leszek a "császár" ???"
Nyilván nem, de ha leírod nekem áprilisban, hogy karbantartás rendben elvégezve akkor júliusban kicsit furán néznék, ha betojik a gépem és nem hűt. Nem 100%-ban, de esetek 80%-ban van előjele a hibáknak.
..."Csak feltételezem én is nyomon tudom követni és kicsit elkapni a grabancát egy szerelőnek, ha azt látom, hogy egyik évben power fokozatban mondjuk 8A mellett 12 fokos levegőt fújt, a másikban meg 16-t. Ott vmi bibi lehet."...
Értem, hogy mire akarsz célozni ezzel, de ez így melléfogás lehet...
..."Igazából oylan munkalapot nem akarok kapni, ahová az van ráírva: karbantartás elvégezve..."
Szerintem átesel a ló túloldalára. Még jó hogy a szivárgásvizsgálati jegyzőkönyvet nem kéred csatolni. Ha nincs hiba, nincs észrevétel, akkor teljesen megfelelő egy átlagos munkalap. Bár mi elég sok adatot rögzítünk, de ezek inkább részünkre, szervizeseknek fontos... Egy átlag felhasználó nem tudom hogy mit kezdene vele.
A lényeg az, hogy a karbantartás tisztességesen legyen elvégezve és ha problémád van, akkor arra mihamarabb adjanak megoldást.
..."Nekem az is kell, hogy mit mért és mit cserélt, mikor mennyit töltött rá a rendszerre."...
Ha már tölteni kell a rendszerre, akkor ott nagy baj van. Nem hiszem, hogy nagyon oktatást tartana bármely szerelő is (részletesen), hogy mit miért mér és csinál...na meg azt kielemezni.... Talán télen, mikor kicsivel több az idő, akkor több "beszélgetős" idő jut a partnerre.
Én még azt mondom most is, hogy bízz a szerelődben. Ha kétségeid vannak a munkájával kapcsolatban, akkor kérdezz tőle, s a kapott válaszokból le tudod szűrni, hogy mennyire segítőkész....Persze ezt előre azért egyeztessétek az ajánlatadáskor, hogy mire mennyi időt szán.
..."A pályáztatás alapja, hogy alegolcsóbbat és a legdrágábbat alapból kiszórja az ember :)..."
buta gondolat... szerintem!
Inkább a valósan végzett munka, adott szolgáltatás értékét kell nézni. Mert mi van akkor ha csak a "legdrágább" ajánlat a reálértékű, az összes többi meg csak maszlag....
..."A garancia miatt 2 évig nekem adott a karbantartás. De utána körül nézerk."...
Milyen gépet vettél amihez 2 évig adott a karbantartás, átvizsgálás?
..."ezeken felül még mit néznek? Nyilván a töltet nyomását felesleges mérni (azonkívül minden mérésel szökne egy pici gáz - lásd autógumiban a nyomásmérés)..."
Ezen gondolataidból arra következtetek, hogy tényleg nem sokat konyítasz a dolgokhoz. Hidd el nekem, te nem fogod tudni reálisan megkülönböztetni az elvégzett munka reális értékét..... (legalábbis ez látszik a kérdéseidből, következtetéseidből) Ez nem baj, nem is feladatod. Bár azt jól látod, hogy nem biztos hogy kell a nyomásmérővel villogni :)
...Ha én ráteszem a laptopom a gépedre és adagoló szelep állást nézek menet közben, akkor én leszek a "császár" ??? butaság...
Egy 4-es multi karbantartása-átvizsgálása-tisztítása kb 3 óra 2 fő részére (normál használatnál, normál koszolódásnál) .... olykor a 4 munkaóra sem túlzás...
Kérj be több cégtől ajánlatot, írd le az extra igényeid, írd meg a kérdéseid, aggályaid. A válaszokból nagyjából tudni fogod, hogy mire számíthatsz.
Sziasztok! Az alábbi képen látható műanyag burkolatot keresek. GREE, GENEX, HORMA, stb... tipusú készülékekre való. Ha valaki tudna segíteni benne, vagy csak annyit hogy merre keresgéljek tovább, nagyon megköszönném!
Az én számomat megtalálod itt a nickem alatt is, azt általában én veszem fel, de most egy hétig külföldön leszek, addig a hívások a kollégáimra irányítódnak át. Jelzem nekik, hogy számítsanak a hívásodra.
Igen, webáruházas vásárlás volt (Minker Kft.), de azt írta a kapcsolattartó, hogy vannak szerelőik, akik szakszerűen felszerelik, és kaptam tőlük nevet, telefonszámot.
Vele csináltattam, hogy ne legyen gond a garival, de így, hogy többet tudok már a hátteréről, hogy hogyan KELLETT VOLNA felszerelni, nem dob fel a jókedv.
Az biztos, hogy őket többet be nem engedem a lakásba, nem akarom a port sem elverni rajtuk, előbb-utóbb úgyis belefulladnak a saját sz...jukba, én csak használni szeretném, amit megvettem.
A színvonalat tükrözi az is, hogy a kültéri burkolatának csavarjához nekem kellett csavarhúzót adnom a szerelőnek, mert nem volt neki olyan betétje (sima PH2)
A javítással kapcsolatban meg foglak keresni. Az oldalon lévő különálló mobilszám nálad csörög?
Csak azért kérdezem, ha elkezdek az itt leírtakra hivatkozni, mennyire fog hülyének nézni aki felveszi :)
Nem webruházas vásárlás volt. :) Rendes akkreditált Daikin forgalmazó és szerelő cég végezte a munkát. Nyilván azt szórtam ki elsőnek: aki skiccek alapján adott szerelésre árat és azt másodiknak, aki utólagos elszámolást ajánlott.
Csak nem fogom feltétlen elkötelezni magam feléjük.
Az árajánlatnál a gép+szerelés+garis karbantartás kombináció ára versenyzett. Vki nyert, de az nem azt jelenti, hogy ezentúl 15 évig ő fog karbantartani. Ennyi.
Csak feltételezem én is nyomon tudom követni és kicsit elkapni a grabancát egy szerelőnek, ha azt látom, hogy egyik évben power fokozatban mondjuk 8A mellett 12 fokos levegőt fújt, a másikban meg 16-t. Ott vmi bibi lehet.
Igazából oylan munkalapot nem akarok kapni, ahová az van ráírva: karbantartás elvégezve.
Nekem az is kell, hogy mit mért és mit cserélt, mikor mennyit töltött rá a rendszerre.
A pályáztatás alapja, hogy alegolcsóbbat és a legdrágábbat alapból kiszórja az ember :)
A garancia miatt 2 évig nekem adott a karbantartás. De utána körül nézerk.
Azonkívül szeretném tudni, hogy a karbantartó mit csinál a klímával. Ha már Daikint tettem fel, nyilván szánok rá vmit, hogy normálisan legyen karbantartva.
Első lépés a legfontosabb: tulajdonképpen mit csinál?
És mérnöki munkaanyagot sem kívánok lenyúlni, csak nagyvonalakban:
- szűrőtisztítások
- fertőtlenítés
- kültérin a hűtőbordák tisztítása (esetleg mosása)
- üzempróba (kifújt levegő hőmérséklet mérése?)
- max. áramfelvétel mérése
ezeken felül még mit néznek? Nyilván a töltet nyomását felesleges mérni (azonkívül minden mérésel szökne egy pici gáz - lásd autógumiban a nyomásmérés)
Szerintem ez 2 órába bele kell férjen.
Szóvaz ezek alapján szeretném összeszedni az infókat, hogy ne az olcsó és műszakilag nem teljes árajánlat legyen a nyerő.
...hát nem egyszerű az almához almát keresni, és azt reálisan összehasonlítani. A mai világban mindenki ígér mindent, a kérdés az, hogy ki és hogyan tartja be ígéretét.
A karbantartás viszonylag egyszerű feladat.....csak csinálni kell. A lényegi apróság az, hogy aki csinálja az mennyire profi, mennyire becsületes ??? hisz egy berendezést szép lassan tönkre lehet vágni azzal is, ha nem vesz észre valamit, amit észre kellett volna venni.
Egy több százezres (milliós) rendszerhez csak olyan embereket engednék, akiknek van joguk megközelíteni a berendezést, hisz egy hiba esetén nem biztos hogy jó látvány a "fejvakargatós" szerelő, már ha eljut a fejvakarásig a felszívódás előtt :)
A leírtak alapján én azt mondom, hogy egy teljes újraszerelés javasolt a biztonságos és a készülék minőségének megfelelően "hatékony" működéséhez.
Mind a karbantartó, mind a klímaszerelő hibázott és nem is kicsit. Érdemes lenne legalább részben elverni rajtuk a port, de azt is érdemes lenne lejátszani, hogy a klíma forgalmazó (aki ajánlotta a szerelőt) valami módon feleljen azért amiért ilyen igazi szakbarbár klímaszerelőt ajánlott ki neked.
Kár hogy csak utólag tájékozódtál egy átlagosan jónak mondható szerelési folyamatról, melyet ha előre tudsz, akkor nem fizeted ki a szakbarbár módjára végzett telepítést...
Én biztosan nem hagynám annyiban a dolgot, mert szerintem valamilyen szinten mélyen kell a zsebedbe nyúlnod más szemét módon végzett munkája miatt.....
Dr. Klíma
...több hasonló eseteket oldunk meg, de 3 hétnél hamarabb esély sincs rá, hogy mi tudjunk rajtad segíteni, hisz nem vagy adatbázisunkban ahol baj esetén 24-48 órán belül szinte mindent megoldunk.
Nem igazán szeretnék pályázni erre a projectre, mivel a "pályáztatás" leginkább azt takarja, hogy ki a legócsóbb, és mint láthattuk az alanti példánál, meg már elég sokszor, olcsó húsnak híg a leve. Támpontul, segítségnek a kereséshez, nálunk ennyibe kerül : Kattints ==> Pannonklima karbantartás
Kiegészítésül: Idei szezontól vállaljuk a klímaberendezések, hűtőszekrények ózonnal történő teljes csírátlanítását. Az eljárás vegyszermentes, mégis a legteljesebb mértékben fertőtleníti, szagtalanítja a légkondik beltéri egységét.
Nagyon sajnálom, hogy így jártál, de igen hasznos, hogy beírtad ide az eseted. Legyen ez tanulság mindenkinek, hogy igen körültekintően kell megválogatni, hogy milyen klímát, kitől veszünk és azt kivel szereltetjük be. Vajon, aki eladta, miért nem telepítette? Miért mást ajánlott? Nem írtad ugyan le, de közepesen nagy összegben mernék fogadni, hogy webáruházas vásárlás volt. Na, mindegy, ezen már nem lehet változtatni.
Mivel a gázt elengedte, nem lehet sima töltögetéssel orvosolni, le kell fejteni belőle az összeset, majd megtölteni grammra, a gyári értékre. Viszont ezt is csak a szivárgás megszüntetése után, ugyanis az egy nagy hazugság volt, hogy van valami biztonsági szelep, és nagyon meghajtva a gép ott elengedi a gázt. Ilyen nem volt, nem van, és nem is lesz. A rendszernek gáztömörnek kell lenni. Szóval csövezet ellenőrzés ( a megtörés gyanúja miatt) gáztömörség helyreállítása, rendszer levákumolása, gyári töltetmennyiség betöltése - nagyjából ezek a tevékenységek, melyeket el kell végezni.
Az elérhetőségemen keress meg, és megoldjuk ezt a problémát. Kattints ==> Pannonklima
Az alábbi témában kérném a segítségeteket, tanácsotokat:
2 éve vettem egy inverteres klímát panellakásba.
A lakás 35 négyzetméteres keleti fekvésű, külső szigetelés nincs, belülről az utcai falon van fél centis hungarocell tapéta, gyakorlatilag nem sok, de infrás hőmérővel azért lehet pár fok különbséget mérni a szigeteletlen fal hőmérsékletéhez képest télen is, nyáron is.
A klíma egy MIDEA MS9V-12HRDN1 típusú 3,5kW hűtőteljesítményű berendezés. A forgalmazó által ajánlott szerelő építette be, elég kókány módon. A tavalyi karbantartáskor elég sok gázt kellett utántölteni, a szerelő szerint nagyon meg volt hajtva, ezért valami biztonsági szelepen keresztül elengedte a gázt. Szerintem nem volt túlhajtva, gyakorlatilag egy 18 négyzetméteres szobát kéne neki lehűtenie délutánonként, amikor a kültérit már nem is süti a nap. Ez nem megy neki gyorsan, pedig 26 foknál soha nem állítom lejjebb. Szerintem a cső lehet valahol megtörve, mert beszereléskor hajlítót nem használtak, ráadásul az elmenő és a visszajövő ág ugyanabba a szigetelőcsőbe van behúzva, ami szerintem nem egészséges. Azt is utólag tudtam meg, hogy beépítéskor a gáztömörséget le kellett volna ellenőrizniük vákuumszivattyúval, de ez is elmaradt akkor.
Amiben szeretnék segítséget kérni, mivel már lejárt a gari, nem kell a forgalmazó szerelőjéhez ragaszkodnom, szeretném megnézetni egy hozzáértő megbízható szakival, és ha kell újracsöveztetni, meg a szokásos szezon előtti karbantartást megcsinálni.
Ismertek olyat, aki lelkiismeretes, és Budapesten is vállal ilyet? Szeretném, ha végre jó lenne a szerkezet.
Pontosan-e miatt nem volt eddig klímánk meg persze azért mert mindig kellett másra a pénz (most is lenne hová tenni)! De az a pár éjszaka meg tudja viselni alaposan az embert! :-)
Ezen spekulálok amíg meleg nem lesz, mert akkor nekem annyi !
...... hetekkel van amikor éjszaka is 26-28C van kint ....
Az éjszakák még nyáron is elég hosszúak , de olyan hogy ilyen magas hőmérséklet maradjon hajnalig az kizárt. Tehát a csúcs du mondjuk 2 -3 között akkor akár 38 is lehet igaz akkor már a kutya is kivan.
nos ez folyamatosan esik úgy este 8 -9 kor már elviselhető 8 talán 10 - 15 nap van amikor még ilyenkor is tikkasztó meleg van. NÉHA ÉJFÉLKOR IS LEHET 26 -30 FOK ( MAX 3 -5 NAP EGY NYÁRON ÉS EZ FOLYAMATOSAN ESIK, HAJNALRA ÁLTALÁBAN LEMEGY 20 FOKRA.
..."Alapvetően az 1-es és a 3-as szoba a lényeges mert a 2-est nem használjuk folyamatosan! Tehát ha az 1-esbe teszünk beltérit onnan vajon a 3-asba mennyi hűvös jutna el?"...
10% normál esetben. Egy vent segítségével talán 30%...de ugye ez hasraütött érték a tapasztalatok alapján. A hőérzetet/hőtermelést befolyásolja a hősugárzó felület mértéke, anyaga, stb
Okosságot mondani többnyire csak tényleg a látottak alapján lehet.
..."A "lépcsőházon" keresztül mennyi hideg folyna le a földszintre? :-)"...
Az összes, hisz a "hidegebb" levegő minden esetben lesüllyed...vagy nézhetjük úgy is, hogy a meleg levegő mindenképp felfele törekszik...
Igazából a legnagyobb baj azokkal a napokkal hetekkel van amikor éjszaka is 26-28C van kint és meg sem mozdul a levegő! Ha éjszaka 20-22C-ra lehűl a kinti hőmérséklet és mozog a levegő akkor simán lehet aludni!
Természetesen nyáron csak akkor nyitunk ablakot ha kint hűvösebb van mint bent és folyamatosan le vannak engedve a redőnyök!
A másik gond, hogy a feleségem eléggé érzékeny a klímára tehát a hálószobába ahogy Te is írod nagyon jól kellene megválasztani a beltéri helyét! Gondolom ha a folyosóról érkezne a hűvös az már nem annyira gáz Neki! :-)
Vannak klímák, amik 300-500 watrra vissza tudnak szabályozni. Bár kis szobában azért jól meg kell választani hogy hova kerüljön.
szerintem ilyen szigetelés mellett elfogadható kompromisszum lenne az egyklímás megoldás, ha nem estére hirtelen akarjátok majd lehűteni, hanem egész nap egy folyamatos, mondjuk 25 fokos beállítással hagyjátok járni a gépet. Akkor úgysem vagytok fent, cserében estére nem lesz átmelegedve az egész felső lakótér. Akkor már akár le is lehet kapcsolni, és természetes szellőztetéssel is élhető lesz az éjszaka.
Érden van a ház és valóban a szomszédban 3,5kW-os gép lett felszerelve.
Tudom, hogy mindkettőtöknek igaza van és a helységeket külön kéne hűteni csak ugye azok a fránya anyagiak!
A másik probléma a szobák mérete! Mekkora gép kellene ilyen méretű szobába mert ha jól kalkuláltam egy szoftverrel akkor max. 1.1 kW a hűtésigénye a szoba 1-nek a többié pedig 0.9 kW!
Alapvetően az 1-es és a 3-as szoba a lényeges mert a 2-est nem használjuk folyamatosan! Tehát ha az 1-esbe teszünk beltérit onnan vajon a 3-asba mennyi hűvös jutna el?
A "lépcsőházon" keresztül mennyi hideg folyna le a földszintre? :-)
Nálunk ez a szezon az átszerelések szezonja. Eddig a röpke négy hónap alatt kb. húsz ügyfél döntött úgy, hogy átszerelteti a folyosóra, közlekedőbe, stb. telepíttetett klímáját, mert a kielégítőnél lényegesen kevesebbet nyújt. Én már évek óta próbálom sulykolni, hogy sokkal jobb és olcsóbb egy félmegoldás ezekben az esetekben, mint egy rossz megoldás. A félmegoldás az, ha valamelyik helyiséget priorizáljuk, és oda helyezzük el a klímát. Ezzel elérjük, hogy nyáron van hol hűsölni. Aztán, ha gyűlik még egy kis pénz, lehet továbbhaladni, a sorban következő helyiségebe is tenni klímát. Ezzel szemben, ha a folyosóra szerelteted a légkondit, akkor eleve az egész területre kell méretezni, tehát vsz., hogy 3,5 kW-os kerül fel. Aztán, ha majd nem leszel vele elégedett, akkor hova kerül majd az a nagy teljesítményű gép? Mert bármelyik kis szobába pazarlásnak tűnik. Szóval az én javaslatom is az, ami Dr. Klímáé, hogy a legfontosabb szobába egy oda megfelelő készüléket telepíttess.
Nem írtad meg, hogy hol van ez a lakás, de ha budapesti vagy, akkor szívesen segítünk egy helyszíni felméréssel, tanáccsal. Készülékeinket pedig meg tudod nézni az Üllői úti bemutatótermünkben.
Az 1 db beltéris megoldás mindig erős kompromisszumokkal jár. Én a legfontosabb emeleti szobába tenném, oda méretezném. A többi szoba valamelyest mérséklődni fog, de soha nem lesz tökéletes. Lesz egy 100%-os és 2 db 10-30%-os megoldásod. Persze lehetne turbózni, de a részletekhez inkább jobb lenne látni a tényleges dolgokat.
Jó estét mindenkinek! Előre is elnézést kérek a skicc-ért de nem találtam alaprajzot és kézzel gyorsabb volt a rajzolás!
Az alábbi alaprajzú tetőtérbe szeretném megoldani a nyári kánikula átvészelését! A ház 10 éve épült jó minőségű nyílászárókkal, aluredőnyökkel a fal 30cm-es porotherm rajta 8cm-es kőzetgyapot szigetelés a cserép alatt hőtükörfólia 20cm kőzetgyapot és újabb hőtükörfólia végül gipszkarton! A fürdő északkeleti a szoba1 délnyugati tájolású! A földszint 45nm2 egy légtér ahová a lépcső vezet nyitottan! Az elképzelés az lenne, hogy a rajzon pirossal jelölt helyre a fürdő ajtó fölé kerülne a beltéri és a kékkel jelölt helyre a kültéri!
A keret meglehetősen szűkös 200 max.300e szereléssel együtt tehát a multi rendszerek és a Japán gyártók komolyabb termékei sajnos nem jönnek szóba!
Megoldja vajon a problémát egy beltéri illetve ha van rá esély mekkora teljesítményű?
Ez egy sorház ahol a szomszéd tavaly szereltetett fel egy 3.5KW-os Samsung klímát a miénkkel teljesen megegyező alaprajzú lakásásba és állítása szerint 25-26C-ot kényelmesen tud tartani vele!
A vevő nem bízik abban, hogy egy 3x árú cucc 3x annyi ideig működik hibamentesen. Ez az élet minden területén igaz, és - valljuk be - nem alaptalan a közvélekedés.
Igen, sajnos az átlag vevő nem lát a színfalak mögé.
Az árral, az olcsóbb árral nagyon sok ember megtéveszthető. Az emberek még mindig elhiszik, hogy az akciók, különleges akciók az "Ő" javukat szolgálják... semmi nincs ingyen, mindenért meg kell fizetni.
Mi azért folyamatos kapcsolatot igyekszünk tartani az ügyfeleinkkel. Erre ott van a nagyszerű CRM-ASSM rendszerünk. Talán nem véletlen, hogy a 7-10 éve telepített berendezésekhez is visszajárunk/visszahívnak rendszeresen.
Most is képezzük magunkat az általunk ajánlott berendezések gyártóinál, hogy "értsünk" a javításhoz is, ne csak az eladáshoz :)
"Kíváncsi leszek, hogy az r32-es hűtőközeg bevezetésével mikor indul a kampány az új vizsgákra és az hány százezerbe fog fájni a cégeknek...?"
Ez a vevőt nem érdekli. Az átlagmegrendelő csináltat egy klímát, utána 10 év múlva fog találkozni klímással. Addigra elfelejti, hogy ki szerelt nála 10 évvel ezelőtt, vagy ki b*szta át garanciális ügyben 9 és fél évvel korábban. Ezért vannak előnyben a szélhámos vállalkozók, mert ugyanúgy el tudják adni magukat, mint a lelkiismeretes vállalkozók. A garanciális ígéreteket mindenki szkeptikusan fogadja, tulajdonképpen nem is hiszik el az emberek. Az inverteres mesén is röhög a vevő, mert nem ért hozzá. Egyedül az ismert márkákkal lehet domborítani (Panasonic, Samsung), de ennél jóval többen választanak ár alapon.
Különben is mit mond a Daikin márka egy megrendelőnek? Olyan idegenül hangzik, mint a Gree.
..."esetleg azt is el lehet mondani, hogy a klímán nyer néhány százalékot az ember. Nem szégyen az...."
Ja igen, meg azt is el lehet mondani, hogy egy tisztességes klímásról évente több százezret is lehúz az állam és az egész rendszer.... mert ugye folyamatosan kell járogatni különböző tanfolyamokra, kreditgyűjtős akciókra, okosításokra....azaz nem kevés pénzbe van, s akkor még az "önképzésről" nem is beszéltünk.
Kíváncsi leszek, hogy az r32-es hűtőközeg bevezetésével mikor indul a kampány az új vizsgákra és az hány százezerbe fog fájni a cégeknek...?
Azt is el kellene akkor mondani, hogy abból a "kicsiny" haszonból kell a garanciaidő alatt minden nyűgöt viselni.... A berendezés logisztikázása és egyéb supportja sem ingyenes....
Szóval a tisztességesen nyomó szakiknak nem egyszerű a dolguk. A kókány, semmirekelő, ügyfél átverős, álszakik meg élik világukat a maszekokkal...
na nem folytatom, mert lesz itt haddelhadd :)
A lényeg az, hogy áthárítottan az ügyfélnek kell megfizetnie mindent. A kérdés az, hogy cserébe azt kapja-e amit megfizet
"de csak a telepítésből nem lehet ezt az ipart normálisan űzni"
Az lenne a legtisztább, ha a klímások drágább ajánlatot tennének a megrendelő által már beszerzett berendezés telepítésére. Meg lehet indokolni, esetleg azt is el lehet mondani, hogy a klímán nyer néhány százalékot az ember. Nem szégyen az.
Azt soha! Mindig lesz aki lejjebb megy mert meg van hozzá a mozgás tere. De van amit már az Én gyomrom sem vesz be. Pedig nagyon szimpatikus az új elrendezés a Samsung beltérinek. De kereskedelmi oldala az ma akkora pofont adott hogy talán erre a szezonra el is döntötte a kérdést hogy ki az ajánlott kategória.
De kár is volt ide beírni a dolgok nem itt dőlnek el és ez elvileg nem egy blog. De leírtam nem törlöm ki majd a moderátor ha úgy gondolja. :-)
Ma sütőt a nap és sokan érdeklődtek, és vásároltak is végül klímát ... na megyek másfelé mint Samsung. Nem, nem minőségi problémák vannak, de csak a telepítésből nem lehet ezt az ipart normálisan űzni.
Azok, akik esetleg nem elégednek meg egy prémium gyártó belépő modelljével, természetesen tudunk szolgálni a legmagasabb minőségi és esztétikai igényeket is kielégítő készülékekkel is.
Daikin Emura
Mitsubishi Zen
Egy másik Zen
Ezeket a gépeket, és még másokat is vásárolja meg tőlünk, és a telepítésre öt év garanciát vállalunk. Az Üllői út 433 szám alatt élőben is megtekinthetők, kiválaszthatók a klímáink. Ne essünk abba a hibába, hogy akkor látjuk először a klímát, amikor a szerelő kibontja a dobozából telepítéskor, akkor már nehézkes nemet mondani. Cégünk évtizedes múlttal rendelkezik a lakásklímák telepítése terén, helyszíni felmérésünk térítésmentes, telepítési és készülékáraink versenyképesek. Személyesen engem keresve, jelezve, hogy az Index fórumról érkeztél, egyedi ajánlatot kaphatsz. Elérhetőségeink : Pannonklima
Csak azért, hogy egy kicsit árnyaljam a kérdést, és tisztább legyen a víz a pohárban. A Daikin FTXV/RXV sorozat nem "matricázott" noname klímaberendezés. Egyszerűen a Daikin vásárolt (bartelezett) gyártási kapacitást a Gree-nél, és gyártatja velük a jelenlegi belépő modelljét. Mivel innen még senki nem ismeri a terméket, nincs vele tapasztalat, pláne nem annyi tapasztalat, hogy meg lehessen ítélni, hogy jó, vagy rossz gép a szóban forgó termék, így minden erre irányuló poszt csak merő okoskodás, előítélet. Nálunk a bemutatótermünkben kb. egy hónapja folyamatosan tesztelünk két példányt ebből a tipusból, és azt kell mondanom, hogy hibamentesen, tökéletesen, kifogástalanul, csendesen működik. Szerelni, installálni százszor könnyebb, mint a jelenlegi Samsung modellek bármelyikét, és az ára pedig igazán elérhető. Természetesen vannak ennél lényegesen komolyabb műszaki tartalommal rendelkező Daikin modellek is, de azoknak az ára is magasabb. Azt pedig lejjebb már olvashattuk, hogy nem mindenki engedheti meg magának a legdrágább berendezéseket, ez a készülék pedig pontosan azoknak készült, akik megbízható gyártótól alap készüléket szeretnének, melynek van normális magyarországi háttere, megfelel a legújabb energiahatékonysági előírásoknak, hűt, fűt, és nem kell két-három havi fizetést kiadni érte.
Ha valakit még ezután érdekel a Daikin FTXV készülék, akkor nálunk az Üllői út 433 szám alatt megtekintheti, és ha megtetszik, akkor akciós telepítést adunk ajándékba.
Ha veszel egy dolgot, mely "információid" alapján jó, elfogadható...és ennek ellenére beleesel a hibaszázalékba és kidobott pénzed után nézel, akkor nagyon bosszús leszel...
Azt a 10%-ot vagy többeket akik becumizták, s szinte használhatatlan a készülékük, azokat nem érdekli, hogy a többieknél hibátlanul működik a technika. A japánoknál is van bőven nem ajánlott berendezés, nem ajánlott gyártó. Nem akarom szétrugatni a seggem, de a daikin alap gépét én soha nem fogom ajánlani senkinek, bármennyire is daikin matricás. De ugyanez elmondható panasonic, mitsubishi, stb más termékre is ...sőt az általam kedvelt Fujitsunál is van olyan gép, melyet nem merek ajánlani...
Igen, amikor megvettem, ti mondtatok, hogy a panel megadja magat. En rajottem mi az oka. Kicsereltem es azota mukodik hibamentesen.
Azonban, ha nem elfogultan olvasol, akkor eleg visszaolvasni a topikot ugy 100 hsz-nyit es megerted a hozzaszolasom lenyeget.:)
Itt altalaban ami kinai az gagyi, ami meg tuti az japan. Ha en azt irtam, hogy a gagyi kinaim idaig hibamentesen mukodik mar ot eve, akkor egy normal ember erzi ,hogy ezzel azt akartam sugalni, hogy a japanok joval tobbet birnak.:)
Én sem vitatkozom, de azt Te is beláthatod, hogy egy átlag felhasználó nem fogja bütykölgetni a klíma vezérlő panelt, stb mint ahogy azt Te tetted .....és nagyon sokan voltak, akik több hetet vártak a javításra....de erről windy többet tudna mesélni, hisz ő "belefutott" abba a hibába, hogy értékesítette ezeket a berendezéseket.
És sokan vannak olyanok, akik megvették a "gagyi", árúházi klímákat /2-3-4 éve) és most meg dobják ki, mert nincs aki javítsa, nincs aki alkatrészt adjon nekik...
Aki ide a fórumra betéved, azok jelentős többsége nem ismeri ezeket a problémákat.... Hidd el, hogy sok felhasználónak még internet elérése/számítógépe sincs és az áruházi "agyonképzett" eladó általi tanácsokat tudja csak magáénak tenni, meg azon klímásokét akik szezonális jelleggel gányolási tudományig jutnak el... általában csak baj esetén kezdik el a telefonos tudakozót hívogatni telefonszámért..
Nem vitatkozni akarok, de egy szoval sem dicsertem a klimat, csak azt irtam, ami a tapasztalatom vele. A gyartok is altalaban 10000 uzemorat irnak a kompresszor elettartamara, de mar volt amikor 30000 orat is irtak.
Kepzeld en sem vagyok otthon allandoan, mivel a munkam evente atlagosan 8 honapra kulfoldre szolit. Most eppen Sostanjban (Szlovenia) vagyok, a TER 6-os villanyeromu epitesen (interneten rakereshetsz). Igaz a gyerekeim mar nincsenek otthon, de a parom viszont egyedul van es neki kell megoldani minden problemat ami adodik a haz korul. Igaz, telefonos segitsegnek mindig itt vagyok reszere. Meg idaig nem volt ra szukseg, pedig eleg sok rendszert epitettem be a hazba (napkolirendszer futesrasegitessel ,hovisszanyeros szelloztetes,futes klimaval, aramszunet esetere dizeles aggregattal valo aramfejlesztes...stb).
Azért ne emeljünk a magasba egy olyan klímát, mely nem érdemli meg.....Kíváncsi lennék, hogy akkor mi lenne a véleményed, ha mondjuk Te reggeltől estig dolgoznál (és esetleg kicsit távolabb az otthonodtól), a feleséged meg otthon lenne 2-3 lurkóval...Akkor egészen más lenne a végeredmény, mint most...
Egy klíma pontos "élettartalmát" megsaccolni nagyon nehéz. Bármennyire is hihetetlen a felhasználó gondossága is nagyban hozzájárul az üzemeltetési körülményeken és a gyártási minőségen túl.
Egy jó klímát szerintem nem kell javítgatni. Ha az meghibásodik, akkor többnyire kuka (főleg a 10 év felettieknél...).
A jó klímákat általában nem kell javítgatni. Persze elromolni minden elromolhat, csak az a fránya hibaszázalék a nem mindegy kategória.
Ha fűtésben gondolkodsz, akkor csakis olyan berendezés javasolt, mely megbízható és "gyorsan" van hozzá alkatrész...
Mint felhasznalo irom a hsz-t! Nalam egy sokak altal szidott kinai inverteres klima fut mar otodik szezont es semmi gondja.:) A karbantartast is en vegzem. Szerintem kb.tiz szezont fog tudni, de utanna mar erdemes lesz egy ujabb verziot venni, ami meg olcsobban tud futeni, tehat jobb SCOP-pal.
Olvasgatok, látom nem egy hozzáértő emberke van itt.
Kérdésem az lenne, egy mai modern, a jobbfajta nem gagyi inverteres hűt-fűt klíma
mennyi ideig megy el komolyabb javítás nélkül?
Nem a karbantartásra gondolok, hanem komolyabb kiadás, fődarabcsere, avagy teljes amortizációs időre.
Azt gondolom, hogy nem tart addig, mint pl. a c24 cirkóm, mert az 22 évet kibírt, és még mindig fűtene, ha nem cserélem kondenzációs cirkóra,
de mennyi időre lehet egy ilyen készüléket tervezni?
Csak fűtésre használnám, a klímát nem szeretem, inkább melegem legyen, tehát nem egész évi használatot feltételezek. Vagy létezik csak fűtő, tudom hőszivattyú, de egy ilyen készülék drágább egy klímánál.
Hasonlóban én is voltam. Pörgött itt határ. Épült aruház leszerelt Ausztria gépekkel. Egy cég járt gázt töltőgetni évegik. A végén heten egy 60kg-os palack. Elment napi 2 potós IFA Coca-Cola senkit nem érdekelt pénz.
De egyszer odakeveredtem nem tudom miért. Nem kellett keresni hol szivárog olaj patak jelezte a betonon, már nem tudta elszivárogtatni ...
Én gyors haza a lefejtőért. Mondtam minimum 3 óra hűtés szűnet. Nem akarták engedni. De azért csak belementek végűl. Még ment a lefejtő gyors Szeged egy nagy palack gázért. Vissza gyors forrasztás vakuum gáz vissza. Ez egy csoport aggregát volt elindul 1 félig az olajszint. Elindul 2 3 na már nincs szint gyors lekapcs a maradék 2. No töltsűnk már gáz sincs elég. Tisztult a néző ablak olaj sehol. Más irány Törökszentmiklós Szegeden senkinek nincs olaja futárcégek még nem igen.
Na itt abba fejezem még sok probléma kibukott 1 hét alatt jutittam odáig hogy mostmár talán nem romlik meg semmi a hűtök jó lenne visszakapni azt a sok pénzt amit beletettem meg egy kis munkadíj.
Na akkor majdnem az erdőben végeztem ... de sikerűlt kompromisszumot kötni, és sok millió landolt a kezembe tölűk de belépő kicsit meredek volt azt hitték Én akarom öket levenni, pedig elöttem voltak levéve nem kicsit nagyon.
Én inkább a lakossági (egyik oldalon a kültéri, a másik oldalon a beltéri) egyszerű telepítésekre gondolok.
Egy nem szériahibás onf/off elég sokáig eltud menni hiba nélkül. És nem kell hozzá évente 2x vagy akár 1x karbantartó szerelőt hívni. Ehhez mondjuk normális telepítés is kell.
Nem az a baj, hanem az, hogy utána jön sírni, hogy szarul lett telepítve, zörög, elromlik, és 2x annyiba kerül 2 éven belül
Meséltem itt "főnököm" esetét.
16db beltéri és 6db kültéri fent, össze vissza kötve az irodaházon, egyik irodában megy a klíma ventije, de a másikba megy a gáz, 3 beltéri egy körön, amiből egyik a server, télen is hűt, a másik kettővel se fűtenek
sorolhatnám, de ugye kimaradt egy szóló, így a használaton kívüli Mitsu klíma még szerelésre várt, felszerelte gipszjakab cég 20.000-ért az őrbódéra, tetőre, szélvédelem nulla, olvadék elvezetés nulla, fűteni, 2 napig ment, kijöttek javítani, 10.000 gáztöltés, megint lehalt
kijön harmadik cég, 20.000ft gáztöltés, elromlik, közlik adagoló szelep hiba, és 3 hónapja ígérik az alkatrészt
Ekkor szóltam Dr. Klímának, végre megunta a főnök a szarakodást.
Kijönnek, szétröhögik magukat a szerelésen, + a hibásan szerelt adagoló szelepen ami tökéletesen működik, leszerelik, elviszik egy hétre nyomáspróbára, majd visszajönnek, szakszerűen felszerelik, feltöltik, a klíma tökéletesen működik, a végösszeg. xxx.xxxFt lesz így (két kiszállás, próba, új szerelés, földön álló konzol, 860g gáz, stb)
Főnök: mi ez a qrva drága számla, ennyit nem is ér a klíma, stb
Legközelebb hív egy közeli embert (Feriék kiszállási díja harmada a mi kiszállási díjunknak, mellesleg, de ez se zavarta, és a teljes szerelés árának 15%-a volt a kiszállás)
de b+ mondom, ez MŰKÖDIK, a másik szerelésnél nem működött, sőt, ha működött volna, akkor hazavágják mikor felfagy az egész a francba
ez a baj, az emberek 9a%-nak a 3x kifizetett 20e Ft kevesebb mint az egyszer kifizetett 40e, mert idióták, belőlük élnek az ilyen szerelők.
"A magyar háztartások háromnegyedének nincs pénze váratlan kiadás esetére"
Ez a valóság.
Én megértem azt a fórumost is, aki felemlegette, hogy itt mindig csak a japán klímákat ajánljuk, mikor a többségnek erre nincs pénze, és az olcsó klímákkal is beérik.
De nem ezt tartom érdekesnek, hanem azt, hogy ahol megengedhetnék, ott is kínai klímák vannak a szép házak falán.
minap ment előttem is egy kombiasztra kombomegane szerelő, valami olcsó-klímaszereles vagy milyen www volt ráragasztva, volt rajta egy falétra meg pár doboz a csomagtérben, pazar...
Az biztos, hogy eszement hideget fújt. :) Egy idő után már nem volt jó vele 1 szobában lenni. Aztán ha kikapcsoltam, a falakból meg a zárószinti plafonból ömlött le a meleg egyből.
Viszont a hálóban jobban lehetett aludni, ha bekapcsolva hagytam éjszakára a nappaliban.
És azon sem csodálkozok, hogy nyáron tarolnak a kocaklímások. Teleragasztják a várost "olcsó klímát gyorsan" hírdetésekkel, és ja jön a forróság máris hívják őket.
"Na nekik lehetne egy csomag, on/off klíma+ alap szerelés együtt mondjuk 80 ezer Ft"
kb. ennyiért ment fel anno a 3.5-ös Genex klímánk a falra. :) óriási segítség volt a nehéz napokon( komfortilag a normális inverteres gépek nyomába sem érhet) mert éjszaka tudtunk aludni, nappal meg létezni! Mostmár olyan 10 éves lehet és valszeg még mindíg működik abban a virágboltban, ahová Dejó felszerelte! Csak egy év gari volt rá ...
Jön a meleg, és on/off meg olcsó kínai inverteres fogy majd jobban megint.
Már ha van még olcsó kínai inverteres.
Az Unió könnyen hoz szabályokat, ott van fizetőképesség.
Nem rendelkezek statisztikákkal, de szerintem tavaly is sok olyan klíma ment el, amit hitelkártyával vettek meg kényszerből. Ha idén is forróság lesz, akkor idén is sok ilyen lesz.
És persze vannak fizetőképes emberek, akiknek el lehet adni a csöndesebb japán klímákat.
Más meg egyszerűen nem akar megfőni a lakásában. Na nekik lehetne egy csomag, on/off klíma+ alap szerelés együtt mondjuk 80 ezer Ft. Garancia csak a kötelező 1 év.
A fizetőképeseknek meg más csomagajánlatok ( jó készülékek+ különböző szolgáltatás csomagok).
Ami biztos, ha jön a nyár, elkezd veszettül pörögni a topik. :)
Nem hiszem, hogy valaki is állította volna, hogy - hogy a te szavaiddal éljek - nagyon szuper az a kínai gyártású Daikin. Most már évek óta van a Daikinnak is belépő szintű lakossági készüléke, ami mégis lényegesen jobb minőségűnek bizonyul évek óta a koreai gyártók agyon marketingelt dömpingáron kínált gépeinél. Idén is lesz ilyen alap gép, ami semmi mást nem tud, mint a többi gyártó belépő modellje, és ha az eddigi évek gyakorlata folytatódik, akkor a minősége sem lesz rosszabb. Az árról pedig pont a Samsung szemszögéből beszélni nem annyira ildomos, köztudott, hogy mennyire komolytalan a Samu disztribúciójának árképzése, megbízhatatlan és átgondolatlan az árrés biztosítása a viszonteladók felé. Nem véletlen a számtalan, Samsungtól elforduló értékesítő cég, ami olyan márkák erősödésében is megnyilvánul, mint pl. a Gree, melyek minőségben is megbízhatóbbak és a piaci megjelenésük is korrektebb.
Aki Daikint akar, az fizesse meg. Ott az FTX, FTXS, FTXG sorozat, azok továbbra is változatlanul magas minőségűek és persze nem olcsók, ahogy eddig sem voltak azok. Akinek meg az olcsó kell, az veszi majd az FTXV-t, és elfogadja, hogy az Kínában készül. Ott, ahol az összes Samsung is.
A Samsung egy újragondolt beltéri egység szerkezet. Csodákat nem kell várni, a fő vezérlő panel még így pont úgy néz ki mint a régi. Ugye rendelni nem kellett így nem tudom hogy tök ugyan az-e.
Nekem eddig nem zizegett ha igen akkor megigazítottam a zizegőjét. A kültéri az meg ilyen, ezt tudja a Samsung kompresszora. Meg még egy pár más gyártó belépő kompresszora.
Én meg arra nagyon szuper Kínai Daikinra leszek kíváncsi ha már olcsóbb mint a Samsung. Az vajh az milyen lesz.
Gyűlik már a tapasztalat az új Triangle Samsung klímákkal. Az egy dolog, hogy telepíteni szívás, de egyre többnek a beltéri egysége zizeg, nyekeg, a kültéri meg pontosan olyan zajos, mint az eddigi Samu kültérik. Az áremelkedés nem igazán hozta a minőség növekedését magával. Továbbra is a japán gyártók termékei az ajánlottak. A koreaiak nem nagyon tudják átlépni az árnyékukat.
Kimegyek a szerbekhez vagy az ukranokhoz es veszek mideat vagy greet, unio bekaphatja, ok gar nincs, de akkor is bekaphatja. Kereskedo lennek oda rendelnek egy kontenerrel, szepen behozogatnam es szerelnem fel a melosoknak, egyszeru embereknek. :-)
Azért írtam, hogy lehetetlen. Nincs semmi jó megoldás. Az lenne az igazi, ha alapból megengedhetné az ember magának a minőséget. Na, de ez az idő nem most fog eljönni.
Itt nem is csak azzal van a probléma, hogy nem tud vagy akar inverterest venni, hanem csak azt olvassa ajánlásba, hogy minimum fujitsu és daikin, ha jót akar. A többit mindenki fikázza és nem ajánlja. Szegény usernek meg még a kedve is elmegy az egésztől amikor meglátja az árakat. Pedig csak annyit akar a többség, hogy hazaér a melóból tudjon egy kicsit pihenni. Elmegy az ember egy városnéző körútra /nem a rózsadombra és a villanegyedekre gondolok/ és mást sem lát, mint xy, nimbusz, genex, goldstar, midea, gree, lg és még sorolhatnám napestig a "márkákat". Én megmondom őszintén, pedig nem a gettóban lakom, de daikint, de még fujitsut se látok nemhogy a környékemen, de nagyon a város más részében sem. Ahol lakom a 60 lakásból 18 lakásban van klíma és valamelyikben 2 is. /pl. nálam és még 1 lakónál/
Ebből a 20 ból 2 lg, 1 samsung, a többi midea, gree, genex meg még rosszabb noname termékek.
Megértem a szerelőket is, hogy ilyenek forgalmazásába szerelésébe bele se vágnak, mert csak nyűg a garancia és a többi dolog, ezzel adnak teret az igen szidott és lenézett "idényklímaszerelőjózsibácsinak", aki nem biztos, hogy rossz munkát végez csak ugye, ha baj van, akkor nem találni.
Hogy mi lenne a megfelelő megoldás? Úgy engedném be ezeket a klímákat, hogy legyen megfelelő support, alkatrész utánpótlás. Ez lehetetlen??? Úgy érzem igen. :)
Mi a jó megoldás? Nagyon semmi.
Nem értek egyet a ráfizetéssel sem. Nálam, mint írtam havi szinten /csak a nyári hónapok, amikor kánikula volt/ növekedett 3-3.5 ezerrel a számla. Úgy, hogy hétvégenként amikor a gyerek is otthon volt, akkor 2 klíma ment. Nekem az az évi 9-10 ezer forintos kiadás jobban megérte, mint +200 ezerrel többet fizettem volna egy ajánlott inverteresért.
Oké, hagyjuk az álszenteskedést. Ma egy inverteres klíma, amelyik nem rugdossa a hálózatot, a kültérije nem akar leugrani egy idő után a tartóról, csendesebb, korszerűbb, annyiba kerül, mint pár éve egy on-off. És azért két hónapig tartó negyven fok feletti kánikulában már nem kétezer forint a havi fogyasztás/áramdíj különbsége. Elismerem, hogy akinek nem telik inverteresre - ami azért ma már nem luxus -, az kénytelen beérni egy olcsó, elavult on-offal, de azzal számolnia kell, hogy hosszú távon keményen ráfizet.
...És a megtérülést nem mindig az aktuális pénztárcában maradó papírdarabokra kell lebontani. Eléggé elszomorító a környezetünk, világunk rohamos tönkremenetele
Emlékeimben volt egy rezonafrekvencia szó. A Google nem találja. Mindennek van egy frekvenciaja amin remeg, ha nem akarod azt felerősíteni akkor ne rezonáltasd azon a frekvencián mert felerősődik. Ne mentelj hidon mert belengetheted. Ezért nem ajánlott a folyamatos szabályzás. Ki tesztelik hol nem remeg semmi és oda szabályzunk.
Autóknál is van szoftver ami akaratod ellenére nem engedi a kettőstömegű lendkerék váltási pontján forgatni a motort. Jellemzően 1500rpm körűl dieseleknél.
"És mi még mindig 3 sebességes ZUK/NISA -val akarunk közlekedni."
A ZUK-os hasonlat sántít, mert azok legalább 30 évesek. Ha viszont most is gyártanának ugyanolyat, és feleannyiba kerülnének, mint egy Merci Sprint, akkor sokan választanák. A félakkora ár 4 milliót jelent, és a trágyaszállításhoz elég a 3 sebesség is. :-)
A ventilátor fokozat lehet több ekkor is. Azonban a kompresszor a lányeg az inverteresnél. Az vagy megy, vagy nem megy.
Az invertereseknél a kompresszor 30-100% között - tudtommal nagyjából - fokozatmentesen szabályz.
Tehát pl. egy 5MXS90-es Daikin 5 körös 9 kW-os gépen van mondjuk 4 db 2,5-ös és 1 db 1,5 kW-os beltéri és csak a másfeles megy, akkor a kompresszor nem fog visszaszabályozni, hanem átmegy on-off-ba. D emégis lágyabban indul.
Az inverteresnek pedig 5-6-7 az álláson kívül. tehát ha jól van méretezve akkor sokkal kényelmesebb és kevesebbet fogyaszt.
Persze ha beteszel egy 3,5kW-os inverterest egy 10m2-es irodában nem fog vissza szabályozni 1 fokozatba. Vagyis Én még nem láttam olyan szoftverűt ami megtette volna.
De egy 30+m2-es nappaliban szépen beáll majd mindegyik.
Autóknál az automata váltok már 8-9 fokozatúak. És mi még mindig 3 sebességes ZUK/NISA -val akarunk közlekedni.
Persze a karburator fix arányú levegő üzemanyag keverés esetleg két torkú/kapilláris cső és TDI-CRDI-TCDI számítógépes befecskendezés / Elektronikus adagolás (EEV) nem is beszéltünk.
És a sima AC kondenzátoros motorok zajáról és fogyasztásáról a BLDC kefe nélküli egyenáramú csendes motorokról se.
Persze jelenleg Én se vennék inverterest de ez nem műszaki-kényelmi ok, hanem poli-dili-szárnyaló gazdaságnak köszönhető.
"Majd 10 év múlva lesz, amkor fájnak az ízületeid ;-)"
Kb. 21 évvel ezelőtt is ezt mondta faterom, amikor -10 C°-ban motoroztam télen. Na azóta 21 év telt el és semmi bajom az ízületeimnek. :) 7 éve van klímám. Van egy genexem meg egy gree-m. Mindkettő a legalja a klímáknak mégis teszik a dolgukat. Persze rendszeresen karban vannak tartva. Persze, ha pl. behal a genex, akkor biztosan inverteres lesz. A greenél is gondolkodtam az inverteresbe, de nekem nem adott volna annyi pluszt, mint amennyibe került.
"inverteres klíma alatt, tehát van összehasonlítási alapom. Persze ezzel nem azt mondom, hogy az inverteres nem jobb, de túl van ez is mint minden más misztifikálva."
A jó klíma a hideget vízszintesen, a meleget függőlegesen fújja be (swing funkció kivéve).
Tehát jól van beállítva az on-off, akkor nem fogsz lefagyni, mert plafon alá fúj.
"Én meg akár alhatok is egész éjszaka alatta és semmi bajom."
Majd 10 év múlva lesz, amkor fájnak az ízületeid ;-)
Dejódijó nemrégiben megjegyezte, hogy a semminél bármi jobb! MTZ traktorral is lehet dolgozni, de mennyivel jobb, ha van egy klimatizált, csendes munkagép ...
Trabantot és kis Polákot is látok az utakon, hogy használják őket, de azért egy 308-cas jóval jobb ezeknél, főleg az amiben digit klíma van és nem manuális!
A klímák között nincsenek milliós különbségek, de azért az amikor az on-offos klíma annyira kiszárítja a levegőt, hogy már belélegezni is kellemetlen és legszívesebben zokniban lenne bent az ember mert (tényleg) hideg levegővel tölti fel az alsólégréteget míg az inverteresről tudomást sem veszek ...
Nagy igazság a klímák terén is: a semminél bármi jobb!!!!!
Hát ... döntsön mindenki a pénztárcája és igény szintje szerint. :)
Nekem a 3.5 Gree-m /on-off/ a legnagyobb melegben úgy, hogy rá is süt a nap rendesen, max 1020 wattot fogyasztott, de általában 950-el beérte.
Én a komfort érzésben sem érzek különbséget, mert a melóhelyemen napi 8-10 órát vagyok inverteres klíma alatt, tehát van összehasonlítási alapom. Persze ezzel nem azt mondom, hogy az inverteres nem jobb, de túl van ez is mint minden más misztifikálva. És az emberek is különböznek valaki észreveszi a különbségeket valaki meg nem. pl. a testvérem nem bírja a klímát, egyből megfázik. Én meg akár alhatok is egész éjszaka alatta és semmi bajom. No offense! :)
Az on/off-fal az még a baj, hirtelen lórugás szerűen terheli a hálózatot, az inverteres szép óvatosan. És nem kell ecsetelni, hogy a családi házak, lakások ált. 16-25-32A összes rendelkezésreálló ampernál a lórugás milyen hamar leveri a biztit.
Ráadsául egy jó inverteres gép várhatóan 10-15-20 évet is elmegy (nyilván karbantartással), az on-off jobban elhasználódik.
DE tény: igények és pénztárca mérlegelés kérdése az egész.
De nem hiszem, hogy annyival olcsóbb egy On-off gép.
Inverteres, 3,5 kW-os mono Daikin masina is megvan áfával 300e körül. +szerelés
Véleményem szerint is fontosabb tulajdonság a fűtés, mint a hűtés képesség.
A ki-be kapcsolós/inverteres között hűtés szempontjából nem a fogyasztás különbséget emelném ki, hanem a jelentős komfort különbséget! Nekem volt és soha többé nem kellene on-off ...
Fűtés KÉPESSÉG szempontjából egyértelműen az inverteres a nyerő ...
Azért a fűtést sem árt beleszámolni. Mi márc. közepe óta nem használunk gázt és kb. naponta 50-100 Ft-tal olcsóbb fűteni árammal, hőszivattyús klímával, mint gázkazánnal (igaz, még nem zárt égésterű, kondenzációs kazánom van) hs kint kb. 5°C-nál melegebb van.
De elolvasnék szívesen egy ilyen on/off klíma adatlapját.
Szerintem a jellemző klímahasználat egyetlen hónap per év. Legalábbis én ennyit működtetem, esetleg másfél hónapig. Hasra ütve egy on/off klíma megeszik 5 ezer forintot 30 nap alatt, egy inverteres talán 2 ezerből kijön. Ez évi 3 ezer ft előny. Mikorra térül meg az inverteres felára?
"300.000-es árküszöb alatt (szereléssel együtt) ..."
Egy klímával nehéz lenne az elosztás miatt.
300 alatt talán mégis van megoldás(a képeket találtam a neten). Nézz szét ott is és ha úgy gondolod, hogy azok a gépek is megfelelnek akkor szereltesd fel
Hozzáértők segítségét kérem egy lakótelepi 74^m2-es három szobás lakás klíma architektúrájának megtervezéséhez 300.000-es árküszöb alatt (szereléssel együtt).
A lakásról annyit, hogy a szobaablakok nyugatra néznek összfelületük 14m^2. Mindegyik ablak védhető rolóval. Napnak kitett fal csak a szobaablakos. A falak vasbeton szendvicsfalak, amiben már összement a hungarocell.
Nem maradt a nyakunkon, friss beszerzés. Meg is leptek sokakat, az akcióval. Na majd túl éljük ezt is. És el kell ismerjük vannak nálunk ügyesebbek is. Vagy csak nem vagyunk elég bátrak a gumi jogszabályok/rendeletek feszegetésere.
Mert sokan arra játszottak, hogy bent tartják az olcsó gépet és majd nagyobb haszonnal adják tovább.
Az emberek ma már a gazdaságosan üzemeltethető berendezéseket keresik inkább, nem az olcsót... Lassan kezd "beérni" a piac, s az emberek is megértik, hogy pici pénzért alacsonyabb minőség, alacsonyabb szolgáltatás jár.
Azért ne az energiaosztályt nézd, hanem az EER-t, meg a COP-t megy ugyanezeket S-sel. Bár igaz, túl nagy jelentősége nincs, főleg, ha fűteni se akarsz.
Ahogy "klimakirály" is írta, a Gree Home verziója lenne, nem a Viola. Természetesen elég sokat böngésztem ezt a fórumot, meg mást is, a klímaszerelővel is beszéltem, de nekem nem megfogható melyik mitől lehet jobb... Mindkettő kínai, A+-os, állítólag ugyanolyan csendesek és megbízhatóak. Persze nem a japánokhoz viszonyítva. Most dobjak fel egy pénzérmét?? :)
Tetőtérbe szeretnék klímát, 1 kültéri + 3 beltéri egységgel. A szerelő, akitől ajánlatot kaptam, olyan megoldást javasolt, ami hűt és fűt is. Nekem csak hűtésre van szükségem, a fűtés felesleges funkció lenne.
Én laikus vagyok ebben a témában, ezért kérdezlek titeket: van olyan rendszer, ami csak hűt, vagy a hűtés-fűtés funkció együtt jár, nem szétválasztható?
Sziasztok! Két 3,5kw-os készülék közül kellene döntenem, de nem igazán tudok. A csendesség, az energiatakarékosság és a megbízhatóság lennének a főbb szempontjaim, árban pedig pont eddig a szintig tudnék elmenni. Tényleg kiváncsi lennék, hogy Ti melyiket vennétek, ha magatoknak vásárolnátok? Vagy itt már teljesen mindegy? A készülékek:
MIDEA MS11MU-12HRFN1 3D OASIS + MOC1-09HFN1-QRD0GW
Látod erre én is kiváncsi lennék. Régen még lehetett képet beszúrni kűlső szerverről és így mérni tudtam a postjaim megjelenési számát és usereket követni is és 1. voltam "klíma" szóra akkor nálam többen landoltak. De azóta sok bit elhaladt az interneten. :-)
A klíma a hálószobák szintjén lenne, de a nappali falán. A nappali ugye teljesen nyitott, felette nincs emelet.
A szigetelés rendben van. Az első nyáron, mintha légkondi ment volna, hiszen egy hónapos volt a ház. A következőn már jóval melegebb volt. Nem elviselhetetlen, mert a meglévő ereszek annyira szélesek, hogy a nappaliba csak este süt be a nap. Egyébként mindenhol baromi világos van. (Télen viszont 10 fokos fűtés mellett 18-20 fok is van a nappaliban, mert a nap alacsonyan "jár") Benapozás szinten nagyon jó az épület.
Inkább a felső szinten van meleg nyáron is. Pedig a tető részen is szigetelt.
(Ez most még csak nyaraló, ahova lenne a klíma, később lesz lakóházként használva.)
Elfogadható megoldást (ami a valósághoz a legközelebb áll) tényleg csak akkor lehet adni, ha látja az ember....már a ház hőszigetelési megoldása is befolyásolhat egy ajánlást.... (Dryvit vastagsága, rögzítés módja)
Aki ilyen profi módon "tálalja" az igényeit, az mindenképp megérdemli azt, hogy korrekt választ kapjon a kérdéseire...Jelenlegi gondom az, hogy nekem sokkal több kérdésem lenne, mint ami itt részedről felmerült, elhangzott...a másik probléma az, hogy "szerelő" vagyok nem üzletkötő, ezáltal sem telefonon, sem mailban nem tudok korrekt ajánlatot adni a felmerülő igényekre.
Megoldás: mailos egyeztetést követően x + y Forintért kimegyünk a helyszínre, és pár kérdés és bámészkodás után megtesszük tétjeinket az általunk jónak tartott megoldásra.
Dr Klíma ....aki linket nem rakhat ki, mert ejnyebejnye:)..de nevemre kattintva talán lesz egy kiindulási pont
Hidd el, hogy egy "feszülő" csőkötésis tud érdekes zajokat produkálni.
Én azt mondom, hogy a 10 es skálán egy 6-7 egységnyit tud rontani a rossz telepítés a gép zajosságán. Nemsokára javítgatunk (zajcsökkentés) tavaly valakik által , tetőre szerelt klímáknál, majd készítek video-t, ha én is ott leszek...
Bár most hogy "feljelentett" egy kedves forumozó az "önreklámozásom" miatt, lehet hogy kicsit szerényebben adom majd elő a segítségnyújtást és hobby ügyeletes okoskodó leszek....vagy ki tudja:)
Hangteljesítmény és hangnyomásról érdemes beszélni, de szét kell választani a két dolgot...bár némelyik gyártó régebben(?), véletlen nyomdahibát követett el az adatok közlésekor.
A hangteljesítmény az amiről érdemes beszélni, hisz azt lehet korrektabban összehasonlítani.
Első sorban nem a hangteljesítmény a fontosabb, hanem annak frekvenciája, mely főleg egy inverteres gépnél nem állandó...
Adott egy GALÉRIÁS ház, ahol van a földszinten van kb 30 nm-es L alakú nappali-konyha A nappali felett nincs beépítés, a legmagasabb pontján kb 5 méter. A nappalira a galérián keresztül rá lehet látni. A galériáról nyílnak a a hálószobák.
Egyébként tegnap 2 szerelő adott ajánlatot.
Az első azt javasolta, hogy a 10 nm-es hálószobákba legyen 2,5 kW/szoba, illetve egy a nappali-konyha részbe, aminek a belmagassága 5 méter egy 3.5 kW-os.
Itt arra gondoltam, hogy a kis szobákban nem fogom tudni úgy irányítani, hogy ne az ágyra "csapódjon".
A következő ajánlotta az említett nagyobb teljesítményt. Vele meg az volt a bajom, , hogy ha a nappali legmagasabb pontjára, ahova fel lehet szerelni, kb 3,5-4
méter magasra akkor a nappaliban biztosan tökéletes lesz, de az az érzésem, hogy a hálóban meleg lesz. A beltéri egység és a hálók ajtaja 90 0-os szöget zárnak be.
Az oldalfaltól kb 1,5 méterre lenne maga a berendezés.
Azt mondja, hogy úgy fordítaná a lamellát, hogy a szobákat is érje. Azt hittem eddig, hogy fel-le irányban lehet elfordítani a lamellákat. De, ha el is lehet fordítani jobbra -balra, akkor is úgy érzem, hogy nem nem zárna be olyan szöget a lamella, hogy a szobák ajtajáboz vigye a hideget. Illetve a galéria üvegkorlátja (nem teljesen zárt) a levegő útjába esne.
A piros vonal a nappali oldala, a sárga a galéria korlátja, a kék jelzés a klíma helye, a zöld pedig a terezett+ tető. Maga a tervrajz -kissé lecsupaszítva - a felső szint.
Ez pedig a ház oldalról nézve. A kék a klíma, a zöld pedig a tervezett + tető.
Végül is az első rajzon látszik, hogy a klíma a terasz felőli oldalon, de a ház tetején -illetve csak a nappali fülé esik.
Annyira nem bonyolult a ház, csak más mint a megszokott.
"3-5m távolságból már nem zavarhatja a pihenésed egy jó kültéri egység, jó telepítés esetén... "
Doki! Áruld el nekem légyszíves, hogy a csendes kültéri hogy lesz hangos? A szerelő felteszi a konzolokat a helyükre, a kültérit ráteszi a gyári gumibakokra(kb. 15-20 centire a faltól), beköti a csöveket és tádáááám már mehet is a klíma! Tehát mit kell elkövetnie egy szerelőnek, hogy egy kimondottan csendes (nekem a LECA kültéri nagyon csendes) kültériből ordító vadállat váljon?
laikus vagyok, de klímatulajdonos. Soha nem szerelnék klíma kültérit oda, ahol amúgy pihenni szeretnék, pláne nem 4,5 kW-ost. Fujitsu LECA-m van, 2kW-os, állva szokták körbetapsolni, hogy milyen halk, és az is, ha visszaszabályozta magát, de még azt se raknám terasz közelébe.
Aztán lehet, hogy majd a profik majd mást mondanak.
Május hónapban fel fognak szerelni nálunk egy 4,5 kW-os klímát. A kültéri egysége a terasz fölött lenne, úgy kb 5 méter magasságban. Éppen ezért a kiválasztásnál szempont lenne az is, hogy ne legyen nagyon zajos.
Milyen megbízható készüléket ajánlanátok? Árban valamilyen középkategóriát céloznánk meg.
Ha szállítók nem dobálnák a gépeket akkor nem lenne semmi gond. Van amelyik gép jobban bírja a dobálást van amelyik kevésbe. A gyárban mind csendes meg az euroventhez is gondolom úgy viszik kézben fehér kesztyűben.
Volt egy pár gép amit vissza kellett küldeni annyira el deformálódtak a csövek, pedig külsérelmi nyom nem volt.
Klíma vásárlás előtt állok, szeretném kikérni a hozzáértők véleményét a választást illetően.
A két klíma:
Fujitsu General 2,5kW ASHG09LLCA/AOHG09LLC; (A++/A)
Toshiba AvAnt 2,5kW RAS-107SKV-E5/RAS-107SAV-E5; (A/A)
Árban nincs különbség a kettő közt. Papíron a Fujitsunak jobb paraméterei vannak. (azt nem tudom persze, hogy valós körülmények között is kisebb fogyasztású-e). Esetleg megbízhatóság terén melyik a jobb készülék?
Ha a klíma normálisan van használva ( pl. főzés közben nem hűtünk vele) egy lakásban gyakorlatilag sosem kell hozzányúlni, csak az előszűrőt kell portalanítani-lemosni a fürdőszobában ...
Nem tudom milyen gépről van szó, de nálam az LG alá Dejó adott nagyon puha kompresszor gumibakokat. Ez már majdnem megoldotta a falra átvitt kompresszor "morgást". A végső megoldást a konzolok (tetőléccel) egymáshoz rögzítése oldotta meg(van itt fent kép róla valahol). A konzolok végei meglehetősen kilengtek, ezzel felerősítették a kompresszor vibrációját. A twin rotary kompresszoros gépeknek nincs párjuk ...
Hát Feri, én nem vagyok biztos benne, hogy ez a zaj, amit a kültéri produkál "normális"nak tekinthető.
A kollégád berakott most egy másik gumibakot, de őszintén szólva ennek nagyon csekély hatása van a problémára.
A kültéri továbbra is zavaró mértékben hangos. Az egész házban hallható "morgás" rendkívül zavaró ott, ahová azért megyek ki a városból, hogy csendben és nyugalomban lehessek.
Kollégád említette hogy van márkaszervize ennek gépnek. esetleg ők nem tudnának valamit kezdeni a problémával?
Azt tessék megérteni, hogy a "gyengébb" meo miatt egyes gyártóknál a berendezések nem "klónozott gépek" ......magyarán amit a délelőttös műszak csinál, az lehet hogy hibátlan készülék, de dél körül, korgó gyomorral már lehet hogy csak "összehányják" a készüléket a gyárban.
Nekem 2009-ben volt olyan LG art cool telepítésem, ami a délelőtti telepítésnél kifogástalan berendezés volt (japán gépet megcsúfító csendes)...és ugyanaz a típusú készülék a délutáni szerelésnél már zörgött...
Nem véletlen, hogy akkoriban oly mértékben kiábrándultam az LG készülékekből, hogy a mai napig nem merek visszatérni...és nem 1 alkalommal történt meg, sajnos a végefele elég gyakori volt
Oké. Tehát nem árulják el a Japánok hogy az Ő gépük miért csendesebb. ;-) Igazuk is van hogy nem árulják el mert 40 felett úgy is mindegy az a pár dB(A). 40 alatt meg nem érdekeli az emberfiát a meleg. :-)
A lamellék közötti távolságon át a biztonsági rács alakján túl még sok-sok minden meghatározz, hogy mekkora "szélzajjal" működik a készülék ....és nem keveset tud rontani egy rossz telepítés még egy jó klímánál is
..."Fujitsura 10 év garanciát ad a gyártó/forgalmazó évi 2 karbantartással.
Ez a karabantartás elegendő munkalapon vagy kell hozzá szla?..."
Kell a számla, hisz azzal tudod hitelesen igazolni....tudod, munkalapot bármikor bárki tud írni, akár visszamenőleg is (a magyar ember már csak ilyen)....de Önmagában a számla kevés, a szakembernek is tudnia kell, hogy mihez nyúl és mit csinál
.."Illetve még egy + kérdés: Honnan tudom, hogy az adott klímaszerelő aki telepíti a Fujitsu klímát jogosult -e a garancia kiadására?Itt (mint pld a samsungnál) elérhető az adott típus szerelésére jogosító igazolvány, amit a Fujitsu (vagy a forgalmazója) ad a szerelőnek?..."
Igazából azt kellene megnézned, hogy az adott szerelőnek van -e érvényes kék kártyája.
Azt követően azt kell megnézned, hogy az a cég akinél ez a kék kártyás szerelő dolgozik, annak a cégnek van-e klímaszerelésre jogosultsága (cégképesítés).... azt követően még azt is meg kellene nézni, hogy az adott cégnek (aki beüzemeli, garanciát adja), van-e hűtőközeg vásárlási jogosultsága....
Ha ez mind rendben, akkor pedig azt is meg kellene vizsgálni, hogy hogyan szerelnek....
...és az sem baj, ha az adott szerelő rendelkezik hűtőközeg szivárgásra feljogosító vizsgával
Sziasztok! Köszönöm Mindenkinek a válaszát. A kapott postokból kiderül és megerősítettétek, hogy maradjon a Fujitsu.
Még egy kérdés... garancia...
Fujitsura 10 év garanciát ad a gyártó/forgalmazó évi 2 karbantartással.
Ez a karabantartás elegendő munkalapon vagy kell hozzá szla?
Illetve még egy + kérdés: Honnan tudom, hogy az adott klímaszerelő aki telepíti a Fujitsu klímát jogosult -e a garancia kiadására?Itt (mint pld a samsungnál) elérhető az adott típus szerelésére jogosító igazolvány, amit a Fujitsu (vagy a forgalmazója) ad a szerelőnek?
Amikor pár évvel ezelőtt felmentem Csepelre az egyik fórumtárshoz, nála egy Yungfrau gép volt telepítve. A kültérije gyakorlatilag rezgés és zajmentes volt. A beltérinek viszont egyre erősebb "műanyag" hangja volt a második fokozattól felfelé (csak úgy mint a LECA beltérinek). Pár percel később máshol megtekintett 300e+Ft-os Etherea-nak jóval csendesebb volt a beltérije, annak ellenére, hogy több levegőt mozgatott meg, a kültérije viszont remegtette a falat ...
Szia! Mindenképpen a japánt vedd, lényegesen jobb minőség, minden más csak mellébeszélés. Zajszintben a Samsung soha nem volt egy nagy király, és ebben az új háromszög klímáik sem jeleskednek, hiába a szép katalógusadatok. A héten már kellett visszamennünk egyhez, ami zajosabb volt, mint azt az ügyfél szívesen hallotta volna. Ki is derült, hogy semmi hiba, egyszerűen ilyen a gép. Szóval továbbra is japán klímát vegyenek. Jelenleg nálunk a Samsungnál minimálisan drágábban már Mitsubishit kapsz, ami az igazán csúcsminőség. Jövő héten érkezik a Daikin új gépe is, a Samsungnál az is jobb minőség.
Érdeklődj az elérhetőségeim valamelyikén, és keresünk valami jó megoldást.
Az előző Indesit hűtőnk sokkal hangosabb volt, de valahogy mégsem tűnt fel ha ment. Az új hűtő annak ellenére, hogy a kompresszor munkazaja alig hallatszik, az alacsony ( kb. 40-50 Hz) frekvenciás búgás miatt, nagyon zavaró tud lenni. Folyamatosan nyomja az ember agyát az alacsony frekvencia ...
Szóval Dokinak igaza van! Ami egy bevásárlóközontban sokkal hallkabbnak tűnik, előfordulhat, hogy a lakásban elviselhetetlen zajforrásként fog működni éveken át ...
On.
Télen a kültéri lefagyásakor a Daikin produkál ilyen alacsonyfrekvenciás anomáliát.
Mivel en Szlovakiaban elek, igy csak az itteni arak figyelembevetelevel irhatok velemenyt. Nalunk olcsobb klimaval futeni, mint gazzal. Termeszetesen egy jol szigetelt hazikot futok klimaval.
Lehet, de csak nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon indokolt esetben. Én még eddigi pályafutásom alatt 1990-óta 1-et sem tettem. Persze alkalmazottként, pláne mióta van ez az EU mizéria hogy a pályázat szent írás. Csak fogom a fejem amiket látok/javítok/gányolok.
Na egyszerűen a szabad levegőnek kell leadni a bentről kiszivattyúzott hőt. Az hogy most süti a nap a klímát vagy nem irreleváns oldalfalon. Lapos tetőn ott ,már más a szituáció ott egy pláza közepén a tetőre ledobott klíma az már inkább egy belvárosi tető fólia nélküli 150 éves 6 méter magas padlás.
Nekem ott van a kulteri, de en csak futesre hasznalom a klimat, igy jol mukodik. Hutesre valoban nem ajanlott, amennyiben nem az eszaki oldalon lesz es ugy kialakitva, hogy kintrol juthasson friss levegohoz. Szerintem. En is csak felhasznalo vagyok.:)
Próbáltam a keresőt használni, de úgy tűnik még gyakorolnom kell mert nem jutottam eredményre...
Egy másik topikban emlitették, hogy valaki átalakitotta a hagyományos klímáját vízmelegítésre. Melyik fórumtárs volt az "elkövető"? Kinek a hozzászólásai közt kell kutakodnom, ha érdekel az átalakítás elmélete/gyakorlati kivitelezése/azóta észrevett tapasztalatok?
Hívni akartalak, de -én suta- elhagytam a számod. (Még régi telefont is előhalásztam, de azokban sem lelem.) Ha megkérhetlek, csörgess már meg légyszi. Fel sem veszem, hanem visszahívlak.
Köszönöm.
A számom: vodafos / IX-IV-VII-V-I-IV-VIII. Ez lehet meg neked annó-ról.
A Samsung, Midea, Fujitsu hármas közül azért nem olyan nehéz kiválasztani a Fujitsut, hiszen az egyetlen japán gyártó a három közül, és a kínai, koreai, nem igazán versenyezhet vele. Viszont a teljes igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy azért vannak még más gyártók is, melyek magasabb kategória, mint a Fujitsu - Daikin, Toshiba, Mitsubishi. Persze ezek drágábbak is általában. Ha a 200 ezer körüli kategóriában maradsz, akkor a Fujinak is a csak a belépő modelljét kaphatod meg, és a belépő modell minden gyártónál a legalacsonyabb kategória. kb. 300 ezernél kezdődnek a komfortosabb, szebb, minőségibb darabok.
kis segitseget kernek klima valasztas ugyeben. Lehet mar volt ez a tema (Sot biztos) de gyorsan visszalapozva nem lattam :)
hol lehet obiektiven tajekozodni klimak ugyeben. FOleg arrol hogy melyik markat erdemes valasztani ?
Ugy tunik nekem mintha a kulonbozo gyartok szinte ugyanabban az arban lennenek azonos parameterek mellett ...
35m2-re nezek inverteres klimat, a kb "masodik" zajszint kategoriaban, ergo olyan 200-250 kozott vannak a "listaarak" persze ebbol meg jon lefele kedvezmeny... Csak egy referencia amiben gondolkozok
Igen a Dimarson fixes. A számlája szerint 2008-ban vásárolták, azaz kb. öt szezont futott. Nem tudom még mennyi van benne, de most tökéletesen működik, már amennyire egy ilyen csúcsgép képes:)
Sajnos azt nem tudom vállalni, hogy Pest megyén kívülre ezt a gépet feltelepítsük, vagyis neked nem érné meg.
Kicsit gáz, de elnéztem a Samsungot, ez még a MAX inverter. Nem mintha számítana a különbség, de azért tudni kell. Ára kerek. Ha érdekel, csörgess meg hétfőn.
Nehéz az almát a körtével, aztán mindezt a szilvával is összehasonlítani. A Panasonic alapgépe a mi tapasztalatunk szerint elég üzembiztos, de viszonylag hangos a kültéri, eléggé sípol az inverter. A Gree szintén megbízható, de ott azért több a meghibásodás, a múlt héten sikerült beleszaladnunk egymás után két panelhibás készülékbe is (új). A Fujitsu az igen jó darab, de a máasik kettőnél kisebb teljesítményű, tudni kéne, hogy elég lesz-e oda, ahová szánod.
Talán a váltószelepes megoldással működne...párhuzamos kondenzátoros üzemmód (fűtésben) nem sok jót jósolok előre, hisz vagy sok, vagy kevés hűtőközeged lesz a rendszerben. Szerintem ez itt innentől erősen off, így talán máshol kellene folytatni a gondolatmenetet...bár én messzemenőkig ellenzem az efféle "kísérletezgetéseket"
Ami leginkább b@ssza a csőröm, hogy a klíma szoftvere mit szól. Pl.:
1.
Ha a vízkör HCS-jén megállítom a vízkeringést, akkor (fűtéskor) az összes gáz a beltériben fog kondenzálódni, mint természetszerűleg. Ez ugye volna a gyári alapeset.
2.
Ha a vízkeringés nagy, akkor jelentősen fog működni a HCS "gázfelvétele" és kevés marad a beltériben történő kondenzációra.
Ez esetben arra gondolok, hogy a beltéri csövein lévő gáz-hőmérséklet érzékelő szenzorok azt hiszik, hogy nagy a hőelvétel és ezért megsergetik a kompresszort. Vagyis épp rányomják a fűtésteljesítményt, ami ekkor pont a hasznomat szolgálja.
A Daikin FTXN35/RXN35 gépet viszem, meg ha publikálsz árat a Samsung Maldives 3,5-re, akkor lehet, hogy azt is.
Az egyikből levegő-víz hőszipka lesz, kombinálva a saját beltérijével (a beltérivel párhuzamosan kap 1 lemezes hőcserélőt is, hogy gyors is legyen, meg vizes is). Nyilván a samu lesz a próbaalany.