Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.06.17 -1 0 116968

Mellékesen abban az időszakban volt egy Hoya/Ricoh kavarás, aztán lehet évente más beszállító adta az alkatrészt is. Vagy ki tudja.

Előzmény: SterbyT (116967)
SterbyT Creative Commons License 2019.06.17 0 0 116967

Szériahiba és széria hiba között nagy különbség van. Lehet tervezési hiba, mint pl. Sany A7II és utána, az időjárásálló szigetelést másképpen értelmezte a tervező mérnök mint a természet.

A Pentax K-30/50-eknél az rekesz blokk egységek egyes szériái hibásak, ez nem jelenti azt, hogy mindegyik K-30 és K-50 hibás. Ha az ilyen hibák visszakereshetők, akkor jön a visszahívás, ha nem, akkor az esetenkénti meghibásodás javítását állja a gyár. Valószínű, hogy hasonló eset az A7 zármechanika probléma is. Az is eszembe jutott, hogy a Sigma teleobjektívek rekeszlamelláinál is volt hasonló összeakadás, amikor a D4/D5 és D500 sorozatlövéseit nem bírta, pedig a Sport variánsról volt szó, nem a polgári Contemporary darabokról.

Az SDM-eknél ha igaz a pletyka, akkor eredetileg túl optimista specifikációt adott a beszállító és az újabb darabok már erősebbek. Elvileg. Nekem így is túl kicsinek tűnik a motor a viszonylag nagyra hízott fókuszcsoportokhoz. Én annak örülnék, ha egy firmware frissítéssel kapnánk egy Custom menüpontot mondjuk az AF finombeállítás környékén, hogy választható legyen az SDM és screwdrive AF meghajtás, ha ezeknél a régebbi optikáknál beütne a krach.

Előzmény: szekundans (116962)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.06.17 0 0 116966

Lenetebb mar irtam, csak elveszett a szem az ocsuban.

Csurgo Laszlo     20 981 6539

Kalocsay Karoly  30 948 2054

Előzmény: Zsolti* (116965)
Zsolti* Creative Commons License 2019.06.17 0 0 116965

Rollei: köszi a tippet. kipróbáltam hagyományos és DA obival és mindegyiknél ugyanaz a hiba. De legalább LV-ben működik, így el tudom vinni nyaralni a gépet...

 

Rőth Sándor: tudsz esetleg nevet adni, hogy kire lenne érdemes rákeresni, vagy felhívni?

 

Amúgy nagyon köszönöm a hozzászólásokat, sajnálom, hogy akaratlanul is, de sikerült egy kis veszekedést szítani a kérdésemmel. :/ Nincs olyan sok expó a gépben, talán 25.000 körül és valóban a fiókban, állás közben hibásodott meg. Mindenképpen szeretném megjavíttatni. szeretem nagyon a gépemet, de ha lehet inkább kikerülném a Camerát és adnám a pénzt egy szívvel-lélekkel dolgozó pentax szakinak.

Előzmény: Rollei (116895)
Jahno Creative Commons License 2019.06.17 -1 0 116964
Persze, hogy minden hibáról értesülünk, éppen ezért feltűnő ha valami kilóg az átlagból. Én idehaza pár embernél kérdeztem a szavatosságot, de nem értették és nem is nagyon akarták tovább vinni.
Előzmény: szekundans (116962)
Jahno Creative Commons License 2019.06.17 -1 0 116963
Attól függ honnan és mit, kisebb csomagok 30%a fele úton eltűnik, jó pár cucc meg idehaza. Kaptam már bontott/rossz vakut is, meg jó pár kínai fel sem adta a cuccot, aztán jön a végtelen+1 ideig tartó levelezés. Van ennek azért hátulütője bőven, mikor pár használat után megdöglik az akku, vagy 230 voltos cucc helyett 110eset küld. Aztán mire idetalál, kicseréli, újat küld, most fejeztem be 1.5 éves meneteket, hogy lassan minden a helyére kerüljön és már néha ennek az adminisztrációját is nehéz követni. Idén jó pár olyan eladóba is belefutottam, hogy amint rendeltem valamit törölte is magát Ebayről. Vagy a cuccát, ahol legalább egyértelmű volt és extra gyorsan visszakapták a pénzem. Többinél azért ment a vergődés rendesen.
Előzmény: Rollei (116961)
szekundans Creative Commons License 2019.06.17 0 0 116962

SZVSZ egy-egy termékről a mai információ áradatban könnyű kijelenteni, hogy "szériahibával" van dolgunk. A gyártás során a minőségbiztosítás minden normálisan gondolkodó gyártónak érdeke. Ezért valószínűsítem, hogy van egy arányszám ami fölött a gyártó elgondolkodik és beavatkozik. Nekünk az WWW segítségével gyakorlatilag az összes földrészen előforduló hibáról értesüléseket kapunk. Ez eléggé megnagyítja a szemünkben a számokat. Aki megjárta annak az az egy hiba is elég hiszen a kár az övé. A Magyar helyzet is érdekes, de létezik termékszavatosság ami alapján kérhetjük a forgalmazót, hogy vizsgálja meg a problémát. A sok nyavalygás mellett ki járta végig ezt az utat? Én tudok olyan Pentaxos sorstársról aki a garancia letelte előtt pár nappal intézte el a cserét az ominózus tükörcsapkodásos történetben. Én is csak egy kört futottam, bár azt sikeresen az SDM-es 50-135-el. Amikor újra feladta maradt DIY.

Más gyártóknál veszteségeket okozott többször a problémákra történő rossz reagálás, illetve csak jogi hercehurca után hívta vissza a termékeit.

Rollei Creative Commons License 2019.06.17 0 0 116961

Eleinte én is idegenkedtem az internetes rendeléstől, de aztán változott a véleményem. Elég megfontoltan rendelgetek, és nem nagyon kellett még cuccokat visszaküldeni. Egyszer volt gondom egy BDU nadrág méretezésével, a pici sárgák másképpen gondolták a dolgot, mint a világ ezen felén szoktuk, de azt is postafordultával cserélték. Meg egyszer a Butlers nem figyelt oda a Milonga kávéskanalakra, fennhagyta a honlapon rendelhetőként, de már valószínűleg nem volt belőle. Rendeltem kettőt, másikat küldtek, de aztán becsületükre váljék, küldték a megrendeltet, gondolom kiszedték az igazgató repikészletéből. Azóta is az kedvenc kávéskanalam.

Előzmény: estvan111 (116959)
Jahno Creative Commons License 2019.06.16 -1 0 116960

Én mondjuk nem értem, mert a fél világ hisztizik a Camera Kft-re, nekem meg semmi bajom nem volt. Na jó, egyszer pld. adtak ajánlatot javításról és mikor fizettem, akkor már nem annyi volt a számla, mint amit előzetesen mondtak, de sebajja. Ugyanez, hogy pld. Artworkhöz szoktam menni szenzort takaríttatni (és még jó pár ismerős), erre most a héten azok felől is masszív fikázásba futottam, hogy "bárhol, csak ott ne, mert összebasszák". Többinél meg kicsi a mintavétel, Fotóparadicsomban egyszer jártam szintén takarítással, azokkal akkor ott éppen rendben volt minden. Aztán igazodjon ki az ember. Többit már leírtam :-P

Előzmény: SterbyT (116955)
estvan111 Creative Commons License 2019.06.16 -1 0 116959

Tapasztalatom szerint ma már az internetes, csomagküldős szolgáltatások sokkal rugalmasabbak mint a személyes vásárlások. A feleségem ebben nagy guru. Ő naponta küldi vissza a rendelt cuccait gond nélkül. Én biztos szívesebben küldeném az UK-ba fényképező gépemet, mint a camera kft-hez. Messze vannak a normális szolgáltatóhoz. Általában lekezelők, és hülyének nézik az embert.

Előzmény: Rollei (116953)
Noxin Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116958

messziről jött ember azt mond amit nem szégyell... és még a Pentaconos izéért se jöttél el, szóval nem hiszem egy szavadat se :-)

Előzmény: Rőth Sándor (116943)
p_fifty Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116957

Jól gondolod.

Előzmény: estvan111 (116954)
estvan111 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116956

Én kezdek paraonid lenni. Kínában jobban bízok, mint azt itteni szolgáltatásokban. Ott még akkor is rendesen kiszolgálnak ha nem vagyok NER-es. Ha meg nem akkor visszakapom legalább a pénzem.

Előzmény: Rollei (116953)
SterbyT Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116955

Csak annyira mint a Camera Kft, GLS szinte minden sarkon van, TNT-t, Fedexet házhoz is hívhatsz.

Ezen kívül a a Foto Köberl-el is jó tapasztalataim vannak.

Előzmény: Rollei (116953)
estvan111 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116954

És sikerült bizonyítanod? Bár gondolom, hogy nem.

Előzmény: p_fifty (116949)
Rollei Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116953

Köszi. Asszem nem leszek a törzsvásárlójuk, ahhoz egy kicsit messzi vannak.

 

Előzmény: SterbyT (116952)
SterbyT Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116952

SRS Microsystems UK-ban. Tisztes használt részlegük is van és hivatalos szervizük. A használt cuccokra 1 év bolti garanciát adnak.

Előzmény: Rollei (116951)
Rollei Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116951

Erről az SRS-ről írhatnál egy kicsit bővebben, még nem hallottam róla.

 

Előzmény: SterbyT (116948)
SterbyT Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116950

Hivatalos szervizekhez azonnal be kell fusson minden gyári információ, nem szokás a vevőt ugráltatni, hogy szerezze be a szükséges infókat.

A Camera Kft-vel első és utolsó érintkezésem egy objektív tisztítás volt, amiért elkértek 15 pénzt, plusz posta (futár), szóval 20 alatt nem állt meg. Amikor visszakaptam nyilvánvaló volt, hogy hozzá sem nyúltak, csak eltették a pénzt. Megkeresésre mondták, hogy küldjem el megint, mire megkérdeztem hogy mi a garancia arra hogy el is végzik a munkát. Ez 3 éve volt, azóta is válaszolnak.

Előzmény: p_fifty (116949)
p_fifty Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116949

Mivel újra előkerült a téma, leírom újra. Nekem 20.000 expo környékén adta meg magát a blendemozgató mechanika, pedig rendszeresen használtam a gépet, ha nem is ipari mennyiségben. A Camera kft-nél előhozakodtam a pentaxforums-os információval, hogy ez bizony gyártási hiba. A válasz az volt, hogy a pentaxforums nem a Ricoh hivatalos oldala. Majd ha megmutatom, hogy a Ricoh ezt hivataloan is elismerte, meg vállalja a javítás árát, akkor persze megcsinálják ebben a számomra pénzbe nem kerülő konstrukcióban. Egyébként pedig durván 30.000 Ft lesz.

Előzmény: SterbyT (116946)
SterbyT Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116948

Akárhol hallottam róla külföldi (angol nyelvű :P) fórumokon, ott mindenütt írták hogy a hiba hivatalos elismerése után ingyen cserélték az aperatúra blokkot. Volt, akinek a saját zsebes csere után esett a hivatalos garancia, és a helyi fotós szerviz/bolt volt olyan jóarc, hogy visszatérítették a költséget. Persze ez nem Barbárisztán-Pusztaközepén volt.

Persze csak ahol hivatalos Ricoh szerviz látta. Camera Kft. nem hivatalos szerviz, akármennyire is hirdeti a Pentax szolgáltatásokat. Én ezért küldöm a javítandó cuccaimat az SRS-hez, bár eddig csak egy tisztítás volt, meg érik egy következő (fókusz helikoid nem úgy suhan ahogy kellene).

Előzmény: estvan111 (116947)
estvan111 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116947

Akkor ha jól értelmezem az írásodat kijött egy hibás széria amit a Ricoh is elismert, csak nálunk nem fogadják el.

Előzmény: SterbyT (116946)
SterbyT Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116946

A PentaxForums statisztikája szerint nincs összefüggés az expószámok és a rekeszblokk meghibásodások közt, szimplán az elöregedéssel növekedett a meghibásodások száma. Volt aki pár év szekrényben tárolás után 1000 expó alatt tapasztalta a problémát. Persze ez a fajta meghibásodás nehezen jön ki gyári tesztek alatt, szóval simán becsúszhatott egy-egy rossz széria. Mivel tudták, hogy széria probléma, és "specifikáción kívül eső darabok" okozzák, így könnyebb is orvosolni, tűréseket szorosabbra, erősebb minőségellenőrzés már megoldja. Csak a hibás darabokat kell cserélni, amire elvileg plusz garanciát is adott a Ricoh, azaz a hibás darabok illetve a hibás szériaszámokba eső gépek javítása ingyenes. Hogy ezt be lehetett-e váltani itthon, azt nem tudom.

Előzmény: estvan111 (116942)
estvan111 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116945

Szerintem a tudomány itt mindenkit érdekel. Még engem is. Az összeesküvés elméletek kevésbé.

Előzmény: Jahno (116944)
Jahno Creative Commons License 2019.06.16 -1 0 116944
Tudoman megmondja, de az itt senkit nem érdekel. Akkor nem mindegy?
Előzmény: estvan111 (116942)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.06.16 -1 0 116943

Ne abrandits ki magadbol. Azt hittem megertetted, hogy hasznaltam a lentebb felsorolt objektiveket. 
Amikor beleakad a tukor az objektvbe, akkor az ott megakad, oszt annyi. Ettol a zar lefut, a tukor meg belelog a kepbe, amitol nem lesz jo a felvetel. A tukrot nem IFA kuplungrugo huzza, nincs nagy ereje, sem a gepnek, sem az objektivnek nem lesz semmi baja. Elorebb tekered az objektivet, es a tukor visszaugrik alaphelyzetbe, mert veget ert az expo. 
Leginkabb portrera hasznaltam a lenti objektiveket, ahol kicsi a felveteli tavolsag, igy egyaltalan nem eri el a tukrot az objektiv, de szinte mindig elokeppel dolgoztam, ugy meg teljesen mindegy. Egyebkent a Canon objektivekkel is gyakrabban fenykepezek elokeppel. 

Csak, hogy vilagos legyen, az osszeakadasnal a tukor szele er az objektiv belso tubusahoz, nem a polirozott felulet masszirozza a hatso lencsetagot. 

Előzmény: Noxin (116940)
estvan111 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116942

Még mindig nem hagy nyugodni a kérdés. Nekem se k30 se k50-el nem voltak ilyen problémáim. Az egyik bőven elhagyta a 100 ezret, a másik alulról súrolja. Ha most valamelyik elromlana természetesnek venném. Nem lehet annyira rossz a szerkezet ha simán teljesíti az elvárható teljesítményt. A kérdésem az lenne, hogy szerinted nem lehet összefüggés az esetleges meghibásodások és a használati szokások között. Itt konkrétan arra gondolok, hogy ha valaki ritkán használ egy ilyen szerkezetet az is növelhet-e az idő előtti meghibásodás lehetőségét. Például a porosodás,  oxidálódás, kenőanyag ledermedése. Erről mint mond a tudomány?

Előzmény: SterbyT (116921)
Jahno Creative Commons License 2019.06.16 -2 0 116941
Szerezz 5D-t, aztán próbáld ki. Majd ha leveri a tükröt akkor úgyis megmagyarázzák, hogy Te vagy a hülye.
Előzmény: Noxin (116940)
Noxin Creative Commons License 2019.06.16 0 0 116940
nyuszi-e vagy McFly?
azt mondod nem gond, én meg azt hogy próbáljuk ki :-)
erre kihátrálsz...
Előzmény: Rőth Sándor (116937)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.06.16 -1 0 116939

Ne merget vegyel, hanem egy 5D-t, probald ki.
Egyebkent meg teljesen mindegy. Te nem hasznalsz Canont, Noxin nem hasznal Canont, en ritkan hasznalok digitalis gepet, amihez nincs olyan objektivem, ami belelog.
En viszont hasznaltam, nem az irodalmi elmenyeimet osztom meg, hanem a tapasztalataimat. 

Előzmény: Jahno (116938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!