Keresés

Részletes keresés

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2447

Ezt eltaláltad)) A normál gipsz ingyenes, de a könnyített gipszért fizetni kell aminek valójában egy alap gipszként kellene funkcionálni.

Gondolom éltél itt sokáig, ezért nem kell bemutatnom a rendszert.  Rám is furcsán néznek mikor külföldön elmesélem a hazai modellt:))) A piacgazdaság az megint egy olyan fogalom ami a kicsiny országunk biztosítási szerkezetét tervezők is ismernek csak annak bevezetése hátrányos lenne számunkra: ))))

Tényleg messzire vezet ezért elkezdeni sem érdemes, de az tisztán látszik, hogy akik tudnak számolni azok ezt a rendszert már áthidalták:)))

 

Előzmény: _chillout_ (2446)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2446

OFF

Siman lehet, hogy otthon penzert csinaljak, de ilyen alapon penzert is gipszelnek? Mert en a vilag egyik legdragabb orszagaban elek es ezek a dolgok itt ingyen vannak. Betegbiztositas szinte semmit nem fedez, de a balesetbiztositas mindent, ha az ember dolgozik: az MR-tol kezdve a mankon at az osszes gyogyaszati segedeszkozig es ellatasig mindent. A fajdalomcsillapitot, az alvadasgatlot, mindent ingyen biztositanak, pedig ha valahol, itt aztan kokemeny piacgazdasag van. Talan epp az a logika, hogy a munkaero minel elobb ujra munkakepes legyen, nem tudom, mindenesetre nagyszeruen mukodik. De ez messzire visz, szoval be is fejezem.

Előzmény: zkovaxxx (2441)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2445

(Egy hét nem sok? Nekem 2-3 napot mondtak, és hogy ahogy alakul, ugy kell a ragasztas iranyat is valtoztatni.)

Előzmény: Arzeen03 (2443)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2444

Akkor tőle igazán szakmai véleményt lehetne kapni.

Megkérdeznéd számomra a következőt:

Javasolja-e az alábbi műtét után a szalagot a rehabilitáció folyamatában?

Keresztszalag pótlás leszakadt meniscus visszavarrással. A műtét 2 hónapja volt, egy hónapja zajlik a valós gyógytorna. Tünet mentes, az időszaknak megfelelően gyógyul. A tornát minden probléma nélkül végzi.

 

Amennyiben javasolja , milyen időtávon  kell alkalmaznia tape terápiát és mindez mennyibe kerül?

Köszönöm előre is.

Előzmény: Arzeen03 (2443)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2443

első gyógytornászom akihez csoportos tornára jártam, ingyen tette fel a szalagokat..

 

a pesti gyógytornász lány régi gimis osztálytársam, szivességből és szakmai érdeklődésképpen foglalkozik velem, igy a ragasztások is "vannak" és semmi több :)

amerikában volt kint évekig az Adidasnál, ahol a cipők talpának kialakitásában vett részt, hogy a cipőtalp milyen kialakitású legyen, hogy a legkedvezőbb hatást gyakoroljon a térd és egyéb izületekre

 

de majd akkor azt is megkérdezem, ezeket a ragasztások egyébként milyen árban vannak

 

de véleményem, hogy a saját kezelésük kiegészitéseként alkalmazzák, mivel teljesen hisznek benne és igy teljes a gyógymódjuk

 

egy ragasztás akár egy hétig is fent marad.. 

Előzmény: zkovaxxx (2441)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2442

Arzeen ne érts félre, én nem kételkedem. Jelenleg az információkat gyűjtöm. Megkérdeztem orvosok véleményét, meghallgatom a gyógytornászok véleményét és számomra nagyon fontosak az ilyen vélemények mint a tied is aki ezt gyakorlatban használta. Ezért is tettem fel a kérdést itt mert itt vélhetőleg több ember már használta és ez még sem egy fanatikusoknak indított tape fórum:))

 

Ismernél, tudnád, hogy nekem speciálisan jó véleményem van a gyógytornászokról és az igazán jó masszőrökről ( ezt már talán itt is kifejtettem) mert jómagam rehabilitációs idejét is sokszor lerövidítették és még olyan is volt mikor elkerültem az orvosi beavatkozást.

 

Alapvetően  racionális gondolkodású vagyok és az , hogy nem hiszek a hókusz-pókuszokban az már csak így marad, mert sajnos túl sokat láttam már az üzleti világból ahhoz, hogy tudjam, hogy az ingyen ebéd fogalma nem létezik és a csodák mindig odaát vannak. :)))

Előzmény: Arzeen03 (2439)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2441

Azt nem gondolom, hogy az ismereteim teljesen mélyek a tárgykörben mert és is az információ gyűjtés szakaszában vagyok, de amit látok az tény.

 Az ingyen ebéd fogalma nem létezik sehol a világon:)) Csak a piacgazdaság ahol valaki egyszer mindig kifizeti a számlát valahol, valamikor.

El tudom képzelni azt, hogy pár országban az ottani OEP megfelelője téríti ezért a betegnek ingyenes, de nálunk jelenleg nem.

 

Beírod a google-ba és magyar nyelven is több száz helyet találsz ahol kiskereskedelmi forgalomba megvásárolható bárki számára , bármikor. ( az nemzetközi találatok számát nem is említeném)

Oktató videók tömkelege van hozzá, de az hogy ez milyen káros az megint egy más kávézó:))

 

Értem, hogy az Arzeen pesti gyógytornásza ingyen tette fel, de gondolom ez egy magán gyógytornász ahol kifizette a nem alacsony óra díjat térítésként, abba meg pont belefér a szalag egyszeri ára.

Arzeen ezt a részét kifejtenéd? THX.

 

Még azt is el tudom képzelni, hogy egy OEP alapon meglátogatott gyógytornász egyszer felteszi ingyen mert pont kap annyi termékmintát a forgalmazóktól, hogy ez neki beleférjen, de azt hogy kúra szerűen ezt valaki ingyen csinálja azt nem tudom elképzeli.

 

 

Előzmény: _chillout_ (2437)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2440

vagyis akartam irni, logikus dolgok és miért kellene ebben kételkedni :)

a helyesirási hibáimról nem is beszélve :)

 

gyógytornász lány több mint 20 éve gyógytornász

felettébb azért érdeklem, mivel több mint 20 éves pályafutása során nem találkozott olyan térddel, mint az enyém.. :) ez sem túl biztató :)

 

kérdéseket.. és megkérdezem

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2439

a tapet a kezelés kiegészitéseként kell tekinteni, nem ettől fog az ember meggyógyulni és csodát sem kell tőle várni

sok gyógytornász nem is alkalmazza

 

a pesti gyógytornász lány viszont igen, tehát ha van kérdésetek konkrétan, irjátok meg és megkérdezem tőle

jár ezzel kapcsolatos tanfolyamokra, továbbképzésekre is, tulajdonképpen a munkája a hobija, imádja..

elvileg a héten találkozom vele

 

izom.. lehet olyat is ragasztani, ami a combizom megerősitését segiti, a mozgást tereli olyan irányba, hogy a combizom tevőlegesebben vegyen rész benne

szerintem ezek logikus dolgok, nem értem, miért nem lehet ebben kételkedni

 

a tape egyébként is jól néz ki :) 

 

Előzmény: zkovaxxx (2436)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2438

Gratula!!! :-))

Előzmény: pom-pom57 (2423)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2437

A tape teljesen ingyenes, olyannyira, hogy - tudtommal - patikaban nem is kaphato, mert iszonyu karokat lehet okozni a szakszerutlen felragasztassal, tehat csak szakember ragaszthatja fel.

Előzmény: zkovaxxx (2433)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2436

Az ízületi tartást logikusnak látom. Én azt kérdeztem az orvosoktól, hogy segíti a rehabilitáció folyamát a gyógytorna szakaszában vagy feleslegesen gondolkodunk benne. Főleg abban gondolkodtam, hogy az izom visszaépüléshez segítséget nyújt a szalag az izom anyagcserében. Mielőtt feltettem a kérdést előtte elég sokat olvastam róla, de engem a valós reklám mentes tapasztalatok győznek meg igazán.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2434)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2435

nekem mindig ingyen ragasztottak

 

ma akartam porcerősitőt venni, megint meginogtam :) a ropogás miatt..

Előzmény: zkovaxxx (2433)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2434

ha nem felejtem el, megkérdezem

én akkor is csípem a tapet, ki kell próbálni

adott stabilitást a térdemnek, tartott, terelte a mozgását 

 

Messinek volt izom problémája? Igen! Mert nem használt kinezio tapet! :)

 

pompom, ha rendbe jövök félig meddig, kimegyek egy futóversenyedre, ahol szeretnélek látni tapeval összeragasztgatva.. tudod, az izom, meg ilyenek.. 

Előzmény: zkovaxxx (2430)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2433

Szerintem azzal nem lövök mellé ha azt mondom, hogy a porcerősítő az orvosok üzlete a tape szalag meg a gyógytornászoké:))

Előzmény: Arzeen03 (2431)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2432

Nekik is válaszolni kell, mert ez a kötelességük. Az, hogy ki az ügyfelük az egy bonyolultabb jogi kérdés és országonként eltérő szabályozás van érvényben, de ehhez már hozzászoktak és általában inkább válaszolnak mint nyakukba vegyék a jogászokat:))

Először az orvost kérdez meg, akár párhuzamosan vagy utána őket. A kettőt már lehet átlagolni. Amennyiben nagyon küzdenél a gyártóval akkor szólj, megpróbálok segíteni.

Előzmény: cimbóka (2429)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2431

mindegy, pont ezt irtam, vannak akik szerint felesleges

nekem az a véleményem, hogy ha kis mértékben is de hatékony

 

a porcerősitő? van aki szerint meg az a hülyeség, te meg szeded, mert jónak tartod.. és itt jön megint képbe a gyógyszeripar, amiről irtál :) nem tudod, Messi szedi esetleg? Láttad már bevenni? :)

 

van ez a most nem jut eszembe a neve, de -160 fokban kell lenni rövid ideig, 1-2-3 percig.... na azt is kipróbálnám..

 

én még nagyon régen kitaláltam, hogy kis üvegekben balatoni levegőt kellene árulni.. és azóta már árulják.. lemaradtam róla

 

javaslom irányodba egy vallásos öregek otthonának a létrehozását, külön belső gyógyszertárral, egyedi gyógyszerekkel, valamint lőtérrel az alagsorban, csodagéppel a sarokban..

aki beleáll és nem gyógyul meg, abban van a hiba, hogy nem hisz eléggé! micsoda hozzáállás, igy nem is lehet gyógyulni..! :)

Előzmény: pom-pom57 (2427)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2430

Messin nem, de Garath Bale, Ashley Cole, Beckham-en rendszeresen igen, és a tenisz női, férfi top 50-ben rendszeresen látom. Persze tudom van az a pénz amiért korpásodik..:))

 

Miután általam komolynak vélt orvosokat kérdeztem meg és láttam az arcukat a válasz közben ( nem volt rajtuk sok pozitívum), ezért is kérdeztem meg mert a tapasztalat az igazi.

Az nyilvánvaló, hogy ez is egy üzlet mint a porcerősítő. Minden orvos beszedet veled először egy pár dobozzal, pedig pontosan tudja hogy a műtétet nem fogod elkerülni, de addig is míg vársz a műtéti időpontra rontani nem fog a helyzeteden. Én még nem találkoztam olyan sérülttel aki a porcerősítől meggyógyult volna:))

Az utolsó mondatoddal teljes mértékben egyetértek.

 

A TA véleményére én is kíváncsi lennék. Arseen kérdezd meg légy szíves.

 

Előzmény: pom-pom57 (2426)
cimbóka Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2429

Köszönöm a linkeket. Majd írok nekik, de tartok tőle, hogy az orvoshoz fognak küldeni a kérdéseimmel, mert ugyebár nem én vagyok az ügyfelük, hanem az egészségügy. Azért 1 próbát megér.

Ha valamit válaszolnak mindenképpen megosztom itt is.

Előzmény: zkovaxxx (2420)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2428

 te nagyvonalúan adsz nekem kölcsön annyit, amit rögtön azonnal oda is tudok adni neked, utána meg majd megadom? 

 

pontoson pom-pom-san  ,de lásd ki vagyok ,elengedem neked a tartózás kamatát. 

Előzmény: Arzeen03 (2424)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2427

Kérdezd  majd meg a tape-ről  T.A.véleményét.Nagyon kíváncsi vagyok mit mond  róla.

Előzmény: Arzeen03 (2424)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2426

Többen láttam én is  ezt a tape szalagot  a gyógytornán .Szerintem halottnak a csók. Messi-in láttad már? Volt izom problémája.Placebo!!  bla-bla-la,viszont nincs mellékhatása!!! Nagy Isten állatkertje,mindent el lehet adni.Szerinted,ha valaki feltalálna egy gépezetet amibe csak be kellene állni mondjuk 10 percre  és  minden embernek azonnal rendbe jönne az egészsége. Pl. kinőne a hiányzó lába,eltűnnének  a rákos sejtek egyszóval minden szerve operáció nélkül rendbe jönne.Miből élne a gyógyszeripar? Hány százmillió ember élhet az egészségügyből? Orvosok,gyógyszerészek,ápolok,gyógytornászok,nővérek stb. Én Pl. miből üzemeltetném az öregek otthonát?  Megvennék  a szabadalmi jogot a gyárosok,és bezúznák (maguknak eltennének egyet)és a feltalálót sajnálatos közúti baleset érni. A világ legnagyobb üzlete  a gyógyszergyártás a vallás és a fegyverkezés.

Előzmény: zkovaxxx (2422)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2425

még a taperól egy két tapasztalat..

 

még az elején, nekem már akkor is ragasztottak, az első gyógytornászom, egyszer rosszul ragasztott, amitől nagyon bedagadt a lábszáram és a ragasztás körül vizhólyagok lettek

 

ez akkor volt mikor még nagyon be volt dagadva a térdem, a vérkeringést is lehet vele szabályozni, tehát ha valaki nem ért hozzá, vagy rosszul ragasztanak, akkor gubancos is lehet, mert pl eben az esetben ahol levált a ragasztás, alatta meg olyan volt a bőröm, mintha megégettem volna, de ez az egy negativ tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban

 

de el lett mondva előtte, ha ezt és azt tapasztalom /pl vizhólyag, vagy viszketés / akkor szedjem le, le is szedtem

 

egyébként egy idő után magától lejön

lehet vele fürdeni is, nem fog leválni

a fekete szinű szalag a legerősebb, azt hiszem a szinek a tape-k erősségét is jelölik

 

 

 

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2424

igen, ragasztottak nekem többször kinezio tape-t...

nekem nagyon bejött, egyrészt ad egy arculatot a térdnek :)

 

van egy csomó tipusú ragasztási tipus, annak függvényében, mit akarnak vele éppen szabályozni

egyrészt a fájdalmat is csillapitja kis mértékben, valamint lehet vele szabályozni dolgokat, pl ha úgy ragasztják, akkor a hajlitást segiti, ha úgy, akkor a combizmok erősitését... és rengeteg egyéb variáció az adott probléma függvényében

pl mikor felszabaditották a letapadt patellámat, akkor "fel lett ragasztva" úgy értve a patella fel lett húzva és ott lett tapeval rögzitve

 

szoval én nagyon szerettem főleg mert ezek mellett még adott egy kis stabilitást is a térdemnek

 

van több szinben, piros, kék zöld fekete.. rövidnadrágban látványos :)

 

olvassatok utána, szerintem érdemes, bár sokan nem hisznek benne, ez olyan lehet, mint a porcerősitő, vagy a manuálterápia, vannak akik csak legyintenek rá, vannak akik szerint meg kifejezetten hatékony

 

most régóta nem jutottam el a pesti gyógytornászomhoz, mindig szokott ragasztani nekem

 

egyébként ki mértékben javult a térdem, egyre jobban tudok vele a lakásban meg ha olyan helyen vagyok az udvaron poroszkálni, de érezhetően jobb egy picit csak eléggé sántitok, de azt is talán egyre kevésbé.. 

 

zkovi, nem szoktam fórumozni, facebookon sem vagyok fent, semmi ilyesmi, na de majd megpróbálom nem félrevinni a fonalat :)

 

pompom Úr, gratulálok az eredményéhez! tehát.. ingyen hitel? úgyértve, ennyi lenne a jutalékod, amit nem tudok odaadni, de te nagyvonalúan adsz nekem kölcsön annyit, amit rögtön azonnal oda is tudok adni neked, utána meg majd megadom? 

 

chillout úgy látszik, talán majd a kerékpárversenyes vonalat fogja vinni majd a fórum résztvevői közül, most, hogy lassan 200 fokban hajlik a térde..?

 

Előzmény: _chillout_ (2421)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2423

Semmi gond én jó ember lévén adok neked kölcsön.

 

Tegnap "Fut a Csepel Szigetfutás" 3,3 km senior II. kategória  2.hely! 14.35 úgy ,hogy a startnál a tömegtől  nem tudtam futni a tempómat.Szeretném végre azt elérni,hogy lesz a topikról valaki  aki tudja öregbíteni az "öreg" eredményeit.Ne úgy kelljen  távoznom az élők világából,hogy nem lesz innen utódom. 

Előzmény: Arzeen03 (2415)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2422

Chillout

Én csak erről a fórumról írtam ( térdprobléma) mert csak ezt olvastam végig és tapasztaltam amit leírtam. Mikor az egészet vissza olvastam, kevés emberrel találkoztam több évig aktív tagként. Nyilván van kivétel (LOriana pl.), de neki veretes múltja van a témakörben és folyamatában él együtt a térdproblémával:)

Nem vagyok egy aktív fórumozó, ezért biztos nem helyes használom a fórum, topik stb. szavakat.

 

Ez a "tape szalag kérdés engem is érdekelne, főleg olyannak a véleménye aki használta is:)

 

Megkérdeztem már pár orvostól (olyantól is akinek a felesége ezt csinálja így nyilván üzleti érdeke is fűződhetne hozzá), de senki nem adott olyan választ, hogy ez egyértelműen használ ezért csináljuk.

Nekem ez olyan nem árt, nem használ kategóriának tűnik egy szalag sérülés esetén.

 Láttam már én is, térden használva nekem úgy tűnt az ízületet rögzítik vele. ( az egy fekete szalag volt ha jól emlékszem)

Azt is gondolom, hogy izomra hasznos lehet, mert a egyrészt más természetű a sérülés, másrészt nem gondolom, hogy profi sportolók akik határtalan orvosi háttérrel bírnak, csak a placebo hatás kedvéért használnák:)

 

Előzmény: _chillout_ (2421)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2421

Jó reggelt! Éjjel 2-kor felébredtem, úgyhogy most van egy csomó időm hülyeségeket írni :-)

 

Kovaxx, én kb 15 éve vagyok már ezen a fórumon, sajnos a régi nevemtől idén megváltam, mert összehozott a sors egy borzalmas trollal. Nem tapasztalom azt, amit írsz. Van egy fórum a szomszédban, ahol egyik oldalról sajnos, másikról szerencsére már OFF-nak számítok, mégsem koptam ki onnan és a többség - olyanok, akik már 5-10 éve elfelejthették volna a topik létezését - szintén nem. A babás fórum volt talán az egyetlen, ahonnan viszonylag hamar kinőttem, de mivel ahhoz kötődik az indexes pályafutásom kezdete, az is nagyon fontos számomra. Persze tudom, sokan tényleg csak átjáróháznak nézik a topikot, de nem mindenki. Ettől függetlenül a Facebook csoport sem rossz ötlet, csak akkor aki ott aktív, az itt nem lesz az, mert sokan nem szeretnek mindent kétszer leírni.

 

Képzeljétek, már passzívan hajlik a térdem 110-120 fokig, nagyon durván javul és ennek nagyon örülök! Hétvégén már biciklizni akartam, de a férjem kiröhögött (meg tudom érteni, az utolsó bicajozásom végére máig nem emlékszem) :-)) Viszont most, hogy ilyen szépen hajlik, nyilván többet is használom, és mostmár elég egyértelműen érzem, hogy hol fáj. Pontosan ott, ahol a sérülés van. Csak terhelésre fáj, de úgy viszont mindig, magyarul minden lépésnél. Most megint 3g fájdalomcsillapító a napi adagom, dehát biztos lesz ez majd jobb is. Most épp azon aggódom - mindig van min -, hogy a fizikos tape-eket akar a térdemre ragasztgatni, hogy jó útra térítse a térdkalácsomat. Ez nem fog megint egy kicsit akadályozni a mozgásban? Úgy örülök, hogy végre csak egy helyet foglalok el a vonaton és a leülés sem vesz igénybe 3 perc rákészülést, nem szívesen rontanám ezt most el.

Arzén, azt hiszem, te írtad, hogy készültek ilyet adni, kaptál végül?

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2420

Szerintem belefér, mert a protéziseket egy bizonyos számú mozgatásra tervezik. Kicsit morbid, de biztos láttál az Ikeában olyan ajtó makettet ahol azt modellezik, hogy hányszor lehet kinyitni ezzel bizonyítva a jó minőségű zsanért. Egy intenzív sport több mozgással jár ami egyenesen arányos a protézis többlet mozgatással és a gyártók egy átlag napi mozgásból adódóan számolnak és ehhez terveznek, mert az is nyilván való, hogy nekik illik olyant gyártani amit nem pár évente kell cserélni.  Gondolom az erősített pont arról szól, hogy olyan a forgási pontokat megerősítik, hogy több mozgatást bírjanak ki ugyanannyi idő alatt mint a normál.

Nyilván nem írhatják elő a gyártók, hogy hajrá mindent bele mert nem lehet egyformán kezelni egy hosszabb gyaloglást egy kinizsi 100-al. A síelésben is lehet sí futni és lehet lazán kényelmesen siklani.  A bringázásnak is vannak stációi. Képzeld ha nem javasolnának semmit akkor elszabadulna a pokol, főleg Amerikában ahol sportot űznek az ilyen perekből.

Ezen a honlapon sok mindent megtalálsz. Van egy ahol tudsz is velük kommunikálni. Szerintem sok mindenre választ kaphatsz tőlük. Ez a gyártó honlapja.

 

http://www.zimmer.com/en-US/hcp/knee/product/nexgen-posterior-stabilized-lps-flex-fixed.jspx#

 

A magyar képviseletet szerintem ők látják el.

 

http://www.comesa.hu/hu/home.php

 

Szerintem ők tudnak neked segíteni a felmerülő kérdésekben.

 

 

Előzmény: cimbóka (2419)
cimbóka Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2419

Huhh, most kicsit megnyugtattál. :)

A zárójelentésen az alábbiak vannak:.....a baloldali térdizületbe NexGen total felszívódó endoprotézis beültetést végeztünk....

Próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit.

A korábbi válaszodban idézted: Nem szabad a térdet nagyon megterhelni hosszas gyaloglással, túrázással, sízéssel, tenisszel, step aerobikkal vagy erőteljes kerékpározással.

Akkor ebbe egy laza siklás, meg a normál kerékpározás belefér szerinted?

A dédidnek meg gratulálok! A férjemnek 2 szobatársa volt a kórházban, egy 81 éves és egy 83 éves úr. Remélem ők is jól vannak!

A férjemnek sajnos úgy néz ki, hogy a következő lépés a bal csípőprotézis lesz, mert -lehet, hogy a korábbi deformált térdétől-ott is erős kopás és fájdalom van. Egyelőre persze ez nem aktuális még.

Előzmény: zkovaxxx (2417)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2418

Arzeen!

Miután te vagy a fórum motorja szerintem csinálnod kéne egy közösségi oldalon belül egy zárt csoportot mert az sokkal kötetlenebb. Ott lehet, sokkal humorosabb formában kezelni a helyzeteket és az sokszor átsegít a nehéz napjaidon.

A fórum egy egészen más platform más szabályokkal és nem látsz a nick nevek mögé ami korlátozza így nagyrészt személytelenné téve a csevegést.

Azt gondolom az itt levő tagok nagy része egy séma alapján került ide.

Mikor jön a sérülés mindenki egy új számára ismeretlen helyzetbe kerül és el kezd utána olvasni, hogy mis is történhetett vele és a mi vár rá.  Miután a google mindnyájunk jó barátja, idetalál.

Utána nyilván itt marad egy ideig ( műtét, gyógytorna stb) és, ha megfelelő morális értékkel bír még utána is marad és megosztja másokkal azt a sok tapasztalatot amit szerzett ezzel kvázi visszaadja azt amit a fórumtól kapott. Senkitől sem várható el, hogy akár még egy év múlva is naponta emlékeztesse magát az egyébként nem kellemes emlékeire  azzal, hogy naponta itt csevegjen:))) Jó esetben nem szerez újabb sérülést és nem tér vissza. Ettől a sok megélt tapasztalattól lesz a fórum értékes sokunk számára.

Fel a fejjel harcosnak nem születik senki, de azzá válik ha az élet rákényszeríti:)

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!