Keresés

Részletes keresés

adrus28 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 1105

Kedves Lakótársak!

 

Várhatóan most hétvégén ill. a jövő hétvégén fogunk költözni, így az ebből adódó

fúrás-faragás és egyéb kellemetlenségekért előre is elnézést kérünk! (B ép. III./50)

 

 

Adrienn

.Katka Creative Commons License 2009.06.10 0 0 1104
Szia! Tegnap végül is sikerült kulcsot kapnom, nem volt egyszerű de megvan :)))
Előzmény: cili7 (1096)
sasha11 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1103

Nem terheli visszamenőlegesen a július elsejétől megemelkedő áfa az új lakásvásárlókat - cáfolja a Pénzügyminisztérium a Napi Gazdaság kedden megjelent információit.

 

"Amennyiben a vásárló az  új lakás beszerzéséhez kapcsolódó előleget június 30-ig kifizeti, s az eladónál azt jóváírják, úgy az összeg az addig érvényes adókulccsal - 20 százalékos áfával - adózik."

 

http://hvg.hu/gazdasag/20090609_PM_afaemeles_lakasvasarlas.aspx

 

Tehát amit a beruházó írt a levelében az áfa változással kapcsolatban, az természetesen rossz információ!

GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1102
Merre?

Az építkezés felőli részen már láttam múltkor is firkát.

:-(((
Előzmény: mariposa14 (1100)
mariposa14 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1101
...legalább vmi művészi értékűt alkottak volna...
mariposa14 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1100
Graffiti betyárok megkezdték munkájukat! :((( megjegyzés: legalább vmi művész értékűt volna...
de_erdekes Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1099

Okos, nagyon okos :-)

 

köszi szépen!

Előzmény: GTi 4ever (1098)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.09 0 0 1098
Elszívó késleltetése 2. fejezet:

Tegnap beállítottam az elszívót és most csak 1 perc 4 másodpercig működik a lámpa lekapcsolása után.

Kedves villanyszerelő úrnak üzenem, hogy nem az 5 perc a legkisebb idő amire lehet állítani!

Szóval a művelet címszavakban:

- elszívó tetejét lepattintani
- szűrő szivacsot kivenni
- 2db csavart kitekerni
- az elszívót körbe a falhoz tömítő pasztát egy tapétavágóval elvágni
- leemelni az elszívó dobozát
- kicsavarni a jobb felső sarokban lévő műanyag fedőt tartó csavart
- fedő eltávolítása
- a fedő alatti zöld integrált áramköri lapon a kereszthornyú csavarhúzóval állítható potmétert balra kell tekerni, ekkor csökken az idő. (értelem szerűen jobbra tekerve növekszik az idő)

(Nekem a legkisebb idő az 1 perc 4 másodperc, ami valószínűleg 1 perc akart lenni, csak az olcsó távol keleti elektronika nem ennyire pontos)


Visszaszerelés pedig a fordított sorrendben történik.


Jó szerelést mindenkinek.
Előzmény: Screwee (1092)
GLORIA274 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1097
Igen!
De elképzelhető, hogy közgyűlésen fog megtörténni!!!!
Még nem tudom!
Előzmény: Screwee (1093)
cili7 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1096
Üdv! Amikor Én a kulcsokért mentem,a Tószegi Úr adott , aki a földszinti egyik lakásban  egy irodát tart fennt. A Mártonffy Kft nevében intézi az ügyeket. De lehet hogy már nem Ő az illetékes. Ha ez nem sikerül, kérdezd a  Gondnokot!
.Katka Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1095
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hogy valaki kapott a beltéri ajtókhoz kulcsot, mert nekünk eddig fel sem tűnt, hogy nincsen.

Előre is köszönöm
Mex1977 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1094

Sziasztok!

 

Én úgy tudom hogy idén januártól kötelező kapni az eladott lakásokhoz energia besorolást.Csak én nem kaptam vagy más se?

 

Üdv

Tibi

Screwee Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1093

Még régebbi témával kapcsolatban lenne kérdésem...

GLORIA274 982számú hozzászólásában szavaztatni akar benünket közös költség ügyben. Kapott már erről valaki hivatalos papírt?

Jún.15 lenne a határidő de még nem kaptunk semmit róla, csak a kamerarendszer kiépítéséhez szükséges beleegyező nyilatkozatot.

 

Csak jobb lenne hivatalosan...

 

 

 

Screwee Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1092

Az elszívó időprogramozásával nekünk is volt dolgunk.

Sütőbeszereléskor megkértem Dudás Zolit, hogy vessen egy pillantást a szerkezetre, mert mi is sokallottuk a 5-6 percet. Mi 2-3 percre szerettük volna állítani, azonban ezt nem tudta megcsinálni, mivel az 5-6 perc már a minimum beállítás.( késleltetve indítás nincs) Mi az mellett döntöttünk, hogy csak addig megy az elszívó, ameddig a lámpa is.Lámpa lekapcsra elhallgat az elszívó is. Kézmosásnál a tükörvilágítást használjuk. Ha meg úgy adódik, akkor bekapcsoljuk a lámpát és addig megy az elszívó, ameddig "büdi" van...

Előzmény: GTi 4ever (1089)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1091
Köszi, rálesek este.
Előzmény: Mex1977 (1090)
Mex1977 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1090

Szia!

A második fehér burkolat alatt van.Bal felső sarokban.Az előkésleltetést én nem néztem mivel nem láttam értelmét.

 

Üdv

Tibi

Előzmény: GTi 4ever (1089)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1089
Szia!


Melyik burkolat alatt is van?
Az elejét már lekaptam (másoknak is ajánlom, mert igencsak össze tud gyűlni a szivacson a kosz és érdemes takarítani), de mögötte nem láttam csak a ventilátor belsejét.

Hol keressem pontosan???

Lehet neki elő késleltetést is adni vagy csak az utólagos késleltetést tekergethetem?
Előzmény: Mex1977 (1086)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1088
Jelenleg nekünk még a másikra nincs kötve semmi, de ez is jó megoldás.

Előzmény: Szi-Gyu (1085)
kimi075 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1087
Helló!
A beruházó valószínű engedély nélkül építette a kerítést közterületre.Ezért kell bontani.És szerintünk is léphetne az ügyben.Mert az itt lakók papírok hiányában nem tudnak mit tenni.Pedig meglehetne próbálni ezt a bizonyos fennmaradási engedélyt,amit az egyik lakótárs írt.Csak hát nem igen reagál senki illetékes a leveleinkre.Így azt sem tudjuk,hogy tett már valamit az ügyben vagy sem?
Előzmény: kotlikcsibi (1084)
Mex1977 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 1086

Szia!

 A ventillátor burkolata alatt van egy kis potméter és azt kell lejjebb csavarni.

 

Előzmény: GTi 4ever (1083)
Szi-Gyu Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1085
Azért van 2 kapcsoló legalábbis nálunk, hogy ha csak pár percre megyünk be, akkor nem a mennyezeten lévő lámpát kapcsoljuk fel, hanem a falon lévőt. Az elszívás a mennyezetire van kötve.
kotlikcsibi Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1084
 KEDVES LAKÓTÁRSAK VALAKI VILÁGOSÍTSON MÁR FEL, HOGY MIÉRT IS KELL LEBONTANI A KERÍTÉST ÉS EZ KINEK BÖKI A CSŐRÉT, HOGY VÉGRE VAN EGY HÁZ AHOL NEM LEHET KI-BE JÁRKÁLNI URAMBOCSÁ NORMÁLIS KÖRNYEZETBEN VAN RENDEZETT A KÖRNYEZET NEM SZEMETES(MÉG) ESETLEG A SZEMBEN LÉVŐ HÁZ NAGYON BARÁTSÁGTALAN LAKÓI NEM NÉZIK JÓ SZEMMEL, HOGY ELVETTÜK TŐLÜK A NAPOT ? AZT IS SZERETNÉM HA MEGMONDANÁ VALAKI, HOGY A BERUHÁZÓ NAGYON OKOS ÜGYVÉDJE MIÉRT NEM TUDTA, HOGY NEM LEHET CSAK ÚGY KERÍTÉST HÚZNI HA AKARUNK VAGY MÉGSEM JÁRTAS ANNYIRA A JOGBAN ? EGYÉBKÉNT HA LE KELL BONTANI A KERÍTÉST AZT CSAK HÁTUL KELL VAGY AZ EGÉSZ HÁZ KÖRÜL ÉS AKKOR A JÁTSZÓTÉRI FRONT SEM LESZ VÉDVE ? EGYÉBKÉNT A BERUHÁZÓ SZERINTEM JOBBAN TENNÉ HA TENNE VALAMIT A KERÍTÉS ÜGYÉBEN MERT A BÜDÖS ÉLETBEN EL NEM ADJA A FÖLDSZINTI LAKÁSOKAT AMIK MARADTAK MERT HA NINCSENEK VÉDVE KERITÉSSEL AKKOR VÉGE VAN SZABAD MINDEN.
GTi 4ever Creative Commons License 2009.06.07 0 0 1083
Fürdőszobai elszívó:

Érdeklődni szeretnék, hogy csak engem zavar-e, hogy a fürdőszobában, ha felkapcsolom a villanyt, akkor azonnal elindul a ventillátor, és a lekapcsolás után még 6 percet megy?

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a késleltető relé hova is van rejtve a lakásban?

Ezeket általában lehet késleltetéssel is indítani, így, ha az ember mondjuk 1-2 percre kapcsolja csak fel a villanyt, akkor nem fog 6 percig járni a ventilátor. (Mert ugye egy egyszerű kézmosásnál minek is kapcsol be?)


Köszi a segítséget előre is!
GTi 4 ever Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1082
Ha a szembelévő hölgy a sarkon lakik, akkor vele már nekem is volt összetűzésem.

Amikor még nem vettük át a lakást, de az építés vezetőhöz mentünk, akkor a sarokra álltam a kocsimmal. (megjegyzem, hogy mellettem állt egy másik kocsi is, aztán olyan 40m-ig egy lélek sem)
Nos ordenáré hangon üvöltözött le az ablakból, hogy ne álljunk ide, mert az a ház lakóinak van fenntartva.

Erre én ugrok, mert egy sarokkal arrébb van a garázsunk, és most jelenleg is áll előtte egy ignis (22:30), mert neki ott a kényelmes, én pedig nem tudok kiállni a garázsból.

Szóval visszakiáltottam neki, hogy itt nincsenek bérelt helyek, mert ez közterület.

Erre üvöltött, hogy ne lépjünk a fűre, mert füvesítve van. (hát sok minden volt ott a szeméten kívül, de fű az nem sok. Talán 1993.ban)

Még ordibált egy darabig, de már nem figyeltünk rá, mert lassan beértünk a házba, de igen csak nehezen hagyta abba...
kimi075 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1081
Helló!
Végre valaki más is írt,aki hallotta a veszekedést.Már azt hittük csak minket zavar,hogy szombat délelőtt a szomszédok így közlik a problémájukat.És sajnos nem ez volt az első veszekedés.Mi sem vettünk részt benne,mi is a garázsba parkolunk.Ami zavar,hogy ránk fogják,hogy átdobáljuk a szemetet,ami nem igaz.Én legalábbis még senkit sem láttam aki ezt tette volna.Sőt!Múlt héten késő délután hozták meg a konténert addigra már rengeteg szemét gyűlt össze,és mivel a takarítok már elmentek nem volt ki összeszedje.Fújta a szél a szemetet,úgyhogy a férjem és a fiam kimentek és bedobáltak mindent a konténerbe.Ami kerítésen kívülre került azt is összeszedték.Ezt többen is látták.És nem feltételezem egyik lakótársról sem,hogy szándékosan a szomszéd elé szemetelne.
Előzmény: erase (1080)
erase Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1080
Ez badarság, ma is a fülem hallatára kiabált le a földszintre az erkélyéről. Nemtom, ez valami népi játék lehet Lőrincen, hogy a kommunikáció ily' sajátos formájában nyilvánítják ki nemtetszésüket ?? Vicces.

Viszont a lényeg: nem szokásjog határozza meg a parkolók tulajdonjogát, akármennyire is ezt gondolják önök. Az, hogy valaki 15 éve itt parkol, sajnos semmit nem jelent, senkinek nem alkotmányos alapjoga a szokásjog alapján történő közterületi parkírozás. Ezt nonszensz kiabálva közölni az emberrel, egy negyedik emeleti erkélyről. ( hozzáteszem, nem velem kiabált, csak kint ültem az erkélyemen, és mindent hallottam, én a teremgarázsban parkolok. ) A non plus ultra pedig az, hogy tette ezt a hölgy úgy, hogy közben még kb. 6-8 üres parkoló volt a házuk előtt.

Előzmény: szomszédlakó (1076)
szomszédlakó Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1079
Köszi, ez egy jó megoldás, további szép napot mindenkinek.
Előzmény: de_erdekes (1078)
de_erdekes Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1078

Tisztelt Mindenki,

 

az új társasházhoz gyakorlatilag garázshelyek tartoznak, tehát indokolatlan a szomszéd parkolóhelyeket használni és a gyepet megszüntetni, amennyiben mégsem parkol vki a teremgarázsban (pl. mert csak vmiért beugrik, vagy rokon látogat), akkor a méta utca felöl vagy a garázsbejárótól jobbra is parkolhat, ez már így kompromisszumos megoldásnak tűnik.

 

Ezentúl én ezt fogom tenni, illetve törekszem ennek betartására.

 

Jó hétvégét Mindeninek!

Előzmény: szomszédlakó (1076)
kimi075 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1077
Mi nem fogtuk a hölgyre,hogy ő volt a bejelentő.Ilyet nem írtunk,csak hogy ő fenyegetőzik ezzel.Én is haza járnék emberibb időben de van mikor későig dolgozom.De most is van rengeteg parkolóhely,és olyat nem nagyon láttam,hogy tele lett volna a parkoló.2-3 hely mindig akad.Egyébként én még sosem parkoltam önök elé,mivel van garázsunk.A kerítés elbontása sem lesz megoldás,mivel a tűzoltó úton továbbra sem lehet parkolni.Ezt meg gondolom nem az itt lakók találták ki,hanem valamilyen előírás.Hisz az önkormányzatnál is ezt mondták.Nem tudom mi lenne a megoldás erre a dologra.Sajnálom,hogy vannak emberek akik nem értik,hogy ne oda parkoljanak.De talán ezeknél az embereknél is szép szóval el lehetne érni valamit,de kiabálással nem hiszem.Mindig vannak értetlen emberek,és sajnos lesznek is.De a többség szerintem megérti az önök problémáját.
Előzmény: szomszédlakó (1076)
szomszédlakó Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1076
Úgy látom, nem csillapodnak a kedélyek. Szóval az hírlik, hogy a másik épülő háznál levő szabálytalan építkezés miatt történt bejelentés az önkormányzatnál és akkor szállt ki a hatóság. Na akkor derült ki, hogy itt is szabálytalan a kerítés. Nem MI TETTÜNK BEJELENTÉST! Szerintem még az a hangoskodó hölgy se tett ilyet. Bármennyire jó lenne ráfogni biztos, hogy nem volt ilyen. Ő is csak szereti a rendet a portán. Egyébként lehet, hogy 22,30-kor van üres parkoló...de mi általában "emberi" időben járunk haza...mondjuk délután.
De ha majd a kerítés le lesz bontva megoldódik a probléma. Parkolhatnak a saját ablakuk alatt. Sajnáljuk hogy így alakult de mi is védjük az évek alatt kialakult rendet körülöttünk. Remélem megértik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!