Keresés

Részletes keresés

rezső Creative Commons License 2000.03.22 0 0 85
Mikor volt a tájékoztatók negyedik része? Én még ott tartok, hogy három után abbahagyták tavaly júniu közepén.

Érdekelne mi volt a negydik részben. Az SZDSZ honlap nem világosít fel róla.

Előzmény: dekóder (84)
dekóder Creative Commons License 2000.03.22 0 0 84
Ez a történet Vásárhelyivel egészen elképesztő.

Nem vagyok paranoiás (csak a szükséges mértékben:-) ), mindenesetre az elmúlt hét sajtójában megjelentekből is érdekes történetet lehet összerakni.

A Beszélő múlt héten megjelent számában Fényi Tibor írt az 1992. évről. Fényi abban az évben (1995-ig) a Die Presse budapesti tudósítója volt.

A HVG múlt heti számában az Új Generáció vezetőjével készült interjúban pedig ez olvasható:
"(…)
­ Akkor meg mire ez a szerénykedés? Honnan fogjuk így megtudni, hogy miként lesz manapság egy filozófusjelöltbol politikus? Volt e téren is eloiskolája?
­ Meghatározó volt, amikor Fényi Tiborral s Haraszti Miklóssal megcsináltuk az Eörsi­Kuncze-féle, a Fidesz közeli cégek ügyeit lajstromozó, négyrészes sajtótájékoztatót. Nem hiszem, hogy lett volna még egy hónap az életemben, amikor annyit tanultam volna, mint a két "öreg" mellett...
(…)"

Aztán megtudtam (ÉS, 1999. 42. szám), hogy Fényi az SZDSZ sajtófőnöke lett, miután 1998-ban leváltották a bécsi Collegium Hungaricum éléről.

emberhegy Creative Commons License 2000.03.22 0 0 83
Ha te europeer vagy, akkor én lámpaernyő.
Előzmény: europeer (78)
szalonna Creative Commons License 2000.03.22 0 0 82
:-)

Kicsit komolyabban. A ballib oldal taktikai alapelve nyilvánul meg most is. XY saját érdekében, egyéni figyelemfelkeltés céljából elkövet mond valami vaskos hazugságot. Mikor ezt számonkérik töle, a ballibek néhány tájékozatlan tagja védelmébe veszi, hogy "bántják a ballibeket". Mivel a védelmi reakció nagyon eros, vissza lehet élni vele. XYZ (:-) pl. azért lövi magát a Dunába kötöszó szinten, mert tudja, általános SzDSz-elleni támadásnak lehet majd beállítani az ellene irányuló kritikát. A ballibek derékhada pedig nem veszi észre, hogy néhány pojáca nagypolgári életszinvonalát védi, nem pedig a saját érdekeit. Saját érdekeiknek ugyanis árt, mert a finomságokban nem járatos TV-nézö a ballib oldalt a képernyön tolongó XY után itéli majd meg.

Előzmény: riverain (76)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.22 0 0 81
Kedves europeer!

Lehet, hogy csalódást fogok Neked okozni.

A topiccal kapcsolatos érzelmeink között hajszálnyi különbség sincs.

A szándékos "lámpabőrözést" én is végtelen visszataszítónak, az európainak tartott kultúrától fényévekre távol állónak vélem.

Hogy ez a mocsok eltűnhessen - és a sokunk által útálatosnak talált topic végre elsüllyedhessen - pusztán egyetlen apró dolog hiányzik:

Vásárhelyi Máriának NYILVÁNOSSÁG elé kellene lépnie...

Előzmény: europeer (78)
Patmore Creative Commons License 2000.03.22 0 0 80
Na, hát a végén még én leszek a bunkó. Meg a Lovas. Hogy mer Trouw-t olvasni, és még bele is írja a NapiMaoba, ez mégis csak hallatlan. A szemét jobboldaliak meg topicot csinálnak belőle, ez aztán mindennek a teteje.

Te europeer, az esetleg nem jutott az eszedbe(?), hogy talán Vásárhelyinél kellene óvást benyújtani? Ha Ő nincs, ma mi sem vagyunk ilyen idegesek.

Előzmény: europeer (78)
Azazello Creative Commons License 2000.03.22 0 0 79
Hát, igen.
A topic címéhez valóban erôs gyomor kell.
De mintha nem a topic-indító agyának förtelmes szüleménye lenne...
Előzmény: europeer (78)
europeer Creative Commons License 2000.03.22 0 0 78
Kedves Rasdi!

Nem gondoltam, hogy vedeni fogod ezt a gusztustalan topicot. Legalabbis en akarhanyszor csak meglatom, mindig rossz erzesem lesz mar a cimetol is. Csak sullyedne mar. Bar tudnam minek irok most akkor ide.
Biztos vagyok benne, hogy a moderator gondolkodott azon, hogy mit kezjden ezzel a cimmel.

Egyebkent meg nem gondoltam azt sem, hogy kapasbol ramondod a liberalizmusra azt, hogy globalizmus segitoje, az EU-rol mar ne is beszeljunk. Azert ez annal osszetettebb dolog.

Utalom ezt a topicot. Nem szol masrol, mint hogy hogyan fikazzuk az SZDSZ-t es a magyar liberalis ertelmiseget.

Bocs, de igy latom.

remelem azert "barati" udv.: euroPeeR

Előzmény: Rasdi (49)
olhado Creative Commons License 2000.03.22 0 0 77
It was funny. :) Bár sajnos ez nem vicc, hanem a szomorú (i)gazság metaforába csomagolva... :((
Előzmény: alfalfa58 (40)
riverain Creative Commons License 2000.03.21 0 0 76
Igazad van. Mindannyian hülyék vagyunk. Én mostantól fogva V.M.-t a KDNP-vel fogom asszociálni. Apját is. A Soros másik vezetőjét, Bakonyi Évát és férjét, Horn Gábort is. Harasztit is, a külföldi lapok másik nagy informátorát. A rohadt, szemét KDNP-sek.
Előzmény: bubis (66)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 75
Kedves Gombperec!

1. Kösz!

2. Egyetértek véleményeddel.

3. Spiegel cikk: hja kérem, ha egy üzlet beindul... (Köszönjük Vásárhelyi Mária! :-()

Előzmény: Törölt nick (73)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 72
Hát - mivel jobbat nem tehetünk - várunk.

Vásárhelyi Mária úrnő - hasonlatosan Sándor László úrhoz - előbb-utóbb a nyilvánosság elé lép.

Nyilvánosság. Hm. Ez a szó roppant ismerősen cseng. Hol hallottam? Hol hallottam???

:-(

Azazello Creative Commons License 2000.03.21 0 0 71
A fô, hogy a skandinávok körében tartsuk a formát.
A múlt héten éppen akkor kapcsoltam át az egyik svéd csatornára, amikor szabó albert nyilatkozott. Ritka nagy élmény volt... És nyilván idôszerű is, mivel 2000-es keltezésű volt a műsor.
:-(
bubis Creative Commons License 2000.03.21 0 0 70
És mit lehet tudni Vásárhelyi Mária (stb.) MSZP-kötődéséről?

Gozom nincs! Ha tenyleg ekkorat loditott, az nagyon nagy szemetseg! Es furcsa is, mert szerintem a valosag is eleg szornyu, de ez mar mas teszta. Persze milyen ujsagiro az, aki egy ilyen allitasnak nem nez utana??? Ha ez a "megbizhato" ujsag egy kicsit is ad magara, meggondolhatna, hogy a tovabbiakban alkalmazza-e ezt a zsenit, es az lenne a tisztesseges, ha onkent leadna egy helyreigazitast, meghozza nagy betukkel szedve!

Ha ellenzeki korokbol tenyleg folyik egy tudatos rosszhirkeltese az orszagnak, azt melysegesen elitelem!!! Nem feltetlenul marad meg ez a kormany, folosleges, hogy egy rossz kep maradjon meg rolunk.

Persze az meg mar az en bajom, hogy valoszinuleg egy mostani ellenzeki partra sem lesz gusztusom szavazni legkozelebb.

Udv.
Andras

Előzmény: aztamindenit (69)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.21 0 0 69
És mit lehet tudni Vásárhelyi Mária (stb.) MSZP-kötődéséről?
Előzmény: bubis (68)
bubis Creative Commons License 2000.03.21 0 0 68
Bocs, jogos, tenyleg jobban bele kellett volna olvasnom.

Udv.
Andras

Előzmény: aztamindenit (67)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.21 0 0 67
Kedves bubis,
olvasd el a topicot, légy oly szíves, talán választ nyerhetsz ki belőle,
holott új dimenziókat és horizontokat nyit meg az a felvetésed, hogy talán a legnagyobb ellenzéki párt _is_ benne van az ügyben.
Előzmény: bubis (66)
bubis Creative Commons License 2000.03.21 0 0 66
Hat ez eleg koncepciozus! Rosszat modanak az orszagunkrol, es azert mar kapcsibol SZDSZ-t kell fikazni. Van valami bizonyitek arra, hogy ennek a felreforditasnak barmi koze van az SZDSZ-nek? Miert csak az SZDSZ jut az eszedbe? Nem az az oka, hogy a zsidok jutnak eszedbe, es csak puder, hogy az SZDSZ-t emlited. Csak ezert, mert az MSZP ugyanugy lehetne ludas.

Udv.
Andras

Előzmény: daisy2 (-)
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.21 0 0 65
Kívácsiságom odáig terjed, hogy Vásárhelyi Mária Beszélőbeli rovatában, melynek címe:
"Ezt mondtuk mi..." szerepelni fog-e az, hogy mit mondott valójában?
szalonna Creative Commons License 2000.03.21 0 0 64
Akkor vedd tudomásul, hogy neked nincs humorérzéked, kedves alfalfa...Nekem se sok, azt hiszem ... :-)
Előzmény: alfalfa58 (61)
Patmore Creative Commons License 2000.03.21 0 0 63
Kedves Alfalfa, kénytelen vagyok azt hinni, mert ekkora rosszindulatot mégsem tételezhetek fel Vásárhelyi Máriától. Üdv: p.
Előzmény: alfalfa58 (59)
Patmore Creative Commons License 2000.03.21 0 0 62
Kovács bácsi, nem figyeltél!
A krokodil a liberális szociológust jelenti. A lámpaernyő pedig a cipőt.
Ugye h még magyarul is bonyolult, nem csoda h eltévesztették.
Előzmény: Kovács bácsi (60)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 61
Megette a fene: engem cserben hagy a humorérzékem a "dunábalövés", a "szappanfőzés", és az emberbőrből készült "lámpaernyő" hallatán...

Mi a jó fenéért nem lép a NYILVÁNOSSÁG elé Vásárhelyi Mária úrnő?!

Előzmény: Kovács bácsi (60)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.03.21 0 0 60
Természetesen. Hollandul krokodil annyit tesz, mint lámpaernyő:-)))
Előzmény: alfalfa58 (59)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 59
No de most komolyan kérem: áruljátok el, a "lámpaernyő" valóban fordítási hiba???
aztamindenit Creative Commons License 2000.03.21 0 0 58
Hány napja nem szólal meg Vásárhelyi Mária?

SZVSZ Hellinga rúnaírásában közölt szavai valóban félreértésen alapulnak, Vásárhelyit érthette félre R. H. Szociológus hölgy nem értem, miért nem áll ki amellett, hogy ő márpedig ilyet nem mondott?

Előzmény: alfalfa58 (55)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 57
Helytelen fordítás?

Erről nem hallottam/olvastam. Lemaradtam valamiről?

Előzmény: Patmore (54)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.03.21 0 0 56
Kedves Patmore!

Természetesen igazad van, de hülyéskedni néha jó.

Előzmény: Patmore (54)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.03.21 0 0 55
Kedves szalonna!

0. Te engem csak ne dolgoztass légy szíves (ad a főnököm untig elég munkát...). :-)

1. Egyetértek.

2. Ha jól értettem az események folyását, nem Vásárhelyi Mária úrhölgy állította önnön arcbőréről, hogy a krokodiléhoz lenne hasonlatos.

3. "Szociológusi igazságérzet". Hát az meg mi?

4. Meglehet, Runa Hellinga, részidős ujságíró abban érdekelt, minél olcsóbban jussanak derék hollandus vásárlói magyarországi tulajdonhoz. Ebben az esetben az ócsárló magatartás több, mint érthető.

Summa summárum:

A. Runa Hellinga :-(

B. Vásárhelyi Mária :-(((((

Előzmény: szalonna (52)
Patmore Creative Commons License 2000.03.21 0 0 54
Ne hüléskeggyetek má. Elhatárolódni véleménytől, állásfoglalástól, ilyesmitől szoktak, helytelen fordítástól minek?
Előzmény: Kovács bácsi (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!