Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.04.06 0 0 242
Nem mikor álltam, hanem menet közben, mintha berezonált volna, úgy felgyorsult.. És kibontani egy tűzést ugyebár majdnem lehetetlen, illetve ugyanazon a vonalon nem tudok visszamenni, és a tűnyomok ott maradnak. Tehát gáz. Már nem emlékszem, hogy milyen szinű volt az anyag, és volt -e színváltás, mostanában nem csinálja.
Előzmény: Zsuzsuci (239)
Kria Creative Commons License 2007.04.06 0 0 241
violini Creative Commons License 2007.04.02 0 0 240
De milyen jó,hogy történnek,így könnyebb lesz pl. nekem felismerni az esetleg adódó tünetekből a betegséget! :-))
Előzmény: Zsuzsuci (239)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.04.01 0 0 239

Nagyszerű, hogy nem én vagyok az egyetlen, akivel ilyen hülyeségek történnek:)

A múltkori BSR-promlémám "klasszul"

megoldódott, egyszer csak kiesett a tű.Amikor visszatattem, remekül működött tovább.Mégis csak jó ez a BSR:)

Márta néni!Amikor nem mozgatod az anyagot, akkor tényleg egy helyben toporog.Akkor is megáll, ha az érzékelője kívül esik az anyagon, vagyis alaphelyzetben a munka legfelső szélén

Márta néni Creative Commons License 2007.03.31 0 0 238

Hát ez az. az enyémmel is előfordul, hogy toporog egy helyben a BSR-  mint valami hisztérika, nem tudom miért. Ilyenkor nem tudom magam okoljam, vagy a gépet, ezért várom már, hogy lássam, hogy más - aki jobban ért hozzá hogy dolgozik rajta.

Margit! Ezt a békát már én is lenyeltem. Sőt. Alsó szálnak tűzéshez lehet olyan cérnát kapni BZS-nél, ami ilyen kerek kis műanyag lapok közt van feltekerve, mint az orsó. Mikor erről áttekertem az orsóra, az üresen maradt két kis kerek bizbasz  leesett a földre. Mikor megtaláltam, holtra rémültem, hogy milyen alkatrésze lehet ez a gépnek.

Előzmény: Zsuzsuci (235)
36évi Creative Commons License 2007.03.30 0 0 237
Többször eljátszottam már én is. :DDDD
Előzmény: eper margit (236)
eper margit Creative Commons License 2007.03.30 0 0 236

Helo! Ma reggel a frász jött rám, mikor bekapcsoltam a gépecskémet, merthogy varrni akartam...

Sípolás, halk búgás!!! Mi a fene ez?

Nagy nehezen rájöttem, hogy takarításnál benyomtam az orsózót, s ez csinálta!

Ha ilyen hülye hangot hallotok, nézzetek rá, hol áll az orsózó pöcök!

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.03.26 0 0 235

Sue!

Gondoltam, hogy nem hagyod ki a nagy lehetőséget:)

De előbb állítottam át a szálfeszességet, és csak azután figyelmeztettél.:) Eső után köpönyeg

És tényleg, már emlékszem hogy hosszasan tárgyalták az auróra fórumon, hogy bizony függ a színtől is a BSR egyenletessége.És főleg a sárgát nem szereti, akkor lesz egyenetlen az öltés.Ráadásul, amit tűzök, gyorsan megy át sárgába, pirosba, ismét sárgába, na tényleg ez is lehet az oka.Köszi, Katafa, hogy emlékeztettél!

De akkor végül is mire jó ez a gép?

Varrni jobban szeretek a Pfaffal, valahogy masszívabb.

Na, megpróbálom még BSR1-gyel, mert csak a 2-vel próbáltam.

Na nehogy már a Pfafftól bocsánatot kelljen kérnem, és vele tűznöm:)

Előzmény: sunbonnetsue (234)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.03.26 0 0 234

Katafa,

Azt el tudom képzelni, hogy az anyag minőségétől erősen függ, azt, hogy a tűtől és a beállításoktól OK, de a színtől?!!! Ez most komoly?

Nekem öltéseket nem hagy ki...lehet,hogy néhol áthúzza az alsó vagy felső szálat, ha nem jól van beállítva....melyikkel próbáltad, 1-es vagy a 2 -es BSR???

Sue

Előzmény: katafa (233)
katafa Creative Commons License 2007.03.26 0 0 233

Hadd mentegessem Zsuzsucit.... Én úgy látom - és ezt erősíti meg a yahoo fórum is -, hogy a BSR erősen anyagfüggő::(( Szálsűrűségtől és színtől (!).

Csináltam egy újabb "krotonos" faliképet saját festésű lepedővásznakből és annyira rondán (öltéskihagyások) csinálta, hogy áttértem a normál szabadtűzésre. Lehet, hogy így kicsit egyenetlenebb az öltések hossza, de legalább nem bosszankodom. Ugyanezzel a Gütermann cérnával és alsószállal más "normál" anyagon, sőt más saját festésen tökéletesen működik.

Előzmény: Zsuzsuci (231)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.03.26 0 0 232

Zsuzsuci,

bocs, de ezt nem lehet  kihagyni.....

ha jól emlékszem, pont erről beszéltem jó néhány hozzászólással ezelőtt....:C))))))

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (231)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.03.24 0 0 231

Nagyon hátul vagyunk, gondoltam írok egyet.

Amúgy meg most nagyon dühös vagyok, mert vacakol a gépem. Nagyon csúnyán BSR-ezik

Azt hiszem, kár volt belepiszkálni a bonninba annak idején, mielőtt Katafa jóvoltából lett fekete bobbinom a vastag alsó szálakhoz.Most valahogy nem stimmel a szálfeszesség alul és felül.Jajajajaj!

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.03.16 0 0 230

Kria!

A panching nem elsősorban talpcserét jelent, tehát ne talpat keress.Ez egy külön kiegészítési lehetőség, én 15 ezerért vettem.Úgy tudom, azóta felment az ára.A varrógépcentrumban érdeklődj!Nekem onnan van, tavaly kaptam karácsonyra a gyerekeimtől

Lényege, hogy sok apró tűvel/drága és törékeny/ üti össze az anyagokat. A varrást helyettesíti.Főleg dekorációk felerősítére használtam eddig.Lehet nélküle élni.

Előzmény: Kria (228)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.16 0 0 229
Én se tudok többet, mint Te, a szekszárdi összejöveteltől várom majd, hogy megvilágítsák a homályaimat. Plusz talpam csak egy van, a zsinórvarró, de még nem használtam.
Kria Creative Commons License 2007.03.09 0 0 228
M á r t a n é n i!
"...a talpakat, amik nekem nincsenek, érdemes-e megrendelni... a pancsing..."
Ez melyik talp hányas számu a könyvben.

M i n d e n k i h e z! Van-e valakinek ferdepánt felvarró talpa, hol vette, de főleg mennyiért.
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.14 0 0 227

Kria,

Igazán kedves tőled, hogy aggódsz értem..:C)))))

Sue

Előzmény: Kria (223)
36évi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 226
Már én is írtam neki mélt, úgyis kellett a másikra is jelentkeznem. Azért remélem, elraktározza az infót. Akkor márciusban újra. :))))
Előzmény: Márta néni (225)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.14 0 0 225
Még ne lejhentkezzetek, mert csak a márciusi Hírfoltok megjelenése után lesz élő a dolog. 
Márta néni Creative Commons License 2007.02.13 0 0 224
Nekem csak annyi volt a dolgom, hogy felvetettem Acélosnénál, ő profi a szervezésben, és a Varrógépcentrumnak valszeg van rá embere, de remélem, hogy Sue meg fogja azokat a dolgokat kérdezni, amit mi még nem is tudunk, hgy nem tudjuk.
Kria Creative Commons License 2007.02.13 0 0 223
Márta néni!
Én már jelentkeztem. De mi lesz Sue-val. Szerintem ő kiegészithetné a Varrógép Centrumosokat. Biztos van olyan amit Sue tud, de a varrógépesek nem.

Előzmény: Márta néni (221)
36évi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 222
Na, akkor menek jelentkezni. :)))
Előzmény: Márta néni (221)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.13 0 0 221

De ugye nem fogtok cserben hagyni? Verem a tamatamot, és nem lesz érdeklődő. Ugye lesz!

Előzmény: 36évi (220)
36évi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 220
Hoppili, de ki ügyes vagy! :))))
Előzmény: Márta néni (219)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.13 0 0 219
MÉG MINDIG SZEKSZÁRD  

Hamariné Márta ötlete volt, hogy az országos kiállításon azoknak, akik Bernina Aurora varrógép tulajdonosok, de még keveset tudnak masinájukról, csináljunk varrógépismertetőt.

A Varrógépcentrum Kft-vel közösen továbbfejlesztettük az ötletet, és ennek nyomán az alábbi programokkal bővítjük a szekszárdi kínálatot:

1.     Bemutató mindazok számára, akik már Bernina Aurora tulajdonosok, de még többet szeretnének tudni annak működéséről

2.     Bemutató mindazoknak, akik még nem ismerik ezt a fajta varrógépet, de volna kedvük szakember segítségével kipróbálni

Mindkét esetben 20-20 főre számítunk, a vadonatúj gépeket – melyeket a helyszínen kedvezménnyel meg is vásárolhattok – a Varrógépcentrum Kft. biztosítja a bemutatón szükséges anyagokkal együtt.

A bemutatók száma és időpontja a jelentkezés nagyságától függ, de valószínű, hogy szombaton vagy vasárnap lesz.

A bemutatókra jelentkezni április 15-ig lehet az acelos@t-online.hu címen.

Természetesen a jelentkezés sorrendjében töltjük fel a létszámot, és a céhtagok most is előnyt élveznek. A bemutató ingyenes.

Márta néni Creative Commons License 2007.02.09 0 0 218

Nagyon reméltem, hogy a  "beszélhetünk róla" ezt jelenti nálad.

Igen, a tudás első lépcsője, hogy az ember tudja, hogy mit nem tud. A betűk programozását...a program törlését, ami nyomdahibás a kiadványomon, és nem merem össze vissza nyomkodni a gombokat....a talpakat, amik nekem nincsenek, érdemes-e megrendelni... a pancsing...(azt nem tudom, van-e neked, de miért ne volna, de ha nincs, kérünk telefonos segítséget...és a Varrógépcentrum is segíthetne, hogy csorogjon a nyálunk. Mert amiről nem tudom,hogy van, az nem hiányzik, de ha működés közben látom, akkor megkivánom.

Előzmény: sunbonnetsue (217)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.09 0 0 217

Márta néni,

ez kezd izgalmas lenni.....

azért kíváncsi lennék kit mi érdekel....

Biztos kocsival megyek és több napra...el tudom vinni az Aurorát

Sue

Előzmény: Márta néni (215)
Kria Creative Commons License 2007.02.09 0 0 216
Márta nénéi!
Egyetértek, ha Sue is ugy akarja és lesz kedves ezt megtartani nekünk. Köszönjük neki.
Előzmény: Márta néni (215)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.09 0 0 215

Sürgős javaslatokat kérek

Acélosné Magdi kérdezi, hogy milyen jellegű továbbképzésre gondolunk. Én írom itt, hogy mire gondolok, írjátok már Ti si, hogy összegezzük.

Tehát én nem egy fizetős tanfolyamra gondolok, ahol zárt ajtók mögött mindenki ül a saját gépe mögött, és Sue tart egy tanfolyamot, hanem arra,  hogy egy nyílt téren,  pl mint Kecskeméten is ott volt a gép, és ki lehetett próbálni. Tehát egy nyílt helyen Sue - gondolom a saját gépével, mert biztos kocsival hön a kiállításra, és el tudja hozni, - és aki oda megy, és amilyen téren kérdése van, azt Sue megmutatja. Vagy más, akinek más tapasztalata van. Esetleg aki még vett hozzá talpat, vagy más olyan alkatrészt, ami nem tartozéka, az is megmutathatná, hogy mi mire jó,  hogy használja. Tehát valami ilyen nyílt dologra gondolok.

Kinek mi a véleménye?  

Előzmény: Kria (214)
Kria Creative Commons License 2007.02.08 0 0 214
Sue!
Én is csatlakozom.
Előzmény: sunbonnetsue (211)
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 213

Ó,akkor már értem :-)))

Azt hittem ez valami általános elnevezés,nem tudtam,hogy olyan egyedi,mint a traktor!Ha mejd engem is megihlet és kap nevet,szólok : )

Előzmény: sunbonnetsue (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!