Keresés

Részletes keresés

Jancsii Creative Commons License 2008.09.29 0 0 503

A Siemens REV23-at ajánlanám. Most akcióban 14 400-ért hozzá lehet jutni.

Olvasd el 356-os hozzászólást. Sok mindenre választ ad.

Előzmény: Attis_ (502)
Attis_ Creative Commons License 2008.09.29 0 0 502

Sziasztok!

 

 

Termomax inka 24 kazánom van, padlófűtés és radiátoros fűtés.

Egy hidrováltón keresztül van a kazánhoz kötve. A két körre két külön keringető szivattyú amelyeket egy-egy egyszerű termosztát kapcsol.

 

Szeretném valami "komolyabb" termosztátot hozzá, bár nem tudom a padlófűtést hogyan tudnám gazdaságosan ki-be kapcsolgatni, mivel úgy tudom sokkal energiatakarékosabb, ha szinte egyfolytáben megy.

 

 

Előre is köszi a válaszokat

 

 

 

Üdv.:

 

Attis

monyesz Creative Commons License 2008.09.29 0 0 501

Nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen feladat ilyen adatokat akár csak összehasonlítási alapnak is venni bármi célból.

Lehet egy fűtési rendszer jól megtervezett és méretezett, ugyanakkor az ellentéte is - és működhet mindkettőben kondenzációs kazán. Még több indokom is lenne hogy ne tartsam célszerűnek az itteni dataok hasonlítgatását, de inkább nem mennék bele, hosszú... Én jobb szeretek nem egyedi eseteket hasonlítgatni (te asszem tudod miért), vagy ha már igen, akkor egy lakást a saját előző fogyasztásáház. Persze tudva azt, hogy a fűtés erősen (külső) hőmérséklet függő.

Ami érdekes lehet, az egy többlakásos ház nagyjából azonos lakásparaméterei melletti gázfelhasználása egy kondenzációs és egy hagyományos (zárt égésterű turbós) kazánnal. De ez is csak egyedi eset ugye, igaz legalább mond valamit !

Előzmény: katonalajos (499)
joevagyok68 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 500

Hát lehet, hogy ezek ilyenek

Az enyémekre -amik rugóval rögzíthetők a csőre kívülről -kisbetűvel ráírták, hogy pontosság plussz-minusz 2 fok.

KB 20 fikos hőmérsékletnél 2 fok volt az eltérés a kettő között.(bár ezeken lehet hátul állítani)

 

Előzmény: katonalajos (493)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.28 0 0 499
Az én fűtési rendszerem még nem üzemel, mint a korábbi hozzászólásokból is látjátok szép "lassan!" készül, de remélem a nagy hideg beállta előtt már működni fog.
Annyit már előre megígérek, hogy pontos statisztikát fogok vezetni a gázfogyasztásról - már csak szakmámból adódóan is. "Elrettentésképpen" megjegyzem, hogy a villany- és vízfogyasztásról is excel táblázatban rögzítem az adatokat. :-) Én még gázt soha nem használtam, korábbi lakásunkban cserépkályhával fűtöttünk itt Zuglóban - nem egy tipikus eset. A kondenzációs kazán mellett már csak azért is döntöttem, hogy - elővárakozásom szerint - minél kevesebb lehessen a fűtésre kiadandó pénz.
Jó lenne, ha páran megosztanátok tapasztalataitokat a kondis kazánok fogyasztásával kapcsolatban, gondolom páran kíváncsiak lennének erre rajtam kívül is.
katonalajos Creative Commons License 2008.09.28 0 0 498
...és természetesen vannak sokkal nyitottabb topikok is - már csak a fűtés témában is bőven. Sőt, vannak szinte teljesen nyitottak, arról írnak ott, amiről csak akarnak. Ha lehet kérnem, akkor ez ne tartozzon mán az ilyenek közé. :-)
A zártkörűnek meg ebben a témában az lenne a baja, hogy a kérdéssel, kéréssel, problémával előálló embereknek nem lehetne egyedi ügyekben segítséget nyújtani.
Újfent csak kérni szeretnék minden itteni - ki milyen szinten, de a témához értő - hozzászólót, hogy törekedjünk arra, minél több hasznos infóval "ajándékozzuk meg" az ide látogatókat, persze közben "mi" is kicserélhetjük az "okosságokat" egymás között - egyszerűen tanulhatunk.
Előzmény: KalásziM (497)
KalásziM Creative Commons License 2008.09.28 0 0 497

  A lajos magát érzi hasznosnak, hivatottnak eldőnteni, hogy mi hasznos, mi illik.

 Ezzel csak egy probléma  - ez egy nyílt fórum, ide mindenki írhat, , amit ő a témával kapcsolatban kapcsolódónak tart.

 Vannak egyébként zártkörű fórumok is ahol a 'halandó' csak nézhet, mint a moziban  - vagy azt sem !

 

 

 KM.

Előzmény: Dínó (495)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.28 0 0 496
Nem találom az apróbetűs részt! Egyébként nem sírt senki. Tudod ez a jel: -:))) a nevetés jele.-:)))
Előzmény: katonalajos (494)
Dínó Creative Commons License 2008.09.28 0 0 495
Csak halkan kérdem: ebben a hozzászólásban mi a hasznos?
:)
Előzmény: katonalajos (493)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.28 0 0 494
Kedves hozzászólók!
Kéretik a sírás-rívást, stb. befejezni!
Itt van ez a topik, és "néki" az a legfontosabb, hogy hasznos hozzászólások kerüljenek bele. Ha valakinek ez vagy a fenti apró betűs rész nem tetszik, akkor lépjen. Amúgy meg használja egészséggel ezt a topikot.
Köszönöm!
katonalajos Creative Commons License 2008.09.28 0 0 493
i
l
p Az első képen látszik, hogy még nincs ott a konnektor a kazán mellett, de hamarosan ott lesz. :-) Ja, és onnan fog kibújni a termosztát vezetéke is. Bekötöttem a 2 vízhőmérőt is.

Megvettem, beszereltem az egyik garanciális feltételnek eleget teendő iszapleválasztót is. (Mögötte az a lyuk a villanytűzhely vezetékeinek egy kis hely, majd teszek be egy gipszkarton darabot oda.)

A harmadik képen az látszik, hogy vissza kell vinnem a hőmérőket oda, ahol vettem. Nekem a 4 fok (22 vs. 18) különbség sok! :)
Dínó Creative Commons License 2008.09.27 0 0 492
Még egy dolog: nekem meg az hangzik viccesen, hogy nevetgélsz a beüzemelésen, amikor neked már a kazán és a termosztát összekötése is problémát okozott (pedig gondolom mindkettőhöz kaptál leírást).

Nem érzem a harmoniát a hozzászólásaidban, szerintem jobban jársz, ha szakit hívsz :)
Előzmény: katonalajos (489)
Dínó Creative Commons License 2008.09.27 0 0 491
Megnéztem, kb annyit szerepel a modis topikokban, mintha egy véres politikai topikot nyitott volna :)

Lajos, hagyd abba, ez tényleg túlzás.
Előzmény: Jancsii (488)
Dínó Creative Commons License 2008.09.27 0 0 490
Nos, ezért ez nem csak egy bekapcsolás, nem egy TV-ről van szó.
Egy normális beüzemelés során megtörténik a kazán beszabályozása is, ezt meg is nézheted, illetve jegyzőkönyet kapsz róla. Neked meg kellene lennie 15e-ből szerintem.

Én a konyhagépeknél szívtam meg, sikerült olyat választani, aminek EGY szervize van Bp-re és környékére..... A ceglédi csapat a feléért megcsinálta volna, de a kiszállási díj miatt nem érte meg őket hívnom. Ja, és ebben az esetben tényeg csak a "bekapcsolom-jé működik" eset volt, mivel apámnak - képzettségéből adódóan - nem igazán okozott kihívást egy háromfázisú eszköz bekötése....viszont a 4 év garit nem akartam elbukni, tehát sok választásom nem volt.
Előzmény: katonalajos (489)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.27 0 0 489
Ez nekem elég viccesen hangzik! :-) 30-45 ezer azért, hogy bekapcsolja? Nekem nincs külső időjárás figyelő egység, csak a szobatermosztát. Van egy olyan érzésem, hogy vidékről kéne szerelőt hívni, aki ugyan a távolság miatt többet fog kérni, de maga a tevékenységi díj valszeg sokkal alacsonyabb lesz - vagy tévedek. :)
(OFF: na lépek HOBO koncertre! :-) ON)
Előzmény: Dínó (486)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.27 0 0 488

Lajosnak ez külön szórakozás. Olyan szigorú volt pár napja, hogy nem csak az enyémet, de a saját hozzászólásait is töröltette.:))))

Szerintem jól mulatnak rajta a moderátorok is.:)))

Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 487

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=30&na_step=30&t=9111326&na_order=

 

Nem túlzás ez a katonai szigor? Mindenért a moderátorhoz szaladgálni?

 

Csinálj egy saját fórumot valami ingyenes tárhelyen,  ott leszel az admin, és bárkit/bármit bármikor törölhetsz.

Dínó Creative Commons License 2008.09.27 0 0 486
Én 14800-ért vettem a kedvenc víz-gáz boltomban, utolsó darab volt :)

beüzemelés: nekem 30e volt a kazán-indirekt tároló-zóna egység-két termosztát- külső érzékelő beüzelemése, kiszállással együtt (Bp-agglomeráció).
Mondjuk háromszor kellett kijönniük (tőlük független okból). De volt olyan csapat, aki 45e+kiszállásért jött volna, tehát érdemes végighívogatni a szóba jöhető beüzemelőket.
Előzmény: katonalajos (458)
monyesz Creative Commons License 2008.09.27 0 0 485
250ezerért kombi kondenzációs kazán akció:
http://www.megatherm.hu/akcio.php?akcio=58
katonalajos Creative Commons License 2008.09.27 0 0 484
Természetesen belefér - már csak a gari miatt is. De én akarom összerakni. :-)
Előzmény: Törölt nick (482)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.27 0 0 483
Mi tegnap kitárgyaltuk. Szerintünk a 7-8 az a külsőhőmérséklet érzékelő A másik képen látható sorkapocs 1-2, ahol most rövidzár van, oda tippeltük a szobatermosztátot.
Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 482
Bocs! Igazad van! Emlékezetből írtam a számokat, de a szöveg az Ok-s. Balról jobbra olvasva a sorkaposc lécet először a víztermosztát, aztán a lakásé. És sajnos az is igaz, hogy egy ilyen figyelmetlenséget sokszor a kazán elektronikája bánja. Megoldás? Jöjjön az a gyári beüzemelő. Akkor ő viszi el a balhét. Egy száz-kétszázezret meghaladó kazánnál már bele kéne férni a gyári szakinak. :)) efrvill
Előzmény: Jancsii (481)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.27 0 0 481

9-10-re van kötve az ellenállás és az a vízhőmérséklet szabályzó.

 

Előzmény: Törölt nick (480)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.27 0 0 480
Hali! A 7-8-as pont szvsz vízhőmérséklet szabályzó. Nyilván ezért van bekötve gyárilag egy ellenállás, és nem rövid zár, vagy szabadon hagyva. Arra a pontra biztosan a gyári szabályzót illik bekötni. A másik pont ahol a házikó van, az pedig szobatermosztát. :)) efvill
Előzmény: katonalajos (463)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.26 0 0 479
Ezer köszönet nektek!!!

Sárga hurok helyére L és L1.
7-8 a kültéri érzékelő helye (ha majd egyszer lesz, akkor bekötöm :) ).
A 4 eres (színes vékony vezetékköteg) sorkapocs végződéssel a szervizé.

monyesz Creative Commons License 2008.09.26 0 0 478
A 004a.jpg csatija a szervízé.
Előzmény: katonalajos (474)
Jancsii Creative Commons License 2008.09.26 0 0 477
Igy már tiszta. A rövidzár helyére 1-2-re kötöd a szobatermosztátot és a másik képen lévő 7-8-ra a külsőhőmérséklet érzékelőt.
Előzmény: katonalajos (472)
monyesz Creative Commons License 2008.09.26 0 0 476
Igen a 72.oldalon ott a bekötés, és a Lajos által berakott képen látható sorra kell kötni a sárga rövidzár helyére.
Előzmény: Who111 (471)
Who111 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 475
Jobboldalt alul azt a kis sárga átkötő drótot vedd ki és oda kösd be az L és L1 -et.
Előzmény: katonalajos (472)
katonalajos Creative Commons License 2008.09.26 0 0 474
2soros: egypicitszájbarágosabban kérem megnevezni. :-) Thx
Előzmény: monyesz (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!