Keresés

Részletes keresés

Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1659

úgy beszélsz mintha ez valami kampányvideó vagy reklám lenne...

nem hiszem,hogy ilyen célból csinálták,szerintem inkább inspiráló

Előzmény: Törölt nick (1657)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1658

fura hogy neked ez jön le belőle...

 

Előzmény: Törölt nick (1657)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 1657

Igen, valóban ugyanazt néztük.  Mindkét video igyekszik hatást kelteni, ez tény.

Üdv. G.

Előzmény: Sanat Kumara (1656)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.11 0 0 1656

a srác aki nem tud beszélni és járni....

biztosan ezt nézted,tudom sokaknak ez szörnyű vagy nemis tudom milyen,de nekem szép,mert ahogy nézem az apát,ahogy annak ellenére,hogy nem sportoló maratonokat fut le meg triatlonokat stb. a fia kedvéért és ahogy nézem a fiút ahogyan már nemis abban a tolószékben ül hanem repül az gyönyörű

 

 

Előzmény: Törölt nick (1655)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 1655

Lehet, hogy nem ugyanazt néztük? Leírnád, hogy mi a két történet röviden?

 

Előzmény: Sanat Kumara (1654)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.10 0 0 1654

mire gondolsz?a videókra?

szerintem csodálatosak...

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1652)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.10 0 0 1653

 

  Szia!  Jó, hogy Te is "létezel" ismét :)  Voltál hétvégén?

Előzmény: Törölt nick (1652)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.10 0 0 1652

szervusz kedves Sanat Kumara, engedd meg, hogy provokáljalak....hogyan jönnek ezek a sztorik ide?

Üdv. G.

Előzmény: Sanat Kumara (1650)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.10 0 0 1651

  Szia!  Nekem a második jött be csak: megrendítő...

 

 

Előzmény: Sanat Kumara (1650)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.06.09 0 0 1650

be is néztem sziasztok!:)

pár hozzászólással lejjebb beraktam 2 linket nézzétek meg sorban ha még nem tettétek meg!

nem tudom leírni az érzést amit érzek miközben nézem...

 

Előzmény: Mirdad (1648)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1649

Van Judas Evangeliuma topik, de miert a politikanal, nem tudom.....

de több topik is van rola, majd oda lehet betenni valamit belöle.

 

Biztos ereztek a National G.-nal, hogy a nepet le kell csillapitani a Da Vinci kod miatti

"erzekenyseg"  miatt :))  Ezert adtak ki egy teljes szövegforditast szenzaciohaj-haszas nelkül meg "hivatalos" kutatok eredmenyeit.

 

Ja, most az a sláger. Eddig a Tamas Evagelium volt a legismertebb ilyen apokriph.

hello

Előzmény: Mirdad (1648)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1648

 

  Szia!

 

  Teszünk róla :) Miújság Veled? Reméljük benéz majd Sanat Kumara, Semmiágánülszivem-Zoli, abafa, stb.

 

  A mesével kapcsolatban: Rúmi mellett a másik híres szúfi bölcs, Szuhrawardí is

teljesen hasonló szellemiségben írt. Ha elolvasod a belinkelt cikket, megtalálod őt is,

és a Pentagram jó cikkeiben idézik ezeket a "klasszikusokat". Látható, hogy

az "izmusokat" csak mi alkotjuk, különösen a köztük lévő határokat, de ha a mondanivaló magvát nézzük (lelki szemeinkkel!) akkor bizony rácsodálkozunk, hogy

ugyanarról beszélnek nekünk sokszor több ezer év, és kilóméter távolságra egymástól!

 

  Más: megvettem a Júdás Evangéliuma c. National Geographic-könyvet.

Komoly tanulmányok vannak benne, a teljes apokrif fordítás mellett, érdemes megnézni!   Üdv!

Előzmény: chlodvig (1647)
chlodvig Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1647

:)) Szellemes! Remeljük megint beindul itt az elet.....

tegyünk rola:)  hello----

Előzmény: Mirdad (1646)
Mirdad Creative Commons License 2007.06.07 0 0 1646

 

  "Dschalal ad Din Rumi (1207-1273), szufi mester értette annak művészetét, hogy képek, anekdoták, mesék és spontán gondolatmenetek segítségével sokrétűen és mélyrehatóan írja le az igazsághoz vezető ösvényt. Mesnevi című – versekből álló – átfogó művében a kis és a nagy háborúról beszél. A nyúl és az oroszlán meséjében arra utal, hogy a belső ellenség sokkal nehezebben győzhető le, mint egy külső. Így inti olvasóit: Adj túl szamárfüleden, s szerezz helyette új füleket, mert egy szamár nem képes ezt az előadást megérteni.


  A nyúl és az oroszlán története

  Az állatok egy szép mezőn éltek. Kínozta azonban őket az oroszlántól való félelem. Meggyűlölték legelőhelyüket, mert állandóan ott ólálkodott a ragadozó, hogy valamelyiküket megölje. Cselhez folyamodtak hát. Az oroszlán elé álltak, és azt mondták: „Minden nap hozunk neked élelmet – amit csak kívánsz.” Némi huzavona után végül is egyezségre jutottak ellenségükkel. Ettől kezdve egy-egy állat minden nap az oroszlánhoz ment, hogy az megegye őt. (Rumi ezeket az állatokat a fatalizmus követőinek nevezi.)
Egy napon a nyúl került sorra, ő azonban így szólt: „Meddig kell még tűrnünk ezt a jogtalanságot? Adjatok egy kis időt, hogy éles elmém megmentse az életeteket.” Miután meggyőzte tervéről a tétovázó állatokat, lassan elindult az oroszlánhoz. Amikor az késése miatt dühösen kérdőre vonta, a nyúl azzal a történettel rukkolt elő, hogy egy másik oroszlán tartotta őt fel az úton, és barátját – egy másik ‘finomságot’ – túszként magánál tartotta. A nyúl előadta az oroszlánnak a beszélgetést, amit állítólag a másik oroszlánnal folytatott: „Azt mondtam neki: a királyok királyának szolgái vagyunk, a fenséges udvar csekély szolgái. Mire ő letorkollt: A királyok királya? Ki lenne az? Szégyelld magad, hogy jelenlétemben említed ezt a jöttment senkiházit!”
Az állítólagos vetélytárs által tanúsított megvetés felkorbácsolta az oroszlán dühét, s követte a nyulat, hogy elűzze ellenfelét. A nyúl egy mély kúthoz vezette. Amikor az oroszlán áthajolt fölötte, saját tükörképét látta a kövér nyúléval együtt. Dühtől forrongva ugrott a csapdába.
Rumi hozzáfűzi: Beleesett a kútba, melyet saját magának ásott, mert saját gonosz cselekedetei szálltak vissza rá. Saját tükörké­pét tartotta ellenségének: saját maga ellen rántott fegyvert. Ó, az a sok rossz, melyet másokban látsz, önnön természeted tükröződése!


  „Szálljunk a benső harcba”

Amikor a nyúl beszámolt ravaszságának sikeréről, az állatok magukon kívül voltak örömükben. De a nyúl óva inttette őket, s nemkülönben Rumi is az olvasót: „Térjetek magatokhoz, és ne örüljetek túlzottan, mert egyszer rátok is sor kerül. Függtök ettől a változástól, ne tegyetek úgy, mintha örökre szabadok lennétek! Mert csak akiknek birodalma túl van a változáson, azoknak verik meg a hét bolygó dobjait.”
Rumi hangsúlyozza, hogy a megszabadulás, a belső ellenség legyőzése sokkal nehezebb: „Ezen ellenség megölése nem értelem vagy intelligencia dolga: a belső oroszlán nem sétál bele a nyúl csapdájába. A külső háborúból megtérve el kell kezdenünk a belső harcot.” Az oroszlán tanmeséjét a következő szavakkal zárja: Az az igazi oroszlán, aki legyőzi saját magát."

 

  Forrás: Pentagram folyóirat, 2002/4.   http://lectorium.hu/pentagram/cikk/763

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1644

Megjelent, kapható május 31-től a könyvhéten:

 

 

 

"Benedek Szabolcs regénye a végső válaszokat hajszoló embernek és történelmének talányos korszakaira, sorsára kérdez - és a kérdések sorsára is rákérdez. Szerb Antal prózaeszményének e mai, tüneményes "reinkarnációja" igazi bravúr, amely a "rózsakeresztes testvériség" megszállottainak történetét követve egyedülálló prózaírói invencióval képes megmutatni, hogy az illúzió, a sejtés és képzelet, "tanulóéveink káprázata" miként szabhat végül medret, adhat némi értelmet az életünknek. Ok és okozat, világ-átalakító hit, építő és romboló szenvedély, ráció és érzelem, generációk sorsa kavarog ebben az országokon és évtizedeken átívelő történésfolyamban, amely széles öleléssel fogja mondatok hálójába a csodát: a szabályozhatatlanul habzó életet." (Szávai Géza)

(ISBN: 978-963-7265-64-8 216 oldal, kötött ára: 2420 Ft.)

Sanat Kumara Creative Commons License 2007.05.25 0 0 1643

Sziasztok újfent!

 

1-http://www.youtube.com/watch?v=KgqydV1O4gA&mode=related&search=

 

2-http://www.youtube.com/watch?v=8gm7XwtIJdM

Mirdad Creative Commons License 2007.05.23 0 0 1642

  "Amott" válaszolsz Babi - HOLott? :)  Beszélgessünk itt, ha már itt kezdtük.

 

  Az újjászületéssel kapcsolatban ide is beírom azt a Bob Dylen idézetet, amit a

"babujaju-topikba"  télen, és tetszett nektek:

 

     "Aki nem azon dolgozik, hogy újjászülessen, az saját halálán munkálkodik."

 

                                  Bob Dylen

 

     Szija, Üdv: Péter

Előzmény: babi :-) (1640)
Eperkutyus Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1641
Előbb templomosok, most rózsakeresztesek..

benézek már akkor a szabadkőműves topic-ba is :)))
babi :-) Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1640

AMOTT válaszoltam Neked Mirdad!

Előzmény: Mirdad (1639)
Mirdad Creative Commons License 2007.05.16 0 0 1639

  Szia Kedves Babi, egyetlen kérdésedre "tömegek mozdulnak meg!" :)

 

  Végül is teljesen érthető szerintem, hogy "ahhoz, hogy újjászülessünk, előbb meg kell születnünk..."   Ahogyan Barátocska is írta: a "testbe záratott lélek" (még nem az újjászületett!), ősi, többek között gnosztikus felfogásában is, a testben születettségünk az "alap". A testünk az "evilági jármű", a "hordozó", melynek sorsa 100 %-osan megpecsételődik egyszer: elenyészik - ugyanez a lélekről, (az újjászületettről!) nem mondható el.

  Remélem jól vagytok! Üdv!

Előzmény: babi :-) (1630)
szuperferko Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1637
Miert nem kerdezted meg a papot, hogy szerinte o, hogy ertette?
Előzmény: babi :-) (1630)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1636
'AMOTT' válaszolok Neked!
Előzmény: Barátocska :) (1634)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1635
Nem direktben Rád gondoltam, hogy leszólnád - elnézést, ha így értődött -, általában véve mondtam.
Előzmény: Barátocska :) (1634)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1634
Szerinted én leszóltam? Éppen védem.

És még csak nem is beszéltem holmi reinkarnációról, ez a magyarázat a keresztény hitvilágba is bôven beleférhet így.
Előzmény: Törölt nick (1633)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1633
Egy pap nagy nyilvánosság előtt csakis olyat mondhat - legalábbis optimális esetben - amit a hite és a vallása számára előír. Ilyesmiért pedig nem bölcs és nem is illendő leszólni. Egyikünk se tudja, kinek van igaza.
Előzmény: Barátocska :) (1632)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1632
És mi van akkor, ha úgy értette, hogy a lélek újjászületése a fizikai testben átélt tapasztalatok függvénye?

Hiszen mindannyian egy irányba tartunk, s nyilván nem véletlen, hogy a lelkünk testbe van zárva. Talán arra gondolt, hogy egész életünkben azt tanuljuk, hogyan tudnánk lefejteni, feloldozni testünk ajtajáról azokat a zárakat, amik a lelkünket "fogva" tartják. Persze, kissé szimbolikusan fogalmaztam, de talán érthetô, mire gondolok.

Tehát arra gondolhatott, hogy szerinte a lélek újjászületése nem biztos, hogy lehetséges volna azok nélkül a próbatételek és tanulások nélkül, amiket csak a földi születés tapasztalatán keresztül lehet megérteni.

Persze, kíváncsi vagyok Mirdad válaszára, ez csak az enyém :))
Előzmény: babi :-) (1630)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1631
Szerintem ezt metaforikusan értette, nem kell egyből lehúzni róla a keresztvizet.
Előzmény: babi :-) (1630)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1630

Mirdad, majd ha visszajössz, akkora lenne egy kérdésem...

Ma mondott valaki egy mondatot, ami fölött gondolkodom. A mondat igy szólt:

 

'Ahhoz hogy ujjászülessen valaki, elôbb meg kell hogy szülessen.'

 

Itt ma van anyáknapja, s ezzel a gondolattal az anyákról, az anyaság szerepérôl akart valami hatásosat mondani. Ami persze emberileg becsülendô.

 

Én ezzel a gondolattal egyáltalán nem értek egyet. A születés amire itt ez az ember gondolt (egy pap volt!), a testre vonatkozik. Az ujjászületés azonban nem a fizikai testre vonatkozik. Valamit ez az ember nagyon félreért. S emberek tömegeivel hiteti el. Mi lesz ennek az embernek a sorsa? Vagy tudatlanságból koveti el a hibát, s elnézô lesz vele a Teremtés?

 

Kétve hiszem ezt...

 

Te mit gondolsz errôl?

 

 

Előzmény: Mirdad (1627)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1629
szivesen beszélgetek Veled ha akarod és elfogadod
Előzmény: homokoraxx (1624)
babi :-) Creative Commons License 2007.05.13 0 0 1628

Szija! :-)

Jó látni hogy Vagy!

Előzmény: Mirdad (1627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!