Keresés

Részletes keresés

Törőlt_nick Creative Commons License 2007.08.05 0 0 152
na azért ne legyen már akkora arcod ember. tényleg mi a faszomnak kell ennyi nyomorult felkiáltójel?
Előzmény: skidrow5 (151)
skidrow5 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 151
Űbersajtkukac, liberális pint Úr/Asszony/Homokos
Maga csk lágyítsa a vizét mágnessel és fogyasszon desztvizet, sőt ajánlom önnek a steril húgyutakon érkező ~36°C-os pisit.
pint Creative Commons License 2007.08.03 0 0 150
azért az jó dolog, hogy ingyen van a felkiáltójel. képzeld, ha azért is fizetni kéne.
Előzmény: skidrow5 (149)
skidrow5 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 149
Ehhez a desztvizes ökörséghez: KEDVES DESZTVÍZIVÓ, DE LEGALÁBBIS EZT PÁRTOLÓ ATYAFIAK ÉS ANYAJÁNYOK! Hát gondolkozzatok már egy kicsit!!! Szerintetek miért van az, hogy ha pl. Indiába utazik egy hozzátok hasonló europid, azt közel tucat oltással kell ellátni, nehogy gyászút legyen a nászútból? Hát persze hogy azért, mert egyre életrevalótlanabbak vagyunk!!! A rohadt tisztaságmániával megmérgeztük a Földet! Az indiai a Gangeszban lubickol a tehenével együtt, hörpöl belőle egy kortyot, de mégsem lesz semmi baja. Ezt próbálád utánacsinálni....! Aki nem bízik meg a csapvíz ihatóságában, az ásványvizek ivóvízminőségében, annak azt ajánlom, hogy valóban igyon desztvizet, aztán majd meglátjuk melyik az egészségtelenebb! A tanulatlan, ámde "civilizált" embernél nincs is ostobább a világon!!!!!!!! Lúgozzátok csak ki magatokat az egészség jegyében! A desztvíz ugyanis kimos minden létfontosságú iont, elemet....amit persze pótolhatsz tablettákkal, aztán te leszel legjobban felháborodva, ha majd néhány év múlva eljut hozzád is az infó, miszerint "bocs, de a tabletta sajnos tartalmaz a megannyi kiváló alkotón kívül némi eddig ártalmatlannak hitt anyagot is(uganis ezeket a kedvező anyagokat igen sokszor ártalmas vívőanyagok szállítják el a szervezetben)!!!! És akkor a RLT Club reggeli színvonalas műsorában egy igen színvonalas Sütő E. nevű szépasszon bíztatja a barmot heti rendszerességgel, hogy igyon desztvizet! Hát ez még azt sem tudja, hogy mi az a desztvíz!!!!!
kisharsány Creative Commons License 2007.07.02 0 0 147

 

 Természetesen: szerintem sem illik. Nem is illhet, mert ezen "tudományos gondolkodók" a legkevésbé sem "mernek" szintetizálni - mint ahogy utánad Who 111 (remélem fejből jól írtam) írja. Márpedig ezen nyelvezet (felismerés) használhatásához több területen található - sokszor "alternatívnak minősített" felismerést is be kell vonni. Amikor meg nem, akkor is úgy kell nézni a dolgokat, amiket a skolasztikus merevedettség "genetilailag" nem tesz lehetővé. Hogy világosabban fogalmazzak: A kirakósjáték (puzzle) darabjai nem foglalkoznak avval, kin milyen szemüveg van. Őket "csak egy érinti" látja-e a szem őket, vagy nem látja.

 

 kisharsány

Előzmény: Törölt nick (145)
Who111 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 146
Sokan kutatják ezt.
Ha valaki elér valamit, amit tetszőlegesen meg lehet ismételni, akkor már csak a
magyarázatát kell kitalálni. Na innentől fog a tudomány a képbe jönni.
Persze a kutatás is tudomány, és biztosan van aki tudományos módszerekkel
kutatja. (Jegyzetek, kísérletek, eredmények összevetése, szignifikánsak kiválasztása,
stb.)
Itt a magyarázat az, aminek nem szabad ellentétben állnia a jelenlegi princípiákkal.
Vagyis állhat, de akkor kisebb a befogadási hajlam. :-)

Higgyétek el, az összeesküvés elméletek nem igazak. A tudomány siet lecsapni az
új dolgokra. De arra viszont nagyon vigyáz minden tudós, hogy nehogy elveszítse
a hitelét. Jól körülszaglássza a dolgot, és ha gyanús, akkor vagy hagyja, vagy fű
alatt kísérletezik kicsit, és csak akkor jelentkezik, ha vannak eredmények.
Előzmény: Törölt nick (145)
kisharsány Creative Commons License 2007.07.02 0 0 144

 

 A víz - mint olyan - maga a misztikum ! Sokkal, de sokkal több, mint azt a H2O alapján feltételezni lehetne róla. Valószínűleg az élet tényleges alapja, de nem csak úgy ahogy ma azt tanítják.

 

 kisharsány

kisharsány Creative Commons License 2007.07.02 0 0 143

 

 Emoto vallás-, és misztifikációmentesen (meg csodamentesen) ennél jóval tovább jutott az információátvétel, és tárolás vizgálatában. A Silva-módszer pedig az alapok vizsgálata nélkül, csupán a "száraz" bizonyítékok alapján használja fel.

 

  kisharsány

Előzmény: Who111 (142)
Who111 Creative Commons License 2007.07.02 0 0 142

Jah, az "emlékező víz"-re meg ilyenekre gondolsz.

Abban én sem vagyok teljesen biztos, hogy nincs hasonló jelenség, persze nem kell

mindenféle csodát meg vallást belevinni.

Valószínűleg a Van der Waals kötésről lehet szó.

"A Van der Wals összetartó erő nagyon gyenge, az atomok saját vagy indukált dipólusmomentumából származik, és a távolsággal gyorsan csökken 1/r6 törvény szerint. Ezért a molekularácsos szerkezetű anyagok (elemek és vegyületek) alacsony olvadás- és forráspontúak. Közönséges körülmények között gáz halmazállapotúak vagy folyékonyak" Wikipédia

Tehát elméletileg mágneses indukcióval össze lehetne ragasztani a vízmolekulákat.

Ez egy másodlagos kötés, és az érdekesség kedvéért hoztam fel.

Ilyen módon valóban lehet azt mondani, hogy "információt" tárol.

Előzmény: Törölt nick (141)
Who111 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 140
A tisztításnak én sem vagyok ellene.
Talán egy karszthegységből kitermelt jó nagy mészkövön kéne átnyomni az ro-val
szűrt vizet. Persze arra a porózus fajtára gondoltam, mint a sóskúti kő.
Ki tudja, talán az is jó lenne. :-)
Előzmény: Törölt nick (138)
kisharsány Creative Commons License 2007.07.01 0 0 139

 

 Kedves théta

 

 "Samoto-féle kísérletsorozat"
  ...?

 

 bocs.: Masaru Emoto. Tudod az én fejemben így ragadt meg, hogy samoto

 

 kisharsány

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 137

Mifelénk egy bioboltban Tündévizet lehet kapni. Ezt nem tudom micsoda, de nemrég még Pi-vizet árultak, ami ugyanaz mint az ioncserélt víz.

cszita Creative Commons License 2007.07.01 0 0 136

A korábbi vitákhoz:

 

1. Én gyerekkoromban (1-13 évig) a tehén tőgye mellett ittam a langyos tejet  zsajtárból habosan azaz forralatlanul és nem volt sose semmi bajom. (akkor)


2. Én is olvastam manapság hogy kísérletek igazolják mely szerint 100 vizsgált személy közül 50 naponta ivott x hónapig napi 3 dl tejet 50 egyáltalán nem és akik ittak azoknál a kálciumszint egyrész csökkent a vérben meg több is volt a csontritkulásos hajalmú a a tejfogyasztók körében. Állítólag mivel a tejfehérje állati eredetű meg nehezen emészthető az emberi immunrendszer védekezőmehanizmusa feléled ha felismeri hogy ártson ezért felerősödik. A védekező mehanizmus során kálciumot magnézumot és káliumot dolgoz fel hogy a tejet feldolgozza és sokszor többet mint ami magában a tejben van.


3. Szintén olvastam hogy a tej vitamintartalma egy felmérés ha 1976 os tejben lévő vitamintartalmat 100% nak vesszük akkor 1990-ben annak az 5% maradt meg.
Egyébként 100 gramot nézve a legtöbb kálcium amúgy is a mákban van a szezámmagban mogyoróban mandulában csokoládéban, tojásban dióban stb. és csak 18. helyen van a tej!!!! A kálciummiatt nem érdemes inni.

 

4. Nincs laktózallergiám (vizsgálták) de 1 dl tejnél ha többet iszom ma már megfuttat. (WC) Azaz gyanítom nekem nem jó. De ha szorulásom van akkor használom :)))) Egyébként nem iszom.


5. Az ozmózisos víz szerintem nem természetes mert ugyanúgy géppel állítjuk elő a vizet plusz patronnal viszahelyezük az ásványokat bele. Abszulult természetlellenes nekem. Lehet hogy pár év aztán erről is kiderül hogy rákot okoz mint minden nagy találmány.

 

és egyáltalán... A fórum is tükrözi a vitákat ami az én fejemben is kavart okoz mert pro és kontra mindeki meg tudja indokolni ez vagy az miért rosz vagy jó ezért: Iszom ásványvizet de hetente váltom a márkát. Iszom csapvizet de nem azzal élek. Iszom gyümölcsleveket, meg hébe hóba tejet. Eszek vitaminokat de tartok vele szüneteket meg variálom a termékeket is. Figyelmmel kísérem a desztillált víz és ozmózisos víz őrületet de nem akarok egyenlőre kísérleti nyúl lenni. Talán pár év múlva kiderül valóban jó e vagy sem.

cszita Creative Commons License 2007.07.01 0 0 135
Nemrég pont erről írtam, hogy egy Vízkutató céget megkérdeztem mi ez és állítólag az elektródák az ásványi anyagokat csapják ki és azt mutatáják be koszként hogy jól megijedjünk és vegyük meg a terméket. Ismerősöm meg is vette és a patront rosszul helyezték neki fel ami az ásványi anyagot nyomja vissza a vízbe és az egész családnak napokig furán fájt a feje amig azt itták. Aztán rájöttek mi volt a gond.
Előzmény: Törölt nick (134)
Who111 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 132
Vagy nagyon nem tudom...
(Illetve nagyon okos, mert van aki elhiszi, és ő ebből pénzt csinál.)

A gyanús jelek:
1. Belekeveri Istent egy olyan ember, aki állítólag a legkommunistább korszak
legkommunistább üzemében volt vezető beosztásban, vagyis jó elvtársnak kellett
lennie. De ez már politika, nem itt a helye, csak megemlítettem a vonatkozások miatt.
2. Egy tudományos társaság a freeweb-en talál csak helyet magának. Na ne...
3. Összeesküvés elméleteket gyárt. Ezt azok szokták tenni, akik nem látnak át
bizonyos folyamatokat, illetve egy okos, számító magatartást takar, hiszen a
kevésbé iskolázott emberek ezeket elhiszik.

A deszt. víz aloldal egy röhely. Valaki megfejtette miért tették oda azokat a fókákat?
Aszongya: Desztillált vízzel készítem az ételt. Na azt az egyet lehet. A többi majd
kioldódik a kajából.
Aszongya: Frakcionált desztillált vizet készíthet otthon!
Nos frakcionáló tornyokról hallottam már az olajiparban. A lepárlást takarja.
A lepárolt víz koránt sem lesz desztillált, esetleg csíramentes. Veszít valamennyi
ásványt is valóban, de azért még nem desztillált.
Azután az egyik helyen 6Ft-nál, egy másikon 10Ft-nál kisebb költségről beszél / liter.
"A fordított ozmózis szűrőn átjutnak a mezőgazdasági mérgek..." Na ne!
Bemutat egy kuktát a gáztűzhelyen, felette egy műanyaghordó a lecsapatáshoz.
Öles betűk, hogy milyen szabadalomról van szó. Csak sajnos ez egy házi pálinkafőző.
Van még az oldalon, de sztem ennyi elég is. :-)))
Jó, hogy belinkelted, rég nem nevettem ennyit.
Előzmény: lajkoimi (128)
lajkoimi Creative Commons License 2007.06.30 0 0 131
Már kezdtem elhinni,hogy jobb az "igazi" só a nátriumszegény,kálium-klorid-os(jól irtam?)
sónál...
Szegény Tejfalussy bácsi.....
Előzmény: Mungo (130)
Mungo Creative Commons License 2007.06.30 0 0 130

Vagy nagyon okos,vagy nagyon nemtudom......

 

Ilyenkor kellene bekapcsolni a "vészvillogónak" a kedves olvasó tudatában. :o)))

A jóhiszemű olvasó örül, hogy végre valami "okosságot" olvas, pedig egyszerű "mosópor reklám" stílusában előadott ámításról van csak szó. Sajnos...

Előzmény: lajkoimi (128)
eke Creative Commons License 2007.06.30 0 0 129
kapható Aloavera termék:

ALVEOLA enzim tabletta laktáz enzimet valamint joghurt port is tartalmaz.
Előzmény: Mungo (127)
lajkoimi Creative Commons License 2007.06.30 0 0 128
www.freeweb.hu/aquanet/

Véletlenül találtam erre az oldalra.(Tejfalussy András oldala)
Mit gondoltok róla? (köze van a desztillált v. és a sóháztartáshoz)
Vagy nagyon okos,vagy nagyon nemtudom......
Mungo Creative Commons License 2007.06.30 0 0 127

Genetikai oka nem tudom mennyiben áll fenn. Egy ismerősöm azt mondja, hogy a bio boltban lehet kapni laktóz bontó baktériumot, amit csak le kell nyelni és máris ihatom a tejet.

 

Sajnos a laktóztolerancia genetikai probléma. Bizonyos enzim szükséges a tejcukor "hasításához", amiután már a természetes bélflóra is megbírkózik a tejjel. Jellemzően az európai, azon belül is az észak európai populációnál figyelhető meg az egész életen át tartó laktóztolerancia. Normális körülmények között ez a képesség 5 - 8 éves korban megszűnik. Viszont a tejsav bacik által laktózmentesített termékek már mindenki által fogyaszthatók (tejföl, joghurt, sajtok, túró, stb.)

Ezt a bio-boltos dolgot azért nem ártana megvizsgáltatni, hiszen ha igaz a hír, akkor a hazai lakosság kb 30 - 40%-ának lehetővé tenné a nyers és pasztőrözött tej fogyasztását is.

Bár kétségeim vannak afelől, hogy a bélflóra befogadna ilyen baktériumokat minden káros következmény nélkül.

 

Előzmény: Törölt nick (123)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2007.06.30 0 0 126
150 éve Budán lajtoskocsiból árulták az ivóvizet, amit a Dunából mertek, szűrés nélkül.

Azóta nagyot fejlődött a világ, már lábat sem lehet mosni benne kockázat nélkül.
Igaz majd egy évszázadig beleszartunk....
Előzmény: Törölt nick (121)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2007.06.30 0 0 125
Na figyelj ezt külön neked kerestem. Részemről enniy:


A tejcukorból egyfelől hőkezelés hatására, másfelől a tejcukor lebontásakor a szervezetben laktulóz és laktitol képződik, amely anyagok az ún. bélazonos tejsavbaktériumok és bifidobaktériumok kizárólagos, fontos tápanyagai. Az ezekkel gyártott savanyú tejkészítmények, az ún. probiotikus savanyú tejtermékek a legújabb kutatások szerint egészségvédő, jótékony hatással vannak a szervezetre, így többek közt csökkentik az érelmeszesedés továbbá a vastagbélrák veszélyét, védik a szervezetet a kórokozó csírák ellen.

Végül foglalkoznunk kell röviden a tejcukorral szembeni érzékenységgel, más néven laktóz intoleranciával. Ennek oka az, hogy a vékonybélben csökkent mértékű vagy teljesen hiányzik a tejcukrot lebontó laktát-enzim termelése. Ennek következtében a tejcukor részben vagy egyáltalán nem bomlik le a szervezetben, hanem feldúsul a bélrendszerben és felfúvódást, hasi görcsöket, esetleg hasmenést okoz.

Az európai országokban a tejcukor érzékenység 3-20%-ban fordul elő. Hazánkban a felnőtt korú lakosságnál átlagosan 14%-ban állapították meg az előfordulást, ami megfelel az Európára jellemző helyzetnek.

Tejcukor érzékenység esetén a tejcukor bevitelét a szervezetbe korlátozni kell. A tejcukor érzékenyek egy része már például a hőkezelt tejet elviseli, mások számára viszont ez nem elégséges, de a savanyú tejkészítményekben levő csökkent tejcukortartalom nem okoz panaszt. A tejcukorral szemben nagyon érzékenyek is fogyaszthatják a vajat, az érlelt sajtokat vagy például a tejcukortól mentesített tej- ill. tejporkészítményeket.
Előzmény: lyesmith (118)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2007.06.30 0 0 124
nem, tévedsz, genetika! De az ultrapasztörözés (UTH tejek) ezen is segít részben...
Előzmény: Törölt nick (123)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2007.06.30 0 0 122
biztos úgy van....

Ultrapasztőrözés során a tejet legalább 140 o C-ra hevítik, néhány másodpercig ezen a hőmérsékleten tartják, majd visszahűtik. Ilyen hőkezelés alkalmazásakor a spórás mikrobák is elpusztulnak, a tej összetételében is mélyreható változások következnek be (íze megváltozik, a tejet nem lehet megalvasztani).

A hőkezeléssel egyidőben a tejet homogénezik. Célja, hogy a mechanikai úton, viszonylag nagy nyomáson (150-250 bar) a zsírgolyócskákat felaprózzák, és ezáltal a tej felfölöződését megakadályozzák, a tejalkotórészek emészthetőségét pedig növeljék. A tej hevítésekor a fehérjék aminosav összetételében számottevő változás nem következik be. A tej lizintartalma viszont az alkalmazott hőkezeléstől függően 1-10 %-kal csökken. Hőkezelés hatására tejfehérjék emészthetősége általában javul, vitaminvesztése pedig csekély.
Előzmény: lyesmith (118)
kisharsány Creative Commons License 2007.06.30 0 0 120

 

 Lehet ám ezen morfondírozni, mert: ha le is fölözték - előtte (mármint a huzamosabb kecsketej - saját - fogyasztása előtt) sem fölözetlen tej volt a gond, hanem amit lehet kapni. A laktóztolerancia - génileg - pedig az előzmények okán kizárható.

 

 kisharsány

Előzmény: tükörvarrógépkezel (111)
kisharsány Creative Commons License 2007.06.30 0 0 119

 

 Na látod, itt a probléma (persze rövid távon csak elméleti): Először ioncserélővel kiszednek belőle minden oldott anyagot, (bár csak a tengeri sótartalomtól kívánnák megtisztítani), majd "csak" a sóra koncentrálva a kívánt mértékig "visszasózzák". Az összes többi ásvány, nyomelem (és a víz szerkezete) nem szempont.

 A teáltalad készíttethetendő/készítetthetendő "mesterségesnek" is ez a "baja"-szerintem. (ízre még jó is lehetne) De, a "lényeg" (mint Hofi mondta) - nos, az változik.

 

 kisharsány

Előzmény: Törölt nick (114)
lyesmith Creative Commons License 2007.06.30 0 0 118

A laktózhoz a pasztörizációnak semmi köze. A laktózintolerencia genetikai kérdés nem változik attól hogy valaki pasztörizált tejet iszik vagy sem.

 

A fosás az az ismeretlen bakrtériumflórának köszönhető amihez hozzá lehet szokni.

Előzmény: tükörvarrógépkezel (57)
lyesmith Creative Commons License 2007.06.30 0 0 117
A tej savanyodását baktériumok okozzák nem savképző dolgok. A gyomorban néhány óra alatt lebomlik a baktériumokkal együtt. A gyümölcslé sokkal savasabb akkor gyümölcsöt se együnk? A tej savasságával foglalkozi baromság.  A tejsavót is meg lehet inni. Sőtt még egészséges is.
Előzmény: Törölt nick (100)
Mungo Creative Commons License 2007.06.30 0 0 116

Mesterséges ivóvízet én úgy készítenék, hogy ilyen membrán szűrővel megtisztítanám a vizet minden oldott anyagtól, utánna vagy 20 MPa nyomáson telíteném szén-dioxiddal és oldanék benne calcium-carbonátot amennyit csak lehet. Gondolom ez lenne legközelebb a természetes ivóvízhez.

 

Régen, amikor divat volt az óceáni hajóutakra desztilláló készüléket vinni, a desztvizet 7:1, vagy 6:1 arányban keverték a tengervízzel (a sótartalomtól függően). A tengerészek elégedettek voltak a minőséggel és nem is betegedtek meg tőle. :o)

Előzmény: Törölt nick (114)
b_b_b Creative Commons License 2007.06.30 0 0 112
"Ha csak úgy ott felejtjük valahol akkor megsavanyodik és nem meglúgosodik az biztos." - ez igaz, de ez a tejsavbacik miatt van. A gyomrodban nem csak úgy ottfelejtődik. Ettől persze a hsz-ed első fele még lehet igaz.
Előzmény: Törölt nick (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!