Keresés

Részletes keresés

mopet46 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 32

Helló-helló!

Már ketten vagyunk! Te emlékszel rá, mikor vittük a téglát az udvar bekerítéséért? Jó akció volt!

Előzmény: tivadar (31)
tivadar Creative Commons License 2008.12.14 0 0 31
Rendben van!
Nos akkor: Medvések, Á-sok, 1952-60-ig, Materényi-legények JELENTKEZZETEK !!!

Talit akarunk szervezni, 50 éveset, 2010-ben!!! Aranylakodalom!!!
Nyomás, írjatok!

(Baumgartner, Molnár, Ráth, Struhács már megvan, csak a többi 36 hiányzik...)

Előzmény: mopet46 (30)
mopet46 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 30
Már megint hátra csúszott. Segítsetek felélleszteni!
mopet46 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 29

Úgy látszik, tévedtem, vagy csak a Miku elvonta figyelmed.

 

 

Előzmény: mopet46 (28)
mopet46 Creative Commons License 2008.11.21 0 0 28

Tudtam, hogy előbb-utóbb visszanézel ide, bár már gondolkodtam rajta, hogy írok Neked, hogy éllesszük fel ezt a topikot, hamár a nyitója elhagyta. Igaz, hogy a többiek még aktív dolgozók, de egy-két ember ide tévedhetne, hogy szaporodjunk. 

A névsort elküldted, de már a frissítést is küldheted. A wiw-en már régen keresgettem, de az Ő.Péterrel összejöttünk, már így mélben.

Előzmény: tivadar (27)
tivadar Creative Commons License 2008.11.21 0 0 27
Fogadjunk, h te vagy a MolnárPéter!!!

Én megvagyok folyamatosan, csak egy kicsit építkeztem a nyáron.
Sztem a névsort már elküldtem neked!

Hahó: Gyula
Előzmény: mopet46 (26)
mopet46 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 26
Héé..... Brigantik, jampecok! Hol vagytok? Hatvan felett is van élet!
Előzmény: mopet46 (25)
mopet46 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 25
mopet46 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 24
Mit ne mondjak, jól abbahagytátok! Hol a folytatás?
tivadar Creative Commons License 2007.07.06 0 0 23
Máris próbálom küldeni!
Névsor is kellene? Küldök!
Előzmény: pazsi2 (22)
pazsi2 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 22

A Hoffmann? ora jol emlekszem. Meg mindig olyan sovany? En persze szivesen jonnek. Igazad van, az egeszseg az minden, hal' istennek, minden rendben van, 4-5 szor teniszezek egy heten, a lanyok is szeretnek, egyaltalan nem panaszkodhatok. Majdnem visszamentem tavaly oct. 23-ra, de az ocsem lebeszelt, azt hiszem jol tette, mert lehet, hogy engem is elkalapaltak vona  rendorok. Aztan az a dolog ami tortent, teljesen elvette az egesz kedvem a M.O.-ra valo utazastol. De egy talalkozora eljonnek. Talan be kene tenni egy hirdetest az ujsagokba. A Ducsay az mindenkit ismer az orszagban, vele kene beszelni errol. Most pont konyveket ir. Majd beszelek vele. Ha talalkozol Csontival add at neki az udvozletemet. Adok egy e-mailt:liftowinc@gmail.com ezen mindig el tudsz erni. Tegnap kerestem a fenykepet, de sehol nem talaltam. Ha le tudnad scannalni, es e-mailezni, nagyon halas lennek. Biztos valamelyik volt felesegemnel maradt.

Arpi

Előzmény: tivadar (21)
tivadar Creative Commons License 2007.07.06 0 0 21
Szia Árpád, ne búsulj én (évvesztesség miatt) már a 62 vagyok mindjárt, s a fiam 32, lányom 29, sőt már van egy 3 éves unokám is!
Csak egészség legyen!
A Baumgartner-rel (Liboux, Buxbaum) kapcsolatban jól kapisgálsz, de nem disszidált, csupán 31 évig járta a világot a zenekarával, s most hazatért nemrég. Ő 1 billentyűs ugyanis.
Na, a tali nem lesz könnyű dolog, egyelőre azok vannak meg akiket említettem, meg a Hoffmann Csonti. Szóval a következő 3 évben kell ezzel dolgozni sokat. Vajon te hazarepülnél egy ilyen eseményre?
Ha jól tudom a Math Gyula is disszidált régen.
Materényi bácsi nem hinném h él még.
Üdv: Gyula
Előzmény: pazsi2 (20)
pazsi2 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 20

Szia,

Egy ilyen talalkozo nagyon erdekes lenne, de egyben egy kicsit szomoru is. 50 ev? Te jo isten, egy szempillantas volt az egesz. Nem tudom, hogy van e kepem, megprobalom megkeresni, eleg sokat mozgolodtam a vilagban, Kanadaban kezdtem, majd 78-ban ide jottem Los Angelesbe, ill. Miami-ban is van egy lakasom. Mostanban kezdek erosen gondolkozni a nyugdijba menesen, ugyhogy most nezegetek mindenhol, foleg a Karib szigeteken.

Az Akoshegyi Tas-al tartottam a kapcsolatot egeszen a halalaig, Ducsay-val pedig allandoan, de massal sohe nem volt alkalmam beszelgetni. Szoval, kosz, hogy irsz,

M.o.-ra sem jarok tul sokat, viszont az ocsem felig meddig visszakoltozott. Egyszer elmentem a Medve-be, de be volt zarva. Minden meg volt valtozva a kornyeken, de jo erzes volt. Kivancsi lennek, mi tortent a Materenyivel. Gondolom mar reg meghalt, de az egy nagyon tehetseges pedagogus volt, sok olyat mondott amire meg ma is emlekszem, ill. ahhoz tartom magam. A szamitogep korszak mukodik, soha nem tudtam volna kapcsolatba kerulni veled anelkul. Amugy en nagyon jol megvagyok, mindenfele szempontbol, de a 61 az 61. A lanyom 31 eszmeletlen szamok.

Hogy lehet egy ilyen osztalytalalkozot megszervezni? Nem lesz kis munka az biztos.

De jo lenne. Gombolaval, Santaval, Szathmary-val, Akoshegyivel talan elsotol kezdve egy osztalyban voltunk. Emlekszem Gombola, mindig jeles tanulo volt. Azt hittem' hogy Baumgartner disszidalt, ezek szerint rosszul emlekszem

Szia, Arpi

Előzmény: tivadar (19)
tivadar Creative Commons License 2007.07.05 0 0 19

Szia Pazsó!

 

Én csak 58-60-ig jártam veled egy osztályba.  Hatodik elején a hírhedt Pálosi (paralízises) volt az osztályfőnök, őt váltotta aztán egy fiatal csaj (alább valahol  írtam a nevét, de most nem jön számra), vele volt hatodik év végén az a nagy papírszemét dobálási balhé - hárman kaptunk o.fő intőt - hetedikben jött aztán a Materényi Jenő, aki gatyába rázta az osztályt. Vele ballagtunk végül el.

 

Nem tudom van-e neked ott osztályképed? Ha nincs majd küldök esetleg. Én jól emlékszem rád, de én mindenkire emlékszem. Nemrég beszéltem a Baumgartnerrel meg a Molnár Péterrel, a Ráth András is képben van, szóval egy találkozó körvonalazódik, kb. 2010-re - 50 éves tali! nagy show lenne, ha sikerülne. Többen meghaltak, akiről csak én tudok: Sánta Anti (Goló), Gombola Péter, Ákoshegyi Tas, Szathmáry Laci. 

 

Engem akkoriban Pubinak, olykor Skuglicsnak csúfoltak, ollan magas, szemüveges, szolid gyerek voltam - akárcsak ma...! ;-)

Hát, nem tudom, gondolatébresztőnek elég-e ennyi? Örülök, hogy előkerültél.

Üdv: S.Gyula

Előzmény: pazsi2 (18)
pazsi2 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 18

Szevasz,

En vagyok a Pazsitzky Arpad, a Medvebe jartam 52-60-ig. De valahogy a te nevedre nem emlekszem. Irjal egy kicsit bovebben, hatha visszajonnek az emlekek.

Előzmény: tivadar (11)
tivadar Creative Commons License 2007.07.04 0 0 17
Szia, Kispazsi, a mail nem ment át, inkább megadom az enyémet: planing@freestart.hu
Üdv: S.Gyula
pazsi Creative Commons License 2007.07.04 0 0 16

Irj nekem egy sort a telefonkiraly@hotmail.com cimemre, aztan adom az adatokat. Ducsay Mo-on él, én is (visszaköltöztem). Most ippeg Los Angelesben vagyok, de 2 nap mulva megyek vissza. Árpival persze összejöttem és említettem neki a Medve fórumot. Át is lököm neki az oldalt. Üdv, István

Előzmény: tivadar (15)
tivadar Creative Commons License 2007.06.01 0 0 15
Szia Kispazsi!
Ti aztán jól elmentetek Amcsiba! Mikor? Mit csináltok?
És a Ducsay Sanyi is kint van? Kéne az elérhetősége!
És az Árpi elérhető valahogy?
Ha tucc, válaszolj! Üdv: Struhács Gyula
Előzmény: pazsi (14)
pazsi Creative Commons License 2007.05.22 0 0 14
Szia! Árpi öccse vagyok. Én 3 évvel jártam alattatok. Az osztályotokból Ducsay Sanyival tartom néha a kapcsolatot. Árpi Kaliforniában él. Üdv, István
Előzmény: tivadar (11)
tivadar Creative Commons License 2007.05.02 0 0 13
Igen, most hogy mondod beugrott! Kösz.
Előzmény: Piric (12)
Piric Creative Commons License 2007.05.02 0 0 12
Emil bácsi = Pál Emil
Előzmény: tivadar (10)
tivadar Creative Commons License 2007.04.05 0 0 11
Nekem volt egy osztálytársam Pazsitzky Árpád. Nem vagy te véletlenül az öccse? Mert annak volt, és az is a Medvébe járt.
Ha nem, boccs, és minden jót neked ott a messziségben!!! ;-))
Előzmény: pazsi (2)
tivadar Creative Commons License 2007.04.05 0 0 10
Hahó!

Én 1956-60-ig jártam a Medvébe, 4 év, 4 osztályfőnök:
V.: Bohus Endréné
VI.: Pálosi Ottó, Radics Margit, majd Materényi Jenő (VII-VIII) egészen a ballagásig.

Emléxem Rithly tanár úrra (matek) aki nagyokat csapott az ember meztelen vádlijára - orvul, mert kicsi volt. Emil bácsi (de milyen Emil) volt az egészségtan tanára.

Jut eszembe: fent jegyzett osztályommal 2010-re 50 éves talit szervezünk. Akit érdekel írjon!!!
FKU-903 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9
 Rottarne Szollosi Margit   Ö is tanitott
FKU-903 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 8
Szüc sBéla bácsi engem is tanított kb 1971 -1974ig
ygy Creative Commons License 2007.03.18 0 0 7
Megfejtés sehol?
Előzmény: Piric (6)
Piric Creative Commons License 2006.05.12 0 0 6
Ki az Atyauristen Jehova ez a Gebella, hogy ennyi mindent tud rolam? Az izlesunkben meg a csodaszep tanarno altal lekevert pofonokban ugy nez ki egyezunk. Jo tizenhat eve, hogy meglatogattam az oreg iskolat. A folyoson kolkok szaladgaltak. Az egyiknek bizalmasan elarultam, hogy egykoron ide jartam, szegyenlosen titkolva, hogy tulajdonkeppen az emlektablam ugyeben jottem. "Na ez erdekes," volt a valasz, "fogalmam sem volt, hogy ez az iskola ilyen oreg." Hat igy van ez kedves Gebella, mulnak az evek meg itt a vilag "veghen" is.
Előzmény: Gebella (5)
Gebella Creative Commons License 2005.10.07 0 0 5
Nicsak egy Piric!

Csak az a Vég, azt tudnám feledni:)))
Azt hittem Ausztráliban élsz! Vagy mégis?
Geológusok előnyban...

Fátyolfellebbentés: én is 54-62 között jártam a Medvébe, csak az A-ba. Végzős ofőm Süténé Zsuzsi izgalmas szőke matektnő, a fiúk szeme rajta. Előtte I.o. Szlávik, III. o. Resch tanár úr, többin még töröm.
Szentpéteri Lenke magyar, Szüts ? Ervin tesi,
Materényi (sic), Bellák (=Zseboroszlán), Pál Emil, Csollányné (sic), Pödörné, Virág és Virágné, Rotterné engem is tanítottak.

Mindig hencegtem, hogy Németh Lászlóval egy iskolába jártam (azt elfelejtve hozzátenni, hogy nem egyszerre...)
;
Áldassatok
;
Kovács András
Piric Creative Commons License 2003.08.15 0 0 4
1954-62 kozott jartam a Medvebe. 'C'-s voltam. Sok regi kedves emlek kot oda. Tanaraink Kovats Anna, Horvath Jenone, Fabianne, Csollannne (?) enek, Pecsi Margit magyar, Podorne orosz, Virag tanar ur matematika, Kaszarda tanarno, Rottarne Szollosi Margit, Sutone, Bela batyank (Szucs Bela) vivas/testneveles, Emil Bacsi (Pal Emil) csapatvezeto, Belak Andras rajztanar, Matherenyi tanar ur tortenelem. Nala nehez volt otost kapni. Azok a bizonyos evszamok ugye. Mikor volt a mohacsi vesz? 1526 augusztus 29-en delutan harom orakor volt a helyes valasz.
Előzmény: pazsi (2)
Oriza triznyák Creative Commons License 2001.05.16 0 0 3
én csak általános iskola előkészítőbe jártam aztán a bem suliba töltöttem a 8 évemet
a papám meg 47-54 közt járt oda kb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!