Keresés

Részletes keresés

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.24 0 0 21075

most olvasom, hogy a T3 nem mondott le a második autóról. Közelítünk már a 30-hoz, úgy hogy vendégek nincsenek is benne

szerintem kevés lesz lassan a 10 pontszerző hely

nicko Creative Commons License 2022.02.23 -15 0 21074
Előzmény: JarnoTrulli (21073)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.23 -11 0 21073
Előzmény: nicko (21072)
nicko Creative Commons License 2022.02.23 -15 0 21072

szerintem akinek nem ad -10-et legalább az nem is komoly index fórumozó 

-9-nél megállt nálatk.  :D

Előzmény: JarnoTrulli (21069)
toto92 Creative Commons License 2022.02.23 -11 0 21071

Most már én is kibújok a read only szerepből, hátha nekem is jut a mínuszzuhatagból.

Előzmény: JarnoTrulli (21069)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.23 -11 0 21070

Hawkey remains with T3 Lamborghini for second DTM season

 

https://www.motorsport.com/dtm/news/hawkey-remains-with-t3-lamborghini-for-second-dtm-season/8426153/

 

Vele együtt már 28 fullszezonos autó van ami biztos.

 

T3 csodálom hogy maradt a Lambonál azok után, ahogy pofára ejtették őket, bár Hawkey kevés lesz oda. 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.23 -11 0 21069

terápiás jelleggel, ha ettől jobban fogja érzi magát, akkor adhat még nyugodtan mínuszt :D Szerintem tényleg azt hiszi van egy szám ami után tiltás jár vagy hasonló, de semmi sem.

 

főleg hogy idetalált és olvas kommenteket, lehet DTM rajongó lesz belőle :D

Előzmény: nicko (21067)
nicko Creative Commons License 2022.02.23 -15 0 21068

ne sírj, hogy kimaradsz a jóból,, már -5-nél tartasz! :)))

Előzmény: Generic Jingle (21059)
nicko Creative Commons License 2022.02.23 -15 0 21067

nem kerülheted el a sorsod, neked is lefőtt a kávé! :D  

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=160773282&t=9057760

Előzmény: JarnoTrulli (21065)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.22 -11 0 21066

David Schumacher is DTM-ben folytatja, Winward csapat egy 3. autót indít a számára. Kezdésnek azért nem kerül rossz helyre, rögtön a címvédő mellett tanulhat, meg egy többszörös futamgyőztestől.

 

Ferrari még vár a bejelentéssel, mert az egyik autóban mindenképp teljes szezonos versenyzőt szeretnének. Második kocsi megint olyan lehet mint tavaly hogy ketten osztoznak rajta. 

 

T3 állítólag 1 autóval de maradni fog (Hawkey? - instán posztolta, hogy hamarosan bejelentés várható hol lesz idén)

 

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.22 -11 0 21065

megtalált minket is, szerintem ahogy szavazza le Nickot megnézte miről is beszélgetünk

pedig a kézilabda az a sport ami soha nem érdekelt, még a szabályokat se tudom nemhogy Fradista lennék :D

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.21 -11 0 21064

szerintem nem tudja, hogy ennek semmi jelentősége

adhat 100 mínuszt is ha annyi ideje van

Előzmény: nicko (21062)
nicko Creative Commons License 2022.02.21 -15 0 21063

meg nem unta! ;)

Előzmény: nicko (21062)
nicko Creative Commons License 2022.02.21 -15 0 21062

Ezt már akkor se értettem mi szükség volt erre a szavazósdira, inkább megoldották volna prohardver mintára, hogy 5 percig lehessen javítani a saját posztolást pl. elírás miatt. 

Ma is megjelent és a Ftc női kézis topicban mindenkinek adott 10-12 mínuszt amig meg nem untam Mondták korábban nso fórumról jött agyatlan balfax.

És igen képes akár 25x nicket váltani csak a mínusz gombért.

Előzmény: JarnoTrulli (21061)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.20 -11 0 21061

itt nem a fórum rossz, hanem az lehet amit Nicko írt, hogy kapott egy megszállott rajongót, aki minden hozzászólását mínuszolja. Eddig csak a kézis topikban, de most valószínű listázta a többi kommentjeit és egyben az egészet leértékelte

 

Érdemes nézni, mert 16 órája nem jelent meg a tag, aztán egyszerre megint minden írására jön a mínusz majd holnapra

 

Bár elég rémisztő, hogy valaki csak ezért regisztrál egy halom nicket és egyesével megcsinálja ezeket.

Nem beszélve arról, lehet egy kommenten 150 mínusz is, azért se jár semmi tiltás. 

Egész fórum legnagyobb baromsága ez a plusz-mínusz osztogatás. Esetek jelentős többségében nem magára a kommentre mennek, hanem magának a nickeknek szólnak. 

Előzmény: Generic Jingle (21059)
nicko Creative Commons License 2022.02.20 -15 0 21060

vannak akik azt is tudják az illető nem 100-as utálja a Fradistákat. Az nso fórumáról talált az indexére szétbarmolva egyes topicokat. Képes ezzel szórakozni, hogy 20x vált nicket csak azért, hogy mínuszoljon. Én ezt szánalmas, gyerekes dolognak tartom. Ha nem jelzitek észre sem veszem nem szoktam ezzel foglalkozni, hogy erőlködik valaki ezen ami abszolút semmit se jelent.

Előzmény: Generic Jingle (21059)
Generic Jingle Creative Commons License 2022.02.20 -11 0 21059

Te meg 15-öt kaptál. :-) Szerintem szoftveres hiba lehet, zenei topikokban volt egy időben, hogy pár ember, bármit is írtak, rögtön kaptak 8-10 negatívot. Vagy valahol "kihúzták a gyufát" egy debilnél, aki képes volt követni őket más topiokba is.

Előzmény: nicko (21058)
nicko Creative Commons License 2022.02.20 -15 0 21058

jé tényleg. :) 

úgy, hogy van egy barom aki képes volt gyártani 20db nicket és minden Fradistát (női kézilabda) mínuszol. Úgy látszik kibújt a csigaházából és nem csak a kézilabda fórumokra megy már. Óriási gondok lehetnek nála fejben. Nem foglalkozom vele.

Előzmény: JarnoTrulli (21057)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.20 0 0 21057

most nem azért, de hogy a p.csába kaptál erre a kommentedre 9 mínuszt? :D ennyien szerintem ide az utóbbi 10 évben nem írtak összesen

Nem szoktam ezekre figyelni, de most tényleg csodálkoztam, hogy ez miért?

azt a +1 jelet én adtam, mert kíváncsi voltam jó, e a rendszer de tényleg így adja be -9 és +1

Előzmény: nicko (21055)
JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.19 0 0 21056

Rosbergnél maradt a tavalyi Müller - Gore kettős

 

https://www.motorsport.com/dtm/news/muller-rosberg-audi-2022-gore/8279441/

 

már csak a Ferrari és Porsche nem nevezett meg versenyzőket

nicko Creative Commons License 2022.02.18 -10 1 21055

Ausztrália február végén enyhít a jelenlegi szigorításokon, ami a beutazást illeti a cikk szerint.

 

McLaughlin optimistic of Bathurst return 

 

https://www.supercars.com/news/championship/mclaughlin-optimistic-of-bathurst-return/

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.17 0 0 21054

Csütörtökre a BMW jött elő a bejelentéssel, és ahogy ígérték 4 autóval

 

https://www.motorsport.com/dtm/news/bmw-announces-four-cars-for-2022-dtm-season-as-eng-returns/8248073/

 

 

Walkenhorst: Marco Wittmann - Esteban Muth 

Schubert: Sheldon van der Linde - Philipp Eng

 

9 szezon után Glock nem lesz velük a mezőnyben.

 

Porschéhoz Laurens Vanthoor - Dennis Olsen kettős várható. 

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.16 0 0 21053

Ma pedig a Grasser jelentette be a versenyzőit

 

- Clemens Schmid (ő már december óta biztos volt)

- Mirko Bortolotti

- Rolf Ineichen

- Alessio Deledda

 

Bortolotti szerintem a bajnoki címért fog menni

 

Deleddát totál nem értem, vagyis értem pénz az egész, és a 3 autó mellett kiadták bérbe a 4. gépet...más értelmes érvet nem látok mögötte.

 

Olasz F4: 0 pont

F3: 0 pont (2 éven át)

F2 0 pont (itt még a 107% is olykor gondot okozott neki)

 

DTM-ben biztos jó gép lesz alatta, és rutinos Lambo versenyzők adatait is biztos megkapja...

 

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.15 0 0 21052

tavalyhoz képest bőven több teljes szezonos autó lesz, akkor a fullszezonos versenyzőkkel, a helyettesítőkkel és a vendégekkel összesen volt 30. 

Most úgy fest a dolog 26-an már ott lesznek minden futamon.

 

Mercedes 7

Ferrari 2

BMW 4 (bár hivatalosan nem megerősített, de biztosra vehető)

Audi 6

Lamborghini 4

Porsche 3

 

és lóg a levegőben még egy 2 autós T3 csapat, és ki tudja mennyi vendégversenyző fog csatlakozni az adott futamokon

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.15 0 0 21051

Úgy tűnik ez tényleg a bejelentések hete lesz, csak a 2 nap alatt:

 

- ROWE csapat kiszáll, ami már rég köztudott volt, de mostantól hivatalos. Visszatérnek a hosszútávú versenyzés világába. Nürburgring, Spa 24 órás és GT World Challenge Europe lesz a fő terepük 2 autóval. Tavalyhoz képest nem lesz kevesebb BMW a mezőnyben, mert 4 autót ígértek idén is. Walkenhorst marad és minden bizonnyal a Schubert fog csatlakozni

 

https://www.motorsport-total.com/dtm/news/rowe-team-steigt-aus-dtm-aus-fokus-auf-gtwce-und-nuerburgring-nordschleife-22021502

 

- jön egy újabb Audis csapat, 1 autóval. Attempto Racing. 2005-ben alapították, kezdetben Porsche kupáztak, majd Mclarennel és Porschével már GT3 szinten is megjelentek. 2018 óta versenyeznek Audival. Marius Zug lesz a versenyzőjük, aki a bejelentés napján ünnepelte a 19. születésnapját. Német GT4 bajnokságban kezdte, majd az európai bajnokságban is megfordult. Utóbbi 2 szezonban az olasz GT3-ban ment. Érdekesség hogy BMW versenyző volt idáig. 

 

https://www.motorsport-total.com/dtm/news/neues-audi-team-2022-in-der-dtm-attempto-racing-sorgt-fuer-ueberraschung-22021401

 

Mercedes megnevezte a versenyzőit, és melyik csapatokban kaptak helyet. Gotz is váltott tavalyhoz képest, Juncadella meg kikerült a DTM-ből jött helyette a kanadai Grenier. Stolz pedig már teljes szezonra érkezik

 

HRT: Luca Stolz, Arjun Maini

GruppeM: Maro Engel, Mikael Grenier

Winward: Lucas Auer, Maximilian Gotz

Mucke: Maximilian Buhk

 

 

 

 

 

nicko Creative Commons License 2022.02.12 0 0 21050

A 2022-es szezonra van már 25 megnevezett versenyző., de csak 24 autó. 

De abból is 4db TBA jelöléssel a rajtszám helyett. 

 https://www.supercars.com/teams/

 

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.12 0 0 21049

Heti összegző a motorsport-total, ran, speedweek helyekről:

 

- GetSpeed csapat az idei évre beígért +1 autót még októberben, de nemhogy 2, de 1 autóval sem indulnak a jelek szerint. Adam Osieka a csapatfőnök bejelentette a terveit, ami 3 autós GT Opent, 2 autós NLS-t (közte a Nordschleife 24 órás is) takar.

GT Open 5 futamon fedi a DTM versenyeit. Maini maradásában bíztak és az általa hozott komoly szponzori pénzekben

- boxutcában az eltérő sebességkorlátozások ötletét ismét dobták. (így kompenzálták volna azokat a csapatokat, ahol a kocsik kialakítása miatt hátrányban lennének a cseréknél). Fő érv ellene a biztonság, mert a gyorsabb autó belefuthat egy lassabba

- Scheider visszatérése még most se biztos, mivel 10Q Racing 2 Mercedesét megvette egy másik alakulat a Schnitzelalm-Team, akik eddig GT4 vonalon voltak aktívak NLS-ben. Elvileg a DTM projektet vinnék ők is Scheiderrel nem zárják ki a dolgot, de inkább várnának a nagyobb ugrással.

 

Mercedes is megnevezte a versenyzőit, nagy változás nincs. Abril kikerült és jött helyére a kanadai Mikael Grenier. 

3 kategóriába sorolták a pilótákat:

 

Performance-Fahrer: Lucas Auer (AUT), Maximilian Buhk (GER), Philip Ellis (SUI), Maro Engel (GER), Maximilian Götz (GER), Jules Gounon (FRA), Thomas Jäger (GER), Daniel Juncadella (ESP), Raffaele Marciello (SUI), Luca Stolz (GER);

Juniorfahrer: Patrick Assenheimer (GER), Mikael Grenier (CAN), Arjun Maini (IND), Fabian Schiller (GER);

Expert-Fahrer: Adam Christodoulu (GBR), Manuel Metzger (GER), Daniel Morad (CAN)

 

Abt szerint Feller lehet idén a nagy meglepetés és bajnoki címért mehet már első évében. 2016 óta versenyez eredményesen ezekkel az autókkal és fiatalként már rutinosnak számít. Főleg időmérőn győzte meg őket már az ADAC GT-ben. 

nicko Creative Commons License 2022.02.06 0 0 21048

Marad a bot váltó a Gen3 autókban is, aminek örülnek a versenyzők és Larko is. Hogy miért? 

https://www.supercars.com/news/championship/why-supercars-is-keeping-stick-shift-for-gen3/

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.02.05 0 0 21047

BMW is alakul már, jönnek az új géppel. Walkenhorst csapat is már a pályára vitte Vallelungán (először a Schubert kapta meg a gépeket még januárban)

Jörg Müller, Christian Krognes, Theo Oeverhaus vezetett. Nürburgringre gyakoroltak Yokohama gumikon és a megbízhatóságra mentek.  Volt összehasonlítás is, erre a DTM-ben használt autót vitték. 

Walkenhorst indul a hamarosan kezdődő ázsiai Le Mans szériában, mert nagyon jó felkészülésnek gondolják. 

 

Én teszem hozzá, de kíváncsi leszek melyik csapat indítja azt a beígért +2 BMW-t ami még hiányzik, mert 4 autóval képzelik a DTM-et idén. Ravaglia idén nem valószínű. 

 

ha már BMW: a napokban olvastam a motorsport-totalon egy cikket, amiben egy Sophia által gyakran felhozott témát dobtak be, mert a lány emlegeti sokat, hogy az ő Audija mennyire régi volt, 2017 -es, meg mennyi km volt benne. 1-2 hónapja mondott valami olyat is, hogy Lawson se ment volna jól az ő kocsijával. 

BMW meg nyilvánosságra hozta, hogy Wittmann nálánál is régebbi kocsival nyert tavaly futamot és volt majdnem a végéig harcban a címért, mint amilyen Audival ment a német csaj :) 2015-ös gyártású, ők 2015 végén vették át. 2018-ban ezzel nyerték meg a spai 24 órást és közel 80 ezer km van benne. 

Cikk szemlélteti, hogy a DTM-ben tavaly a szabadedzésekkel, időmérőkkel, versenyekkel kb. 5000 km-t pakolnak bele 1 autóba. Vagy közel 15x lehetne menni vele egy Le Mans 24 órás versenyen. 

Ezt a gépet futtatták még NLS futamokon, 2017-es, 2020-as spai versenyen, és van benne 3 Nürburgring 24

Persze alkatrészek közül kb. mindent cseréltek, de maga a kasztni/alváz ugyanaz a számú.

Idén az új modell miatt a kocsit nyugdíjazzá, de teszteléseken bevetik. 

 

https://www.motorsport-total.com/dtm/news/floersch-aussagen-entkraeftet-wittmann-feierte-dtm-siege-2021-mit-2015er-bmw-22020301

JarnoTrulli Creative Commons License 2022.01.31 0 0 21046

amennyire nézem a statokat, tavaly a DTM-ben a 16 futamon 13x (vagy 14x) a TOP10-ben végzett az, aki leggyorsabb kört ment

 

Kivételek:

 

Muth - RedBull Ring

Rockenfeller - Assen - miatta írtam, hogy ha beleszámítom akkor 13x, ha nem 14x. Mivel TOP10-en kívül zárt a pályán, de a vendégversenyző nem beleszámítása miatt végül pontot szerzett

Cassidy - Norisring 

 

Haase is ment leggyorsabb kört, de ő 10-ben végzett, de Haase és Cassidy nem számított vendégversenyzőnek, mivel helyettesítők voltak

 

szerintem ez jó arány, ha ez marad idén is nem lehet emiatt panaszkodni

Előzmény: Generic Jingle (21045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!